מחזור 15 :: 2-1 קשה על סביליה עם גולאסו של ויניסיוס

לקראת סביליה

לקראת סביליה| עם כל הכבוד לניצחונות האחרונים, הדבר האמיתי מתחיל: ריאל מדריד תארח מחר (ראשון, 22:00) את האנדלוסים החזקים בסנטיאגו ברנבאו במה שהיה מעין טסט ראשון בלוח המשחקים התובעני הזה. המטרה: לשחק כדורגל טוב לעיני הקהל ולנקום על העונה שעברה. פדה חוזר, אלאבה בספק. הכל לקראת המשחק - כאן

image

נדיר שמשחק ליגה שהוא לא קלאסיקו גורם לך לצאת מהכלים. לפחות אצלי, הכעס והתסכול על אותו 2:2 נגד סביליה בעונה שעברה – עדיין קיים. החלטת שיפוט גורלית אחת שינתה עונה כולה (או לפחות קיפוח מסוים שחווינו במהלכים אחרים במשחק. אם אפילו המיסטר התלונן – יש צדק בכך). אלה שחשבו שריאל תוכל לזכות בדאבל אשתקד היו אופטימיים מדי אבל אליפות ספרד כבר הייתה, איכשהו, על אף הצליעה המתמשכת – בידיים שלנו. ואז הגיע התיקו ההוא. היה ברור שזהו סופו של עידן והרגשנו שזידאן וראמוס יעזבו. כמה הגיע להם להיפרד עם אליפות, אבל זה לא קרה. מעבר לכך, אחרי המשחק היו פרסומים הזויים שזידאן הודיע לשחקניו בערב ההתמודדות שהוא הולך, מה שהוציא את המאמן משלוותו - “נראה לכם באמת שהייתי עושה את זה כשיש משחק אליפות על הפרק? ככה הייתי בוגד בשחקנים שלי?”. מחר ריאל תארח את סביליה ותקווה ‘לנקום’ בה על מה שארע אשתקד וגם לעשות צעד קטנטן לתואר השנה על אף שהעונה רק בחיתוליה.

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שבוע מצוין – החל מהשתלטות על הפסגה בספרד ועד השגת הכרטיס לשמינית גמר הצ’מפיונס עם 0:3 על שריף בלי בעיות. החלק ההתקפי עבד היטב גם בלי ערב יוצא דופן של בנזמה ו-ויניסיוס. כעת, הגיע המוקש האמיתי הראשון במרתון המשחקים האימתני. אנחנו בסה"כ מגרדים את תחילת דצמבר אבל זה לא מופרך שריאל, שתפגוש שלוש קבוצות חזקות מהצמרת (אחרי סביליה מחכות בין היתר ריאל סוסיאדד ואתלטיקו מדריד) – תוכל לעשות צעד משמעותי אל עבר התואר. “אנחנו צריכים להיות מרוצים ממה שעשינו עד עכשיו. אנחנו יכולים להשתפר אבל עשינו את הדברים די טוב אני חושב שאנחנו יכולים להגיע לחג המולד במצב נהדר. אני אוהב את הסגל ואני מכיר את השחקנים היטב. הם צברו ניסיון זה עם זה, כולם צנועים ועם מחוייבות”, ניתח אנצ’לוטי.

אולם, לא הכל מושלם, אתם יודעים. דויד אלאבה שסבל מפגיעה קלה בגינה הוחלף נגד שריף – התאמן כרגיל אך ככל הנראה יקבל מנוחה כאמצעי זהירות מצד אנצ’לוטי. כשמדובר בעניין רפואי – מבחינתו, אין חוכמות. “נראה מחר, לא ניקח שום סיכון”, הבהיר המאמן. זו תהיה ההזדמנות של הצמד נאצ’ו-מיליטאו שהציל את העונה שעברה עבור זידאן אשתקד. העונה שיחקו שלוש פעמים יחד במרכז ההגנה. נראה שתישאר תמיד שאלת השחקן השלישי בהתקפה. רודריגו זכה לכבוד על חשבון אסנסיו באמצע השבוע, היה לא רע – וזה לא אומר כלום לגבי המשחק מחר. הקבוצה מקבלת בברכה את פדה ואלוורדה שחוזר לסגל לראשונה מאז הקלאסיקו, עם מוטיבציית שיא כמובן ויוכל לעזור לאנצ’לוטי כמחליף בערת הצורך. אין ספק שעם איך שלוקה מודריץ’ וטוני קרוס (שלוש פעמים ברציפות ה-MVP – לא רע) משחקים – קל להבין מדוע אנצ’לוטי, שירשום משחק ליגה מספר 90 כמאמן ריאל - כה שמרן וחושב רק על המטר הקרוב.

