מחזור 17 :: 0-3 גדול בברנבאו על מדריד

מגיעים ביום שבת להתארח במגרשה הביתי של ריאל מדריד ושל ליאו מסי

אז לאחר נוקאאוט משכנע של ריאל מדריד בסופר קופה, עזיבה של ניימאר, פציעה של דמבלה ונפילה חדה בכושר של סוארס לא נותר לנו אלא להתפלל לכל יכול שיצילנו. והוא אכן נענה לקריאתנו: מסי מוליך את טבלת מבקיעי השערים בליגה עם ארבעה עשר שערים בשישה עשר משחקי ליגה, כשכולנו למעשה יודעים שהוא עושה הרבה מעבר לכך.

הפער בטבלה עומד כרגע על אחת עשרה נקודות כשלריאל מדריד משחק חסר, אני מניח שאף אחד מאיתנו לא ציפה להגיע לקלאסיקו הנוכחי עם מרחק ביטחון מדהים כל כך.

ריאל מדריד מגיעה עם הגב לקיר ובברנבאו היא חייבת לנצח על מנת להישאר בתמונת האליפות, כל תוצאה אחרת תשרת אותנו בדרך אל האליפות. אני לא חושב שיש דרך לצפות את מהלך המשחק לאור מאזן הכוחות, לכאורה אנחנו צריכים לשחק על תוצאה אבל אנחנו לא יודעים לעשות זאת.

אם יש לכם איזשהם תובנות, או סתם תחושות - כאן זה המקום :slight_smile:

visca barca ואין עוד מלבדו

למה ב2 בצהריים למה? נמאס מזה. סיני שרוצה לראות משחק כדורגל שישאר לילה ער כמו שאני רואה משחקי NBA, או שיבוא לאירופה לחלופין.

מהסיני יש מיליארד וממך יש ארבע (משוגעים שיראו משחק NBA שלם).

איפה מוריניו כשצריך אותו. תן לי עכשיו 0-0 וסוארז מגן שמאלי.

בקיץ ריאל פירקה את הצורה ליונייטד ולנו. לא ברור מה הקשר בין אותה קבוצה נפלאה של 3 משחקים לבין מה שהמשתמשים בלבן פה נאלצים לראות שבוע אחרי שבוע.
אנחנו נאנסנו בצורה כואבת, הכי כואבת מאז שפיקה שחקן ברצלונה, באותו קלאסיקו. מאז התוצאות שלנו בסדר פלוס פלוס, הכדורגל… לא קל לצפייה, ואחד אלוהינו עם טר שטגן ופאוליניו שהגיעו משום מקום ומסייעים לגדול מכולם.

האם ריאל באמת כל כך גרועים, או שזו סתם המנטליות שלהם לזרוק זין עד הנוק אאוט של האלופות / הקלאסיקו?
האם אנחנו באמת בלוף ובלון נפוח שעתידו להתפוצץ, או שאנחנו למעשה קבוצה חזקה, גם אם לא סקסית בעליל?

מאמין שנעלה לשחק בסגנון דומה למשחק הגומלין נגד יובה העונה, מחוזקים במסי. האמת, זה עשוי להספיק… בכל זאת, מסי.

ויסקה!

אני לא מסתכל עלי בלבד. כמו שיש משוגעים כמוני לספורט אמריקאי בארץ (ויש. יותר מארבעה) כך גם סינים ויפנים כאלו ישנם. למה להפוך את הצרכן הגדול ביותר שזה האירופאים עצמם לדרג ב’ רק בגלל שיש צרכן אחר שלדעתי על אף המיליונים שלו לא רווחי כמו השוק המקומי, קרי, השוק האירופאי?

אבל אני סוביקטיבי מאוד. (שומר שבת)

אין כאן שיקול אחר חוץ מהכלכלי. כנראה שהאובדן של חלק מהאירופאים שווה את הרווח של הסינים\וואטאבר. אחרת לא היו עושים את זה.

א. השעה 14:00 לא כזו חריגה באירופה. באנגליה (שעה לפני ספרד אם אני לא טועה), מתחילים לשחק כבר ב12:30. עבור אירופאי ממוצע, לא אמור להיות הבדל גדול (בהנחה המקובלת, לפחות על הליגה האנגלית, ששבת שם הוא כמו שישי כאן והרבה לא עובדים).

