ליגת האלופות: המסע אל עבר הגביע ה-15 מתחיל עם 0:3 בסלטיק פארק| ויניסיוס, מודריץ' והזאר

לקראת סלטיק| איזה כיף! ליגת האלופות חוזרת! ריאל מדריד, אלופת אירופה הגאה, תחל את המסע אל עבר הגביע ה-15 במשחק חוץ קשה נגד הסקוטים של ליאל עבדה שפירקו לחתיכות את היריבה המרה ריינג’רס. קרוס יחזור להרכב, ציון דרך למודריץ’ ופדה או רודריגו בצד ימין?

image

ליגת האלופות חוזרת| כמה התגעגענו להמנון הזה, לילדים המנופפים בדגל, לכוכב הזה - המפעל הזה, המפעל שלנו. “המלכים של אירופה” זה אנחנו. כילד אני זוכר כמה הייתי מתרגש מכל משחק, גם ולו הזוטר ביותר בשלב הבתים. ליגת האלופות חוזרת. אז חג אלופות שמח לכם (וכמה עצוב שזה בלי מודי בראון ז"ל). אמנם שום דבר לא יתעלה על העונה שעברה הקסומה, הזכייה המטורפת בגביע ה-14 – אבל בריאל מדריד הכל נשכח ומחר אלופת אירופה הגאה תחל את המסע אל עבר הגביע ה-15. תהיו בטוחים שבמועדון מאמינים בכך שזה אפשרי בלב שלם, גם אם לא רואים בנו כפייבוריטית - למי אכפת. עם מה שיש – כדורגל קצת (ויניסיוס, בנזמה, מודריץ’, שוער גדול) , לב ונשמה (ואלוורדה, נאצ’ו, קרבחאל) וכמובן האתוס של הסנטיאגו ברנבאו וכן הלאה. למזלנו בעונת מונדיאל קשה, ריאל זכתה להגרלה די נוחה בשלב הבתים. הטירוף יגיע בנוקאאוט, אבל צריך לפתוח ברגל ימין.

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד לובשת חג בליגת האלופות, ככה זה היה תמיד וככה זה יהיה. והמצב רוח טוב - ריאל מגיעה למשחק מרוצה מעצמה בפסגת הטבלה בספרד, היחידה עם מאזן מושלם, אחרי ששברה את המנחוס הביתי נגד בטיס עם 1:2 יפה. ריאל הציגה משחק טוב שלא בא לידי ביטוי בתוצאה גבוהה ובדיוק באותו הקצב היא צריכה לשחק בסלטיק פארק, בתקווה לפתוח את העונה האירופית ברגל ימין. אשתקד,היא השיגה 0:1 קטן-גדול בסאן סירו. מנגד, בשנתיים קודם לכן, ריאל פישלה עם הפסדים (3:2 ביתי עלוב נגד שחטאר דונייצק ב-2021 ותבוסה 3:0 בפריז שנה קודם לכן). לכבוד המאורע החגיגי, ריאל בסגל מלא לחלוטין – מותר לנו לא להתייחס לחסוס ואייחו ואלברו אודריוסולה. רק שימשיך ככה ותודה לאנטוניו פינטוס. קרלו אנצ’לוטי ממש לא התרגש מכך שלא רואים בריאל פייבוריטית: “תמיד יחלקו לנו כבוד בתחרות הזו ולא רק כי זכינו במפעל בעונה שעברה ואני מקווה שנגיע שוב לגמר”, אלא יותר התעצבן כשדיברו על בית קל. “אין בתים קלים - כולם זוכרים את ההפסד שלנו לשריף אשתקד. תמיד יש הפתעות במפעל הזה”.

“המשחק מחר יהיה קשה. לסלטיק יש דינמיקה טובה. הם משחקים עם הרבה אינטנסיביות. אבל אנחנו מוכנים. אנחנו יודעים שהיא לא תשנה את פניה מחר. הם ישחקו כדורגל התקפי אבל אנחנו לא מודאגים ובוטחים בהגנה שלנו לחלוטין. זה אצטדיון ממש קשה והאווירה מדהימה. כאוהד כדורגל, אני אוהב שהקבוצות שלי משחקות כאן”, אמר המאמן. קרלו נשאל האם יהיו רוטציות ואמר: “זה בהחלט יכול להיות” ומה שהכי מעניין לדעת הוא מה המאמן מתכנן, בעיקר בחלק הקדמי. האם נראה שלושה שחקני התקפה מובהקים כמו שהיה נגד בטיס, ורודריגו, שכבש את שער הניצחון, יקבל עוד פעם את חולצת ההרכב - או שיהיה זה פדה ואלוורדה, האיש שבישל לו כמחליף. ואת הקסם של רודריגו במפעל לא צריך להציג לכם. תשאלו את צ’לסי ומנצ’סטר סיטי (עשרה שערים בסה"כ בצ’מפיונס), היה זה שעלה מהספסל אשתקד כדי לכבוש נגד אינטר.

לא צריך להיות גאון גדול כדי לצפות את חזרתו של טוני קרוס להרכב, על חשבונו של אדוארדו קמאבינגה. עוד שניים שבטוחים במרכז השדה הם אורליאן טשואמני הפנטסטי – שיערוך הופעת בכורה במפעל היוקרתי(!) כשעד עתה רשם רק ארבעה משחקי מוקדמות – עם מונאקו, וכמובן לוקה מודריץ’. הקרואטי ירשום ציון דרך גדול עם הופעה מספר מאה במפעל במדי ריאל – רק שבעה שחקנים הגיעו לרקורד כזה. “הוא עדיין אחד הקשרים הטובים ביותר”, החמיא לו קרלו ובהמשך התלוצץ. לא היו לו פציעות גדולות במהלך הקריירה וזה מאפשר לו להיות כל כך טוב בגיל 36. כן כולנו יודעים ונרגשים מכך שהשבוע הוא בן 37. אני בטוח שהוא יעשה מסיבה גדולה ואני מקווה שהוא יזמין אותי". המאמן גם נשאל על המונדיאל: “אני חושב שלא יהיו לנו בעיות עד המונדיאל. הספק הוא איך השחקנים יחזרו אחריו, אבל עכשיו אנחנו חושבים רק על שלב הבתים. אנחנו לא יודעים מה יקרה אחרי המונדיאל”.

