בועטים בדלי 2-2 (סוארז וידאל דה יונג מורחק)

אני לא צריך לשכנע אותך, אם גריזמן לא הינו צריכים להבקיע יותר שערים. אלא לשמור על התוצאה. אני לא אוהב את זה. אבל בסיטואציה שנוצרה, אין שום ברירה. זה לא שואלורדה הלך עם חילוף התקפי. ואז אתה אומר לי, וואלה שספגנו בגלל שהוא הלך על התקפה. וואלה ראיתי השנה את איאקס ב9 שחקנים מול צלסי בבית שלה והיא שיחקה שם כאילו שום דבר לא קרה. זה היה אחלה. אבל הוא עשה חילוף הגנתי.

גריזמן נעשה עוול כמו שלקוטיניו נעשה עוול. שתיהם שיחקו בעמדה לא נכונה. ההבדל הוא שקוטיניו התיאש והרים ידים. וגריזי נלחם. חבל שאתה לוקח את זה כמובן מאליו. תשאל את עצמך למה.

גם עם גריזמן היינו סופגים. אנחנו לא יודעים לעשות בונקר, בטח לא ב 10 שחקנים, בטח לא מול קבוצה משולהבת.
אם גריזמן היה איום על השער בנוסף לעבודת ההגנה שלו, הייתי מסכים איתך. אבל הוא לא, לא במשחק הזה.
אם הוא משחק בעמדה נכונה או לא נכונה זה דיון אחר. אני מדבר רק על החילוף במשחק הספציפי הזה. לא על תיפקוד כללי של גריזמן או של סוארז.

האמת שהכל טוב ויפה, והויכוח בניכם מאוד חביב, אבל…

הבדלי הרמות היו ניכרים מתחילת המשחק. זה היה צריך להגמר במאניטה ולא בבעיטה בדלי…

אספניול הייתה חביבה ולא יותר.
קבוצות אחרות תפרו לנו ת׳תחת על ההגנה האיטית והרעועה שלנו, והם היו דיי מבוהלים ולא הצליחו לחבר שני פסים כמו שצריך ברוב במחצית הראשונה.

איך יצא שבסוף השגנו שם רק נקודה אחת? לא יודע.
אולי השחקנים שלנו הרגישו שהם יכולים לזלזל כשראו את הבדלי הרמות.
משפט סיני חכם אומר:
מבין שניים היוצאים לקרב, זה המתאבל ינצח.
צריך לתלות את זה בחדר ההלבשה שלנו לפני כל משחק מול הקבוצה במקום ה- 20. רק כך אולי השחקנים יצליחו להבין את גודל המעמד…

אגב, לואיסיטו באמת היה נלהב ואפילו קיבל עוד זריקת חשק עם הגול המרהיב שלו. זה היה היום שלו, והוא חיפה על יום חלש מאוד של מסי.

הדבר הנכון היה להכניס במקום דה יונג קשר נורמלי, ולא סרג’י רוברטו, שאין לו מושג איך לשלוט בקצב המשחק. עם שילוב של סרג’י וארתורו זה היה די צפוי שנאבד את השליטה בכדור, והבליץ של ה5 דקות האחרונות לא משקף כלום, כי לאספניול היה פתאום מה להפסיד והם קבוצה פח שנכנסה להיסטריה.

אלניה הוא זה שהיה צריך להיכנס במקום גריזמן, ובמקום סוארז לא הייתי מכניס את פרז או פאטי, אלא קשר רביעי (ריקי היה בסגל? בחיי שאני כבר לא מסוגל לעקוב אחרי כל הגועל הזה של העונה הנוכחית) שיעזור לקבוצה לשלוט בכדור ובקצב המשחק.

אבל אין אלניה. והאמת שבספורט דיווחו שוואלורדה מאוד כעס על זה ששחררו את השחקן, בניגוד לרצונו.