ב. השוק האמריקאי גדול פי כמה מהאירופאי, ויכול להחזיק את עצמו. ה-NBA וכו’ יכולות להרוויח יפה על בסיס הקהל האמריקאי. בנוסף, ה-NBA ספציפית משוחקת בכל ימות השבוע כך שאין ברירה מלבד לשחק בערב, אחרת לא יהיה קהל. נדמה לי שהבדלי השעות בין סין לארה"ב גדולים מאשר בין סין לאירופה, כך שהתחשבות בסינים תפגע באמריקאים בהגזמה.
התרחבות לסין זה יפה וחשוב, אבל אם המשמעות היא ויתור על אוהדים אמריקאים, שמגיעים וקונים בלי חשבון, לא יעשו את זה. הסינים יכולים לקנות ליג פאס, שיראו שידורים חוזרים כמה שבא להם. רעיון שחבל שאי אפשר ליישם בכדורגל האירופאי, אגב.

רואים שאין לך ילדים… ביום ראשון הבת שלי אמרה לי:
“אוף אבא מתי בארסה תשחק כשאני לא ישנה???”
עניתי: “ביום שבת”
שאלה: “עם מי?”
עניתי: “ריאל מדריד”
אמרה: “איכסה!”

1. אני לא נגד טפטוף משחקים בשעות הצהריים למען המזרק הרחוק. על אף שהיחס למזרח הרחוק כאל “מליארדים של צופים” הוא מעוות עקב זה שמאות מליונים מתוך המיליארדים הללו לא רק שלא יודעים מה זה כדורגל אלא עדיין מחרבנים בבורות ציבורים מעלי צחנה. אבל לעשות פאקינג קלאסיקו בשעה כזו נשמע הגזמה פרועה וזה לגמרי על חשבון השוק האמריקאי שכן מתעניין בכדורגל (בניגוד לסטיגמה) וכן צופה בטח במסי VS רונאלדו.

2. הכדורגל האירופאי צריך את הסינים כדי להחזיק את עצמו?? די בטוח שזה לא נכון. הוא רוצה להגדיל את כוחו בטח כשהבית זונות של פיפא/אופא לא מונעת את האינפלציה של שווי השחקנים, ומהמר (בצדק) על השוק מזרח-אסייתי. מטבעו של הימור יש צדדים להפסד כשהמזרח הרחוק לא יכסה את החורים של אירופאים שלא ירקדו בשעת הסיאסטה במגרש. נחיה ונראה.

3. ליג פאס זה רעיון פשוט עצום. עדיין לא מצליח להבין איך השוק האמריקאי מקדים את האירופאים 100 צעדים קדימה. אני צופה בפוטבול עם גיימפאס וזה פשוט תענוג (קצת פחות בממשק החדש).

כדי שלא תהיה תגובת אוף טופיק, ומחמת שמדובר בת’רד המשחק אומר כך,

אין לנו שום זהות או סגנון משחק כרגע. אנחנו אוהבים את הכדור ברגל שלנו רק כדי להתפטר ממנו כמה שיותר מהר אל רגליו של מסי שאמור להציל לנו את התחת פעם אחר פעם. בכזה קלאסיקו, מספיק לי תיקו שכולו ניצחון. תיקו 0 בלי מצבים.

לטעמי, פאוליניו חייב לפתוח. יש לו יכולת/רצון לעשות עם מסי דאבל פס. חלק מהבעיה שלנו בשנים האחרונות זה פדרו/ססק/צ’אבי שהלכו ואין שחקן המנסה לעזור למסי בדאבל פס. פאוליניו מוסר, רץ לקבל, מחזיר… לא סתם הוא ברחבה כשמסי מתקדם קדימה, הוא בניגוד לשאר הקשרים (למעט אינייסטה כמובן) שלנו עוזר למסי במקום לתת לו את הכדור ולצלם את הנס הבא.

ליאור, אינשללה שתראה ניצחון קטלוני מכובד. מגיע לגברת ששומעת ‘מדריד’ ומגיבה ‘איכסה’.

הבן שלי מחכה למשחק ואני כבר מזהה אצלו תנינים רעבים, הוא כבר בוגר כאוהד ולכן מודע לתאוותנות שלנו כשמגיע הקלאסיקו, לצד כמובן היכולת לספוג שם בכל רגע נתון. שדיוס יעזור לי למתן את הסבל שנוכל לחוות שם, שנצלח את המשחק בגאון, אין לי בעיה עם תיקו כמובן.

