מחזור 18:: 3:2 מלא קצב על אלצ'ה בבית (ז'וטגלה, גאבי, ניקו)

download

נחמד להסתכל קצת על דאטיגול הסנאי ולשכוח קצת את המומנטום הדיי שלילי שבארסה נמצאת בו. צ’אבי זכה לראות עד כה רק שני ניצחונות, והפעם האחרונה שצ’אבי ראה ניצחון עם בארסה זה היה מול ויאריאל מלפני כמעט חודש (27.11). האם נצליח לאסוף נקודות מול אלצ’ה הצנועה?

החלק המעניין באלצ’ה מעבר להסטוריה החביבה וההכרות שלה עם שלל הליגות בספרד היא דווקא מסע החיים הביזארי של אחת הדמויות המרכזיות בה כריסטיאן ברגרניק- מי שחתום על חלק גדול מההעברות המרכזיות שלה, והניסיון לייצר בספרד את מה שמנדש עשה עם וולבס באנגליה, רק עם ארגנטינאים/ דרום אמריקאים במקום עם פרוטוגלים.

מי שהתחיל עם מכירת קלטות וידאו, עד התעסקות בסחר בסמים, דרך ייצוג שחקנים וקבוצות בליגות הנמוכות בארגנטינה ועד דמות מפתח בקשרים של ארגנטינה מול מקסיקו, לבראגרניק לא חסרה שאפתנות, ונראה שהוא עושה מה שהוא יכול, בקצב מאוד איטי, במטרה להפוך את אלצ’ה לחברה קבועה בליגה הראשונה בספרד. אם אתם מופתעים לראות שחקנים עם פרופיל גבוה יחסית לשם אלצ’ה והם “במקרה” מארגנטינה, תהיו בטוחים שהייתה לו יד בדבר, עם שחקנים כדוגמת ריו בנדטו, פיאטי, פאסטורה ומארקונה.

אלצ’ה מנגד טיפה פחות מרגשת. אלצ’ה ממגיעה לפגוש אותנו כשהיא במקום ה16 בליגה עם 15 נקודות בלבד, כשהיא חולקת עם גראנדה את מאזן שערי החובה השלישי ברעתו (רק לבאנטה האומללה וקאדיס מעליהן) עם 24 שערים. החלק הטוב אצלה הוא דווקא האיכות הספציפית של השחקנים עם הפרופיל הגבוה אצלה, שהם יודעים לייצר מהלכים ברמה האישית, וזה משהו באופן ספציפי שיכול לעשות בעיות לבארסה.

צ’יפ לצ’אבי:

מה שבגדול מחכה לנו זה ככל הנראה “תכנית קמרון” של הקבוצות הקטנות. בניגוד לאוססונה בבית שם הופתעתי לראות שהקבוצה מפמפלונה מצאה רוח לחימה במטרה ללחוץ אותנו ולהגיע למצב שאנחנו משחקים מרחבה לרחבה, אלצ’ה לא תתבייש להתבנקר, לבעוט, לעשות פאולים, ובסופו של יום בזכות האיכות היחסית שלהם בחלק הקדמי, הם עשויים להצליח לעקוץ אותנו עם שער מהיר, כשכולם רק מחכים להכריז על סיום “פסטיבל צ’אבי” בפעם המי יודע כמה. בקיצור, להרגשתי זה לא יהיה סימפטי.

מי שכן צריכים להראות את האיכות שלהם זה הווינגרים שלנו. שחקני הקישור מאוד מתקשים לייצר משחק לכיוון השער, והרבה מהמצבים הטובים שלנו באים מהתעוזה אצל שחקנים כמו אבדה או אפילו אלייש. צ’אבי חייב להתחיל למצוא דרך לשבור את תבנית המשחק הרגילה שלנו שנעצרת לרוב 19-20 מטר מהשער, וזה חייב להתחיל לקרות מול לקרות מול קבוצה כמו אלצ’ה שכפי שהזכרתי מחזיקה באחד ממאזני שערי החובה הגרועים בליגה.

