מחזור 20 :: 2-1 על סביליה בברנבאו

פעם זידאן היה דוחף את קאסמירו קדימה כדי שלא יפריע בהנעת כדור. היום קאסמירו עולה כדי שיסתובב ברחבה מישהו שיודע לתת גולים.

בלתי ניתן לצפייה אבל זה ייגמר באליפות.

זידאן למרות הרכב זוועתי שמראה בעיקר על חוסר הפקת לקחים(שוב שלישיית הקישור הצפויה,שוב לוקאס ואסקז מקבל דקות) בהחלטה טקטית אחת ניצח לנו את המשחק עם ההזזה של קאסמירו קדימה והברזילאי השיב בצמד ענק ובמשחק פשוט מושלם מכל הבחינות.
יוביץ׳ במשחק לא רע,לא היה מעורב יותר מידי אבל שחרר כמה התקפות קדימה אחרי מאבקים פיזיים במרכז המגרש וכמובן קינח בבישול א-לה גוטי לקאסמירו.
רודריגו היה חלש וחסר ביטחון,לעומתו ויניסיוס נכנס בסערה והיה נהדר בחצי שעה ששיחק,היה קרוב מאוד לסיים עם בישול לקרוס שיכל לגמור את המשחק.
צמד הבלמים ממשיכים ביכולת הטובה לא משנה מי עולה בהרכב,מיליטאו מחליף מושלם,וראן חזר לעצמו ונראה מצוין,השער שספגנו היה לא חוקי.

בסהכ ניצחון חשוב מאוד עם יכולת לא רעה במחצית בשנייה אחרי מחצית ראשונה זוועתית,ממשיכים להוות תחרות בליגה ובעצם בכל המפעלים ללא כמה וכמה שחקנים חשובים שעושים ביניהם רוטציות בהיעדרויות(שבוע הבא קרבחאל מורחק),אפשר להיות מרוצים.

בלי שחקני ההתקפה העיקריים שלנו, חלוץ ילד שהוצא מהמקפיא ועדיין קרח, וינגר ימני בינוני שרק חזר מפציעה,כך גם מרסלו, בלי פדה, ונגד אחת הקבוצות הטובות בליגה, ואני בכל זאת מנצחים. לא חיכיתי למשחק, דיי השלמתי עם זה שהיום יסתיים באיבוד נקודות.

קסמירו גבר.

הפציעה של הזאר פוגעת בנו כמובן אבל מצד שני מהווה אליבי מצויין לזידאן, כי בינינו הוא לא שחקן כזה ענק וגם איתו לא נבנתה פה קבוצת כדורגל ראויה.

@Raulito-7 תהית פעם מה זה התחת שמדברים עליו? אז זה.

אני רואה שסנטי יאגו כותב ומכין את הטישו עם תמונה של ויניסיוס וקרם לחות… אם לא על המגרש לפחות נתחמם מהטקסט.

גיא צריך להודות שבמשחקים האחרונים לפני הפציעה שלו שיחקנו כדורגל מצוין.
עריכה: ניסיתי למצוא את התגובות שלך למשחקים האלו אבל לא הגבת ישירות על המשחקים. ובכל אופן, הוא נפצע כשהובלנו על פסז’ והוא היה מצוין באותו נשחק, לפני כן ניצחנו את סוסידאד 3-1, את אייבר 4-0, ושמנו שישייה לגלא בליגת האלופות. מול בטיס איבדנו נקודות אבל זה נטו בגלל רובלס ולא כי היינומכל כך גרועים ומחזור לפני כבשנו חמישייה לרשת של לגאנס.
לאחר הפציעה של הזאר נראנו הרבה פחות טוב וזה התבטא גם בתוצאות, 3 תיקו רצופים, ולפני כן ניצחונות מגמגמים נגד אספניול ואלאבס. גם אם הוא לא תרם לנו במספרים הוא שבר את השבלוניות, שלמשל היום היתה מאוד בולטת.

זה ניצחונות של אליפות, וזה כבר ניצחון ועוד ניצחון ועוד ניצחון שמריחים אליפות, הכדורגל לא משהו אבל זה ממש משני.

זידאן גאון כדורגל, לדעתי המאמן הכי טוב בעולם להכין את הקבוצה שלו למשחק נתון, לא משנה מי משחק ומי פצוע הוא יעלה עם ההרכב הנכון שאיכשהו בסוף יביא ניצחון.

בחוקה החדשה אם אני לא טועה נגיעה ביד שמביאה למצב של שער חייבת להישרק, אז לא מבין איך לא פסלו את השער שלהם.

אני רק מזכיר לכם שהיה אחד “אופטימי” שקבע לפני יותר מחצי שנה שהתחת יעשה את שלו, לא יודע איך העונה תיגמר, אבל אנחנו לדעתי כרגע פיבוריטים.

ובעניין הזאר, גם אם לא יכבוד 25 שערים כשהוא יחזור וסתם יהיה אחד מ-5 הקשרים במשחקים החשובים זה יעשה שינוי גדול ביותר, במיוחד אם מרסלו יצליח לא להיפצע עד סיום העונה.

ניצחון ענק וסופר חשוב. ניצחון שבונה קבוצה לאליפות ומחדיר ביטחון בשחקנים. לא נהניתי מאיכות הכדורגל אבל בהחלט נהניתי מהאופי, בעיקר של קאסמירו שחייב לקבל שדרוג בשכר. השחקן מספר 1 שלנו.

מרסלו ולוקאס לא בכושר משחק אחרי פציעות ארוכות. היה יותר חכם לתת להם לפתוח בגביע ביום רביעי כדי להוריד חלודה. לא לזרוק אותם להרכב דווקא מול סביליה החזקה.

לוקאס ניפק בישול יפה לקאסמירו. רק שהוא גם כמעט בישל לסביליה שוויון בדקה ה-90 ואחרי זה נקרע מצחוק. בן אדם מעצבן.

יוביץ’ עם נגיעות יפות בכדור. חבל שלא הגיע לאף מצב. יש לו הרבה כשרון, נקווה שבסוף זה יתפוצץ. להאלנד לקח חצי שעה בדורטמונד כדי לכבוש שלושער. 20 מיליון יורו הכי טובים שהושקעו אי פעם. חבל שלא הבאנו אותו, לא שהוא היה מסכים להגיע לפה כשיש את בנזמה באנקר בהרכב… דורטמונד הולכים לעשות עליו קופה עוד שנה וחצי.

עם היכולת של קרבחאל ומרסלו, כדאי שאשרף ורגילון יחזרו בעונה הבאה.

:joy:

הייתה לנו ריצה טובה מאוד עם אדן הזאר והפציעה שלו משמעותית הוא כן היה יכול לעשות את ההבדל במשחקים קשים וכן להועיל לנו, שכל מיני משחקים שמגרדים נקודות בקושי - הניצחונות היו מגיעים יותר בקלות, אבל זה לא מספיק, הוא לא רונאלדו בשיאו, ואי אפשר אחרי כל משחק מסריח להגיד ‘ניצחון של אליפות’. את מכסת המשחקים האלה כמו גם ‘הכדור לא רצה להיכנס’ - גמרנו העונה.

אני האחרון שיגיד שאנחנו משחקים טוב, האמנתי בפרק זמן מסוים שנוכל לקחת אליפות אבל משחקים כמו נגד בילבאו שוברים אותי. אבל מה שהיה עם הצ’מפיונס בעבר כלומר ‘תחת’ - זה לא שייך לדעתי, היינו דומיננטיים נגד כל היריבות חוץ מבאיירן בעונה האחרונה. אגב, בעונת הדאבל עצם זה שהגענו למחזור האחרון שזה עוד עלול לברוח לנו - זה אבסורד, היינו טובים מבארסה עם כל הכבוד ל-M-S-N.

אני לא אוהב את בייל, אבל מכורח המציאות (רודריגו ו-ויניסיוס לא ברמה של הרכב בריאל מדריד) זידאן צריך לנסות להפיק ממנו יותר. שילוב שלו ושל הזאר עשוי להיות טוב כשמורידים רמת כוננות וזונחים את היהלום. כמובן עם ואלוורדה במקום מודריץ’.

No more Lucas. קלטתם את הכמעט בישול שלו לסביליה?? והוא עוד מחייך לי אחרי זה…

מה אתם רוצים ממנו?
מסכן, הבנאדם היה פצוע כל התקופה האחרונה

שיודיע על פרישה כמו סתיו שפיר.

סתם, וואלה נזכרתי שהוא בישל לקאסמירו. בסדר נו…

• לופטגי עם שפת גוף מבוהלת של מורה ספורט בחטיבה, לא קשור לסיטואציה בשיט. אתה אשכרה כוסס לי ציפורניים על הקווים?!
  • יוביץ’ מאכזב עד עכשיו אבל צריך גם להעלות את הנסיבות המקלות שלו. כמעט בכל פעם שהוא שיחק זה היה כדי להציל את המולדת או בהרכב טלאים.
  • אף אחד לא רוצה כלום מלוקאס וסקאז. הוא לא אשם, רק האמביציה שלו שהביאה אותו עד הלום ומי שהרכיב קבוצה שבה הוא פותח בהרכב.
  • גירוד ועוד גירוד ועוד גירוד. זורקים פה לאוויר את המילה “אליפות” בחופשיות בזמן האחרון. מילא לקחת גביעים עם תחת, אבל אליפות? זה יהיה תקדים. רק שלא נסתנוור, כי מתישהו נצטרך לבנות קבוצה נכון ולחזור לשחק כדורגל.

לוקאס ואזקס אחד השחקנים הבודדים בסגל הכשיר שמסוגל עוד לייצר מצבים, והוא עשה זאת גם היום. בטח עדיף על רודריגו שבינתיים מוכיח שרצנו איתו מהר מדי.

מחזור 20, מקום ראשון בליגה, ניצחון על סביליה החזקה, על מה אתה רוצה שנדבר ? על הישארות בליגה ?

התחת לא קשור בשיט, זידאן גאון כדורגל, נקודה.

מה שהוא מוציא מהסגל הקיים ועם כמות בלתי נתפסת של פציעות זה התקדים האמיתי.

לחזור לשחק כדורגל זה פחות חשוב מלזכות באליפות, אין לי בעיה לזכות באליפות ועוד אליפות עם כדורגל כמו שאנחנו מציגים עכשיו.

יש לנו קבוצה חזקה ומאוד קשוחה, פדה וקסמירו זה חומה שקשה מאוד לעבור במרכז, ראמוס מגיע לעבוד העונה גם מול הקטנות ומוריד את כמות השטויות למינימום האפשרי, וראן חוזר לעצמו וקורטואה יכול עכשיו לטעון שהוא השוער הטוב בעולם מבלי להישמע תלוש מהמציאות, זאת קבוצה שקשה מאוד להגיע מולה למצבים שלא לדבר על להבקיע, ניצחון של גירוד שער ונעילת השער שלך שווה בדיוק אותן הנקודות כמו 5-0 מבריק.

האופן בו אנחנו משחקים כדורגל משפיע על הסיכוי שלנו לקחת אליפות. היום אמנם ניצחנו, במחזורים הקרובים אנחנו עלולים לאבד נקודות. כלומר אנחנו לא נזכה בהרבה אליפויות אם נמשיך ככה. בנוסף, ברור לך שכמעט בכל עונה אחרת של ברצלונה לא היינו במקום הראשון. צריך גם בזה להתחשב.

זאת מבלי להכניס לשיקול את עניין ההנאה. בשביל מה אנחנו רואים כדורגל?

למשל, מול פריז בברנבאו נהנתי ולא רציתי שייגמר. היום? רק שייגמר כבר.

בהתחשב באיך שההתקפה שלנו נראית העונה, ובכל זאת אנחנו מצליחים לנצח גם משחקים כאלה - מותר וצריך לדבר על אליפות. 3 נק’ הן 3 נק’. צריך לזכור שהרכש הגדול שהגיע בקיץ פצוע ואין מושג מתי יחזור, ושהשחקן הכי טוב שלנו העונה הורחק כי העדיף להקריב את עצמו בשביל תואר. בנסיבות הללו, אפשר לעכל את השיט שאנחנו רואים על המגרש ולתרגם את זה ליעילות.

רשמתי לא לדבר על אליפות? כתבתי עובדה, דווקא בהתחשב בכך שאנחנו עדיין במירוץ בשלב הזה. מבטיח לא להשתמש יותר במילה “תחת” כי מסתבר שהיא נוגעת פה לאנשים בנקודות הכי רגישות.

שמח בשבילך שאתה שמח בחלקך ושאין לך בעיה עם הכדורגל שלנו, הסטנדרטים שלי קצת יותר גבוהים. זה לא רק עניין אסתטי, אני לא מתיימר להגיע לרמת “הדרך חשובה יותר מהתוצאה”. את הטהרנות הזאת אני משאיר למועדונים אחרים. הכדורגל שאנחנו משחקים הופך את כל ההצלחה שבאה בעקבותיו לשברירית וכזו שמסתמכת על יותר מדי גורמים. שלא לדבר על העיוורון שזה עלול לגרום בהתנהלות עתידית של המועדון.

הדוגמה שהבאת ממחישה בדיוק את ההבדל הגדול. קבוצה שמפרקת משאירה כמעט אפס מקום לטעויות קריטיות ומקריות. מה חסר בשביל שקבוצה שמגרדת תשמוט נקודות? טעות אחת של בלם? מצב נייח אחד? שופט אחד דביל?

יש פה שתי אסכולות בפורום שכל שבוע מתנגשות. יכול להיות שהעונה אחת מהן תעבוד אבל ברור שלאורך זמן רק אחת מהן נכונה.

אגב, אני יודע שבארסה בבלאגן ואנחנו באופוריה והכל אבל אנחנו גם לא מקום ראשון בליגה כרגע (כרגע כרגע כן עם משחק עודף). זה לא באמת דיון של תוצאות מול כדורגל.

לא חושב שהתכוונת אליי (מאסטרו). אין לי בעיה עם ביקורות על הכדורגל העונה, בטח במשחקים כאלה (לעומת זאת להלין על הקלאסיקו בלי הזאר ומרסלו שגם איתם המצב לא מדהים - זה מוגזם, אחרי שהשגנו תיקו סביר), וכמובן שגם זידאן אשם במה שקרה, וחאמס ובייל שנשארו בעל כורחו כנראה - היו בריאים פחות מהמצופה ותרמו פחות מהמצופה.
אבל אני לא מבין מה העניין לנפנף עם המילה ‘תחת’ בהקשר של הקדנצייה הקודמת של זידאן בשלוש הזכיות הרצופות בצ’מפיונס. צריך מזל כדי לזכות פעם אחת, אז שלוש ברציפות… שהכדורגל הלא מרשים לעתים יהיה הצרות שלנו, באמת. נפלנו רק בבאיירן במצ’אפ ב-2017/18. מוכן שוב ללכת איתך משחק אחרי משחק. ב-2015/16 ההגרלה הייתה נוחה, אז מה, נחזיר את הגביע, ניתן אותו לאתלטיקו כי היא הדיחה את בארסה ובאיירן? הגלאקטיקוס נכנסו עם הכדור לשער והציגו כדורגל מדהים נגד מילאן ונגד מנצ’סטר יונייטד ב-2002/03. ואז באה יובנטוס וניצחה 1:3 בטורינו, אז מה?

אנחנו לא נראים טוב העונה, אבל אנחנו מתמודדים נגד קבוצה שגם היא לא נראית טוב. תצפה במשחק שלהם נגד לגאנס, נגד גראנדה בחוץ, בעיקר בחוץ. נגד סביליה הם ניצחו 0:4 בקאמפ נואו - זה היה משחק של 0:4? אני לא חושב. מסי היה פצוע, או.קיי, גם לנו היו המון פציעות עד עכשיו.

אתה חייב להפסיק להעלב כשאומרים תחת ולהזכיר כל משחק שעברנו. כולנו היינו וראינו. המפעל הזה מיסודו מבוסס על מקריות, זה מובנה בו גם אם אתה ואחרים כאן תקפצו בכל פעם שהנושא יעלה.

ההגרלה ב2016 היא מזל נטו, והפנדלים לא קשורים לכדורגל, ומשחקים רבים היו שוויוניים ביותר לכל הפחות. אתה רוצה לתת לזה שם אחר במקום תחת? אז תקרא לזה מרפק. לבנות על זה אי אפשר.

לגבי הזאר, שחקן גדול, היה הרבה יותר טוב איתו. מכל המהלכים שויניסיוס מחרב הוא בודאי היה מייצר עוד 2, 3 או 5 שערים. וסוחט עוד 150 פאולים. זהו בגדול. עם כל הכבוד לשני משחקים וחצי הטובים לפני הפציעה, היו עוד משחקים לפני כן ויש קריירה שלמה שלו שאפשר לבחון. זה לא מסי וההעדרות שלו לא מצדיקה שנשחק כמו חטאפה.