סופרקופה: מעפילים לגמר עם עוד ניצחון בקלאסיקו והפעם 2:3 בהארכה| ויניסיוס, בנזמה ופדה

אולי אנצ׳לוטי רצה שבברסה יחשבו שהם לא זקוקים לחיזוק?

הקלאסיקו הבא בברנבאו זה הסיכוי הכי טוב שלנו לדרוס אותם. אני מאמין שזה גם מה שיקרה.

לגבי השנים הבאות, עם ההגעה של אמבפה… זה מאוד תלוי לאן הנורבגי הבריון יגיע בסוף.
אם גם הוא יגיע לריאל תוצאה היסטורית בוא תבוא.

בכל מקרה, לטעמי הם יוצאים מעודדים מדי מהמשחק הזה. כמות החטאות ומסירות אחרונות מזעזעות של ריאל, בכיף יכלו לכבוש 4-5-6. ריאל עם כל החסרונות שלה היא כל כך מסוכנת, ואני לא חושב שאנשים מבינים כמה אלאבה קריטי למשחק של ריאל. עם כל הכבוד לנאצ’ו - היכולת של אלאבה לבנות את המשחק מאחורה ולמצוא במסירה פרצה מהירה - מאוד חשובות ובלעדיו אין לנו את זה.
בנוגע לברצלונה, השער של דה יונג החזיר אותם למשחק משום מקום, יש להם בהחלט צעירים טובים וחלק מפריזים בהערכות שלהם. גם אם פדרי גאבי פאטי ניקו וכו’ יממשו את הפוטנציאל שלהם הם עדיין צריכים חיזוקים רציניים להגנה ולהתקפה, ובמצב הכלכלי שלהם זה כנראה ייגמר בטלאים עם עוד איזה כוכב. ספק אם יספיק.

אנשים גם פה וגם בפורום של בארסה קצת יצאו מפרופורציות. יש פערים גדולים אבל לבוא בתלונות למשחק צמוד זה כבר למתוח את החבל. רק לפני שבוע הפסדנו לחטאפה והיום אנחנו באים בטענות למה לא פירקנו את ברצלונה, שבסך הכל משתפרת וכבר טיפסה למקום החמישי בטבלה עם משחק חסר.

אתמול ברצלונה ניצלה את החולשות שלנו בעיקר עם קרבחאל. דמבלה שיחק עליו ולא הייתה לו דרך להתמודד איתו. לא הייתה לנו התקפה מהאגפים כי מנדי הוא מנדי וקרבחאל ביכולת קטסטרופלית. זה הזמין את האגפים שלהם לעלות, ועם היכולת הפחות טובה של מיליטאו והחסרון של אלאבה, זה גם פגע במרכז ההגנה.

זה כבר לא קשור לטקטיקה. כששלושה משחקני ההגנה שלך ביכולת רעה, אתה בצרות. אני לא מתרגש בקשר למיליטאו. הוא שחקן צעיר שנמצא בהתפתחות וכבר הספקנו ללמוד שתנודות ביכולת של שחקן צעיר זה נורמלי לחלוטין. הבסיס קיים וזה מספיק טוב. נאצ’ו שחקן מחליף, אבל הוא גם ירד ביכולת אחרי הפציעות שלו, ועם זה נאלצנו להסתדר אתמול, ולקרבחאל צריך למצוא פיתרון כי הוא ביכולת לא טובה או פצוע כבר לא מעט זמן.

אלו בעיות שאנחנו נצטרך להתמודד איתם. עד לסיום העונה. בינתיים אנחנו שורדים איתן בסדר גמור אבל זה לא שאפשר לשכוח אותן.

בנוגע לתכנון המשחק של אנצ’לוטי. דבר ראשון אני רוצה לומר לכל הנשמות הטובות שיורדים על אנצ’לוטי ברוכים השבים, הייתם חסרים לנו מאוד בחודשים האחרונים. מאוד בוגר לבוא אחרי המשחק הכי גרוע שלנו העונה, שאגב היה נראה בדיוק כמו המשחקים תחת זידאן, ולהגיד הנה אמרנו לכם אנצ’לוטי מאמן לא טוב.
דבר שני, יש עוד מספר משתנים מעבר לרצון של המאמן. כמו זה למשל שיש יריבה שגם היא משחקת, שיש טעויות בהגנה שמגיעות ללא קשר לסגנון המשחק ושיש חיסורים קריטיים. הטענה היחידה שלי לגבי ניהול המשחק אתמול, הייתה שהוא לא החליף את קרבחאל מוקדם יותר. ייאמר לזכותו של האיטלקי שגם ואסקז לא מרשים מדיי לאחרונה.

היו לאנצ’לוטי אתמול שתי אפשרויות אתמול: הראשונה, להתאים את עצמינו אליהם. השניה, לכפות עליהם את סגנון המשחק שלנו.

שתי האפשרויות מתקבלות על הדעת. הראשונה כאמור היא להתאים את עצמינו אליהם. בארסה יודעת לשלוט בכדור אבל עם הגנה במתפרצות שטובה כמעט כמו ההגנה של בני שפרעם. תן להם לשלוט בכדור, תחטוף כדור, תן לויני את הכדור והוא כבר ידע מה לעשות איתו. ההתקפה שלהם חסרת שיניים וצריכה שיאכילו אותה כדי לאכול. האופציה השנייה, לשחק כמו שאנחנו רגילים לשחק, גם היא הגיונית לגמרי. אנחנו הקבוצה הטובה יותר, אנחנו נשחק כמו שאנחנו יודעים וכנראה ננצח. הבעיה בסגנון המשחק הזה היא שבונקר כל אחת יכולה לעשות, ואז אנחנו נתחיל להתקשות, ובו בזמן כל חטיפת כדור יכולה להפוך למתפרצת מסוכנת עם דמבלה.

אנצ’לוטי הימר על האופציה הראשונה, שבדיעבד כשלה. ההגנה שלנו נמצאה כלא מספיק איכותית. קרבחאל פישל בגדול שוב ושוב, מיליטאו ממשיך את היכולת הפושרת מאז החזרה מהפגרה, ונאצ’ו לא מספיק טוב ובעייתי במשחק הראש. הם הגיעו למצבים קלים ונגררנו אחריהם למשחק שמתרכז בהגנה. עם זאת, כן הגענו למצבים בהתקפה ולפחות התקפית התוכנית עבדה בצורה חלקית.

