הקרב על הכל: מפסידים 2:1 בקלאסיקו בברנבאו במחזור ה-30 (מינגסה)

אחרי לא מעט שנים של אפאטיות מהקבוצה שגרמה לי לראות שבכדורגל יש הרבה יותר ממנה שנראה לעין (תרבות, מספרים, גישה ועוד הרבהדברים) אני מודה שלראשונה מזה הרבה זמן יש לי ציפייה של ממש ממשחק כלשהו. זה לא רק המצב המפתיע בטבלה, זו לא רק החזרה של לאפורטה זו הרגשה ששתי הקבוצות מפוצצות הביקורת כמו בארסה וריאל שנושאות את הדגל של הדעיכה של הליגה הספרדית (אל תספרו לי שהיא לא קיימת) מגיע קרב ממשי על כל הקופה.

ברצלונה שהצליחה להתייצב ולייצר לעצמה שיטה אידאלית עבורה יחד עם מומנטום חיובי, אל מול ריאל מדריד שבאופן עקבי מתחילה להעלות הילוך בתקופות הללו בשנה כשהיא מפרקת את ליברפול בבית 3-1. משחק שיכול להיות שיקבע את גורלו של קומאן לעונה הבאה לדעתי (הלך הרוח הוא כזה שאם לקומאן תהיה עונה בה הוא לוקח תארים אין סיבה ממשית להעיף אותו), משחק שיכול להצית מחדש את ליאו מסי וחיבור שלו לקבוצה, משחק שיכול לתת במה לצעירים כמו פדרי, טרינקאו מינגסה וארואוחו באחד מרגעי השיא שלהם בקריירה.

ברצלונה מתחילה לבנות את עצמה מחדש, ואני מחכה לראות איך כל הקבוצה, מהשחקנים עד המאמן יגיעו ליום הזה. שיהיה בהצלחה.

רק להזכיר המשחק מחר בעשר בלילה.

ראמוס וראן וקרבחאל לא בסגל אצלם. אצלנו פיקה כנראה לא היה. מישהו זוכר קלאסיקו בלי פיקה וראמוס?

דרך אגב מתיאו לאוז נפצע ו. איך שופט נפצע לפני משחק? חחח חיל מנסאנו יחליף אותו.

הוא בסוף כן בסגל אבל כנראה לא ישחק

הוא שפט בצמפיונס את באיירן פסז
אז כנראה משם

הסגל -

פיקה וסרג’י רוברטו חוזרים לסגל.

קוטיניו ופאטי, כידוע, עדיין בחוץ.

הסגל של ריאל -

ללא ראמוס, וראן, קרבאחל והזאר.

לפי מה שהבנתי מקומאן במסיבות עיתונאים, פיקה ורוברטו בסגל יותר בגלל סיבות מורליות מאשר מקצועיות.

אני באמת מקווה שפיקה ורוברטו לא יתקרבו להרכב.

https://twitter.com/barcacentre/status/1380484403005116422

כן, כי לעלות עם מישהו מהם באמת יהיה מצחיק.

ניצחון מחר ואנחנו עולים למקום הראשון לראשונה העונה. זה יהיה זמנית בלבד, אבל בשלב הזה אני ממש רוצה את זה.

לא זוכר מתי התרגשתי מבארסה. השבוע הקרוב אשכרה מרגש אותי. קלאסיקו וגמר גביע. ניצחונות ואנחנו בדרך לדאבל הפסדים ואפשר ללכת לים.

בתכלס, הגביע לא ישפיע על ההליכה שלכם לים. פשוט אם תלכו כמנצחים או כמפסידים

חשבתי שנדפקנו כשלהוז מונה להיות שופט, אבל עם חיל מנזאנו נדפקנו עוד יותר.
זה אותו שופט שפעם מסי סירב ללחוץ את ידו אחרי משחק, ואותו אחד שפיקה אמר עליו אחרי משחק כלשהו “ההיסטוריה מדברת בעד עצמה”.
אני בטוח שגם אוהדי ריאל ימצאו סיפורים איך הוא דפק אותם.
מה שבטוח, יהיו שערוריות שיפוט במשחק.