קארים בנזמה שהיה לו איזה עניין מוזר עם הרשתות החברתיות למשך חצי יום, רוצה להציג משחק טוב יותר מאשר ההופעות שלו בעונה. אולי זו העייפות - הוא שיחק את מלוא 450 הדקות ולא נח גם במשחקים שהוכרעו, אולי זה טבעי, לא חשוב מה. מחר, בטח בערב בו ירשום את הופעתו ה-143 בליגת האלופות ויחלוף על פני האגדה ראול (ידורג חמישי במספר המשחקים). יכולת טובה שלו תשפיע כמובן על כל משחק ההתקפה שלנו. איזה מזל שמי שבינתיים נראה לא תלוי באף אחד הוא ויניסיוס ג’וניור שזכה לבשורות נהדרות עם קבלת האזרחות כבר ביום שישי וכעת הייתה ההכרזה הרשמית. ויני היה השחקן שהגיע עם קרלו למסיבת העיתונאים ואולי גם זה מצביע על ההתקדמות שלו. בעבר זו הייתה הפוזיציה של השחקנים הבכירים כמו קורטואה, מודריץ’, קרוס, קאסמירו שאיננו וכן הלאה.

ויניסיוס כבר כבש העונה שלושה שערים ובישל עוד שניים, וזה מבלי להזכיר את כל הדריבלים הנהדרים והמצבים שיצר. “אני רוצה לכבוש יותר שערים ולספק עוד בישולים”, אמר במסיבת העיתונאים והבהיר כי אלופת אירופה רוצה להגן על התואר שלה והיא בטוחה בעצמה. תהיו בטוחים שהוא רעב מאוד, ולא חושש בכלל מהמעמד. “זו קבוצה נהדרת שלא מפסיקה לרוץ. עם אוהדים טובים שדוחפים פה. אני אוהב משחקים כאלה עם אצטדיונים מלאים והרבה-הרבה לחץ. השחקנים של ריאל מדריד רגילים לזה. אני מקווה שנעשה משחק נהדר”. הוא לא מתייחס לכל ההקנטות שספג בתחילת הדרך ואומר: “האבולוציה שלי? אני משאיר את זה לאחרים. הראש שלי צלול ואני רוצה להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמי ובטוח שאוכל לעשות דברים גדולים שוב. השחקנים הגדולים עושים את זה הרבה זמן והייתי רוצה לעשות את זה הרבה זמן. אני בן 22 ואני רוצה להתפתח ולהחזיר למועדון הזה שנתן לי הכל.אני משחק עם קארים, שמתפתח כל יום והוא בן 35 עוד מעט”. מה הוא מתכנן מחר?

רודריגו ופדה. זה לא חייב להיות רק אחד מהם…

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה (אנטוניו רודיגר), פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה (רודריגו) ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סלטיק?

סלטיק נמצאת בטירוף, אין מילה אחרת כדי להגדיר את מה שקורה שם בימים אלה. אלופת סקוטלנד הגאה (לקחה שנה הפסקה מהצלחת וחזרה להניף) פתחה את העונה בצורה מדהימה ודורסת כל מה שזז וככל הנראה נכתוב את שמה גם כאלופת 2022/23. כבר אחרי שישה מחזורים היא מוליכה בפער של חמש נקודות על המקום השני כשיש לה מאזן מושלם כמובן ויחס שערים 1:25. אם לפני שני מחזורים היא כבשה תשיעייה נגד דאנדי יונייטד, ניצחון החוץ הכי גבוה בתולדות הליגה, אבל לא היו חגיגות גדולות מדי – ביום שבת האחרון הגיע ניצחון מתוק הרבה יותר - עם 0:4 עצום על היריבה ריינג’רס (השנייה בטבלה). שני שערים תוך חצי שעה ושלישייה במחצית. והאוהדים שפוצצו את מגרש הסלטיק פארק עד אפס מקום? (60 אלף אוהדים - תפוצה מלאה) - “היו כחולמים”.

על המשחק הזה שמעתם בווליום גבוה ויש לכך סיבה - כן, מי שהתכבד בצמד הוא לא אחר מאשר ליאל עבדה שממשיך את הכושר מעונת הבכורה הנפלאה שלו וזכה לציון הגבוה 9 בעיתון ‘דיילי רקורד’. “זה מדהים, אני מודה לחברים שלי”, אמר ושמר על צניעות כרגיל. לחלוץ נבחרת ישראל שישה שערים בכל המסגרות (ב-333 דקות בלבד!) והוא ישמח לכבוש נגד ריאל כפי שעשו כבר מנור סולומון (פעמיים) ויוסי בניון בעבר. עבדה סילון, רק בן 20 והצטיין כבר בעונת הבכורה עם 15 שערים ונבחר לתגלית העונה. עבדה ממשיך להיכנס ללב האוהדים כשחגג את השערים עם חולצה לזכרו של אוהד הקבוצה ליאון שנפטר בעקבות אתגר טיקטוק מסוכן. ההנחה היא שעבדה יפתח בהרכב והמאמן לא יבחר בשחקן שעושה יותר עבודה שחורה ממנו.