אם מנתחים את המשחק בצורה אובייקטיבית, ריאל מדריד היא זאת שפישלה. אנחנו יכולים לשחק יותר מסגנון משחק אחד ולהתאים את עצמינו לכל יריבה כדי לתת לעצמינו את הסיכויים היותר טובים לנצח בכל משחק נתון. לדעתי, זה יתרון ולא חיסרון להתאים את עצמינו ליריבה, לא כל קבוצה יכולה לעשות את זה.
למרות זאת שפישלנו, ולמרות הטעויות הקריטיות בהגנה, עמדנו במטרה אתמול. בסופו של דבר, ברצלונה יצאה יותר מדיי קדימה, חטפה בשלוש מתפרצות וחזרה לספרד מהר ממה שרצתה. תוכנית המשחק עבדה? כן, עם כוכבית. אם המשחק היה משוחק שוב, באותה תוכנית משחק, סביר היה להניח שמיליטאו היה משחק יותר טוב? סביר היה להניח שהשער של לוק דה יונג לא היה קורה? זה הרי שער שקורה אחת למאה משחקים. סביר להניח שמישהו היה לוקח את פאטי כשהוא השחקן היחיד בתיבת החמש? סביר להניח. גם לדעתי סביר להניח שאסנסיו היה עושה יותר, הרבה יותר, זה היה אסנסיו של העונה שעברה אתמול. היחיד שאני לא בטוח שהיה משחק טוב יותר הוא קרבחאל, שעדיין עצוב לי כל פעם להזכיר את שמו בהקשר שלילי.

אני חושב שאתמול הגענו לקרקעית היכולת שהקבוצה יכולה להציג. התקפית והגנתית. לא התמודדנו מול קבוצה בעלת הגנה טובה מדי, וחילקנו מתנות בהגנה. בכל זאת עמדנו במטרות. אני שמח שהמשחק התפתח כמו שהוא התפתח כי זה היה שיעור טוב מאוד גם לנו, וגם לשחקנים. צ’אבי טוען שהם הוכיחו שהם מספיק טובים כדי להתמודד עם כולם, אני לא בעמדה להתווכח עם צ’אבי אבל אני לא רואה איך זה קורה. יש להם המון בעיות בקבוצה. גם ההגנה שלהם בעייתית נורא והתקפה שצריכה שיגידו לה “פה גדול” ויכניסו לה כפית לפה.

אני בטוח שבשתי הקבוצות יישבו וינתחו את שני המשחקים האלה עד תום. בעוד שאצלנו יש הרבה מה ללמוד על ברצלונה והתוכניות שלה, להם יש מעט מאוד ללמוד עלינו. עשינו יותר מדי שגיאות, שיחקנו בצורה שלא בטוח שנשחק בה במשחקים הבאים, ופאק איט, אין להם שום דרך להתמודד עם ההתקפה שלנו בכל מקרה. לנו, אני מאמין, יש דרך להתמודד עם משחק ההתקפה שלהם.

לפני פחות משנה כתבתי שרפאל ליאו ממילאן לא רואה את וינסיוס…

שיחקנו נגד קבוצה שהשאירה שוב ושוב חצי מגרש לויניסיוס ואתם מתלוננים ששיחקנו על זה?

יש לזכור איפה התחלנו את העונה ומה אנחנו עדיין: קבוצה טובה, רחוקה מלהיות מעולה, הגנה בינונית, לא יודעת ללחוץ גבוהה, פגיעה במתפרצות ומתקשה נגד משחק עומד (השתפר השנה)

אני לא מחפש את אנצ’לוטי, זה לא ש’נעלמתי לחודשיים’. כשהיה מגיע שאפו כמו על רצף הניצחונות בדצמבר, נניח על סוסיאדד בחוץ בלי בנזמה וגם על הדרבי שסימנו V בקלות - פירגנתי. תלונה נוספת שלי היא שאנחנו לא יודעים לפרוץ את כל האוטובוסים למיניהם. ברור שיש סגל בעייתי מאוד אבל הוא לא מספיק מגוון. להוציא את אסנסיו כשהוא חלש (לאו דווקא אתמול) ולהכניס את רודריגו זה לא נקרא לגוון, זה הטריק היחיד בשרוול ואולי הוא הפתיע אותי לטובה גם כשמרסלו נכנס לשחק נגד חטאפה. גם את קרוס אפשר להוציא כשהוא לא טוב, הנה, פדה הבקיע אתמול.

שיחקנו נגד ברצלונה בינונית אתמול ולא נגד פריז סן ז’רמן. הסגל שלה, שוב אני אומר - מקבל צורה בקישור ובהתקפה. ועדיין - פראן טורס בהופעת בכורה, אנסו פאטי רק חזר מפציעה ולכן הוא על הספסל, לוק דה יונג אני בטוח שגרם לאוהדי בארסה לצחוק (במקום לבכות) כשראו את השם שלו, דמבלה קיבל את הכינוי ‘טמבלה’ וכן הלאה. יותר קל לנו במתפרצות, זה לא אומר שצריך להתבטל. אף אחד אגב לא אומר שהוא לא ‘חגג’ את הניצחון או משהו כזה או שלא עמדנו במטרה. אולי צ’אבי שטען באופן מגוחך ש’גם ריאל מרגישה כאילו אנחנו עלינו לגמר’.
ריאל הובילה 0:1, על הנייר זה אמור לעשות הכל יותר קל, וברצלונה לא משנה באיזה ‘מוד’ היא תהיה, מה תעשה ותרכיב את רביעיית ההגנה הכי טובה שברשותה - זה עדיין רע מאוד. כי אם אראוחו מגן ימני אתמול למשל זה מכניס את לנגלה להרכב. לא שיחקנו כדורגל מדקה 25 למשך איזה חצי שעה.

אם אתה רוצה לתמצת את זה: הדרישות שלי לא היו מאניטה ולא 0:3. ריאל מדריד קבוצה טובה יותר, שייראו את זה על כר הדשא ולא רק עד דקה 25 ש-0:3 היה יותר משקף. לראות שיש לנו משהו לעשות ולא רק בהתקפות מתפרצות. השער השלישי נכבש כשברצלונה עם שלושה שחקני הגנה ‘על הנייר’ ואפילו פחות בפועל, כמובן שבעייה שלהם שהם עמדו שערורייה באותו המהלך אבל זה רק כדי להמחיש את הנקודה. מישהו משוכנע שברצלונה הולכת לעשות עכשיו 15 מ-15 בליגה עכשיו? הם נראו נגדנו יותר טוב ממה שהם באמת.

