מחזור 13 :: משום מקום, 5-1 מזכיר נשכחות מול ולנסיה

לקראת ולנסיה| אחרי הניצחון הקל בצ’מפיונס אך ברור שזו תהיה אופרה אחרת - ריאל מארחת את העטלפים בברנבאו מחר (שבת, 22:00) בתקווה לא לחזור על הפאנצ’ר נגד ראיו אלא לצאת לפגרת הנבחרות במצב רוח טוב ואולי מהפסגה. ויני יהיה ממוקד? בלינגהאם יחזור להרכב, לונין ימשיך בשער וגולר…פצוע. הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד ולנסיה אחרי ניצחון 0:3 חביב על בראגה באמצע השבוע, שהיא מקווה לקחת ממנו את הדחיפה קדימה של שחקני ההתקפה שלה. המטרה ברורה: לנצח את ולנסיה ואולי עם קצת מזל להשתלט מחדש על פסגת הטבלה לפני פגרת הנבחרות. אבל ריאל בעטה בדלי כפי שהיטיב לתאר שחקן חודש אוקטובר, ידוע לכם מי זה? – “התיקו נגד ראיו וייקאנו תיסכל אותנו והפריע לנו מאוד, בטח אחרי הקלאסיקו”; וכמובן שכל אחד יודע שהמשחק מול העטלפים מחר הוא שמים וארץ. הם ירביצו, יהיו אגרסיביים ולא ישחקו עם קו הגנה כזה גבוה. “אני חושב שיש לנו דינמיקה טובה אבל עלינו לשחק טוב כדי להשיג את הנקודות”, אמר קרלו אנצ’לוטי והחמיא לוולנסיה: “קבוצה מאוד דינמית ומאורגנת. אני אוהב את הכדורגל שלה”. קרלו החמיא לקבוצה ואמר שריאל השתפרה והיא עומדת טוב יותר הגנתית אבל חייבת לשמור על יציבות". כמו כן, ריאל שכבר איבדה נקודות במשחקי בית והוכיחה שגם הסנטיאגו ברנבאו לא מביא שלוש נקודות על אוטומט - תצטרך לשים בצד את אירועי המשחק האחרון ביניהן – במאסטייה.

וזה בעיקר מכוון לוויניסיוס ג’וניור שבליגת האלופות כבש את השער השני וגם סיפק בישול לרודריגו. אמנם במשחק בית הוא ‘סובל פחות’ מהמסביב, אבל עליו להתעסק בכדורגל. “לא דיברנו על הנושא הזה בכלל”, הבהיר קרלו בקשר לכוכב שלו. “ולנסיה קבוצה טובה ואינטנסיבית וחשבנו רק על איך לנצח את המשחק”. למה שוויניסיוס לא יתעל את מה שקרה למוטיבצית שיא? שיעלה לכר הדשא עם חיוך ויהיה מפוקס וממוקד? מי שיעזור לוויניסיוס במשימה הוא ג’וד בלינגהאם שהתאמן כרגיל ויחזור להרכב. האנגלי רוצה להמשיך בפתיחת העונה הפנומנלית שלו ואם יבקיע ישווה את מספר השערים שלו מכל העונה שעברה במדי בורוסיה דורטמונד – 14. ג’וד יחליף את ברהים דיאס כמובן שלכולם ברור שהמשחק הנפלא שלו לא ישנה דבר במעמדו בקבוצה. מי שלא ישחק הוא ארדה גולר שסובל מעוד פציעה ולפי הדיווחים ייעדר כחודש. “המסר שלי כלפיו הוא לשמור על רוגע ושלווה עם כמה שזה מאכזב וקשה עבור שחקן לשבת בחוץ. הוא עוד יתרום לנו המון”.

בשל הפציעה של קפה נראה את אנדריי לונין ממשיך בין הקורות. “תמיד יש ויכוחים”, התייחס קרלו לעניין. “קפה היה טוב מאד שהגעתי וכשהשתמשנו בלונין במשחק האחרון הוא גם כן הצליח מאוד. כל אחד יכול לסבול מכושר גרוע או מפציעה ועל כן שחקן אחר צריך להיות מוכן”. משחק הגנה טוב, בהנחה שלא נראה עוד תצוגת נפל התקפית במשחק בית תוך כל כך מעט זמן – יהיה המפתח. דני קרבחאל חוזר ל-11 במקום לוקאס ואסקס שהיה קצת מבולבל אבל ריאל מאבדת את שר ההגנה אנטוניו רודיגר שלולא הצהוב החמישי שספג לא היה נח לעולם. קפטן נאצ’ו שכבר שיחק בצ’מפיונס, מוכן למשימה ולצידו דויד אלאבה.