אבל מה שמרגש את סלטיק באמת זה ליגת האלופות כיאה לאימפריה שזכתה בעבר במפעל (1967) וגם הגיעה לגמר נוסף. סלטיק כבר כמעט שכחה איך זה מרגיש שכן לא הייתה בשלב הבתים מאז עונת 2017-18 כשזכתה להגרלה אכזרית עם באיירן מינכן ופריז סן ז’רמן. שנה קודם לכן היא הוגרלה מול ברצלונה ומנצ’סטר סיטי והפעם לעומת זאת בהחלט מותר לה לחלום על שמינית הגמר, שם לא ביקרה מאז 2013. בשנים האחרונות היא חוותה טרגדיות ספורטיביות כשהודחה על ידי מיטיולן הדנית אשתקד בסיבוב השני, שנה קודם לכן מול פרנצווארוש וגם קלוז ואא"ק אתונה קטעו לה את החלום. “סלטיק רוצה הפעם לעשות גם רעש באירופה”, ניתחו במארקה וגיבו זאת בכך שביום האחרון של חלון ההעברות נחת שחקן הרכש התשיעי. לא כולם משחקים כמובן.

גם לקיוגו פורוהאשי היפני יש שישה שערים עד עתה כשאשתקד כבש החלוץ 20 שערים. פורוהאשי סבל מפגיעה בכתף וצפוי לעמוד לרשות הקבוצה לאחר שהשתתף באימון הבוקר ואלה הבשורות הטובות. “אני אחליט אם ישחק או לא, אבל הוא נוכח והיה שיפור במצבו”. הקיץ הגיע ז’ואו פדרו נאבאס או ז’וטה אם תרצו בתמורה לשישה וחצי מילון יורו כדי להעמיק עוד את האפשרויות בהתקפה והפך מיד לשחקן הרכב, בצד שמאל. הבלם קמרון קארטר וויקרס שהיה מושאל אשתקד – נרכש סופית מטוטנהאם. במרכז השדה נוכחותו של הקפטן קאלום מקרגור שכרגע הוא שיאן הדקות - מובטחת כמובן. הקפטן כבש אגב במהלך הזכייה בגביע הליגה הסקוטי. הבלם מוריס ינאז הגיע מלוריין וגם הקיצוני השמאלי דייזן מאדה הצטרף. מבחינת הסגל, המאמן אישר במסיבת העיתונאים כי קארל סטרפלט שנפצע נגד ריינג’רס - יחמיץ את המשחק בשל פגיעה בברך והוא עלול להיעדר מספר שבועות. כנראה יוחלף במוריץ יאנז שגם עלה במקומו מהספסל באותו ערב.

מאמן סלטיק אנג’ה פוסטקוגלו (פותח את עונתו השנייה בתפקיד) חולם על ניצחון 50 במועדון וברגע השיא נגד אלופת אירופה הגאה. הוא מבטיח כדורגל התקפי. לקראת המשחק: “אני חושב שהמפתח עבורנו הוא פשוט להיות עצמנו, לשחק את הכדורגל שלנו ולמדוד את עצמנו מול הטובים ביותר”. עוד אמר: ““אין טעם לשחק כדורגל בצורה מסוימת ואז, כשאתה מקבל את ההזדמנות למדוד את זה מול הטובים ביותר, אתה נרתע מזה. אתה יכול לצאת למגרש מחר ולשחק אולי הגנתי ולהשיג איכשהו ניצחון בדרך שאתה לא רגיל, אבל האם באמת בדקת את עצמך? אני לא חושב שתהיה שלם עם עצמך. אנחנו נצא לכר הדשא כדי להיות אותה קבוצה שהיינו עד עתה”. מאמן קבוצת הנוער סטפן מקמנוס, זוכר היטב איך ניצח כשחקן הקבוצה את מילאן של אותו קרלו אנצ’לוטי בעבר. הקשר מאט אורילי הוסיף: אולי נצטרך לשנות דברים קטנים מבחינת הלחץ שאנחנו מפעילים בגלל איכות היריבה אבל אנחנו אמיצים. אנחנו לוקחים סיכונים לעתים קרובות למדי ואנו מודעים לכך. נגד יריבה כזו עלינו להיות במיטבנו, זה ברור”. האמת שבשני הקמפיינים האחרונים שלה בצ’מפיונס סלטיק לא הצליחה לנצח בבית. היא כן סחטה 3:3 נגד מנצ’סטר סיטי ב-2016, עבר המון זמן. מחר היא סומכת על הר הגעש בירוק.

Celtic 4-0 Rangers: Abada double seals Old Firm bragging rights in emphatic win
הילד ענק. ליאל עבדה והחבר’ה פירקו את ריינג’רס

המאמן הבטיח: סלטיק לא תשנה את פניה. חושבת התקפה

סלטיק – הרכב משוער: ג’ו הארט| יוראנוביץ’, קמרון קרטר וויקרס, מוריס יאנז, גרג טיילור| קאלום מקרגור, מאט אורילי, ראו הטאטה| ליאל עבדה, ג’וטה וקיוגו פורוהאשי

היסטוריה ומפגשי עבר:

קצת מפתיע אך ריאל מדריד וסלטיק נפגשו רק פעמיים בעבר וצריך ללכת אחורה בזמן למעלה מ-40 שנה – עד לעונת 1979-80. בשלב רבע גמר גביע אירופה, הסקוטים כבשו פעמיים במחצית השנייה (ג’ורג’ מקלוסקי וג’וני דוילי) ולריאל של ווג’דין בוסקוב לא היו תשובות בסלטיק פארק. אבל המארחת עשתה רק חצי עבודה, כי בסנטיאגו ברנבאו זה סיפור אחר. רמונטדות כבר אמרנו? סלטיס חוותה זאת על בשרה. כעבור שבועיים ולעיני 110 אלף אוהדים - ריאל עשתה את שלה. זה היה קשה, וקרלוס סנטיאנה כבש את הראשון ממש עם הירידה למחצית. בדקה ה-56 אולי שטיליקה הכפיל וחואניטו הגדול, מי אם לא הוא – הבקיע את ה-0:3 בדקה ה-56. בשלב הבא נגד המבורג זה כבר הלך פחות טוב עבור ריאל שהתנחמה באליפות ספרד.

