מחזור 20 :: ברצלונה שאנחנו אוהבים חזרה - מנצחים 1:0 את גרנאדה בבית (מסי)

מאחל לך את אותם האיחולים בדיוק :wink:
האמת שזה נהדר שאפשר להתדיין פה כמו בני אדם ובכבוד למרות היריבות הספורטיבית, מצטרף לקריאה לצופים השקטים (כמו שאני הייתי במשך שנים פה) להצטרף לדיונים.

אויש נו באמת. גם היה משחק שחסה כבש נגד ברצלונה ומסי לא כבש בו. האם זה משחק מייצג.
משחק שעבר נגד גרנאדה נראיתם חרא והיום נראיתם טוב, אני חושב שקרוב עוד דברים חוץ מאטי וסוארז…

בינגו. מאוד בלט לעין אתמול שהקבוצה לא מסוגלת כרגע לשחק בסגנון הזה 90 דקות. היו במחצית השנייה לא מעט מסירות רעות וכל מיני מהלכים נוספים שממש ראו שנבעו מעייפות. לסגנון המשחק שקיקה מנסה להנחיל לא מספיק רק שחקנים טכניים ברמה גבוהה (מחכה לראות איך הקבוצה תשחק עם בוסי-ארתור-דה יונג בקישור), צריך גם כושר גופני והרבה ממנו. אחרי שנתיים וחצי של אימונים פחות אינטנסיביים (בלשון המעטה, בטח בעונה הנוכחית), אין ספק שהכושר הגופני של שחקני בארסה לא תואם את הרמה המצופה מקבוצת טופ.

ייקח זמן לקיקה להעלות את הכושר הגופני של השחקנים, זה לא דבר שקורה בשבוע וכנראה גם לא בחודש. אם אני באמת שמח ממשהו זה שקיקה אמר אחרי המשחק שחסר לנו כושר גופני ועבודה מנטלית. לפחות הוא מודע לדברים, בתקווה שיידע גם לשפר אותם כמובן.

סך הכל נהנתי אתמול, זה רחוק מלהיות מושלם או אפילו טוב מאוד אבל יש קצת תקווה. כל כך התגעגעתי למשחק בנגיעה, לא סתם בוסקטס פרח אתמול (כן כן אני יודע שזו גראנדה בבית). השחקנים שיחקו קרוב מאוד ותמיד היו כמה אופציות מסירה. הגול היה גול קבוצתי מעולה, מהחטיפה של פוץ’ עד הסיומת הקלילה של מסי. בתור אחד שתמיד יעדיף שער קבוצתי משובח על פני שער אינדיבידואלי משוגע, זה כבר היה יותר מהנה. היו עוד 2-3 מהלכים כאלה שביום טוב-מינוס של מסי וביום טוב של פאטי היו נגמרים בעוד שערים יפים.

ריקי פוץ’ זה קראש רציני אצלי. מקווה לראות אותו מקבל עוד ועוד דקות, כרגע כמובן כמחליף, שיצבור ביטחון וכימיה עם הקבוצה לאט לאט. לא רוצה שישימו עליו יותר מדי לחץ כרגע.

אני חושב לפעמים שאתה אוהב לעשות לי בכוונה. ולהוציא כל מה שכתבתי מהקשר שלו. אין לי הסבר אחר.

יוני עקץ אותי למה אני לא “משתולל” על פאטי כמו שאני “משתולל” על סוארז ואז אמרתי לו את זה. כי הוא בטוח שסוארז היה איש המשחק אם הוא היה נגד אותה גרנדה שפאטי שיחק. לא משווה בינהם. או רומז שפאטי יהיה בלבל שלו, פשוט מסביר למה הציפיות שלי מסוארז שונות לחלוטין מפאטי. זה הכל. ולמה אני “סלחן” יותר בכיון של פאטי .

יוסי. כל הכבוד באמת, אמרת את מה שאני חושב. אני גם חושב כמוך ויש לי הרבה על מה להגיד על זה , אבל זה לא יהיה נעים, אז אני מעדיף לשמור את זה לעצמי.

בינגו.

כתבתי מספר דברים שאני מזהה ושינוים ברורים מהמשחק של ואלורדה לעבר המשחק של סטיין . פיקה ואומטיטי הפסיקו לנהל את משחק ההתקפה שלנו (בתקופה של ואלורדה פיקה בלי הפסקה ניסה לשלוח חלליות לחלוצים) שליטה מוחלטת במשחק (מישהו יכול להגיד לי מי עמד בשער שלנו אתמול?) והחילוף של ריקי.