אבל רגע, האם אלניה עזב שלא בצדק? לא, הצנון האדיוט שלח אותו לפריזר של שלושה חודשים אחרי המחזור הראשון, וגרם לשחקן שמאוד אוהב את המועדון ולא רצה לעזוב - לברוח . גם אם זה רק לחצי שנה. כמה שיותר רחוק.

ניהול הסגל של וואלורדה מזעזע. ניהול המשחק שלו אפילו יותר גרוע. אתם יכולים לפזר כל מיני אשמות. לא גריזמן, לא סוארז - היחיד שאשם הוא וואלורדה, שכבר חצי שנה מחזיק בקרנות המזבח, כי הוא פשוט מחכה לפיצויים. הוא איבד את זה לגמרי, זה ברור לו כבר מזמן, אין לו מושג איך להתמודד עם הסיטואציה הקיימת, ואם בשנתיים הקודמות הוא עוד הצליח לקדם את המכונה על ניוטרל, כי מסי וטר שטגן דחפו מאחורה, הגענו לעלייה ממש גבוהה בחצי הגמר נגד ליברפול, וכשהמטומטם לא יודע איך לזוז מניוטרל, אנחנו בהתדרדרות עצומה שלא נספקת.

מדובר בחלוץ מספר 1 בעולם בהגעה גם למצבים. אתה לא חושב שהתנועה שלו היא יכולת? אתה חושב שכל שחקן היה מגיע לאותם כדורים?
בחייאת לפעמים מרגיש לי שחלוץ שלא יגע בכדור כל המשחק ייחשב טוב יותר מחלות שמגיע להמון מצבים וגם יחטיא כמה מהם.
אני לא חושב שיש שחקן בעולם עם תנועה בלי כדור ותזמון בתנועה כמו סוארז. זו הסיבה שהוא מגיע להמון מצבים.
אז נכון, כרגע סוארז לא החלוץ הכי טוב בעולם כמו שהיה, אבל אם אין לכם יכולת להנחית את לבנדובסקי או אגוארו אז מה זה משנה? וגם הם אני בכלל לא בטוח שעדיפים עליו

סוארז הוא חלוץ 9 תפקידו תפקיד מס 1 שלו זה לשים את הכדור בשער ולעשות את זה בצורה היעילה ביותר.

חלוץ נמדד בכמות השערים שלו ביחס לכמות המצבים שלו. רק אחרי זה באים דברים אחרים.

שוב שמודדים את סוארז בשנה שנתיים אחרונות מול סטטיסקה יבשה כמו שאתה מסתכל עליו. הוא נראה החלוץ הטוב בעולם. כל מי שטורח באמת לראות אותו משחק וטובת ברצלונה עומדת בראשו. מבין שהוא כבר לא נמצא בשיאו ואני מאוד עדין איתו.

לסוארז ואני לא כותב את זה נגדו, יש תכונה מאוד מוזרה. הוא משחק שלם מחרב את כל ההתקפה של ברצלונה ואז בהברקה אחת עושה גולאסו או מבשל. (וזה במשחקים טובים שלו) תחזרו למשחקים של שנה שעברה נגד ויאריאל סביליה בטיס אתלטי ואני יכול עוד להמשיך, משחקים שלמים, של חושך מוחלט ואז גולאסו אחד גדול. אבל מה קורה שהוא חושך מוחלט? הוא מקבל אחד על אחד מול השוער של ליברפול ובמקום לעלות אותנו לגמר הוא מחטיא ברשלנות וכמה דקות אנחנו סופגים את הגול שקובר אותנו… וזה לא משחק בודד.

זה יכול לעבוד לפעמים, ואז מגיע ליגת האלופות ומגלים שהוא שבר שיא שלילי של בצורת משחקי חוץ בלי שער או בישול.

