גביע המלך: ממשיכים לשמינית אחרי 2:0 מול קורניאה (דמבלה, ברייטוויט)

הסגל שלוקח איתו קומאן למפגש מול קורניאה -

בחוץ:
דה-יונג ואלבה - מנוחה.
מסי - מורחק.
פיקה, רוברטו, פאטי, קוטיניו, דסט - 4 הראשונים עדיין סוחבים את הפציעות הארוכות שלהם. האמריקאי חוסך לקומאן את הכאב ראש, והפעם חש אי נוחות עוד לפני המחצית.

בפנים:
כל השאר, כולל קויאדו, קונראד ומוריבה.
אומטיטי ודמבלה - לא פצועים. המשאית של הצל"שים כבר בדרך.

חיכיתי בסבלנות…
אז קודם כל, תודה אייל על שאתה פותח לנו שרשור לפני כל משחק :smiley:

אחרי הכשלונות של ריאל ואתלטיקו, אני לא בטוח מה עדיף לנו, להפסיד או לנצח?

להפסיד:
ריאל ואתלטיקו איבדו את המפעל הזה ולשתיהן יהיה עכשיו יותר קל לרכז מאמצים בליגה.
אמנם כל הליגה נחלשה, אבל כמו שהיריבות שלנו נראות אנחנו עוד עלולים לקבל מהן את האליפות במתנה. אז האם לנו יש את הלוקסוס להמשיך ולהתחרות בשלושת מהפעלים (בתאכל׳ס שני מפעלים החל מעוד חודש וחצי)? אולי גם לנו שוה להפסיד ולהתרכז בליגה?

לנצח:
כמו שזה נראה מכאן, אתלטי תהיה האלופה השנה. הרבה יותר מסודרים מאיתנו, קצב צבירת נקודות מצויין, בארסה וריאל בשפל. אם הייתי צריך להמר הייתי שם את הכסף שלי עליהם.
אז אחרי ששתי המדרידאיות כבר לא במפעל, יש לנו סיכוי לתואר ניחומים העונה?
למרות שכבר ראינו - גם אם נגיע עד לגמר, זה לא יהיה קל…

מה דעתכם?

תודה לאיילוש שפתח את הדיון, ויוסי שהכין את הקרקע למשהו שהתגבש לי בראש לקראת הערב. המצב בבארסה הוא כזה שזאת עונת נקסט בכל ההגדרות. היא כזאת עונת נקסט שזה סבבה לנצח, אבל לא יותר מידי כי אז עוד תהיה אשליה שהכל בסדר, ולא מעט מידי כי בכל זאת, לא באמת כיף לראות את הקבוצה שלך מפסידה. בתכלס, אני מנסה לראות את המטרה העיקרית: מקום באלופות שנה הבאה. על כן, לא אכפת לי אם נפסיד היום ו/או נודח באלופות, אבל חייבים להתמקד בליגה ולתפוס את אחד מארבעת המקומות הראשונים (בתכלס שלושה, אין לי יומרה כלשהי בה ניקח אליפות מאתלטיקו השנה).

הציפייה היחידה שלי להיום זה לראות המון רוטציות ואת הצעירים משחקים, בכנות שהיתר לא מזיז לי.

ההרכב מבחינתי:

נטו

פירפו ארואוחו לנגלה מינגסה

פיאניץ מוריבה ריקי

טרינקאו ברייטוייט קונארד

בהצלחה.

הבאסה בכל המערכים שעולים בספקולציות היום, היא שריקי ימצא את עצמו משחק אבל עם הרכב שלא רץ ביחד עד היום. למה זה באסה? כי יהיה קשה לתרום כשכל הקבוצה לא יודעת לתפקד בתיאום. ואז עוד ייבוש ארוך על הספסל… גאונות לשמה.

בכלל, משגע אותי שאצל מר קומאן ריקי ופדרי לא יכולים להיות על המגרש באותו זמן. זה כל כך מתבקש לתת לשניהם לנסות לפחות פעם או פעמיים לנהל את מרכז המגרש ולראות איך הם מתמודדים עם זה. במספיק משחקים הקבוצה יוצאת אימפוטנטית. מה הבעיה שלו לפחות לנסות? במיוחד שיש לו את הנטיה, אם הוא בפיגור, לזרוק כל שחקן התקפה שיש על הספסל לתוך המגרש. זרוק לשם את ריקי ואל תוציא את פדרי. קל, לא?

הוא מפחד לאבד את הדאבל פיבוט שלו במגרש. ההגנה גם ככה חלשה, ויש תלות עצומה מבחינת קומאן בשני הקשרים האחוריים. פה בדיוק נמדדת השמרנות וחוסר הדינאמיות שלו. זה הרבה יותר לחוץ מאשר קישור שלא מצליח לייצר מצבים. מקווה שיגיע מאמן שיודע לעבוד יותר טוב עם קשרים, כי מהבחינה הזאת חומר הגלם הקיים סך הכל לא רע.

