מחזור 13 :: 3-2 מבולגן על מלאגה

מחזור הסיום בספרד, ה-21 במאי 2017. ריאל מדריד מתארחת בלה-רוסאלדה של מאלגה כשבועיים לפני גמר הצ’מפיונס נגד יובה בקארדיף, המטרה ברורה: ניצחון=אליפות. לא חלפה דקה על השעון - איבוד כדור של מאלגה, איסקו שולח עומק וכריסטיאנו עוקף את קאמני ומגלגל לרשת החשופה. 1:0 לריאל מדריד שתסמן V ותשלים את המשימה - אליפות ראשונה מזה חמש שנים[ושלא נדבר על הגמר ההוא בקארדיף]. אין ספק, המשחק האחרון נגד מאלגה היה כיף. ועכשיו ריאל מדריד מקווה להתעורר לחיים בליגה נגד אותה היריבה בדיוק מולה חגגה אשתקד, ולצמצם את הפער בצמרת. ואחרי ההקדמה המרגשת הזו - יאללה, כדורגל::

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר הטיול בקפריסין - 6:0 קליל נגד הקבוצה החלשה ביותר שפגשנו העונה, ועל הכבוד המפוקפק חתומה אפועל ניקוסיה, וההעפלה הרשמית לשמינית הגמר. אבל עם כל הכבוד לבומבה של מודריץ’ ולצמדים של כריסטיאנו ובנזמה - זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. התיקו המאכזב בליגה והפער האסטרונומי בצמרת ממש לא נשכח. הגיע הזמן לראות שהפקק ההתקפי באמת ישתחרר וכל אחד ואחד מיושבי הסנטיאגו ברנבאו מחכה לגוליאדה גם בליגה, סוף-סוף. זה היה פלסטר, ‘ויטמין קפריסאי’, כמו שכתבו במארקה, שיתפוגג מהר מאוד, ליטוף עדין לאגו. בליגה יש לריאל מדריד עוד הרבה-הרבה עבודה. ולחבר’ה שלנו יש גם מכוניות חדשות תוצרת אאודי. לפחות באותו ערב היינו בסגל מלא, כי הפעם זה ממש לא כך:

החדשות הטובות מגיעות מכיוונם של קיילור נאבאס ומאתיה קובאצ’יץ’(אחרי חודשיים) שהבריאו והם חוזרים לסגל בשעה טובה ומוצלחת. מצד שני, מרקו אסנסיו הוא הקורבן החדש של הפציעות העונה והוא צפוי להיעדר שבועיים. ‘המגיפה של ריאל מדריד - 15 קורבנות ו-9 ניצולים’, כתבו במארקה לאחר שגם אסנסיו הצטרף לקבוצת הפצועים. לאור ההיעדרות הלא מפתיעה במיוחד של בייל שמגרבץ בבית כבר חודשיים(ואפילו זידאן פלט איזה משפט מיואש - “אני לא יודע מתי בייל ישחק שוב”) - ריאל נותרת עם מעט שחקני התקפה ולוקאס ואסקס ובורחה מאיורל הם האופציות היחידות מההתקפה ונקווה שלא משתמש בהם. הקפטן סופר-סאייה\באטמן סרחיו ראמוס כבר הציג בחיוך ברשתות החברתיות את המסכה החדשה שתלווה אותו בקרוב בעקבות אפו השבור אך הוא נותר מחוץ לסגל מחר כמו גם נאצ’ו המושעה(חמישה צהובים בליגה), כך שחסוס ואייחו יפתח בהרכב לצד ואראן. שמירה על שער נקי במשחק רביעי ברציפות היא לא פחות ממתבקשת. אגב, ריאל סופגת העונה פחות מאשתקד, לפחות זה

אז מה מטריד אותנו עד כה? הפער העצום בצמרת, הכדורגל החלש והפציעות של בייל, פחות או יותר בסגל הזה. הערב לריאל תהיה הזדמנות פז לצמק לפחות זמנית את הפער בטבלה. לראשונה מזה שנה בערך(לא באמת), היא תשחק לפני בארסה שתתארח במאסטייה רק מחר נגד השנייה ולנסיה, ותוכל לצמצם ל-7 הפרש. “לא יכולתי לדמיין אפילו פער כזה בצמרת”, אמר זידאן בכנות במסיבת העיתונאים אבל ניסה להתרכז בקבוצה שלו - “מה שאני רוצה שנעשה זה לשחק טוב יותר ולהשיג עוד 3 נק’”. בכלי התקשורת במדריד הזכירו בשבוע שעבר שריאל כבר סגרה פיגור של 11 נק’ מברצלונה עם רצף הנצחונות בסיום העונה שעברה והיא חייבת להתחיל רצף כזה כעת.