אמרתי ואני יחזור על זה אלף פעמים, שלא תהיה אי הבנה, סוארז הוא אגדה במועדון. אני מאוד אוהב אותו. אם הוא היה מוכן לרדת בתפקיד שלו ולהבין שהוא לא באנקר בהרכב היתי נותן לו חוזה עד סוף הקרירה בברצלונה. אבל הוא רוצה לפתוח כל משחק, אז מה נעשה. נשחק בנדמה לי? נתעלם מהחיסרונות שלו? אני אוהד של ברצלונה, לפני כל שחקן גדול ואהוב ככל שיהיה… וברגע ששחקן עובר את שיאו והוא לא מבין את זה בעצמו , זה מתחילה להיות בעיה מאוד גדולה. עבורו ועבור המועדון.

אתם יכולים לספר לי אלף פעמים, שהוא מלך השערים, או מלך הבישולים. אני רואה בנתיים כל דקה של ברצלונה משחקת, עלי אתם לא תצליחו לעבוד. הוא פשוט מחרב לנו התקפות שלמות. מאבד אינספור כדורים, מוסר ליציע (זוכרים את המסירה שלו לעבר אלבה, שהגיע ליציע אתמול?) והכי גרוע בשנתיים האחרונות פשוט מחטיא כמו חובבן. אין מילים יותר עדינות לתאר את זה, כנסו ליטיוב ותבדקו אותי. החטאות שאם שחקן כמו פאטי או קרלס פרז היו מחטיאים את זה היו רוצים לערוף להם את הראש … וכמו שאמרתי, זה לא מקרי או החטאות בודדות. אפשר לעשות סרטון מאוד גדול על זה.
אז מה קבוצה ברמה של ברצלונה צריכה לקבור את הראש שלה בחול? בגלל שהוא היה שחקן אדיר?

כן אני יודע זה משוגע מה שהולך איתו. מלך השערים והבישולים ובכל זאת זה כבר לא זה. הלואי שהוא היה מסכים לרדת בתפקיד ולשחק תפקיד מישני. אבל הוא לא מסכים. הוא כל משחק רוצה לשחק וכל משחק משחק 90 דקות. אז מה נמשיך לשקר לעצמנו “שהוא החלוץ הטוב בעולם”? זה בולשיט.

רגע, על סמך מה אתה אומר שהוא לא מסכים? אתה בטוח שהוא זה שמחליט או רוצה לשחק כל משחק 90 דקות?

בעונה הקודמת אני זוכר שהוא דיבר על שחיקה עוד לפני המשחק באנפילד. בראיונות הוא אומר שבארסה צריכה לחפש לו מחליף (למרות שזה לא ממש מסתדר לי עם דיבורים על הארכת חוזה שיש כרגע). לי נשמע שהוא בהחלט כן מבין שעדיף לו לשחק פחות ולהיות קטלני יותר. אז שוב, מאין אנחנו יודעים שזו בחירה שלו?

מאמנים שמרניים כמו הצנון יעשו הכל בשביל לשמור את המשרה שלהם. חס וחלילה להיות יצירתיים או לקחת סיכונים אתה יודע…
אני יותר חושד שוואלוורדה טוחן אותו בלי סוף כי זה מה שהצנון מכיר וזה מה שהצנון מאמין בו.
יש מקום לשלב את פאטי ופרז הרבה יותר. לא רק לתת להם להתחמם, אלא גם ממש להכניס אותם למגרש. עם ובלי קשר לתוצאה. ובכל זאת הצנון לא עושה את זה. כנראה כי הוא מפחד לאבד \ לא להשיג איזשהו יתרון.

מסכים כמעט עם כל מה שאתה כותב על לואיסיטו. הוא אכן הרבה מעבר לשיא שלו… אבל לא בטוח בכלל שכמות הדקות שהוא מקבל זה באשמתו.

על סמך, המציאות.

אני לא יכול להגיד את זה בודאות. זה השערה שלי. מי יודע, אולי בסוף הקדנציה של הצנון , יסתבר שסוארז מסכן וחסר כח וואלורדה כפה עליו לשחק 90 דקות. אבל זה לא סביר. מה שסביר יותר , שסוארז הוא חבר ב"קלאב דה אמיגוס". והחבר הכי טוב של המשיח . הוד מעלתו ליונל מסי.

מי יכול לגעת בו, עכשיו?