אגב לגבי עניין המגנים - גם זידאן התמודד בדיוק עם אותו החרא. לוקאס מצוין התקפית ואני כרגע מעדיף אותו על קרבחאל אם יש משחק רגיש עוד דקה וחצי ודני חוזר מפציעה. מנדי זה מנדי, הייתי בהלם עשה רולטה ברחבה. יש לו צעד ראשון מהיר והוא לא מנצל את זה מספיק. אסנסיו השתפר וזה אחלה, בסופו של דבר השינוי הגדול בין ריאל הזו לבין ריאל של השנה שעברה הוא ויניסיוס.

אני חייב להגן מעט על אנצ׳לוטי פה באמת.
ההגנה התפרקה… לא ראיתי אף מצב מסוכן של ברצלונה כמעט. קורטואה לא סיפק הצלות מרהיבות ולא ראיתי מצידם החמצות שהיו גורמות לי לתפוס את הראש.
הגול הראשון היה ביש מזל גדול מאוד כאשר הרחקה פגעה בלוק דה יונג ונכנסה ממצב לא מסוכן כלל.

מנגד, ריאל בנוסף לגולים הגיעה להזדמנויות מצוינות שלא נכנסו: הקורה, 2 ההחלטות המטופשות של קאמבינגה, ההחמצה של רודריגו. כל אחד מאלה היה מצב גדול יותר מכל המצבים שהיו לברסה.

מבחינת צורת משחק. ראיתם כמה שטחים ויניסיוס קיבל? זה תוצר לד משמעי של צורת המשחק שלנו. הזמנו את ברסה לצאת ללחוץ גבוה ויצאנו מהר קדימה כדי לנצל את ויניסיוס ולמצוא עבורו שטחים. לא רצינו אותו עפ הכדור במשחק עומד אלא במשחק רץ.

אז כמובן שבאמת לא נראינו כמו שהייתי רוצה שנראה והיינו חייבים לגמור את המשחק ב90 דקות. אבל מכאן ועד לקבוע כשלון של אנצ׳לוטי? נסחפנו ממש.
כמה שונה כבר זידאן שיחק מול ברסה? ואצלו היה מדובר על נוקאאוט טקטי.

התלונות שלי לקרלו הן בנוגע לחילופין המאוחרים לשחקני המפתח שלנו, ולמה לעזאזל שפדה ישחק בקישור וקאמבינגה בהתקפה ולא ההפך (אם כבר לשחק 442 של ממש)?
חוץ מזה הוא בהחלט היה סביר, לא התפרקהו ולא כלום, חשפנו את החולשות של ברסה פעם אחר פעם והזמנו אותם לפתוח לנו שטח.
המשחק הזה היה קרוב יותר ל6-2 מאשר ל3-3. רק החמצות הזויות מנעו זאת.

התגובות של 2 המחנות באמת קצת מופרזים, מי שישמע את 2 הצדדין יחשוב שאנחנו אלה שהפסדנו וברצלונה דרסה אותנו.
בסופו של דבר בארסה הלכה על המשחק הזה עם כל הכלים שיש לה, החזירה את פראן ופאטי שלא שיחקו כמה חודשים ואת אראוחו שנפצע רק לפני שבוע כאילו מדובר על גמר הצ’מפיונס ואילו אנחנו באנו בהילוך ראשון למשחק הזה ובכל זאת ניצחנו.

למרות זאת, מאד לא אהבתי את הניהול של אנצ’לוטי- ב25 הדקות הראשונות המשחק היה בשליטה אבסולוטית שלנו ואחרי הגול פשוט הלכנו לישון בצורה מדרידאית מאד אופיינית, אין שום סיבה שעם בארסה הנוכחית (באמת עם כל הכבוד) נתבנקר ונצא למתפרצות, גם במשחק מסודר היינו מנצחים ואני מאמין שהרבה לפני.
אני בטח לא אבכה אחרי ניצחון חמישי ברציפות בקלאסיקו אבל לא יהיו לנו הרבה הזדמנויות להביס אותם, אתמול הייתה אופציה כזו ואין לי ספק שבמצב הפוך הם היו נותנים לנו 4-5 חתיכות.

אגב, כנראה שלא צריך להיות שחקן בית בשביל להיות לוחם, אכפתי ומנהיג, דוד אלאבה מאד חסר לי אתמול.

לא אתה זה שעבר לי בראש כשכתבתי את זה. למען האמת לא שמתי לב מי כתב את זה למעלה אבל לא ראיתי הרבה אנשים שאמרו לאורך כמעט כל משחק בחודשים האחרונים “וואלה הקבוצה הזאת משחקת שונה מהעונה שעברה”. לא ראיתי יותר מדי אנשים שהכירו בשינוי שהקבוצה עוברת, ובמקום זה היה שקט מוחלט. לא קשה לראות את השינוי שעבר על הקבוצה. לעומת זאת, במשחק הראשון שהקבוצה שיחקה בו באופן פסיבי, ישר ראינו ביקורת על אנצ’לוטי. איפה הביקורת הזאת הייתה לאורך כל הזמן הזה? אם אתם מכירים באופן הפסיבי ששיחקנו אתמול, למה אתם לא מדברים על האופן האקטיבי בו שיחקנו בכל יתר המשחקים עד אתמול?
וכל זה בלי להזכיר את העובדה שסגנון המשחק הפסיבי שראינו אתמול, מאוד מאפיין את הקבוצה של זידאן מאשר את זה של אנצ’לוטי.

בדיוק בגלל זה אתה לא מאלה שאני מדבר עליהם, אתה בהחלט הרבה יותר אובייקטיבי ולמרות האהבה לזידאן אתה לא מחפש את אנצ’לוטי.

החילוף הזה מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. שני השחקנים האלה טובים אבל לא יציבים מספיק, לפחות במקרה של רודריגו. אסנסיו מאוד טוב לאחרונה אבל אתמול הוא היה במשחק פושר, והכניסה של רודריגו במקומו יצרה לברצלונה המון בעיות. מעבר לזה, אין לך יותר מדיי מה לעשות. ויני ובנזמה לא באמת ברי חילוף, והזאר לצערנו לא אותו שחקן.

