ליגת האלופות: המסע אל עבר הגביע ה-15 מתחיל עם 0:3 בסלטיק פארק| ויניסיוס, מודריץ' והזאר

אני לא מבין מה אנצ׳לוטי מצפה מהאזר
הוא לא קיבל דקות העונה,
הוא לא קיבל דקות שנה שעברה,
הוא לא פוגע מאז שהוא אצלנו,
הוא לא חלוץ ולא חלוץ נסוג

הביקורת על ההנהלה הייתה ותמשיך להיות האמונה העיוורת שבנזמה ו-ויניסיוס ישחזרו את העונה שעברה. לא להביא חלוץ מחליף שזה פשוט טימטום. קשה להיות אופטימי כשאני רואה את מספר 7 מתרוצץ על הדשא.

אפשר אולי לרשום לסגל את ראול מקסטיליה?

רודיגר במקום מיליטאו,עוד פציעה?

כן גם הוא צלע בסיום המחצית הראשונה

התחלנו

לראות את ויניסיוס בהתקפה זה מראה מעורר רחמים. הוא משחק יותר לבד מקבוצת תחתית אקראית שמשחקת מולנו בשגרה, ושולחת כדורים חסרי תקווה למעלה לחלוץ הבודד שלה. אין לו לא חלוץ לשחק איתו (גם לפני הפציעה של בנזמה), לא קשר שמצטרף (קרוס עסוק בלדרוך על הרגליים של צ’ואמני ולחלק פסים חצי מדוייקים), ובוודאי לא מגן שמאגף אותו.

ובינתיים, כשאפילו פפ גווארדיולה הגדול הבין את חשיבותו ה"מפתיעה" של תפקיד החלוץ במשחק הכדורגל, אצלנו עולה לשחק כחלוץ מדומה הדמון הבלגי שעלה לא מעט דמים, אבל לא נתן למען החולצה הלבנה לא דם, לא יזע אבל דווקא כן גרם לנו להרבה דמעות, במשחק ובתפקיד שלא דימיתי בנפשי ואפילו הוא לא דמיין, ודומני שדמנו בראשנו. כפי שנהוג להגיד - המציאות עולה על כל דמיון, גם כשלא רואים דמיון. מודה שהדמיון שלי לא מספיק מפותח.

@titi_camara והנה ה1 מתוך 12 הגיע!!!

כן, הוא לא יכול לבשל ולהבקיע מהספסל :slight_smile:

תנו להזאר צ’אנס !

עכשיו כנראה יקבל דקות אחרי הפציעה של בנזמה.

מודריץ’ במהלך של השער: “אוי לא, קיבלתי את הכדור לרגל החזקה שלי! ועוד בתוך הרחבה!! מה נעשה?? אה יופי, הנה, העברתי לצד של הפאלש…”

https://twitter.com/madridxtra/status/1567248304378941441?s=21&t=_y-UsbUpiKPr3ZktRTphfQ

1 ו 1

רק עוד 11 ו 11

בסוף יגיע.

ויני מבקיע משחק רביעי ברציפות. פעם ראשונה אי פעם.
הוא גם לא הבקיע עד שבת בשלושה משחקים ברציפות.

הפציעה של בנזמה בסוף הצליחה לעשות טוב, הזארד היה חייב את המשחק הזה.

אם בסוף זה יקרה אני אאשים אותך בכך שלא אמרת את זה בעונות קודמות.
ושלא ניחשת 20 ו20.

האמת במחצית השניה היו לו כמה פעולות מאוד טובות. אינשאללה שבאמת זה יקרה איתו.

אגב, מעניין כמה משחקים עוד נעבור לפני שהחברים כאן יפנימו שלא צריך להלחץ ממחצית ראשונה “חלשה”. זו האסטרטגיה שלנו עוד מימי זידאן. במחצית השניה פותחים את המבערים וגומרים את המשחק כשהיריבה עייפה יותר וכבר לא מגיע לה חמצן למוח.

אני יכול לדבר בשם עצמי ומבטיח לנסות להיגמל מתגובות המחצית שלדעתי הן באמת מיותרות ופעם זה לא היה בפורום - אני לא יודע כמה הייתי לחוץ שנפסיד אלא יותר מהפציעה של קארים בנזמה. מה שכן, אני מתלונן ואמשיך להתלונן וקצת להיות מתוסכל מאיכות הכדורגל שלנו, שנגד יריבות בינוניות ריאל מדריד מביאה את המינימום. הן בהרכב, הן במספר השחקנים שעולים למעלה, הן בסגנון והן בקצב המשחק. אפשר לשחק כדורגל טוב גם בלי לדרוס ואפילו להיות ‘סוחפים’. נמאס לי מהמינימום הזה כל שבוע, זה לא שמעכשיו סופרים לאחור למונדיאל.