מסכים איתך שאם סוארז רוצה לשחק הצנון לא יכול לכפות עליו ספסל לאורך זמן.
עם זאת, הוא כן אמור להסביר לו את הצורך ולהראות לו שזו גם טובתו וגם טובת הקבוצה.
ולא, אני לא באמת חושב שהוא מסוגל למעשה כזה כריזמטי… בטח ינמנם תוך כדי שהוא מדמיין שאולי הם ישוחחו.

צחוק בצד, אני לא חושב שזה המצב.
בבארסה, כמו בעוד קבוצות גדולות, יש לחץ עצום על המאמן לספק תוצאות. סוארז מספק את המספרים, גם אם אנחנו מבינים שהוא כבר מעבר לשיא. בשביל הצנון, לשים את סוארז ומסי בהרכב זה הימור בטוח ותעודת ביטוח. אני לא מצפה ליותר מזה ממישהו שנאחז בקרנות המזבח.

סוארז, מסי ופיקה אולי עייפים, אולי שבעים, אולי מהווים כוח חזק מדי בחדר ההלבשה, אבל זה לא מסתדר לי עם הרעיון שהם יסרבו לנוח בשביל להיות יותר טריים ורעננים. קשה לי להאמין בלב שלם שהם מתעקשים להישחק ולשחק כל משחק 90 דקות.

יש לי הרגשה שאתה נובח על העץ הלא נכון…

אז אם אתה צודק, סוארז יסכים לרדת בדקות משחק שלו, יגיע מאמן אמיתי לברצלונה. אני יחזור בי, מצידי בסטטוס הזה לתת לו חוזה לעוד חמש שנים…

ישאל אותך , אתה באמת חושב שהוא יסכים לזה?

דרך אגב, אני באמת מתקשה להאמין שסוארז עייף ותשוש אבל מתביש להגיד את זה למאמן. זה לא נשמע לי מתאים לאופי שלו…

לא, לא אמרתי עייף ותשוש.

בוא נבין שיש טווח של יכולת לשחקן. שחקן בן כמעט 33 לא יכול לשחק כל משחק 90 דקות מבלי להשחק. אבל זה לא אומר שהוא עייף ותשוש ולא מסוגל לשחק כל משחק 90 דקות תוך כדי שהוא נשחק.

מבין? הוא מסוגל, כן, אבל ל בהכרח מרוצה מכך.

האם הוא יכול או רוצה לבקש מהצנון לספסל אותו? לא יודע.

האם הוא היה מקבל בהבנה אם הצנון היה אשכרה מאמן קבוצה, לא סומך רק על הכוכבים שלו ועל ידי כך נותן לו יותר מנוחות? גם את זה אני לא יודע.

מצד שני, אתה אומר שההחלטה לשחק כל משחק 90 דקות היא שלו נטו. גם את זה אני לא יודע…

אוקי. החלוץ במשחק חלש שם גול ובישל גול. מדהים

מה? אתה תעדיף חלוץ שיעשה תנועה רעה ויצליח להגיע למצב 1 וישים אותו ברשת על פני חלוץ שיגיע ל10 מצבים בזכות תנועה טובה שלו שתאפשר לחברים שלו למסור לו את הכדור אבל יכניס רק 2?
מזכיר לי שבעבר הייתי באימון כדורעף ועבדנו על סרבים וחבר לא הגיע לסרב אז הוא עשה 0/0 וצחק שהוא לפחות לא החטיא…

רק שאני אבין, ההגדרה של מחרב זה עושה תנועה מעולה ובעצם יוצר את ההתקפה אך לא מסיים? אתה תעדיף את ההנעת כדור האימפוטנטית של ריאל בה אף אחד לא מצליח לתת כדור עומק לשחקן ההתקפה שלא עושה תנועה טובה?

בחייאת שאתם מפונקים אם כל משחק בו סוארז לא מסיים עם שלושער אתם קוטלים אותו.
כן הוא מחטיא כי הוא חלוץ, ולשים כדור ברשת גם ממצב של 1 על 1 זה יותר קשה מלתת פס אחורה.