זה לא שמול יתר הסקוטיות נערכו הרבה משחקים. את ריינג’רס למשל, האימפריה הסקוטית השנייה, ריאל פגשה גם רק לשני משחקים. בסיבוב הראשון של גביע אירופה ב-1963-64 זה נגמר ב-0:6 עצום בספרד – שלישייה של פרנץ פושקאש, ורביעייה כבר במחצית, ובגומלין ריאל ניצחה 0:1. נערך גם משחק לא רשמי בקיץ אשתקד וריאל נכנעה 2:1. משחק הרבה יותר זכור היה נגד אברדין של אלכס פרגוסון אותה פגשנו בגמר גביע המחזיקות ב-1982-83 והפסדנו 2:1 כששער שיוויון של חואניטו לא הספיק. בהארכה, ג’ון הליט כבש עבור הבריטים. על הקווים שלנו היה לא אחר מאשר האגדה אלפרדו די סטפאנו שכל כך רצה להביא תואר. שני מפגשים היו מול קילמארנוק איי שם ב-1956-66, העונה בה ריאל זכתה בגביע השישי. בשלב שמינית הגמר היא הביסה 1:5 את היריבה בספרד (דווקא האורחת הוליכה) ובגומלין שהיה די לפרוטוקול זה נגמר ב-2:2. בקיצור, בשבעה משחקים נגד יריבות סקוטיות, ריאל ניצחה ארבע פעמים, סיימה בתיקו אחד והפסידה פעמיים.

1980-03-19: Real Madrid 3-0 Celtic, European Cup – Pictures – The Celtic Wiki
אחרי 40 שנה הגיע הזמן להיפגש שוב

אז מה קורה בריאל מדריד בעונה שאחרי זכייה בליגת האלופות? כמובן שהיה הרצף ההיסטורי בין 2016 ל-2018 ופעמיים הצליחה ריאל מדריד לשמור על התואר שלה מה שלא עשתה אף קבוצה במתכונת החדשה של המפעל. פרט לכך ריאל הודחה שלושה פעמים בשלב חצי הגמר - פעמיים נגד יובנטוס (ב-2002/03 עם ניצחון 1:2 בספרד אך הפסד 3:1 בטורינו וכן ב-2014-15 עם קרלו אנצ’לוטי עצמו על הקווים כשריאל לא הצליחה לנצח בגומלין), שהיא סוג של מנחוס, ופעם אחת נגד באיירן מינכן, פעם אחת בשלב רבע הגמר נגד דינמו קייב ב-1999 וכן בשמינית הגמר נגד אייאקס ב-2018/19, משחק שחייבים למחוק מהזיכרון. ריאל מדריד להזכירכם מדורגת במקום החמישי מבחינת הפייבוריטיות לזכייה לפי סוכניות ההימורים.

סקרנים? להלן כל משחקי הפתיחה של ריאל מדריד בשלב הבתים בליגת האלופות בשנות ה-2000. היו כמה משחקים גדולים כמו השישייה בטורקיה בעונת הדסימה, פשוט וואו, שני ניצחונות חוץ יפים על רומא בתחילת שנות ה-2000 מול פאביו קאפלו ובאדיבותו של גוטי, חרפת ליון וגם 2:3 דרמטי כמו שאנחנו אוהבים נגד מנצ’סטר סיטי עם שער של כריסטיאנו ב-2012-13. סה"כ המאזן: 16 ניצחונות, תיקו אחד וחמישה הפסדים. אפשר גם לראות שכריסטיאנו כבש במחזור הפתיחה בשבע מתשע השנים שלו בקבוצה, מרשים לכל הדעות. במבט על משחקי החוץ בלבד – 13 במספר – ריאל רשמה ארבעה הפסדים מול שמונה ניצחונות. באותו משחק נגד ספורטינג היא חזרה מפיגור כפול ל-2:2.

ייתכן שזו תמונה של ‏‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏אנשים עושים ספורט‏‏ ו‏דשא‏‏

אין ספק שהולכת להיות עונה קשה ביותר בצ’מפיונס, אולי אפילו יותר מהעונה שעברה. סיטי וליברפול התחזקו אפילו יותר (גם אם בינתיים זה לא נראה ככה אצל האחרונים…), פסז’ המאוסים לפתע מנוהלים ומאומנים כמו קבוצה, ובנזמה פתאום נראה כמו הגרסה הצעירה של עצמו (ולא בקטע מחמיא).