מעבר לפציעה של אלאבה, עוד דבר כנגד אנצ’לוטי הוא הספקות במדריד לגבי איך שהוא מנהל את הסגל. המבקרים יגידו שאנצ’לוטי היה צריך (אמת) לבצע חילופים נכונים יותר יותר, ולא לאפשר לארבעת השחקנים הטובים ביותר שלו להשלים 90 דקות במשחק שהוכרע די מהר. “אני תמיד מנסה להציג את ההרכב הטוב ביותר ואם שחקן אחד לא מתאים - אני משנה. אני לא רוצה לתת לשחקן שלא עייף מנוחה. נראה במרץ או באפריל (מה קורה)”, הבהיר המאמן שחזר על המילה דינמיקה שוב ושוב. מי שלא חלק מהרוטצייה, שוב, הוא אדן הזאר. “הוא התאמן אך בקצב נמוך מהשאר. אני רואה שחקן שרוצה להצליח במדריד אבל סובל ממזל רע”, אמר המאמן. עוד יום במשרד של הבלגי שכה לא רלוונטי. אתם זוכרים מתי הוא שיחק בפעם האחרונה?

הקבוצה נמצאת בכושר הטוב ביותר שלה העונה עם חמישה ניצחונות רצופים ושבעה בשמונה משחקים, אבל הברנבאו מחכה לראות ניצחון משכנע או לפחות נגד יריבה חזקה יותר מראיו וייקאנו. בבית העונה ריאל אמנם כבשה 13 שערים בחמישה משחקים אך זה נבע בעיקר מההתפוצצויות על מאיורקה (1:6) וסלטה ויגו (2:5) החלשות. יש לה רק ארבעה ניצחונות בשבעה משחקים בליגה ובצ’מפיונס. אנצ’לוטי נשאל על המפתחות לכושר הטוב של ריאל ובחר במרכז השדה שלו כמובן. “השליטה במרכז השדה - אנחנו יותר אפקטיביים, אנחנו מוצאים יותר פתרונות, במיקום שלנו, במה שנעשה נגד התקפות הנגד. השיטה שלנו קבועה”.

אנצ’לוטי, שיחפש ניצחון במשחק הליגה ה-90 שלו כמאמן ריאל, התייחס ליריבה: “סביליה קבוצה מעולה ואיכותית וזה משחק קשה, נצטרך להיות בשיא שלנו אבל אנחנו בדינמיקה מצוינת. העתיד של המועדון ורוד. הסגל איכותי ויש שילוב טוב בין צעירים לוותיקים”. המאמן נדרש גם לסאגת הכעסים מול גארת’ בייל הפצוע ולא שציפינו שיגיד משהו אחר - “אני לא מכיר את הסוכן של בייל אך הוא עצמו לא חושב ככה ומכבד מאוד את האוהדים”. הוא נשאל לגבי וויניסיוס שהיה פושר מאוד באמצע השבוע. “במשחק מול השריף הוא לא היה ברמה הרגילה שלו, אני מסכים, אבל הוא לא היה עייף. ויני הוא שחקן שצריך להיות בצד שמאל והוא הולך להמשיך לשחק שם כל עוד אני נמצא”. גם בנזמה נראה קצת בירידה במשחקים האחרונים, הרבה פחות מעורב. מחר הוא ירשום את משחקו ה-577 וישתווה לחוסה אנטוניו קמאצ’ו במקום השמיני במספר ההופעות בכל הזמנים. הוא כבש שער אחד בלבד נגד האנדלוסים בחמש השנים האחרונות וחייב לשפר את המאזן.

Los jugadores del Madrid celebran uno de los goles en Tiraspol
האקשן האמיתי מתחיל

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, נאצ’ו פרננדס, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| מרקו אסנסיו (רודריגו), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סביליה?

שבוע מטלטל עבר על סביליה של ז’ולן לופטגי. שבוע שהחל עם תיקו ביתי מאכזב נגד אלאבס (2:2) כשרק ברגע האחרון האנדלוסים נמנעו מהפסד בזכות שער של איבן ראקיטיץ’ בתוספת הזמן, אבל ההמשך היה מתוק – סביליה נותרה בחיים בליגת האלופות, ממש כף, אחרי ניצחון סופר-חשוב 0:2 על וולפסבורג. בשעה טובה, במחזור החמישי – סביליה רשמה ניצחון בכורה העונה במפעל והיא תלויה בעצמה לקראת מחזור הסיום. “עם סבל, פחד ולא מעט ייסורים אך גם עם אושר, לב ונשמה של אלופים”, הגדירו במארקה. בעוד בליגת האלופות זה כישלון להיות במקום השלישי, בליגה המיקום דווקא הולם אותה, וסביליה בינתיים עם 27 נקודות בשלב הזה – רק פעם אחת בעבר הציגה רקורד טוב יותר – בעונת 2006-07 שכמעט הסתיימה בתואר.