השאלה העיקרית בהרכב היא עמדת המגן השמאלי: הבחירה המשעממת עם פרלאן מנדי או שיש צ’אנס לפראן גארסיה. הקישור נראה סגור עם טוני קרוס שוב לצד אדוארדו קמאבינגה ופדה ואלוורדה שהאריך את חוזהו עד 2029. “יש לי המזל לעבוד עם שחקנים בעלי מאפיינים יוצאי דופן. אני גאה לאמן אותו ואת האחרים. אם הצעירים מתקדים זה טוב למועדון וגם להם”, החמיא קרלו. ואם כבר צעירים, ניקו פז שערך את הפרמיירה שוב נמצא בסגל ומעניין האם ישחק לראשונה בליגה. זה תלוי כמובן בתוצאה. הוא מקבל את ההזדמנות כאשר אורליאן טשואמני ודני סבאיוס פצועים. שם חדש הוא אדגר, בלם בן 19 מקסטיליה של ראוליטו שרשם כבר עשר הופעות העונה.

במסיבת העיתונאים קרלו נשאל על השיטה של ריאל: “אנחנו כבר יותר יציבים וחזקים בהגנה ביחס לפתיחת העונה. אנחנו עומדים בהתגוננות עם שני קווים של ארבעה ולא ביהלום. עם הכדור זה קצת שונה ותלוי איפה רודריגו ובלינגהאם משחקים”. משחק ההתקפה של ריאל מול הגנה עומדת כלל לא מגוון ועל כן הרחיבו ב-AS לא מעט השבוע. “הרבה כדור ופחות גולים”, נכתב. המשחק נגד ראיו למשל כמשל עם 36% שליטה, אבל מעט מאוד מצבים, בעוד במשחק נגד בראגה הייתה ריאל רק עם 48%. ריאל צריכה למצוא פיתרון לכך ויש לה את הכלים. גם חוסלו שדי ברור שיפתח על הספסל, יכול להוות פיתרון ועוד אפשרות לגיוון המשחק. ריאל צריכה לפתוח את המשחק כמו שצריך וזה יקל עליה את הדרך.

ריאל מדריד - בראגה - 10-11-2023
נגד בראגה היה קל. הברזילאיים צריכים להתחיל לשחק גם בליגה

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו, דויד אלאבה, פראן גארסיה (פרלאן מנדי)| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה, פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק מהמקום השמיני בטבלה – לא רע בכלל – וכשהיא בכושר טוב עם ארבעה משחקים ברציפות ללא הפסד. העטלפים דורגו במקום השלישי אחרי שפתחו את העונה עם שני ניצחונות ורגע השיא שלהם היה במחזור החמישי עם 0:3 גדול על אתלטיקו מדריד במאסטייה אך לאט לאט היא חזרה למידותיה. המקום הנוכחי הולם יותר את ‘מדיניות הצנע’ של המועדון ואיכות הסגל. ולנסיה השיגה 0:1 קטן-גדול וקשה מאוד על גרנאדה במחזור האחרון לפני חמישה ימים בזכות פנדל של פפלו, פנדל שנוי במחלוקת אך את ולנסיה זה לא מעניין. “ולנסיה השיגה עוד ניצחון שמציב אותה נקודה מאירופה – תרחיש שאף אוהד לא היה יכול לדמיין בקיץ”, נכתב בסיקור המשחק במארקה. “לאחר השער שלה ולנסיה הייתה בטוחה ולא נתנה ליריבה לסכן אותה”. למעשה זו פתיחת העונה הטובה ביותר של ולנסיה מאז 2017-18 כשהמאזן הוא 5-3-4.

מצד אחד רובן בראחה שעושה עבודה נהדרת בקבוצה, תפור עליה כסמל גדול ולוחם – מנסה להנמיך קצת את הלהבות (מונח פחות מתאים אולי בימים אלה) במסיבת עיתונאים וגם פפילו אמר שבחדר ההלבשה לא מדברים על דברים שלא קשורים לכדורגל. מצד שני, במכתב הזוי ששלחו במועדון לאוהדים לקראת הביקור בסנטיאגו ברנבאו נכתב: “יהיו הרבה מאוד עיניים ומצלמות שיצפו בנו”. הם עדיין חושבים שנעשה להם עוול במשחק האחרון במאסטייה ושכל הקהל הוכתם. כמעט 600 אוהדים יגיעו לברנבאו. במכתב נכתב עוד: “מאז התקרית הלא נעימה במאסטייה סימנו אותנו כגזעניים. אלה לא הערכים שלנו. תודה רבה על הכרטיס שרכשתם והתמיכה תהיה חיונית”. בהקשר זה נספר שוולנסיה מנצחת בעיקר בבית. יש לה ניצחון אחד בחוץ. היא לא חזרה עם ניצחון מהברנבאו מאז 2007-08, ימיו של בראחה כשחקן.

הקבוצה סובלת ממכת פציעות ועל כן ‘ולנסיה החדשה’ תכלול לא פחות מתשעה שחקנים שמעולם לא שיחקו במדריד. סלים אמאללה, הקשר ההתקפי, הוא הפצוע האחרון לאחר שנטש את המגרש אחרי 23 דקות בלבד נגד גרנאדה. גם אנדרה אלמיידה בחוץ וכן הבלם מוקטאר דיאקאמבי. חסוס ואסקס המגן השמאלי חוזר אחרי למעלה מחודש וחצי של פציעה וכן הבלם סנק אוקזאר. מי שכמובן שווה אזכור הוא הקפטן, המגן השמאלי והשחקן הכל-יכול חוסה גאיה.