וכן, זה רק גרנאדה, שבוע הבא זה אופרה אחרת לגמרי. אבל נזכיר לכל המפקפקים, שקבוצות כמו מאיורקה ובטיס בתקופה החלשה שלהם כבשו והגיעו למצבים בקאמפ נואו מול ברצלונה של ואלורדה השנה.

אני באמת ובתמים עדיין חושב שריאל בתור ברירת מחדל תזכה באליפות. ובצמפיונס אנחנו בלשון המעטה לא פיבורטים. אבל המשחק של אתמול החזיר לי את האופטימיות שנוכל לפחות להנות מהקבוצה בחודשים הקרובים, ולמי שלא באמת צופה בברצלונה, המילה “הנאה” וברצלונה בשנים האחרונות זה לא משהו שהולך ביחד.
ואני לא מקדש “1000 מסירות בשביל 1000 מסירות” במשחק על חשבון התוצאה. אלא שזה הדרך (לפחות לפי דעתי) שברצלונה צריכה לעשות בשביל להגיע לתוצאה הרצויה.

ולא אני לא “בוט” של בארסה מניה.

מכיר את המושג “על ראש הגנב בוער הכובע”?
לא התכוונתי שאתה מגזים בהתלהבות שלך, אמרתי שלא כדאי להתלהב מזה. בטח לא עכשיו.

למה אני מפקפק? בגלל הרבה דברים שקשורים במועדון, וקורים שם בשנים האחרונות, וגם כי כזה אני - פקפקן. אבל בבקשה אל תכניס לי לפה (או למקלדת) דברים שלא אמרתי, ואל תחליט בשבילי מה המסר שניסיתי להעביר.
לא ציפיתי, ולא כתבתי בשום מקום (בפורום ומחוצה לו) שאני מצפה לשינוי צורתי עם תוצאות בצורה מיידית. רק רשמתי שלא להיסחף בהתלהבות, אם הנתון הוא 1000 מסירות ו-1:0 בבית מול גרנאדה. זהו.
למה? כי זו דעתי. אתה יכול להגיד “למי איכפת?” על זה שהתוצאה לא הייתה משכנעת, ואני לא חושב שאתה טועה. רק שאני לקחתי את לכיוון ה"לא להתלהב יותר מידי מ-1000 מסירות", ואתה לקחת את זה לכיוון “לא לקחת קשה שזה רק 1:0”. זה אותו דבר.

לגבי “על ראש הגנב בוער הכובע”, מזמין אותך להדביק בתגובה ציטוט שלי מהשרשור שלדעתך מציג התלהבות מוגזמת. אגב, השימוש שלך בביטוי הוא רמיזה שסותרת את מה שכתבת שורה מתחת חחח - שלא התכוונת שאני מגזים, אבל סבבה.

אין לי טענות לגבי זה שיש לך ספקות, גם לי יש, וזה רק סביר, במיוחד בשלב הזה. זה לא מה שכתבת. אתה כתבת, שאתה “לא מתרשם” מהשינוי בצורת המשחק “1000+ מסירות” - “אם זה מסתיים ב 1-0”. אתה יכול לכתוב בדיעבד, כמו שכתבת, “אתה יכול להגיד “למי איכפת?” על זה שהתוצאה לא הייתה משכנעת, ואני לא חושב שאתה טועה”, אבל זה לא משנה את מה שכתבת בהודעה המקורית, וזה הדבר שאיתו לא הסכמתי. יש הבדל בין להסיק מהמשחק הזה שאנחנו נזכה בטרבל לבין להתרשם מהשיפור בשיטת המשחק. אגב, גם אם דעתך היא שהשינוי הזה בצורת המשחק “לא מרשימה” כל עוד זה לא בא עם תוצאות מרשימות יותר זו עמדה לגיטימית. אני פשוט לא מסכים איתה.

צודק, גם אתמול במשחק טוב שלו, ראו שהוא איטי ועדיין עשה כמה טעויות. שיחק אתמול בגלל הסכנה שבהרחקה של לנגלה.

אבל בכל הביקורת עליו, בפוטניצאל שלו הוא הבלם הכי טוב שלנו. כל עוד הוא כשיר, אני חושב שצריך לתת לו כמה שיותר דקות. אין לנו יותר מידי ברירות. השאלה מי עדיף פיקה או לנגלה. פיקה אתמול שיחק טוב.

סרגי רוברטו כמעט עלה לנו בניצחון אתמול, לך עם תחושת הבטן שלך נגדו, אתה צודק. אני אוהב את הבחור בתוך שחקן והוא רצוי, אבל לא בתור מגן או בלם שלישי. הוא פשוט לא מספיק טוב שם.