האנדלוסים רשמו הפסד ליגה בודד – דווקא כשנכנענו 1:0 מול גרנאדה החלשה. הקבוצה מציגה את ההגנה הטובה בספרד עם תשע ספיגות בלבד ומנגד מתקשה מאוד לכבוש שערים בחוץ.אשתקד כאמור הוציאה תיקו נגדנו וגם בתחילת העונה נגד ברצלונה בקאמפ נואו. מעבר לכושר הדי בינוני שלה, למאמן לא חסרות סיבות לדאגה. מה יעשה לופטגי עם שורת הפצועים שלו? כיצד יתכונן? הוא לא יגיע בלשון המעטה עם הסגל ‘האידיאלי’ כדי לנפץ את הבצורת של סביליה במקדש. “ניצחון בברנבאו – המטרה של סביליה מאז 2008”, נכתב במארקה, מאז ימי קאנוטה העליזים.

אז מהן הבעיות? צמד הבלמים הבכירים ז’ול קונדה, שהיה מועמד אלינו הקיץ, וכן דייגו קרלוס (שיאן הדקות של הקבוצה העונה) – הסתפקו באימון בנפרד ביום שישי. גם לוקאס אוקמפוס עליו נכתב ש"הגרסה הטובה ביותר שלו מחכה לריאל" – נמצא בספק גדול. השלושה בסגל אך יהיו בספק עד לרגע האחרון. הבלם לודינג אוגוסטינסון כבר מוכן לשחק עוד הפעם. “הם לא התאמנו כל השבוע ויש בעיות. מחר נחליט לפי התחושות שלהם. כל השחקנים מוכנים ומתרגשים. לא נתמקד בחסרונות”, אמר. אלה שייעדרו בוודאות הם מספר שחקני מפתח חשובים - הקפטן חסוס נבאס, מלך שערי הקבוצה אשתקד יוסוף אן נסירי (תשע הופעות בלבד העונה, זמן היעדרותו עדיין לא ברור), סוסו וכן שחקן הרכש שהגיע בקיץ אריק לאמלה (ארבעה שערים).

על כן המוציא לפועל העיקרי הוא שחקן רכש מרתק אחר, רפא מיר שהגיע הקיץ אחרי עונה מוצלחת מאוד בהואסקה והשתלב היטב. יש לו חמישה שערים. הוא עלה רק כמחליף נגד הגרמנים בשל אי נוחות בשריר אך הוא בסדר ויחזור ל-11. פאפו גומס שהראה חלק מהפוטנציאל שלו ואולי אוקמפוס שעד אותה פציעה היה השחקן הכי טוב בקבוצה והעונה כבש או בישל בכל חמשת המשחקים האחרונים – ישלימו את הטריו ההתקפי. במרכז השדה ישנה עמדה אחת פתוחה – פרננדו או תומאס דילייני. ראקיטיץ’ שמנוסה מאוד במשחקים הגדולים האלה כבר כבש נגדנו חמש פעמים לאורך הקריירה ויהווה סכנה.

“המשחק מחר מסובך, אנחנו הרי מדברים על ריאל מדריד, מוליכת הליגה ואחת הקבוצות הטובות בעולם. התחושה היא שהיא התקדמה כקבוצה השנה”, אמר לופטגי ונראה ששנתיים אחריו פיטוריו הכואבים הוא כבר לא כועס על כך. “זה בטח לא משחק כמו גמר, אנחנו רק במחזור ה-15. זה משחק חשוב מאוד ויפה. נלך עם שאיפה לצבור את כל שלוש הנקודות ונצטרך להיות ברמה הגבוהה ביותר שלנו”, הוסיף. המאמן החמיא לוויניסיוס: “ברור שהוא בכושר מצוין, הוא התקדם, אך יש להם שחקנים טובים בכל עמדה. בכל מקרה, נתמקד ביכולות שלנו”.

Los jugadores del Sevilla celebran el 2-0 ante el Wolfsburgo.
נותרה בחיים. סביליה חוגגת מול וולפסבורג

סביליההרכב משוער: בונו| גונסאלו מונטיאל, ז’ול קונדה, לודינג אוגוסטינסון, מרקוס אקוניה| פרננדו, תומאס דילייני, איבן ראקיטיץ’| לוקאס אוקמפוס, פאפו גומס ורפא מיר (מוניר אל חאדודי)

היסטוריה ומפגשי עבר:

התיקו החמוץ אשתקד, אותו 2:2 בפוקס עם הכדור שפגע באדן הזאר ברגע האחרון (פרננדו העלה את האנדלוסים ליתרון, אסנסיו השווה ובדקות הטובות שלנו במקום פנדל לטובתנו – השופט פסק על פנדל לסביליה אותו ראקיטיץ’ הבקיע) – קטע לריאל מדריד רצף מטורף של 11 ניצחונות בית רצופים על סביליה בסנטיאגו ברנבאו במסגרת הליגה. האמת שהיה שם הכל – רמונטדה מרגשת מ-2:0 ל-2:3 תודות למחליף רפאל ואראן דר וארט בעונת 2009-10; 3:7 בעונת הדסימה עם הפגזה גדולה של ה-B-B-C ומשחק אטרקטיבי מאוד, ועוד ניצחונות חד צדדים כמו 0:4 בעונת 2015-16, 1:4 בישורת האחרונה של עונת הדאבל (השער הערמומי של נאצ’ו וצמד של כריסטיאנו, זוכרים?) וגם מאניטה בעונת הליגה הפחות מוצלחת של 2017-18 – מאניטה כבר במחצית יש לציין. אז הניצחון האחרון שלנו על סביליה במקדש –

La Liga: Eden Hazards last-gasp equaliser rescues Real Madrid against Sevilla in dramatic clash

היה בעונת האליפות 2019/20 במחזור ה-20. ערב נהדר של קאסמירו - הברזילאי כבש במחצית השנייה בהקפצה נפלאה אחרי עקב של יוביץ’, דה יונג ששער שלו נפסל – התעקש וכבש, אבל המילה האחרונה הייתה של הברזילאי שהשלים צמד בנגיחה אחרי בישול של לוקאס. אז זידאן מסתדר נגד סביליה כמאמן וכך היה גם כשחקן. סביליה היא הקבוצה נגדה כבש הכי הרבה שערים – לא פחות משמונה. הוא הבקיע מולה בבית ובחוץ ב-2002-03, שער בהקפצה במאניטה בעונת הקיירוש (1:5, צמד לרונאלדו פנומנו) וגולת הכותרת הייתה השלושער המדהים והבלתי נשכח, היחיד בקריירה שלו, במחזור ה-19 בעונת 2005-06. כן, אתם זוכרים זאת היטב – Taconazo אדיר של גוטי, עקב פנטסטי. סביליה ניצחה במקדש בפעם האחרונה ב-2008-09, משחקו האחרון של שוסטר בתפקיד, אתם זוכרים מה קרה אחרי המשחק. זה נגמר ב-4:3 כואב במשחק בו רובן ספג אדום שערורייתי ושערים של ראול, היגואין וגאגו (!) לא עזרו. גם מריאנו גארסיה ראמון פוטר אחרי הפסד לסביליה, בדצמבר 2004. בעשרים המפגשים האחרונים בליגה בברנבאו\די סטפאנו, ריאל ניצחה ב-17 משחקים, סיימה פעם אחת בתיקו והפסידה פעמיים. אין ספק שסביליה מתקשה במקדש, כמעט מחצית מהניצחונות שלה (שלושה) הושגו עד אמצע שנות ה-40.

ההפגזה הראשונה של ריאל הייתה מאניטה ב-1944-45. היה 0:6 בעונת 1957-58 ושמינייה מדהימה כעבור שנה – שלושער לדי סטפאנו וצמד לפושקאש. האנדלוסים ספגו כם שביעייה ב-1990-91 והיה להם רצף שחור של עשרים שנה בלי ניצחון במקדש, בין 1984-85 ועד 2004. ב-77 משחקי הבית בליגה נגד סביליה, המאזן הוא: 57 ניצחונות לריאל (74%), 12 תוצאות תיקו (16%) ושמונה ניצחונות לסביליה (10%), יחס שערים 82:215 לטובת ריאל מדריד. לא נדלג כמובן על המופע של גוטי כמחליף בעונת הקאפלו, עלה מהספסל בפיגור 1:0 ושינה את כל המשחק עם בישולים גאוניים לרוד ורוביניו (2:3 בסיום). בסה"כ משחקי הליגה המאזן הוא 45:82 לריאל בניצחונות. וכן, זיכרונכם לא מטעה אתכם – הייתה שמינייה גם, במסגרת גביע אירופה ב-1957-58 בשלב רבע הגמר.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד סביליה:

image

שער המארקה: “קרב על ההובלה”| הברנבאו מודד את הטמפרטורה של הליגה הזו. ריאל שניצבת בראש פוגשת את סביליה שיכולה להציג את מועמדותה. אם סביליה תנצח היא תעקוף את ריאל, כשגם סוסיאדד יכולה לסיים את הערב בפסגה| פדה ואלוורדה חוזר לסגל אחרי חודש.

