מחזור 20 :: ברצלונה שאנחנו אוהבים חזרה - מנצחים 1:0 את גרנאדה בבית (מסי)

עזבו פוץ’, עזבו פאטי, עזבו 1005 מסירות. בוסקטס קם לתחייה עם אינסוף הזרמות של הכדור קדימה וניסיונות בישול לפרעוש ומניפת רגליים תמנונית

!!!

איזה מאמן, בטח בסגל שפתח ועמד לרשותו היה יכול לשנות את זה?

תבדוק השליטה במשחק. את בוסקטס שקם לתחיה. ותסלח לי, ואלורדה בחיים לא היה מחליף את ראקי בריקי פוץ

כמו שאומרים לא ציון 100 אבל ציון עובר. קבוצות כמו מאיורקה ובטיס היו מסוכנות בקאמפ נואו השנה מולנו.

בדיוק מה שאני אומר! לשנות מאמן לא ישנה את זה, והבעיה שלכם לא היתה אך ורק ואלוורדה.

השליטה במשחק וכל החארטה הזאת, סלח לי על חילול הקודש, לא מדברים אלי. אני יותר מתרשם מיצירת המצבים. לגבי בוסקטס ספציפית, נדמה שהוא חזר כמה שנים אחורה. 10 מתוך 10. מדהים. לא שזה מה שהביא לכם את הניצחון.

דווקא היו לא מעט מצבים טובים ופאטי חירב את רובם ברשלנות (אם זה היה סוארס, שכנראה היה שם ברשת אחד או שניים כרגיל, @mos56 היה משתולל עליו פה).

הסגנון באמת השתנה והייתה התחושה הישנה שהיריבה תמיד כל כך רחוקה מהשער שהיא אמורה לתקוף. בנוסף, הבלמים לחצו בטירוף והחזירו מיד כל כדור אבוד.
כדאי לחכות למשחקים הבאים כי יכול להיות שהיו פה אנרגיות חד פעמיות של חילופי מאמנים, וגם בארסה בכל מקרה דרסה כל מה שזז (חוץ מריאל) בקאמפ נואו - נכון, לא בכזו שליטה בכדור ובכזה לחץ, אבל עם הרבה יותר מצבים לגול - המבחן האמיתי יהיה במשחקי החוץ.

אגב, מסי החטיא איזה 3 חופשיות ברצף, היה מוזר.

תשמע, תתרשם ממה שאתה רוצה. אבל בשבילנו זה די חשוב.

ואלורדה היה חלק מהבעיה. את בעיה בניהול וסגל שחקנים שלנו את זה אי אפשר כרגע לשנות.

כמו שאמרתי בשבוע של עבודה , אפשר לשנות ממש מעט. אני מקוה שסטיין הבין כמה דברים:

1. רוברטו לא מגן.

2. ראקיטיץ לא לרמה גם לא לספסל.

חיבים לפתור את הבעיה של גריזמן בהתקפה. גריזמן קנה את עולמו בריצה אחורה בדקה חמש עשרה. אבל הוא חייב להיות יותר מדויק בהתקפה.

אם סוארס היה ילד בן 18 כמעט חסר ניסיון ומלא בפוטניצאל אני מבטיח לך שלא היתי צועק עליו. כן זה ממש הוגן להשוות בין חלוץ כמו סוארז לפטי.

אין פה ציניות, הערתי שעל הופעה דומה של סוארס הוא היה נקטל. פשוט לא מסכימים לגביו (שבשורה התחתונה היה כובש היום, בניגוד לפאטי וגריזמן שהגיע לחצי מצב). אתה אומר שפאטי לא נקטל בגלל שהוא צעיר, מקבל.

אני דווקא בניגוד למשה לא חושב שפאטי צריך לקבל ביקורת שונה. היה משחק חושך שלו, והמשחק היה נגמר בגוליאדה אם הוא הוא לא היה מחרב את כל המצבים שלו.

מפרז אני בכלל לא מחזיק, אבל הוא עדיין יכול לתת משחקים סבירים. זה לא היה קרוב אפילו.

היחיד מבין הצעירים שהצדיק את הדקות שלו על הדשא היה ריקי.