לא לא…לא שיניתי את דעתי. עדיין אני לא מתרשם מ-1000 מסירות, אם זה מלווה ב-1:0 על גרנאדה בבית, ואני עדיין חושב שלהתלהב מעניין המסירות זה מוגזם ובעיקר מוקדם מידי.
אבל אתה לקחת את זה אישית, כאילו התייחסתי אליך בתגובה המקורית שלי, ואז גם החלטת שהמסר שלי הוא משהו מסוים, למרות שמעולם לא כתבתי או אמרתי אותו.

עזוב, בוא נעצור פה. סתם טחינת מים.

אני חושב שאפילו כקשר הוא לא מספיק טוב ואין בו צורך אפילו בסגל, בטח אם ראקיטיץ’ ו-וידאל עוד פה, ורוצים לתת הזדמנויות לריקי ושות’.

חח סבבה, כאמור זה היה בסיס האי הסכמה שלי איתך. לא הקצנתי את העמדה שלך, אני פשוט חושב ש-1000+ המסירות זה אינדיקציה להתחלת שינוי בשיטת המשחק ובמובן הזה זה כן משהו חשוב וכן משהו מאוד מעודד שאפשר להתרשם ממנו - זה כמובן לא אינדיקציה לטרבל המתקרב, אבל יש מרחב בין לבין.

אני דווקא ממש מבסוט ומתרשם מכמות המסירות, בלי קשר לתוצאה.

וזה לא ששכחתי שהיו לנו שנים של החזקת כדור חסרת תכלית ומשעממת לפני לוצ׳ו. הנעת כדור שלא הובילה לשום מקום…
ועם זאת, לוצ׳ו בא וניפץ לנו את הסגנון,
הצנון וידא הריגה…

עכשיו, עצם זה שהסגנון שלנו חוזר זה כבר משהו טוב מבחינתי.
גם אם התוצאה היא 1:0 קטן. גם אם השחקנים ירדו מהמגרש שחוטים. גם אם לגרנאדה לא נשארו אופציות והיא עברה להתגונן בתשעה שחקנים על קו ה- 16, כמו הרבה משחקי חפירות שזכורים לי מתחילת העשור.

והנה כמה דברים טובים שאפשר לקחת מהמשחק הזה:

1. הסגנון מתחיל להיות דומה למה שאנחנו מכירים, על זה אין צורך להרחיב את הדיבור

2. הכושר הירוד של השחקנים.
    אחת הסיבות העיקרות לטעמי בהפסד שנה שעברה באנפילד זה הכושר הירוד שלנו. אני באמת חושב ששיחקנו מספיק טוב בשביל לא לעוף. המסירות היו מספיק מדויקות, אבל השחקנים באדום היו כל כך מהירים ונחושים להגיע לכל כדור, שנראינו כמו ילדים שמשחקים נגד מבוגרים.
    אם נחזיר את הכושר לשחקנים שלנו זה ייתן לנו מנוף.
    אחרי משחק מול פאקינג גרנאדה היה ברור שאנחנו לא בכושר! למה? כי גם בשביל להתמסר 1000+ מסירות במשחק דרוש כושר.

3. עקב זה שגרנאדה כמעט לא נגעה בכדור, הם נאלצו להחנות את האוטובוס.
    הרבה זמן שקבוצות לא באו להחנות מולנו את האוטובוס. אתמול ראינו את זה מתהווה תוך כדי משחק.
    במחצית הראשונה גרנאדה עוד ניסו פעם פעמיים להגיע לשער שלנו, אבל הם ויתרו על רעיון המשחק הזה דיי מהר.
    אם סגנון המשחק שלנו כופה על היריבות צורת משחק ברורה (בונקר), אז קל לנו יותר להתכונן למשחקים, ״ללמוד״ את היריבה, ולפתח רעיונות יצירתיים לפריצות בונקר.
    כרגע כל זה קצת חסר לנו, ולכן בשנה שנתיים האחרונות שיטת המשחק שלנו הייתה למסור את הכדור למסי.
    אתמול ראינו שזה לא הולך לעבוד… יש לדעתי למה לצפות.

4. קבוצה שאין לה את הכדור לא יכולה להבקיע.
    נכון, היו להם כמה נסיונות מסוכנים, אבל הם לא היו מסוכנים כמו קבוצות תחתית אחרות שבאו לקאמפ-נואו בשנתיים האחרונות ותפסו אותנו עם המכנסיים למטה.
    כל כמה שפיקה זקן ואומטיטי חלוד, ההגנה שלנו אתמול לא קרסה שוב ושוב. זה לא כי פתאום יש לנו הגנה אחרת, או כי קיקה הספיק לייצב אותם. זה נטו בגלל שמי שאין לו את הכדור לא יכול להבקיע. 82% החזקת כדור זה מספר בעייתי לכל קבוצה שמשחקת מולך.

