חצי גמר הצ'מפיונס: 2-2 באליאנץ ארנה

עזבו רגע אם זו טקטיקה טובה - זה מבוצע ברמה גבוהה וזה אפקטיבי. לא מוריד ממוריניו אגב, עשה את הדבר הנכון בזמן הנכון. תשמעו את תוכל או פפ מדברים על זה שהם יודעים שמתישהו נצא למתפרצות.

יבוא מאמן אחר ובתקווה להנות ממנו, רק שישלוט בחדר הלבשה. אלונסו יכול, לכן הוא באמת נראה אחלה אופציה. הוא יקבל קבוצה מוצערת עם שחקנים שהתקדמו. לא מאד אכפת לי אם לקבל את אלונסו השנה או עוד שנתיים. הדבר שזה הכי משפיע עליו זה כנראה שאצטרך להמשיך להיות פה השופר תקופה נוספת…

מוריניו היה נחות מכל יריבה חזקה שפגשנו בנוק אאוט. המוצלח משלושתם במובן הזה היה זידאן

עוד קצת מוקדם אבל אני לא רואה איך מנצחים אותם שבוע הבא בבית.
השאננות הזאת מאתמול תגיע איתנו שוב, כל הדיבור הזה על זה שאנחנו פייבוריטים במקרה הטוב תביא אותנו לדקה 90 כשאנחנו בלחץ לתת גול כדי להשוות.

כבר תיקו 4 רצוף בליגת האלופות, אנחנו מתבטלים ומתבנקרים כבר תקופה ארוכה, כל פעם מסיבה אחרת (סיטי בארסה, משחק חוץ, הרכב מחליפים, משחקים בין משחקים חשובים ושלל תירוצים).
זה כבר לא נקודתי, זו הקבוצה ונראה שהיא כבר לא יודעת אחרת.

בשבת נגד קאדיז (!) אנחנו נראה עוד מאותו דבר.

מתסכל אותי מאוד לצפות במשחקים כבר

הפורמה הנוכחית היא גרסה משונמכת של רצף הנצחונות בסוף 2014. כולם רואים שהיכולת לא טובה, המערך ושיטת המשחק לא מטיבים עם השחקנים, אבל כל עוד התוצאות מגיעות הרוב * נושכים שפתיים וממשיכים. לשמחתנו גם אם תגיע מפלה כמו בתחילת 2015 זה לא יעלה בתארים.

*לקראת סוף המשחק ויניסיוס יצא ללחוץ את הובלת הכדור של באיירן, אנצ’לוטי העיר לו והוא החזיר לו די בעצבים. אני לא מומחה לשפת גוף אבל קיבלתי תחושות של “למה אנחנו בבונקר ועוד בלי בליגנהאם?”

אני חושב שאנצ’לוטי העיר לו על כך שלא מסר רוחב לברהים שהיה לבד מול שער חשוף באותה הזדמנות שמודריץ’ העמיד את ויני מול נוייר, נראה שויני ענה שהוא לא ראה את ברהים.

זה יעלה בתואר יוקרתי מאוד שאנחנו נמצאים 2 נצחונות מלזכות בו.
לנצח את באיירן הזאת בבית ואת פריז במשחק אחד באיצטדיון ניטרלי זה משהו שריאל מדריד המועדון אמור לעשות.

אבל אנחנו כל כך עסוקים בלבטל את עצמינו בכל משחק מול כל יריבה שזה כאילו אנחנו מנסים בכל הכח לא לזכות בתואר.

זה כמובן נכון לגמרי, ויכולת בינאישית היא תכונה חשובה מאוד לכל עובד בכל מקום עבודה שהוא, וזה נכון כנראה אפילו שבעתיים למאמן בקבוצת על מלאה אגואים. זה באמת היתרון שקרלו מביא איתו. אבל בוא, זה לא תכונת אימון טובה, זו תכונת עובד טוב. כמאמן, נטו, הוא מאמן בינוני לגמרי.

@Ender, עוד מילה-שתיים לגבי קרלו אנצ’לוטי.
בוא נשים רגע את הזרקור על התקופה בריאל מדריד מבלי לזלזל חלילה. מניח שאתה בגילי(?) אז לא נדבר על 1999/00 במדי יובנטוס או יותר נכון נתמקד גם בתקופה בה מה שקרלו עשה “נבחן מקרוב”. עד העונה הזו, ריאל מדריד של קרלו אנצ’לוטי עם אליפות אחת בארבע שנים, וזה נגד ברצלונה אומללה מאוד ב-2021/22, אפילו כשצ’אבי הגיע וקיבל חיזוקים בינואר הוא נתן לו רביעייה בסנטיאגו ברנבאו.
המאזן הזה לא מביך? לריאל הייתה קבוצת על גם בעונת הדסימה וגם שנה לאחר מכן. לא מזלזל בברצלונה ולו לרגע, אבל המאזן של קרלו בשנים האלה היה נקודה אחת בדרבי מ-12, ושלוש מ-12 נגד ברצלונה. כל רצף הניצחונות הרצופים לא שווה כלום. אולי היה עדיף להבקיע פחות אבל שהשחקנים יסיימו את העונה עם לשון בחוץ.
בעונה שעברה למשל בינואר כבר הנפנו דגל לבן, זה בלתי מתקבל על הדעת. נניח שלסיים במקום השני זה לא כישלון - בצורה הזו - בהחלט כן.

ההשוואה לז’וזה מוריניו קשה לי כי הוא לקח צ’מפיונס כמאמן פורטו. אני חושב גם שמוריניו בנה את צ’לסי הגדולה שאחרים נהנו מהשאריות שלה ושיש לו גם מניות בדסימה - למשל לוקה מודריץ’. וגם הוא רצה את גארת’ בייל. וכן הלאה.

