מחזור 2 :: 3-3 משוגע בחוץ מול לבאנטה. צמד נהדר לויניסיוס

אני מאוד לא שקט עם הגנה של מיליטאו-נאצ’ו, במיוחד שקרבחל פציע וכתוצאה מכך לוקאס יצטרף אליהם (עם כל הערכה אליו, מגן הוא לא).

יש לנו קבוצת ותיקים, לא פלא שיש להם כושר רק למחצית אחת.

אני עדיין לא מאמין שהיו אוהדים שלנו ששמחו על שנתנו ללוקאס חוזה חדש. עד שעמדנו להיפטר מהשחקן המביך הזה.

נאצ’ו קצת חלש בגובה ומיליטאו בעייתי במשחק הרגל. בסוף אפילו אלאבה נתן גול במתנה. משחק הגנה מזעזע היום.

איסקו כבר לא שמנמן ומצליח לעבור שחקנים, חבל שהוא לא למד ולא ילמד מתי לשחרר את הכדור. היה יכול לסדר 2-0 קל אם היה מוסר במקום לנסות צ’יפ מעל השוער.

ויני סוף סוף מביא את הפוטנציאל שלו לידי מימוש. שני שערים ענקיים ועוד אדום לשוער. חייב להיות בהרכב. שהזאר ירוויח את המקום שלו בזכות ולא יקבל אותו בגלל שהוא שם גדול.

חוזרים מההפסקה מקבלים גול. חוזרים מהפסקת שתייה מקבלים גול. לקבוצה הזאת יש סף ריכוז נמוך מאוד.

שני משחקים אל תוך העונה ונהניתי מכדורגל יותר מכל העונה שעברה. תארים כנראה לא ניקח עם יכולת כזאת, אבל לפחות לא נשתעמם.

בכל שלוש השנים האחרונות עם זידאן ולמרות התארים , לא נהניתי מכדורגל או הפקתי רגש כלשהו כמו בשני מחזורים הראשונים העונה.

אולי אקטל ואולי אני בדעת מיעוט אבל וואלה, להינות מכדורגל כנראה יותר מרגש אותי. מעיין תחושה כזו ש’שבעתי’ מתארים ואני צמא יותר לכדורגל מהנה.

הקבוצה הזו לקחה לך נקודות עונה רביעית ברצף, ההגנה שלהם לא נראתה חצי שייקית כמו ההגנה שלך והקישור שלהם העלים את שלך מחצית שלמה.
“לא יודעים לשחק כדורגל”. העיקר שהקוסם נתן 4 דריבלים במחצית הראשונה.

השער הראשון של ויניסיוס, אני בטוח שאבחר בו כאחד הרגעים הכי מפתיעים של העונה, ובישול העונה כבר שייך לקאסמירו, כדור שרואים רק בפלייסטיישן. חאבייר בלבואה סיכם את העניין לא רע:

image

זה היה משחק מטורף, חשבנו שהסיפורים יהיו איסקו ובייל ובסוף כל כך טעינו. זה שוב מראה שלא בהכרח אפשר לסמוך בעיניים עצומות על הוותיקים שמשחקים לאט, הזאר לדעתי לא עשה כמעט דבר (הוא מצליח לעבור שחקנים אבל רחוק-רחוק מהשער, מאוד הססן כשיש לו כמה רגעים לבעוט והוא חושש לעשות את זה), ולא מחזיקים מעמד, אולי כמעט שעה. בנזמה היה חלש מאוד במחצית השנייה כשהיינו זקוקים לו ונתקע בנבדל כמה וכמה פעמים וזה בלתי נסלח. אסנסיו היה ‘מיותר’ מבין החילופים למרות שהוא היחיד שניסה לבעוט מול שוער שאינו שוער, רודריגו עם וואן טריק פוני מצוין - החיתוך לימין תמיד עובד. לדעתי הכי טוב זה “זקן” אחד ושחקן צעיר בכנף הנגדית. וכמובן שלבייל והזאר יש פטור מהגנה וזה לא משהו.

איבדנו את הראש מהר מדי ולא הצלחנו לחזור לשלוט כמו במחצית הראשונה, השער השני שלהם היה גולאסו וממש מייאש - יופי קמפנייה. תיארתי לעצמי שנשלם מחיר על ההחמצות האלה במחצית הראשונה. זה היה יום רע במשרד של לוקאס - “הוא לא מגן”, אבל זה יכול לקרות. אני עדיין חושב שאנחנו סופגים מכל שטות ומסורבלים בכל חלקי המגרש.

זה מחורבן להיות שתי נקודות מאחורי אתלטיקו מדריד כבר עכשיו אבל לבאנטה קבוצה שלא פשוט נגדה, עצוב שאני אומר את זה כאוהד ריאל מדריד, וננסה להתנחם במשהו: אחרי שנתיים רובוטיות משהו, אפילו יותר לדעתי (פחות או יותר מעזיבת כריסטיאנו), אפילו אני שתמיד מתלהב - נראה שחזרנו (באמת) להתרגש, לפחות בינתיים, עד שאנצ’לוטי יאכל אותה במשחקים הגדולים ונתגעגע שוב למיסטר זיזו. וחשבתי שה-3:2 ממש יגמור אותנו מנטאלית.

