מחזור 16:: מפסידים גם לבטיס, 0:1 בקאמפ נואו

download

בטיס קבוצה מעט מוזרה בעיני. מאוד קשה לי לעקוב אחרי דפוסים אצלה, או להסביר מה כן עובד אצלה, שכן היא לא תמיד הקבוצה הכי מבריקה שיש, אין לה שחקן מאוד בולט באופן עקבי, ועדיין היא מצליחה לשמור על עקביות מפתיעה, הן באירופה (הבטיחה עלייה מהמקום השני בבית עם לברקוזן, סלטיק ופרנצווארוש) והן בלה ליגה (מקום חמישי רק נקודה פחות מסביליה שמעליה). מה בכל זאת כדאי לדעת לגבי בטיס:

1. בטיס כבשה העונה עד כה לאחר 15 משחקים 25 שערים. הערך השלישי בטיבו בליגה אחרי ריאל (35) ואתלטיקו (26), כשמלך השערים שלה הוא חואנמי עם 8 שערים עד כה העונה ואחריו וויליאן ג’וזה עם 6 שערים, זה אומר שכמעט מחצית משערי הקבוצה מתחלקים בין מספר שחקנים, מה שמראה על הדינמיות בהתקפה של בטיס.

2. הגנתית בטיס דיי ממוצעת, עם 18 שערי חובה, זו אחת הסיבות שפלגריני מנסה לשחק לרוב עם מערך דיי שמרני של 4-2-3-1 כדי לנסות למנוע מצב בו קו להתקפה להגיע להתמודדות באחד על עם הקו האחורי של בטיס.

3. אין לבטיס כוכבים של ממש, או שחקנים עקביים. חוץ מאולי פקיר וקנאלס, רוב השחקנים נמצאים ברוטציה מתוך 1350 דקות בליגה העונה, רק השניים הללו עוברים של סף ה1000 דקות, בעוד היתר נמצאים ברוטציה עקבית ומשתנה. לדעתי זו לחלוטין אחת הסיבות בגללה בטיס אולי לא כל כך מבריקה ברוב משחקיה, אבל לכל הפחות היא מאוד עקבית מבחינת תוצאות.

צ’יפ לצ’אבי:

אחד הדברים לצערי שאמרי הצליח להשיג נגד בארסה זו תמונה ברורה לכל העולם איך להתמודד בקלות עם הלחץ של בארסה. פלגריני הוא שועל קרבות ותיק בלה ליגה שלקח חלק בכמה פרוייקטים מצויינים לאורך הקריירה. אני רואה תרחיש בו הוא מנצל את המערך שלו ומעודד שמירה על הקוים בקישור כדי להוריד מהאפקטיביות של הלחץ של בארסה, בעוד הם יחכו להזדמנות לעקוץ עם ריצה של חואנמי, או דרך דריבל עיקש של קנאלס או פקיר.

הרבה הולך להיות תלוי ביכולת של הקישור להיות החלטי וחד כשהכדור אצלינו ולהצליח לבודד את השחקנים שלנו מול קו ההגנה של בטיס.

שיהיה בהצלחה.

פקיר לא ישחק מולינו בגלל צהובים. זאת אבידה גדולה לבטיס, שחקן שבדריבל יכול להביך את כל מערך ההגנה שלנו.
אני מניח שהבעיה אצלינו תישאר הריכוז מול השער וניצול המצבים. אולי ממפיס נח שבוע ויבוא פחות סחוט למשחק.

גם האקס המגן בלרין, שהיה החלום הרטוב של ברטומיאו, מורחק ולא ישחק נגדינו.

חבל שאלבס לא יכול לשחק. הוא מול חואקין בקרב בני 40 יכול היה להיות מצחיק.

הסגל למשחק -

וההרכב -

דסט חוזר להרכב, וכך גם לנגלה, שפותח במקומם של פיקה ו/או גרסיה.

בחלקים הקדמיים יותר - פרנקי מקבל קצת מנוחה, וקוטיניו מקבל קצת מקום ב-11, יחד עם אבדה.

ההרכב של בטיס -

@dmitrys ביירין לא רק שלא מורחק, הוא גם בהרכב.

גם בארטרה מיודענו פותח.

טעות שלי אם כך. העתקתי ממקום שדיווח שהוא היה מורחק ל 2 משחקים וזה היה השני, אבל לא בדקתי בעצמי. סליחה.

הרכב מפתיע של צ’אבי עם כל המחליפים. הוא אשכרה מאמין שאפשר לנצח את באיירן ושומר כוחות.

שאלה - למה אקומאץ’ לא בסגל?

