מחזור 19 (הוקדם) :: 3-1 קשה על בילבאו בעשרה שחקנים

לקראת בילבאו

אחרי שבוע מהסרטים שהחזיר את הקבוצה לפורמה, ריאל מדריד רוצה ‘להמריא’ כמו בתמונה ולחבר רצף ניצחונות בליגה. היריבה: בילבאו, שמצד אחד בעונה גרועה ומצד שני זה בדיוק סוג המשחקים שמקשה עלינו. קאסמירו המושעה ייעדר, ואלוורדה חוזר להרכב. זידאן רמז על שיתופם של איסקו ומרסלו?

image

אחרי שבוע נהדר עם 3 מ-3 (מה שבימים אחרים היה צריך להיות מובן מאליו), וכדורגל לא רע בכלל – יש לא רק הקלה גדולה במועדון אלא אפילו אופוריה, לפחות בתקשורת. ריאל נמצאת במומנטום מעולה, לפתע חלום האליפות אינו מופרך, וכמובן, כמיטב המסורת – מחכים לליגת האלופות. וזה מה שזידאן צריך לתת עליו את הדגש. בשנה שעברה באה אותה אתלטיק בילבאו הבינונית לברנבאו, במחזור ה-18, החנתה את האוטובוס וכפתה 0:0 מתסכל - זה היה תיקו שלישי ברציפות של זיזו שהחמיץ שוב הזדמנות להעפיל לפסגה. העונה, וזה לא סוד – “במשחקים הרגילים” קשה לנו.

חלקכם מופתעים ככה מ"מחזור אמצע השבוע" - המשחק הוקדם מחודש ינואר בגלל הסופרקופה הספרדי, מדובר במחזור ה-19. גם ברצלונה תשחק - ברביעי היא תפגוש את ריאל סוסיאדד.

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ניצחון גדול בדרבי 0:2 על אתלטיקו מדריד, משחק מצוין (הכל יחסי) שהשאיר את חלום האליפות בחיים. שבוע מושלם. “ממשבר לאופוריה”, סיכמו בתקשורת. “כן, אני גאה בשחקנים על מה שעשו”, הבהיר המיסטר במסיבת העיתונאים. כעת, זידאן מחפש ניצחון ליגה שלישי ברציפות ועם אפשר שוב על האפס - כי זה המפתח. “זה הזמן להמריא בליגה”, נכתב במארקה ואפילו הציבו מטרה שאף אחד במועדון לא יגיד אותה ודווקא רצוי שכן - רצף ניצחונות כמו בעונת האליפות אשתקד. אתלטיק בילבאו, אייבר, גרנאדה, אלצ’ה, סלטה ויגו, אוססונה, אלאבס, לבאנטה והואסקה הן היריבות הבאות. רק גרנאדה היא קבוצת צמרת. האם זה טוב או רע? האם הקבוצה יכולה להיות רצינית ולהשיג 27 נקודות, לצד התקווה שאתלטיקו תמעד עוד? אשתקד אחרי 13 מחזורים היו לנו 28 נקודות. השנה נוכל להגיע ל-26.

אז כמובן שזיזו רוצה לנצח, אבל הגיע הזמן גם לבצע רוטציות, ואנחנו לא בעונת הדאבל. אין הרבה שחקנים טובים לסמוך עליהם מעבר ללוקאס ואסקס השחקן ה-12. לוקה מודריץ’, יהלום אמיתי גם בגיל 35 - צריך לנוח מתישהו. הוא שיחק 270 דקות בשבוע הקשה הזה. מחליף נמרץ לא פחות כבר יש - פדה ואלוורדה המתקאמבק שיכול להוסיף לנו עוד מהירות, אגרסיביות ויציאה קדימה. מנגד, הבעיה: קאסמירו ספג את הצהוב החמישי בדרבי, כזכור, ויחמיץ את המשחק בגלל השעייה. מרטין אודגור עדיין לא כשיר והסגל מרגיש מאוד-מאוד קצר. שאלת מיליון הדולר: האם הגיע זמנם של מרסלו ואיסקו? שניים שהיו חשובים בזכיות שלנו בליגת האלופות ולא שיחקו ולו דקה.

