מחזור 2 באלופות :: מנצחים את נאפולי 2-3 בחוץ

לקראת נאפולי| לאחר הניצחון היפה על ג’ירונה, ריאל מדריד מגיעה לאתגר עצום עם משחק חוץ קשה נגד אלופת איטליה מחר (שלישי, 22:00), בקרב ראשון על פסגת הבית. קמאבינגה עשוי להמשיך כמגן שמאלי, מה עם רודריגו ומודריץ’? הכל לקראת המשחק ועל המאזן נגד האיטלקיות - רק כאן

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד נאפולי במצב רוח הרבה יותר טוב אחרי ה-0:3 הלא רע בכלל בג’ירונה באמצע השבוע. הסדר שב על כנו כשריאל העפילה שוב לפסגת הטבלה. ואולם, היכולת, לפחות בפתיחת המשחק (שני מצבים ברורים של גול עבור ג’ירונה אחרי ארבע דקות) - לבטח לא תספיק. לא מול אחת הקבוצות הטובות ביותר בעולם. זה אתגר גדול עבור ריאל שנפלה במשחק הקשה האמיתי שלה השנה - בדרבי, ולא באמת נתנה פייט. “אנחנו משחקים נגד אחת הקבוצות הטובות באיטליה, ולא רק, זה משחק קשה ותחרותי כי זו קבוצה שיש לה הכל והאווירה תדחוף אותה עד לקצה גבול היכולת”, אמר קרלו אנצ’לוטי. “עלינו לעשות משחק רציני ושלם ואם נחזור על מה שעשינו נגד ג’ירונה - נוכל להשיג משהו טוב”, הוסיף המאמן. אם ריאל תנצח, היא תוכל להשיג מקדמה למשל בקרב על המקום הראשון בבית. בינתיים קרלו טוען שלריאל יש את הסגל הטוב בעולם, כמה מפתיע, ובונה על הניסיון. של הקבוצה: “אני לא רוצה להגיד שאנחנו רגילים לזה אבל כן, זה נכון, ולחולצה של ריאל יש משקל”. ההיסטוריה לצידנו.

בכל שמונת המשחקים האחרונים נגד קבוצות באיטליה, בעיקר נגד אינטר - ריאל ניצחה, מאז ההפסד ליובנטוס בגומלין באפריל 2018. מנגד, המאזן בארץ המגף הוא טעון שיפור - 11 ניצחונות, 8 תוצאות תיקו ו-18 הפסדים. בעונה שעברה הצליחה ריאל לנצח שתי יריבות חזקות כמו ליברפול באנפילד (2:5) וגם את צ’לסי בסטמפורד ברידג’ ברבע הגמר. עבור קרלו למען האמת מדובר במשחק די מיוחד, הוא “חוזר לזירת הפשע”, כפי שנכתב במארקה, שכן הוא פוטר בדיוק באותו מלון בנאפולי לאחר שכביכול לקח של חניכיו “במרד השחקנים” נגד הנשיא אאורליו דה לאורנטיס. קרלו, שספג “סכין בגב” כביכול מג’נארו גאטוסו, מדבר על התקופה הזו כחוויה טובה כמובן. הוא מרוכז כמובן רק בהווה (“שנתיים לאחר מכן חזרתי למועדון הטוב בעולם, אז הכל לטובה”). ויש לו צמד חדש להישען עליו: “דפו וקראוץ’” או אם נדבר ברצינות - ג’וד בלינגהאם וחוסלו. השניים כבשו יחד 11 מ-16 השערים של ריאל מדריד כלומר 64.7%. החלוץ הספרדי מחפש שער בכורה במפעל אחרי שהיה מתוסכל מאוד נגד אוניון ברלין. מנגד, נגד ג’ירונה הוא הבקיע כבר במצב הראשון, והקילריות תהיה קריטית.

למען האמת רב הנסתר על הגלוי לגבי ההרכב. מה שבטוח הוא שנאצ’ו יפתח במרכז ההגנה עם כל הכבוד לעליהום שספג השבוע - הרי דויד אלאבה הפצוע בחוץ. “נאצ’ו עשה משהו בחוסר בהירות, הוא התנצל. מה עוד מצפים ממנו לעשות? גם פורטו קיבל את ההתנצלות לשמחתנו”, אמר קרלו. זה הזמן של נאצ’ו לסתום פיות כמו תמיד - דרך עבודה קשה. דני קרבחאל עזב את האימון המסכם לכמה דקות כשהוא צולע אך נראה שיהיה כשיר. עמדת המגן השמאלי? אין לדעת, זה מריח שוב כמו אדוארדו קמאבינגה. וההתקפה? חוסלו מבקיע אבל קרלו לצד הקיבעון שלו לעתים בוחר הפתעות שליליות ואין לשלול את נוכחותו של רודריגו ‘הטכני’ יותר בהרכב על אף שהוא בבצורת איומה. מה שבטוח - ריאל מדריד תהיה חייבת את ויניסיוס ג’וניור בשיאו. זה שהתעלה במשחקים הגדולים אשתקד נגד ליברפול ונגד מנצ’סטר סיטי, ולא את הגרסה החלודה שלו.