בהשוואה ליום שלישי, ריאל תשנה את פניה ותחזור שוב למערך היהלום עם איסקו מתחת לחלוצים וכמובן גם קאסמירו. אנחנו היינו מעדיפים שחקן התקפה נוסף על חשבון הקישור הלא מועיל שלנו שבטח לא מוסיף. בכל-מקרה, את המשחק הזה צריך לנצח דרך ההתקפה. קארים בנזמה שעקף השבוע את פאקו חנטו האגדי בטבלת המבקיעים והעפיל למקום השביעי, יודע שרק בזכות שערים ישתיק את הביקורת, בעוד כריסטיאנו כעס על התקשורת השבוע כשטען שמסלפת את דבריו, וכעת הוא רוצה לדבר ‘רק על המגרש’. בינתיים כשבייל לא יכול לדבר, אפילו לא בתקשורת(בצחוק), זידאן מנסה להגן עליו, לשווא כנראה - “אנחנו יודעים מה גארת’ יכול לתת לנו ורוצים שהוא יחזור. גם הוא רוצה כבר לשחק. מדברים הרבה על הפציעות שלו אבל הוא חשוב לנו והוא יודע את זה”. זידאן סיכם שהוא משוכנע שהקבוצה תמחק את הפער מבארסה. תתחילו לדבר על המגרש…

מסוגל לעשות משהו גם בליגה? בנזמה חוגג נגד אפועל.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ואראן, ואייחו, מרסלו| קאסמירו, קרוס, מודריץ’, איסקו| כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב מאלגה?

מאלגה, כמעט כמו הקבוצה נגדה היא משחקת - לא דומה בכלל לזו שסיימה את העונה שעברה. מאלגה ומיצ’ל נראו תחילה כמו שידוך משמיים. הקבוצה הייתה הלהיט של הליגה, זו שניצחה את בארסה וחיברה תוצאות מעולות ואף איימה לגזול לריאל מדריד את האליפות. מאלגה קפצה מהמקום ה-16 בטבלה עד למקום ה-11 כשהיא מנצחת בביתה את ולנסיה, סלטה, סביליה וברצלונה ובסה"כ השיגה 20 נק’ ב-12 המחזורים האחרונים. ואילו העונה מיצ’ל השיג 7 בלבד באותו פרק זמן, ממש שמיים וארץ. מאלגה מדורגת במקום במקום ה-18 המעליב במרחק של 4 נק’ מחוף מבטחים כשמיצ’ל אמנם זכה לגב מהבוס אבל הוא לא באמת יודע מה יהיה וכל משחק עשוי להיות האחרון בתפקיד שלו. טוב, נו, גם מיצ’ל לא ידע שבקיץ יפרקו לו את הקבוצה והוא יצטרך לבנות כמעט מאפס.

השבוע בחרו במארקה יחד עם הגולשים את 11 הגדולים בתולדות מאלגה, ואוי כמה שבלה-רוסאלדה מתגעגעים לחלק מהשמות. אף אחד מאלה שעזבו את מאלגה הקיץ לא נכנס להרכב, אבל כנראה שהחיים קשים ללא הכובש הבכיר סנדרו שעבר לאברטון, ללא השוער קאמני שמצא בית חם בתורכיה, וגם ללא איגנסיו קמאצ’ו(וולפסבורג), פורנאלס, דמיקליס המנוסה(פרש), החלוץ צ’ארלס ואחרים. בטח כששחקני הרכש לא עמדו בציפיות. רלון וסנסיני נרכשו ב-7.5 מיליון יורו יחד אבל הם לא מספיק טובים ובורחה באסטון לא כובש. מיצ’ל צריך לשרוד עם מה שיש, בינתיים, ובמאלגה בונים על חודש ינואר. השייח עבדאללה בן אל-ת’אני, נשיא מאלגה שלרוב נחבא אל הכלים, התראיין במולדתו לפני שלושה שבועות והתנצל בפני הקהל על הטעויות שנעשו, ורמז שהוא מצפה לשיתוף פעולה וקבלת שחקנים מושאלים מפאריס בחלון ההעברות בחורף. נראה שהקופה ריקה ורק שחקנים שיגיעו ללא עלות הם הפיתרון. בינתיים, מיצ’ל יוכל להתנחם במומנטום החיובי של הקבוצה:

בשני משחקי הבית האחרונים של הקבוצה - מאלגה מנצחת וזו הדרך להתחיל לצבור מומנטום - 2:1 על סלטה ויגו בזכות שער של אדריאן ועוד גול עצמי די מאוחר ומזליקי, ובשבוע שעבר 3:2 חשוב ויקר מפז על דפורטיבו לה-קורוניה למרות שמאלגה כבר איבדה יתרון ונקלעה לפיגור. רוסאלס וצ’ורי קסטרו כבשו ובורחה באסטון שעשוי להרוויח את המקום בהרכב כעת, הבקיע בדקה ה-84 בצ’יפ נהדר אחרי כדור עומק של חואנפי. המחליפים של מיצ’ל עשו את העבודה. ‘הלב מנצח משחקים’, הכריזו במארקה ובמאלגה צברו כוחות מחודשים לקראת ההמשך. בורחה באסטון אמר - “ריאל מדריד איבדה הרבה יותר נקודות ממה שחשבו - למה שזה לא יקרה שוב?” מאלגה לא ניצחה מעולם בברנבאו והיא חולמת לעשות זאת הערב, כשהיא מקבלת בחזרה את הקשר רסיו שנעדר בשל פציעה. מיגל טורס וקוזמאנוביץ’ לא ישחקו עד 2018 בשל פציעות והם בחוץ.