אז למעשה, נותרה רק שאלה אחת פתוחה - בסוף העונה, אתם חושבים שעדיף לשים את הגביעים בארון ב-3 קבוצות של 5, או ב-5 קבוצות של 3? :sunglasses:

לדעתי ליברפול נחלשה דווקא, ולא רק בגלל התוצאות האחרונות שלהם אלא אמרתי את זה לחבר עוד לפני שהליגה התחילה
העזיבה של מאנה הפכה אותם לקצת חדגוניים בהתקפה, ולדעתי זה יקשה עליהם המון. אמנם סלאח ונונייז הם רמה גבוהה, אבל דיאז מהמעט שראיתי אולי מסוכן מאוד אבל גם לא מלוטש ומשהו בשלישייה הזאת פשוט לא נראה לי שיעבוד. הם גם איבדו המון מהעומק ההתקפי שלהם כי מאנה יכל לשחק בכל העמדות ונשארו רק פירמינו וז׳וטה כגיבויים כשעל פירמינו אני לא חושב שיחזור להראות יכולת גבוהה באמת למרות המשחקים האחרונים שלו

בקישור שלהם גם יש בעיה של עומק והמון פציעות, בקיצור - הם מאוד פגיעים, במיוחד כשהעונה עומדת להיות ככ ארוכה ועמוסה

סיטי ופסז׳ כרגע מכונות, פסז׳ צריכה עכשיו באמת להפחיד את כולם עם מאמן וניהול נכון, עשו רכש נהדר ואחרי הרבה שנים מתנהלים כמו קבוצת כדורגל (רק חבל בשבילם שעד שהם עשו את זה הם מכרו את המועדון), אני חושב דווקא שלקראת השלבים המכריעים סיטי תירגע ולא תהיה ככ מפחידה אבל זה לא ימנע מהם לזכות באליפות

בכל מקרה יהיה לנו קשה, כי חסר עוד קשר יצירתי, חלוץ מחליף שיתן מנוחה לבנזמה קצת, ובעיקר בעיקר שחקן התקפה שברמת ההרכב לאגף ימין (בהנחה שרודריגו לא עושה קפיצת מדרגה)

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק:

שער המארקה: על רקע תמונה מרגשת עם חגיגות הזכייה בגביע ה-14, הכותרת המתבקשת: “האלופה חוזרת” – ריאל מדריד מתחילה את ההגנה על התואר| הקבוצה ערכה את האימון המסכם שלה בסלטיק פארק שנחשב ‘לגיהנום הירוק’| עוד נכתב כי ריאל רוצה להמשיך את רצף הניצחונות שלה ועם אורליאן טשואמני שבכושר מצוין – בבכורה במפעל היוקרתי| למטה מימין, בקטנה: על כך שוויניסיוס ג’וניור קיבל אזרחות ספרדית בשעה טובה.

בפריויו במארקה נכתב: “ריאל מדריד מופיעה לראשונה בג’ונג’ל הירוק שם תחל את המסע להגנה על התואר”. דיברו שם על כך שריאל חיסלה את הבריטיות בזה אחר זה אשתקד - צ’לסי ברבע הגמר, סיטי בחצי וליברפול בגמר. נכתב כי היריבה סלטיק רק מנצחת ומנצחת ותהנה מדחיפה של 60 אלף איש. אבל גם ריאל רק מנצחת בינתיים. לפי ההרכב המשוער, רודיגר יפתח במרכז ההגנה ופדה ישחק בצד ימין בהתקפה. המשחק מוגדר כמבחן רציני לכל דבר.

בטור דעה רוברטו גומס לועג לאלה שמשאירים את ריאל מדריד מחוץ לרשימת הפייבוריטיות לזכייה : “שוב זה קורה, עונה חדשה מתחילה ומתעלמים מהמועדון הלבן, שזכה הכי הרבה פעמים במפעל, וגם אשתקד”. הוא כותב שזה הכי קשה בעולם לשמור על התואר, קבוצות העל שמנגד מתחזקות אבל יש מעט קבוצות, אם בכלל, שיודעות איך לשחק במפעל הזה כמו ריאל מדריד. הברנבאו משפיע ומכריע מאוד. “העליונות וההגמוניה של ריאל כה גדולה עד שהיריבות באירופה מעדיפות לשים במוקד את המפעל המקומי במקום להסתכן בליגת האלופות כי אם ריאל תשחק שם היא תנצח. ריאל מתחילה את העונה באותה התלהבות כמו בכל העונות הקודמות ורוצה לזכות בה. המומחים? הלבנים יבקרו בסיבלס ביוני ואז מי לא יגיד שריאל הכי טובה באירופה?”.

הוא יהיה איש העוגן של ריאל מדריד בהופעת הבכורה שלו במפעל היוקרתי, וכמה הוא חיכה לזה. הוא השתלט ללא בעיות על העמדה כשחקן הרכב תוך פחות מחודש, במקום קאסמירו שעזב את ריאל ליונייטד וכיוצא בזה את המפעל היוקרתי לליגה האירופית. הניסיון של טשואמני בגיל 22 מוגבל לארבעה משחקי פלייאוף. שניים נגד ספרטה פראג מולה כבש ושניים נגד שחטאר שהדיחה את מונאקו אשתקד כדי להיות אחת מהיריבות של ריאל. עוד נכתב על המספרים הנפלאים שלו בליגה בינתיים ושהוא לומד ספרדית שלוש פעמים בשבוע ונפתח גם לחברים בחדר ההלבשה. השחקנים רואים בו כנער רציני וצנוע ובו זמנית גם שאפתן. כעת הדבר הבא הוא הופעת בכורה בליגת האלופות - המדד לכל הדברים בריאל מדריד.

שער ה-AS על רקע החיוכים של ויניסיוס ואנטועיו רודיגר באימון: “הגביע ה-15 מתחיל בגלאזגו”| ריאל מתחילה את המסע להגנה על התואר נגד הקבוצה הבריטית הראשונה שזכתה במפעל (זה קרה ב-1967)| קרלו אנצ’לוטי אישר שיהיו רוטציות"| ויניסיוס לאחר קבלת האזרחות הספרדית: “אני אוד מקווה להישאר במועדון ולחיות כמה שיותר זמן במדריד”.