אחת התגליות של ולנסיה היא הקשר פפלו. “הכירו אותי, אבל אמרתי להם שאני תמיד רוצה לנצח ולא להסתפק במה שיש. אני תמיד צוחק שבגיל 25 אני מרגיש צעיר ועכשיו אני אחד השחקנים המובילים בקבוצה. התבגרתי מאוד בליגה השנייה. בקבוצה כאן נותנים לי להיות מי שאני”. הוא אפילו חולם על נבחרת ספרד. גם חאבי גווארה שווה כמה מילים, קשר מרכזי נפלא שכבש במהלך הניצחון הנהדר על אתלטיקו מדריד. ללא צעירים טובים לוולנסיה היה קשה מאוד. הוגו דורו שיפתח כבש העונה חמישה שערים והוסיף שני בישולים בליגה, בשניים משלושת המחזורים האחרונים הוא כבש ונוכחותו מובטחת. אם ימשיך כך האקס שלנו יאפיל על עונת 21-22 אז הבקיע שבעה בלה-ליגה. שימו לב לצעירים האלה בהרכב: חאבי גוארה בן 20 וכך גם הקשר הצעיר פראן פרס שעשוי לשחק. דייגו לופס בן 21. הוגו דורה נראה ‘מבוגר’ לידם כשהוא בן 23.

בארחה לא רוצה לדבר על שום דבר חוץ מכדורגל אבל טוען כי “יש רק אמת אחת” בנוגע למה שהיה אשתקד. “ויניסיוס הוא שחקן ברמה עולמית. הגישה שלנו היא ללכת למשחק גדול ולא למלחמה. לא נחבוש מגן או קסדה. אין ‘אש’ סביב המשחק. עלינו להתמודד היטב נגד יריבה חזקה. ויניסיוס שחקן גדול אבל לריאל יש עוד הרבה שחקנים גדולים. אני לא אבזבז את הזמן הזה”. על המשחק אמר: “אתה אף פעם לא יודע איפה תיקח נקודות. זה אתגר, אנחנו במומנטום טוב עלינו להיות שאפתניים ואמיצים”. הוא מבטיח כי ולנסיה לא תשנה את סגנון המשחק שלה גם לא בברנבאו. הוא מחמיא לפפלו: “הוא חי את המקצוע, הוא דוגמא, אנחנו אוהבים אותו. אף אחד לא נתן לו כלום”. על העבר: על העבר: “אני לא משתף הרבה סיפורים מהקריירה שלי. הייתה יריבות ספורטיבית גדולה בינינו לבין ריאל ונלחמנו איתה על האליפויות. במדריד הם מפחידים, אין ספק. אנחנו ידענו להתחרות כקבוצה מצוינת וזו המנטאליות שאני רוצה מחר. יש רגעים בהם הרגשנו שווים. כל שחקן חולם לנצח בברנבאו”.

שחקני ולנסיה חוגגים את השער של פפלו עם מסטלה ב...
שחקני ולנסיה חוגגים ניצחון קשה

ולנסיה – הרכב משוער: גיורגי ממארדשווילי| תיירי קוריאה, כריסטיאן מוסקרה, גבריאל פאוליסטה, חוסה גאיה| פפלו, קאניוס, פראן פרס| חאבי גוארה, דייגו לופס והוגו דורו

היסטוריה ומפגשי עבר:

כבר בעונה השלישית של הליגה הספרדית נפגשו ריאל מדריד ו-ולנסיה מה שמביא להיסטוריה ארוכה מאוד. נתחיל את הסקירה הפוך הפעם. ריאל ניצחה 1:4 במפגש הראשון במדריד בפברואר 1932, הוסיפה 0:6 בדצמבר באותה שנה ובסה"כ ניצחה בכל שמונת המשחקים הראשונים. הרצף נעצר עם הפסד 1:0 ב-1942-43, הפסד בכורה כמובן ובממוצע ולנסיה מנצחת במקדש פעם בעשור. העטלפים, שהשיגו את הניצחון השני ב-1947, רשמו את רצף השיא שלהם של שישה משחקים ללא הפסד במקדש. באמצע שנות ה-50 החל רצף ניצחונות חדש, שהגיע ל-12 במספר, בלי ניצחונות גדולים מדי. בין שנות ה-70 ל-80 הגיע הרצף השני הכי טוב עם 11 ניצחונות רצופים, שהגיע לשיאו עם ה-1:5 בעונת 1982-83. והרי המאזן: ב-88 משחקי הבית נגד ולנסיה, ריאל ניצחה 65 פעמים (74%), היו 14 תוצאות תיקו (16%) ותשעה ניצחונות לוולנסיה (10%), יחס שערים 82:205 לטובת ריאל. בכל 176 משחקי הליגה המאזן עומד 47:92 לטובת ריאל.