אני לא קוטל את סוארז. תאמין לי שאני אוהב אותו. ביקורת זה לא רפש. אבל אי אפשר להשוות בין ילד בן 18 לבין חלוץ כמו סוארז. ואם כל הכבוד, גם אם אתה לא מסכים, אני מבטיח לך שסוארז היו משחקים הרבה יותר גרועים ממה שפאטי שיחק היום.

פאטי בשבילי השנה, זה בונוס, הציפיות שלי ממנו בהתאם. סוארז (לפני הפציעה ) זה משהו אחר לגמרי.

בגישה הזאת, אי אפשר לפתח שום שחקן צעיר. שחקנים צעירים טועים. ואני לא חולק על זה שהיה לו משחק חלש. אני פשוט לא מצפה ממנו ליותר בשלב הזה. אני עדיין חושב ששחקן בגיל שלו צריך להתחשל יותר בברצלונה ב. ריקי שיחק שם מספיק. אני מאמין שנהנה ממנו . הוא סוכריה אמיתית.

סוארז שיחק מול אותה גרנאדה ובבית שלה. ולא בעט בעיטה אחת למסגרת. להמשיך? זה לפי ההשואה הלא נכונה שלך. לא שלי. אז איך אתה בטוח שאדון סוארז היה משחק שונה ממנו?

ברור ששחקנים טועים, אבל פאטי נמצא בסיטואציה שדווקא לא טובה בשבילו. הוא לא מסי, וגם מסי התחיל בקבוצה הראשונה עם פחות משקולות על הכתפיים. להיות שחקן הרכב עד שדמבלה וסוארז יחזרו זה משקולות מאוד כבדות. הוא צריך להשתלב בצורה שתפעיל עליו פחות לחץ. פוטנציל יש, אבל גם למוניר הזה. כל הטררם הזה לא טוב.

בסדר, זה אני מסכים איתך. בשביל זה כתבתי שהוא צריך לרדת לברצלונה ב. להתחשל יותר. זה לא קשור לזה “שאני לא קוטל את פאטי בצורה שאני קוטל את סוארז” מה שגם לא נכון. הביקורת שלי על סוארז היא מאוד ענינית.

אתחיל במשהו שאולי לא יאהבו פה - סלחו לי אם אני לא מתרשם מ-1000+ מסירות, אם הן באות יחד עם 1:0 מול גרנאדה בבית. זה אומנם לא הזמן לשפוט או להשוות (ואפילו לא קרוב), אבל התלהבות מוגזמת מזה מזכירה לי תקופות בהן עפנו על עצמנו על 90% שליטה בכדור, מיליון מסירות, ושכחנו שהיה מעט מידי תכלס. זה לא דבר רע, זה לא מרגש אותי, וזה לא גורם לי לחשוש אפילו טיפה לגביי ההמשך, אבל כן צריך לשים את הדברים בפרופורציות.

מעבר לזה -

1. כמו שרשמתי לקראת סיום המשחק - אני לא מבין למה פאטי נדחק לימין במשך כל המשחק, ואפילו לא היה ניסיון להעביר אותו ל-10-20 דקות לצד שמאל, בו הוא יותר חזק. זה לא עבד בימין, אז למה לא לבדוק משהו אחר?
  2. כשחקן, אני מת על אומטיטי. הוא רחוק שנות אור מלנגלה, אבל אישית? עדיין מעדיף לראות אותו בחוץ. ייקח עוד הרבה זמן עד שזה יעבור.
  3. מסכים עם הגישה בה גם אתמול הכל היה תלוי במסי. מסכים גם עם הגישה שאומרת “זה מה יש”. אין דרך לשנות את זה, כל עוד מסי לא יורד ברמתו ובמעמדו.
  4. מניח שכשדמבלה, ארתור ודה יונג יהיו כשירים ובהרכב, הדברים ייראו יותר טוב. נשאר רק לחכות.
  5. סרג’י רוברטו כבלם שלישי עולה זה מעניין. זה אומנם גורם לי לרתיעה אוטומטית, כי אני לא מת על הבחור, אבל כרעיון? יכול להיות שימושי, וזה כבר שינוי מהעבר שלפחות שווה לנסות (עקב מצב ההגנה הלא מרהיב במיוחד שלנו העונה).
    רק ש…אם הולכים על הרכבים עם 3 בלמים, לא היה עדיף לחשוב שוב על טודיבו?
  6. באיזשהו מקום, עדיף לנצח 1:0 ולהבין שיש עוד לא מעט בעיות, מאשר גוליאדה שתעלים הרבה דברים שעוד צריך לתקן.