“אני לא אשכח את מה שחוויתי עם השחקנים האלה”, אמר זידאן והחמיא לשניהם, כמובן. “איסקו הולך להיות שוב שחקן חשוב. נכון שהוא לא שיחק הרבה ואני לא נותן לו את האפשרות להראות איזה שחקן גדול הוא ואני מצטער על כך (וההמשך אמור להיות ‘עליי לבחור’). אנחנו יודעים איזה שחקן הוא. עליו לעבוד קשה כדי לקבל הזדמנות. אין לנו שליטה על מה שנאמר בחוץ”. לגבי המגן האגדי - “נכון שהוא שיחק פחות, אבל אנחנו יודעים למה הוא מסוגל. הוא מתאמן היטב ולא אשם במה שקרה. פרלאן שיחק היטב”. אנחנו מעריכים שנראה מחר את הברזילאי, בתקווה שיישבור כבר את רצף ההפסדים הדי הזוי. למרסלו ואיסקו יש כדורגל אם כי ברמה הפיזית מצבם לא משביע רצון.

זידאן טוען ששום דבר לא השתנה והקבוצה עבדה קשה כל הזמן (פשוט התוצאות לא הגיעו). כשנשאל על פחד מנפילה אמר: “אני לא מסכים, זכינו בסך הכל בשלוש נקודות בדרבי. אנחנו רוצים להראות שהקבוצה יציבה. כמובן שיש עליות וירידות, אולי לפני 15 או 20 שנה היו פייבוריטיות ברורות, היום זה לא ככה. אתה תמיד רוצה לנצח, אבל טבעי שיהיו קשיים”. הצרפתי טוען שהוא לא צריך להוכיח כלום, ‘מנצל כל רגע שלי כאן’ ונשאל גם על מיעוט החילופים: “זה היה ספציפי”. בקיצור: “עלינו להמשיך בקו הזה, היה שבוע מצוין אבל אין זמן לנוח”. ואיך נמשיך? צריך להמשיך לתת גולים. בנזמה שכבש צמד אדיר נגד גלדבאך אך לא מצא את הרשת בשני משחקי הליגה האחרונים, מחזיק ברקורד לא רע נגד הבאסקים - 11 שערים ב-21 הופעות. בין היתר: שלושער עליו נפרט בהמשך ושני צמדים. תשעה משעריו הגיעו בברנבאו. אל תתפלאו אם תראו את רודריגו במקום ויניסיוס ג’וניור או אפילו אסנסיו. המיסטר אוהב הפתעות. אנחנו פחות - רוצים את הנקודות.

Real Madrid - Entrenamiento del Real Madrid - 14-12-2020

פדה חוזר בסערה

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו (פרלאן מנדי)| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, איסקו (לוקה מודריץ’)| לוקאס ואסקס, מרקו אסנסיו וקארים בנזמה.

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו עוד תוכל להסב אושר גדול לאוהדיה בגמר גביע המלך נגד ריאל סוסיאדד שייערך מתישהו, אבל בינתיים בליגה – זה ממש לא זה. אשתקד סיימה במקום ה-11 המאכזב והעונה לא עושה רושם שזה הולך להשתנות. “האריות” מדורגים במקום ה-12 בטבלה, במרחק שלוש נקודות מהקו האדום. הייתה גם תקופה קצרצרה מתחת לקו האדום ופחות או יותר זה המקום הממוצע שלה. המומנטום? לא משהו. שלושה משחקים ללא ניצחון. בילבאו כבר ביצעה מהפך במאסטייה והוליכה 1:2 מפנדל של ראול גארסיה (שער הבכורה שלו העונה, מה שללא ספק פוגע בביצועיה) אך ספגה מייד לאחר מכן בדרך ל-2:2 די מאכזב. קודם לכן היא נכנעה לסלטה ויגו 2:0 דווקא בביתה וסיימה בתיקו נגד חטאפה משער של אסייר ויאליברה, מנקודות האור בקבוצה העונה.