מה שמזכיר לי לתת תזכורת למנהלים פה שאולי שווה לפתוח ת’רד משותף בסיום המשחק שם נוכל לדון בשערוריות הנ"ל (ולעקוץ קצת) מבלי להגיע ללא הזמנה לצד של השכנים בפורום כדי ללקק את פצעניו/לחגוג בלי להתריס.

מעניין אם הזאר אי פעם יפגוש את ברצלונה במדי ריאל…

למה? גם אם נפסיד מחר , נקודה הפרש. לא סוף העולם.

אני אוהב את האווירה הזאת שכבר לא סופרים את אתלטיקו :slight_smile: רק שלא יתהפכו עלינו

התכוונתי בלי להתייחס לקלאסיקו בליגה. לא רוצה לפתוח שם פה. נטו שהמשחק בגביע לא משפיע כי העונה נגמרת שם גם אם תנצחו וגם אם תפסידו

אני מחבב את אתלטי, צולו מאמן לדעתי השלישי בעולם היום. אבל השנה הם שוברים כל שיא אפשרי של לוזריות. בהיסטוריה של הלה ליגה אף קבוצה לא איבדה אליפות שהיא הגיעה להפרש של יותר משבע נקודות. ונחש איזה קבוצה הולכת לעשות את התקדים הזה.

בפורום הישן @Raulito-7 שם ציטוט של ראול אם אני לא טועה שהוא אמר ששחקני אתלטיקו אמרו לראול בעליה למגרש שהם יודעים שהם הולכים להפסיד לריאל כבר אז. זה הקבוצה וזה הDNA שלה.

כמובן שהם יפסידו את האליפות וידפקו אותנו בדרך במיטב המסורת שלהם. :joy: :joy: :joy:

@Aragones

ניסיתי לחשוב על כמה נקודות מפתח בריאל מדריד של העונה הזאת גם בהתסכלות על העבודה של זידאן בשנים האחרונות עם הקבוצה. מה אני יכול להגיד לקראת המשחק הזה?

1. סרגל המאמצים של זידאן הוא דבר שאני תמיד חוזר עליו. ריאל מדריד יכולה להתחיל רע, לא להרשים, ל זכות במקרה הטוב בנצחונות דחוקים עד חודש אפריל. מחודש אפריל והילך ריאל מדריד נוטה להראות את עורה האמיתי כשהיא חוזרת עם הנשק הכי גדול שלה- אינטנסיביות ולחץ גבוה. בפעמים הבודדות שזידאן בוחר “לשבור” את סרגל המאמצים שלו זה רגעים ספציפים בהם הקבוצה עם הגב לקיר, לדוגמא במשחק האחרון בשלב הבתים ולאחר שני הפסדים לא פשוטים לשחטאר ריאל מדריד הגיעו אחרת למשחק האחרון נגד גלאדבאך בו הם לחצו על כל המגרש והציגו משחק מצויין. המשחק נגד ליברפול עשוי להיות ככל הנראה יריית הפתיחה לקראת הגעה לשיא מבחינת אותו סרגל מאמצים ולפתיחת המבערים לקראת המאני טיים של העונה. או כמו שזידאן אוהב להגיד לרוב באיזור חודש מאי “אנחנו בכושר משהו בן ז!נה”.

2. אם יש משהו שהמשחק נגד ליברפול והקלאסיקו האחרון יכולים ללמד אותנו זה שהכוח של ריאל מגיע מהקישור שלה. אפשר באמת לטעון לאורך השנים שזידאן לא מצליח לשנות את מה שעבד לו כ"כ טוב, אבל מצד שני אני כל פעם מופתע מחדש את כמה הקישור בריאל הוא דומיננטי ועדיין מדורג בטופ חמש באירופה. מודריץ’, קרוס וקאסמירו מנהלים את כל ההצגה של ריאל כשהשניים האחרונים בעונה אישית מצויינת.

