מחזור 20 :: ברצלונה שאנחנו אוהבים חזרה - מנצחים 1:0 את גרנאדה בבית (מסי)

1. אלניה לא היה פקטור, לפחות לא העונה, אז ההיעדרות שלו לא תשפיע לכאן או לכאן.
  2. ואלוורדה הוא לא היחיד שחיכה לדקה ה-70 לחילופים, וזה ממש לא נאמר מתוך הגנה עליו.

ברור שיש מה לעשות, פשוט כנראה שצריך ללכת בין הטיפות כרגע.

מנסה 10-15 דקות של פאטי בשמאל, גריזמן באמצע, ומסי בימין/אמצע/מה שבא לו.
אולי זה היה מצריך הוצאה של סרג’י רוברטו, אבל…כידוע אני לא אתנגד לזה בלי קשר.

אגב, עם או בלי קשר לפאטי בימין או בשמאל - נמאס לי מזה שהפעולה האוטומטית של אגף שמאל היא “חייב למסור למסי!!!”, ואהבתי את זה שפאטי ניסה לבעוט בכל מיני הזדמנויות שהיו לו, למרות שהחטיא. חסרים לנו שחקנים כאלו.

באין ציפור שיר…

מסכים לגבי פאטי בשמאל.
זה היה חסר קצת אתמול. בכלל, בהמשך אני חושב שנצטרך לראות יותר חילופי מקומות תוך כדי משחק.
זו גם שיטה לבלבל את האויב ולהוציא אותם מריכוז.

בכל מקרה אני עדיין נותן את החסד של ״משחק ראשון״.
לא מרגיש שיש מקום לדרוש עוד שינויים על פרק זמן כל כך קצר של משהו חדש שנבנה.

לא צריך להזכיר שפפ הפסיד במשחק הראשון שלו בליגה, וזה כשהיתה לו פרה-טמפורדה להכין בה את הקבוצה.
מה שראינו אתמול היה יותר ממספק עבורי, וטוב שמעלים רעיונות לשיפור.

#אגב, כמה שמחתי לראות את קיקה מחבק את העוזר שלו אחרי הגול.
לא רק בגלל שהוא חגג עם קצת יותר פאשן מהצנון, אלא בגלל הקבוצתיות והשיתוף.

״מי שרוצה להגיע מהר, שילך לבד.
מי שרוצה להגיע רחוק, שילך בקבוצה.״

קיקה עושה רושם של שחקן קבוצתי. מי שפתוח לרעיונות וביקורת יכול להוביל טוב יותר, כי יש לו משאבים גדולים יותר. לטעמי זה חשוב.

רק מראה כמה ההנהלה והצנון שתו לנו את החיים בקשית עם הצ׳עמום שהם כפו עלינו.
לאף אחד כמעט לא היה חשק או סיבה להגיב בכלל אחרי משחקים :man_shrugging:t3:

לעזאזל, אפילו טל התחיל לכתוב בלי לנבל את הפה כל משפט שני :heart_eyes: :star_struck:

באמת למה? תסביר לי למה אי אפשר לפגוע בראקי? בצאבי ואיניסטה היה מותר, אבל בו אי אפשר? כמה משחקים של כלום ושום דבר שהוא יתן לנו עד שהוא שיפול לכולנו האסימון לגביו?

אני היתי מוכר אותו למרבה במחיר. דרך אגב, שמעתי שבאיביזה יש אחלה מסיבות והוא מאוד אוהב לחגוג אחרי הפסדים משפילים.

גם אני.
אז בשביל שהמחיר יישאר גבוה, אי אפשר לייבש אותו עד הסוף.

אם מנטרלים את כל השיקולים הזרים והולכים רק עם הרצון שלך ושלי, אז הוא צריך להכיר טוב טוב את הספסל ולהפוך להיות החבר הכי טוב שלו.

אבל יש עוד.
ראקי שחקן טוב (לא לבארסה, אבל טוב). עומד בלחץ. מגיע למשחקים גדולים. יודע לתרום גולים לפעמים כשהכל תקוע.
זה לא קורה כמו שצריך כבר זמן מה, אבל עדיין בתור מחליף במשחקים מסויימים אני מאוד רוצה אותו.

בכל מקרה אני מאמין שאם אנחנו צריכים לבחור בין וידאל וראקי, אז זה ביי ביי ראקי.