וחזרנו לימים אלה. בתחילת העשור השני של שנות ה-2000 ולנסיה הייתה ממש מנחוס של ממש ומאז המצב התאזן. בשנה שעברה השיגה ריאל מדריד ניצחון 0:2 קשה בזכות שני שערים של מרקו אסנסיו ו-ויניסיוס ג’וניור תוך שתי דקות. בעונת הדאבל עם קרלו אנצ’לוטי היה יותר כיף עם 1:4 בזכות צמדים של ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה וכמעט כל השערים במחצית השנייה. לניצחון הזה קדמו גם 0:2 בעונת 2020-21 ו-0:3 מאוד לא אופייני לעונת הקורונה 19-20. דיברנו על ולנסיה המנחוסית. בעונת 2011-12 היא הצליחה לעצור את ריאל המפלצתית של ז’וזה מוריניו על 0:0| כעבור שנה, גירדה 1:1 במחזור הפתיחה כשגול של היגואין לא הספיק| בעונת הדסימה כריסטיאנו רונאלדו הציל נקודה עם שער דרמטי בעקב, ו-2:2 חזר גם בעונת 2014-15 כשפפה ואיסקו (גולאסו) מחקו פיגור כפול. בעונת הדאבל 2016-17 מרסלו כבש שער ניצחון מרגש ברגל ימין ועשה 1:2 דרמטי. ולנסיה לא ניצחה במקדש מאז 2007-08, כשאריזמנדי הערים על איקר וכבש לפינה הקרובה, אחרי דו-קרב מרתק בין ראול ודויד ויאה שכבשו צמדים. בעונת 2006-07 ראמוס כבש שער ניצחון בנגיחה אדירה, כשקודם לכן רוד כבש את שער העונה בוולה ענק.

R. Madrid - Valencia: Quickfire double gives Real Madrid an easy win over Valencia - LaLiga Santander
אסנסיו עושה את מה שצריך לעשות בעונה שעברה

יותר כיף להיזכר בימים כמו עונת 2002-03 עם 1:4 כפול של האלופה הנכנסת על האלופה היוצאת, הימים בהם ריאל ו-ולנסיה היו ראש בראש. זידאן הציג את אחד ממשחקיו הגדולים ביותר עם שער ושני בישולים, אחד פשוט מטורף חאבייר פורטיו המחליף. גם רונאלדו-פנומנו וגוטי הבקיעו. למעשה עידן הגלאקטיקוס יצא לדרך עם רמונטדה ו-1:2 על ולנסיה במחזור הפתיחה של 2000-01 עם פיגו בהרכב. מדנייטה כבש שער מאוחר אך זה לא החזיק מעמד. ראול כבש בחצי מספרת ופיגו ניצח את המשחק. גם בשנות ה-80 היה לריאל רצף יפה נגד ולנסיה, עשרה ניצחונות בית רצופים, מאניטה במחזור השני ב-1985-86 (אחרי 0:1 בלבד בהפסקה הגיע המבול. מיצ’ל כבש שלושער וגם אמיליו בוטראגיניו וקרלוס סנטיאנה הבקיעו) וגם 2:6 בעונת 1989-90 – הפעם אל צמד של מיצ’ל הצטרף גם צמד של הוגו סאנצ’ס. הניצחון הכי גבוה של ריאל על ולנסיה היה אותו 0:6 במפגש השני.

כשהייתי בכיתה ה’ בבית הספר המורה לגיאוגרפיה פנתה לאיגור, תלמיד אוקראיני, ואמרה לו: “אולי פעם אחת תתעסק בחומר? עכשיו תגיד משפט שקשור לשיעור”. איגור אמר: “התחזית משודרת בחסות קלאב הוטל אילת” כמו שהיה בפרסומות. כל הכיתה צחקה, המורה מלי קצת פחות. אז להלן התחזית שלי להערב:

-משחק שונה לחלוטין ממה שהיה מול בראגה – ברצינות.

-ניצחון 0:1 סופר-קשה במקרה הטוב.

-ויניסיוס רב עם כל מה שזז.

-חילוף ראשון בדקה ה-65+ זה יהיה קרוס במקום מודריץ’ או להיפך, תלוי מי פותח

-מנדי לא נותן פס אחד קדימה כל המשחק אבל לא מפסיק מחייך

-טעות קריטית של אלאבה

-ברהים משחק חמש דקות במקרה הטוב.

-חוסלו על הספסל, אבי נמני יחזור על אותו משפט מההתקפה הראשונה.
-האקס הוגו דורו כובש איזה שער היום. שלא שלא יכבוש נגד יריבה אחרת.

זה אמנם נכתב בהומור אבל זה מאוד דומה למציאות. אני חשדן מאוד כלפי ריאל הנוכחית אחרי התיקו נגד ראיו והמשחק היום דומה למשחק הזה. והתרגום: לא מפתח ציפיות. ולנסיה תציב קו הגנה נמוך מאוד, היא תעשה פאולים ולא תדפוק חשבון על אף שמדובר בחבר’ה צעירים מאוד - הקבוצה הצעירה בליגה, היא תאט את הקצב ותעביר זמן ולא תהיה נאיבית. יש לה אחלה מאמן - רובן בראחה, שמזכיר לי את הליגה הספרדית שגדלתי עליה בשנות ה-2000 ונוכחותו במועדון של חייו היא מצוינת.

