מחזור 2 :: 3-3 משוגע בחוץ מול לבאנטה. צמד נהדר לויניסיוס

ויניסיוס התבגר בצורת המשחק שלו עוד בשנה שעברה. אמנם עוד יש לו עבודה אך הוא נראה בכיוון הנכון. קבלת ההחלטות טובה יותר והפעולות חדות יותר. בשני המשחקים האחרונים הוא גם הצליח להיות חד מול השער. אני מתאר לעצמי שנראה עוד עליות ומורדות אך בגדול הוא לאט לאט נהיה שחקן כדורגל.
עד לאן זה יגיע? קשה להעריך. אני יחסית אופטימי לגביו.

עברו מספיק שנים מהזכיות בצ’מפיונס טיטי חביבי כדי לחלק קריירות של שחקנים ל-2, לפני ואחרי השיא. יש בך יצר לא ברור ששואף לקבע את מעמדם של יקיריך גם במחיר ביזוי כל יתר הקבוצה, למרות שהאמת הטהורה היא שהקבוצה תמשיך לקבל גולים כל עוד השחקנים הללו יפתחו ב11. אתה חושב שהסטטיסטיקה של בייל מעניינת?

איך הגולים שחטפנו היו אשמת הקשר ההתקפי מבין השלוש, או שחקני ההתקפה האלה?

אני מסכים עם חלק מהטענות שלך, בהחלט אין קשר לעברם של בייל והזאר, עם זאת גם ויניסיוס לא בדיוק אי של יציבות.
אין לנו אף מניה בטוחה בהתקפה. אני אישית בנתיים אוהב את הסידור של בילל והזאר שמפנים את מקומם במחצית השניה לרודריגו וויניסיוס. ויניסיוס כבר הציג משחקים גדולים, אבל כדי לתפוס את ההרכב הוא צריך להראות יציבות, והוא צריך להראות שהוא מסוגל לעשות זאת גם כשהוא פותח וכשמתכוננים אליו ולא כשהוא מפתיע אחרי חילוף.

אתה ממשיך לכתוב כאן שטויות, אני מזמן כותב את דעתי שיש להחליף את יקיריי בשחקנים אחרים, אבל מאחר ולא מביאים שחקנים אחרים ויקיריי עדיין בקבוצה דעתי היא שאם הם כבר כאן אז עדיף לתת ליקיריי לשחק, לפחות נראה כדורגל טוב כפי שקרה בשני המשחקים האחרונים, זה לבטח יותר טוב מהכדורגל שנשחק אם יקירייך ישחקו.

אתה תרצה להמשיך ולהסביר לי עוד דברים שאני כותב כאן כבר שנים או שנסגור להלילה?

זה לא כדורגל טוב אם אתה מתגונן עם שבעה שחקנים. משעשע איך אתה מהלל את המחצית הראשונה שכלשונך הייתה הטובה ביותר בשנתיים האחרונות, ואז בblink of an eye הקבוצה סופגת מהפך ומדובר ב’שטויות בהגנה’, שוב, כלשונך. אתה גם אומר שלבאנטה לא משחקים כדורגל אז מה בייל ואיסקו ימכרו נגד סביליה? אולי מרסלו ישחק 10? תשחרר אותנו מdead weight ותחלק את המפתחות ל’ילדים’ שאשכרה מזיעים במטרה להשיג את הכדור.

שוב, אתה מפרשן לפי רבע שעה, 2 משחקים מצויינים ואתה לוקח רבע שעה ומנסה לקבוע עובדות.
הילדים שיחקו כל העונה שעברה והזיעו, היה יותר טוב?

ואסקז לא שומר על קו נבדל, מה בייל אשם פה?

נגד הגדולות כנראה ומאוד נסבול, אבל שוב… כתבתי זאת כבר לפני חודשיים, ננצח בקלות את הקטנות יחסית למה שהיה עם זידאן ונסבול מול הגדולות, אז מה אתה בא לחדש?

ומרסלו כל הקריירה שיחק מספר 10, זה לא תפקיד חדש שהוא אמור להתחיל לשחק

אוףףף כמה שאני שונא את מי שהחליט שמשחקים שלנו יהיו בפאקינג 23:00.
כן אני זקן ואני נרדם בשעות כאלה!
( כלומר במחצית אחרי שהייתי בטוח שאנחנו משחקים מעולה והולכים לקרוע אותם בכל מקרה.)

הציפיות שלי מאנצ’לוטי עד כה מתממשות: ידעתי שיהיה כדורגל טוב, ידעתי שההגנה תהיה סבירה בלבד.
ובעיקר ידעתי שאם יש מאמן אחד בכל היקום שיכול להחזיר לחיים (גם אם בגרסה מונשמת בלבד) שחקנים כמו איסקו בייל והאזר זה הוא.