המאמן מיצ’ל היה במוקד בעיקר בסיום העונה שעברה אז המדרידיסטה הגדול הזה היה עלול למנוע אליפות מהאקסית האהובה ריאל מדריד. כעת במשחק הליגה ה-25 שלו כמאמן מאלגה - הוא מקווה לתוצאה מיוחדת, כיאה למס’ מיוחד. “זה לא מרגיש לי מוזר להגיע לברנבאו אלא להיפך, זה הבית שלי”, אמר המאמן שזכה עם ריאל ב-6 אליפויות. מיצ’ל בונה על משחק הגנה טוב יותר ותירגל לסירוגין חמישה בקו האחורי - משהו שריאל מדריד מתקשה להתמודד מולו. המפתח עבורו הוא לא לספוג אלא שמאלגה מעולם לא עשתה זאת העונה. “יהיה לנו קשה אבל נחפש את האפשרויות שלנו. אנחנו זקוקים לנקודות לא פחות מהם”. מיצ’ל איחל לריאל הצלחה בסגירת הפער נגד ברצלונה. אנחנו גם נאחל לו בהצלחה, החל מהמשחק הבא…

רגע של נחת. מאלגה מנצחת את דפור

מאלגה - הרכב משוער: רוברטו| רוסאלס, באייסה, הרננדס, חואן קרלוס| קקו, רולון, רסיו, אדריאן, צ’ורי, אונטיברוס| בורחה באסטון

היסטוריה ומפגשי עבר::

גם למשחק הקודם ביניהן בברנבאו ריאל הגיעה כשהיא חורקת, רגע אחרי שרשמה את הפסד הבכורה שלה - מול סביליה בפיחואן. לכך הצטרף גם הפסד ביתי לסלטה ויגו ברבע גמר הגביע. איש השעה היה, כרגיל, הקפטן סרחיו ראמוס שגאל אותנו מייסורינו אחרי משחק כדורגל מזעזע. שני מצבים נייחים(35’ ו-43’) ושני שערים וניצחון 2:1 דחוק כששער מצמק של חואנפי עוד הצליח להטריד אותנו. מאלגה הערימה קשיים גם במשחק הקודם שלה בברנבאו כשחילצה 0:0 ביום גדול של קאמני. וזה היה פאנצ’ר ראשון של בניטס בברנבאו. מאלגה גם חילצה נקודות במקדש דווקא בעונת האליפות של מוריניו עם הכדור החופשי של סאנטי קאסורלה ברגע האחרון(1:1), כשבנזמה העלה את ריאל ליתרון. בין 2013 ועד 2015 ריאל השיגה 3 נצ’ קלים: 6:2 עם שישה כובשים שונים, 2:0 בעונת הדסימה ו-3:1 ב-2014/15.

כמו שבטח אתם יודעים, ריאל מעולם לא הפסידה למאלגה בברנבאו והרקורד שלה נגד היריבה מאנדלוסיה הוא מצויין. ב-36 משחקי הליגה בהם ריאל מדריד היא המארחת - ריאל ניצחה ב-29(81%), ועוד שבעה הסתיימו בתיקו(19%), יחס שערים 86:23 לטובת ריאל מדריד. כמה מהמשחקים הזכורים ביותר בשנים האחרונות - ה-6:2 בעונתו האחרונה של מוריניו היה קצת בגארבץ’-טיים אבל כריסטיאנו הגיע ל-200 שערים במדי ריאל מדריד. מעבר לכך, קשה לשכוח את השביעייה המטורפת ע"ח פלגריני ב-2010/11 - שלושער לכריסטיאנו, צמד לבנזמה וגם די-מאריה ומרסלו כבשו בניצחון הכי גדול שלנו על מאלגה. שנתיים קודם לכן היה זה הערב המטורף של היגואין שכבש רביעייה בדרך ל-4:3 קשה בעונתו השנייה של שוסטר, ואותה תוצאה הייתה גם בעונת האליפות 2000/01. בעונת 2005/06, ראמוס כבש שער ניצחון דרמטי מול מאלגה החלשה שירדה ליגה כשנגח לרשת בדקה האחרונה(2:1 לריאל, זידאן השווה בפנדל).