אבל הדאבל פיבוט לא מייצר הרתעה. וכשאנחנו מאבדים את הכדור היריבות שלנו לא מפחדות לתקוף בחמת זעם ולהביך את ההגנה שלנו.

ההגנה קקי ותשאר כזו כנראה עד לקיץ, או עד שמינגסה יציג יכולות גבוהות יותר לצד אראוחו.

קישור יצירתי ומפחיד זו בערך התקווה היחידה שלנו לא להיות מובכים שוב ושוב לטעמי.

כשקבוצות ידעו שיש להן את ריקי, פדרי ודה-יונג מאחוריהן כשהן ממהרות לתקוף, איבוד כדור יראה להן הרבה פחות נעים ממה שקורה היום. היום לא סופרים אותנו.

בלי ראקי, וידאל ולואיסיטו בקבוצה הגיל הממוצע ירד, אבל התקפות מתפרצות אנחנו עדיין לא זוכרים איך להוציא.

אני רק יודע דבר אחד, שאם גם הפעם ריקי לא יפתח , אני יעשה פה אינתיפדה בפורום…

הניחוש שלי , הוא לא.

אני חושב שאבן וירטואלית זו בדיוק האבן שאלוהים יכול ליצור אבל לא יכול להרים.
תודה משה, עזרת לי למצוא את התשובה לשאלה עתיקת היומין…

ובהצלחה עם האינתיפאדה. אני איתך :muscle:t4:

שלא ימחקו לך את הטוויטר אחרי אמירה כזאת :wink:

@Josepe זה לא עיניין של הרתעה כמו שזה ניהול סיכונים שמרני. מבחינת קומאן, שני קשרים אחוריים= לא יגיעו לקו ההגנה בקלות. עזוב מה קורה בפועל, אבל זו הסיבה שמעדיפים לשחק עם קישור עם אופי הגנתי יותר.

אבל מה שקורה בפועל מאוד רלוונטי.

1. ממילא מביכים אותנו בקלות, שלא לדבר על ״פותחים לנו את התחת״ אם יש לקבוצה השניה איזה סילון או שניים שרצים קדימה באמוק.
  2. ממילא הקישור שלנו מסתדר ביחד עם ההתקפה, המגינים והבלמים מסביב ובתוך האוטובוס של היריבה. זה לא כאילו הקשרים האחוריים שלנו נמצאים קצת מאחורה ועוצרים מתפרצות. בפועל כל הקבוצה עסוקה בלמצוא פתרונות לבונקר. אז מה הטעם? לא עדיף שהקישור יהיה מיומן יותר בהתקפה אם הוא ממילא שם?

ואני לא מצפה לתשובה, אני בעיקר פורק תסכול…

קומאן לא מנהל סיכונים באופן שמרני, הוא מנהל אותם באופן קצת עיוור…

אני לא מבין למה צריכה להיות שאלה בכלל.
אם כבר ההפך, כל עוד ריאל ואתלטיקו בגביע אז אולי עדיף לרכז מאמצים בליגה כי מיותר להשקיע כוחות בתואר פחות חשוב בו יש יריבות חזקות.
במצב הנוכחי שגם ככה סיכויי האליפות שלכם לא גבוהים, וסיכויי הגביע גבוהים זה ממש טיפשי ללכת בכל הכוח על הליגה.

תבין, חלקנו מאמינים שאם זה לא יהיה מה שנעשה (ללכת בכל הכוח על הליגה), אנחנו עוד עלולים לסיים מתחת למקום רביעי.

אני מעט יותר אופטימי, לא חושב שאנחנו דורסים את הליגה, אבל גם לא חושב שהקבוצות הקטנות שעושות לנו חיים קשים יודעות לצבור נקודות באופן שמסוגל לאיים עלינו.

כשהן משחקות מולנו הן מתחפשות לבאיירן וצ׳לסי, כשהן משחקות אחת מול השניה הן חוזרות להיות אייבר וחטאפה…

אבל בלי קשר לעובדה שאני ״סובל״ מאופטימיות סופנית, אנחנו כנראה נצטרך להתאמץ מאוד בשביל לשמור על רלוונטיות בליגה. אם מפעל הגביע יפגע לנו במאמצים להגיע למקומות 1-4, אז יהיה הגיוני לצאת על המאמן וההנהלה שהם מרכזים את המאמצים במקום הלא נכון.

וחוץ מזה אני אחזור על מה שאמר נדב. לא כיף לראות את הקבוצה שלך מפסידה, אז אני בטוח לא רוצה שזה מה שיקרה הערב. אני רק תוהה מה יותר כדאי…

זה לגיטימי, לא מסכים איתכם אבל זה לגיטימי.
אני שואל מה הקשר להפסדים של ריאל ואתלטיקו?
בהנחה שריאל ואתלטיקו יסיימו במקומות 1-4 ושאתם לא מתחרים על אליפות אז המתחברות שלכם ל2 מקומות האחרונים הן כל הסביליות למיניהן.
אני לא מסכים בלי קשר אבל פשוט הגבתי בנוגע לכך שזה נכתב בעקבות ההפסדים של ריאל ואתלטיקו שלא אמורים לשנות כלום בנושא הזה

ההפסדים של ריאל ואתלטיקו מפנים אותן להתרכז בליגה בצורה יותר טובה.