כרגע וידאל מחליף ברמה. הוא גם שחקן הרכב לגיטימי עד שארתור יתאפס על המצב הבריאותי / מקצועני שלו.
עם כל הרצון לראות את ריקי מתפתח בקבוצה, אני לא חושב שלגיטימי להריץ אותו בהרכב כל משחק כבר מעכשיו.
אז אם הקישור שלנו מורכב מבוסי, דה-יונג וארתור כהרכב ראשון, וידאל כרוטציה וריקי כמחליף, אני מרוצה.

אבל שוב, פוליטית אני לא מאמין שיראו לראקי את הדלת החוצה שוב בכזו קלות.
הוא כבר חטף מקלחת קרה בתחילת העונה ואז נקרא לדגל.
חבל שאלניה הלך ולא הוא, אבל אלו מים מתחת לגשר…

הבעיה היא שהוא איכשהוא תמיד בסופו של דבר להכנס להרכב. היה אפשר לעשות עליו רווח יפה בקיץ. היום אם ימכרו אותו ב25 זה היה נס .

הבעיה שלי איתו, יותר מהכל, זה המסיבה בסביליה והראיון שהוא עשה אחרי זה (אני לא דואג למעמד שלי).

ברור.
אבל פה אני קצת פחות כועס עליו ממך. אני מאשים הרבה את האווירה בקבוצה בראשות הצנון.
כמויות ימי החופש שהשחקנים קיבלו, גם אחרי ההפסדים המשפילים זה לא משהו שאני מאשים בו את השחקנים. רק הצוות המקצועי שלא נכנס ברבאק שלהם.

אלו נסיבות מקלות אמנם, אבל לא מקלות מדי. גם מבחינתי חבל שלא נפרדנו ממנו כבר בקיץ.

לא מבין…ואלוורדה היה מנצח את המשחק הזה עם איזה 4-0 קליל והיה חוטף ביקורת, כולם מתלהבים מ 1000 מסירות, 1000 מסירות אומר משחק מאוד משעמם שהקבוצה שהחזיקה בכדור לא יזמה מספיק, בסוף אותו דבר הכל תלוי במסי שיביא את ה 1-0 הקטן מול גראנדה ב-10 שחקנים.
ליברפול שלי שברה לא מזמן את שיא הפרמיירליג במסירות למשחק, זה היה המשחק הכי משעמם שלנו מזה שנים.

השאלה אם אתה מסוגל להבין את התימה המרכזית, לפיה הלחץ היה יותר גבוה, המסירות באופן יחסי התרחשו גם בחלק האמצעי ואף סמוך לרחבה של היריבה. בנוסף התלות במסי לא תשתנה עד שיגיע ניימאר או מישהו בסדר גודל כזה, קל וחומר כשסוארס נעדר.
התיקווה של כולנו שאת הדינמיות הזאת אפשר יהיה גם לראות במשחקי חוץ, וששחקנים מוכשרים כמו ארתור ודה יונג (פוץ’ זו פנטזיה שרק מקווה שתתגשם) ישחקו קרוב יותר למסי. אה כן, ובוסקטס.

זאת בה"כ גראנדה, הטענה שלי שאי אפשר ללמוד כלום מהמשחק האחרון, האם השיטה תעבוד ? אני לא יודע…
האנדלוסים באו להסתגר מאחור, לכן רוב המסירות היו גם בחלק שלה, המבחנים האמיתיים יגיעו מאוד מהר.

לדעתי האישית, לחץ גבוה עם פיקה במרכז שלישיית בלמים מול חלוץ פיזי ומהיר לא יעבוד טוב.

הייתי מנסה לענות יותר בפירוט, אבל אני מרגיש שזו שיחה דיי קבועה עם אוהדי מדריד ושיש פה קצר קבוע בתקשורת. אסכם בקצרה בזה שחלק מהאהבה של רבים פה לברצלונה זה לצורה ולא רק לתכלית (ניצחונות), ושמסתמנת חזרה לצורה שכולנו מייחלים לה.

אני זוכר שגם בתקופת הפפ טים שמעתי שוב ושוב ביקורת מאוהדי מדריד על ‘הבונקר’ שלנו באמצעות אחזקת כדור, גם כשהוא הוכיח את עצמו תכליתית. בשבילי, ובשביל הרבה אחרים נראה לי, זו השיטה הנכונה הן מבחינת צורה והן מבחינת תכלית, וגם אם אתמול היא לא הייתה מאוד תכליתית -זה יבוא בהמשך אם דברים יעשו כמו שצריך.