איניאקי וויליאמס שכה מזוהה עם המועדון, זה שאמור לספק את המספרים – כבש רק פעמיים בלבד בשליש הליגה שמאחורינו, נתון מאכזב לכל הדעות. גם לאיקר מוניאין יש שני שערים. ויאליברה, החלוץ בן ה-23, דווקא לא מודאג: “יש לנו קבוצה טובה ואנחנו נקפוץ קדימה”. אונאי סימון ביצע שגיאה קשה ולמעשה שמט לקבוצה שתי נקודות. “אנחנו איתו עד המוות”, הבהיר מאמנו גריטאנו. המאזן במשחקי החוץ? ניצחון בודד, איי שם במחזור השני באייבר (1:2), ארבעה הפסדים ושתי תוצאות תיקו. מעבר לתוצאות הרעות, השחקנים לא ממש מרוצים. מוניאין לדוגמא לא השלים ולו פעם אחת 90 דקות וגם ראול גארסיה מתוסכל.

ההערכות הן שראול גארסיה יחזור להרכב, אולי על חשבונו של ברנגוור, הקיצוני השמאלי. המגן הימני אנדר קפה הוא שחקן השדה עם הכי הרבה דקות - 1,008. ראול גארסיה בשבילכם הוא יריב וותיק מאוד, פגש אותנו כבר 36 פעמים, רובן כשחקן אתלטיקו אך גם באוססונה וכאמור בבילבאו. יש לו שני שערים בסך הכל - שניהם באתלטיקו, ועוד בישול. בשנה שעברה הוא הרשית 15 שערים, עונת השיא בקריירה שלו. הפיזיות שלו, המטרד שהוא מהווה על שחקני ההגנה - כל אלה חשובים מאוד עבור הקבוצה.

לקראת המשחק המאמן נשמע עם ביטחון: “עלינו לנסות בכל הכוח. אנחנו יודעים שזה יהיה קשה, ריאל קבוצה גדולה שנראית נהדר לאחרונה, אבל יש לנו מוטיבצייה ענקית ובטח שאנחנו יכולים לנצח, אין סיבה שלא”, אמר ג’אזיקה גריטאנו שמחפש ניצחון ראשון כמאמן נגד ריאל - עד היום הפסיד חמש פעמים ורשם תיקו בודד - בעונה שעברה. “כמובן שאתה תמיד חושב שעדיף לא להגיע לברנבאו עם מגרש מלא, אבל ריאל מסתדרת במגרשה הנוכחי. הם מכירים את המגרש היטב וזה לא ישפיע”, הוסיף. בספרד לא פוסלים שבילבאו תחזור למערך שלושת הבלמים ששימש אותה לא מעט אשתקד, וכך היא גם סיימה את המשחק האחרון שלה נגד ולנסיה. המאמן אמר שהוא מצפה לשיפור במשחק ההגנה. אונאי נונייס יהיה זה שיתגבר את יראי אלברס ואיניגו מרטינס אם המאמן יחליט על שלושה בלמים. אונאי סימון שמר העונה פעמיים על שער נקי והוא יהיה אחד משחקני המפתח כמובן. הקבוצה תגיע למשחק עם סגל מלא לחלוטין.

Raúl García, a la espalda de Garitano, reparte petos con Sancet.