מחכה פעם אחת לראות הרכב זה: קורטואה| קרבחאל, מיליטאו, רודיגר, אלאבה| טשואמני, מודריץ’, פדה| רודריגו, ויניסיוס ובנזמה

אני דווקא אוהב את התגובות במחצית, זה מעביר את רבע השעה הזאת במהירות. אני חושב שאנחנו רק צריכים להיות מודעים לזה שאנחנו מורידים קצב בכוונה ולא להלחץ שהמשחק לא גמור כבר במחצית.

לגבי האם האסטרטגיה כדאית או לא… תראה, בעונה הקודמת למרות חוסר רוטציות לא סבלנו מפציעות באופן יחסי, אני יכול רק לשער שיש קשר לכך שלא התאמצנו מדיי לרורך כל 90 הדקות בכל משחק. בסופו של דבר, הטקטיקה הזאת עובדת. כמובן שיותר כיף לקבל כדורגל כמו של ברצלונה שהם רצים כמו מטורפים מהשניה הראשונה והכדורגל שם מרחבה לרחבה, אבל יכול להיות שזה יתנקם בהם (ובכל קבוצה אחרת שתשחק כך) לקראת סוף העונה. בסופו של דבר מדובר בבני אדם וגם הם יכולים להשחק.

כמה נקודות על המשחק.
כמה דרמה במחצית יא אללה… תקשיבו לסנטיאגו מה שאמר מדוייק.
סלטיק קבוצה טובה מאוד.
לכל קבוצות העל יש נקודות תורפה, גם לנו. ובכל זאת יש לנו סגל מפחיד העונה.
כל דקה של פדה בימין ולא במרכז (עדיף ממגן ימני לדעתי) זה פשע.
הצעיר הכי מוכשר שלנו (ויש הרבה והם סופר מוכשרים) זה קמאבינגה… סנטיאגו אני יודע שאתה עף על פדרי אבל הקשר של העשור הבא זה קמא.
לגבי השורה הקודמת, אני לא מחשיב את צ’ומי לצעיר כשרוני, הבחור חיה.
איזה הבדל במשחק שלנו בין רודיגר למיליטאוטאו.
ובהמשך ישיר, אני לא זוכר מתי היו לנו 2 בלמים שיודעים להתנהל ככה עם כדור על המגרש.
מותר לשנות את דעתי? היתרונות בהגנה של מנדי כבר לא שוות הרכב לדעתי.
ויני זה הדבר האמיתי, מודה שהיו לי ספקות כל הזמן אבל נראה שמשהו השתנה בצורת משחק שלו.
בחיים לא ראיתי זר שנראה יותר ישראלי מז’וטה של סלטיק חח מרגיש לי שהוא היה שכבה מתחתיי.
קרלו מנסה לאזן את הסטטיסטיקה ההזויה של רודריגו בצמפיונס לעומת הליגה. זאת הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב למה הוא לא פתח היום.
האזר נראה מצויין היום.
קורטאווה השוער הכי טוב שראיתי עד היום.
בנזמה יחזור להיות בנזמסי בקרוב לא לדאוג.

אני יודע שיש גם ביקורת להעביר אבל אשאיר את זה לכם.

לוקיטה מקבל כבוד גם מהסלטיק פארק
https://twitter.com/zi_46/status/1567270417756192771

כמה נקודות על איכות השערים - הראשון והשלישי, וגם שימו לב איך צד ימין קם לתחייה:

אתמול השער הראשון וכך גם השער השלישי שהיו נפלאים - הגיעו מצד ימין וגם קצת השער השני. זו הפעם הראשונה העונה בה ריאל מדריד תוקפת יותר מצד ימין מאשר מצד שמאל - לפי הסטטיסטיקה, אתמול - 45% מההתקפות שלה היו מצד ימין, 20% מהמרכז ו-35% בלבד מצד שמאל. פדה ואלוורדה דהר ודהר וגם דני קרבחאל עלה ובישל את השער השלישי.

לשם השוואה, במחזור פתיחת הליגה, ריאל תקפה רק 22% מצד ימין וכמעט פי שניים וחצי מצד שמאל בו נמצא ויניסיוס (53%). נגד סלטה ויגו? 43% מההתקפות הגיעו מצד שמאל ו-29% מצד ימין. נגד אספניול זה התקרב לשוויון עם 34% מההתקפות מצד ימין ו-40% מצד שמאל, אבל נגד בטיס רק 23% מההתקפות היו מצד ימין על אף שהיה שם שחקן כנף ‘אמיתי יותר’ כמו רודריגו - ו-50% מצד שמאל. הנה תרשים של ארבעת מחזורי הפתיחה בליגה וחלוקת העומסים באגפים. בעונה שעברה ריאל תקפה 43% מצד שמאל מול 33% מצד ימין. דווקא בקלאסיקו השחור תרתי משמע ללא קארים בנזמה שגם כן בורח הרבה לכנף - נעשה ניסיון לשחק באופן שווה - 37% לעומת 38%.