כל המחליפים, מינוס ריקי. משחק רביעי ברציפות, ובאמצע שבוע זה יהיה חמישי.

לגביי איליאס - בטח ישחק מחר בבארסה ב’, ועם החזרה של דמבלה לסטאטוס הקדם-פציעה-משביתה-לחודשיים שלו, אולי צ’אבי העדיף שהמרוקאי יישאר בחוץ הפעם.

ובכן, אחרית הימים. ריקי פוץ’ עולה כחילוף כפוי על אף שלצידו ממתין פרנקי דה-יונג על ספסל המחליפים. קומאן היה מזעיק את רוברטו מהטריבונות

וחמש דקות מספיקות לכל עיוור לראות את הלפני ואחרי של המחצית הזו

קרא לי עיוור, אבל מה היה הערך המוסף של ריקי במחצית? בטח על חשבון גאבי שהיה מאוד אנרגטי.

במחצית השנייה פוץ’ נראה יותר טוב.

כל משחק משכנע אותי יותר שכשפאטי חוזר צריך לנסות אותו במרכז ההתקפה במקום ממפיס. באגפים יש את דמבלה ואת הילדים, לא אידיאלי אבל סביר- ומצד שני אין אלטרנטיבה למרכז ההתקפה וממפיס פשוט חושך.

מצחיק כמה הליגה הצרפתית היא אינדיקציה לכלום בפיתה- ממפיס ומריאנו כיכבו שם, הגיעו לספרדית והאמת יצאה לאור.

הוא סתום, מגה סתום, חסר הבנה בסיסית באיך דברים עובדים, נדבק ו/או הדביק במחלת הטפשת המוגברת שתוקפת כבר שנים את אגף ימין וחיסלה גם את דאולופאו וסמדו, ועושה פרצופים בקשר להארכת החוזה. הכל נכון. אבל אם אנחנו רוצים טו פוט דה בול אין דה רשת, או לפחות לבעוט לשער, צריכים את דמבלה על המגרש. אין פאטי פיזית, ואין ממפיס מנטלית. זה לא שאין מי שיכבוש, זה שאין מישהו אחר שאפילו יאיים על השער.

ו-וואו…כמה שזה עצוב.

ובקשר לאחד אחר ש"מתפקד" באגף הימני - דסט יכול לקנות את עולמו בזמן שמלך הקלטות של קטאלוניה מושבת במשך חצי שנה, אבל בקצב הזה? החל מינואר דני אלבס יהיה באנקר בהרכב, גם עם הליכון ופיליפינית.

בשורה התחתונה - הרבה יותר הגיוני לבנות על תיקו/הפסד של בנפיקה באמצע השבוע, מאשר על גירוד נקודות ניסי מול באיירן. אחרת - ברוכים הבאים לימי חמישי.

נ.ב. לא יודע מה עובר על מאטס העונה, אבל זה לא זה. השאלה היא מה הפתרון.

הלוואי והמשחק הזה יחזיר לנו את ריקי. ראינו בדיוק מה הוא שווה כשיש לו ביטחון והערך שלו הוא גדול ומשמעותי למשחק הברסאי מכל גאבי/פדרי/ילד מתחת גיל 18.

צ’אבי בחייאת, תן לנו את הקצב המהיר של המשחק במחצית השניה - מהדקה הראשונה. זה היה תענוג ושתלך לעזאזל התוצאה

אנחנו שופטים אותו בחומרה אבל אין לו הגנה, ואין שוער אחד בעולם לכל אורך ההיסטוריה שהיה טוב למרות הגנה גרועה. וההגנה שלנו היא ברמת המחפירה.

מסכים, בד"כ. אבל אולי בגלל שהתרגלתי לטוב ממנו, גם עם הגנות פחות טובות מזו הנוכחית, אבל העונה מרגיש לי שיש ירידה ביכולת שלו. הוא לחלוטין פישל בגול שנפסל לבטיס, ואם לא הנבדל של המילימטר שהיה שם - הוא היה אשם ישיר בשער.

אייל מה דמבלה נותן לך?

אני מרגיש שמוטב לנו ולריקי עצמו שימצא קבוצה חדשה. בברצלונה זה לא יעבוד.

לא מאוכזב . פשוט לא רוצה לפגוש יותר את באיירן. לא אכפת לי נזק כלכלי לשרוד את 8-2 שוב שום כסף בעולם לא יוכל לנחם אותי.

סיכוי יותר גבוה לגול/בעיטה לשער. בערך פי 30 מכל השאר, ביחד.

טוב נתחיל מהרע ונגיע למכוער.