ללא קשר מה הן תעשנה באלופות, בזמן משחקי הגביע תהיה להן מנוחה. זה אומר שלהן יהיה קל יותר לצבור נקודות אחרי מחזורי גביע, מאשר לנו אם נעפיל ונמשיך בגביע ברצינות. כלומר כל עוד לא נעלה עם הרכבי מחליפים עד לגמר - דבר שעוד לא ראיתי אף קבוצה רצינית עושה, אנחנו נשחק את הסגל במפעל מיותר נוסף וזה עלול לעלות לנו ביוקר.

ראשית, זה שריאל ואתלטי הודחו לא אומר שיהיו לנו חיים קלים בגביע. בטורניר כזה אתה יכול לעוף מול כל אחת. לא צריך להסביר, נכון?

שנית, אני לא חושב ברצינות שאנחנו מתחרים על מקומות 3-4 בליגה. אני עדיין חושב שאנחנו מכוונים למקומות 1-3. בלי מסי זה היה סיפור אחר, כלומר 3-4 - כי עדיין יש לנו סגל לא רע בכלל גם בלעדיו. עם מסי אנחנו תמיד מועמדים לאליפות.

וזה לא תלוי בנו, אלא באתלטי. אבל בכנות, גם הם יכולים ליפול לתקופת ״משבר״ של רצף משחקים בלי נצחונות שיאפשר לריאל ובארסה לצמצם את הפער. קרה לטובות ביותר ולא ניתן לשלול שיקרה גם להם.

בשביל לנצל כזה משבר פוטנציאלי, אנחנו צריכים להיות חדים ולהמשיך לתת את כל מה שיש בליגה.

אתה באמת חושב שבמשחק גביע ולא במשחק ליגה בילבאו יכולה לנצח אתכם?:stuck_out_tongue_winking_eye: (מותר לי להגיד את זה כי הם גם ניצחו אותנו).

הכל תלוי לאן אתה מכוון.
אם לאליפות אז כן לעוף בגביע יגדיל לכם את הסיכוי.
אם לסיום במקומות 3-4 אז כמובן שכן, פשוט התחרות שלכם על המקומות האלה היא לא מול ריאל ואתלטיקו אלא מול ויאריאל, סביליה, סוסיאדד וכו׳, ולכן לכך שריאל ואתלטיקו לא בגביע לא צריכה להיות על כך שום השפעה, ושום דבר לא אמור להשתנות.

עכשיו השאלה היא האם אתה מעדיף ללכת ״על בטוח״ ולנסות לזכות בתואר די נחשב בו אתם הפייבוריטים הברורים לזכיה, או להמר וללכת בכל הכוח על תואר בו אפילו ללא הגביע אתם 7 נקודות (ו2 משחקים יותר) מתחת למובילה.
מה גם שלא תהיה השפעה רצינית מידי לטעמי מכך שתעופו. זה לא ליגת האלופות (שם כנראה שבמילא לא תגיעו לשלבים המאוחרים)

ההרכב -

סה"כ קישור מעניין והגנה של אין ברירה.

לינק שעובד בינתיים:
http://www.dubsstreamz.com/barcelona-21jan-tb.php

באיכות טובה יותר:
https://ww.soccer24hd.com/game/match/3660/Cornella-Vs-Barcelona.html

אז קומאן פחד ממך ופתח איתו, אבל החליף אותו במחצית. עדיין אינטיפאדה ?

לפעמים בשביל לשמור על השפיות צריך לשתוק, אין לי יותר מילים.

רק שילך…

לפני שבוע , ריקי לא רק בעט, אלא התנדב לבעוט פנדל מכריע ומלחיץ מול סוסידאד וכבש. עכשיו תגידו לי שרוב המאמנים היו נותנים לפיאניץ לבעוט (עוד אחרי התגובה המזלזלת שלו בטויטר) אתם צודקים ולכן רוב המאמנים לא מספיק טובים בשביל לאמן את ברצלונה. מאמן יותר טוב היה מספיק אמיץ כדי לתת לריקי לבעוט גם את זה.

בכל מקרה אני חושב שאני רואה את קבוצת הפנדלים הגרועה בכל הזמנים, מישהו כבר זוכר כמה פנדלים החמצנו השנה? (להוציא את השוט אאוט מול סוסידאד)

ולא תגידו שחקן אחד שמחטיא את כולם, גריזמן בריטואיט פיאניץ מסי ובטח שכחתי עוד מישהו…

בשלב הזה אני שואל אם יש “מודיעין אזרחי” בספרד?