בפריויו במארקה נכתב: “ההר הגבוה מגיע – הקבוצה של אנצ’לוטי נמצאת בתחילת חודש מפתח עבור האליפות. הליגה עולה בקצב קדחני לפני חופשת חג המולד. למשחק הזה יכולות להיות השלכות בסיום הליגה”. נכתב שהקבוצה של אנצ’לוטי בכושר הטוב ביותר שלה העונה אך עם ספקות – הרעננות במרכז השדה וכן הזמינות של אלאבה – כן או לא. ההרכב המשוער – נאצ’ו ישחק במקומו, רודריגו ימשיך בצד ימין כפי שהיה בצ’מפיונס. אצל האנדלוסים ההערכות הן שכל אלה שבספק – יפתחו.

שער ה-AS: “לילה עם שערים”| ריאל מדריד וסביליה יוצרות סרט. בתרגום חופשי: ההתקפה הכי טובה – ריאל שכבשה 32 שערים – נגד ההגנה הטובה ביותר, זו של האנדלוסים שספגה רק תשע פעמים| בנזמה עם עשרה שערים מצד אחד, רפא מיר עם ארבעה| הזאר ייעדר שוב בעוד דייגו קרלוס בספק גדול אצל האורחת.

בפריויו נכתב על מאבק בין הקבוצות שמחזיקות הכי הרבה בכדור בליגה - 61% שלה לעומת 57% של ריאל. "אנצ’לוטי מתקשה לנטוש את הקלאסיקה שלו. יש לו עשר עמדות קבועות והמקום ה-11 כבר מציע רק שני מועמדים, רודריגו ואסנסיו, שמתחלפים - ככה זה כשאדן הזאר לא רלוונטי. גם בהרכב המשוער כאן נאצ’ו בהרכב. "לופטגי מעולם לא ניצח את האקסית שלו, אבל המרחק בין שתי הקבוצות, ולא רק בטבלה, קטן מתמיד.

בכתבה אחרת נכתב “הג’ינקס” של סביליה בברנבאו – עד לעונה שעברה היה לה רצף של 12 הפסדים ברציפות. "אוהדי סביליה היו רוצים בטח להמשיך לשחק בוולדבבאס אחרי ה-2:2 אשתקד אך לצערם סביליה שוב בברנבאו שם המצב שלה עגום - ספגה 36 שערים באותו הרצף וכבשה שמונה בלבד. גם ראקיטיץ’ היה עד לתבוסה כמו 7:3 בעונת הדסימה.

“הברנבאו יקבע”, זו הכותרת בכתבה אחרת ב-AS - מדריד משחקת בבית חמישה מתוך ששת המשחקים הבאים, בחלק מהעונה בו היא תתמודד מול שלוש הרודפות שלה לליגה. מתחילים הערב נגד סביליה. ריאל טרם הפסידה העונה בבית בליגה אך יש לה מאזן בינוני של שלושה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו. סיבות לאופטימיות? “מדריד זו מתפקדת טוב יותר מול אלו שלמעלה מאשר מול אלו שמתחת”.

אז מסתבר שזה לא רק אני: גם ב-AS נכתב שהטראומה מהפנדל של מיליטאו עדיין לא נעלמה. לא חושב שהייתי כה “קרבי” לפני משחק נגד סביליה מאז הימים בהם הליגה הזו הייתה צמודה, טרום עידן כריסטיאנו. אני כן רוצה לנצח ו"לנקום" - הקבוצה הזו עמדה על הרגליים ובזחילה הייתה ראויה לאליפות, בעיקר זידאן. לא מתרשם מהרקורד המעולה שלנו נגדם בברנבאו - גם בקאמפ נואו סביליה לרוב מפסידה עוד במנהרה. צפיתי קצת בתקצירים מהעבר - ותודה לך גוטי - כדי להיכנס לאווירה.

שני המשחקים האחרונים נתנו קצת פתח לאופטימיות אבל היריבות היו מאוד חלשות ואנחנו צריכים ‘לתת אמירה’. יכול להיות שאנחנו בהחלט סתם קבוצה בינונית ופחות גרועה מהיתר, ועדיין, יש לי הרושם שיש עניין דווקא עם הסנטיאגו ברנבאו - עודף לחץ, כשזה לא הולך בקלות כמו נגד סלטה ויגו או מאיורקה - זה כמעט ולא הולך בכלל. אסור לפספס בבית, צריך לנצח קבוצה רצינית ואנחנו בסה"כ בנובמבר אבל אם נשיג תוצאות טובות במשולש הזה סביליה-ריאל סוסיאדד-דרבי, וזה אפשרי - זה יהיה צעד חשוב עבור אנצ’לוטי להשיג את התואר אותו הפסיד פעמיים בפרק א’.