הייתי אומר שאני מצפה לראות את ריאל פותחת בלחץ ומראה מי בעלת הבית אבל כולנו יודעים שזה לא קורה מספיק, אולי לא קורה אף פעם. וזה משהו שבשליטה שלנו למשל ואנחנו מבחירה לא עושים אותו וזה חמור. זה לא כמו שחסר חלוץ למשל. כאן יש לנו את הכלים אבל אנחנו מעדיפים להתבטל… שוב אציין את חטיפת הכדור של פדה נגד ראיו כמשהו שצריך לעשות יותר, זה כמעט נגמר בגול ואם כן אז כל המשחק אחרת.

צריך להתרכז רק ב-כ-ד-ו-ר-ג-ל, משחק כל כך יפה. לא באירועי הגזענות במשחק הארור במאסטייה (הבנת, וינסיוס?), לא בשטויות שוולנסיה עשתה, לא בשופטים, לא בפציעה של ארדה גולר שבמקרה הטוב היה משחק היום 15 דקות אם בכלל. אנחנו טובים בכדורגל, או לפחות לא רעים בזה, בואו נמשיך ונצא לפגרה בתקופה טובה. אני תוהה אם במשחקים כאלה לא נוכל ליהנות קצת מכדורגל אז מתי כן? זה די ברור, פותחים בעצלתיים ואז הלחץ ככל שהזמן עובר הוא גבוה פי כמה.

ג’וד חוזר היום אז יש על מי לסמוך, הוא בינתיים אמין יותר מצמד הברזילאיים. אני מקווה שהנקמה של ויניסיוס תהיה על המגרש. אין בעיה שיעשה אחד על אחד אבל לא בכל הזדמנות. מרודריגו אני מצפה לראות שחקן אחר, פחות לחוץ. עוד לגבי ג’וד-בתקווה שהכתף בסדר – הוא לא ימשיך כל העונה עם הסטט’ של גול מכל מצב שני, הקבוצה חייבת לייצר יותר, לשחק בקצב אחר, למצוא פיתרונות. אחד מהשלישייה באמצע צריך להצטרף. קמאבינגה ופדה חייבים להגיע בקו שני. ואם פדה נדבק לצד ימין אז שזה יהיה קמאבינגה שלא כבש כבר יותר משנה וחצי, מאז מרץ, לא בוער לו?

ברור שברהים דיאס חוזר למעמדו כשחקן אימונים שכולם מזלזלים בו, אז לפחות נקווה שהגיבור השני נגד בראגה – לונין – יחווה ערב שקט וטוב. חוסלו אופצייה רצינית יותר לחילוף ומבחינתי חבל שפראן לא משחק. אבל קרלו זה קרלו. האללה מדריד!

האמת היא שהעונה אין כל כך מה לכתוב לפני המשחקים. כשאנחנו טובים אז אנחנו מטאטים את המשחקים, אבל כשאנחנו לא טובים דברים הולכים לנו בצורה לא קלה. היריבה לא משנה יותר מדיי, מה חשוב זה להסתכל על עצמינו הפעם. שויני יתרכז בכדורגל, רודריגו ירים קצת את הראש ויתחיל להעז לעשות את הפעולות שלו, שקרבחאל ימשיך עם אותה יכולת אותו הרעב של פתיחת העונה. זהו, כל השאר מתפקד בצורה טובה מספיק כדי לנצח כל משחק בליגה.

מאוד מקווה שהמשחק מול בראגה הכניס את וני ורודריגו כבר לעניינים. ויני היה נראה מאוד חד במחצית השניה ונראה שהפציעה והיכולת הרעה מאחריו, אבל זה כמובן ויני והבעיה אצלו נמצאת בראש ולא ברגליים. רודריגו סופסוף נתן שער ואולי הפקק סופסוף השתחרר לו. אם הם ימשיכו ביכולת הטובה, וג’וד יתן משחק כמו שהוא נתן מול ראיו, אין לולנסיה סיכוי לצאת עם משהו מהמשחק הזה.

כל פעם מחדש אני מתפלא כמה מנדי שחקן מטומטם, מי שחשב שהשחקן הזה הוא ברמה של ריאל צריך לעוף על טיל.

וואו. לויניסיוס הזה יש יותר מזל משכל

זאת לא חכמה.
לוויניסיוס יש גם יותר שיער בלונדיני ועיניים כחולות משכל.

סופסוף ויני מעולה. כל פעם שמגיע אליו הכדור הוא חד, הוא ישיר, הוא לא מתעסק בקקה. נראה מתי ירח הדבש יגמר. גם רודריגו חד ובמשחק.

חוץ מזה? נאדה. כואבות לי העיניים. ולנסיה מצליחה להגיע לשליש שלנו ולמצבים בלי בעיות. יש לנו בעיה עם העברת הכדור מהקישור שלנו לצמד הקדמי. ברהים חוזר למימדים הטבעיים שלו במחצית הזאת וזה קצת מבאס כי במשחק הקודם פיתחתי ציפיות שיש לנו פה באמת משהו ששווה להתייחס אליו.