פדה בעיניי הוא נקודה רגישה. הוא נכנס לי ללב לאותו מקום שאיקר פפה די מריה לוקה וכריס נכנסו (וסליחה שלא הוספתי את ראול לשם), עם זאת היכולת שלו מאוד מטרידה אותי. הוא לא קרוב לאינטנסיביות שאפיינה אותו, הוא לא מורגש מספיק. אני לא קובר אותו עדיין כי הוא עדיין מספיק צעיר כדי לחזור על עצמו ולהתעלות אפילו על הציפיות, אבל ראיתי אותו כמניה בטוחה כבר, וזה כבר זמן מה שהוא לא מצליח לשחזר את היכולת. הכנסה שלו היא לא בטוח הדבר הכי נכון שאפשר לעשות, מה גם שלאחרונה קרוס יציב ביכולת.

אני לא טוען לרגע שהתמודדנו מול בארסה גדולה, להיפך, המשחק הזה הראה כמה בארסה רחוקה מאיתנו לעניות דעתי. הבעיה נוצרה כשההתקפה שלהם הצליחה להטריד את ההגנה שלנו וזה הפל הכל למתוח יותר ולא הצלחנו להוציא את המתפרצות שלנו. על הנייר, לא הייתה להם יכולת להטריד אותנו עם קרבחאל ואסנסיו שאמורים לעצור את דמבלה, ומיליטאו שיחסל את דה יונג. בפועל, דמבלה חגג ומיליטאו לא הזכיר את עצמו. זה גרם לנו להיכנס לסטרס ולהעיף כדורים. כאן פישלנו בגדול, אבל זה משהו שאתה לא יכול לצפות מראש (במקרה של קרבחאל אני ציפיתי לזה כי איבדתי תקווה לגביו. כנראה שקרלו עדיין מאמין בו).

אני איתך, מיליון אחוז, אני חושב שגם אנצ’לוטי רצה את זה בדיוק כמונו אבל התוכנית השתבשה לו עם משחק ההגנה הגרוע שלנו. אם זה לא היה משתבש לו, והיינו מצליחים לעצור את ההתקפות שלהם עם הגנה קצת יותר מרוכזת, זה היה יכול להתבטאות בקלות ליציאה למתפרצות יותר בקלות, ומתפרצות כמו שראינו אתמול מול ההגנה של בארסה = שערים. זה יכול היה בקלות להיגמר 3-0 במחצית עם הגנה יותר טובה.

דילגתי על החלק הקודם ואגיע אליו בהמשך, אבל בעיניי זו נקודה בהרבה יותר חשובה שמשליכה על עניין המגנים. ההבדל בין הקבוצות הוא הגישה והקונספט של שני המאמנים. אנצ’לוטי בא ואומר יש לקבוצה DNA משלה, אני לא הולך לשנות אותו, אני זורם איתו והולך לתקוף בלי הפסקה. זידאן בא ויצר את הקבוצה שהוא רוצה לראות, בלי קשר לזהות הקבוצה או השחקנים. זידאן יצר קבוצה שקשה להתמודד מולה מנטלית. קבוצה שתסכלה את היריבה ועם המון בגרות מחשבתית ניטרלה יריבות. לנו, כצופים, זה היה קשה לצפייה, אבל זה היה יעיל מול רוב הקבוצות עד שלמדו את הדרך שלנו ובאיזשהו שלב זה פחות עבד. היינו קבוצה הרבה פחות התקפית ולכן השחקנים היותר פנטזיסטים שלנו החווירו יותר. בעיניי, סגנון המשחק שלנו היום שם את השחקנים ההתקפיים שלנו תחת אור הזרקורים ומאפשר להם לזרוח. לעומת זאת, שחקנים פחות התקפיים משלמים את המחיר, דוגמת מנדי וקסמירו.
למעשה זה לא שהקבוצה יותר טובה התקפית בגלל ששחקנים השתפרו, אלא ההיפך. שחקנים השתפרו בגלל שהקבוצה משחקת יותר התקפי ממה שזידאן היה משחק.

זה מתבטא במיקום של שחקני הקישור, שתחת אנצ’לוטי הם חופשיים יותר, זה מתבטא בשינויי המקום בהתקפה שתחת זידאן זה היה מעשה אסור על סף פלילי. זידאן אהב כדורגל טקטי וממושמע, אנצ’לוטי נותן להם לעשות יותר שכונה, והשחקנים היותר שכונתיים פורחים תחתיו.

נחזור לזה. אני חושב שתחת זידאן זה היה פחות משמעותי כי הקבוצה היתה הרבה יותר טקטית ושחקנים היו צריכים להיות יותר ממשומעים טקטית מאשר בעלי יכולת התקפית כזאת או אחרת. הרי זה מה שהשאיר את לוקאס רלוונטי לפני הפריצה שלו כמגן ימני, קור הרוח והיכולת שלו לבצע הוראות של מאמן. תחת זידאן זה היה הרבה פחות רלוונטי חוסר התרומה ההתקפית של המגנים כי כל תרומתם ההתקפית היתה לסחוב את קשרי היריבה לאחור ולהגביה כדורים לאזור הרחבה.
אצל אנצ’לוטי נופל עליהם יותר והם צריכים ליצור יותר ולכן החסרונות שלהם באים לידי ביטוי. מנדי היה נראה מגן ממש טוב תחת זידאן כשלא היה צריך ליצור יותר מדי ותחת אנצ’לוטי הוא נראה לא קשור לענף. לגבי קרבחאל, הבחור בירידה תלולה ביכולת ועדיין אותה טענה גם תופסת לגביו. כשצריך אותו באמת, הוא לא תוקף בצורה מספיק איכותית או תוקף מספיק בכלל.

אגב ייאמר לזכות זידאן ההברקה עם ואסקז. הוא הפך אותו למגן ימני בצלמו וכמה חבל שהוא נפצע לקראת סיום העונה ולא הצליח לשחזר את אותה היכולת.