מקווה לסיים את 2021 בטוב. שיהיה בהצלחה!

סאנס, חיימה וז’וטגלה נכנסים לסגל, דסט (כאבי גב) יוצא ממנו.

אין לי כוח לעוד משחק אימפוטנטי מול קבוצה צינית ומאורגנת.
אין לי כוח לזומבי לוק דה יונג, אין לי כוח לראש בקיר של דמבלה ואין לי חשק לראות ספיגה מכלום.
מקווה שלצ’אבי יש תשובה לאין חלוץ. מוזר שהוא לא זימן אף חלוץ מבארסה ב’.

לא הבנתי.
ז’וטגלה בהרכב. הוא לא חלוץ?

אני כמובן מאוד לא מרוצה מההרכב אבל מניח שאין הרבה אופציות. הדבר היחיד שאני מסתכל עליו בחודש האחרון זה בניית התקפות מסודרות. אני נהיה אובססיבי לזה. הכל ברגליים של פרנקי וגאבי ונקווה שהם יתחילו לשים לב לא להתריק מידיי מהכדור.

ז’וטגלה קיצוני למיטב הבנתי.
אבל לפי ההרכב הוא כנראה החלוץ.

ניקו מקבל מנוחה למרות שלבוסקטס ולגאבי יש 4 צהובים לפני סביליה? לא ברור לי למה.

והנה הוא גם הבקיע.

אחרי המחצית הזאת אני פחות מזלזל בצעירים שלכם. יש עתיד.

המחצית הכי טובה של בארסה מזה הרבה זמן.

הילד כובש נגד בוקה, כובש נגד אלצ’ה, אני כבר אוהב אותו

ואם משחק הבא הם ישחקו חלש אז אין עתיד?

זה נכון שהייתה אחלה מחצית אבל אני לכל ארכה שואל את עצמי אם זה אנחנו או הם. החורים בהגנה שלהם, היעדר לחץ מצידם… אני מת שזה יפתח לנו מומנטום טוב אבל מתקשה להאמין שזה מה שקורה…

ספוילר אלרט. מחצית שניה ברצלונה יורדת לאחור צאבי נרדם בעמידה והם חוזרים למשחק.

כל פעם חוזר על עצמו.

עד עכשיו לא ראיתי פוטנציאל, הם היו נראים לי פרווה. במחצית הזאת הצלחתי לראות את הפוטנציאל שעליו מדברים. כמובן שגאבי עם השער זה לא חוכמה, אבל גם הילד החלוץ הזה שפעם ראשונה אני רואה, עבדה…

הם עדיין לא שחקנים של כאן ועכשיו ויכול מאוד להיות שמול יריבה קצת פחות קיקיונית זה לא היה נדאה ככה, אבל רןאים את הפוטנציאל. הסיכויים שלהם לפרוץ מאוד גדולים בגלל הזמן שהם מקבלים במועדון גדול עם הרבה לחץ, בגיל כל כך צעיר.

גם וגם. אלצ’ה קבוצה לא משהו, בלשון המעטה, ואתם מצליחים לחשוף את החולשות שלה. לחשוף חולשות של היריבה דורש איזושהי יכולת.

הילדים אולי אחלה, אבל הוותיקים? פח אשפה.

איפה אלבה? איפה לנגלה? איפה לעזאזל טר שטגן?
גם אראוחו לא יוצא פה נקי.

כשאתה צודק אתה צודק חחח

טר שטנגן כבר זמן מה ממש ממש מאכזב. בשביל סכום טוב, ואם אוננה עוד זמין- הייתי מוכר.

בינתיים ז’וטגלה עם הצלת העונה

לפי הפרסומים כבר הפסדנו אותו לאינטר

שוב- אני לא מבין את צ’אבי. צריך גול? נוציא חלוץ נכניס קשר- ובקבוצה שנואשת לרגל מסיימת.

עריכה: הגול של ניקו לא שיכנע אותי אחרת.
התחת של צ’אבי