על כך שסוארז לא בשיאו אין לי ספק. אבל אשמח לשמוע על כמה חלוצים טובים יותר יש היום בכדורגל?
אגוארו, לבנדובסקי, פירמינו. אתה חושב שהייתם יכולים להביא מישהו מהם? מה גם שהעונה לבנדובסקי בעונת שיא, גם הוא וגם אגוארו מבוגרים כמו סוארז. אני גם כלל לא בטוח שהם טובים יותר.

אגב, החלוץ אולי הטוב בהיסטוריה של המשחק - רונאלדו שמו, מחזיק באחוז ניצול מצבים לא גבוה בכלל. אולי זה אומר שזה לאו דווקא הפרמטר לשפיטת חלוץ. כמו לשפוט שוער על פי כמה הוא חטף (אם כן הרי שטר שטגן רחוק מלהיות השוער הטוב בעולם).

אתה קראת מה שכתבתי? כתבתי במפורש, שאתמול היה לו מחצית שניה טובה ביחס לחברים שלו… כן תמשיך להוציא את מה שכתבתי מההקשר שלו. זה ממש טיפשי. והרגל מאוד מגונה שלך, הביקורת שלי היא יותר כללית ביחס לכושר שלו, אבל מה לעשות שגם במשחק יחסית לא רע שלו, הוא עדיין מצליח לחרב התקפות, להיות איטי אימים. ולהחמיץ שתי מצבים שזה פשע להחטיא אותם. אני כמעט בטוח שבמצב של 3-1 פרנקי לא עושה את העבירה השניה שלו.

אני מעדיף את סוארז בשיאו. אבל העדפה שלי לחלוץ שלא יאבד כדורים בכמות שהוא מאבד, יכולת מסירה יותר טובה, מהיר יותר, ובעיקר שמדד יעילות שלו מול השער תהיה טובה יותר.

והכי חשוב, חלוץ שמקבל הזדמנות לסגור משחק. ידע לסגור אותו.

ההגדרה שלי, של מחרב התקפות, זה כל מי שרואה את סוארז משחק בשנה שנה וחצי אחרונות ורואה באמת איך הוא משחק ולא מצטט לי סטטיסטיקה יבשה. אתה רוצה ? תשים לב למשחק שלו במחצית ראשונה אתמול… אמרתי לך , דקה 10 . וזה רק דוגמה

נו בחיאת אולי תדברו לעניין, בלי כל ההתנשאות הזו? זה באמת מה שהבנת ממני? באמת?

אני מצטער בשבילו, אבל זה העבודה שלו. הוא מקבל המון כסף בשביל זה (ולפני שתטיף לי מוסר על קפטילזים, מגיע לו כל אגורה שהוא מקבל). אם חלוץ לא מסוגל לשים כדור במצב של 1-1 אז למה משלמים לו?

חוץ מפירמינו לא היתי מביא אף אחד מהרשימה שלך, לא בגלל שהם לא טובים חס וחלילה אלא בגלל שאני לא מחליף אף אחד מהם בסוארז. אני ביקורתי , אבל לא שונא אותו. אתה צריך ללמוד את ההבדל

אני רק אומר שלהשוות את זה לשוער זה מגוחך, שוער באי ספיגה שלו לא תלוי רק בעצמו, אלא גם במגינים ובבלמים ובקשר האחורי… שוער יכול להיות הכי טוב בעולם. אבל אם מפקירים אותו, הוא יספוג . חלוץ שעומד מול השוער תלוי בעיקר בעצמו.

יחזור ואני יכתוב את זה באופן יותר מפורש. סוארז חלוץ אדיר. אבל מעבר לשיאו. הוא לא מקבל את זה. ולא משחק לפי זה (אם הוא היה מקבל את זה הוא היה מפסיק לנסות ולעבור שחקנים באחד על אחד) אז מה צריך לקבור את הראש בחול? להתעלם מהמציאות?