ממפיס במשחק לא טוב, אבל אני רוצה לתת המון המון קרדיט לאקס אחד (קראתי למשחק הזה “נקמת האקסים”) שהוא בארטרה. תמיד אהבתי אותו, תמיד טענתי שהוא לא היה צריך ללכת והוא חד משמעית יותר טוב מכל בלם שלישי שיש לנו והוא יכל למלא את המשבצת הזאת בהצלחה, והיום הוא היה המצטיין בעיניי כאשר שיתק את ממפיס וגם כשג’ורדי אלבה/אבדה היו במצב מסוכן הוא היה שם לסגור. פשוט משחק לפנתיאון של בארטרה, ומשחק חושך של ממפיס. לא היו לו שטחים בכלל, וגם בכדורי רוחב הוא פעם אחת לא עשה תנועה לקרוב. פעם אחת. הוא חלוץ שני או קיצוני שמאל עם נטייה לרחבה, הוא לא חלוץ בודד. ועדיין אני לא אומר עליו נואש, אין לי ספק שיהיו לו משחקים טובים, וכבר היו לו. אל תשכחו לו את זה. היום הוא נתקל בבלם ביום שיא וחוסר עזרה מהחלק ההתקפי.

הקשרים שלנו לא ביצעו בכלל תנועה לרחבה. לא איימו בכלל על השער. וואט דה פאק? איך אפשר להכניס ככה גול? כשצ’אבי הגיע אחד הדברים שישר היה אפשר לראות זה את ההצטרפות של ניקו ודה יונג לרחבה, זה השאיר את ממפיס לבד וריווח את המשחק בחלק ההתקפי. לאן זה נעלם במשחק הזה? מאוד התאכזבתי ששוב בוסקטס כל המשחק בהרכב. מאוד התאכזבתי שמה שהוא עשה זה להכניס את דה יונג במקום לשנות את הקיים ואת ההתנהלות של השחקנים.

והמכוער? המכוער זה ג’ורדי אלבה. איך לעזאזל בגול המטומטם הזה לא נשאר ללחץ, משאיר את האגף שלו ככה פתוח ואז גם כשהוא נזכר באיחור לצאת לשחקן הוא אפילו לא מנסה לחסום את המסירה, פשוט מסתובב סליחה על התיאור אבל כמו שרמוטה. יותר גרוע מזה נשבר לי הזין לראות אותו “מהמר” על שריקות של השופט. תמיד חוטפים לו באיזה צ’אלנג’ והוא עושה הצגה על מנת לקבל שריקה, הכל הסמרטוט הזה יעשה בשביל לא לעשות הגנה כמו שצריך. הפעם היה מקרה מביך כזה עם ביירין שלקח לו את הכדור בלי לגעת בו בכלל, אני בספק אם נשם עליו. אבל מה? האוכל חינם האידיוט הזה יעשה הצגה, ישאר לשכב על הדשא כאילו כרתו לו רגל, ויתן לבטיס לנהל התקפה בלעדיו, וכל זה רק בשביל אחרי זה לעשות פרצופים לשופט ולהתבכיין על כלום. וכל זה בלי לדבר על הנכות שלו בהתקפה, כמה כדורים הוא מקבל ולא יוצא כלום. דיי נמאס, שלחו את התרנגולת בלי הראש מהקבוצה שלי.

יש ירידה ביכולת של שטגן בערך כבר מאיזור 2019/2018
הוא הגיע ושנתיים שלוש ראשונות היה מדהים ואז ההתפתחות שלו נעצרה והוא פשוט נשאר במקום.

היו עונות שעוד איכשהו הייתה לו הגנה מעט יציבה וזה בהחלט עזר לו גם ביכולת, העונה אין לו כלום והוא גלמוד ובינוני.

הוא חלילה לא שוער רע אבל מזמן הפסיק להיות ערך מוסף לקבוצה

לא יודע כמה זה הוגן לשפוט את מריאנו שמעדיף להרוויח כסף טוב ביציע מאשר לשחק כדורגל. ממפיס דווקא נחת יחסית טוב, אבל לא יודע אם הוא יגיע גם העונה ל-20 שערים.

מה שכן, לא בטוח שזה לרעת השחקנים, אלא העובדה שיותר קשה לכבוש שערים בליגה הזאת, לא משנה אם השחקן מגיע מצרפת, גרמניה או אנגליה.