אז כמו שאמרתם, בואו לא נצנן את השמפניות לחגיגות הטראבל, אבל כן בהחלט יש מה להיות מעודדים ממה שראינו אתמול.
וכן, על ראשי בוער כובע השמחה, על שראיתי אתמול את בארסה מניעה כדור כמעט ללא תכלית מובחנת.
מאחורי הקלעים של ה״ללא תכלית״ הזו יש מסר טוב וברור בעיניי, עם המון עוצמה ותקווה להמשך.

ויסקה בארסה.

לפני המשחק שידרו חלקים ממסיבת העיתונאים של קיקה לפני המשחק. הוא אמר שהוא רוצה לעשות כמה הבהרות, שברור לו לאן הוא הגיע ושהמטרה הראשונה שלו היא לנצח כל משחק. עם זאת, הוא אמר שאם הקבוצה תנצח בלי לשחק טוב הוא לא ילך הביתה מרוצה.

לאוהדי ריאל קל לזלזל בזה, אבל השינוי באווירה במועדון הוא עצום. אחרי מאמן שסיים משחקים בהשפלות ואמר it is what it is, שאמר שזה לא נורמלי לתת לריאל חמישייה, אלא יותר הגיוני לסיים איתם בתיקו - מגיע מישהו שמצהיר שניצחון זה תנאי הכרחי אבל לא מספיק.

עוד הוא הוסיף “אני חושב שגם השחקנים מבינים שאם נשחק טוב נגביר את הסיכויים שלנו לנצח”. איך אפשר שלא לפתח ציפיות כשזו הגישה של הבן אדם?

בארסה של אתמול, אחרי שבוע מסכן של אימונים, עם קישור שגורם לי לחלחלה, עם מכת פציעות בלתי נגמרת בהתקפה והקישור ועם בעיות מאוד מאוד קשות בבניית הסגל, בכושר המשחק ובחוסן המנטלי נראיתה כמו קבוצת כדורגל עם רעיון. לראשונה מאז שנת 2017. זה 3 שנים שלמות. ואני התגעגעתי, בחיי.

אז כן, יש המון מקום להשתפר. אבל לראשונה מזה 3 שנים, יש לי גם תקווה כלשהי שזה אשכרה יקרה.

מסכים מאוד לגביי הצורך בכושר גופני ברמה הכי גבוהה שאפשר, ולגביי זה שכרגע השחקנים ממש לא שם (אבל היי…הם תפסו אחלה שיזוף בחופשות השונות). לא מסכים שזו אחת הסיבות העיקריות למה שקרה מול ליברפול. אבל…אולי זה לא המקום ולא הזמן. ואולי גם לא כדאי להיזכר :slight_smile:

כן, אבל בונקר הוא סגנון משחק שאפילו לקבוצה הגדולה ההיא היה קשה מאוד לפתור. בנוסף זו מין תגובת שרשרת שלא תיפסק - ככל שנעלה את הרמה, הבונקרים יהיו מחוכמים יותר וקשים לפריצה הרבה יותר. לא יהיה פשוט להתמודד עם זה, בטח כשהקיצונים שלך מסתכמים בדמבלה, פירפו ופאטי, וכשגג אחד מהם משחק בכל פעם.
קיקה אולי ישפר את ההתמודדות עם זה, אבל עד שלא יהיו לנו שחקנים מתאימים, זה לא יהיה מושלם.

איל, אני מסכים (על שני הסעיפים).

אסכם גם את מה שטל כתב ומופיע בסעיף הראשון שלי במילים שמבטאות את הרגש שלנו כלפי הקבוצה הזו יותר מכל:

• אנחנו בארסה, ואנחנו חייבים לנצח
  • אנחנו בארסה ואנחנו מנצחים ומפסידים באותה הדרך

מבטיח שיהיה קשה, ושיהיה קשה לראות משחקים בגלל בונקרים קשים.
בטוח שנראה הרבה אוטובוסים חונים ברחבה.
מאמין שנראה לא מעט משחקים מתישים שנגמרים ב 1:0 קטן, או בכלל ב 0:0.