@dkaro, תמיד נאצ’ו חוטף אצלך יותר מדי, הוא בלם מעולה, למיליטאו ו-ואראן היית מחליק הרבה יותר מקרים כאלה.

זה ממש ממש ממש לא שערים מטעויות אישיות. גם אם אלאבה נגח בכדור אחורה אין סיבה ש-4 שחקני לבאנטה יהיו לבד ברחבה במצב נייח. אין לזה שום הצדקה למעט קבוצה שלא יודעת להגן כקבוצה. וזה נכון אגב גם לשער השני. רק השער הראשון נבע יותר מטעויות אישיות אבל זה כבר נוגע לזה שהבלם הפותח הבלתי מעורער שלנו הוא בלם מחליף נחמד ובחיים לא יותר מזה. אין ניסים בכדורגל, נאצ’ו לא פתאום בגיל 30 יהפוך לקנבארו.

מצטער, יש ימים עם מזל נאחס, לא היום. היום זו קבוצה עם מאמן בינוני, אנחנו מכירים אותו היטב. קבוצה שמשחקת 8 דקות מול בלם עם כפפות בלי לבעוט לשער זו קבוצה שאין לה מנהיג על הקווים.

מאכזב טיטי. כדורגלן נמדד בהתנהלותו על המגרש גם כשהכדור לא בחזקת הקבוצה שלו, כלומר בייל ואיסקו דוגמות קלאסיות לחולשה האדירה שהובילה למהפך הזריז. אין לי מושג מה אתה רואה ולמה אתה קורא ‘שטויות בהגנה’.

זידאן לא המציא סיבות לדחות אותם, אנצ’לוטי כן עשה זאת כדי להעלות אותם בהרכב.

ההגנה שלהם ספגה שלישייה וברוב שלבי המשחק שלטנו לחלוטין במשחק, דקות רבות הם לא הצליחו להחזיק בכדור יותר מ 2 שניות.

קל לדבר, בפועל ההרחקה נתנה אשראי ללבאנטה לוותר על המשחק ולהתבנקר על החיים, והשוער לבדו העביר חצי מהזמן.
המאמן הבינוני הזה הפיק 7 שערים בשני משחקים, אחרי שאנחנו כבר שלוש שנים על ממוצע של איזה שער וחצי למשחק.

הם היו בפאקינג נבדל כשהכדור לא הולך לשם. הכדור הלך לאיזור שיש בו רק שחקנים לבנים. לא מבין מה אנצלוטי צריך לעשות אחרת… לוותר על קו נבדל?

לגביו אמרתי זאת גם אני. וזאת למרות שהשדרים האשימו גם שם את ואסקז המסכן שנשאר לבד על 2.
נאצ׳ו יצא לשחקן עם הכדור כי היה חור באגף והקשרים חלמו.

קודם כל הטעות הייתה של ואסקז.
שנית, אלה דברים שאצל זידאן היו תירוץ. כשזידאן שיחק כמה משחקים ללא ראמוס ווראן אמרו על כמה שהוא מסכן ושזה בסדר לאבד נקודות. כשאנצ׳לוטי ישחק בלעדיהם כל העונה זה בסדר…

ידוע, המצב הכלכלי לא פסח עלינו. רק איך זה אשמת אנצלוטי בדיוק?
אנצלוטי רצה שוראן יעזוב? אנצלוטי רצה שמנדי יפצע ואלאבה יהיה חייב לשחק באגף? אנצלוטי רצה את ואייחו? מה זידאן היה עושה אחרת מהמצב הזה? משאיר את וראן שיעזוב חינם שנה הבאה?

פשוט לא מסכים.
כלומר כן היו צריכים לבעוט יותר, אבל:
8 דקות מרגע האדום, עד שהמשחק חודש כבר היה דקה 90. מתוך ה6 שנותרו אולי 3 שוחקו.
אז כן היה אפשר להפיק יותר, רק שבאמת אני לא מבין למה זה אשמת אנצלוטי שהגיב כל כך יפה לכל מהלך.
עם זידאן היה נגמר 1-1 והיינו מדברים על כך שהכל באשמת הרכש ושאין מה לצפות מזידאן לעשות קסמים, לא ככה?

לא מזל נאחס שנותנים 2 מתנות שלא קשורות למשחק? ששלטנו כל המשחק והפסדנו?

ובנתיים יחד איתם ועם הזאר נתננו את אחת המחציות הכי טובות שלנו בשנתיים האחרונות.

ואני לא מבין מה אתה רוצה ממני…כשרצו לפטר כאן את זידאן אמרתי שהוא המאמן הכי טוב בעולם, מבחינתי היה צריך לקבל חוזה לכל החיים וההחלפה שלו באנצ’לוטי מחליש אותנו מאוד.
רק כתבתי שעם אנצ’לוטי נשחק כדורגל יותר טוב ונאבק על תארים כשהסיכוי לזכות בהם הוא פחות מאשר עם זידאן, כתבתי זאת עשרות פעמים, עם מה בדיוק אתה לא מסכים? וממה אתה כל כך מאוכזב?