אתלטיק בילבאו - הרכב משוער: אונאי סימון| אנדר קפה, איניגו מרטינס, אונאי נונייס, יורי| אונאי לופס, דני גארסיה, אינייאקי וויליאמס, ראול גארסיה, איקר מוניאין| אסייר ויאליברה

היסטוריה ומפגשי עבר:

בדרך כלל משחק בית נגד בילבאו בברנבאו זה 1 קל בווינר לחובבי המהמרים, מנייה בטוחה. ככה זה עם 17 ניצחונות ב-20 משחקים בשנות ה-2000 – מאזן מפואר שלא יסולא בפז. מנגד, שניים מאיבודי הנקודות הגיעו בשלוש השנים האחרונות. בעונת 2017-18, עונה בה שום דבר לא הלך לנו בליגה – ריאל סיימה רק ב-1:1. אינייאקי העלה את האורחת ליתרון, רונאלדו השווה שלוש דקות לסיום ביום גדול של קפה, כיום השוער המושמץ של צ’לסי. אותו תיקו הרס רצף של 12 ניצחונות בית ברצף – וואו. אשתקד, נאצ’ו נגח למשקוף, החבר’ה החמיצו וריאל סיימה ב-0:0. בשלהי 2018/19 בנזמה כבש שלושער נגד בילבאו, כל השערים במחצית השנייה ופיאר את הסטטיסטיקה שלו, כאשר לריאל לא ממש היה על מה לשחק.

Real Madrid 0-0 Athletic Bilbao: Back-to-back blanks for Los Blancos

ככה זה נראה בעונה שעברה. אוי ואבוי

לא פחות מ-15 שנה שבילבאו לא ניצחה במקדש, אז, ריאל של ואנדרליי לושמבורגו שכבר חשבה על ליגת האלופות – נכנעה 2:0. אסייר דל הורנו, זוכרים אותו? הוא כבש וכך גם אנדוני איראולה. ראול, רונאלדו וזידאן שעלו מהספסל בחילוף משולש – לא עזרו. בכל מקרה, רונאלדו נזאריו אימלל את בילבאו לא פעם ואת שערו האחרון במועדון כבש נגדה בליגה ב-1:2 ב-2007, אחרי בישול של ראמוס. החלוץ כבש צמד מבריק ובישל לפיגו ב-0:3 המשקל ב-2003-04 (קסיאס הדף בלי סוף), וגולת הכותרת הייתה משחק האליפות ב-2002-03, מחזור הסיום. הברזילאי כבש צמד נפלא, אחד מבישול של רוברטו קרלוס שהפגיז בעצמו בכדור חופשי רגע לפני ההפסקה. ומרונאלדו – לרונאלדו אחר. גם הפורטוגלי התעלל בבאסקים, וכך גם ריאל. 1:5 בעונת 2009-10, תוצאה שחזרה על עצמה בחלוף עונה עם צמד של הפורטוגלי, 1:4 בעונת האליפות עם צמד מפנדלים, חמישייה בעונת הפרידה ממוריניו ומאניטה מהדהדת עם אנצ’לוטי ב-2014-15 – שלושער לכריס וצמד לבנזמה.

שימו לב למאזן בברנבאו ב-89 משחקי ליגה – 59 ניצחונות לריאל (66%), 17 תוצאות תיקו (19%) ו-13 הפסדים (15%), יחס שערים 99:223 לריאל מדריד. בשנות ה-90 בילבאו ניצחה פעמיים במקדש וגם חילצה תיקו. הייתה מאניטה ב-1991-92 וגם ארבע שנים קודם עם צמדים של סנטיאנה ומיצ’ל, הקבוצה החזקה של הקינטה דל בויטרה ששלטה בספרד ביד רמה בסוף שנות ה-80. הניצחון הכי גדול על בילבאו ארע ב-1980-81, שביעייה מהדהדת בפתיחת העונה עם שלושער של גרסיה הרננדס. השיא של בילבאו הוא שני ניצחונות רצופים במקדש, במפגש השני והשלישי, וב-1931 זה נגמר בתבוסה קשה של 6:0. מצאנו גם שישייה בתקופת הפושקאש-די סטפאנו ב-1957-58. נסיים עם המספרים בכל משחקי הליגה: 178 משחקים – 51:91 לריאל בניצחונות.

