מחזור 17: לא מנצחים גם את אוסאסונה, 2:2 בפמפלונה (ניקו, אבדה)

הסגל למשחק -

ממפיס ואלבה מצטרפים לרשימת הפצועים שכוללת את פדרי, פאטי, רוברטו וברייטווייט.

ז’וטגלה מקבל זימון כדי להשלים סגל.

@Aimarito קדימה, תפציץ בידע על 3674 הגרסיות של אוסאסונה, ושימי אבילה המלך.

האמת שאין לי הרבה מה להגיד על אוססונה. גם לא על קיקה, דוד ורובן גרסיה. קבוצה מאוד צנועה (כמו הקמע הלא מושקע שלה), שלא ממש מפורסמת בגלל ההתקפה המדהימה שלה (15 שערי זכות), אלא ההגנה הסבירה שלה (19 שערי חובה), יחד עם מאזן חוץ לא רע (מקום 6 בספרד לעומת מאזן ביתי מזעזע (מקום 17). ממש קבוצת אמצע טבלה סטנדרטית.

החלק הבעייתי הוא שמדובר על הגנה סבירה עם קו של 5 בהגנה, שצפוי להקשות מאוד על ההתקפה הלא מתפקדת של ברצלונה. קשה לחשוב על דרך בה ברצלונה כובשת מול אוססונה שלא בדיוק תחפש לייצר כדורגל אטרקטיבי מול ברצלונה.

צ’יפ לצ’אבי:

מצד אחד שמעתי שצ’אבי רוצה לעלות עם שני קצונים שזה בהחלט רצוי מול קבוצה שלא בהכרח שתקשה בכל הנוגע לדומיננטיות במרכז השדה, כי כרגע בארסה צריכה לחשוב על עומק בהתקפות שלה מול קו הגנה קשוח כמו זה של אוססונה. מצד שני, שמעתי שלוק דב יונג צפוי לעלות שאני מבין שזה בלית ברירה. דוד גרסיה (הבכיר מבין הגרסיות לטעמי) עם משחק ראש מצויין, ואני לא חושב שבאמת לרחבה יתנו מענה כלשהו. אני יודע שאין הרבה פתרונות לצ’אבי, אבל אני לא חושב שיצא משהו ממלחמת חפירות של הרמות לרחבה.

שרק נצליח לבנות מומנטום.

אומטיטי נראה לי לא מאמין בעצמו שהוא פותח.

פשוט לא מבין את זה… בארסה מוותרת על בניית משחק מסודר. כל פעם שמתחילים לבנות משהו פרנקי רץ קדימה, ניקו וגאבי נעלמים ובוסקטס נשאר לבד עם ההגנה. במצב כזה מסירות ארוכות הן האופציה היחידה. או מסירות לאחור. לא מבין איך צ’אבי לא רואה את זה. זה היה התפקיד שלו על המגרש.

אני לא מבין. צ’אבי רואה משהו שאני לא רואה? מה הקטע עם מינגסה?

זה שהוא ספרדי ובוגר לה מאסיה זה מספיק מבחינת צ’אבי כדי לקבל קרדיט?

כל פעם שאני רואה את השם שלו אני מתעצבן.

אני מתחיל להתעצבן כשאני רואה את צ’אבי. לא רואה כמעט כלום על המגרש שמראה על בניה של משהו חדש.

זה היה מהיר סיפור האהבה שלך עם צ’אבי

כמו שנכתב פה בעבר - הוא הסרג’י רוברטו החדש. פחות בגלל החירשות, יותר בגלל ה"אלוהים ישמור, איך הוא שוס משחק???"

צ’אבי לא אשם בדיוק כמו שכל המאמנים האשמים שקדמו לו ודרשתם את ראשם לא אשמים. זו הקבוצה שלכם וזה מה יש.

לא דורש את ראשו של צ’אבי, אבל אי אפשר לבקר החלטות שלו? חצי מאוהדי מדריד באים לפה כדי לשמוח לאיד ולהגיד- רק כי זה צ’אבי אתם לא מכסחים אותו, וחצי שני מגיעים כדי לשמוח לאיד ולהגיד ההפך. תתכנסו בפורום שלכם, תחליטו ותחזרו אלינו עם מסקנה החלטית יותר

יש מספיק אשמה לכולם. אני רוצה שואלורדה קומאן ושאר האפסים יגיעו פעם אחת לאמן את ריאל שנוריד טיפה מהגב שלנו את המטיפי מוסר שלהם.

חלילה. צ’אבי, בניגוד לקומאן עמוק עמוק בלב שלי. כלפיו אני חש חמלה לא כעס.

זו הדעה שלי וזה מה שאני חושב הרבה זמן. חזרתי על זה לא מעט פעמים. הנה סתם דוגמה ששלפתי מחיפוש מהיר.

בנוסף, אני חושב שאנחנו כבר ילדים גדולים ויכולים לדבר על כדורגל גם אם אנחנו לא אוהדי אותה קבוצה. וחוץ מזה אתם מדי עמוק בבוץ כדי שתיקו שלכם ירגש מישהו אצלינו.

וגם ענו לך שם מספיק. תקרא מה ענינו לך ותגיע למסקנה.

אף אחד פה לא האשים את המאמן לבדו. תבדוק תראה שכולם חוטפים המאמן ההנהלה וגם השחקנים.

ומי הסתכל על קומאן בתור הגאולה של ברצלונה? אני שאלתי אותך את זה גם אז ולא ענית.

“עוד מוקדם לשפוט את צ’אבי”

זו לא ביקורתיות כלפיי המגיבים פה, זה ציטוט של מנטרה שאני חוזר עליה שוב ושוב בראש. בינתיים היא עובדת. עניין של שעות.

ההבדל בין צאבי לאחרים זה שמהם היתה פחות ציפייה והם לא התראיינו כל שני וחמישי עם הסברים על השיטה של בארסה ועל זה שבארסה צריכה לחיות ולמות רק עם השיטה שלה.

בנתיים צאבי הוא הרבה דיבורים ופחות מעשים.
החילופים אותן חילופים, השטויות אותן שטויות ואי אפשר לזהות שינוי.
כן רואים טיפה שינוי בגישה ובהזדמנויות אבל לא מעבר.

אני חד משמעית חושב שצריך לתת לו עוד זמן, ואין ספק שמצב הסגל משמעותי פה, אבל הוא קיבל לא מעט החלטות לגבי הרכבים וחילופים שלא אהבתי בכלל.

מקווה שזה סתם קטע של התחלה שנובע מזה שהוא לא רוצה לעשות מהפכות גדולות מידי מהר מידי, אבל אני מתחיל לראות איזה אלמנט ‘שמרני’ שלא ציפיתי לראות ממנו ושמאכזב אותי

לא ראיתי את המשחק ספיציפי אז אני לא יגיב לגופו של המשחק . אבל דמבלה נפצע אני מבין, יש פה עוד מישהו שחושב שצריך לרדוף אחריו?

אל תהיה חמדן. הוא נתן לך 2 וחצי משחקים לפני שהוא נפצע. סה"כ שיפור.
אחרי שיחזור אני מקווה שנעלה ל-4

כל פעם שהוא חוזר יש מאמן אחר.
אדיוס צ’אבי ובהצלחה בהמשך?