בגלל שגם אתה וגם אני שמחנו כשאנצ׳לוטי הגיע אז ניכסו לך גם את הדעה שלי על זידאן :joy:.

בנתיים אגב, אני חושב שהשמחה שלי הייתה במקום. לא אכפת לי מה יהיה בסיום העונה, אם היכולת תמשיך אני מרוצה.
מעדיף להפסיד כמו ריאל מאשר לנצח כמו לבאנטה.

חבל שאתה נוטה להתגונן באופן טבעי בלי לתת צ’אנס. זה מסביר כמה דברים. מה שמאכזב טיטי זה שאתה מתעלם במכוון מהתוכן המקצועי ומשרבב אלתורים כאילו מדובר במשחק אסוציאציות.

“… וההחלפה שלו באנצ’לוטי מחליש אותנו מאוד. רק כתבתי שעם אנצ’לוטי נשחק כדורגל יותר טוב…”

כשתסיים להתפלסף ותרצה לדבר על כדורגל תחזור אליי, שעה אחד וחצי בלילה אין לי סבלנות לזה.
לילה טוב

לא אתה תחזור לפה ותזכיר לנו למה אסור לתת לויניסיוס לשחק בריאל מדריד. או למה איסקו זה האיש לגוליאדות קלילות למרות שראינו הלילה מה קרה לו ולבייל בפתיחת המחצית השניה…

וראית מה קרה איתו ועם בייל במחצית הראשונה? כשסוף סוף אחרי שנים הצלחנו ללחוץ גבוה ואפקטיבי ולא לתת להם לצאת יותר רחוק מ 30 מטר מהשער? אז שבירת נבדל מטומטמת של ואסקז ובעיטה מהאוויר של מגן לחיבורים ועל זה אתה מתבסס? כתבתי את דעתי מה הולך לקרות העונה חודשיים לפני תחילת העונה, תדבר איתי בסוף העונה ונראה אם צדקתי, אתה בא אחרי מחצית אחת שההגנה הייתה מתחת לכל ביקורת ורוצה להוכיח מה?
מה אני חושב ידוע לכולם, בוא תכתוב מה אתה חושב שיקרה העונה ובסוף העונה נראה צדק ומי יאכל את הכובע.
דעתי על וניסיוס ידועה, אם ימשיך כמו בשני המשחקים האחרונים אז הוא יהיה שחקן העונה שלנו, אבל אם יחזור להיות וניסיוס הישן כמו שעשה אחרי משחק מדהים מול ליברפול?
פרשן בדיעבד שמתבסס על רבע שעה, זה הכי קל.

בסופו של דבר אנצ’לוטי מבין מה קורה לא פחות טוב מאיתנו. הוא יצטרך לחזק את ההגנה ולהיות נוקשה יותר בהיבט הזה. אם לא יעשה זאת הוא לא יאריך ימים כאן. הדבר יבוא לידי ביטוי בעיקר במשחקים גדולים.

אני מעריך שלא נראה את אותה מנטליות כמו אצל זידאן אבל גם לא נמצא את עצמו כל משחק שני סופגים שלישייה.
כמו רבים כאן הרגשתי חי מול המסך. אתה מרגיש שקורה משהו במגרש. מעדיף זאת בהרבה על האפרוריות הזידאנית.

באמת חדש לך כל הסנאריו הזה של כדורגל טוב לפרקים ואז קריסה תחת לחץ? ידידי אתה חוטא פה בראייה סלקטיבית, שנים אוהדי ריאל מדריד אוכלים מרורים מיקיריך, אבל כשצריך להודות שהמקום בהרכב שייך ל’ילדים’, אתה נזכר בדריבלים של איסקו כשהקבוצה ביתרון.

חכו קצת עם ההשתפכויות והסקת המסקנות על ויניסיוס.
גם אחרי ליברפול חשבנו שהנה הוא התאפס.
הוא אנרגטי אחרי עלייה מהספסל ובתוספת כדורגל התקפי יותר.
צריך לחכות לרצף משחקים ארוך שבהם יראה לנו שהוא באמת השתנה.
חבל אחר כך להתאכזב סתם.

לא, ואני כותב זאת הרבה כאן, אז לא מבין מה אתה רוצה להוכיח כאן…

ההרכב שייך לוניסיוס? איזה? זה שבועט בעצמו מול שער ריק או זה שנתן רבע שעה מצויינת היום?
אז אחרי רבע שעה טובה וניסיוס עדיף על הזאר ובייל? שני שחקנים שבעברם היו מועמדים לגיטימיים לכדור הזהב?

שנים? יקיריי בייל ואיסקו לא היו חלק בלתי נפרד בכל הצ’מפיונס שזכינו בשנים האחרונות?