אנחנו במומנטום חיובי מאוד עם 3 מתוך 3 והצפייה היא להמשיך גם היום, להשוות את מספר הנקודות של אטלתיקו (לה יהיו 2 משחקים חסרים) ולהלחיץ אותה.

מרסלו בהרכב מול ווילאמס טיפה מלחיץ בטח כאשר את אין מירו שיעזור, מה גם שפדה נוטה לבלות בעיקר באגף הימני מה שישאיר את מרסלו עם עזרה של קרוס האדיש. מצטער אותי לראות שאסנסיו ממשיך לקבל דקות משמעותיות על חשבון הברזילאים כאשר העונה התפוקה שלו עומדת על 0/0 שערים או בישולים, אני בטוח שזידאן רוצה להכניס אותו לעניינים, אבל מאז הפציעה זה פשוט לא זה.

מי ישמע לפני הפציעה זה היה זה.

אם אתה קורא לשערים מול ברצלונה ובאיירן ועוד שערים ובישולים בליגה ובאירופה ״לא משהו״ אז אתה צודק.
לא כתבתי שהוא היה עילוי טרם הפציעה, אבל הוא בהחלט היה משמעותית טוב יותר לעומת עכשיו, יותר טוב ממה שאדן האזר עשה פה במשך שנה וחצי לצורך העניין, ועדין בכל יום נתון (ובצדק) יעדיפו את הבלגי על פניו גם אם היה מעמיד את אותם המספרים והנתונים לפניי שנפצע.

שחקנים כמו אסנסיו נהנים מהילה לא מוצדקת שסופה להיגמר. לא רק שהוא שחקן התקפה ספרדי וגוד לוקינג כמו שכולנו אוהבים, הוא גם הבקיע את קומץ השערים שלו מול הקבוצות הנכונות. מסוג השחקנים שתוך כמה משחקים מקפיצים את המחיר שלהם לשחקים ומאז כל הקריירה עסוקים בעיקר בלרסק אותו לרצפה. מבית היוצר “תכף תכף הוא יפרוץ” של איסקו.

ההשוואה עם שחקן שפשוט לא שיחק עד עכשיו מוכיחה את חוזק הטיעון.

הבעיה עם אסנסיו אחרת. הפתיחה שלו בקבוצה היתה באמת מדהימה. אם הוא היה ממשיך להבקיע ״רק נגד הקבוצות הנכונות״ מדובר היה בפחות מהפוטנציאל שאולי נדמה היה בהתחלה (ע״ע קראק של ממש) אבל עדיין בסיפור הצלחה ובשחקן סגל יותר מלגיטימי. הבעיה היא שלפני הפציעה הוא הספיק לנמנם עונה וחצי כמעט עם שער ליגה בודד. הפציעה רק מחמירה את הסיפור, והופס - הילד כבר לא ילד ואחרי קאמבק מבטיח יחסית בשנה שעברה הנה עוד חצי עונה בלי שערים. זה קצת חוכמה בדיעבד כי בהחלט יכל לצאת ממנו הרבה יותר, אבל ברור שהוא כבר לא לרמות האלה. יכול להיות שעם שדרוג מסביבו בסגל גם המספרים ישתפרו, אבל אני בספק אם דרמטית, ועוד יותר בספק אם הוא הרוויח את הפריווילגיה הזו.