משחק עם שערים יפים במיוחד היה ה-5:1 בעונת 2002/03, ניחוח ספרדי משהו עם צמדים של ראול ומורו כמו בימים הטובים וגם בומבה של רוברטו קרלוס. בין 2003 עד 2011 ריאל ניצחה 7 פעמים ברציפות את מאלגה בברנבאו וזה הרצף הטוב ביותר שלה נגדה, כשבין שנות ה-50 וה-60 היה רצף קודם של 6 נצחונות, כאשר בחלק מהזמן מאלגה כמובן בילתה בליגת המשנה. המפגש הראשון בברנבאו היה ב-1950 וריאל ניצחה 2:1 משערים של מולוני ופהיניו והוגליאדה הראשונה הייתה מאניטה ב-1962/63 כשריאל ירדה להפסקה ביתרון צנוע משער של פוקאש ובחצי השני השתתפו גם אמאנסיו, חנטו ודי-סטפאנו ב-8 דקות קטלניות, ופליקס רואיס חתם. ולא ניפרד מכם לפני שנדבר על הרקורד בכל משחקי הליגה - 46 נצ’ לריאל מדריד, 10 למאלגה ו-16 תוצאות תיקו, יחס שערים 148:72 לטובת ריאל מדריד.

אני די מיואש מהחלק ההתקפי ולכן כן מחכה לחזרה של בייל בשביל הסיכוי שאולי נשחק 4:3:3 מדי פעם במשחק נורמלי או לפחות יהיה לנו עוד כלי על הספסל, אבל כבר אין מה לומר על הוולשי. לא קונה את ההצגה נגד הילדות מקפריסין, זה היה המשחק הכי קל שלנו העונה. חייבים, פשוט חייבים לנצח בתוצאה משכנעת היום. זה הברנבאו, מאלגה מנגד אמנם במומנטום חיובי אבל כמעט כל שחקן טוב שהיה אצלה בעונה שעברה - עזב. אם לא ניתן הצגה היום, אז מתי? הסגל קצר אבל הגיע הזמן שכריסטיאנו ובנזמה ינצחו לנו משחקים, להגיד שאני אופטימי במאה אחוז שלא נשיג היום איזה ניצחון דחוק וקשה כמו בעונה שערה, רק הפעם בלי הבאטמן ראמוס? - אני לא אופטימי.

ואם בכל-זאת נהיה ביתרון נניח של שני שערים בסביבות דקה 65-70, ולמרות שיש השבוע את משחק אמצע הגביע וזו כן תהיה הזדמנות טובה בשבילם - אני מצפה לראות את חוליית הקישור שלנו מורכבת מסאביוס וקובאצ’יץ’ ואפילו יורנטה שעכשיו בכלל לא ישחק(אם זידאן לא יפתיע קודם עם מאיורל או לוקאס ואסקס).

קצת ‘טעם של פעם’ - [דמיינו כאן שוב את הפיסקה על משחק האליפות במאלגה] - עונת 2008/09, מחזור מס’ 10. ריאל מנצחת 4:3 בברנבאו את הקבוצה מאנדלוסיה עם רביעייה מטורפת של היגואין, כשמאלגה עלתה ליתרון שלוש פעמים. געגועים להיגואין הרזה והמרגש. הנה תקציר ביוטיוב - האיכות נוראית.

קאסייה
מרסלו וראן ואייחו דני
איסקו קרוס קסמירו ואסקז
רונאלדו בנזמה

נבאס וקובא בספסל.

זידאן:
:+1: ואייחו
:+1: שחקן התקפה במקום קשר
:-1: לוקאס ואסקז… במה חטאנו? אני מניח שהתכנית הייתה אסנסיו בהתחלה.
:-1: סבאסיוס, שוב מסופסל. ההתנהלות של זידאן מתסכלת. בגללה איבדנו את מוראטה(נורא) וחאמס(פחות). מדאיג שזה לא מזיז לו, ומנגד אין לו בעיה להמשיך להרכיב את לוקאס שאיכזב בערך 100% מהמשחקים העונה, בלי להזכיר כמובן את קארים.

וכל זה עד כה ללא קובאצ’יץ, אז עכשיו מה? זידאן עם ניהול סגל לא טוב.
נקווה לניצחון.
(יאללה, אחרי פתיחת הפה הזו בטח לוקאז ואסקס הולך להתפרע עם… בישול וכדור וקורה)

הערת אגב בנוגע לדיון על חשיבות הקישור וההתקפה: נראה שהרבה יותר קל למאמן לזרוק צעירים ומתלמדים להתקפה (ואפילו להגנה השם ישמור) מאשר לקישור. וגם אם מתפלק לזידאן איזה סבאיוס\יורנטה\קובאצ’יץ, בד"כ הוא מוקף בשניים מתוך שלושת המבוגרים האחראיים.

גול מהרמה של מרסלו V
גול ממצב נייח V
חואניטו התעורר V
ניצחון בהופעה חלשה V

אפשר להרגע, הקבוצה של העונה שעברה שוב איתנו.

משחק טוב של ריאל.
ההתקפה באה לידי ביטוי יפה והגענו להמון מצבים.
לצערי טעינו בהגנה וחטפנו וקאסייה הראה לנו שטב כמה אנחנו חייבים שוער.

כשראיתי את ההרכב שמחתי, סוף סוף הפסקנו עם השקר של קרוס ומודריץ יחד. גם המשחק עצמו התנהל יפה.

כרגיל זידאן מרגיז עם החילופים. אתה חייב שער ומכניס את מודריץ? למזלו זה עבד (בערך), אם כי היינו יותר מסוכנים לפני כן אבל מה זה? ועוד במקום איסקו?
מה עם דקות לקובאציץ שחזר?