הציפיות השפויות הן למשחק יציב של הקבוצה, שהכל יתחבר ונוכל לקבל את המיטב ממה שהקבוצה הזו מסוגלת, קרי, לחץ בכל חלקי המגרש (אומטיטי אינעל העולם איכה) וניצנוצי אלוקות מהפרעוש. יש לי תחושה שהכל יהיה על הרגליים של אינייסטה, אם הוא יהיה בשיאו מדריד תאבד גובה (מדהים שפעם היה לנו גם את צ’אבי, לא כוחות). ועוד רז נוסף אגלה כאן:
אני רוצה וואחד התפוצצות של קטשופ על הפנים של הלבנים מצד האקדוחן שלנו.

אגב
יאללה סרג’ י, תוציא את הזעם שלך על הקול הצייצני של קורל!

אם נדבר מעט על המשחק עצמו, ניסיתי לראות כמה משחקים ומהלכים ספציפיים של ריאל. אפשר להגיד שרק פעמיים העונה קבוצות באמת התעלו על ריאל מדריד. הפעם טוטנהאם באנגליה ובטיס בברנביאו.

למרות לא מעט טענות לגביי היציבות של הקבוצה, התקפית, ולמעשה כל עוד היא מחזיקה בכדור ריאל מדריד היא אולי הקבוצה הכי חזקה בעולם. היא דינאמית, ויודעת לייצר מצבים בכמה דרכים, בין אם במשחק מסירות מסודר בזכות איסקו מודריץ׳ קרוס, מרסלו ולעיתים אסנסיו, או דרך כדורים ארוכים והרמות לרונאלדו, אסנסיו ובייל (במידה והאחרון כשיר), וכמובן מצבים נייחים. אפשר לומר שריאל מדריד מוגבלת אך ורק בלקיחת ההחלטות של רונאלדו, או בחולשה הכמעט מתמדת של בנזמה.

הבעיה של ריאל העונה מגיעה כשהיא ללא כדור, שם שחקנים כמו מרסלו וטוני קרוס נחשפים במערומיהם, שכן טוני קרוס הוא שחקן באופן יחסי רך ולא מחוייב הגנתית, ומרסלו לוקה בשמירה על העמדה שלו וריכוז בכל הנוגע לתנועות עומק של היריבה. טוטנהאם שמה לב לזה, וגם כשאשרף נמצא באגף המקביל, האנגלים התעקשו להעביר כדורים ארוכים לאגף של הברזילאי, מתוך הכרה בחולשה שלו.

באופן רגיל מי שמאזן את המשחק של ריאל, ומכסה את החורים, זה האס האמיתי של זידאן, הלא הוא קאסמירו, שחווה עלייה מתמדת ביכולת שלו והפך לאחד הקשרים האחוריים הטובים בעולם. קצת על התפקוד של קסמירו:

השיקול הראשון של זידאן הגנתית הוא כמובן איך לעצור את מסי, עליו ההתקפה של בארסה קמה ונופלת. בעבר ז׳ירונה הקדישה שחקן רק עבור tracking על מסי (מאפאו למי שזוכר), וזה היה מאוד יעיל מבחינתם, השאלה היא, האם זידאן יהיה מוכן ל"הקציב" את קאסמירו לשמירה בלבד על מסי ולסמוך שבארסה תתקשה בלעדיו, ולמעשה לקחת סיכון ולוותר על החשיבות הטקטית שלו במגרש (אפשר להגיד שלשמור על מסי זו משרה מלאה).

התקפית, אפשר להגיד שלאור החולשה של בארסה בכיסוי האגפים, אפשר לצפות שזידאן יתעקש על משחק אגפים, כדורים ארוכים וכדורי גובה, כדי להשתמש בעליונות הברורה של ריאל במצ׳אפ המדובר בכדורי גובה ובפערי המהירות בין הצדדים (הגנה והתקפה).

מבחינת בארסה יש כמה שחקנים שישחקו תפקידי מפתח:

1. מי שישחק כמגן ימני (סמדו או רוברטו) צריך להיות ערוך לכך שלא מעט משקל הגנתי ייפול הצד שלו.