בפריויו נכתב: “עבר שראוי לכבוד” - ריאל מתחילה את ההגנה על התואר מול סלטיק שהייתה נוכחת ב-36 עונות של המפעל. היא המובילה בסקוטלנד ואחרי ניצחון ענק על ריינג’רס. על ריאל נכתב שהיא איבדה כמה ‘אלופים’ בקיץ - מרסלו, איסקו, בייל וגם קאסמירו, והיא מתחילה לערבב ותיקים וחדשים. בנזמה עם עונה 18 בליגת האלופות. טשואמני עם הופעת בכורה בתחרות והוא יזכה לטבילת אש ראויה. ההרכב המשוער? ההנחה היא שלוקאס יחליף את קרבאל בעמדת המגן הימני, סבאיוס אולי במקום מודריץ’, קרוס יחזור ופדה במקומו רודריגו. בעוד ויניסיוס הוא ‘חצי קבוצה’ והמנוחה של בנזמה ממש לא תהיה היום.

בטור דעה, גם פרדריק הרמל מתייחס לכך שריאל מדריד רק חמישית בין הפייבוריטיות לזכייה. “אני אדם קטן אמונה”, הוא כתב בכותרת. "עכשיו, כשליגת אלופות חדשה מתחילה , אני חייב להיות כנה עם כולכם ולזכור את מה שכתבתי רק לפני שנה. האיש חסר האמונה שבאמת חשב שריאל מדריד לא תוכל לזכות בדסימופורטה ב-2021/22. כי ההרכב של ריאל היה נראה תחרותי אבל הייתה לה חולשה בעומק. לפי הקריטריונים של הכדורגל הנוכחי, זה מכשול לניצחון הגמר. מנצ’סטר סיטי ,ליברפול ,צ’לסי, באיירן מינכן , פאריס סן ז’רמן ואפילו אתלטיקו(?) החזיקו בסגל הרבה יותר ארוך והתכוננו להתמודד עם המון משחקים. אז אני צריך להתנצל בידידות בפני מדריד על כך ששמתי הגיון לפני תשוקה. “אני גם מתנצל בפני קרלו אנצ’לוטי על ששכחתי שהוא היה קוסם. מתנצל בפני טיבו קורטואה על כך שלא היו הצלות שלו רבות כמו שהן מופלאות. מתנצל בפני קארים בנזמה שלא ידעתי שהוא הולך להיות מלך השערים. מתנצל בפני דויד אלאבה שלא האמינה שהיא יכולה להשתלב תוך מספר ימים בלבד ולהרים כיסא כל כך טוב. מתנצל בפני ויניסיוס ג’וניור על שהזכיר לי רק את הכישלונות הישנים שלו ולא את מעלליו החדשים. מתנצל בפני לוקה מודריץ’ כי זה מודריץ’. מתנצל בפני אנטוניו פינטוס כי האמנתי בטיפושתי שהשיטות שלו מיושנות והפיזיות של השחקנים לא הולכת להחזיק מעמד. הימורים נגד מדריד זה תמיד אידיוטי. אז השנה אני לא אעשה את אותה טעות”.

חג אלופות שמח לכולם למרות שכמה שהיינו רוצים שזה יהיה עם מודי בראון. אני עדיין לא מעכל את הזכייה האחרונה שלנו, איזה כיף היה. ואני אף פעם לא שבע. כמובן שאי אפשר לנפנף תמיד ב"אבל בעונה שעברה", וברור שהייתה גם מקריות, היה גם מזל וכן הלאה, אבל זו עונה שמספרת את הסיפור של ריאל מדריד (דמיינו פה תמונה של הספר שלי). ואנחנו לא בין הפייבוריטיות כמובן אבל אסור להספיד את ריאל מדריד. אבל למה לחשוב רחוק? מתרגש מהדברים הפשוטים, גדלתי על המפעל הזה. ההמנון, הכוכב, הילדים המנופפים בדגל וכן הלאה. רק חבל שאנחנו באותו היום של האימפריה בירוק וככה אף בר לא יקרין את המשחק הזה.

אשתקד הפסדנו לשריף וצריך להתאמץ כדי לנצח כל קבוצה שהיא אבל כמובן שאני מבסוט שקיבלנו הגרלה די נוחה. היום יהיה מבחן מעניין ומתחילים בפיגור 1:0 משער של ליאל עבדה המרגש כמובן. אני חושב שקרלו אנצ’לוטי כן שמרן אבל מעניין לראות מה הוא יעשה בהרכב. הנוכחות של מודריץ’ בטוחה וגם טשואמני בהופעת בכורה במפעל, ואם הוא ימשיך לדרוס כל מה שזז באמצע אז יהיה בסדר גם כששחקני ההגנה חולמים.

מאוד-מאוד רוצה לראות את רודריגו ממשיך בהרכב, אין שום סיבה שלא, הוא הבקיע ויצר מצבים והרגיש בנוח והיה גם במרכז וגם בשמאל וגם בימין. צריך לתת לו לרוץ. כמובן שאי אפשר לצפות שקרלו ייתן בו אמון כמו שזכה לו ויני אשתקד, אבל כמה משחקים ברצף יעשו לו טוב - אני מניח. פדה שחקן אמצע! הוא לא שחקן קו! כבר שכחתי מתי בפעם האחרונה הוא שיחק בעמדה הטבעית שלו והייתי רוצה שיפתח במקום קרוס\קמאבינגה. ככה אנחנו לא מאבדים רגליים טריות ושרירים באמצע והוא גם לא מהסס לבעוט מרחוק. ויניסיוס, שתענוג לשמוע אותו במסיבת העיתונאים - לא יכול לבד בהתקפה ובנזמה צריך להתעורר. אני לא אוהב את הנסיונות המוגזמים להיכנס דרך הבטן וזה בעיקר נובע ממנו. באמת חלום להוביל איזה 0:2 בדקה ה-70 ושהצרפתי יוכל לנוח ונעלה את אחת העגלות - הזאר\אסנסיו\מריאנו שמרביץ - מהספסל. המשחק נגד מאיורקה נראה טוב יותר עבור השניים הראשונים. במרכז ההגנה זה זמן רודיגר לדעתי, במקום מיליטאו שמשחק אחד על הספסל לא יהרוג אותו.