צמד המשחקים מול צ’לסי ב2011-12:
1727 נסיונות מסירה
1459 הגיעו ליעד

46 בעיטות
10 נחסמו
25 מחוץ למסגרת
11 למסגרת

18 קרנות
72.5% אחזקת כדור ממוצעת

בוא ספר לי על מי שמוסר לא מנסה לכבוש. זו הייתה אחת הקבוצות הגדולות של בארסה, ועפנו בגלל מזל נאחס. אף אוהד בארסה לא בא לפפ או לשחקנים בטענות. כי הפסדנו באותה דרך שניצחנו - היינו הקבוצה הטובה יותר.

אתה יכול לעוות את המשחק שהיה אתמול ונגמר ב1-0, אבל בסופו של דבר בארסה בעטה לשער 18 פעמים, ופשוט הרגל המסיימת שלה לא הייתה טובה. רק 6 בעיטות למסגרת, ורק מסי אחד שהצליח לשים גול. עם 4 שחקני הרכב בהתקפה ובקישור שפצועים, אני לגמרי מוכן להמשיך עם כמות ההזדמנויות האלה. זה עוד יתאזן כששחקני ההרכב יחזרו.

הרבה מספרים שפכת כאן, הכל מסתכם פה, אותם נתונים ואולי אף יותר טובים אפשר היה להשיג גם עם 500 מסירות ו 60% החזקה בכדור.
במקום להזיז את הכדור כל המשחק תן אותו למסי במקום שנוח לו ותעשה תנועה נכונה, לא צריך יותר.

מסי אחר, שחקנים אחרים, וקבוצות אחרות שכבר למדו דבר או שתיים, אתם יכולים לשחק אותה פילוסופים לכדורגל, שיטות וקרויף ומה לא, בסוף הכל קם ונופל על מסי.
בקיצור פיקה היה איטי אז והיום הרבה יותר איטי, אנייסטה וצ’אבי פרשו ובוסקטס שלדעתי היה השחקן השני הכי חשוב אז כבר לא אותו בוסקטס, והכי חשוב גם מסי לא אותו מסי, אני לא חושב שהשיטה שהתאימה אז מתאימה היום, במיוחד כשסווארז כשיר.
השיטה של פפ הייתה משעממת כי היו יותר מדי מסירות שלא לצורך, רק לסטטיסטיקה, אפשר היה לוותר על 30-40 אחוז מהמסירות של התקופה ההיא וברצלונה הייתה מצליחה אותו הדבר, היו שחקנים מצויינים, והיה מסי בשיאו.

זה כבר דיון על פילוסופיית משחק, ולמרות שאני מסכים איתך טיטי (א"א לומר אז כרגיל) אתה צריך לזכור שאוהדי בארסה שחיו את פילוסופיית המשחק הזאת ו"גדלו על ברכיה" תמיד יראו אותה כנכונה יותר, כיפה יותר. כמו שאדם שגדל על מוזיקת רוק לא יבין מה יפה בקלאסית או ים תיכונית וכן להיפך. לנסות ולהסביר להם שזו לא הדרך היחידה מיותר מראש, זה כמו לטעון בפני חרדי שאין אלוהים.

שיטת ההחזקה בכדור באה לשרת את ההגנה לא פחות מאשר את ההתקפה. העיקרון הוא תחזיק בכדור כמה שיותר - ליריבה יהיו פחות הזדמנויות לתקוף.
אני לא חושב שלבארסה הנוכחית זה מתאים כי ההגנה לא מספיק טובה, ואולי כך גם חושב סטיין, ולכן זו הסיבה שהחליט להשאיר את סרג’י רוברטו מאחורה ושיחרר אותו מכל מחויבות התקפית.

לגבי המשחק ספציפית אתמול, כל עוד שהכדור לא הגיע למסי כלום לא קרה. מסי היה כל יכול ואם אני אוהד בארסה אני משקשק לקראת מה יקרה עם הקבוצה ביום שאחרי.

יש לי הרבה מה לכתוב על הציניות של טיטי אבל אני יתן לאסף לירן לענות על זה במקומי :

חחחח אז אסף החליט לא לחזור לפורום אבל אנחנו גוררים אותו בכל זאת?