אני לא חושב שזה עניין של נשמות טובות ונשמות רעות. הרבה חבר׳ה פה בפורום סבלו לאורך שנים בקלאסיקו שבארסה החזיקה בכדור 80 אחוז מהזמן, והם לא ציפו שנראה את הסנאריו הזה שוב השנה.
זה בהחלט מתסכל ומורט עצבים בתור צופה לראות קו הגנה כל כל נמוך, זה מזמין התקפות נגדך ובאופן כללי מלחיץ לצפייה. גם אני בתור חסיד גדול של אנצ׳לוטי לא ציפיתי לקבל פלאשבקים לתחילת העשור הקודם, וזה לגיטימי להיות מתוסכלים מכך.

זו הדרך הכי טובה להתמודד מול בארסה. להתגונן ולצאת למתפרצות. הם מתקשים מאוד מול סגנון המשחק הזה שככה משחקות קבוצות הליגה מול ברצלונה בדרך כלל. לא עשינו את זה טוב כי פישלנו הגנתית, אבל אם לא היינו מפשלים, זו הדרך האפקטיבים ביותר לשחק מולם.

אני קראתי את כלההודעות בדיון הזה, ואני יכול להבין את האכזבה מאיך ששיחקתם אל מול הגישה המעודדת שלנו מההפסד. אני יודע שציפיתם שתפרקו אותנו ותדרסו אותנו כאילו אנצ’לוטי מחזיק לכל הפחות בריאל של ראמוס, כריסטיאנו והקישור שלכם בשיאו, בפועל אם הייתם מנסים ליזום ולשלוט בכדור הייתם שמים אותנו במצב היחיד בו נוח לנו כרגע- ללחוץ ללא כדור ולצאת קדימה. אנחנו לא ברצלונה שיודעת להחזיק בכדור, ניצחתם בקלאסיקו הקודם על “מצב סוללה” כי לכולם היה ברור שגם אם ננסה להניע עד מחר לא יצא כלום משום התקפה. הפעם היה לנו מזל ומשחק רע של מיליטאו שהחזיר אותנו למשחק. מנגד, גול הניצחון שלכם הוא בדיוק תוצר הגישה של אנצ’לוטי לקלאסיקו. המשכנו ללחוץ במטרה לנצח את המשחק הזה, וכל זה בשביל שתגיעו למצב של ארבעה על שניים כדי לכבוש גול ניצחון נוח מאוד.

לגביי ההצהרה של @Michael_Scofield , אני חושב שפיספסתם את ההזדמנות להשפלה הסטורית בשני המשחקים הקודמים. בארסה נטולת מסי ונטולת כיוון בקאמפ עם כלומאן, ובלקאסיקו הזה בו הכשירות של חלק גדול מהשחקנים הוטלה בספק כשאתם במומנטום מעולה, אני לא יודע אם דווקא במשחק הבא שיתן עוד זמן לבארסה להתחבר יהיה זה שיביא איתו ההשפלה, בטח עם היעדר הרוטציות היחסי של אנצ’לוטי. בארסה כנראה לא תנצח קלאסיקו השנה, אבל אני לא חושב שתקבלו את הנקמה שלכם על ה- 6-2, 5-0 או ה 4-0.

תאלצו להסתפק בלקחת אליפות בפער באיזור אפריל, לא נורא.

מה ?
זה אלבס ובוסקטס, אבל לא ממש אותם השחקנים.
גאבי, פדרו וכאלה הם ממש פרווה ולא מדובר בצ’אבי ואנייסטה בשיאם, מכל הקשרים הצעירים של ברצלונה שכולם מדברים עליהם(כולל דה יונג) היחיד שלדעתי אמור להצליח זה ניקו שמשום מה מקבל הכי פחות קרדיט מכולם, לדעתי גאבי ופדרי לא שונים מהרבה קשרים ספרדים שמסתובבים בלה ליגה והיתרון היחיד שלהם שהם מצאו את עצמם בברצלונה המבולגנת וקיבלו תווית של צ’אבי ואנייסטה הבא.
והשיא כמובן זה דמבלה בתפקיד מסי.

אז אתה רוצה להסביר לי שהדרך הטובה ביותר של ריאל מדריד הנוכחית להתמודד מול הקבוצה החלשה הזאת זה להתבנקר ולצאת למתפרצות ?
הבעיה לדעתי זה שלאנצ’לוטי יש טראומה ונותן יותר מדי כבוד לברצלונה, בנוסף לא רוצה להפסיד קלאסיקו כדי לא לעורר לחץ מיותר ולכן משחק כפי שהוא משחק, אם זאת שיטה להתמודד מול הנעת כדור אז למה הוא שיחק אותו הדבר גם מול קומאן שעלה עם קבוצה שלא יודעת להניע כדור ?

ריאל מדריד היא לא קבוצה אימתנית, לא ציפיתי שנדרוס את ברצלונה, אנחנו מזמן לא קבוצה דורסת, גם לא ציפיתי שנלחץ אותם גבוה לתוך הרחבה שלהם, בהרכב הנוכחי אנחנו לא יכולים לעשות זאת(עם הרכבים אחרים אנחנו כן יכולים ללחוץ כל קבוצה בעולם) וללחוץ גבוה יהיה סיכון.
אבל כן ציפיתי שנשחק את המשחק הרגיל שלנו, כן ציפיתי לנסות לשלוט במגרש להרבה יותר דקות, ציפיתי לא לחזור אחורה אחרי שאחנו מובילים, ציפיתי לחילופים בזמן, ציפיתי לנצל את הבלגן שצ’אבי יצר בגנה שלו עם החילופים המטומטמים ולהגיע למצב לשער כמעט בכל התקפה.
בנוסף, לא ללחוץ גבוה לא אומר להתבטל ולהחנות את האוטובוס ליד הרחבה וכל השחקנים במרחק 30 מטר מהשער כדי לגנוב כדור ולצאת למתפרצות, זה כן יעבוד מול ברצלונה הנוכחית, וכן, לא היה לי בשום שלב של המשחק ספק שאנחנו מנצחים, אבל זה לא הכדורגל שאני מצפה לראות.
לתת להם לקבוצה חלשה כזאת להניע כדור 30 מטר מהשער שלנו זה לא מתקבל בקבוצה כמו ריאל מדריד, נתנו להם לעשות את הדבר היחיד שהם יודעים לעשות טוב ולא מנענו זאת, אם נותנים להם להחזיק כ"כ הרבה זמן בכדור הם בסוף כן יצליחו לייצר דברים, ואתה לוקח סיכון שאתה מכניס אותם למשחק.
אפשר לא ללחוץ גבוה, אבל כן להעמיד את הקו הראשון של ההגנה 5-10 מטר מהחצי, שלא כל השחקנים יגנו מאחורי הכדור וכך למנוע מהם כל הזמן לברוח אחורה בהנעת כדור כדי להמשיך לשלוט בו(כמו השער הראשון שבנזמה היה מאחורי בוסקטס, רוב הזמן הוא היה לפניו כשהגנו וכך לא היה לו סיכוי לחטוף עוד כדורים כי בוסטקטס ראה אותו תמיד).