“יש לי הרבה אפשרויות. זה טבעי שיש לתקשורת ספקות אבל לי פחות. פרלאן מנדי כשיר, בג’ירונה הגנו טוב. אם נצליח לשמור על שער נקי סיכוי הרבה יותר גבוה שננצח”, אמר. הוא לא פסל את נוכחותו של פראן גארסיה ולגבי קמאבינגה אמר: “הוא אפשרות טובה. הוא שחקן שלם שיכול לשחק בהרבה עמדות, הוא משכנע. אם אני אשאל אותו אם הוא מעדיף לפתוח כמגן שמאלי או על הספסל - ברור מה התשובה שלו. זה לא יהיה על בסיס קבוע”. קרלו החמיא לשחקני ההתקפה של נאפולי. קווארצחליה ו-ויקטור אוסימן: “הם חלוצים טובים מאוד שפרצו ממש בשנה האחרונה, הם הראו את האיכות והרמה הגבוהה שלהם. יש להם הרבה כישרון עם מאפיינים שונים. קווארצחליה טוב מאוד אחד על אחד ואוסימן מאוד מסוכן ברחבה ויודע להבקיע”.

גם בקישור יש המון אפשרויות. אם טוני קרוס ישחק הוא ירשום את משחקו המאה במדי ריאל בליגת האלופות - מכובד מאוד. הוא “יתנתק” מגוטי ויעפיל למקום התשיעי. אורליאן טשואמני בלתי ניתן להזזה, כך נראה, וגם פדה ואלוורדה. לפי החוק הלא כתוב, גם לוקה מודריץ’ ישחק, אחרי אפס דקות בשני המשחקים האחרונים. כמובן שהנוכחות שלו או של קרוס משפיעה גם על סגנון המשחק. “זה די מפתיע רבים שאין לו את התפקיד שהיה לו בעבר”, אמר קרלו ואז אמר את האמת לאמיתה - “יש לנו שבעה שחקנים מעולים ורק ארבעה משחקים”. הוא עקץ: “כששיתפתי חמישה קשרים - תקפתם אותי, אז אולי עדיף להישאר עם ארבעה”. הוא הוסיף שכל ההחלטות מקצועיות ושהכל יכול להשתנות. מודריץ’ שיחק בדרבי, נזכיר, וגם פתח נגד אוניון ברלין. “בשני המשחקים האחרונים הוןא לא שיחק כי התחרות גבוהה מאוד ומישהו על הספסל, יש לי כבוד עצום אליו. לעתים זה יכול להיות קרוס שיהיה על הספסל או טשואמני”. ומה יש לו להגיד על ג’וד? “הוא הסתגל בצורה טובה מאוד ומראה את כל התכונות שלו. זה לא משנה אם מישהו מחשיב אותו כטוב בעולם או לא. אנחנו מאושרים שהוא איתנו”.

מי שהגיע למסיבת העיתונאים יחד עם קרלו זהו פדה ואלוורדה. היכולת שלו במשחק כזה, קצת באמצע וקצת כחצי מגן בצד ימין שיעזור לקרבחאל - היא קריטית. זה משחק בפרופיל גבוה לחלוטין כמו שלבי הנוקאאוט בליגת האלופות. פדה דיבר בהרחבה על החודשים המאתגרים שעברו עליו ואמר: “חוויתי רגעים מאוד קשים עם אשתי בעונה שעברה. אלה דברים שקורים בחיים. ניסיתי להתמקד בכדורגל, במונדיאל, כמה שאפשר, הרי אני שחקן כדורגל. זכינו בגביע המלך וכל זה גרם לי לשכוח מהבעיות שלי בסוף העונה. צמחתי כבן אדם”. הוא החמיא שוב ושוב ללוקה ואמר שהוא אגדה, רפרנס, ובכלל לקישור ההיסטורי של ריאל מדריד ואמר שהוא ניסה ללמוד מכל אחד. “אני מרגיש טוב מתמיד ומנסה להסתגל וללמוד את השיטה החדשה”. פדה סיכם: “חשוב מאוד להמשיך ולנצח בליגת האלופות מול יריבה היסטורית. אנחנו נרגשים ומחכים למשחק מחר בקוצר רוח, בתקווה שננצח, שתי הקבוצות בכושר טוב. כמובן, ליגת האלופות היא מפעל מאוד חשוב עבורנו ואנחנו רוצים לנצח”.

אימון ריאל מדריד - 02-10-2023
מוזיקה בבקשה. משחק גדול בליגת האלופות. ריאל מוכנה?

ריאל מדריד - הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו, אדוארדו קמאבינגה| אורליאן טשואמני, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור וחוסלו (רודריגו)

מה המצב נאפולי?

נאפולי שוב מחייכת. הכדורגל שלה מתחיל להזכיר את האליפות מהעונה שעברה ההיסטורית – אליפות ראשונה מאז 1990, ו-ויקטור אוסימן והקבוצה יישרו את ההדורים. תהיו בטוחים שהקהל מכין מחר חגיגה ענקית באצטדיון על שם דייגו מראדונה ז"ל. הקבוצה של רודי גארסיה (לוצ’יאנו ספאלטי שעשה היסטוריה – כבר איננו) חוותה איזה קרייסיס בחודש ספטמבר עם שלושה משחקי ליגה רצופים ללא ניצחון, כולל הפסד ביתי שברף של הקבוצה ב-14 החודשים האחרונים נשמע הזוי (2:1 נגד לאציו), אבל הצרות מאחוריה. היא גם כן השיגה ניצחון מאוחר במחזור הפתיחה, 1:2 בבראגה בדקה ה-88, ובליגה הפגיזה עם שתי רביעיות – 1:4 על אודינזה וממש ביום שבת גם 0:4 על לצ’ה (“נאפולי מפרקת אבל גם חוסכת בסוללות”, נכתב) כשלא מעט שחקנים בכירים מקבלים מנוחה. או שעולים מהספסל כמו אוסימן או שמוחלפים מוקדם כמו היהלום הגיאורגי. אמנם היא רק שלישית, אחרי צמד המילאנזיות ורחוקה ארבע נקודות מהפסגה, אבל העונה עוד בחיתוליה. האיטלקים כבר אינם חסרי ניסיון באירופה ואשתקד הגיעו עד לרבע הגמר - הישג השיא בתולדותיה. הם מקווים להאפיל על כך העונה שכן בצמד המשחקים נגד מילאן לא הציגו את הכדורגל האופייני שלהם.