אגב ריאל של הדסימה שיחקה על מתפרצות נגד באיירן אבל לא התבנקרה ולא הייתה מביכה כמו אתמול. כנ"ל ריאל של 2014-15 שכשלה נגד יובנטוס.

ההשוואה בין המתפרצות של מוריניו לאלו של קרלו די מזלזלת באינטליגנציה. אצל מוריניו זה נבע מבחירה תוך כדי שליטה (לא בכדור, במשחק). אצל קרלו זה נובע מאונס - המאמנים היריבים מבינים את המשחק פי כמה יותר טוב ממנו ואונסים אותו לעשות את הדבר היחיד שהשחקנים שלו מצליחים לעשות, וזה להסתגר מאחור, לרוץ מהר ולנצל את היכולות האישיות.

את מה שקרלו עושה (טקטית, לא בינאישית) גם אני הייתי מסוגל לעשות. את מה שמוריניו עשה אני לא אוכל לעשות גם עוד 50 שנה.

לא באמת- רגעי המפתח בקמפיין האלופות שלנו עד כה מושרשים משיטת המשחק הבעייתית של העונה, וגם אם היינו מחליטים לשחק התקפי - מאוחר מדי להתעורר במאי. הפעם האחרונה שלחצנו גבוה הייתה באחד המחזורים הראשונים.

העונה הזו מלכתחילה הייתה אמורה להיות עונת מעבר, אני אקח זכייה בליגה וקמפיין סביר באלופות עם כמה שזה יהיה מבאס לפספס גמר מול פ.ס.ז או דורטמונד.

זה לא רק זה, ז’וזה מוריניו הגיע להתמודד מול הקבוצה הטובה בהיסטוריה, כזו עם סגנון משחק ברור, והוא היה צריך ללטש הרבה דברים, הוא בנה, הוא שינה, גם אם היו לו כריסטיאנו רונאלדו וצ’אבי אלונסו. מוריניו לא בחר להיות אנדרדוג גם אם הוא אוהב, קרלו אנצ’לוטי פשוט בוחר. אני חושב שבשלב מסוים כן הצלחנו להתמודד עם ברצלונה גם בהנעת כדור, להתמודד, לא אומר “לנצח” ולשרוד, כבר באמצע עונת השיאים ולבטח בעונה השלישית כשניצחנו אותה שלוש פעמים. כבר לא היה צורך בבונקר ובפפה כקשר אחורי.

לא שותף לתחושה הזאת.
עונת מעבר/בנייה זה תירוץ טוב לביתר ירושלים לא לריאל מדריד.
אם היינו עפים בשמינית זה היה מבאס ומעצבן. כשנעוף עכשיו מול באיירן לא מגובשת זה פספוס ותסכול.

כולם זוכרים את הדיבורים לפני סיטי, הקבוצה שתעבור תזכה בגביע וכדומה…

זה באמת לגיטימי לריאל מדריד לא להיות מסוגלת להתמודד עם מעמד של פייבוריטית במפגשי נוקאאוט??

אחרי שעברו יומיים, אני מתחיל להסתכל על המשחק הזה בפרספקטיבה קצת שונה.
יש פה הזדמנות אדירה לעלות לגמר ולקחת צ’מפיונס מספר 15 ומרגיש לי שכולנו קצת אדישים בנוגע לכך.

המשחק היה המשך ישיר לכל קמפיין האלופות עד כה, גם מול לייפציג, גם מול סיטי וגם ביום שלישי לא היה נראה שבאנו לטרוף את הדשא והמשכנו עם הגישה של “אנחנו ריאל מדריד ולא משנה מה נעשה יהה בסדר”.
באיירן הזו היא ממש לא מהקבוצות החזקות שהתמודדנו מולה בשנים האחרונות, לא מצליח להבין למה נראינו ככה באליאנץ ועם זאת חזרנו עם תוצאה סבירה לגמרי עם יכולת להכריע את הקרב בברנבאו.

אני מקווה מאוד שהשחקנים יזכרו מה עומד על הכף בברנבאו.

אני לא חושב שמישהו אדיש או טוען שהתוצאה לא טובה. היא בהחלט טובה. אני חושב שחלק לא מבוטל של אוהדים הביעו תלונות על היכולת והדרך של ריאל מדריד. אני אולי מאלה ש"צעקו" יותר חזק. כי ראינו שהמשחק נגד מנצ’סטר סיטי הוא לא יוצא מן הכלל (אז זה היה מוצדק), זו מגמה. זה כמו נגד לייפציגX2 וכדומה ואני לא אתפלא שחס וחלילה בסנטיאגו ברנבאו נגד באיירן מינכן - גם אז ריאל מדריד תשחק אותו דבר.

אני חושב שבאיירן בכאוס מוחלט וגם בהרכב חזק ובמשחק בית ובשיא המוטיבציה יש לה הרבה מאוד בורות, וזה לא היה הרכב חזק. כולם מריירים על לירוי סאנה, הוא לא כבש המון זמן לפי מה שאמרו בשידור. זה לא שליאו מסי קיבל את הכדור ואי אפשר היה לעצור אותו.

למה זה מרגיז?
א.אנחנו ריאל מדריד - אבל זה הטיעון הפלצני.
ב.כבר שרדנו את רבע השעה הראשונה והובלנו אבל לא יזמנו. עשינו שתי התקפות בשעה.
ג.יש לנו את הכלים וזו הסיבה העיקרית לדעתי.
ד.אני לא ציינתי את זה אבל חלק דיברו על בעיה של גישה ושאננות וזה ממש חמור, אולי הכי גרוע למען האמת.