כואב לי להגיד אבל נמאס לי מזידאן, מהקיבעון שלו של החילופים המאוחרים והקבועים.

אנחנו נראים כל כך רע ולא רק בהגנה.
מלאגה לא כבשה שער חוץ העונה, מגיעה לברנבאו וכובשת שניים בלי מאמץ ועוד שער שנפסל.

קרוס כרגיל לא עושה הגנה, השילוב שלו ומרסלו באותו צד זה סיוט מבחינה הגנתית.
ואסקס רץ הרבה אבל עם מעט מאוד תוצרת. הוא פשוט לא שחקן ברמה של מדריד. ועדיין עם שופט נורמלי הוא מסיים עם בישול ופנדל לזכותו.

קאסייה וקרוס חילקו שתי מתנות בגולים שספגנו. בשניהם הכדור עבר בין הרגליים של ואייחו, לא נעים.

פנדל על לוקאס לא נשרק. שער חוקי של רונאלדו נפסל. הפעם ניצחנו למרות הטעויות הרגילות נגדנו.

זידאן בלי תבנית משחק ברורה וקריאת משחק לא קיימת. לפעמים זה נראה שהוא לא מתפקד על הקווים.

איסקו חזר להאט ולתקוע את המשחק. אין לנו שום יצירתיות ואיום על השער מהאמצע, הכל חייב ללכת לאגפים. לא כיף לראות את הכדורגל השבלוני שלנו וזידאן לא ממש מנסה לשנות ולשפר אותו. מה יש לו נגד סבאיוס? הוא יכול להוסיף לנו יצירתיות במרכז השדה.

המניה הבטוחה שלנו היא קאסמירו.

סך הכל עונה מעצבנת. דווקא אחרי עונה חלומית כשהיה נראה שהכל הולך להתחבר לנו זידאן ופרס הצליחו לחרבש את הקבוצה.

396

אוהבים לסבול. העיקר שרונאלדו כבש ‘שער שדה’. מהמשחק נגד חטאפה בו בנזמה כבש את שער היתרון וכריסטיאנו את שער הניצחון - כמו היום - עברו ארבעה משחקי ליגה. מעניין כמה זמן תימשך הבצורת שלהם עכשיו. עצם זה שזידאן הופך עורו - “רכש בחורף? זה יכול לקרות”, זה אומר הכל מבחינתי וטוב שמשהו זז כי הייאוש נעשה נוח. שאלת תם: אם היום סבאיוס לא ראה אפילו דקה אז מתי כן?

המשחק היום בטח לא עונה להגדרה ‘משחק טוב’. היריבה היא מאלגה, לא הקבוצה של העונה שעברה כי אם זו שמדורגת במקום ה-18 ופתחה את העונה עם 1 מ-27. אף שחקן טוב באמת לא נשאר שם. משחק טוב זה לאס-פלמאס, אולי אספניול אם אני מנסה בכוח(איסקו עמד מול השוער אחרי דקה או שתיים וזה היה יכול להסתיים בגוליאדה’), בטח דפור בריאזור שסגרנו עניין מהר. אני מנסה למצוא נק’ אור בכוח ולא מוצא מלבד קאסמירו הגדול. כל השאר זה ‘בקטנה’, ככה בכוח: אולי מודריץ’ שהמנוחות יכולות לעשות לו טוב והוא יהיה דינמי, שמח שהוא בסופו של דבר הכריע את המשחק, אולי ואייחו שתופס ביצים ולומד לשחק עם הגוף, אולי קרבחאל - זו לא חוכמה. איסקו התדרדר לרמה הקבוצתית הרגילה ולקיקו יש חור בידיים. אבל מרסלו צריך לקבל איזה שבוע ביציע, בסאן-ממס אולי, זה לא הגיוני מה שקורה.

[אגב, לא, בעונה שעברה, לפחות בתחילת הדרך - זה לא בדיוק היה ככה:
3:0 על סוסיאדד, 5:2 על אוססונה, 2:0 על אספניול, 6:1 על בטיס - יכולת| 4:1 באלאבס, 3:0 בדרבי - תוצאות
הכדורגל לא היה משובח מדיי בשום שלב, אבל הגולים הגיעו בקלות].

איך יכול להיות שאנחנו צריכים 20 שחקנים כדי לסכן את ההגנה של מלאגה, והם עם שני שחקנים וחצי עושים מה שבא להם ומגיעים בקלות רבה לרחבה. היום היו כל כך הרבה שחקנים מיותרים בהרכב שמלאגה עשתה מה שבא לה ושיחקה במחצית המגרש שלנו.

זידאן : “אנחנו יכולים לשחק טוב יותר ואנחנו חייבים לשחק טוב יותר”. בשבוע שעבר הוא אמר שאנחנו יכולים לסגור פער של 10 נקודות. את האמת לי נמאס לשמוע את הדיבורים האלה כשמשחק אחרי משחק השחקנים עושים טובה שהם זזים על המגרש. לדעתי לא הגיע לנו 3 נקודות וקיוויתי שנפסיד נקודות כדי לא לשמוע את הדיבורים שלו וכדי שיבין כמה שיותר מהר שצריך רענון דחוף לסגל. כן אפשר לסגור פער של 10 נקודות, אך לא עם הקבוצה הזאת שבקושי מנצחת משחקי בית.