אי אפשר לדבר על נאפולי בלי לשים את הזרקור על אוסימן. ההחלוץ, שרבים חלמו לראות אותו כ-‘9’ של ריאל, הרשית 31 שערים אשתקד בעונה אדירה (מלך שערי הסרייה א’ עם 26)– 39 משחקים בלבד, והעונה יש לו כבר חמישה. אוסימן ‘כיבה את השריפה’ שהחלה עם החמצת פנדל שלו נגד בולוניה וסרטון טיקטוק מטופש המשווה בינו לבין קוקוס. לאחר פרסומים כי הוא כעס במתחם האימונים ואף איים לתבוע את המועדון - החלוץ הרגיע במכתב פתוח לאוהדים. “אף אחד לא יסכסך ביני לבין נאפולי, שאנשיה הראו לי כל כך הרבה אהבה, להגיע למועדון הייתה החלטה נפלאה ב-2020. אני אסיר תודה לנצח”. בכל מקרה, אוסימן יודע ששער או הופעה נגד ריאל מדריד זה תמיד טוב כדי להתקדם ליעד הבא. במשחקו ה-200 בכדורגל מועדונים, יש לו מוטיבציה נהדרת. חוויצ’ה קווארצחליה, שסיפר שהאליל שלו הוא גוטי, משלים את החלק הקדמי יחד עם מטאו פוליטאנו. הגיאורגי שיחק 58 דקות בלבד במשחק האחרון ובישל שלושה שערים בצמד המשחקים האחרונים. שחקן עם דריבל יוצא מן הכלל שיהווה סכנה. מטורף לחשוב שהוא רק בן 22. אשתקד היו לו 13 שערים ו-14 בישולים בליגה. מאמנו אמר עליו: “הוא מצא שוב ביטחון, הוא מצא שוב שערים שהיו חסרים לו. הוא היה מרוכז מדי בלמצוא שוב את השער, עכשיו הוא יותר שליו”.

במשחקי הבית רשמה נאפולי מרשימה. אשתקד היא פירקה 1:4 את ליברפול במשחק היסטורי ובליגה הפסידה פעמיים בלבד, כשהיא מנצחת למשל את אינטר ומפרקת לגזרים 1:5 את יובנטוס. בצ’מפיונס יש לה כבר 14 משחקים ללא הפסד מאז נכנעה למנצ’סטר סיטי ב-2017/18. עם הספרדיות המצב פחות טוב. במשחקי הבית רשמה נאפולי שלושה ניצחונות מול שישה הפסדים ב-11 משחקים מול הספרדיות. למעט ניצחון על גרנאדה 1:2 בשנים האחרונות. ארבעה משבעת משחקי הבית האחרונים של נאפולי מול ספרדיות הסתיימו בתיקו 1:1, כך למשל נגד ברצלונה. תהיו בטוחים שגם אם בקבוצה מכירים בנתון זה לא מעניין אותם בכלל. “תחזיק את הצעקה שלך, יש עוד עשרים וארבע שעות”, נכתב בחשבון הטוויטר של המועדון כדי להטריף את הקהל על רקע תמונה של תוכניית המשחק. תוך כמה ימים נחטפו כל הכרטיסים.

ג’ובאני די לורנצו, מגן וקפטן נאפולי, הדגיש את החשיבות של הקהל: “זה תמיד נחמד לשחק את המשחקים האלה. אנחנו יודעים שאנחנו עומדים מול קבוצה של אלופים גדולים, אבל אנחנו משחקים בבית עם האוהדים שלנו ונעשה את המקסימום כדי להקשות עליהם ואנחנו מאמינים בעצמנו. אני בטוח שהם גם חושבים שאנחנו קבוצה מצוינת”. הוא הבהיר כי מבחינתו, מבחינת חבריו ומבחינת המועדון שום דבר לא השתנה עם אוסימן. על הביקורות העונה: “כשאנחנו לא מצליחים, הם אומרים שאנחנו לא אותו דבר כמו בעונה שעברה. כשאנחנו מצליחים, הם אומרים שהקבוצה הישנה חוזרת. הם ממשיכים לדבר על נאפולי של העונה שעברה, אבל אנחנו חייבים להסתכל קדימה. לא היינו במיטבנו ברגעים מסוימים, אבל העונה ארוכה וכולנו מרוכזים בדרך שלנו. ניצחנו את משחק ליגת האלופות הראשון בחוץ, אז אנחנו רגועים לקראת מחר. אנחנו צריכים אומץ, אני בטוח שנשחק משחק נהדר”. קרלו אנצ’לוטי החמיא למגן שלפני שש שנים שיחק בכלל בליגת המשנה, ואיך הקריירה שלו צמחה. די לורנצו אמר כי יהיה נחמד מאוד מבחינתו לפגוש את קרלו שוב.

הקבוצה תחסר שלושה שחקנים פצועים אבל מדובר בכאלה שוליים מהסגל, למשל השוער המחליף פיירלואיג’י גוליני והבלם חואן חסוס. אלה שכן יהיו, אל תשכחו את ג’ובאני סימאונה, הבן של, עוד שחקן גיבוי מהספסל (הגיע מוורונה), וכמובן ג’אקומו רספאדורי שנמצא עוד בעונה שעברה אחרי שהושאל עם חובת רכישה. בקיצור, נאפולי מאמינה בהתקפה, חושבת התקפה. מטאו פוליטאנו מגיע רענן יחסית אחרי חלוקת העומסים בשבת.

המאמן רודי גארסיה משדר ביטחון רב: “ליגת האלופות היא התחרות הכי יפה, זה תמיד רגע מיוחד עבורנו. ההמנון המצמרר, המוזיקה נותנת לך אנרגיה וגורמת לך להיות מודע לעובדה שאתה שם. נאפולי חייבת לשחק בה כל שנה. עכשיו בוא נחשוב על המשחק מול ריאל אבל בואו לא נשכח שהאליפות היא שמביאה אותנו לכאן ועם שני המשחקים האחרונים חזרנו לטופ 4, עכשיו אנחנו יכולים להתרכז באתגר הגדול הזה.ריאל היא אחד המועדונים הגדולים בעולם, עם רשימה ייחודית של הצלחות. אני מכיר ומעריך את אנצ’לוטי כמו כולכם, יש להם עדיין בערך עשרה מהשחקנים שזכו לפני שנתיים, אבל אנחנו רוצים לעלות על המגרש ולעשות הכל כדי לנצח”. ברור לי מהם המפתות: “אנחנו צריכים לב ובוודאי שיהיה לנו. אבל אנחנו צריכים גם ראש, כי יהיו רגעים שבהם נצטרך להיות טובים בהבנה אם לדחוף או למנוע מריאל להראות את האיכויות שלה. התחלנו לא רע”. הוא החמיא לריאל שהסתדרה היטב עם עזיבתו של קארים בנזמה - כשג’וד בלינגהאם נכנס בערך לנעליו אבל אומר שכדאי לשים לב לכולם, גם לחוסלו. “נצטרך להיות צנועים כדי לנצח ולתת 120%”. המהירות, הלב והטירוף - אלה המאפיינים שלה. “ניצחון על ריאל מדריד יהווה את המכה האחרונה על השולחן, מכה לה נאפולי מחכה על אף הזכייה המרגשת באליפות”, נכתב בכלי התקשורת בספרד.

Frosinone 1-3 Napoli: Victor Osimhen hits double as Napoli begin Serie A title defence with win - Eurosport
ברור לכם מי האיש. אוסימן חוגג, הסאגה מאחוריו

נאפולי - הרכב משוער: אלכס מרט| ג’ובאני די לורנצו, ליאו אוסטיגרד, נתן ברנרדו דה סוזה, מתיאס אוליביירה| אנדרה-פרנק זמבו אנגיסה, סטליסנב לובוטקה, פיוטר ז’לינסקי| מטאו פוליטאנו, חוויצ’ה קווארצחליה ו-ויקטור אוסימן

קצת היסטוריה:

תשע קבוצות איטלקיות התמודדו נגד ריאל מדריד עד היום. את נאפולי פגשנו רק לארבעה משחקים, שתי התמודדויות כפולות – אחת בימי דייגו מראדונה העליזים בשנות ה-80, ואחת בעונת הדאבל עם זינדין זידאן. עוד קבוצה מארץ המגרף שפגשנו ארבע פעמים היא לאציו (מאזן של שני ניצחונות ושתי תוצאות תיקו), ורק נגד טורינו (ניצחון והפסד), אטאלנטה (ניצחון כפול ברבע הגמר ב-2021) ופיורנטינה (ניצחון בגמר ליגת האלופות ב-1957) שיחקנו פחות. הקבוצה אותה פגשה ריאל הכי הרבה פעמים היא יובנטוס – 21, ואין כמו לעשות את זה בגמר ליגת האלופות, פעמיים הגמר נצבע בלבן – 0:1 ב-1998 (לה ספטימה – פדג’ה מיאטוביץ’) ו-1:4 מחשמל ב-2017 (צמד לכריסטיאנו רונאלדו). המאזן נגד יובה עומד על 10 ניצחונות מול תשעה הפסדים. עוד יריבה איטלקית שהייתה נגד ריאל בגמר היא מילאן, באותה ניצחנו 2:3 בעונת 1957-58. בנוקאאוט זה הלך פחות טוב, המאזן הוא 6-3-6. גם את אינטר פגשה ריאל בגמר, והפסידה לה ב-1964 3:1. עם ארבעה ניצחונות רצופים בשנים האחרונות, ריאל עלתה למאזן חיובי נגד הנראזורי – 10-2-7. את רומא פגשה ריאל 12 פעמים, לנצח תיזכר ההדחה ב-2008, אך המאזן טוב – 8-1-3.

Napoli 1-3 Real Madrid (agg: 2-6): Champions League last 16, second leg – as it happened | Champions League | The Guardian
לסרחיו פנית - לא טעית

ועכשיו אחרי ההקדמה – המפגשים נגד נאפולי. הקינטה דל בויטרה פגשה את נאפולי בסיבוב הראשון של גביע אירופה ב-1987-88. ריאל ניצחה בסנטיאגו ברנבאו 0:2 משערים של מיצ’ל בפנדל ושער עצמי של פרננדו דה נאפולי. לצערנו, אגב, ריאל סבלה מעונש של אופ"א והמשחק נערך ללא קהל. אף אחד לא היה יכול לראות את השחקן הטוב בעולם. בגומלין האיטלקים השיגו שער מהיר בדקה התשיעית – ג’ובאני פרנסיני, אבל אמיליו בוטראגיניו השווה לפני ההפסקה וסגר את ההתמודדות עם 1:1. קפצנו בזמן כמעט 30 שנה קדימה. שמינית גמר 2017. לורנצו אינסינייה ניצל את זה שקיילור חלם בהקיץ. אבל היתרון האיטלקי החזיק מעמד עשר דקות – בנזמה השווה בנגיחה אחרי בישול של קרבחאל. במחצית השנייה הגיע בליץ’ של עשר דקות. כריסטיאנו בישל לקרוס שכבש בבעיטת סרגל ובדקה ה-54 קאסמירו בעט וולה אדיר לרשת. ריאל הגיעה עם 1:3 לגומלין אבל שיחקה רע, נקלעה לפיגור ושער אחד נוסף של האיטלקים והיא בחוץ. דריס מרטנס כבש ורק בדקה ה-51 הפאניקה נרגעה עם נגיחה של האחד והיחיד סרחיו ראמוס. כעבור שש דקות הוא שוב כבש בנגיחה אבל השער הפך רשמית לעצמי של מרטנס. בתוספת הזמן המחליף מוראטה קבע 1:3. נציין שוב כי הרקורד של ריאל מדריד במשחקי החוץ באיטליה הוא 11 ניצחונות, 8 תוצאות תיקו ו-18 הפסדים.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד נאפולי:

image

ההרכבים המשוערים בתקשורת במדריד למשחק נגד נאפולי בליגת האלופות: המארקה וה-AS גם יחד מכריזים ש’ירח הדבש’ של חוסלו נגמר והוא יסופסל לטובתו של רודריגו. אין עוררין על נוכחותם של פדה ואלוורדה ואורליאן טשואמני במרכז השדה. והשאר? המארקה הלכו עם פרלאן מנדי בצד שמאל, לעומת ה-AS שהציבו את אדוארדו קמאבינגה. לפי המארקה טוני קרוס יפתח ולפי ה-AS לוקה מודריץ’. לגבי האיטלקים ההרכב די צפוי. פוליטאנו, ויקטור אוסימן וחוויצ’ה קווארצחליה המסוכן ירכיבו את החלק הקדמי. נאפולי תמשיך ב-4:3:3 שלה. חלק מהכוכבים זכו למנוחה חלקית בניצחון האחרון

שער המארקה על רקע תמונה של האצטדיון על שם דייגו מראדונה: “בבית של מספר 10 האלוהי” - ריאל תערוך בכורה במגרש הזה במתכונת החדשה שלו| השחקנים של קרלו אנצ’לוטי מחפשים את המקום הראשון בבית - עם ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו (יחזור להרכב) בחלק הקמדי| נטען כי לוקה מודריץ’ יתחיל על הספסל| המארחת מגיעה למשחק אחרי שני ניצחונות גדולים בליגה בהם כבשה רביעיות בקלות.

בפריויו נכתב: “עמוד נאפולי יבחן את הטריינדט החדש של אנצ’לוטי”. קרלו כבר יצר את ה-BBC בעבר, לאחר מכן היו ואלוורדה-בנזמה-ויניסיוס וכעת יש טריו חדש. “המאמן האיטלקי הוא גאון בניהול האגו, רגשות, משחקים. זה המפעל האינסופי של קרלו”. ריאל רוצה לצלוח את המבחן התובעני ביותר שלה, השני אחרי הדרבי. אבל ממול ג’ובאני די לורנצו שפתח את העונה בצורה מדהימה, הוא יפגוש את ויניסיוס ג’וניור.

שער ה-AS עם כוכב נאפולי שחלק מהריאיון שלו תרגמנו: “אנחנו לא מפחדים מריאל” - עוד הוא אמר: “כילד צפיתי בהם בטלוויזיה ועכשיו אני כמובן רוצה לנצח אותם”| לפי ה-AS כאמור לוקה יפתח דווקא בהרכב היום כפי שהיה במשחק הגדול הקודם - הדרבי.

בפריויו נכתב: “אוסימן הוא הר הגעש האמיתי” - החלוץ, שהתפייס עם המועדון וזוכה לאהבה אינסופית באצטדיון של מראדונה, מאיים יחד עם חבריו על ריאל מדריד. רודריגו כנראה יחזיר את חוסלו לספסל. בשני המשחקים האחרונים שלה נאפולי הייתה שוב ציקלון והזכירה את העונה שעברה, עד כמה היא חזקה. נכתב בהרחבה על העונה הפנטסטית של אוסימן אשתקד. בריאל יש ספקות, קמאבינגה יכול להיות מגן שמאלי. ויניסיוס למעלה יחד עם רודריגו.

אלפרדו רלאניו לא מבין את הביקורת על קרלו אנצ’לוטי וכותב בטור דעה ל-AS: “הוא בסה"כ מחפש את ה-11 הטובים שלו”, ובמילים אחרות - וזה בסדר גמור. “עכשיו כשיש כל כך הרבה משחקים ברציפות ועומס מטורך, 11 קבועים זה משהו שלא קיים בניגוד לעבר, אי אפשר לדקלם את ההרכבים. כיום קבוצות בנויות מ-16 שחקנים טובים. יש אולי בסיס מסוים של שחקני הרכב: ג’וד בלינגהאם כזה, אנטוניו רודיגר מאז הפציעה של אדר מיליטאו. אבל איך תגדירו את רודריגו?”. רלאניו מחמיא לאנצ’לוטי על כך שניסה את קמאבינגה כמגן שמאלי להפתעת רבים מול ג’ירונה - וצדק. הוא מציג את ספסולו של רודריגו כהבנה שחוסלו בכושר טוב והוא משחק בצדק. קרלו טעה בדרבי עם השילוב של קרוס ומודריץ’ יחד וכנראה לא יחזור על כך. “זה לא יום להסתיר את הקלפים שלך. בשריקת הפתיחה נדע במה בחר קרלו. לא כולם יאהבו את ההרכב, אבל הוא בחר בטובים ביותר עבורו. וכל מי שייצא מהמנהרה יצטרך לתת הכל, כשהוא מרגיש הכי חשוב. להוכיח לקרלו שהוא צדק שבחר בו”.

איפה ישחק מודריץ’ שאנצ’לוטי כנראה ידחוף אותו שוב ?
אם משחקים 442 לתת לו לשחק בשפיץ כשיש לך את בלינגהאם זה טימטום, לתת לו לשחק כחלק מהשלישייה היותר אחורית זאת התאבדות.
אם רוצים לתת דקות למודריץ’ אז נגד לאס פאלמאס וכאלה שיש לו שטחים ונוגע הרבה בכדור ולא צריך לרוץ ולעשות עבודה טקטית שחורה, כפי שראינו מול אתלטיקו לתת למודריץ’ העכשווי לשחק ברמות היותר גבוהות זה די לבזות אותו.
רציתי שיחתום בסעודיה על חוזה של טריליון דולר, היה מרוויח יפה לפני הפרישה והיה נמנע ממני לראות בעצב מה נהיה מאחד השחקנים שהכי אהבתי בכדורגל העולמי, ריאל מדריד הגדולה מבחינתי זה קודם כל מרסלו ומודריץ’.

חג אלופות שמח לכולם. כמובן שזה לא דומה בהתרגשות אבל מבחינת איכות היריבה וכדומה זה משחק שמינית גמר ליגת האלופות לכל דבר. קודם כל כדי להתקרב לשמינית הגמר רצוי שלא להפסיד ובכך להשיג יתרון מסוים בקרב על המקום הראשון. מעבר לכך זה משחק שאני רוצה שריאל מדריד תוכיח לי, כי נגד ג’ירונה זה עדיין לא היה מספיק טוב (חמש הדקות הראשונות) וגם ג’ירונה עם כל הכבוד זה לא מוקש מספיק גדול - שאפשר לסמוך עליה, שיש כאן משהו בריאל מדריד 2023/24. שזו לא תהיה עונת הישרדותית, שעוד קצת זמן נראה שיפור.

פתיחת המשחק קריטית מאין כמוה, לנאפולי, שנכנסת לקצב לאט לאט ובמשחק כזה תראו ממנה טירוף ולא כמו בסרייה א’ שקצת משעמם לה והיא הגיעה לגג אחרי האליפות - יש שחקני הכרעה מצוינים - מישהו אמר ויקטור אוסימן - שיענישו על הריפיון ההגנתי. גם הקישור האחורי צריך לתת את הטון - המשכיות מצד אורליאן טשואמני. אני חושב שנראה ריאל מדריד נסוגה ו"מתבנקרת" ומנסה לחפש את ויניסיוס ג’וניור בכדורי עומק. על לחץ גבוה וכאלה אין על מה לדבר. לא בושה לפתוח משחק עם איזה פאול-שניים ולהיות אגרסיביים.

“היושרה המקצועית” של קרלו אנצ’לוטי תימדד היום עם בחירה אחת בהרכב - חוסלו ולא רודריגו. אני לא הופתעתי לקרוא במארקה וב-AS, וגם בפריויו כתבתי בעצמי - שרודריגו ירוויח את מקומו. הוא שחקן שאני מאוד אוהב, אני לא מזלזל בו ואין מצב שהוא יאכזב אותנו עונה שלמה, אולי יגיע הגול וזה יהיה כמו קשטופ, לרוב הוא מתניע לאט. אבל חוסלו מצוין, הוא מציג נוכחות, זה עוזר גם לוויני לדעתי וגם לג’וד בלינגהאם כמובן לבוא מקו שני, הם משתפים פעולה יפה ביחד. וחוסלו תקע את הראשון נגד ג’ירונה מהמצב הראשון. אל תוריד לו את הביטחון. ברור למי יש “מעמד” גבוה יותר בקבוצה. רודריגו יכול להיות אחלה סופר-סאב בדקה ה-60 ככה.

הלאה, אדוארדו קמאבינגה. בינתיים טוב לי שיהיה מגן שמאלי. אני פשוט לא סומך על פרלאן מנדי לא ברמת הריכוז וכמובן השליטה בכדור, אם כי קמאבינגה נוטה לקחת סיכונים ומשחק לעתים עם אובר ביטחון. מצד שני רק במשחקים כאלה אפשר לצמוח - ואני מדבר על פראן גארסיה שאסור לעשות עליו איקס אבל טבעי יותר שישחק במשחק הליגה הקרוב בסנטיאגו ברנבאו.

אם ויניסיוס יהיה חלוד יהיה לנו קשה מאוד. גם במשחק רע שלו אתה מצפה לאיזה דריבל ומהלך בזק אחד על הקו, נניח שהיה לו אחד כזה - נגד ג’ירונה.

שחקן מפתח נוסף שלי זה דווקא נאצ’ו מעבר לכך שפדה ואלוורדה יהיה חצי מגן ימני היום וזה ברור. נאצ’ו עבר עליהום מאוד לא מוצדק. הוא “השחקן הפסימי” ביותר בקבוצה, הגדרה שאהבתי. הוא תמיד רץ יותר, תמיד מוכן, הוא לא שאנן. כמובן שגם הוא טועה אבל לדעתי פחות. מבחן גדילה גם לאנטוניו רודיגר.

לוקה מודריץ’ הפך להיות סיפור. אם קרלו היה נותן לו כמה דקות בג’ירונה אז 50% מהשאלות היו נחתכות. אני חושב שאולי לא הוגן לקבור אותו אחרי הדרבי על אף שהיה חלש, זה באמת גם נבע מכל הקבוצה. ואם מודריץ’ נניח משחק היום אז הוא בעצם פתח בשני המשחקים הכי קשים העונה. זה מראה שעדיין יש לו מעמד.

כמובן שבחירה נכונה של ההרכב תועיל לקבוצה, יש כאן שלד שרגיל למשחקים האלה ויש גם שחקנים חדשים שנכנסים לאט לאט. אבל חשוב שריאל מדריד תקבל צורה. קבוצה טובה יודעת לשחק טוב גם אם המאמן מפריע לה. גם אם נניח נראה את פרלאן מנדי מגן שמאלי ואת צמד הוותיקים באמצע וזו אפשרות שפחות נראית לי. האללה מדריד!

טיטי אני חושב שאתה מגזים, הוא לא עד כדי כך גמור. הוא עדיין יכול לשחק וגם לתרום המון, רק שמעדיפים לתת דקות לשחקנים הצעירים ולכן הוא נדחק לספסל.

גמור לרמות היותר גבוהות, הוא עדיין קוסם ומה שיש לו ברגליים ובעיקר בין האוזניים אי אפשר לקחת ממנו, אפשר לתת לו דקות רבות כמחליף החל מהדקה ה 60 בהרבה מאוד משחקי ליגה, ואפשר לתת לו גם דקות נגד בראגה באלופות, כשיש לו זמן ןשטח הוא עדיין יכול לתרום, אבל במשחקים ברמה היותר גבוה עם קצב יותר מהיר כשאין הרבה שטח הוא כבר לא מתאים, גם לא כמחליף, כותב זאת בעצב רב, לדעתי האישית הקשר הכי גדול בדור שלו, עשה נס לקראת סוף הקריירה וחזר מהמתים, אבל אי אפשר אותו נס פעמיים.

למשחק עצמו, קמאבינגה מגן שמאלי ופדה עושה בייביסיטר לקרבחאל, 2 מגינים רציניים שמתאימים לרמה ואז אתה מרוויח את כל הכוח של הצמד קמא ופדה בקישור, במקום זה הם מחלטרים פה ושם, בדיוק כמו בהתקפה והשיטה, הפכנו לחלטורה אחת גדולה, חסר רק שיביאו את יוסי מזרחי כמאמן.

יש לו או אין לו מה לתרום - בכל מקרה במערך הזה אין לו מקום. לשחק מאחורה הוא לא יכול וגם לא להחליף את ג’וד…

חבל מאוד שהוא לא עבר לסעודיה. מבחינת יכולת נטו היום, הוא אמור להיות הקשר האחרון בהיררכיה שלנו.

לגבי המשחק, אני מקווה שנראה את קמא כמגן שמאלי. הוא נכנס הרבה לאמצע וזה מאפשר לוויני להצמד יותר לקו, וגם בלי זה - כרגע אני סומך עליו יותר בתור מגן. הוא קצת מפוזר מדי ולא אחראי במרכז. בהמשך למה ש @Raulito-7 כתב על זה שנאצ’ו הוא ‘פסימי’ (מסכים לגמרי), אז קמא הוא קצת ‘אופטימי’ מדי כדי לשחק במרכז.

טשואמני חייב לשחק, בעיקר אחרי התצוגה במשחק האחרון (בלי קשר לגול).

לגבי קמאבינגה, כמגן הוא קרוב יותר לשער שלנו כמובן. אולי זה מסוכן. הוא שאנן ולכן לעתים אפשר ללחוץ אותו. עבודה של מגן היא לא רק דו קרב בכנף שם המהירות-זריזות-פיזיות היא יתרון עצום. הגנה היא גם היא סגירה אלכסונית, משחק גובה…התקפית ולהניע כדור ברור שהוא מושלם. ואז נזכרתי שפראן גארסיה תעלומה, נאצ’ו כבר משחק, דויד אלאבה גמור ופרלאן מחייך

אני דיי מרוצה מהיכולת של מודריץ’ עד עכשיו. הוא לא מבריק כמו פעם, אבל אם נבחן כל שחקן בפני עצמו, אף אחד עדיין לא ביכולת מדהימה, גם לא קמא או בלינגהאם שלמרות שנותן את המספרים הוא יכול לשחק וגם עוד ישחק כדורגל הרבה יתר טוב. כשהקבוצה תתחבר ונראה אשכרה כדורגל הוא יוכל לתרום גם יותר. מסכים שהאנרגיה שלו אינה לרמות הגבוהות, ועדיין מה שיש לו ברגליים ובראש יותר ממפצה על חוסר הפיזיות שלו גם בגילו המתקדם.

בכל מקרה אני מעדיף שהוא לא ישחק, למרות שזה כואב, מסיבות אחרות. אני מעדיף שאת הדקות האלה יקבלו שחקנים צעירים ויצברו ניסיון.

בהרכב היהלום שלנו המגן עולה המון ומי שמחפה עליו זה הקשר שבצד שלו.
גם כששיחקנו 433 עם מרסלו, היו מחפים עליו. על קשר אמצע קצת קשה יותר לחפות.

לגבי קמא, לדעתי בסגירות האלכסוניות הוא יותר טוב מאשר בראיית המשחק במרכז, ובכלל אני חושב שהיתרונות שלו באים יותר לידי ביטוי בצד, לצד זה שהחסרונות שלו פחות משפיעים שם. כל זה נכון להיום, יכול להיות שבעתיד הוא יהיה קשר אמצע מדהים.

אני נאלץ שלא להסכים איתך. משחק ההתקפה שלו לוקה בחסר בשני התפקידים, ומשחק ההגנה שלו טוב מאוד. אני פחות אוהב אותו כמגן כי רואים בבירור שהוא לא מכיר טוב את הסגירות ובדרך קבע מאבד את השחקן שלו באגף. הבנאדם פשוט לא מגן. אצלינו הוא משחק שם רק כי האופציות האחרות לא מספיק טובות מהבחינה ההתקפית.