אם היה במי להחליף את נאצ’ו ואלאבה הייתי שמח שיחליפו אותם. לא משנה במי.

עוד כמה זמן ייקח לאנשים להבין שאלאבה לא בלם? הבנאדם פשוט חלם בהגנה, מיקום לא טוב, כיסוי הזוי, צד שמאל בהגנה שלנו פשוט מסננת.
אלאבה לשמאל, רודיגר את נאצו בלמים וחלאס עם השטויות האלה, ושנה הבאה צריך להביא מגן שמאלי דחוף.

כדורגל נוראי, הדבר החיובי היחיד שאפשר לציין זה שהברזילאים התחילו להתרגל לתפקידים החדשים כשני חלוצי חוד ועדיין עדיף להכניס את חוסלו ולשחק 433

תודה לשחקני ולנסיה שנרתמו למאמץ להחזיר את הברזילאים שלנו לכושר

וגם לבראגה.
אני לא מתלונן, אני זוכר היטב כמה היינו צריכים לחצוב גול, מול כל קבוצה, ובשלב זה אני לוקח כל גוליאדה בשתי ידיים.

חלילה תלונות, כל משחק כזה וכל גול/בישול של הברזילאים זה דחיפה לביטחון שלהם וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים

שכחתי כבר מה זה משחקי נקסט

ריאל עם בלינגהאם:
0-0 מתסכל מול ראיו.
2-1 קשה מול בראגה.
1-1 מרגיז מול סביליה.

ריאל בלי בלינגהאם:
3-0 קל על בארגה.
5-1 קל על ולנסיה.

אני חושב שזה ברור מי הבעיה שלנו בהתקפה :smirk:

טוב הבשורה האמיתית היא שההתקפה סופסוף הגיעה לעונה הזאת. מדהים לחשוב שאנחנו איבדנו נקודות רק ב3 משחקים העונה בלי שני שחקני ההתקפה הבכירים שלנו. לא בטוח שאם נשחק עוד 12 מחזורים נוספים בלעדיהם אנחנו נמשיך עם אותו קצב צבירת נקודות, אבל מכאן אפשר להסתכל הלאה ולקוות שהיכולת הזאת תמשך גם אחרי פגרת הנבחרות.

למרות שזה הניצחון הגדול ביותר שלנו העונה לא שיחקנו טוב. ממרדשווילי שממש רציתי שהוא זה שיחליף את קורטואה בתחילת העונה עם הופעת בלהות. ולנסיה הייתה שווה לפחות שער אם לא שניים במחצית הראשונה, ולא שיחקנו טוב מספיק כדי להיות ביתרון של שני שערים. קיבלנו פס הפעם אבל אסור להתעלם מנורות האזהרה.

קמא עם משחק על. ים של נוכחות, לשחקני ולנסיה לא הייתה דרך להתמודד עם הפריצות שלו ומהצד השני הוא חילץ ים כדורים. שוב, הוא צריך לשפר את ההצטרפות שלו למשחק ההתקפה, אבל בלי לחץ והוא בכיוון הנכון.

אתה צוחק אבל זה לא מופרך שיש קשר. כולנו אמרנו את זה פה מספר פעמים, בלינגהאם שחקן הגנתי מדי להיות הצלע הרביעית הקדמית בקישור מרובע.

בראהים דיאז שחקן בינוני, אבל הרבה יותר התקפי וזה שיחרר מאוד את הקבוצה.

בראהים היה טוב מול בראגה אבל אתמול הוא בקושי נגע בכדור וגם כשזה קרה הוא בעיקר הלך על איזה דריבל, ההבדל הוא שהצלחנו להשיג שער מוקדם וזה מזמין את היריבה לתקוף ומוריד את הלחץ.

למעשה התפקוד שלו ושל בלינגהאם הוא די זהה. שניהם מתחילים בצד שמאל כקשרים במעין 442 שטוח ונכנסים לאמצע ככל שמתקרבים לרחבה.

לדעתי אנחנו צריכים לשחק פשוט 4231 שהופך למעין 433 בהגנה. בליגנהאם מאחורי חוסלו, ויניסיוס בשמאל ואחד מרודריגו ודיאז בימין. זה קרה בסוף המשחק נגד ראיו וזה נראה לא רע למרות שלא הגיע השער.

אפשר עוד פעם, בבקשה?| קודם כל אני מתנצל בפני הקבוצה, חלקכם קראתם את “נבואת הזעם” הצינית שלי לפני המשחק. רוב הדברים לא קרו, אפילו פרלאן מנדי נראה טוב בהגנה שוב (למרות שהרף היה נמוך). אני לא חושב שצריך להתעלם מפתיחת המשחק, לוולנסיה היו שני מצבים די טובים, אבל בכל-זאת. ריאל מדריד משחקת טוב, הברזילאיים בשיאם, ריאל מדריד כובשת חמישייה – אין תלונות. אני זוכר כמה ניצחונות דחוקים גירדנו העונה. איזה כיף שהקבוצה שלך משחקת כדורגל ויש מה לראות בתקציר אחר כך (כמובן שצפיתי במשחק המלא). אתה יושב ונהנה.