חלוקת ההתקפות אתמול:

חלוקת ההתקפות במשחקי הליגה:

וגם: כשמגיע - מגיע. שערים מגן עדן. “ריאל מדריד הראתה שהיא עשויה יותר מ’סתם פיזיות’”, נכתב במארקה, וצריך לציין - זה עוד קורה ללא קארים בנזמה. “נמאס לנו לשבח את ריאל רק על כך שהיא משמידה את היריבות במחצית השנייה בזכות הפיזיות והמהירות שקשה להתמודד מולה. צריך לכפות גם כישרון”. במארקה נכתב כי ריאל שיחקה טוב עם הכדור כמו בדקות מסוימות נגד צ’לסי בסטמפורד ברידג’ אשתקד אז ניצחה 1:3. בטח כבר שמעתם. השער הראשון של ריאל מדריד אתמול הגיע אחרי 22 מסירות - זה היה רצף המסירות הכי ארוך של ריאל מדריד מאז בדיקת הנתונים ב-Opota מאז 2003. ואם השער הראשון היה קבוצתי אז השלישי היה כבר מעשה אומנות. ריאל שברה את השיא של עצמה שהחזיק מעמד כמה דקות עם לא פחות מ-33 מסירות, עד שקרוס מסר לקרבחאל שעשה תנועה נפלאה בתזמון מדויק מאחורי המגן שלו, העביר כדור רוחב והזאר הבקיע. הפעם השוער קורטואה לא מעורב במהלך אבל כן היו שם מנדי, ויניסיוס, ואלוורדה, מודריץ’, קמאבינגה ועוד.

השער הראשון:

השער השני:

ושוב זו ההזדמנות מבקש מכל חבר כאן שיש לו פייסבוק - לעשות לייק לאימפריה שלנו (גיא התחיל הכל ואני עדיין קם וממשיך את דרכו, כמו ברנבאו ופלורנטינו) - אינסוף תכנים ו-24/7. שהדף יגדל כמה שיותר:

יסלח לי קרבחאל שהתנועה שלו מאחורי ההגנה היא גאונית וקרוס תמיד ישים לו את הכדור בדיוק על הנעל - אבל אני מאבד סבלנות. הוא לא לוקח סיכונים ותמיד-תמיד-תמיד מוסר לאחור במצבים שעם קצת תעוזה אולי נייצר התקפה מהירה קרוב לשער. ממנדי בכלל אין לי ציפיות.

מחשבה שהייתה לי ומעניין אם תסכימו. אין ספק שהסיומת של ויני השתפרה לאין שיעור ועדיין יש עניין שאני מרגיש שמאוד מגביל אותו, הוא מביא את הסיומת ״מהבית״. כלומר ברור שהוא מתרגל המון המון מצבים באימונים וסוגי סיומת שונים ואיתם הוא בא למשחק. ורואים כשהכדור מגיע אליו הוא מנסה לבעוט בצורה שהוא התאמן עליה גם כשזה לא תואם את הסיטואציה הספציפית במשחק. הרבה פעמים זה עוד נכנס לו אבל מרגיש שהוא לא יודע לבצע מספיק התאמה לסוג הבעיטה שהוא בוחר לנסות בכל מצב נתון.

קוראים לזה ‘קבלת החלטות לקויה’, זה בדיוק מה שאנחנו מדברים עליו עם ויני מתחילת הדרך. וזה בא לידי ביטוי גם ב’פעולה האחרונה’ שלו - ההחלטה האם למסור, להרים או לבעוט.

כולנו מכירים את זה מהמשחקים בשכונה - יש לך כמה שניות להחליט מה לעשות: בעיטה חזקה עם המלא, פס לאחד הצדדים, או אפילו לנסות להקפיץ. יש אמנים טבעיים בתחום הזה (כמו מסי לדוגמה), ויש כאלה שצריכים לעבוד על זה (רונאלדו לדוגמה אף-פעם לא ממש הצטיין בזה, אבל הביצוע שלו היה כ"כ טוב ועוצמתי שכמעט תמיד זה הספיק).

מי שלא ניחן בזה באופן טבעי, צריך לפתח את זה בתור אינסטינקט מלאכותי, בצורה דומה למה שעושים באימוני נשק בצבא - אתה מפתח סט שלם של פעולות תגובה “אוטומטיות”, כתלות במצב אליו הגעת. המוח שלך מתוכנת לסדרת התניות: השוער יצא אליך - פס לאחד הצדדים (או הקפצה), הגעת מזווית מסויימת - תסובב לצד השני, השוער לא סגר כמו שצריך - תן לפינה הקרובה וכו’. אחרי שעובדים על זה כמו שצריך זאת כבר לא החלטה מודעת, שאורכת יותר מידיי זמן אצל מי שלא ניחן בכישרון הטבעי לזה, אלא אינסטינקט אוטומטי כמעט.

כרגע נראה שוויני עבד על סט התגובות, אבל עוד לא “מתוכנת” כמו שצריך להתאים אוטומטית את התגובה למקרה. אל דאגה, הוא בדרך.