ברצלונה הנוכחית לא יכולה לגרום בעצמה בהנעת כדור של קוסמים לכווץ קבוצה כמו ריאל כך שכל שחקני היריבה בין הכדור לשער, אם אנצ’לוטי לא נותן להם את המצב הזה הם לא יכולים לגרום אותו בעצמם. עם בוסטקס בשיאו, צאבי ואנייסטה ובעיקר עם מסי הם כן יכלו לגרום למצב כזה מול כל קבוצה בעולם.

אז לא, לא ציפיתי שנדרוס אותם(אנחנו לא כאלה) לא ציפיתי שנלחץ אותם(אנחנו לא לוחצים), רק ציפיתי שנשחק את הכדורגל שלנו.

עד פה אני מסכים איתך 100%.

כן. לא כי אתה לא יכול לשחק מולם אחרת, אלא כי ככה אתה חושף את החסרונות שלהם בצורה הכי קלה. אין להם שום דרך להתמודד עם משחק כזה. תשחק את המשחק הזה 100 פעמים ועדיין לא תהיה להם תשובה לכך.

אבל מה זה המשחק הרגיל שלנו? המשחק הרגיל שלנו הוא דינמי ומשתנה. בעונות שעברו היה לנו מימד של החזקה בכדור, וזהו בערך. זה היה המשחק שלנו. העונה, כפי שאני רואה את זה, יש לנו מספר סגנונות משחק ואנחנו משתמשים בסגנון משחק הנכון ביותר לאותו הרגע. לפעמים באותו משחק אנחנו עוברים סגנון פעמיים או 3, וזה קרה לא פעם העונה. לרוב זה גם מגיע עם חילופים, אבל לפעמים גם לא. להתאים את עצמינו ליריבה זו לא חולשה, זה יתרון!

זה לא נכון לשלוט בכדור. לשלוט בכדור זה אומר לעלות עם הגנה גבוהה. הגנה גבוהה זה אומר שאם אתה מאבד כדור אתה חשוף למתפרצת במיידית. למה לנו לשחק לרגליים שלהם? זה החיסרון שלנו בכל משחק ליגה, שאנחנו צריכים לתקוף ולכן אנחנו סופגים במתפרצות. כאן השגנו גול, זרקנו להם את הכדור ואמרנו להם יאללה שחקו. לצערינו, ההגנה פישלה וזה לא עבד. אבל בסך הכל זו הדרך הכי טובה לחשוף את החסרונות שלהם. לכמה מצבים הם הגיעו בלי פאדיחה של ההגנה שלנו? עם הגנה סבירה הם היו מסיימים משחק יבש. לעומת זאת, הם כן היו חשופים במתפרצות לאורך כל 120 הדקות.

גם אני ציפיתי לחילוף אחד של ואסקז במקום קרבחאל וזה הגיע מעט מאוחר לטעמי אבל זה כבר להיכנס לקטנות. בסך הכל החילופים היו בסדר גמור. פדה נכנס וכבש את שער הניצחון, רודריגו נכנס ובישל את אותו שער ניצחון ובסך הכל עשה המון צרות לבארסה.

זה קרה בסוף. אמנם שכבר בארסה היתה נואשת, אבל ברגע שההגנה התייצבה ראינו את הפוטנציאל שיש לנו במתפרצות מולם. זו היתה בדיחה וזו למעשה היתה תוכנית המשחק.

כמובן שיותר כיף היה לראות אותנו טוחנים אותם ויושבים להם על השער. אבל איך היית מרגיש אם היינו חוטפים גול במתפרצת ואז לא מצליחים לפרוץ להם את הבונקר? זה לא תסריט כל כך מופרך. זה עבד מול ברצלונה הנוכחית במינימום הצלחה, באותה מידה זה גם היה יכול לעבוד הרבה יותר טוב. המשחק הזה היה התסריט הכי פחות טוב בעיניי. חטפנו שני שערים מצחיקים שאתה רואה פעם ב150 משחקים שערים כאלה ועדיין ניצחנו. לא יודע מה איתך אבל בהתחשב בסיטואציה של היכולת שגילו שחקני ההגנה שלנו, אני דווקא מרוצה מהתוצאה.

אגב. אני מאוד מרוצה מהתוצאה הזאת, הרבה יותר מאם היינו דופקים להם מאניטה. מכמה סיבות. לא רוצה שיעלה לשחקנים שלנו השתן למוח. רוצה להשאיר את בארסה באשליות שיש להם סיכוי, ואני רוצה שיהיה עניין בליגה. לא טוב יהיה לנו כותרות בכל העולם של “ריאל ניצחה את ברצלונה 6-0” ואז כל העולם יזמר על כמה הליגה הספרדית היא ליגה של קבוצה אחת. טוב לריאל מדריד הדיון מי קבוצה יותר טובה, מי היתה יותר טובה, התוצאה האטסטרונומית פחות טובה לנו כרגע. אסור לנו לפוצץ את הבועה של ברצלונה, אנחנו צריכים אותם כדי להישאר מעניינים.

אני היחיד שלא ראיתי את ה"ישיבה על השער שלנו" שכולם מדברים עליה.
כן, נתנו לברסה להניע כדור, אבל פשוט כי זה נתן לנו המון שטחים.
בסוף ברסה לא הגיעה למצב מסוכן אחד פרט לשערים, המצב הטוב ביותר שלה כולל השערים היה כדור העומק שפאטי (לדעתי) קיבל ולא הצליח להשתלט עליו כמו שצריך וקורטואה הגיע לפניו.
הגול הראשון הגיע מהרחקה מוזרה של מיליטאו שפגעה בדה יונג, לא מהלחץ ולא בגלל שכדור העומק של דמבלה היה טוב (הוא לא).
הגול השני הגיע מהרמה לרחבה.
מה כן היה? בעיטות סתמיות שלא באמת סיכנו את קורטואה.