תחילת המשחק הייתה דיי מבטיחה, אבל אז נגמרה שוב המוטיבציה.

מרסלו ואיסקו במשחק לא טוב, ומנגד דני חוזר לעצמו וקאסמירו את ואראן ממשיכים להיות מצוינים ולהחזיק אותנו לבד בהגנה (העזרה של קרבחאל הורגשה היטב במשחקים האחרונים, עוד שחקן לוחץ!).

לרגעים במשחק אני נשבע שאני בטוח שקרוס עושה בכוונה.

כתבתי מתישהו, כשקרבחאל היה בתחילת ההיעדרות, שהחסרון שלו היה ממש משמעותי. הכוח ההתקפי יחד עם השקט ההגנתי שהוא משרה שם באגף כ’‘כ משמעותיים, שאני כמעט בטוח שבלי קרבחאל במשחק הזה אנחנו לא מנצחים. הרוח לחימה, ההשקעה, היכולת… כמו קרבחאל של העונה שעברה.
ולעומתו - אדון מרסלו שעדיין לא חזר מפגרת הקיץ עם עוד משחק מזעזע, ב20 דק’ הראשונות הראו את הנתון הבא - 5 איבדו כדור. זה היה נראה נוראי, כדורים כ’'כ סתמיים, פסים ממש לא מדוייקים ושום כדור לא הולך לכתובת.

שוב אני אכתוב על סף ייאוש - לוקאס ואסקז לא ברמה. לא ברור לי למה שחקן כמוהו מקבל כ’‘כ הרבה קרדיט. לא הבנתי למה הוא מתוייג כ’‘צעיר מבטיח’’ כשהוא כבר בן 26, לא הבנתי מה מוצאים בו. כן, הוא רץ ומתאמץ אבל עושה את זה כ’'כ מוגבל וחסר תכלית שזה לא שווה כלום. אמנם זידאן ויתר על ה4-4-2 וחזר ל4-3-3, אבל זה נורא בעייתי כשהפתרון שלך הוא לוקאס.

זה אחד מהמשחקים שלשוער אשכרה הייתה השפעה משמעותית ובשביל רגעים כאלה אתה צריך שוער גדול. בשני השערים לדעתי - במיוחד בשני יש לו חלק באשמה. בראשון אשמה חלקית כשהמיקום שלו לא היה טוב מספיק, ובשני כשהכדור עבר לו מתחת לידיים. גולים ששוער גדול לוקח.

קאסמירו ענק, כ’'כ מבסוט עליו והגרף שיפור שלו מעונה לעונה מרשים אותי. אם בתחילת העונה שעברה הוא היה עושה טעויות עם כדרורים והשתהות מיותרת בחצי המגרש שלנו - העונה הוא ממש לא. משחרר כדור מהר וזוכה בהמון כדורים. נוסף על כך הוא מוכיח שהוא איום משמעותי בכדורים נייחים, בונוס מבחינתנו.

פתיחה מדהימה לריאל לדעתי חזרו בראבק מליגת האלופות הבעיה הייתה שזה נמשך בדיוק רבע שעה, שאר המחצית עברה בשליטה של ריאל אבל עדיין חוסר יציבות של ההגנה עם בהלות כאלה ואחרות.

בעיית השוער, אם שמעתי פה משפטים שלוקאס לא מתאים, הייתי מצפה שקאסייה יפנה את מקומו מריאל. שוער בגיל כזה שמשחק ללא ביטחון וכל יציאה שלו ועצירה של כדור עושה התקפי לב, אני מעדיף שוער צעיר שילמד ואני אוכל להצדיק את החוסר ניסיון שלו כאשר אין לו מה להפסיד בשער כמו מוחה או לוקה זידאן מאשר לקבל תצוגה של שוער ללא ביטחון עצמי כלל (אגב ניתן לראות זאת על כל פעולה שלו וזה אחד המאפיינים החשובים לשוער טוב).
שורה התחתונה שוער צריך לדעת להביא נקודות כאשר ההגנה לא עושה את זה, עם נאבאס זה קורה לעיתים, עם קאסייה כלל לא לדעתי

המחשבה שמרסלו וקרוס משחקים כל כך הרבה זמן יחד ועדיין לא הצליחו לתאם את עצמם בהגנה רק גורמת לי לתהות איך הצלחנו עד עכשיו עם המצב הזה.
היכולת הגנתית של מרסלו השנה בשפל וכשקרוס לצידו אין שום צפיה לחטיפת כדור מהאגף הזה לעומת האגף השני (דני כמעט לבד) עושה שקט והגנה של שניים.
אז מצד אחד אנחנו לא כובשים אבל גם כשכבשנו 3 קיבלנו 2 מקבוצה ללא שער חוץ העונה (מביך) שאגב הגיעו מאגף הפרוץ(איבוד של קרוס ומסירה של קקו למרכז מאגף ימין).