2. ראקיטיץ׳, כרגיל, יהיה חייב לעצור את הערך המוסף בהצטרפות של מרסלו.

3. פאוליניו הדינאמי, שיהיה חייב באותה נשימה לנטרל את הבילד-אפ של שחקני מדריד, וגם לנצל את החולדה ההגנתית על המשבצת של קרוס ולעזור לייצר יתרון מספרי בהתקפה.

אני לא מסוגל או יכול להמר על תוצאה, כי הכל יכול לקרות. מה שבטוח1 לא משנה באיזה מצב הקבוצות מגיעות למשחק, אחריו, כל המומנטום משתנה.

נתראה במדריד. Visca barca!

אני לא יודע איזה משחקים של ריאל ראית העונה.
אבל נוציא את הסופרקופה, ריאל לא יודעת לשחק כשהיא עם הכדור.
יש לריאל קישור חזק מאוד מבחינת לשלוט בכדור אבל למעט איסקו אין שחקן שיודע לעשות משהו מעבר למסירות רוחב.
בנזמה בכושר נוראי (או הרגיל?) ורונאלדו טיפה חזר לעצמו אבל ריאל נראית איום ונורא עם הכדור. הכל מגיע דרך המגנים או איסקו.

אני לא יוסיף יותר מידי על מה שהחברים כתבו פה, אבל שאלה לכל אלו שחושבים פה על תוצאה של תיקו, אתם באמת חושבים שאנחנו קבוצה עם משמעת הגנתית כל כך טובה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לשחק על תוצאה? להזכיר לכם שורמאלן בהרכב…

אני מניח שהמשחק מול יובה הוא לכאורה סימן שאנחנו כן מסוגלים לזה, אבל בעיני זו טעות. ההבדל בין יובה של אז לריאל של מחר, הוא שאז יובה שיחקה על תיקו ונתנה לנו לשלוט במגרש, אבל ריאל יבואו לשלוט במשחק על מנת לנצח . בעיני לשחק על תיקו זה טעות.

דרך אגב מישהו יודע עם מודריץ כשיר?

visca el barca visca catalunya

אם להסתכל על ההודעה שלך ושל משה, אפשר ממש להגיד שאנחנו כאוהדים ותיקים שופטים את הקבוצה שלנו בחומרת יתר. בארסה מציגה משחק הגנתי טוב לפני הנתונים, אבל רובנו חוששים שזה לא מספיק, מול קבוצה שאתה טוען שלא טובה כשהיא מחזיקה בכדור, אך בכל עם התקפה וקישור מצויינים (להוציא את בנזמה) שפפירקה בגמר את ההגנה של יובה.

אנחנו רואים בעיקר את הדבשת שלנו.

נדב, באיזה חומרת יתר אני רואה את הקבוצה? שהכוכב שלך בחלק האחורי הוא השוער זה סימן שההגנה שלך לא מספיק טובה.
אם להוסיף ששחקן ההגנה הכי טוב שלך ביי פאר נמצא ביציע אז אתה בבעיה יותר חמורה.
פיקה בכושר מזעזע (לא עושה עלי רושם המשחק מול דפורטיבו) אתה משחק בלי מגן טיבעי (רוברטו) והסטטיסטיקה מראה שבלא מעט משחקים הקבוצות היריבות שלנו מגיעות ליותר מצבים. זה חומרת יתר?

הגנה טובה לא מאפשרת ליריבה להגיע למצבי הבקעה מרובים כמו שהיריבות שלנו מגיעות בד"כ, וכן בעיני לשחק על תיקו לא יספיק לנו. צריך לשחק כמו ש DNA של בארסה מכתיב לנו לשחק. וזה לשחק על מנת לנצח.

ריאל של היום וריאל של סוף שנה שעברה היא אותה קבוצה אך ורק על הנייר.
שנה שעברה מי שהיו שחקני המפתח בקבוצה היו המגנים שהיו בכושר נהדר. באמת ששנה שעברה היו לריאל בפער את המגנים הכי טובים בעולם. השנה זה לא שיש לנו מגנים גרועים, אלא שהם לא אלוהיים כמו בשנה שעברה, בעיקר מרסלו שלא פוגע כל כך השנה.
בנוסף שנה שעברה רונאלדו היה בכושר מפלצתי, העונה זה ממש שינוי של 180 מעלות, לא פוגע ונראה לא חד ומפשל בפעולות הפשוטות. זה קצת השתפר במשחקים האחרונים אבל ממש לא מדובר ברונאלדו של נגד יובה שכבש מכל מצב.
בנזמה השנה הפתיע את כל המבקרים והראה שהוא מסוגל להיות אפילו יותר גרוע מבשנה שעברה, והעונה אין לנו איזה מוראטה על הספסל.