בניגוד אליהם, ריאל מדריד ב"בונקר" הגיעה פרט ל3 השערים (שהיו ממצבים מעולים של 1 על 1) לעוד מספר מצבים מאוד מסוכנים:
היו מספר התקפות של יתרון מספרי שקבלת החלטות לא נכונה ופישול במסירה האחרונה לא נגמרו בבעיטה לשער.
ההחמצה של רודריגו.
2 המצבים של קאמביגנה
הקורה של בנזמה
הבעיטה של בנזמה (שהמשך המהלך הוביל לשער).
דהירה לכיוון השער של ויניסיוס שבעט חלש לידיים של טר שטגן.

תוצאה של 5-1 יותר משקפת את המשחק מ 3-2.

אנצ’לוטי עשה כמה טעויות במשחק הזה, אבל לדעתי מדובר על טעויות של חילופים מאוחרים מידי. היינו חייבים להכניס את האנרגיות של פדה וקאמבינגה מוקדם יותר, ומצד שני להוציא את שחקני המפתח שלנו מוקדם יותר.
בעיה נוספת שהיא לאו דווקא באשמת אנצ’לוטי הייתה האנרגיות, השחקנים שיחקו בהילוך ראשון.

כן הייתי שמח שנלחץ יותר, אבל זה הקישור שלנו לטוב ולרע. אנצ’לוטי ידע שברסה ילחצו בצורה לא יעילה ויישארו מאוד חשופים למעלה ולכן לא חשש לשחק עם הקישור הטכני שלנו שידע להניע כדור תחת לחץ ולהוציא אותנו מהר קדימה.

נתנו לברסה לשחק בדרך שהם אוהבים אבל זה בגלל שזו הדרך בה הם הכי פגיעים, לא זכור לי משחק בו היינו יותר מסוכנים מהמשחק הזה מולם.

אצל זידאן משחק כזה היה מקבל תגובות של גאונות.

אנחנו יכולים לנצח את כל קבוצות הליגה בשיטה הזאת, לא רק את ברצלונה, תן להם כדור תעשה בונקר ותזרוק כדור לויני ובנזמה, אבל אנחנו ריאל מדריד, כמו שאנחנו לא משחקים ככה מול גרנאדה כך אני מצפה שלא נשחק גם מול ברצלונה הנוכחית.

אנחנו משחקים מול הקבוצות החזקות יותר הגנה שמתחילה מהחצי, רק מול ברצלונה אנצ’לוטי בחר לשחק נסוג כשכל השחקנים מאחורי הכדור. מחליפים סיגנונות משחק בהתאם להרכב(עם קמאבינגה ופדה למשל לוחצים גבוהה), אבל שוב, אף פעם לא הגנה כזאת.

אני לא צ’אבי, אני לא אטען שהיינו יותר טובים בגלל ששלטנו יותר בכדור, כתבתי לשלוט במגרש, לא בכדור, כלומר לא לשחרר להם 70% מהמגרש שיעשו שם מה שהם רוצים.
אני לא מתווכח שזה יעבוד ב 9 פעמים מתוך 10 מול ברצלונה הנוכחית, אני רק טוען שאני לא רוצה לשחק ככה כשאנחנו יכולים לנצח אותם באותה קלות גם במשחק הרגיל שלנו.

היה צריך לקרות הרבה יותר מוקדם מהשער השני שלנו כשצ’אבי בילגן את כל הקבוצה שלו, זה החיסרון הכי גדול של אנצ’לוטי, לא מפתיע אבל מאכזב

לא טענתי שיש לשחק כך, כתבתי במפורש שאנחנו לא קבוצה כזאת, רק שאני מבקש שנהיה יותר יוזמים גם במשחק ההגנה, לא יכולים ללחוץ גבוהה אבל כם יכולים לשחק הגנה יותר טובה ויותר גבוהה שיכולה לגרום לחץ על שחקני הקישור שלהם.

אני מרוצה מכל ניצחון, לא חשוב התוצאה, בסוף יש טור ניצחונות והפסדים מול ברצלונה וזה הכי חשוב.

השתן לא יעלה לשחקנים שלנו לראש, במפגש הבא מול מועמדת לירידה כבר נקבל בראש ונחזור לקרקע.

איפה כתבתי שהם ישבו על השער שלנו ?
כתבתי שנתנו להם שטחים גדולים ואפשרות להניע כדור בקלות 30 מטר מהשער שלנו, וכשזה קורה אז הם כן יכולים לייצר דברים, כפי שהיה.

אין עוררין שבשיטה הזאת הם חשופים ומשאירים שטחים מאחורה שאנחנו יכולים לנצל, אבל זה לא סוג משחק שאני רוצה לראות מריאל מדריד מול ברצלונה הנוכחית.

כל המשחקים המשעממים שלנו קרו דווקא בגלל שהתעקשנו לשחק עם הכדור.
השחקנים שלנו פשוט לא טובים במשחק עומד. הקישור סטטי מידי וחוץ מלא לאבד לא נותן לנו מספיק, ויניסיוס מתקשה כשיש מולו 2 שחקנים ואחד לגיבוי וכשאין לו שטח לנצל את המהירות, והמגנים שלנו לא נותנים את הערך המוסף שלהם מבחינה התקפית.

אנחנו ריאל מדריד ואני רוצה שנשחק התקפי ככל הניתן, אם זה אומר להניע כדור מאחורה ולצאת מהר קדימה אז למה לא? מה עוזר לי שנניע כדור בחצי של היריבה ללא שום תכלית?

זה נקרא טקטיקה, כשזידאן עשה זאת הוא זכה לשבחים (גם ממני).
הפגיעות של ברסה נחשפת כשהיא נשארת חשופה למתפרצות, ושם גם בא לידי ביטוי היתרון הגדול ביותר שלנו.
אם היינו יכולים היינו משחקים כך גם מול חטאפה, אבל חטאפה לא תשאיר כל כך הרבה שטח, ובניגוד לברצלונה חטאפה תשמח לתיקו ואנחנו לא.