אבל גם מבטיח עוד דבר - גולים יבואו ממהלכים קבוצתיים מלהיבים כמו זה שראינו אתמול שהביא את הגול.
גולים יהפכו להיות מענגים כי הם הגיעו למרות משחק קשה, ולא בזכות אחד אלוהינו.
קיקה אוהב שחמט, גם אני (למרות שאני משחק גרוע - כשאני בכלל משחק). אנחנו הולכים לראות הרבה ״שחמט״ על המגרש.
אולי גם קיקה שחקן גרוע… אבל מה לעשות שאני אוהב את זה ובגלל זה התאהבתי בבארסה…

היי…קיקה לא שחקן גרוע, הוא מאמן גרוע :wink:

אני איתך, או איתכם, באופן מוחלט. תן לי “לשחק יפה” (המרכאות קיימות רק בגלל שזה מושג סובייקטיבי) ולסיים 1:0 בכל משחק. תן לי להיות מודח כמו מול צ’לסי שוב ושוב, ולא לשחק כמו בחצי הראשון של העונה הזו.
פשוט ציינתי שלהתמודד עם בונקר זה משהו ל-Legends. כרגע אנחנו ב-Amateurs :slight_smile:

אגב, אחד הדברים שאני הכי מקווה להם, הוא הזדמנויות רבות לשחקנים “נידחים” בסגל, במשחקי גביע. ולא בהכרח כאלו מבארסה ב’. כן, גם אם התוצאה לא הכי מרשימה. בעולם בו כל הפסד בליגה ובאלופות הוא סוף העולם, הגביע הוא ה-מקום לזה.
איביזה תהיה אחלה הזדמנות לבחון את העניין.

התכוונתי ליכולותיו כשחקן שחמט…
אחרי הכל טרחו לחפור לנו שהוא שיחק מול קאספרוב…
רק שאף אחד לא אמר תוך כמה זמן המשחק נגמר :laughing:

אז אולי הוא שחקן שחמט גרוע, אבל אם נתחיל לראות את הקבוצה נערכת במשחק קבוצתי עם שיטת משחק ורעיונות ״שחמטאיים״, כולנו נהנה יותר ונצרוך יותר פופקורן :movie_camera:

וכן, הלוואי שנמשיך לראות ניסוי של שחקנים צעירים בהמשך.
ריקי בדקה 70 כמעט בכל משחק זו לא מילה גסה מבחינתי (עד שהוא ישתפשף מספיק בשביל לקחת אפילו עוד יותר דקות).
ואם הוא יפשל אז שינסו שחקנים צעירים אחרים.

מסכים, אני פשוט חושב שכרגע יש עם זה בעייתיות לא קטנה, או לפחות אני לא משוכנע שסטיין יכול (מבחינת כמה כוח יש לו) להתמיד בהתנהלות קבועה כזו בקשר לריקי. הוא “קיבל עזרה” בדמות הפציעה של סוארס, אבל ריקי עדיין צריך להתמודד עם דה-יונג, ארתור וכן - גם עם ראקיטיץ’ ו-וידאל. אתה ואני אולי חושבים שהם לא צריכים לקבל עליו עדיפות, אבל לא יודע אם השיקול המקצועי הוא זה שקובע במועדון כרגע.

דרך אגב לפי כמות התגובות פה בדיון על המשחק, קיקה זה כבר הצלחה :slight_smile:

צודק.

אני חושב שהוא צריך להיות החילוף הקבוע של הקשר במקום שזה יהיה ראקי או וידאל. בד״כ זה ארתור, אבל גם בוסקטס ודה-יונג יכולים לרדת בדקה 70. לא יקרה להם כלום.

אבל אתה צודק שכרגע מבחינה מקצועית אי-אפשר לפגוע בראקי ו-וידאל עד כדי כך.

עם זאת, אני גם בעד חלוקת דקות טובה יותר עמ״נ למנוע עומס יתר לאורך העונה…
אם קיקה יצליח למכור להם את הרעיון הזה, אולי בכל זאת זה יצליח.

אל תשכח:

1. שאלניה כבר לא איתנו, וגם הוא קיבל איזהשו נתח של דקות בשתי העונות האלו.
  2. הצנון לא הרבה לעשות חילופים של הדקה ה-70. וזה כלי רוטציות טוב ונוח עבור צעירים.
    הותיקים פותחים בהרכב ולא ממורמרים על ירידה במעמדם, הצעירים זוכים לראות דשא, וחלוקת העומסים נשמרת טוב יותר ומשאירה את שחקני המפתח רעננים לאורך העונה.

יש מה לעשות.

אייל כתבת לעשות שינוי עם פאטי. אני לא חושב שהיה לקיקה יותר מידי אפשרויות לשינוי. אם מסתכלים על ספסל שלו.

מה אתה היית עושה?