מלבד כל אלה אנחנו אותה קבוצה, אך כל מי שצפה בנו שנה שעברה ואת האמת גם השנה, כל ההתקפות שלנו באות דרך המגנים הבאמת מצוינים שלנו ודרך איסקו, כאשר הכתובת העיקרית היא רונאלדו. אז כשהמגנים שלנו בכושר טיפה פחות טוב (בעיקר מרסלו) ורונאלדו פחות כובש, ובנזמה גרוע יותר, מקבלים קבוצה אנמית הרבה יותר משנה שעברה.

הקישור שלנו מעולם לא תמך בהתקפה, על הנייר מדובר בקשרים עם יכולות התקפיות מצוינות, יכולות של בעיטה, מסירה ואפילו דריבל. אך בפועל היחידי שעושה זאת הוא איסקו שמשחק כקשר רביעי ושחקן חופשי בעצם. כל שאר הקשרים שלנו משחקים לרוחב ונדיר שנותנים פס לעומק.

למה? שואל ברצינות.

פיקה בכושר מזעזע? אתה שופט הגנה אינדיבידואלית? הגנה נשפטת לפי שוער פלוס רביעיית (/חמישיית) הגנה.

ומה זה כל הסטטיסטיקות היבשות הסופרות בעיטות חסרות איום המכונות ‘דרדלה’ כבעיטה, או איזו בעיטה מחוץ לרחבה מעפנה שטר שטגן מתבייש לעצור באימון?

צריך להתייחס לסטטיסטיקות בצורה מאוד מסוימת ותלויית נסיבות. אומר לך מניסיון של חובב מושבע של פוטבול וכדורסל אמריקאי ושם יש הרבה יותר סטטיסטיקה ממה שאתה מדמיין.

ההרכב שלנו:

אין הפתעות

ההרכב של ריאל:

ריאל מדריד: קיילור נבאס; קרבחאל, וראן, ראמוס, מרסלו; קרוס, קאסמירו, קובאצ’יץ’, מודריץ’; בנזמה, רונאלדו.

אין לי מילים. אבל צריך לתת קרדיט לואלורדה תוכנית המשחק שלו עבדה לחלוטין. ריאל פראירים.

אין לי תלונות, ואני מאושר עד הגג סיכום יותר ריאלי שלי יבוא בהמשך.

נ.ב ותודה לשחקן שבעיני ראשו בלבד הוא הטוב בהיסטוריה, אין לי ספק שלא יכולנו לעשות את זה בלעדיו.

https://twitter.com/WhoScored/status/944571685184847873

לדעתי ריאל עדיין קבוצה טובה יותר מברצלונה ורק מהלכים נקודתיים במשחק איכשהו גרמו לזה שבארסה בסופו של דבר ניצחה. אסור שהנצחון הזה יסנוור, ההנהלה חייבת לקנות שחקנים בינואר. בארסה עדיין מוגבלת וראינו את זה בחצי הראשון כשסוגרים ומצופפים את האמצע אין הרבה לבארסה מה להציע, וזה לא גאונות טקטית של זידאן בחצי הראשון, זה ברור מאליו שככה משחקים מול בארסה ומסי כי אחרת את מקבל בראש, וזה גם מה שמתסכל כלכך מצד ברצלונה כי לבארסה לא היה יותר מידי מה לעשות עם הצפיפות הזאת באמצע עם סגל השחקנים הקיים.

המהלך בגול השני הגיע בתזמון כלכך טוב, זידאן בדיוק בא להכניס את התותחים הכבדים בהתקפה וזה חירבש לו הכל וגמר סיפור.
איזה עצוב זה כשמתסכלים על הספסל של ריאל ואיזה שחקנים יכולים לעלות ולשנות משחק ואיזה ספסל מביך יש לברצלונה.