הלאה לאיביזה.

אני לא משווה חס ושלום, אבל זוכר את המשחקים הראשונים של פפ כמאמן?

זה המשחק הראשון של סטיין. אני יכול להסכים איתך שמול גרנאדה הייתי מצפה לניצחון דומיננטי יותר, אבל להתמקד בזה זה ממש לפספס את הפואנטה.
לדעתי, לפחות כל עוד הדרך נכונה התוצאות יגיעו, וכמו שזה נראה כרגע, הדרך החדשה שמתווה סטיין היא ‘החזרת עטרה ליושנה’, וזה הדבר החשוב.
סבבה, במשחק הראשון שלו כמאמן אחרי שבוע וחצי בלי דמבלה, סוארז, דה יונג וכמעט בלי ארתור התוצאה לא הייתה משכנעת. למי אכפת? הקבוצה נראתה כמו שהיא לא נראתה שנים, הכדורגל היה הכדורגל של בארסה וכרגע לפחות יש לדעתי הרבה סיבות לאופטימיות.

אז כן, אני מאוד מתרשם מה-1000+ מסירות ולא אכפת לי בכלל שנכון לעכשיו זה הסתיים רק ב 1-0 נגד גרנאדה.
מסי נותר ויהיה המוציא העיקרי שלנו לפועל, במיוחד על רקע היעדרם של סוארז ודמבלה, אבל אני ממש לא הרגשתי שהמשחק היה להעביר למסי ולקוות לטוב. כן אציין אבל שפאטי, שאני מאוד אוהב, היה רע, ואני מסכים איתך (אייל) לגבי זה שהוא צריך להיות בשמאל. אשמח גם, כמו שאחרים כתבו, לראות את סמדו בימין, ומבחינתי כבר עכשיו צריך לתעדף את ריקי על ראקיטיץ. ריקי :smiling_face_with_three_hearts:

נמאס לי ממש מגריזמן. שמח שהוא רץ היום והשקיע יותר במשחק הלחץ, אבל הוא פשוט לא מועיל. אני חושב שכבר ברור שהוא לא 9, והוא גם לא שחקן אגפים. למה לעזאזל הוא פה ברתומאו? פשוט מרגיז. הוא שחקן טוב, אבל הוא חלוץ שני, והתפקיד לא קיים בברצלונה הנוכחית. בזבוז מטורף של כסף ובזבוז זמן קריירה יקר מבחינת גריזמן.

לקחת פסקה שכתבתי, עיוותת אותה לפי מה שמתאים לך להגיב אליו, והגבת. אוקיי, אז אנסה להיות יותר ברור -

האם זה כיוון טוב? כן.
האם זה נותן סיבה לאופטימיות? בוודאי.
האם 1000 ומשהו מסירות שוות משהו אם זה מלווה ב-1:0 קטן בבית? לא בהכרח.
האם זו רק ההתחלה ולא צריך לשפוט לפי זה? ברור. וכתבתי את זה כמה פעמים. אבל זה עובד ל-2 הכיוונים, ולא רק בכיוון האופטימי כי סטיין גאון ו-ואלוורדה אפס.

האם רשמתי שציפיתי לניצחון דומיננטי יותר מול גרנאדה? האם רשמתי שהמון מסירות ו-1:0 זה בהכרח רע?
התמקדתי בזה? רשמתי שזו הייתה בעיה אתמול? שזה מה שהפריע לי במשחק?
לא, לא ולא. כל כוונתי הייתה שמשחק אחד עם 1000 מסירות זה אחלה, אבל לעוף על זה זה לצאת מפרופורציות. לא התייחסתי למשחק בהקשר הזה, אלא לתגובות האוהדים.

ובבקשה, די עם ההשוואות לפפ.

לא כתבתי שסטיין גאון, הזהרתי כמובן שאני לא משווה לפפ והזכרתי אותו רק כדי להבהיר שהתוצאות במשחקים ראשונים של מאמן חדש חשובות פחות לטעמי מהדרך ומהאופן בו הקבוצה נראית - מי מעוות את דבריו של מי עכשיו חבר?