הגעתי למצב שנמאס לי לדבר על התקפה שלא כובשת, אני חושב שאחרי שתבוא יציבות בהגנה ובקישור ההתקפה תצליח לתפקד יותר.

אני לפחות מחכה לשינויים דרסטיים יותר וחסרי פחד מצד זידאן:
א. לדעת לעשות סנכרון טוב יותר בין הקישור להגנה עם הרכבת תיאו עם קרוס, וסבאיוס/קובה עם מרסלו באגף שמאל כדאי לאזן את הבלאגן שאנחנו חווים תקופה.
ב.לעשות חילופים בדקות יותר רלוונטיות לשחקנים כדי לתת להם זמן להכנס למשחק ולעשות שינוי לפחות 25 דקות, הרגו אותנו החילופים המאוחרים האלה.
ג. לעשות משהו עם עמדת השוער מעדיף את מוחה או לוקה זידאן עד שנאבאס יחזור.

אני חושב שברגע שנתחיל עם שינויים מאחורה נוכל לחשוב יותר על הבקעת שערים.

ללוקה זידאן אין לא ביטחון ולא יכולת, חוץ מזה הוא עבר ניתוח בכתף לא מזמן ועדיין לא מתאמן. אבל חוץ מזה אני מסכים.

העסק עם מרסלו וקרוס עובד כשסרחיו ראמוס הוא הבלם השמאלי ואנחנו משחקים עם שלושה בקישור, אז קאסמירו יכול לעזור יותר. בדרך כלל כשאנחנו משחקים עם שניים במרכז הקישור זה 4-4-2 קלאסי עם שני קשרים בצדדים - לוקאס בימין ואסנסיו או איסקו בשמאל בשנים קודמות. הפעם גם זה לא היה, ממש הפקרות.

לא ברור איך טוני קרוס ממשיך לעבור מתחת לרדאר עם זריקת הזין הזאת בהגנה, ואני אפילו לא מדבר על הטעות בגול הראשון. זו טעות של אחד למיליון מבחינתו, שאר 999,999 הפסים האלה שלו אמנם מיותרים אבל לא גורמים נזק.

כאן הוא מדדה להגנה בגול השני של מלאגה (צריך לסמן בעיגול את השחקן המוסר של מלאגה ולא כפי שבתמונה).

מרסלו יוצא ללחוץ בסגנון ברזילאי רופס את המוסר, קרוס סוגר את נתיב המסירה לדגל הקרן:

התמונה השניה שלך זה מה שגרם לי כמעט לשבור את השלט, מיותר לציין שהכדור הגיע לשחקן המסומן שמצא את עצמו במצב לא רע בכלל של אחד על אחד עם קסיאה מזוית לא נוחה כ"כ, אבל כל זה במצב של 2-2!

אני באמת לא מבין איך אפשר לא לשים לזה לב. מילא כשהוא שיחק כקשר אחורי (אז החלה השנאה שלי כלפיו), זה עוד היה מסויג כי הוא “לא קשר אחורי”, מילא… עכשיו כשהוא 50/50 זה יותר בכיוון של 0/30 כי הגנה הוא לא עושה ובהתקפה יש לו פעולות ספורות כל משחק. מיותר כמו הסיכה על הכיפה של חנוך דאום (טונה הגדול :sunglasses:). בלי הגזמה, הוא עושה הגנה ברחבה שלנו כמו שרונאלדו עושה בעיגול החצי.

@Kobip , כיף לקרוא את מה שאתה כותב!

איזה פרגון פה במאפיה של פתח תקוה… בסוף עוד תקימו מדינה.

כתבתי פעם שדווקא כקשר אחורי אני פחות שונא אותו, בלי קשר לטובת הקבוצה. לפחות שם הוא נתן ערך מוסף כלשהו שנדיר לקבל משחקנים בעמדה הזאת. זה כמו לקבל בשלווה את ההפקרות ההגנתית של מרסלו. כמובן שבסוף צריך גם לנצח ולא רק לרצות אותי, מה גם שבכל מקרה אני לא מרוצה, אז טוב שיש קאסמירו (שאגב כבר עם 10 שערים בשנת 2017).

לא לא, קרוס כקשר אחורי לא יעשה טוב לבריאות שלי. זה היה סיוט ואני שמח שלפחות הוא נגמר.

קרוס אחד מגנבי הדעת הגדולים שאני זוכר. אני באמת מתקשה לזכור שחקן כ"כ נרפה שמצליח לחמוק תחת הרדאר כמוהו. ואנשים קוראים לו וורלד קלאס… בוא נגיד שהוא הדוגמה הכי טובה לשחקן שהטענה “רק שכל לא מספיק כדי להיות כדורגלן טוב” מתארת אותו במדויק.

נ.ב - הטעות היא לא בפס אלא בחזרה אחורנית אחריו, כרגיל. הטעות בפס באמת נדירה מאוד, אבל את מה שקורה לאחר מכן אני יכול לחזות במדויק.