קצת מפתיע ששני מועדוני על כאלה נפגשו רק פעם אחת ולמפגש כפול ב-1980 אבל מה שלא מפתיע שגם אז היה עוד פרק ברמונטדות תוצרת חואניטו וכן הלאה. כמובן שמבחינתי חייבים לפתוח בניצחון אבל אני קצת יותר ‘קול’ מאשר לפני המשחק נגד בטיס. ויתרתי על האפשרות לעשות סרטון מאוד-מאוד-מאוד מטומטם שלי עם כמה חולצות של ריאל מדריד ולתאר את העשור המשוגע שעבר עלינו - יעני ללבוש חולצה של ראול מ-2003 עם הכיתוב ‘9’ בצד של גביעי אירופה, ואז חולצה אחרי הדסימה, ואז 11 גביעים, ו-12 גביעים, ו-13 גביעים, והחולצה של השנה (מודריץ’) עם 14 גביעים ובקיצור: APor La 15.

תמיד אני אומר לכם שהזכייה האחרונה בליגת האלופות הייתה הכי מרגשת והאפילה על כל גביע אחר. תמיד אני אומרים לכם שזו הייתה עונה אחת שקיבצה בתוכה איזה חמש שנים, שכל נוקאאוט היה מדהים יותר מהקודם שלו. שלא היה משחק בו לא איבדנו (כמעט!) תקווה, חשבנו שזה גדול עלינו.
ואז שלישייה נגד פ.ס.ז’ משום מקום בערך על גבי הברנבאו שהפך לקלחת רותחת בדיוק כמו בחלומות שלנו והביא סטירה לקיליאן אמבפה| ואז הוולה של רודריגו נגד צ’לסי בפיגור 3:0 - וולה שהוציא אותנו מהקבר| ושני השערים שלו תוך 89 שניות נגד מנצ’סטר סיטי שגורמים לנו לעור ברווז| והסיום המושלם בגמר ותודה לקורטואה ולוויניסיוס| לא מעט אוהדים שרכשו את הספר שלי שאלו אותי שוב ושוב ושוב אם יש גרסה מעודכנת כולל העונה שחלפה ואפילו ביקשו ממני ‘דור - רק תכתוב’.

ריאל מדריד אלופת אירופה בפעם ה-14 בתולדותיה - הנה וידאו שמסכם את העונה החולפת, וידאו מאת המועדון. ממשחק הפתיחה נגד אינטר בסאן סירו וההצלות של קורטואה, שלב הבתים הדי משעמם עם כל הכבוד לתסכול נגד שריף וכמובן שמינית-רבע-חצי-גמר-הנפה-מרסלו. כמו שמודי בראון אליו אנחנו כל כך מתגעגעים היה אומר - ת-ב-ל-ו-

הנה ההרכב של ריאל מדריד אלופת אירופה הגאה למשחק הפתיחה של שלב הבתים נגד סלטיק! שריקת הפתיחה ב-22:00! אפשר לומר שאין הפתעות. טוני קרוס חוזר להרכב במקום אדוארדו קמאבינגה ופדה ואלוורדה בכנף ימין על אף המשחק המצוין של רודריגו. ההגנה על טהרת הגמר המרגש, ובקיצור האונסה דה-גאלה עם אורליאן טשואמני בתפקיד קאסמירו. נזכיר כי לוקה מודריץ’ עם הופעה מספר 100 במדי ריאל מדריד בליגת האלופות. נזכיר כי לפני המשחק יש צעצוע מרגש מאוד - עם העלייה לאצטדיון יקבל את פנינו גביע אירופה האחרון בו זכתה הקבוצה - מרגש. מעבר לכך, קבוצת הנוער של אלבארו ארבלואה הציבה רף יפה עם 0:6 גדול על סלטיק קודם לכן. האללה מדריד!

סקר אוהדים במארקה: 55% מהמצביעים דווקא עפים על ההרכב: “פרפקטו”| 25% חושבים שזה הרכב טוב אבל היה עדיף שרודיגר היה פותח| לכמה היו חסרים בהרכב קמאבינגה ורודריגו? 18% מסתבר| 2% חושבים שכל ההרכב רע.

ההרכב: קורטואה| קרבחאל, אלאבה, מיליטאו, מנדי| טשואמני, קרוס, מודריץ’| פדה, ויניסיוס ובנזמה

טוב עכשיו נמתין להרכב של סלטיק כדי לראות את ליאל עבדה, יהיה לו קשה מול פרלאן מנדי. אני מאוכזב מההרכב. רודריגו במומנטום וצריך לתת לו לשחק כמה שיותר ולא לשים לו ברקס ועם כל הכבוד לסלטיק שמשחקת בקצב מהיר (אני מניח, לא באמת עוקב מספיק) - צריך כמה שיותר שחקני התקפה. אנחנו יכולים לשחק עם שלושה קשרים באמצע, בטח נגד יריבה כזו שהיא לא מהטופ של אירופה, ואם פדה למשל היה במקום קרוס או קמאבינגה היה משחק אז בקלות. ופדה הוא קשר מרכזי, כבר כתבתי את זה.

רודיגר דחה הצעות מכל אירופה כדי לשבת על הספסל שלנו,מקווה שיש לו סבלנות.

ספסל של ריאל>הרכב בצ’לסי

אני לא מבין למה מפרסמים את ההרכב כל כך מוקדם. לא תורם לנו כלום, ואם כבר מאפשר למאמני היריבות לעשות התאמות של הרגע האחרון. אמנם הפעם זו רק סלטיק, אבל זה הפך למנהג קבוע.