זה שהיה נדמה לחצי גלובוס שהנה רונאלדו הבא זה ברור. הטענה שלי מתייחסת לזה שה"נדמה" הזה נבנה בצורה חסרת פרופורציה לחלוטין למה שהוא הראה. הוא לא באמת היה ציר מרכזי בקבוצה בשום משחק, לא הראה יכולות יוצאות דופן שרואים אצל שחקנים כמו סאנצ’ו מהנגיעה הראשונה והגולים האלו שווי ערך לפצצה המדהימה שאי שם בקיץ 2007 שחרר רויסטון דרנטה לשערה של סביליה האומללה, או 2 הגולים היפים שהוציא לפועל סרחיו קנאלס במדי ראסינג סנטאנדר וגרמו לנו לעמוד בתור לרכישתו (לרענון הזכרון - אותו סרחיו קנאלס הופיע 10 פעמים אצלנו במהלך השנתיים שלו במועדון, המשיך להיות שחקן משלים בולנסיה למשך 3 שנים ואז חזר לככב בראסינג אהובתו). כנ"ל אסטבן גראנרו, לו קראו “השחקן הכי מוכשר שיצא מהקאנטרה כבר שנים” וסיים כסמל במועדון העל חטאפה וג’ובאני דוס סאנטוס מהעבר השני שזכה לכינוי המחייב “רונאלדיניו הבא” ועבר לככב בליגת העלית של מדינת מקסיקו. אני יכול להמשיך עוד הרבה.

הנקודה היא שמניות של שחקנים צעירים קופצות מהר מאוד גבוה (יהיו הסיבות אשר יהיו) וזה גורם להרבה מאוד אכזבות משחקנים שמעולם לא באמת היו שם. בכל הנוגע לאסנסיו, אין דבר מלבד הבעיטה שלו שהוא הראה שגרם לי אי פעם לחשוב שהוא שייך לרמות האלה. לוקאס ואסקז עושה חיל עם פחות מזה אבל הוא עולה על אסנסיו בעניין הגישה והמוטיבציה. כשאתה מסתכל על ה"צעיר" מביניהם מקבל את הכדור בהתקפה ורק מחפש את המגן הפנוי ביותר כדי להיפטר מהדבר העגול הזה, אתה מבין שגם את זה אין לו.

עם הסנטימנט הכללי אני מסכים, אבל יש הרבה אי דיוקים בפרטים. סאנצ’ו מיוחד לא בגלל דברים שרואים “בנגיעה הראשונה”, דווקא במבחן הזה אסנסיו מרשים עוד מהימים של אספניול. סאנצ’ו מרשים כי הוא נותן תפוקה יציבה בליגה גדולה מגיל סופר צעיר, ולא “רק” למשך עונה. קנאלס שיחק מעט ולא מספיק טוב בעיקר בגלל פציעה בצולבת, מיסכן בסה"כ. היה כישרון לא קטן. גראנרו היה שחקן משלים סבבה לגמרי לשתי עונות פחות או יותר ומעולם לא התקרב לפוטנציאל של אסנסיו (או של איסקו, שגם בפועל שחקן בקליבר מעל). אף אחד מאלה, וגם לא דרנטה או דוס-סנטוס, לא הבקיע בחצי גמר + גמר ליגת האלופות + שני קלסיקוס + סופרקאפ. אסנסיו הראה יותר מכל החבר’ה האלה במדים שלנו (אולי חוץ מגראנרו שהוא שחקן שונה וגם סיפור אחר לחלוטין כאמור).

כל זה לא סותר את העובדה שכנראה היה אובר-הייפ רציני עם אסנסיו בדמות פנטזיות על באנקר וורלד-קלאס התקפי (חטאתי בזה גם). עם זאת, התקרה שלו היתה גבוהה בהרבה ממה שקרה בפועל. צריך להיזהר פה עם החוכמה בדיעבד. לא מדובר בדוס-סנטוס או בבוז’אן שכל ההייפ סביבם היה באופן מוחלט על דברים שעשו לפני גיל 20, אסנסיו הראה ניצוצות לא מבוטלים בקבוצה גדולה ובאמא של המאני טיים.