אין לי משהו אחר שעלה לי לראש באותם רגעים חוץ מזריקת זין. לבנאדם פשוט לא אכפת. אפתיות מוחלטת שבא לך לשבור לו את האף.
לא מבין איך הוא עדיף על סבאיוס/קובא, פרט לכדורים האלכסוניים שהוא נותן לקרבחאל (שזה שהוא מצליח להגיע לרובם זה לזכותו ולא לזכות קרוס), הוא לא עושה שום דבר. אם עד לאחרונה הוא היה למל’'מ, הוא כבר הפך למזיק משהו.

אגב, לא נגעתי בזה בפוסט הקודם, אבל החילופים של זידאן פשוט מרגיזים אותי. כוס עמק, מה הקשר על קרוס? למה חילופים בדקה 80? למה לא סבאיוס? קובא?

האמת היא שזכור לי שהרבה מהמאמנים האחרונים שלנו היו עושים חילופים נורא מאוחרים. כנראה הוראות כלשהן.

מפתיע אותי שאף-אחד לא מתייחס לדני סאביוס, או.קיי, בגביע הוא ישחק 90 דק’ כנראה אבל גם יהיו שחקנים מהקאנטרה. קובא רק חזר מפציעה, מודריץ’ על הספסל, קרוס מוחלף סמוך לסיום ואפילו בקפריסין הוא לא שיחק ולו דקה אחת בלבד, וחבל.

דבר נוסף שצריך להגיד הוא המצבים הנייחים, אנחנו מגיעים גם במשחק גרוע להרבה מאוד קרנות וגם בעיטות חופשיות ממצבים נוחים והתחושה שלי היא כשראמוס בחוץ אנחנו לא ניתן גול בחיים. אני אישית לא זוכר גול של רונאלדו ובנזמה ממצב נייח כבר זמן רב. זוכר גול של פפה בדרבי מכדור חופשי וזהו-זה.
ב-AS הלכו יחד עם זה וכתבו שריאל מפסידה בראש. בעונה שעברה כבשנו שמונה שערים יותר בנגיחה. אמנם בנזמה כבש בנגיחה אחרי שרונאלדו עלה נהדר ומצא את המשקוף וכמובן קאסמירו החזיר את היתרון - אבל כלי הנשק העיקרי שלנו משנה שעברה לא מתפקד. באתר דיברו על הירידה בכושר של המגנים שבישלו אשתקד המון וגם על חאמס שיודע להרים נפלא. אני מציין גם את לוקאס ואסקס שלא הרים כדור אחד נורמלי מתחילת העונה כנראה.

אפשר וצריך לדבר אגב על קאסמירו. הוא כבש פעמיים בנגיחה - נגד לאס-פלמאס ואמש נגד מאלגה. ויש לו גם גול בליגה נגד דפור במחזור הראשון, ושער נגד מנצ’סטר יונייטד בסופר-קופה. השחקן הכי יציב שלנו העונה. נראה כבד ומגושם עם הכדור אבל שומר עליו בחוכמה וגם מוסר כמו שצריך ויוצא קדימה. הגנתית הוא נפלא. השחקן שעשה את ההתקדמות הכי גדולה תחת זידאן.

אני מבין לאן אתה מנסה לחתור אבל אני עדין חושב שערך מוסף לא יכול לבוא לידי ביטוי כאשר אין ערך עיקרי של התקפיד אותו הוא מבצע וקרוס בתור קשר אחורי היה איום ונורא. הוא קודם כל לא היה קשר אחורי ולא ביצע פעולות הגנתיות אז להגיד שהביא ערך מוסף עם כדורים אלכסוניים כשאת התפקיד העיקרי הוא לא ביצע ועוד אחרי שהגיע במקום צ’אבי אלונסו (שזה לא שחקן שנדיר לקבל ממנו פעולות כאלה) אני בהחלט תוהה איך חשבת שהוא נתן ערך מוסף.
דעתי היא ,שוב, הוא היה איום ונורא…

O.T
מאפיה שאוהבת כדורגל לא סתם ולא רק מועדוני חשפנות בשם ה"באדה בינג".
חוץ מזה אתה תיהיה חשוב מאוד במערך להקמת המדינה בטוח שנירו חשב איך תוכל להשתלב :wink:

אני חושב שחפרנו המון על הכישרון שלו בת’רד אחר, הרוב מודע לזה שהוא יכול לבוא לידי ביטוי בהרכב (לדעתי לפחות אפילו יותר מקרוס).
אני כתבתי גם בפוסט הקודם שלי שאני חושב שסבאיוס וקובא יכולים לבוא ברוטציות עם מרסלו (כלומר לשחק לצד מרסלו במקום קרוס).
מאחר ולקרוס אין יכולת הגנתית כלשהי (או חשק לעשות הגנה בכלל) אז כשהוא פותח יש אפשרות לשלב את טיאו ברוטציה( במקום מרסלו).
כי די ברור שקרוס ומרסלו יחד באותו אגף זה לא פתרון להמשך העונה הזאת.