אתה כתבת שאתה “לא מתרשם” מ-1000+ מסירות אם זה מסתיים ב 1-0 ואז הבעת ספק בהודעה השנייה שזה “שווה משהו” פה בדיוק נמצא הויכוח שלי איתך. אני כן מתרשם מזה ואני חושב שזה שווה הרבה. לא “עפתי על זה” או יצאתי מפרופורציה, אבל אני גם לא חושב שהגישה שאתה מציג פה, שמפקפקת בערך של השינוי הצורתי אם הוא לא מגיע מייד עם תוצאות, במיוחד בשלב מוקדם כזה, נכונה. אומנם סייגת את עצמך, אבל זה עדיין המסר שניסית להעביר.

בתור צופה מהצד, אני חושב שהאוהדים של בארסה קצת נסחפו עם הציפיות והרומנטיקה בכל מה שקשור לסטיין.
אולי בהשראת בארסה מאניה, או פשוט לאחר תקופה של כדורגל קשה לצפייה, ראיתי הרבה מאוהדי בארסה שהיו בטוחים לניצחון מוחץ, לשינוי דרמטי ב-11, לריקי פוץ בהרכב וטוטאל פוטבול במשך 90 דקות.
קודם כל, טביעת עין של מאמן לא מגיעה לאחר שבוע, ההשפעה של סטיין על הקבוצה בטווח המיידי יכולה להיו אנרגיות חיוביות של השחקנים, ואולי לקדם שחקן או 2 שפחות נספרו בעידן ואלורדה אבל אי אפשר לצפות לשינוי דרמטי תוך שבוע. שנית, מה אוהדי בארסה ציפו בכך שהם התאכזבו מההרכב? בסופו של דבר הסגל הוא אותו הסגל, הפצועים עדיין ישנם, ולזרוק שחקן צעיר ישירות לקישור כשדה יונג וארתור לא כשירים/מורחקים זה לא אחראי מצד כל מאמן.

אני חושב שברמת הציפיות מהקבוצה אוהדי בארסה צריכים לזכור שגם אם נניח וסטיין מאמן הרבה יותר טוב מואלורדה (לא בטוח לגבי זה אבל הזמן יגיד), ברמת הסגל יש לבארסה כמה בעיות שלא יפטרו השנה: חוסר במגן ימני ברמה גבוהה (לא תופס מסמדו), קישור אפור, חוסר במחליף לסוארז, ושחקני התקפה שאתה לא יודע מה תקבל מהם (דמבלה, פאטי, פרס).

באופן כללי הייתי ממליץ להוריד את הציפיות ואת רמת ההתלהבות, למרות שאני יכול להבין את זה לאור המיאוס שלכם מולאורדה.

תשמע אני באמת לא יודע איך העונה תסתיים ואני כמובן לא אופתע כלל אם נסיים אותה בלי תארים.
מהקריירה שלו עד כה לא נראה לי שסטיין הוא עילוי, אבל אין הרבה כאלה. מה שחשוב, לפחות כרגע, מבחינתי זה הכיוון שאליו הוא מנסה לקחת את הקבוצה, ובשלב המאוד מוקדם הזה, נראה שהכיוון הזה הוא טוב.

סמדו לא רע, אבל אני מסכים שהוא לא בטופ העולמי, אם כי חלק מהבעיה היא שלא נותנים בו אמון על מלא. האם זה יעזור בהכרח? לא בטוח, אבל צריך לבדוק.

לגבי קישור אפור, פה אנחנו לא מסכימים לחלוטין. הקישור של ברצלונה לדעתי הוא ברמה עולמית. מה שהיה חסר זה שימוש נכון ושיטה נכונה. הזמן יגיד.

אם כבר, הבעיה היא במרכז ההגנה (פיקה מזדקן, הסטאטוס של אומטיטי מאוד לא ברור ולנגלה סבבה, אבל לא ברמה של בלם פותח בברצלונה) ובעמדת החלוץ - סוארז על סף לגמור את הסוס וגריזמן לא 9.

