סופרקופה: מעפילים לגמר עם עוד ניצחון בקלאסיקו והפעם 2:3 בהארכה| ויניסיוס, בנזמה ופדה

תראה בסופו של דבר כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי בנושא מוקדם יותר היום, יש שתי גישות אפשריות למשחק הזה, שתיהן הגיוניות ושתיהן מתקבלות על הדעת. אנצ’לוטי הימר על הגישה הפסיבית יותר, יצא מנצח אבל עם כוכבית ושיחה מהמנהלת. הוא בהחלט גם היה יכול לזרום עם הגישה שלך ולמרות שיש להם את דמבלה המהיר, לנו יש את מיליטאו המהיר וגם ככה הצרפתי היה מוצא דרך להרוס לעצמו. ההגנה שלהם לא מורגלת במשחק לחץ עליה ויכולנו לנצח גם בדרך הזאת.שתי גישות שונות. לשמחתינו יש לנו אפשרות לשחק את שתיהן. נראה בקלאסיקו הבא איך הוא יבחר לשחק.

זה לא שאנחנו לא מסכימים, ברוב הדברים אנחנו מסכימים, מסכים איתך בהחלט שהשיטה ששיחקנו איתה יכולה להביא ניצחון מול ברצלונה הנוכחית באחוזים מאוד גבוהים, כפי שכתבתי לא היה לי ספק בכל דקה ודקה של המשחק שאנחנו מנצחים(במיוחד אחרי החילופים של צ’אבי).
הדבר היחיד אולי שלא מסכימים עליו זה האם בגלל שהשיטה הזאת היא אפקטיבית מבלי לקחת סיכונים מיותרים היא השיטה הכי טובה לשחק בה מול ברצלונה, לדעתי לא, לדעתך כן וכך חושב גם אנצ’לוטי.
בקשר לדמבלה, אם לא היינו נותנים לברצלונה להניע את הכדור בקלות 30 מטר מהשער שלנו לא היו מצליחים לבודד את דמבלה שוב ושוב מול קרבחאל.בל זה הימור שאנצ’לוטי היה מוכן לקחת כדי לקבל שטחים למתפרצות.

אני לא נוטה לשיטה הפסיבית יותר, היה לי מספיק מזה עם זידאן. פשוט גם ייצגתי את את הצד הזה בצורה אובייקטיבית מכיוון שאנשים פה לא ממש הבינו למה אנצ’לוטי בחר לשחק בדרך שבחר. אני גם הייתי רוצה שנשב להם על הצורה 90 דקות, הרבה יותר כיף.

בתוכנית המשחק של אנצ’לוטי קרבחאל מחסל את דמבלה. בפועל קרבחאל חוץ מחבילת במבה לא יכול לחסל כלום בימינו…

כמו שכתבתי, אני כן תומך במשחק לחץ גדול יותר. וכן היה אפשרי לעשות זאת.

הכל עניין של בחירת השחקנים.
בחרנו לשחק עם מגנים שלא תורמים הרבה בהתקפה, קישור אפור שנהדר בהוצאת מתפרצות ושחרור מלחץ אך קישור שלא לוחץ טוב ולא מסוכן מאוד עם הכדור בהתקפה מסודרת.
בהתקפה שיחקנו עם ויניסיוס שהוא אולי השחקן המהיר בעולם, אך במשחקים על שטח קטן החסרונות שלו נגלים לעיני כל.

אני מאוד תומך לעבור לשחק בצורה אחרת, אך זה דורש התאמות.
מנדי לא יכול לשחק בקבוצה כזו, גם לא קרבאחל של השנים האחרונות.
קרוס ומודריץ של השנים האחרונות לא מתאימים למשחק כזה יחד, וגם בנפרד לא בטוח.
אני מאוד אשמח שנשחק ככה, אבל בשביל זה צריכים לקרות מספר שינויים שלצערי אין לנו כל כך את הכלים כדי לבצע.

באגף ימין ואסקז יכול לתת לנו את האופציה, אך הוא בעונה מאוד רעה ולכן זה לא יעבוד בדיוק כמו שרצינו.
באגף שמאל אין לנו פתרון אמיתי (אלאבה יכול, אבל זה משאיר אותנו עם נאצ’ו שטועה המון כשיוצא ללחוץ גבוה כבלם פותח וללא בלמים מחליפים).
בקישור גם פדה וגם קאמבינגה לא באמת מוכנים עדיין להרכב הפותח.
לכל זה נוסיף את העונה הרעה של קאסמירו שאמור להיות אחד המוציאים לפועל של השיטה.

אני מאוד אשמח שנעבור לשחק בצורה הזו, אבל פשוט צריך לעשות זאת בחוכמה, זה לא איזה dna שאני רוצה בכל מחיר על חשבון תוצאות וזה ייראה מאוד רע עד שלא נטפל בבעיות הללו.

כמובן שאפשר ללחוץ הרבה יותר גם עם הסגל הנוכחי ואת זה מאוד אשמח שאנצ’לוטי ישפר, אבל לרוב זה בהחלט נראה טוב יותר, לא יודע כמה אפשר לבנות תאוריות סביב המשחק הזה

לחץ גבוה זה לא שחקנים, זה בעיקר מאמן, כן עם שחקנים יותר מהירים שיודעים גם לתקל חזק אתה תלחץ יותר טוב משחקנים איטיים שלא מתקלים, אבל לחץ זה עבודת מאמן, עבודה סזיפית יומיומית באימונים, אנצ’לוטי הוא לא כזה, הקבוצות שלו לא לחצו ולא ילחצו טוב.
עם מאמן נכון אפשר לשחק משחק לחץ יותר טוב עם קרוס ומודריץ’ מאשר קמאבינגה ופדה אבל עם מאמן לא נכון.