בכל אופן כשאנחנו תוקפים הוא נכנס פנימה כמו שכתבת ומאפשר לנו להעמיס את הקישור, כשהאגף נשאר לויניסיוס שגם ככה מעדיף אותו וסוגר למגן הקלאסי שרץ על הקו את האיזור. אנצ’לוטי אמר בפירוש השבוע שזו היתה הסיבה שהוא הועדף שם על פני האחרים. אני לא חושב שזה רעיון טוב, מכיוון שהבנאדם הבהיר בצורה נחרצת שהוא לא הולך לבלות את הקריירה שלו שם.

עדיף שישחק במרכז, שילמד לתקוף מהמרכז ויקבל שם את הדקות, מאשר שיחלטר כמגן.

אז אחרי שבמשחקים האחרונים קרלו דאג להחליף את חוסלו מיד אחרי שהוא הבקיע, הפעם הוא בוחר בטקטיקה אחרת ולא מעלה אותו בכלל.

דעתי על ההרכבים: אני לא הייתי צריך לחכות למארקה ול-AS הבוקר כדי לדעת שזה יקרה, כתבתי את זה על דעת עצמי בפריויו שעלה אתמול בלילה. אני לא חושב שנראה העונה הבדלים כה תהומיים בין שני שחקני התקפה שלנו, ממש נקודות קיצון בכושר שלהם: חוסלו מבקיע בקצב לא רע ורודריגו לעתים לא מסוגל לבעוט למסגרת ממטר. ועדיין קרלו אנצ’לוטי בוחר בברזילאי ועולה בלי חלוץ, הוא יכול לרסק את חוסלו לדעתי (נזכיר שהוא לא פתח גם בדרבי - בכל משחק גדול הוא פסול) וחבל. אבל אף אחד לא מופתע. לגבי השאר? הייתי מעדיף את אדוארדו קמאבינגה באמצע כי טוני קרוס רכרוכי אבל יש בעיות נוספות, ואני חושב שנגמרו ימי הכיף במסיבות שהיית רואה את ההרכב שלנו ואומר ‘וואו’. לא משנה מה קרלו יבחר אני לא אהיה מרוצה. האללה מדריד שיהיה לנו בהצלחה.

50% מהנשאלים בסקר המארקה הולכים יד ביחד עם דעתי:

אגב אם אפשר בלי תמונות ממדרידיסטה הדוחים פה - אשמח.

אני חושב שגם התקפית וגם הגנתית התפקוד שלו כרגע לוקה בחסר בשני התפקידים, פשוט לדעתי בתור מגן הוא בטוח ילמד לתקוף ולהגן בצורה טובה, ובתור קשר אולי.

אני חושב שכקשר הוא מגן בסדר גמור. היסודות שם. מדיי פעם הוא מאבד את השחקן או חולם אבל בדרך כלל הוא בסדר. כשהקבוצה תתחבר יותר והוא ירגיש יותר בנוח עם מה שמצופה ממנו זה גם יראה טוב יותר. אני מצפה שהעונה הוא יתקדם הרבה, נראה עד לסוף העונה כמה הוא ישתפר גם בתחום ההגנתי וגם ההתקפי, שם לדעתי זה החיסרון הגדול יותר שלו. יש לי המון ציפיות ממנו מכיוון שמהבחינה הטכנית והאתלטית הוא שם לגמרי.

הרכב טוב, מעניין אם אנצ’לוטי יחזור לרעיון שאיתו פתח את העונה, שויני ישחק באיזור שבין הרחבה לקו וקמא יהיה זה שיתפוס את הקו, וכן בלינגהאם שחקן המטרה במקום חלוץ 9 רגיל, או שפשוט נמשיך כמו ששיחקנו במשחקים האחרון במערך הא-סימטרי הלא מובן הזה. אני אשמח לאופציה הראשונה.

דעתי מאז שקמאבינגה הגיע, הוא כבר היום אחד הקשרים הטובים בעולם, קשר אנרגטי, טכני, פיזי, חכם וסופר אתלטי ומהיר ומקומו חייב להיות מובטח בהרכב, רק אנצ’לוטי המקובע והמיושן עוצר אותו.
יש לו חסרונות אבל זניחות יחסית לאיכויות שלו ואם ישחק מספיק וברציפות בהרכב הוא ילמד את מה שצריך ללמוד וכבר לא יהיו חסרונות.

ההרכב עצמו, כל הרכב של אנצ’לוטי מתחילת העונה היה גרוע, כל הרכב שלא כולל את חוסלו או כולל את מודריץ’ הוא הכי גרוע האפשרי, היום חוסלו לא בהרכב, לכן חרא הרכב גם אם מנצחים.

לראשונה מאז שאני זוכר את עצמי אני לא אראה משחק של ריאל בליגת האלופות (רק כי אני יושב כרגע בטרפורד קשישה).

קצת צובט לי בלב, אבל מקווה לפחות לניצחון במחצית, בטוח אכנס לקרוא פרשנות רצינית פה בפורום.

בהצלחה לנו, לא משנה מי משחק, העיקר שבלינגהאם ימשיך לכבוש!

לא אמרת שהוא צריך לשחק מגן?

נתת פה סופרלטיבים אבל מצד שני הבנאדם לא יודע לתקוף ולא נותן מספרים, והייתי מצפה מאחד שמאוד רגיש להחלקות גם לציין את הנקודה הזאת.

יש לו פוטנציאל להיות אחד הקשרים הטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם, אבל כרגע הוא עדיין לא קרוב לשם.

הסיכויים לדעתי לא לטובתינו כן חוסלו או לא חוסלו.