אתם יודעים את דעתי על ניהול הסגל של אנצ’לוטי, הוא לא מוכן לקחת סיכונים אף פעם. אם זה היה תלוי בי בנזמה היה מוחלף בכל פעם כשאנחנו ביתרון של שני שערים, האליפות של הקבוצה שלי חשובה לי יותר מהמירוץ האישי שלו לפיצ’יצ’י או לבלון ד’אור; מילא שהוא חושב שוויניסיוס מטוס ואפשר לשחוק אותו כי הוא צעיר ונלהב ושיהיה בריא, אבל מודריץ’ היה חייב לנוח וגם קרוס לא ילד. מקווה שזה יקרה עכשיו כשפדה יחזור לאט לאט לעניינים.
לא חושב שיש משמעות גדולה מדי למי משחק בצד ימין - או רודריגו שמוסיף מהירות או אסנסיו שהוא קצת יותר חכם וכביכול מניע כדור, אבל אני סקרן לראות את הברזילאי עם קצת המשכיות. דווקא מהלך שלא הצליח נגד שריף חקוק לי היטב כשהוא עבר שחקן הגנה עם הטעייה נהדרת. אסנסיו מבחינתי חייב לבעוט מרחוק.
סומך על נאצ’ו כמעט נגד כל יריבה, הוא ייתן את הלב וכל איבר אפשרי כדי שננצח ומדי פעם גם מבקיע. המפתח הוא אפס טעויות בהגנה, סביליה קבוצה עם סגל טוב גם אם אן נסירי וסוסו בחוץ וראקיטיץ’ כבר כיכב נגדנו לא פעם בעבר. בעיקר דרושה אחריות מקאסמירו (רק העונה משפט כזה נשמע תקין), ונקווה שבנזמה ישפר את הרמה שלו מהשבועיים האחרונים כי זה לא מספיק. זה בהחלט מבחן לשאיפות שלנו, האללה מדריד

אוף טופיק שלא ידעתי איפה לתקוע - איך זה הגיוני שגם אחרי גיל 30 פיקה מצליח לעצבן אותי ככה? הבנאדם מתלונן על טעויות שיפוט איזוטריות שספק נבראו, ואז מתחפש לשוער והודף גול עם היד והשופט+הוואר מתעלמים מזה לגמרי.
dios איזה איש שנוא.

המשחק הכי קשה שהליגה הזאת מציעה לנו. סביליה קבוצה שאיכשהו תמיד יודעת לשחק טוב יותר מהיריבה שלה למרות שעל הנייר אין שמה כוכבים גדולים. קונדה היחיד בקבוצה הזאת שבאמת שייך לרמות הגבוהות. עם זאת הקבוצה בנויה משחקנים לא נוצצים אבל יעילים וטובים. ז’ואן ג’רדן, לוקאס אוקאמפוס ואחרים הם דוגמה לכך.

תיקו לא יהיה אסון גדול, למרות שאתבאס מתיקו כי אני תמיד רוצה לנצח. עם זאת, תיקו היום ואפשר להעריך שבמידה ונשמור על היכולת שלנו מהתקופה האחרונה, נצליח לקחת את הליגה.

אגב, אני רואה קאדיס נגד אתלטיקו, והשידור של וואן נפל. נקווה שזה יסתדר עד המשחק שלנו.

אני חושב שזידאן צריך לעשות חילופים ולהכניס שחקנים שיודעים לעשות לחץ על מובילי הכדור.

הרוטציה היחידה של אנצ’לוטי זה בין אסנסיו לרודריגו. כשלא מרעננים את ההרכב ומכניסים רגליים טריות אז הקבוצה נראית כבדה ועייפה. שחקנים הם לא מכונות. לגיטימי לשחק עם ההרכב הכי חזק מול סביליה, אבל בשביל זה היה צריך לעשות שינויים בהרכב מול שריף. אי אפשר לטחון את אותם שחקנים כשיש משחק כל 3-4 ימים. זה לא אנושי.

אנצ’לוטי הוא האויב הכי גדול של הקבוצה הזאת. מה שהוא לא למד עד עכשיו הוא לא ילמד גם בגיל 62. זה מקרה אבוד.

מי שמאוד מפתיע זה מנדי עם כמה פעולות טכניות וטובות, וזה קורה בגלל השמירה החזקה על ויניסיוס שמפנה שטחים.
לדעתי חובה להזיז את אלאבה שמאלה שינצל את השטחים האלה, מנדי או נאצו יכולים להיכנס לאמצע. סביליה לא יכולים להתמודד גם עם אלאבה וגם עם ויניסיוס באותו אגף, זה יגמר בבישול או גול של אלאבה.

הבעיה שאנצלוטי שמרן והסיכוי שזה יקרה שואף לאפס, מקווה לפחות לראות את רודריגו המהיר במקום אסנסיו המשעמם.

דיי צפיתי את הלך המשחק הזה עד כה, אני מאמין שהמחצית השניה תנטה לטובתינו.

איזה שיעמום, אלוהים ישמור. הנעת הכדור של סביליה זה פשוט כדור שינה.

זה לא שאנחנו מעניינים.
כל שחקן נוגע בכדור 4-5 פעמים עד שהוא משחרר אותו, כל הפעולות שלנו איטיות וצפויות. דווקא הנעת הכדור של סביליה מאחורה מרשימה מאוד בעיניי. הם ממש לא מפחדינים להניע את הכדור גם כאשר יש 3-4 שחקנים שלנו ב 16 מטר שלהם.

אני אשמח לראות את רודריגו במקום אסנסיו וכמו כן את איסקו. לדעתי המשחק הזה תפור על היכולת שלו. אסור לאנצ׳לוטי להירדם בחילופים.

אני פשוט לא יכול לסבול את המאמן הזה, לא את הגרך שלו ולא את החיחופים הגרועים שלו, אנחנו פאקינג במשחק בית והחילוף שלך הוא ואלורדה במקום אסנסיו?

דווקא אני מבין את החילופים, אנצ’לוטי עובר למשחק לחץ על כל הקופה, ובמצב כזה אתה רוצה שני אתלטי על כמו קמאבינגה ואלוורדה, גם מבחינת הירידה להגנה למתפרצות.

ואז בא ויניסיוס| הוא בא ו-‘עשה כריסטיאנו’. שחקן העונה שלנו סיפק את הנקמה בסביליה על מה שקרה בעונה שעברה, זה באמת יותר מתוק מאיזה 0:3 חלק או גוליאדה. כמה מגיע לו, הוא ניסה אלף פעמים בשלוש שנים שלו כאן ולא הצליח, לא היה קרוב. זה כיף, זה מרגש, זו רמונטדה, ועדיין, אם לא ההברקה המדהימה הזו הכותרת הייתה: ככה לא משחקת קבוצה אלופה. בלי יצירתיות או משהו, בלי חרטות, בלי חוכמות. ריאל הייתה חסרת אונים ברוב המחצית השנייה, היא כאילו ‘נכנעה’ לקצב האיטי והנעת הכדור המסודרת של סביליה ולא יצרה דבר למעט המצב של מרקו אסנסיו. לא היה טירוף לנצח את המשחק, אולי לא הייתה אמונה, לא היה קצב משביע רצון. לא שיחקנו כדורגל וקיבלנו גם מתנה לחג מבונו, ממש סופגנייה. עד לדקה ה-65 הרגשתי שהמשחק לא בברנבאו אלא בוולדבבאס או ששוב אין קהל.

הניצחון הזה סופר-חשוב בחודש המטורף שמצפה לנו, פלוס ארבע נקודות על אתלטיקו, פלוס ארבע על סוסיאדד עם משחק חסר שלנו כמובן וגם פער חמש נקודות על סביליה. אם זה קורה בסיבוב השני אפילו היינו אומרים “ניצחון של אליפות” והייתה גם הצלה של אליפות, קורטואה, כמו תמיד.

בחזרה למשחק - השעון מראה כבר דקה 70 ואם לא המסטיק הייתי חושב שאנצ’לוטי נרדם. אותו מחדל כמו המשחק נגד שריף שהוכרע כבר בדקה ה-45 והוא בכל זאת השאיר את ארבעת השחקנים הכי חשובים שלנו על המגרש עד לדקה ה-90. אמנם הפציעה של רודריגו הפכה את הספסל למעט חסר במצב העניינים הנוכחי אבל לא היו חסרות אפשרויות. לא ייתכן שיש שחקנים ש"אסור" להחליף ולא משנה מה קורה על המגרש. מודה שלא היה אכפת לי אם ויניסיוס היה מוחלף, בזה פישלתי, מזל שלא הקשיב לי. אבל למה לא להחליף את קרוס למשל שהיה פושר? אולי לוקאס במקום קרבחאל? מרסלו לקישור? אפשר היה להמר על פדה בשלב מוקדם יותר או בכנף או באמצע. אנצ’לוטי נרדם, הוא שוחק את הסגל והוא יכול לכתוב פרק בספר “איך איבדתי שתי אליפויות עם סגל מטורף ב-2013-2015”. החילופים היו טובים אבל אם זה היה קורה בדקה ה-60 היינו נראים יותר טוב.

תודה לויניסיוס שהצדיק את השעה המאוחרת.

מקווה שקרלו ישחרר קצת את הקישור לרוטציות אחרי שראינו את האינטנסיביות שפדה וקמבינגה נותנים לנו.