זה מה שכיף כשמשחקים טוב. גם אם אין סיבה אמיתית לאופטימיות, אתה מרגיש מועמד לכל תואר. כרגע אחרי שנתיים שהייתי צריך כדור נגד הקאה כמעט בכל משחק נגד הקטנות, אני קונה את הסם הזה בלי לחשוב.

כמות משחקי הליגה בכל עונה שבהם הבקענו 3 שערים ומעלה:
2020/21 - 9 משחקים
2019/20 - 10 משחקים
2018/19 - 10 משחקים
2017/18 - 16 משחקים (עם רונאלדו)
2014/15 - 21 משחקים
2013/14 - 21 משחקים

אנחנו כרגע כבר על 2 מ-2, עם אנצ’לוטי ללא רונאלדו ועם ויניסיוס ללא זידאן. זה עדיין לא אומר כלום כמובן אבל מעניין איזה מספר נראה פה בסוף העונה, על אחת כמה וכמה אם אמבפה לא יגיע הקיץ.

לחלוטין קונה קבוצה שמנסה להבקיע כמה שיותר מול לבאנטה ואלאבס גם על חשבון ההגנה, כל עוד בצ’מפיונס ומול הגדולות בליגה נדע לשחק באופן קצת יותר מבוקר.

תוקפים את ההגנה של אנצ׳לוטי בלי סוף פה.
בסוף אנחנו רק אחרי 2 משחקים כשאתמול ממש לא היה משחק ממוצע עם 2 טעויות קריטיות שלא מצפים להן כלל.

מדובר בהתחלת העונה, הקבוצה עוד לא בכושר מלא, תנו לו רגע. זידאן נהנה מהנחה על חצי עונה ביזיונית כשהגיע.

ההתקפה נראית הרבה יותר טוב עם הרבה יותר מצבים ולא רק שערים. ההגנה חוטפת יותר, אבל לא מרגיש לי שמגיעים מולנו יותר בקלות למצבים, להזכירכם אצל זידאן השחקן המצטיין שלנו היה קורטואה ולא במקרה.
בנתיים באמת נראה שעשינו צעד קדימה. קשה לדעת באמת אחרי 2 משחקים אבל אני מבסוט.

משהו יפה נוסף:
כשוראן, ראמוס, קרבאחל, קרוס ומודריץ היו פצועים אצל זידאן, דיברו המון על הפציעות והסגל שאין לזידאן מה לעשות איתו.
תראו את אנצלוטי ללא כל אלה (קרבאחל חזר אתמול ונכנס לראשונה לקראת סוף המשחק), בלי שום תירוצים.

איזה כיף לחשוב שהיינו כל כך קרובים לניצחון וסתם בגלל החמצות פספסנו ולא לקרוא הודעות של ״גם אם היינו משחקים 180 דקות לא היינו כובשים״.

תחילת עונה,מאמן חדש עם השקפת עולם שונה לחלוטין מהמאמן הקודם,חיסורים בהגנה ובקישור…אפשר להיות קצת יותר סלחנים לגבי ההגנה,אני בטוח שבהרכב מלא ועם עוד קצת תיאום תהיה לנו הגנה טובה,לא כמו בשנתיים האחרונות אבל בקיזוז עם ההתקפה זה ייראה לא פחות טוב.

• הדבר הכי טוב הוא שהשחקנים לחלוטין נראים fit מבחינה גופנית ומבחינת מוטיבציה
  • העונה עוד ארוכה ויש המון סימני שאלה. אם נגיע למצב שאנחנו משחקים קרבחאל מיליטאו אלאבה מנדי כשכולם בכושר סביר+, אז ההגנה כבר תיראה טוב יותר, וזאת במחיר התקפי שכנראה שווה לוותר עליו (אלאבה)
  • אמנם אנצ׳לוטי בחיים לא יקבל פה מחמאות על טקטיקה, אבל יש הרבה יותר חילופי מקומות ואפשרויות לתת גול מול התקפה עומדת. בגדול דומה מה שלופטגי ניסה לעשות. מסכים מאד עם טיטי, אנחנו עדיין מעדיפים את זידאן על הקווים וזה יכה בנו ב 4:1 הקרוב שנקבל בוונדה קלדרון (לא אשכח את החוסר אונים מולם במשחק ההוא שסאול פירק אותנו)
  • אסנסיו בתור שחקן קישור זו אחלה יוזמה, השאלה אם הוא מסוגל להיות ממושמע ולתת את המלחמה שאיסקו, בימיו הטובים לפחות, היה נותן בהגנה
  • אין מה למהר עם ויני, שימשיך לעלות מהספסל, לפחות עד שנתחיל עונה בקצב יותר אינטנסיבי עם שני משחקים בשבוע וצורך בריאל מדריד ב׳ (פה כמו שאנחנו מכירים את דון קרלו, לא בטוח שהוא יעשה את הרוטציות הרצויות)
  • ואלורדה הגיע לשלב הכי קשה מבחינת שחקן צעיר: כולם מכירים ומעריכים את היתרונות שלו, עכשיו הוא צריך להוכיח שהוא בהכרח עדיף על המתחרים שלו מבחינת איך שהקבוצה נראית כשהוא על המגרש. בהצלחה, אנחנו צריכים אותך

חלק מהשיפור ההתקפי שלנו קשור לא רק לאנצ’לוטי, אלא גם לחיסרון של קרוס. המשחק שלנו יותר מהיר וישיר בלעדיו. קרוס שחקן מצוין אבל שיטת המשחק שלנו איתו הרבה יותר מבוקרת ומשעממת. ברגע שקרוס כשיר הוא יחזור להרכב ליד מודריץ’ וקאסמירו. אז יהיה המבחן הגדול בקשר לשיפור ההתקפי.

אלאבה במקום מנדי גם תורם לשיפור ההתקפי. מעניין לראות את השילוב בין אלאבה ומנדי כששניהם בהרכב.

יש שחקנים שאחרי קרע ברצועה הצולבת נראים צל של עצמם (חסה, אסנסיו, סאנה) ויש כאלה שמצליחים להתאושש ונראים מצוין (ואן ניסטלרוי, רונאלדו, ממפיס).

המשחק נעצר לשלוש דקות אחרי ההרחקה של השוער. היה מספיק זמן לתדרך את השחקנים לטווח את השער מחוץ לרחבה ולנצל את העובדה שאין שוער אמיתי. לא ברור מה הם חשבו לעצמם בדקות האחרונות. מילא טעויות בהגנה, זה יכול לקרות אבל חוסר מחשבה ברמה כזאת היה קצת מתסכל לצפייה. מה כ"כ קשה להבין שצריך לבעוט…

התאכזבתי שמינו את אנצ’לוטי למאמן, לדעתי הוא לא מתאים לבנייה מחדש. אבל אני חייב להודות שהוא החזיר את החשק לראות אותנו משחקים. התגעגעתי לכדורגל שמח. אפילו עם תוצאה מאכזבת כמו אתמול עדיין נהניתי.

חייב לציין שיהיה לי צר מאוד על כך שאלאבה שנפסיד את אלאבה כמגן עם ההסטה הצפויה שלו לעמדת הבלם כשמנדי יחזור לכושר.
אני מאחי שמחבבים את מנדי אבל חייב להגיד שפחות מבחינה התקפית מדובר על סקאלה אחרת של שחקן.
המסירות של אלאבה לעומק זה פשוט כלי שלא היה קיים אצלנו וכבר שווה 2 שערים ב-2 משחקים.
כבלם נפסיד מ-2 הכיוונים כי הוא פשוט פחות טוב בעמדה הזו.

חבל שלא עשו מאמץ להביא עוד בלם הקיץ.

או שאפשר להסיט את מנדי לעמדת הבלם.
אני מכיר איזשהו שחקן שהיה מגן ימני והפך לבלם על.

זה ניסוי שיכול להצליח ויכול להיכשל. לאור העובדה שהסגל כולל 4 מגנים שמאליים כרגע, אני חושב שלא יזיק למנדי ניסיון הסבה.

צריך לנסות.

מההתחלה אמרתי את זה. לא מבין למה אלאבה צריך לשחק כבלם. כמגן הוא מהטובים בעולם, כבלם הוא טוב. גם נאצ׳ו טוב.
אולי קיץ הבא נתחזק לנו באיזה בלם על. עדיין ההתקפה שלנו יותר דחופה.

אתמול השופט הוסיף 6 דקות ועדיין זה היה מעט מאוד לעומת מה שהיה צריך להוסיף.

ההרחקה של השוער לקחה שלוש דקות. הפסקת שתייה של שתי דקות. ועוד 10 חילופים והרבה בזבוזי זמן. בקרן האחרונה שלנו אפילו השופט בעצמו בזבז זמן והלך לפטפט עם שחקני לבאנטה. הוא הצביע על השעון כאילו הוא יוסיף את הזמן. הוא לא…

זאת אחת המחלות הכי גדולות של הליגה הספרדית. הנה הנתונים של זמן משחק נטו בחמש הליגות הבכירות בפתיחת העונה. ההבדל משמעותי.

מחלה ידועה של הליגה,באנגליה היינו מקבלים 10 דקות לפחות על מה שהיה אתמול.
עוד אחת מהסיבות ללמה הליגה הזו היא מפגע שיווקי ובחיים לא תהיה נוצצת כמו הפרמיירליג,לא משנה כמה מסי ורונאלדו ישחקו בה.

שעון שנעצר כמו בכדורסל עם שתי מחציות של 30 דקות וזהו.

לא פייר להשוות 2 מחזורים בלבד.
כאן יש השוואה של עונת 18\19, הפרש אפסי בין לה ליגה לבין פרמייר ליג.

אני מסכים לחלוטין שבזבוזי זמן זה מעצבן וצריך לעשות עם זה משהו. אבל זאת לא הסיבה שלה ליגה פחות פופולרית מהפרמייר ליג.