שנה הבאה, במידה וסוארז לא יבין שהוא מעבר לשיאו, צריך להפרד ממנו יפה . הוא כבר נכנס להיכל התהילה שלנו. ולחפש אלטרטיבה צעירה יותר. אני לא סקאוט ולא מקבל על זה כסף, זה תפקיד של אבידל. הוא צריך למצוא פיתרון לזה.

אגב, מה עם המצב שמסי וגריזמן רצים יחד,
מסי מושך אליו את ההגנה ומוסר ימינה לגריזי שהיה פנוי לבד מול השוער,
גריזי, בנגיעה יפה אך מטומטמת, מוסר חזרה למסי שרץ עם בערך 4 שחקני הגנה לידו (אני מספר מהזיכרון, לא ראיתי שוב),
מסי מנסה בעיטה לשער ומחמיץ.

פה גריזי לא היה צריך דריבל, לא היה בשמאל (התירוץ המועדף), רק היה צריך לשים כדור ברשת. או לפחות לנסות.

איך זה שהוא חומק ללא אש אבל את סוארז אתה רוצה להחליף?

אז בעצם מבין כל חלוצי העולם אתה טוען שהיית מביא רק את פירמינו?
שמע נסכים שלא להסכים.
זה נראה מאוד פשוט לסיים עם שלושער כל משחק, א, ל שורה תחתונה מתלהבים מרונאלשו ומסי שמגיעים לממוצע של שער במשחק.
שוב, הרבה מהיכולת ב1 על 1 היא להגיע למצב הזה, אתה מדבר כאילו החלוץ הוא רק מסיים ולא אחראי בכלל על יצירת המצב, כאילו אם תשים שם את בנזמה הוא יגיע לאותו מספר של מצבים. אתה מזכיר לי את אלה שיקראו לרונאלדו דחקן שכובש שערים שכולם יכולים ולא מבין שעצם ההגעה למצב הזה היא הגדולה שלו.
אז הנה, בריאל ללא רונאלדו המצבים האלה לא מגיעים למישהו אחר בגלל שאין מי שיגיע אליהם.
איך שסוארז בורח לבלמים זה אומנות לא פחות ממסי שעובר שחקן.

משה,
אני שותף לתחושה שלך שסוארז עייף יותר, מחמיץ יותר, ופחות מועיל באופן כללי מבעבר.
אבל סטטיסטיקה שלו לא יורדת. אני לא מדבר על מספר אבסולוטי של גולים או אסיסטים, אלא על מספר בעיטות, אחוזי בעיטות למסגרת ואחוזי הבקעה.
ב 4 השנים האחרונות מהסטטיסטיקה שמצאתי, הוא בועט אותו מספר בעיטות למשחק , אותו אחוז למסגרת ( כ 50%) ומבקיע בכ 20% מהבעיטות שלו.
אותי זה הפתיע. הייתי בטוח שהמספרים שלו ירדו משמעותית בשנתיים האחרונות.
השנה אגב, יש לו סטטיסטיקה קצת יותר טובה מבשנה שעברה.

לשם השוואה, הסטיסטיקה שלו מבחינת אחוזים דומה לזו של מסי. רק שמסי בועט יותר. גם מסי ב 50% בעיטות למסגרת ו 20% נכנסות.

יכול להיות שפיספסתי שם. אבל בכל הרשימה שלך הבאת לי רשימה של חלוצים מתבגרים שעברו את שיאם. אגוארו לבנדובסקי. יכול להיות שפיספסתי שמות. הרעיון שאני לא מחליף את סוארז בחלוץ מתבגר אחר שגם הוא או שעבר את שיאו או שמתקרב לזה. זה פלסטר. ואני אוהב את סוארז הרבה יותר מכולם. כן אני יודע שאתה בהלם, אבל אפשר לבקר שחקן גם בלי להחשב “שונא” שלו