אני רוצה לדבר על דמבלה ופחות על המשחק עצמו. לאבד שחקן כזה בחינם במצב המועדון זה מתסכל מאוד ועדיין אני לא מצליח להבין את אוהדיו, אם יש כאלה. אני רואה שחקן שקיבל המון הזדמנויות בקבוצה, התאמן אצל מספיק מאמנים גם אם אינם צ’אבי (ואלוורדה לא בטופ אבל הוא מאמן סביר), היו לידו שחקנים טובים ופיגורות שאפשר ללמוד מהם. הוא ילד שהכל הלך לו בקלות ולא מעריך את המתנה שקיבל מאלוהים - להיות שחקן ברצלונה. חוסר המקצועיות שלו, האיחור לאימונים, וגם הפציעות. מה שלא הצליח במשך ארבע שנים יעבוד עכשיו? אפשר להשוות בין דמבלה לבין פדרי למשל ששמר על צניעות ועבודה קשה מהרגע הראשון? תראו אפילו את ויניסיוס שבזמן הקורונה הפך למפלצת שרירים ומוקיר כל יום על הזכות שניתנה לו להיות במועדון גדול כמו ריאל מדריד. לדעתי דמבלה לא כזה טוב מקצועית. קבלת החלטות גרועה, התנועה לעומק לא מספיק טובה, יכולת מסירה בעייתית. חוזה חדש משמע גם שדרוג בשכר, לא? אלה החוקים בכדורגל בגדול. לדעתי הוא דוגמא רע לחדר ההלבשה.

על המשחק: אני חושב שהפסד הבכורה היה יכול להגיע קודם לכן. כמובן שיש רצון, יש מוטיבצייה, יש חיבור מחדש עם הקהל וכן הלאה, הכדורגל זו קצת יותר בעייה, קושי ליצור מצבים. ממפיס בכושר הטוב בקריירה שלו היה בשנה האחרונה כנראה אבל הוא לא וורלד קלאס. יותר חשוב מבחינתכם המשחק נגד באיירן. לא יהיה קל בלי פאטי, וגם איתו. אבל זה משחק ללא קהל ובאיירן תגיע אחרי הקלאסיקר. ואני בטוח שצ’אבי מאמין שאפשר לנצח, כזה הוא.

בארסה סובלת כבר שנתיים מבעיה גדולה מאוד שלא מאפשרת לה לשלוט על המשחק כמו בעבר: ברגע שקבוצה לוחצת אותה גבוה בארסה לא מצליחה לפתח התקפות מסודרות. בדרך כלל מה שקורה זה שבוסקטס יורד אחורה ומנסה יחד עם 2 הבלמים לבנות בתקפה מלמטה. הבעיה של כל שחקני הקישור שלנו (פרנקי, גאבי, פדרי, ניקו) היא שברגע שזה קורה הם מתרחקים מידיי מהכדור ומבוסקטס והבלמים ובעצם לא מאפשרים את המסירה הבאה. בוסקטס והבלמים נתקעים פעם אחר פעם עם אופציית מסירה אחת בלבד ואז ליריבה הרבה יותר קל לקרוא את המהלך ולהפריע לו.

במשחק הערב זה בדיוק מה שראינו 30 דקות. בארסה לא מצליחה לבנות התקפה אחת מאחורה (שזה באמת הלחם והחמאה שלנו - זה הבסיס לכל המשחק שלנו). ברגע שגאבי יצא וריקי נכנס, פתאום יש לך עוד שחקן שלאורך כל המשחק מלווה מקרוב את הכדור ומהווה אופציית מסירה כל הזמן (ולא רק בשליש המגרש של היריב). במצב כזה בארסה מסוגלת הרבה יותר לבנות התקפות והלחץ של היריבה הופך להיות פחות הרסני.

אני לגמרי מבין את הרצון לראות את שחקני הקישור שלנו בעמדות קדמיות, אבל זה חייב להיות כתוצאה ממיקום אמיתי של הכדור ולא במנותק ממנו. אני חושב שהנוכחות של ריקי על המשחק פשוט גורמת לבארסה להיות הרבה יותר בארסה. המעורבות שלו במשחק היא אבסולוטית וההשפעה שלו אדירה. גאבי גם עשה שני מהלכים יפים במשחק, אבל ההשפעה הכוללת שלו (ושל פדרי ושל ניקו) היא אפסית. אין להם ערך מקדימה כי אין להם שום יכולת לתרגם כרגע את הכישרון שלהם לשערים או לבישולים והחיסרון שלהם בבניית ההתקפה פשוט הורס לנו את המשחק.

ברגע שצ’אבי יעבוד איתם על זה (ואני משוכנע שהוא ראה את מה שאני ראיתי היום) יכול להיות שהם יהיו אפילו יותר טובים מריקי. כרגע הם לא.