כרגיל כמובן, הוא כתב דברי חוכמה (:

אתם יכולים להמשיך לבוא לפה ולזלזל במשחק שמבוסס הנעת כדור, אבל זה רק מראה עד כמה אתם לא מבינים בכלל את כל התכלית של המשחק הברסאי.

המטרה של הנעת כדור היא אמנם בראש ובראשונה להשאיר את הכדור אצלנו, אבל גם למטרה יש מטרה. המטרה היא שהקבוצה שלנו תהיה זו שמכתיבה את הקצב.

אם הקבוצה שלי תתקוף 50 פעם במשחק, ההתקפות יכולות להיות קצרות, מעמדות לא מספיק טובות ולתת לקבוצה מנגד זמן להתקפות שלה. עם הנעת כדור מסודרת ושליטה בכדור ההתקפות תהיינה ארוכות יותר. המצבים יגיעו מעמדות נוחות יותר, ששחקנים כמו מסי, דה יונג או ארתור יחליטו, ובו בזמן יצמצמו את הזמן שלקבוצה שלכם יש עם הכדור.

כן, יש דרכים אחרות לשחק כדורגל. ועדיין אף קבוצה לא הצליחה להראות עליונות נגד בארסה של פפ. אז למי אכפת אם יש עוד שיטות, כשהקבוצה שלנו הייתה הכי טובה בפער כל כך גדול מכל השאר? שיהנו עם השיטות שלהם. לנו יש את שלנו, וטוב עושה קיקה שהוא מחזיר אותנו אליה כל עוד מסי יכול לפאר עוד יותר את המורשת שלו.

אני ינסה לסכם וליצג את דעתי, אולי גם דעה של חלק מאוהדי ברצלונה לגבי המשחק של אתמול:

1. אף אחד לא טוען (בפורום הנוכחי) ובטח לא אני, שברצלונה אחרי המשחק של אתמול, חזרה להיות פיבורטית לטראבל, ואפילו לא לזכייה בגביע השוקו המקורי…

2. אף אחד לא טוען שהיה משחק מושלם אתמול ואפילו טוב, רחוק מזה יש הרבה מה לשפר ולתקן. וזה רק גרנאדה.

3. אף אחד לא טוען שקיקה סטיין הפך להיות המאמן הכי טוב בעולם או הגירסה החדשה של פפ.

4. אחזקת כדור זה לא מטרה אלא אמצעי. אמצעי חשוב והכרחי בשביל להגיע לתוצאה הרצויה. וגם על מנת לשמור על מורשת קרויף בברצלונה.

5. קרויפסטה זה לא שיטת הכדורגל היחידה בעולם. ובטח לא השיטה היחידה המוצלחת בעולם לשחק כדורגל, יש שיטות רבות ומגונות. וזה חלק מהיופי של המשחק. אתם באמת רוצים ושואפים שכל הקבוצות ישחקו באותה שיטה וצורה? אפשר לכבד כל דבר בלי לזלזל במה שהשני אוהב. מכון לשתי קבוצות האוהדים.

6. זה רק משחק אחד ושבוע הבא נקבל בראש מולנסיה. אבל נהנתי אתמול, וגם לא תאמינו, לא סבלתי באף דקה מהמשחק, כי הרגשתי שהשער יגיע בסופו של דבר. אני אתמול אשכרה נהנתי מהמשחק. פאקינג נהנתי. מי היה מאמין. אפשר להנות ולא לסבול. לא מרגיש צורך להתנצל על זה :slight_smile:

אולי אני מצית דיון מיותר, אבל לטעמי סוארז הוא החלוץ הכי טוב שהיה לברצלונה לפחות מאז פפ.
לא אטו, לא זלאטן, ולא ויה היו ברמתו (או בהתאמתו).
זה לא רק היכולת, אלא גם התיאום העיוור עם מסי (וניימאר בזמנו), הלחץ הבלתי פוסק והנוכחות האדירה שלו.
גם המספרים של באורוגוואי טובים יותר

לא חושב שיהיה פה דיון רחב על זה…

בקשר לסווארז בנוסף למה שכבר כתבתי רוצה להוסיף שללא ספק שהוא ה-9 הכי טוב ששיחק את המשחק מאז ה-9 הכי טוב בהיסטוריה.