בברצלונה יש אחד שנקרא אבידל, לא יודע אם שמעת עליו, הוא מקבל שכר והתפקיד שלו זה לשבור את הראש. אני בשנים האחרונות , חס מיאוס מהכדורגל האירופי וצופה הרבה פחות בקבוצות שהם לא ברצלונה. למעשה איאקס ובטיס אני חושב שהם הקבוצות היחידות שאני צופה בהם. פעם ליברפול וסביליה היום כבר לא כל כך. אז אני לא יכול לדעת איזה חלוץ יכול להחליף את סוארז. אבל אבידל צריך לדעת. זה התפקיד שלו. השחקן שצריך לחפש, זה נוסחה של שחקן כמו לאוטרו שמדברים עליו המון, לא יודע אם הוא באופן אישי. אבל שחקן צעיר , שיודע להחזיק כדור, ומתאים לברצלונה. אני עדיין חושב שיוביץ לדוגמא, שהגיע לריאל הוא שחקן טוב ויפרע את השטרות בשנים הבאות. הדבר הכי טוב לנו, זה להביא שחקן צעיר שסוארז “יחנוך” אותו. הבעיה שסוארז משחק 90 דקות כל משחק. זה צריך להשתנות.

ההקצנה שלך זה פשוט משהו מדהים. אם הוא היה מסיים כל משחק עם שלושער לא היתי אומר מילה אחת רעה עליו.

אתה פשוט עושה צירי פיקיניג לטיעונים שלך ומתעלם מכל מה שאני כותב. שום מילה על האיבודים שלו. על משחקים שלמים שהוא מסיים ללא בעיטה למסגרת. החטאות שלו שעלו לנו בנקודות. על השיא השלילי של משחקי חוץ שהוא שבר באלופות (מספר הדקות הכי גדול ללא שער או בישול) שום דבר.

dmitrys

דימטרי, תבדוק סטטיסטיקה אחרת. כמויות של איבודים . מסירות לא טובות. החמצות. אני לא זוכר אם זה היה שנה שעברה, או לפני שנתיים. אבל סוארז הגיע למקום ראשון בהחמצות של מצב בטוח לשער. לא רק בספרד אלא בכל חמשת הליגות הבכירות.

אני יסכם את דעתי על סוארז. חלוץ אדיר, אחד הגדולים בכל הזמנים של ברצלונה, כמו הרבה שחקנים לפניו, הוא לאט לאט עובר את שיאו. לכן ברצלונה צריכה למצוא לו מחליף. עכשיו כמו שכתבתי, יותר מפעם אחת, אם הוא יסכים להישאר אבל לרדת בסטטוס שלו. אין לי בעיה שיציעו לו חוזה גם עד סוף הקרירה שלו. מישהו חושב שהוא יסכים לזה?

.

מודה שלא הבנתי, אתה שואל למה אני לא מבקר את מסי או גריזי?

גריזי לא היה רכש מתאים מהתחלה, לא בגלל שהוא שחקן לא טוב או לרמה אלא ההפך. הבעיה שהוא לא מתאים לעמדה שלו. אבל כמו שכתבתי בניגוד לקוטיניו. שבו כתבתי לפני כמה שבועות ,שואלורדה לא נושא בכל האשמה לגביו. גריזי לא מתיאש ולא מרים ידים אלא נלחם. ואם גריזי לא יצליח אז האחריות המירבית תיפול על ואלורדה.

אז על מה אני יבקר אותו? על מה? שהוא משקיע בהגנה? על מה?

כתבתי, שאני רציתי שיחליפו את סוארז בדרבי לא בתור עונש לסוארז אלא בתור שיקול טקטי. אני לא מצליח להבין למה זה מעורר כל כך מחלוקת. המציאות הוכיחה שזה היה החילוף הנכון. תסתכלו שוב על הגול השני, גריזמן היה עוזר שם. סוארז הגיע למצב בודד אחד אחרי האדום והחטיא גם אותו. אז מה זה שינה?