כמו נגד אוססונה אגב, לא ממש ניצלנו את שער היתרון, הגענו בקלות למצבים אבל הורדנו רגל מהגז בערך בדקה העשירית והיה וואקום גדול עד לשער השני. דויד אלאבה היה פרווה, גם נאצ’ו האמת לא משהו. ברהים דיאס רצה מאוד והשתדל אבל לא מצא את עצמו, אולי בגלל העמדה על כר הדשא.

ברוח הזו של הארכת החוזים כתבתי על פדה ואלוורדה שהוא מהשחקנים המרגשים בסגל – אז גם דני קרבחאל. באמת עונה גדולה שלו, סרט הקפטן עושה לו טוב. אני חושב ש-90% מהאוהדים, כמוני, לא הבינו מה הוא עושה, למה לא מסר שמאלה. אבל גם לדני, שחקן של גול-שניים בעונה – מותר לחלום ולהיות רעב. שער גדול ברגל שמאל. התנועה שלו לעומק כל כך חכמה, כל הזמן. לפעמים הוא מהסס, לפעמים הפס לא טוב, אבל הוא תמיד מגיע לשם. שימו לב שגם שער הניצחון בקלאסיקו התחיל ממנו. רק שיהיה בריא ויהיה בסדר. העונה אתה שוב מרגיש שהכדור אצלו שמשהו יכול לקרות.

היה מעניין לראות את הקבוצה בלי ג’וד. אני לא חושב שהוא גונב פוקוס מהברזילאיים. אספקת הכדורים אליהם תמיד גבוהה. הוא מצטרף מקו שני, גם משחק לצידם, ועוזר להם. הרי שיחקנו מעולה בנאפולי עם שלושתם. פשוט ויניסיוס רוב הזמן לא התעסק בכדורגל, לקבוצה יש בעיות ואולי רודריגו קרס תחת הלחץ. זה שייך להיסטוריה, כך אני מקווה. מסתבר שוולנסיה הייתה נאיבית כמו בראגה, היו איזה 20 עבירות שלה עד לדקה ה-70 אבל אלו עבירות מטופשות וגם העובדה שיש מלא שחקנים צעירים בשורותיה – השפיעה.

הייתי צריך עוד איזה ערב טוב כדי להאמין שרודריגו חזר ואחרי המשפט שאמר בסיום המשחק הוא לא יוכל להתחבא יותר. השער השני שלו זו החותמת. רודריגו שכל שחקן הגנה מהסס מולו כי הוא יכול להבקיע מהמקום בימין ובשמאל, בפצצה או בבעיטה חלשה, והוא יכול גם לעשות הטעייה אחת או שתיים. כשוויניסיוס עולה עם מוטיבציה והוא מחייך אז קשה מולו. נכון שוולנסיה לא עשתה דאבל-אפ, ועדיין. השער שלו בחזה באמת ייחודי. אני זוכר את רונאלדו-פנומנו מבקיע עם החזה ב -2004-05 אבל הכדור היה גבוה יותר. גם השער השני שלו נאה, גול פחות אופייני. והוא צריך לנסות לבעוט יותר.

כל משחק הוא שלוש נקודות ואמנם אנחנו יוצאים לפגרה רק מהמקום השני וברצלונה שמשחקת נורא ואיום כל-כך קרובה, אבל זה חשוב לייצר כוח הרתעה בברנבאו. זה היה משחק להבקיע בו חמישייה וטוב שזה קרה. וחשוב שזה יקרה עוד. גם אם קרבחאל לא אמר את מה שאמר או סתם חש לא בנוח – חשוב שזו תהיה המנטאליות של השחקנים. גם בואו, 72 אלף אוהדים הגיעו למשחק אתמול וזו לא ולנסיה של רפא בניטס עם פאבלו איימאר, רובן בראחה השחקן ורוברטו אז’אלה – וזה יפה מאוד. אני רוצה שהיריבות יחששו במנהרה.

הסגל שלנו באותו משחק היה של קסטיליה, חד משמעית. חוסלו, מודריץ’ וניקו פס, זה בטח לא מספיק. מעבר לכך צריך לראות את הקבוצה שומרת על יציבות ויודעת להתנהל בברנבאו גם נגד יריבה קשוחה יותר. כנ"ל ויניסיוס. כי במשחק החוץ הבא שוב יציקו לו. במקרה הטוב התגרויות של יריבים ומרפקים, שופט מעצבן, במקרה הרע אולי קריאות גזעניות. צריך למצוא לזה פיתרון. תודה על ערב מהנה. האללה מדריד!

אתמול ברהים דיאז לא עשה כלום לפני שהמשחק כבר הוכרע. כמה דריבלים שנגמרו באיבודי כדור וזהו. היו לו כמה נגיעות יפות כשכבר ולנסיה הייתה על החבלים אבל מפה ועד לומר שהוא שדרוג התקפי לבלינגהאם שתורם להתקפה בכל דרך, החל מכיבוש השערים, דרך יצירתם ועד תשומת הלב שהוא מושך, הדרך רחוקה מאוד. לדעתי אתמול ברהים היה השחקן החלש ביותר אצלינו בקישור ומעלה, ולומר שהוא שחרר את הקבוצה אתמול מרגיש לי תמוה מאוד. הייתי מסכים אם המשפט הזה היה נאמר על המשחק מול בראגה, לא על המשחק אתמול.