בניגוד למיתוס, לדעתי בנזמה, קרוס ומודריץ’ מאוד מתאימים למשחק לחץ, הם לא אתלטים אבל מאוד חכמים ויודעים לסגור קווי מסירה ולחייב את המוסר למסור את המסירה הפחות טובה, בניגוד לשחקנים כמו דה מריה למשל שרצים במהירות של 200 קמ"ש ונראה כאילו עושים לחץ אבל הם ממש לא.

קרוס ומודריץ של שיאם? או קרוס ומודריץ היום כשהקרואטי לא מסוגל לרוץ כמעט אחרי דקה 70?

קלופ הביא לא מעט שחקנים שיתאימו לשיטה שלו, והשיטה שלו היא בעיקר משחק לחץ. אז בטח שזה תלוי בשחקנים.

לחץ נכון הוא לא בהכרח לחץ תמידי.
לחץ תמידי מאוד מעייף את השחקנים ומשאיר את הקבוצה מאוד פגיעה. בדיוק כמו שטענת שהלחץ של די מריה לא אפקטיבי ככה גם כל לחץ תמידי.
החוכמה היא לדעת מתי ללחוץ. מתי קו ההגנה צריך להתקדם ומתי לרדת, מתי אפשר רגע לעצור לנשום ולתת ליריבה להתפזר מעט ומתי להפעיל את המכבש.
אנצ’לוטי בהחלט לא האיש המתאים לפיתוח משחק לחץ. אבל אני לא אכעס כי סוף סוף כיף לראות את הקבוצה, וגם במשחקים הגרועים ביותר שלנו אנחנו נראים טוב מהמשחקים הכי טובים שלנו בשנים האחרונות.

יש קבוצות שמזמינות מתפרצות וזה מצוין, צריך לנצל את זה, ברסה אחת מהן. כל המשחק פיתינו אותם ללחוץ גבוה עם הנעת כדור מאחור ואז בשניה שהשתחררנו היינו במצב טוב לגול, מנגד הם לא התקרבו כמעט לשער שלנו ולא סיכנו את קורטואה. בגדול היה פה נוקאאוט טקטי רציני של אנצ’לוטי. גם ריאל עשתה זאת בהילוך ראשון ועל אף משחק רע מאוד של מספר שחקנים, וגם היה פה ניצחון. התוצאה לא משהו אך ורק בגלל ביש מזל, כפי שכתבתי לפי המצבים תוצאה יותר משקפת הייתה 5-1.

כמו שרשמתי בפורום השכן

ההתקפה שלכם עם צמד מצויין, הכי טוב באירופה אולי אבל לטעמי חסר לכם הקילר אינסטיקט לגמור משחקים ולהפוך ניצחון לניצחון משכנע.

חודש בלבד אחרי שקלופ הגיע לליברפול הקבוצה לחצה בצורה מצויינת, בין הטובים בליגה, בהמשך הוא החליף את כל השחקנים כי הוא קיבל סגל על הפנים, מילנר פתח קיצוני שמאלי במשחק הראשון של קלופ בליברפול.
אז כן, הוא הביא המון שחקנים שמתאימים לשיטה שלו, בעיקר כאלה שיכולים לנצל את היתרונות של השיטה שלו.

אבל כמה קבוצות לוחצות 90 דקות כמו ליברפול ?

בדיוק, החוכמה. צריך גם שחקנים חכמים.

שוב, אפשר היה לנצח אותם די בקלות גם עם הגנה שמתחילה מקו האמצע.

https://twitter.com/mediavar13/status/1481428709949247490

אפילו לא צהוב!

עם השיפוט העוין, שמרשה לכסח שחקנים שלנו בלי להיענש, זה רק עניין של זמן עד שהקרסול של ויני ייראה כמו הקרסול של הזאר. המועדון והמאמן חייבים להתעורר ולהתחיל להגן על ויני והשחקנים שלנו. כל משחק הוא מקבל כניסות מסוכנות. בסוף ייגמר המזל ונפסיד אותו לתקופה ארוכה. כמובן שגם המרפק של בוסקטס עבר בלי צהוב.

עם אמבפה באגף ימין במקום אסנסיו היינו ב3-0 אחרי חצי שעה. ברצלונה השאירה לנו מלא שטח למתפרצות אבל שלישיית הקישור שלנו לא יכולה להצטרף מהר להתקפה וגם אסנסיו לא מספיק טוב. מול ברצלונה ואלוורדה עדיף על פני מודריץ’ או קרוס. הבעיה של ואלוורדה היא מול קבוצות שמחנות את האוטובוס.

צ’אבי אתמול הוציא כמעט את המקסימום מהסגל שלו ואילו אנחנו עשינו כמעט את המינימום האפשרי ועדיין ניצחנו. הגישה מאכזבת אבל דווקא בגלל העובדה הזאת יש הרבה מקום לאופטימיות. אם נשחק כמו שאנחנו יכולים אז זה לא כוחות. גם לא כל יום מיליטאו ייתן שני שערים במתנה.

לדעתי מיליטאו לא אשם בגול של פאטי. מנדי שמר עליו ופשוט חלם כמו ילד, מיליטאו היה על פיקה. עם זאת הגול הראשון כולו שלו, גם דה יונג לא ציפה שדווקא לשם מיליטאו ישחרר את הכדור תחת כזה לחץ.