אצל סאנצ’ו בכל נגיעה בכדור אפשר לראות שליטה מצויינת, דריבל מעלף, מהירות יוצאת מן הכלל, חוכמת משחק יוצאת דופן וגם דרייב להצליח (שבאמת מחזיק אותו יציב), שום דבר מאלו אסנסיו לא ניחן ברמות שקרובות לכך במקרה הטוב ורחוק מזה מאוד ברובם של המקרים. אגב קנאלס, הרבה לפני הפציעה בצולבת, בהמשך אותה עונה עם ראסינג ממש אחרי ההודעה על חתימה בריאל מדריד, נכבה ולא נצץ עוד שוב.

שחקנים צעירים מקבלים תגי מחיר גבוהים מאוד בצורה מהירה מאוד, לרוב על סמך פרמטרים די מקריים וזה, גם, המקרה של אסנסיו. אסנסיו הבקיע כמה גולים במשחקים גדולים, הוא לא הוביל את הקבוצה באף אחד מהם. לכן, הסטטיסטיקה שלו בדבר גולים במשחקים גדולים התיישרה עם הזמן. הוא מעולם לא הראה יכולת יוצאת דופן בשום פרמטר מלבד בעיטה. מעלה מספר 2 שלו כנראה תהיה הדריבלינג. איפה הוא ואיפה סאנצ’ו.

מסכים לחלוטין עם פאקו. שחקנים צעירים שחשבו כולם שיהיו הדבר הבא יש בלי סוף. אסנסיו כבר היה בשלב הרבה יותר מתקדם כשהביא קבלות במאני טיים לא מעט פעמים. האכזבה ממנו מוצדקת הרבה יותר מאשר גולדן בויס אחרים שכן הוא כבר התחיל לממש את הפוטנציאל, ופתאום נעצר בלי סיבה טובה. הייתי מאשים את הפציעה בלי לחשוב פעמיים אילולא הוא נרדם כבר שנה קודם לכן.

אני כבר די איבדתי בו אמון וכנראה שנכון יהיה למכור אותו למרבה במחיר. אי אפשר להמשיך להעניק לו דקות ולחכות לפריצה שלא תגיע.

אבל הוא נרדם שנה קודם. בשנים שלפניה בעיקר חיכינו לשנת הפריצה הגדולה ואז הוא הבקיע כמה גולים במשחקים גדולים, שום דבר מעבר.

הוא לא היה שווה את התקוות הגדולות שתלו בו, ועכשיו אוכל את המרורים על זה.

“כמה גולים במשחקים גדולים” זה הרבה יותר משנתן כל כשרון התקפי צעיר שלנו מאז היגוואין, כולל כל הויניסיוסים למיניהם.

הם נתנו לנו נקודות אשכרה, בתדירות הרבה יותר גבוהה ועם צוות תומך משמעותית פחות טוב.

רק לדמיין את סטטיסטיקת הבישולים של ויניסיוס כשהמסירות שלו פוגשות את כריסטיאנו רונאלדו ההיסטורי, ולא את בנזמה קשישא, או הדריבלינג החותך שלו נעשה כשהגנת היריבה מפנה לו את כל השטחים שאפשר בניסיון לצופף שורות על הפורטוגלי והוולשי בשיאם.

וואלה מגיע לו. הבנאדם הזה אף פעם לא מגיע לשחק כדורגל, קודם כל ללכת מכות. עכשיו המשחק יהיה הרבה יותר יפה.
קרוס עשה את שלו איך שזה לא יסתיים לדעתי. שתי העבירות היו עליו.

ערב טוב,

מדוע הבחור עם החולצה מספר 20 המשוטט נוגע בכדור כל הזמן ומפריע למהלך המשחק?

בנוסף,
מדוע אותו בחור קורא לעצמו ׳כדורגלן מקצועני׳ או ׳פוטנציאל לכדור הזהב׳?
בהינתן והוא אינו כזה. כלל.

רבותיי,
צריך לומר את זה -
עלם החן הברזילאי העונה לשם ויניסיוס ז’וזה פאישאו דה אוליביירה ז’וניור, הוא מתחזה. הוא לא כדורגלן ולא מקצועני.
מישהו עובד עלינו, משהו קורה פה. לא יכול להיות שהדבר הזה פותח ב11 של ריאל מדריד. באופן קבוע.