פעם אחרי פעם חוזרים ואומרים לי יכולנו לסיים 4-1!!! קודם כל , כאילו אני הולך עם זה למכולת. ודבר שני כאילו זה שסימנו 2-2 ולא 4-1 זה איזה תאונת דרכים מקרית או מזל רע או שופט שדפק אותנו. זה מגוחך, סימנו 2-2 אך ורק בגלל מה שאני כותב פה בכל ההודעות האחרונות ואנשים מתנהגים אני איזה תמהוני שירד עליהם. למה אתם חושבים שלא סימנו 4-1? באמת, תגידו לי. השופט היה בסדר גמור , ההחטאות של סוארז לא נבעו ממזל רע (חוץ מהבעיטה שלו לקורה במחצית הראשונה) פשוט בעיטה בדלי.

בוא אענה לך עם מספרים.
סוארז העונה בליגה: 11 שערים, 7 בישולים ב1278 דקות.
בליגה הספרדית היחידים שלפניו הם: בנזמה (12 שערים ו5 בישולים בכמעט 300 דקות יותר),
מסי (13 שערים ו6 בישולים ב100 דקות פחות).

בוא אקח עוד שחקנים בעולם:
אנגלית:
וארדי - 17 שערים, 3 בישולים, 1910 דקות
אובמיאנג - 13 שערים, 1 בישולים, 1878 דקות
אינגס - 13 שערים, 1 בישולים, 1447 דקות
אברהם - 12 שערים, 3 שערים, 1583 דקות
ראשפורד - 12 שערים, 4 בישולים, 1823 דקות
קיין - 11 שערים, 2 בישולים, 1780 דקות
מאנה - 11 שערים, 8 בישולים, 1587 דקות
סטרלינג - 11 שערים, 2 בישולים, 1671 דקות
איטלקית:
אימובילה - 19 שערים, 5 בישולים, 1382 דקות
לוקאקו - 12 שערים, 1 בישולים, 1487 דקות
לאוטרו - 8 שערים, 1 בישולים, 1143 דקות
צרפתית:
בן יידר - 13 שערים, 2 בישולים, 1285 דקות
אמבפה - 11 שערים, 4 בישולים, 816 דקות

מה אפשר לראות כאן אם ככה?
השחקנים היחידים שעם סטטיסטיקה גבוהה משל סוארז הם וארדי, מסי, ואימובילה.
וזה עוד בעונה נוראית של סוארז.

סוארז עם שער/בישול כל 71 דקות
מסי עם שער/בישול כל 62 דקות
אימובילה עם שער/בישול כל 58 דקות
וארדי עם שער/בישול כל 95 דקות

אז בעצם היחידים השנה בעולם עם נתון טוב יותר של שערים/בישולים לדקה בליגות הבכירות (מבין הכובשים המצטיינים ומשחקנים שמשחקים קבוע) הם מסי ואימובילה.
אז שוב, מחטיא יותר אבל גם כובש יותר, אז אולי זה אומר שבזכות היכולת שלו הוא מגיע ליותר מצבים.
שוב אעדיף שהקבוצה שלי תבקיע 2 שערים מ10 מצבים מאשר 1 מ1.

ולמקרה שמישהו קצת לא בקיא בחוקי המשחק:
בכדורגל סופרים שערים, לא החטאות
הקבוצה המנצחת היא הקבוצה שתבקיע יותר, לא שתחטיא פחות

לא ירד בכמות האיבודים, למעשה זאת שנה הכי טובה שלו אצלנו בינתיים.
אחוז המסירות המוצלחות סביב 75% כמו בכל שנתיו בבארסה.
החמצות כבר בדקתי קודם - מבקיע בכ 20% מהבעיטות שלו לאורך כמה שנים כבר.
אני לא מצאתי סטטיסטיקה של מצבים בטוחים, יש לי הרגשה שהוא תמיד החמיץ לא מעט כאלה.
למעשה הסטטיסטיקות היחידות בהם הוא ירד בשנתיים האחרונות הם מסירות מפתח.

משה, אתה מוזמן להוכיח את הטענה שלך עם מספרים. המספרים שאני מוצא, להפתעתי, לא ירדו.
https://www.whoscored.com/Players/22221/History/Luis-Suárez