מנטליות של קבוצה גדולה זה נקרא. אנחנו זה אנחנו, אתם תעשו התאמות אלינו.

יש מגבלת זמן. זה לא שאפשר לפרסם את ההרכב 10 דקות לפני.

זה לא שצריך מגבלת זמן כדי לדעת את ההרכב של ריאל מדריד, כל עוד אנצ׳לוטי מאמן אותנו ברוב המשחקים זה די ברור.

אני לא מבין על מה אתם מדברים. ההרכב של ריאל ידוע כבר חודשיים.

עריכה:
giphy (5)

ובמקביל אמבפה והאלנד מראים למה הם מסוגלים. הולך להיות עשור קשה

נראה כמו הזאר בדרך ל12 12?

טוב אז אין לי מושג איך ניצחנו כאן 0:3, הייתה לי כבר ‘תגובת זעם במחצית’ וערכתי:

image

סלטיק פארק? - פארק היורה| אני מקווה שהניצחון הוא מה שנדבר עליו אחרי המשחק ולא הפציעה של קארים בנזמה - תומאס רונסרו התפלל, ונראה שהפגיעה לא רצינית, טפו-טפו-טפו. כולנו היינו חרדים כי ‘ההנהלה’ הגאונה שהשאירה אותנו בלי חלוץ, בראבו. לא הייתי מאמין שנבקיע שלישייה ללא בנזמה, נגד כל יריבה האמת ולא רק נגד יריבה כמו סלטיק שהיא נניח קרובה לדרג ב’ או משהו כזה עם כל הכבוד למגרש מרגש.

בתחילת העונה כתבתי, ואני אחזור על זה עוד הרבה - שאחרי הגביע ה-14 שמבחינתי הוא אלמותי - המטרה שלי היא לראות כדורגל התקפי מריאל מדריד. לשבת וליהנות כמו שהיה פעם. אין סיבה שזה לא יקרה. נמאס לי מקבוצה שנותנת את המינימום.

עוד הרבה לפני הפציעה המצערת של בנזמה, הקבוצה הזו לא באה לשחק כדורגל ויש שחקנים שלא אוהבים כדורגל. מנדי למשל שלא רוצה לעשות כלום בהתקפה וגם לא מסוגל. קרבחאל שפעם אהב והיום כל מסירה על אוטומט לאחורה - כן, על אף הבישול הנהדר. יש לנו מזל שלא חטפנו את ה-1:0 בדקות הטובות שלהם ולא ירדנו למחצית בפיגור (בעיטה אדירה לקורה שם) כי אז היה קשה מאוד לצאת מזה (למרות שאחרי העונה שעברה Never Say Never)…

לא אהבתי את ההרכב שפתח, שוב, משחקים כמו קבוצת קטנה ולא כמו אלופת אירופה. אז בסדר אין לנו יצירתיות כמו לשאר הגדולות אבל לפחות שהגישה תהיה התקפית. אנחנו כל הזמן באים להרגיע ולהאט ולהרדים. אחרי שמונה שניות דויד אלאבה איבד כדור ואחרי חצי דקה עבדה כמעט הבקיע. אחרי ארבע דקות היו להם שתי קרנות כבר. זה מה שאנחנו שווים? שני מצבים במחצית? אין מה לעשות - ויניסיוס לא יבקיע כל פעם מול השוער. למה שריאל לא תפתח חזק ותכתיב את הקצב? בטיס, סלטיק, סלטה ויגו - או.קיי, אלו קבוצות שצריך לסמן עליהן V. לא ביקשתי מאניטה בקלאסיקו. בפתיחת המחצית השנייה מודריץ’ לדעתי חטף כדור או שלחץ גבוה טוב של הקבוצה הביא לכך שהוא היה בעמדה מסוכנת והקבוצה הייתה ממש אובדת עצות. עדיין יותר מדי בונים על המהירות של ויניסיוס לא כנשק עיקרי אלא כנשק יחידי.

לעולם לא אצליח להבין את אנצ’לוטי אבל כמו שאמר אחרי המשחק נגד בטיס. “היום המאמן בחר נכון”. אני חשבתי במחצית שרודריגו במקום קרוס והזזה של פדה לאמצע - והמשחק שלנו ישתפר פלאים. זה היה הימור עצום להכניס את הזאר למשחק כי הוא קציצה שמשחק בעמידה על אף המסירה הקסומה לוויניסיוס (ולפניכן ההתנהלות איתו הייתה לא נכונה) ולא מבין למה הוא ‘כיבה’ את רודריגו אחרי משחק גדול נגד בטיס והוא גם שחקן מהיר. אני מנסה לא לפרשן תוצאה אלא מגמה וכדומה. זה היה מעין ‘עכשיו או לעולם לא’ מבחינת הזאר, קיוויתי שיבקיע גול בפוקס ואני באמת שמח עבורו אחרי שנתיים בלי גול בצ’מפיונס אבל הוא עדיין נראה פנסיונר גם אם הוא היה מעורב בשער השני. סלטיק הרימה ידיים בדקה ה-65 בערך, חבל שמרקו אסנסיו לא נכנס לפני. האללה מדריד

בפינת ציוץ הערב: גוטי הגבר מבסוט מהשער השלישי שלנו - 34 מסירות ב-96 שניות לפי מה שאומרים:

לא אם וניסיוס ימשיך להחמיץ כל אחד על אחד שהזאר מסדר לו.

בינתיים הוא אפילו לא נראה בדרך לעשות 12 ספרינטים העונה…

יש לנו קבוצה שיכולה לדרוס את סלטיק, קרלו אוהד לחצוב ניצחונות, תמיד מחפש את הדרך הקשה.