ואראן מקבל כדור ושולח אותו לאגף שמאל, רחוק רחוק ממנדי, שבתורו מתבלבל עם הרגליים ואיכשהו מצליח להשתלט עליו למרות הכל ואחרי ספרינט של 70-80 מטר. קומדיה של טעויות, אבל גורם לך לחשוב שאם הם יכולים, כל אחד יכול.

ויניסיוס, אסנסיו, איסקו. מה שלא נגיד, זידאן מבריק מהבחינה שהוא מקפיד לתת ביטחון דווקא לשחקנים שבדיוק הביטחון כל-כך חסר להם. תגידו מה שתגידו, בעיני זו הסיבה שניהול הסגל זו נקודת החוזקה העיקרית שלו והשחקנים תמיד מוכנים לתת הכל עבורו.

מסכים. אבל מנגד, חייב להגיד שאני לא מבין איך הקבוצה הזו לא מנסה קצת פחות הגבהות. לא רק זידאן, גם השחקנים עצמם לא ברור לי איך הם לא קולטים את זה. בסדר, אין לנו את הכישרון ההתקפי לעשות תנועה לעומק ומסירות חותכות הגנה, אבל מה שקרוס עשה הייתי עושה 5-6 פעמים במשחק - כל משחק.

אני מתגעגע לרונאלדו ולבעיטות שלו מ30 מטר. אחת ל- הייתה נכנסת אבל זה היה פותח את המשחק קצת, וגם אם זה הרגיש קצת מעצבן לפעמים זה בטח לא יותר גרוע מעוד הגבהה חסרת סיכוי.

הקטע הזה שהשחקנים שלנו לא יודעים לעצור מתפרצת עם עבירה פשוט מרתיח, זה קורה לנו יותר מדי בשנים האחרונות.
לויניסיוס איו אינטלגציה להיות שחקן כדורגל, במקום להוריד את קפה לרצפה הוא פשוט נותן לו לעבור.
ויניסיוס ומנדי זה אגף שמאל הכי עצוב בהיסטוריה של ריאל מדריד.

מעדיף את ויניסיוס על פניו אסנסיו בכל יום נתון. משהו פשוט לא עובד אצל הספרדי. דקה 88 הוא היה חייב להמשיך בנגיעה אבל הוא בחר לעצור ולהסתובב וכל זה בשביל מסירה פשוטה שלא יצאה לו. הציפיות שלי ממנו הן שלא יהרוס, גולים או בישולים לא נראה ממנו אלא אם כן הוא יבעט פנדל מול שער ריק. הברזיאלי לפחות מסוגל לייצר מספרים כלשהם.

עריכה:
אני אחר ממבקריו הגדולים של בנזמה, אני עדין חושב שהוא לא וורלד קלאס אבל הוא בהחלט מצליח להשתיק אנשים כמוני כל כמה משחקים. התנועה שלו בשער השני פשוט תענוג לראות. בישול נפלא של מודריץ שמשלים שוב 90 דק׳. מעניין מתי הגיל יתן את אותותיו.

זה תמצית של אסנסיו בשנה האחרונה, כשראיתי את המהלך הזה התחלתי לצעוק, אם הוא היה ממשיך קדימה סביר להניח שהיינו מגיעים למצב של בנזמה מול השוער.
לזידאן יש תחת מאוד מאוד גדול, הקטע הזה של להוביל 2:1 ואז לישון פשוט משגע אותי, כבשתם את השני, בילבאו כבר עייפה, תמשיכו לשח כדורגל, תשימו את השלישי ואז נוכל לישון בשקט, במקום זה קורטואה היה חייב להציל אותנו בדקה ה 91.
נ.ב -העצבים של זידאן אחרי השער השלישי.