אצלי זה משתנה. הייתי שמח להרבה יותר לחץ, אבל דווקא מאוד אהבתי את קו ההגנה הנסוג הזה. הוא פשוט צריך לבוא לצד משחק לחץ לפרקים ארוכים יותר.
בסוף המטרה היא להוציא את היריבה משיווי משקל. זה קורה כשתופסים אותה לא מסודרת. אני לא זוכר קלאסיקו שהגענו בו ליותר מצבים וזה קרה בזכות זה.
אנצ’לוטי לא מקבל אצלי ציון 10 על המשחק, אבל הוא כן הכין את הקבוצה נכון ושיחק נכון, רק היה חייב לעשות שינויים מוקדם יותר ולהכניס אנרגיות ופיזיות כאשר ברסה עברה לall out attack, ככה היינו תופסים אותם עם המכנסיים למטה אפילו יותר.

אין שום בושה בלגרום ליריבה לשחק כמו שנרצה, ובסוף אני מתרגש ממצבי הבקעה, לא ממספר מסירות ולא מאחוזי החזקת כדור. את זה עשינו נהדר, אפילו כששיחקנו בהילוך נמוך.

גב למען הכנות צריך גם לזכור שהיו שתי נגיחות לא רעות של דה יונג במחצית הראשונה, עוד לפני השער הראשון שלהם עד כמה שזכור לי. עם זאת, שוב, אלו היו מצבים שהגיעו אחרי פאשלות שלנו ולא בגלל שההתפקה שלהם הייתה טובה מאוד.

חחח לא!! אתה לא יכול לנצח אף קבוצה בגלל שהלחץ עלינו. אם תעשה את זה לכל קבוצה בליגה, הם יגידו לך תודה, ימרחו את הזמן בהנעת כדור מאחור ויקחו את ה0-0 בשמחה. ברצלונה תתקוף אותך, במיוחד אם היא בפיגור. עד השער שלנו אנחנו כן תקפנו, מאז השער הלכנו לאחור כדי להעביר את הלחץ לברצלונה, לפתות אותם לצאת קדימה ולצאת למתפרצות. אתה יכול לעשות את זה לחטאפה? הם יצחקו עליך.

טוב, בוא נשאיר את האגו בצד ונסתכל באמת באיזה סגנון יהיה לנו את הסיכויים הכי טובים לנצח. אנחנו ריאל מדריד וזה לא אומר שאנחנו צריכים לבוא שחצנים ולשחק את הכדורגל “שלנו” ולנצח, אלא זה שאנחנו ריאל מדריד זה אומר שאנחנו גם יכולים להיות גמישים ולהתאים את עצמינו ליריבה. אני בעד להתאים את עצמינו לכל יריבה. גם מול חטאפה וגם מול גרנאדה וגם מול ברצלונה.

ויני ובנזמה היו לפני הכדור כדי לצאת למתפרצות. מה לעשות, עם זה ברצלונה לא יכולה להתמודד. לכן הוא שיחק מולה ככה. הוא טעה? בדיעבד יכול להיות. אבל זה לא מופרך לשחק ככה מולם.

טעות שלי, צודק. עם זאת אני חושב שכן שלטנו במגרש להוציא את אותן טעויות שאמנם חזרו על עצמן אבל בסך הכל, כן הצלחנו לנטרל את ההתקפה של ברצלונה ברוב הזמן, כן הצלחנו לגרום להגנה שלהם לראות מסננת. בעיניי זה נקרא ששלטנו במגרש.

נכון, אבל לא הצלחנו לשים את הכדור ברשת למרות שהגענו למצבים. קורה. בסופו של דבר כן הצלחנו לנצח בצורה סיסטמטית עם המתפרצות שלנו, צריך לזכור את זה.

פה אני מסכים איתך במאת האחוזים. היה לנו משחק נפל בהגנה עם מספר שחקנים שפישלו בגדול ואני בטוח שבמדריד ילמדו את זה ויסיקו מסקנות להמשך.

להההה… כולן נותנות לבארסה את השטחים האלה ובסופו של דבר עוקצות אותה. להתקפה שלה אין שיניים. אם לא היינו מאכילים אותה אתמול היא הייתה נשארת מורעבת.

ולכן ובגלל שאנחנו ריאל מדריד אנחנו חייבים להשתפר ! לא לחזור אחורה להתבנקר ולצאת למתפרצות מול קבוצות נחותות.

כתבתי הגנה מהחצי, לא הגנה נסוגה, יש הבדל גדול.

הפגיעות של ברצלונה נחשפה גם כשלחצנו וחטפנו כדור באמצע המגרש(הגול הראשון), לא צריך להסתגר 30 מטר מהשער כדי לשחרר שטחים לוניסיוס, גם לחץ מהחצי ישחרר מספיק שטח כדי שוניסיוס יצליח להתגבר על פיקה ואלבס הסילונים.
כשאנחנו לוחצים מהאמצע אנחנו מונעים מהם להיכנס למשחק, מונעים את הנעת הכדור הקלה 30 מטר מהשער, כי שוב, אפ תתן להם את הכדור מספיק זמן הם בסוף יצליחו לייצר משהו.

אם כולם יחשבו כמוך כדורל יהיה משחק סופר משעמם, כולם יסתגרו ואף אחד לא יתקוף…
אנחנו ריאל מדריד ויש לנו את הארון הכי גדול בעולם הכדורגל לא בגלל שאנחנו מתבנקרים ויוצאים למתפרצות מול קבוצות נחותות.

איזה אגו ? הכדורגל “שלנו” כרגע זה לא משהו שיש להתגאות בו, כדורגל די שבלוני שלא מצליח מול הגנות נסוגות שלא יודעת ללחוץ וחשופה מאחורה, אבל לפחות זה שלנו וזה מצליח בליגה הספרדית ולא צריך לשנות אותה מול ברצלונה, אם המצב של פאטי ב 2-2 נכנס ? למה לתת להם את האפשרות הזאת ?

זה הבעיה שלי, הם לא היו ברוב שלבי המשחק.

אבל אנחנו לא חטאפה…למה שנשחק כמו חטאפה ?
קבוצות מתחתית הליגה לא נותנות לברצלונה שטחים, ברצלונה תשלוט ותייצר שטחים גם אם קבוצות התחתית ילחצו, אנחנו יכולים לנטרל זאת, זה שאנחנו נסוגים ומוותרים לברצלונה על שטחים שהיו אמורים להיות שלנו מכניסה אותם למשחק, במקום שיהיו עסוקים לא לאבד את הכדור 45 מטר מהשער שלנו הן עושים משולשים 30 מטר מהשער שלנו.