אף אחד פה לא כתב אני חושב: ‘ברצלונה שולטתתתת!! יאללה טרבל!’ או משהו בסגנון, אבל אני כן חושב שאופטימיות זהירה היא מאוד במקום נכון לעכשיו - לא בהכרח לגבי תוצאות בעונה הנוכחית, אלא לגבי הכיוון החיובי של הקבוצה. אני לפחות לא הרגשתי שהיו הרבה תגובות בפורום שהציגו ציפיות מופרזות, אבל אולי פספסתי משהו…

אוקיי אולי אפור זו לא המילה המדויקת, סה"כ בוסקטס-ארתור-דה יונג זה קישור מכובד מאוד. לא יודע אם הוא ברמה הנדרשת מבארסה (לפחות כרגע) אבל מדובר בשחקנים טובים כל אחד כשלעצמו, יש לכם בעיה על הספסל (מעריך את התרומה של וידאל).

נכון מאוד, לא יודע איך שכחתי לציין את זה אבל מרכז ההגנה שלכם בעייתי מאוד.

זו הגישה הנכונה.
אולי זה פחות פה בפורום, כי באופן כללי אני מתרשם שגם בפורום בארסה וגם בפורום של מדריד יש אנשים מאוד מביני עניין ואובייקטיבים. אולי זה בולט יותר בבארסה מאניה.

מה שהיה חסר לי במשחק זה בעיקר כושר גופני.
ציפיתי שנתמסר ככה עד שגראנדה ישפכו לאגר, ואז יהיה יותר קל לפרוץ את הבונקר שכפינו עליהם לעשות.
במקום זה ראיתי את השחקנים שלנו נשפכים יחד עם שחקני גרנאדה…
מסתבר שלשחק במסירות קצרות מעייף לא רק את היריב.

הקישור היום הורכב מוידאל וראקיטיץ׳, ועדיין הצליח להתיישר עם תכנית המשחק של המאמן. עבורי זה הישג גדול.
אני מקווה שעם דה-יונג, ארתור וריקי כמחליף אנחנו נראה את הקישור שולט ויצירתי הרבה יותר.

נכון בעיני שלא להכניס את ריקי כבר במחצית; אחרי הכל הוא עדיין צעיר וחתיכת הימור.
להכנס בדקה 70 זה מכובד ומשאלת לב שלי שיקרה דבר כזה כבר הרבה זמן.
אבל בלי ספק הוא הכניס המון אנרגיות למשחק מרגע שהוא נכנס. שמחתי לראות אותו מפרפר את הגנת גרנאדה, וגם אהבתי את איך שהוא לא נבהל כשדוחפים אותו ומעיפים אותו לקיבינימט מרוב שהוא קטנצ׳יק.
פשוט קם וממשיך לרוץ. מזכיר קצת את מסי בגישה הזו של לא לחפש את הפאול, אלא לחזור לשלוט בכדור.
אהבתי :slight_smile:

מבטיח לך שאמנם רובינו נכנסים להתעדכן בבארסה-מאניה על בסיס שוטף.
גם מסכים שרובינו שותפים לאהבה והתשוקה שלהם, ואפילו נהנים קצת מהשנאה הספורטיבית לריאל…

אבל באמת, נשארנו מספר מאוד מדולדל של אנשים בפורום, והמשותף לכולנו הוא שאנחנו אוהבים את בארסה ונהנים לדבר עליה בצורה קצת פחות פייסבוקית.
אוהבים את הדיונים, את התגובות, את הרעיונות וסתם נהנים מהחברותא ברמה קצת יותר אישית עם אנשים ששותפים לתשוקה שלנו. (ואני אנצל את המשפט האחרון לבקש מכל מי שנכנס וקורא, שגם יכתוב מדי פעם… אתם חסרים).

אז בבקשה תפסיקו לחשוב שכולם פה מגיבים וחושבים כמו השיח בבארסה-מאניה.
גם זה ממש רחוק מהמציאות, וגם זה לא תורם לדיון.
וזה גם קצת מתיש לקרוא ולהתגונן סתם כך על בסיס שבועי…

ושיהיה שבוע נהדר…
ושתפסידו בשבוע שבועיים הקרובים ותתנו לנו קצת אוויר להתאקלם למאמן החדש :stuck_out_tongue_winking_eye: