מחזור 20: 1:4 קל באופן מפתיע באלאבס (קאסמירו, בנזמהX2, הזאר)

אני רואה גם את הצד השני של המטבע - רונאלדו נמצא, כל ההגנה כמעט מפוקסת בו ואז שחקן אחר מסוגל להבקיע שערים. ועונות של 19 שערים (2017) או 12 שערים (2018) לא יכולות להוות תירוץ. בנזמה הרבה יותר קרוב לתואר “טרמפיסט” מאשר זה שעבד למען. גם רונאלדו אגב בישל לו לא מעט. אני לא חושב שהוא טוב מאגוארו בשום עולם גם אם הפס שלו יותר אלגנטי. אגוארו לא רק כבש הרבה שערים אלא הפך את הקבוצה לטובה יותר. בנזמה הוא מהאחרונים שאדרג כבעל השפעה ברצף הזכיות שלנו בליגת האלופות למשל. רונאלדו מעל כולם, אחרי זה ראמוס ומרסלו ואז מתחילים הבאים בתור שהם מודריץ’ למשל, קאסמירו. אפילו בייל לפניו. בייל כבש הרבה לצד רונאלדו לפחות בשנתיים הראשונות וגם בסוף 2017/18.

לדעתי אתה מגזים. כמו שכתבו למעלה משחקן וורלד קלאס ברמות שאתה מתאר את בנזמה אסור להיעלם לפרקים כל כך ארוכים. יש לו תקופות של 4-5 משחקים ואף יותר שהוא רק הורס ולא מייצר לנו הזדמנויות. תסתכל על עונת 17-18 שלו, שם כבש סה״כ 5 שערים בליגה ב 32 משחקים (ובישל כמות כפולה מזו), כנ״ל בליגת האלופות. אלו לא מספרים של וורלד קלאס ואל תשכח את הסביבה שלו, הוא לא מתמודד עם חצי מהלחץ והתחרות שחלוצים אחרים מתמודדים איתם. בנזמה לא הבקיע 5 משחקים? הוא ימשיך לקבל את חולצת ההרכב. בנזמה לא מופיע למשחקים גדולים? הוא ימשיך לקבל הרכב. עונה של 5 שערי ליגה ב32 משחקים? בנזמה תותח בישל 10 גולים ובוא לא נשכח שבנזמה זוכה להרבה יותר מנוחה משאר חלוצי הטופ העולמי כי הוא לא שייך לסגל הנבחרת הלאומית כבר שנים ככה שסיכויי ההצלחה שלו (מנוחה, התאוששות, המנעות מפציעות, עומס) נותנים לו ״יתרון״ על שאר החלוצים. 99% מהחלוצים היו עפים על טיל. כנראה רונאלדו כל כך נהנה לשחק איתו או בנזמה יודע משהו על פרז שגורם לו שנה אחר שנה לוותר על חלוץ לתחרות בריאה.

אז לסיכום, אין ספק שנעשה לו עוול ואפילו הרבה. הוא חלוץ נהדר שיודע לעבוד עבור הקבוצה, לבוא מהאגפים, הדריבל שלו טוב מאוד וכנ״ל משחק הראש. למרות כל זאת, המרחק בינו לבין חלוצים מהטופ העולמי עדין קיים. הייתי ממקם אותו בין מקומות 11-15.

זה מעבר לסקורר. הוא פשוט לא משחק ברחבה, וזה משפיע על המשחק של כל הקבוצה מסדר גודל שני, כי הוא שואב אחריות מה-2 שחקני התקפה הנוספים (במקרה הטוב שיש שניים כאלה). אז אחלה שיש לו ראיית משחק נדירה, מה זה עוזר כשאין עוד חלוץ שיסיים את זה ברשת? עדיף סקורר ברחבה שאפשר לשלוח אותו לעומק, שגם יבקיע יותר ממנו וגם יאפשר לנו לפתח שיטת משחק.

מה כל כך מיוחד בבנזמה של 11-16? כי אני מניח שעל 16-18 אין ויכוח.
בנזמה ב4-5 עונות בריאל (09-10, 10-11, 15-16, 16-17, 17-18) היה או בינוני או גרוע. והמספרים של 10-11 ו-15-16 לא מסנוורים אותי.

יש סיבות שאנחנו מבקיעים הרבה פחות מאז שבנזמה הכוכב של הקבוצה. זה לא רק חוסר מסירות העומק של קרוס והנפילה של מרסלו.

אני באמת חושב שבנזמה היה פרטנר טוב לרונאלדו. אבל היו לא מעט שחקנים שיכלו לעשות את אותו דבר, והיו לא מעט חלוצים סקוררים שיכלו להתחלף עם כריסטיאנו ב-10 שערים בעונה (כלומר שכריסטיאנו יבשל להם אותם) ולשמור על אותה תפוקה של הקבוצה. אולי היינו לוקחים עוד איזה אליפות אחת ב-2013-2016, מי יודע.
סתם אנקדוטה - ב12/13 בנזמה הבקיע 2 שערים ב-14 משחקי הפתיחה של הליגה, והמאבק על האליפות הסתיים פחות או יותר אז. אוקיי אז הוא בישל 4, אולי היה עדיף סקורר שיבקיע בתקופה הזאת 10-11 ונשאר במאבק.

קיצר בנזמה ישאר הכוכב שלנו, גם עונה הבאה, ואנחנו נמשיך לא לקחת אליפויות ולעוף בשמינית.

רוב הקריאות על כך שבנזמה בלוף הגיעו לפני ה2 עונות האחרונות. הוא בהחלט עשה קפיצת מדרגה. אם תמיד היה מציג יכולת כזו לא היה שיח כזה. להזכירך העונה הוא כובש הרבה יותר מכפי שהרגיל אותנו.

אגב, אתה בחרת לכתוב את זה אחרי משחק טוב שלו. אפשר לחשוב שכל המשחקים שלו ושלנו כקבוצה נראים כך.

בנוסף אין שום סיבה להגזים. אחד על אחד מהאגף כשאין עזרה הגנתית זה לא משהו שאף חלוץ לא מסוגל לעשות.
השער הראשון בהחלט היה עם טכניקה מעולה, אבל גם פה לא מדובר במשהו שלא רואים בכדורגל.
כל הכבוד לו על שני השערים, אבל חלאס, מדובר בשני שערים של חלוץ טוב, ממש לא שערים ש98 מהשמות שהועלו פה לא מסוגלים לבצע.

מצד שני הייתה לו גם החמצת ענק ממצב שהייתי מצפה מכל חלוץ להבקיע.

כל הכבוד לבנזמה, והוא ממש לא השחקן הראשון או השני שהייתי מחליף אצלינו. אבל אין צורך להגזים. לא מדובר על דברים שלא ראו שחקנים שהוזכרו כאן עושים.
השמות שהועלו בהקשר של להחליפו הם לבנדובסקי, סוארז, האלאנד, קבאני, אמבפה, איקרדי ואגוארו. חושב שכל אחד מהם מסוגל לתת כאלה שערים (או לפחות היה מסוגל מתי ששמו עלה) בטח ובטח שיותר מ2% מהם מסוגלים לכך.

הסיבה העיקרית לרצון להחליף את בנזמה נכון להיום היא שם המחליף שלו - האלאנד. האלאנד פשוט הדבר האמיתי, קילר שלא נראה בכדורגל העולמי כמעט מעולם. נחוץ לנו שחקן כזה.

אגוארו לא מפנה שטחים לסטרלינג וסילבה?
סוארז לא פינה שטחים למסי וניימאר?
קבאני לא פינה שטחים לניימאר ואמבפה?
לבנדובסקי לא פינה שטחים לרובן וריברי?
פירמינו לא מפנה שטחים למאנה וסלאח?

ברור שיש בזה מן האמת, זו פשוט אמת שיש לכולם. בכל קבוצה גדולה יש סקוררים שבאים מהאגף והחלוץ צריך לדעת מתי לפנות להם את האמצע.
בנוסף, כל החלוצים האחרים עדיין מפנים שטחים, למי בנזמה מפנה שטחים היום? לאסנסיו שכל הזמן פורץ למרכז ומאיים על השער? לואסקז שידוע בזכות יכולת כיבוש השערים שלו?
גם אם בעבר הוא פינה יותר שטחים מחלוצים אחרים, היום הוא מפנה הרבה פחות שטחים מחלוצים אחרים כי הוא היחיד שמאיים על השער. אם אתה רוצה לטעון טענה תהיה פייר ואובייקטיבי לכל הכיוונים.

אגב, ממש לא יפריע לי ואני אפילו ארצה שבנזמה ישאר פה בקיץ. פשוט לא צריך להפוך אותו למה שהוא לא.

לפעמים אני תוהה מה הקטע להתנסח בצורה מוגזמת לחלוטין. על מה זה בא לפצות.
בנזמה אכן וורלד קלאס. הוא לגמרי אנדרייטד.
זה לא סותר את העובדה שאגוארו גם שחקן מעולה. לדעתך בנזמה טוב ממנו? אחלה. לגיטימי.
אבל לשם מה האובר דרמטיות של “לא בנמצא בלבל שלו בשום סרט”. לעיתים נדמה לי שכבר אי אפשר להתנסח בצורה פשוטה ומדויקת יותר. כבר אי אפשר לומר “הוא לדעתי טוב ממנו” בלי כל הקישוטים הדרמטיים מסביב.

למה אנדרייטד?
היום בנזמה משחק טוב ומקבל שבחים.
בעבר בנזמה שיחק רע ונקטל.
אני לא חושב שיש אוהד ריאל שלא טוען שבנזמה אחד מהשחקנים הטובים שלנו בשנתיים האחרונות.

אבל כשהוא נקטל כאן זה היה בתקופות כמו העונה בה סיים עם 5 שערים! מספרים נמוכים משל ראמוס (לפני הפנדלים) וקאסמירו.
בתקופות בהן נעלם למשחקים שלמים ולא הביא שום ערך מוסף, במיוחד לא מול הגדולות.
האם אני אמור לאהוב אותו כי מתוך 11 עונות הוא שיחק טוב ב4?
בא לכם לדבר על מפעל חייו של בנזמה? אז בואו נדבר על כל הקריירה שלו כאן ולא על ה2 עונות האחרונות.

גם איסקו נתן 2 עונות טובות והוא מאוד לא מוערך כי נתן יותר עונות רעות, ואת איסקו עוד לא נאלצנו לראות בכוח כל משחק גם בתקופותיו הרעות.

האמת שאני חושב שזה די ברור על מה זה אמור לפצות. בנזמה הוא מקרה מיוחד ואני לא חושב שזכור לי מאז שהתחלתי לראות כדורגל (כמעט 20 שנה) אף שחקן בלבל הזה שמצוי תחת ביקורת ענפה כל-כך. ישנם לא מעט אוהדי כדורגל שמתייחסים אליו ככרית, כעגלה, וכשחקן שאפילו מוראטה ויוביץ’ יחליפו בהצלחה גדולה. ראינו…

כן, יש לבנזמה משחקים חלשים. גם לאמבפה שכולם עפים עליו כאן יש משחקים כאלו. אז מה? היחס לקארים נובע נטו מתסמונת הדשא של השכן. את בנזמה אנחנו רואים כל משחק, את אגוארו רואים רק כשהוא נותן משחק כמו שקארים שיחק אתמול ומייחסים לזה איזושהו סטנדרט.

דמגוגיה בשקל. מוזר, נראה לי שלאלופה קצת קשה להמשיך לא לקחת אליפויות… הסיבה שריאל מדריד נראית פח מאז שרונאלדו עזב לא קשורה בשקל לבנזמה אלא לכל הסובבים אותו. יש מעט מאוד קבוצות בעולם, אם בכלל, שבנזמה לא יהיה שחקן פותח בהם. אין לי אגב ספק שגם לצד אמבפה או הלאנד הוא היה משחק בהרכב, גם אם לא בתור הכתובת הראשונה בהתקפה. בדיוק כמו שהוא שיחק לצד כריסטיאנו תחת אינספור מאמנים שונים.

אתה לא צריך לשכנע אותי לגבי בנזמה. לטעמי מדובר באחד החלוצים הטובים בעולם. וברור שנעשה לו עוול. כאן ובכלל.

ההגזמה היא לגבי אגוארו. גם הוא חלוץ מצוין. מי שטוען שאגוארו יהיה שדרוג עצום לעומת בנזמה לא שונה ממי שטוען שהם לא באותו לבל. שניהם שחקנים מעולים. לגיטימי להעדיף אחד על פני השני. אני גם מעדיף את בנזמה. אבל לטעון שהם לא באותה רמה בשום סרט? נו באמת.

אם פותחים עוד סיבוב על בנזמה תודיעו לי עכשיו כדי שאפנה את הלו"ז שלי ליומיים הקרובים.

מי פה אומר שיוביץ טוב ממנו? היו כאלה שקיוו.
אולי אם יוביץ היה מקבל דקות, אבל עם אולי לא הולכים למכולת.

מתי לאמבפה הייתה עונה שלמה של 5 שערים?
הכינויים הללו נדבקו לו אז. היום אך אחד לא מתייחס אליו כך.
גם את רונאלדו ביקרנו אחרי משחקים חלשים בהם כפה את עצמו על המשחק וחירב התקפות, אתה יודע מה ההבדל? שאצל רונאלדו היה מדובר במשחקים בודדים, אצל בנזמה זה מתאר את רוב הקריירה שלו בריאל.

הייתי גם שמח שתגיב בנוגע להודעה הקודמת, העיליתי שם מספר טענות שמתעלמים מהם כשנוח לגבי בנזמה.

ושוב, אלא אם יש אופציה להביא את האלאנד לא הייתי מביא אף חלוץ כרגע, זה לא בראש מעיינינו בגלל השיפור של בנזמה. אבל 2 עונות טובות לא יגרמו לי לחשוב שכל הקריירה שלו פה נראתה כך

חכה…וזה עוד בלי שמישהו זרק את השם “ראול”.

ומה אתה חושב התפקיד שלי פה בפורום ? :rofl:

קשה לקבל את הטענות החוזרות הללו שלולא בנזמה כנראה כריסטיאנו היה מתקשה בריאל מדריד. האמת היא שיהיה פחות מופרך לומר שלמרות קארים בנזמה, רונאלדו עשה את הImpossible:

זהו, הבאת סרטון מהיוטיוב, לפי חוקי הרשת אתה צודק והמנצח בדיון הזה ללא עוררין, כי אין הוכחה מנצחת יותר מאשר סרטון יוטיוב ערוך.

הציניות הזו לא מחזקת את עמדתך, אם ככה אתה חושב. ההוכחה החותכת שאתה מחפש לא נמצאת ביוטיוב אך גם בוודאי שלא בלייקים שאתה מנסה לסחוט באמצעות ציניות מעוררת רחמים.

אולי תרצה להשתמש הפעם בשחקן עבר אחר בתור אינדיקציה לבנזמה? אשמח אם תתייחס לטיעונים המצוינים של דאנקן או ראוליטו במקום להתעסק במסביב.

כל עוד היגוואין (היגוואין כן? לא אגווארו) היה בסגל הקבוצה היו רוטציות בין ה-2, כשלא אצל מוריניו ולא אצל פלגריני בנזמה הועדף חד משמעית.
חלוץ פותח בריאל מדריד שהגיעה איתו ל-8 חצאי גמר ליגת אלופות ו-2 השערים היחידים שאני זוכר ממנו בנוקאאוט היו טעויות שוער מול באיירן ומול ליברפול (מניח שהיו עוד). שלא לדבר בכלל על כל ההחמצות שלו מול בארסה שעד לפני כמה שנים זה היה משחק ששוחק על גבול השלמות, אבל בצד אחד בנזמה מחמיץ 4 מתוך 4 המצבים שלו וסוארז/וייה/מסי כובש מחצי המצב היחיד שהגיע אליו.

להשוות את אגווארו (שחקן שהבקיע שערי אליפות ושערים סופר חשובים במצבים דחוקים במשחקי עונה) לשחקן כמו בנזמה שהיכולת שלו מתבטאת בעיקר בכדורים שלפעמים מתלבשים לו יפה על הרגל זה פשוט לא רציני.
לדעתי דווקא רק מי שרואה רק משחקים של ריאל ושוכח מה אמור להיות חלוץ יכול לחשוב שבנזמה בכלל בלבל הזה.

לטעון שקארים בנזמה היה מאז ומעולם שחקן וורד קלאס היא לא פחות מהזייה. לטעון שהוא משאיר אבק לאגוארו גובל בפשע. שניהם חלוצים אדירים, כל אחד יעדיף את השני מכל מיני סיבות.
בשנתיים האחרונות בנזמה שידרג את עצמו והוא חד משמעית נכנס לטופ 10 חלוצים בעולם, כאשר לפניו יש שמות כגון לבנדובסקי, סוארס, האלנד, אמבפה…
מרגיז איך שחלק מהאנשים פה שוכחים את העונות המזוויעות שלו עם החמצות מסמרות שיער, פישולים פעם אחר פעם מול קבוצות גדולות ועוד שלל הופעות מביכות. לא צריך להגזים, מגיע לבנזמה הרבה כבוד על מה שעשה בריאל, במיוחד בזמן האחרון ועם זאת יהיה הוגן להגיד שלאורך תקופות ארוכות הוא היה פושר מאוד ואף חווה שנתיים גרועות בכל קנה מידה.

אתה טועה
אצל פלגריני היגוואין הועדף. אצל מוריניו, בטח אחרי הפציעה של היגוואין, בנזמה הועדף. תבדוק מי פתח בקלאסיקוס (לדעתי היגוואין פתח בגומלין של הסופר קופה ולא הרבה מעבר לזה)

ברור לי שביוטיוב רוביניו נראה אחד מגדולי האומה אבל תודה רבה על הסרטון הזה, אני מניח שאם נציג רגעים מביכים של חלוצי היבשת לא נראה כזה סרבול ומגושמות. אני זוכר את רונאלדו גם מבקש מהברנבאו לא לשרוק בוז לבנזמה. בכל מקרה תודה על הסרטון, תזכורת כמה כריסטיאנו היה לא רק רגל מסיימת ברחבה.
בכל מקרה כשמדברים על ראול אני העלתי כאן משחקים גדולים שלו מהעבר, כמובן שלא בכל פעם הוא נתן פארטידזו כמו נגד מנצ’סטר יונייטד אבל מה לעשות שיש לו קצת יותר רגעים גדולים נגד אימפריות ולא האיש שדרס את אלאבס המדהימה מהמקום ה-17 - ובכוונה אני מקצין.

קודם כל כשמדברים על מוריניו תמיד ייזכר המשפט על החתול והציד, מה נעשה. היגואין סבל מפציעה בגב של מספר חודשים…לכן נעדר מהקלאסיקו בקאמפ נואו. אגב זה לא משנה כשהיינו קבוצה שמנסה להתמודד איתם הסגנון של בנזמה הרבה יותר מתאים למשחקים האלה.

הקלאסיקוס
2010/11:
בנזמה סופסל בשני משחקי הצ’מפיונס ולא שותף. בברנבאו עלינו עם כריסטיאנו כ-‘9’ False’ ובגומלין עם פיפיטה
בגמר הגביע גם כן - פפה גרזן באמצע ושלישיית די-מאריה-אוזיל-כריסטיאנו.
בקלאסיקו השני בליגה, משחק על הכבוד - בנזמה פתח והוחלף בדקה ה-58.

2011/12:
בנזמה פתח בהרכב בשני משחקי הליגה והשלים 90 דקות, כבש את השער המהיר ביתר בקלאסיקוס איי פעם [בברנבאו].
גם בשני משחקי הסופרקופה הוא פתח בהרכב פעמיים.
בגביע המלך - פתח בהרכב בהפסד 2:1 בברנבאו (גם פיפטה, מערך די משונה) ובגומלין עלה מהספסל במקום היגואין וכבש.

2012/13:
בנזמה פתח בהרכב בשני משחקי הליגה - בישול בקאמפ נואו לכריסטיאנו ושער בברנבאו מבישול של מוראטה.
בסופרקופה - פתח בהרכב בקאמפ נואו, בברנבאו עלה מהספסל לעשר דקות כשהיגואין הבקיע
בגביע - בנזמה פתח ב-1:1 בברנבאו ושיחק 63 דקות ובגומלין כלל לא שותף.

אחרי שהיגוואין חזר מהפציעה בנזמה כבר לא היה החתול, אבל הרוטציה בינהם הייתה דיי שווינית (בנזמה קלאסיקו וגמר גביע, היגוואין בשני המשחקים נגד דורטמונד ובאולד טראפורד).

מתוך חמשת משחקי הליגה האחרונים בנזמה הופיע לאחד - אתמול. אם מסתכלים רק על המשחק אתמול או על המשחק המצויין שלו נגד אייבר לפני חמישה משחקים בדיוק, אין ספק שקארים הוא חלוץ מדהים טופ קלאס. הבעיה היא שזה מדגם מייצג טוב מאוד לקריירה שלו וזו גם הסיבה שהוא לא חלוץ מהשורה הראשונה.