3. זידאן באופן עקבי מכין איזו תוכנית משחק מיוחדת לקראת מפגשים גדולים. הוא אוהב לתפוס איזה סוג של מצ’אפ ספציפי בו הוא מתמקד שיכול לעזור לו להכריע את המשחק. בין אם מדובר על הצבת שמירה ספציפית על מסי (יש דיווחים שאולי וואלוורדה יצטרף לחוליית הקישור למטרה זו), או אולי משהו בסגנון של המצ’אפ שהוא בנה עבור ויניסיוס נגד ליברפול, כשהוא ינצל את המהירות של הברזילאי מול מינגסה שהראה שהוא נוטה להתקשה עם שחקנים מהסוג הזה (כדוגמת אמבפה).

אז מה בכל זאת שווה לעשות נגד ריאל הזאת?

1. עיבוי הקישור הוא הכרחי. צריך באותה נשימה לדאוג שהקישור החזק של ריאל מדריד לא ישתלט בקלות על מרכז השדה, וגם לדאוג שמסי יקבל את הכדור בשליש הקדמי כך שהוא ינצל את ההגנה הדלילה והלא מנוסה באופן יחסי.

2. דסט יאלץ לעבוד קשה מאוד במשחק הזה כדי שהוא יוכל מצד אחד להוות אופציה נוספת בקישור כדי וגם להפריע לויניסיוס ומנדי להקשות על מינגסה שגם ככה עשוי להיות נקודת תורפה במשחק הזה.

3. זה צריך להיות יום מיוחד מאוד של דמבלה. בניגוד לפרטנר אפשרי נוסף בהתקפה כמו גריזמן, לדמבלה יש ערך מוסף עבור התקפת ברצלונה שמתקשה לייצר מצבים ולתעתע בהגנות. דווקא במשחק כזה בו ריאל מלאה בטלאים בהגנה דמבלה (הואיל ומסי ככל הנראה יקבל איזו מתכונת שמירה מיוחדת) יצטרך להיות מאוד חד כדי לנצל את מה שנאצ’ו ומיליטאו עשויים בטעות לתת לו.

משחק קשה שיכול מאוד להיות שיכריע עונה שלמה עבור כל קבוצה. ריאל מדריד מתחילה לדהור, וזה יהיה על ברצלונה לנסות לתקוע לה מקל בגלגל לפני שהיא מתחילה להיכנס למומנטום.

שיהיה בהצלחה.

בנוסף להודעה המצוינת של נדב, אני חושב שיש גם את הפן המנטלי. אומנם בארסה מראה יותר אופי העונה ממה שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות, אבל עדיין לדעתי יש יתרון אדיר לריאל בפן הזה. מרגיש לי שזה מובן מאליו שרוב שחקני ריאל ייתנו משחק טוב בעוד שאצלנו זה סימן שאלה אחד גדול.

מחזק ולכן אסור שדה יונג יפתח בתור בלם…

ההרכב -

3:5:2, כצפוי.
אראוחו זוכה לחולצת ההרכב, גריזמן למעיל בספסל.

הרכב הלבן -

בנזמה קפטן זה משהו שלא נראה לי אני יתרגל לעולם. :slight_smile:

אין תלונות על ההרכב . ההרכב הכי טוב.

ויסקה בארסה!

בינתיים נוקאאוט של זידאן, אבל לא רק.

פשוט אי אפשר לנצח עם שחקנים עומדים.

נ.ב. לא שזה היה נחשב, כי מסי נגע ביד, אבל למה לעזאזל פרנקי מסתובב אחורה במקום להפציץ את השער? די כבר עם הפחד הזה לבעוט.