@Raulito-7

דור אני חושב שאתה נותן לתוצאות הסופיות להשפיע על דעתך איך המשחק התפתח בצורה מוגזמת. לא ייתכן שהמשחק אתמול היה מעולה והמשחק מול ראיו היה אסון. ושוב, אני לא מדבר על התוצאה, אני מדבר על הדרך. אתמול אם ממרדשווילי לא היה סופג כל כדור שנבעט לעברו ואפילו מבשל שער לרודריגו, יכול להיות שהיינו נשמעים אחרת לגמרי עכשיו.

אפשר לראות שבמשחק מול ראיו בעטנו יותר, היינו מסוכנים יותר, וביטלנו לחלוטין את ראיו כך שהם לא היוו שום איום עבורינו. הxG שלנו עומד על מעל 2 שערים.
אתמול לעומת זאת היה משחק דיי שקול, שיכל ללכת לכל כיוון, רק שהפעם ויני ורודריגו שיחקו כדורגל, וממרדשווילי, בניגוד לדימיטרייבסקי, לא תרם לקבוצתו בלשון המעטה.

הנקודה שלי היא שלפעמים התוצאה משקרת. הפעם לטובתינו, מול ראיו למשל לרעתינו, ולכן לא צריך להיכנס לפאניקה אחרי תיקו רנדומלי בליגה :smile:

המשחק היה מעולה כי היו בו כמה דברים שאהבתי:
-שער מהיר, גם אם זה לא הביא ל-0:2 מיד לאחר מכן.
-שחקני התקפה בכושר טוב, הברזילאיים.
-היו גולים שהם לא דחיקה ממטר, הייתה מחשבה.
-וכמובן שכל פעם שהקבוצה שלי כובשת חמישייה זו סיבה למסיבה.

המחלוקת בינינו היא לגבי איכות המצבים במשחק נגד ראיו וייקאנו. אני לא מתייחס ל-Xg וכדומה. בדרך כלל במשחקים עם ה-65% ומעלה החזקת כדור ו-17 בעיטות לשער אנחנו לא באמת מסוכנים.

אני לא “נכנס לפאניקה”. אחרי הקלאסיקו היינו יכולים להמשיך במומנטום, פיתחתי ציפיות, הבנתי שזה לא שם. בגלל זה אני לא מתייחס באופטימיות יתרה לכך שכבר שיחקנו נגד כמעט כל הגדולות. אנחנו יכולים לנצח את ברצלונה בחוץ בפוקס ולפשל במשחק בית בו בארסה בחיים לא תאבד נקודות. אין כלום

השער המהיר היה תוצאה של חוסר באופציות טובות לקרבחאל ותגובה לא מספיק טובה של השוער. בעיטה בשמאל מחוץ לרחבה זה לא משהו שקרבחאל עושה ביומיום.

שחקני התקפה בכושר טוב, ולהם אפשר גם לצרף את קמא, זה מעולה אבל לא מעיד על היכולת של הקבוצה. המשחק הקבוצתי שלנו היה לא מספיק משכנע.

הגולים לרוב באו כתוצאה מאיבודי כדור רשלניים או עמידה לא מספיק טובה של השוער. אני לא מסכים שזה הגיע אחרי מחשבה. כשויני לוקח כדור אבוד ומתקדם באין מפריע, ואז בועט לפינה הקרובה של השוער מחוץ לרחבה וזה נכנס, אין פה מחשבה עמוקה מדיי.

לגבי התוצאה, גם אני מבסוט עד כמה שאפשר בימים אלו. עוף על זה, למה לא. לי אישית התוצאה הזאת מגיעה עם כוכבית שמזכירה לי שהתוצאה משקרת. אני עדיין מצפה מהקבוצה ליכולת יותר גבוהה, בעיקר מההגנה.

במשחק מול ראיו לא רק שהצלחנו לייצר יותר מצבים, גם הצלחנו לחנוק אותם. במשחק הזה הם הגיעו לשער שלנו אינספור פעמים. לא יודע מה איתך אבל לי זה מאוד הפריע. סיטי למשל הייתה גומרת משחק כזה בתוצאה היסטורית.

אני מתנחם בכך שעם רודיגר במקום נאצ’ו אנחנו נראה טוב יותר. עם כל האהבה לנאצ’ו, הוא היה זוועה במשחק הזה, בטח לעומת רודיגר שנמצא בסך הכל בעונה טובה ולרוב לא עושה טעויות. אני מתנחם בכך שהצלחנו לנצח גם בלי ג’וד, ומבסוט על זה שהמחצית השניה מול בראגה באמת בישרה את בואו של האביב הברזילאי. וכמובן, שהתוצאה הסופית היא מאניטה.

ואגב, מדד xG אמנם לא מושלם, אבל הוא אחלה ויכול לומר לא מעט.