את אסנסיו אפשר לזרוק לפח מבחינתי. לא הווה, לא עתיד, בינוניות לשמה. חבל על כל דקה שהוא לוקח לאחרים.

אתם כבר ארבע שנים מופתעים שהסגל האיטי והשבע הזה מתקשה מול קבוצות חזקות. מתי נפנים את המצב?

בנזמה לא עצמו לאחרונה. לא חד בפעולה האחרונה ולא מספיק דורש את הכדור. פגרות הנבחרות הרבות מותירות בו סימן.

וואו איזה כיף ויניסיוס.

איזה גול של ויניסיוס באחד המשחקים החלשים שלו העונה. הסגירה של סביליה אותו הייתה אחת המרשימות שראיתי לאחרונה.

לדעתי המשחק הכי גרוע שלנו העונה. אמנם נגד היריבה הכי חזקה שיצא לנו לפגוש עד עכשיו, אבל זה חשף את כל החולשות אליהן אנחנו כבר מודעים.

ובראש ובראשונה אנצ’לוטי. עם כל אהבתי לשלישיית הקישור הזו, זה כבר בלתי נסבל. אחד מוולורדה או קמבינגה חייב לפתוח בכל משחק. אם זה היה תלוי בי כקשר רביעי, מבחינתי גם שניהם ביחד. כיום כל משחק עם קסמירו קרוס ומודריץ’ אנחנו נראים כמו קבוצה משנות ה80. חייבים לפחות שחקן אחד מהיר, לוחץ, שמצטרף לעומק.
כל העולם ראה כמה אנחנו זקוקים היום לקשר לוחץ, החילוף הכפול היה מאוד מאוחר. שיחקנו זוועה 70 דקות ומהרגע ששניהם נכנסו הגול היה באוויר.
עוד שחקן אהוב במיוחד ומדאיג במיוחד זה קרבחל. אני הולך ומשתכנע שהוא בדרך הבטוחה לחבר’ה של מרסלו, איסקו, בייל, והזאר. כבוי לחלוטין.

ויניסיוס במשחק מזעזע, וברגע נהפך לכריסטיאנו רונאלדו בשיאו. יכולת ששמורה לגדולים באמת.

משחק חלש מול סביליה שכמעט ולא עשתה טעויות, אבל, לנו יש את ויניסיוס.
באותה שורה עם אמבפה הלאנד לבנדובסקי בנזמה מסי רונאלדו, יש לנו אס, שחקן שיכול להיות חנוק משחק שלם בשמירה כפולה ולא לעשות כלום, ובשנייה אחת למסור לעצמו עם הכתף לחתוך לאמצע ולהפציץ לחיבור בדקה 89, במשחק נגד יריבה ישירה לצמרת. שחקן על.

מגיעה לאנצ’לוטי מילה טובה על החילופים, נכון שהם היו מאוחרים אבל בסופו של דבר הם ניצחו את המשחק.
קרבחאל באחת המחציות (הראשונה) הגרועות בקריירה שלו, בשנייה השתפר קצת.
אלאבה מראה שוב ושוב איזה נכס התקפי הוא.
אסנסיו היה די כלום כרגיל, חבל שהבעיטות היפות מהמצבים הטובים שסידרו לו היו רק כמעט. זה לא מספיק בשביל לקבל דקות על חשבון רודריגו או כל שחקן אחר.
קמאבינגה צריך לקבל יותר דקות, נקווה שנראה אותו מול הקישור הפיזי של אתלטיקו, יעזור לנו המון בדקות המכריעות.
שמח לראות את ואלוורדה שוב, תוספת כוח משמעותית לרצף הקטלני שלנו נגד סוסיאדד-אינטר-אתלטיקו ב8 ימים.
מילה על בנזמה, כמו נגד שריף היה לו משחק חלש אבל סיים עם שער, הוא פשוט מבקיע באוטומט. גם כשהוא רע הוא נותן מספרים.

החדשות הטובות - אין משחק באמצע שבוע, יש 6 ימים לנוח לפני סוסיאדד. בנוסף מספיק רק תיקו נגד אינטר כדי לסיים מקום ראשון, ותיקו נגד אתלטיקו כדי לשמור על פער 4 מהם. לא שצריך לכוון לתיקו, אבל זאת לא תוצאה רעה מבחינתנו.

האלללה מדריד!

ויני מתפתח להיות קראק אמיתי ואני מקווה שההגעה של אמבפה לא תפגע בזה. העמדה שלו היא כנף ימין ושם הוא פורח ולקרים יש טאבו על עמדת החלוץ לפחות לעוד שנתיים קדימה. באמת מעניין איך ישלבו את אמבפה כי בפועל הוא יושב על העמדות של 2 השחקנים הכי טובים שלנו שהם גם בין הכי טובים בעולם בעמדתם.