מחזור 20: מגדילים את הפער בראש הטבלה ל-8 נקודות אחרי 3:0 מול סביליה בקאמפ (אלבה, גאבי, ראפיניה)

אחרי הניצחון על בטיס, ברצלונה תתמודד מחר מול סביליאנית אחרת, אבל כזו שבמצב הרבה פחות טוב מהירוקים לבנים.

עונת 22/23 של סביליה היא עונה שחורה - מקום 13 (במרחק 2 נקודות מהקו האדום), 21 שערי זכות ו-26 שערי חובה (בכל העונה שעברה? 30).

הכל מסמן את זה שברצלונה חייבת לצאת מחר עם ניצחון, וזה למרות שסביליה ב-6 מתוך 9 משחקיה מאז החזרה מפגרת המונדיאל (כולל לינארס וטורמונלינו בגביע, ואלצ’ה במחזור הקודם), ולמרות ההיעדרות של דמבלה והמחשבה קדימה לקראת ויאריאל בחוץ ואז - יונייטד.

הסגל של ברצלונה -

דמבלה עדיין בחוץ, וזה צפוי להישאר ככה בחודש הקרוב, פלוס מינוס.

פבלו טורה ישחק עם בארסה אתלטיק, וחסרונו יורגש.

באלדה נכנס לסגל, למרות שדווח שיש לו חום. בטח יתחיל מהספסל.

הסגל של סביליה -

בריאן חיל חוזר לסגל של סביליה, בה פרח לפני שעבר לטוטנהאם והושאל לתהומות ולנסיה.

גם אוקמפוס, שחזר בינואר מהולנד, בפנים.

סביליה עשתה חלון לא רע.
מלבד אוקמפוס וחיל שחזרו, היא רכשה גם את גויה ובאדה, והעזיבה כמה שחקנים לא משמעותיים. רק איסקו קיבל יור מ 1000 דקות מבין אלה ששוחררו.
הם מנסים לצאת מהבוץ, מקווה שלא יתחילו בדיוק מול בארסה.

אצלינו, אני מקווה שראפיניה ימשיך לקבל קרדיט. זה שחקן ששווה לנסות לתת לו בטחון ולהחזיר אותו לחיים.

הרשה לסייג עוד קצת את מה שכתבת, ועל הדרך לדבר על הכרונולוגיה של מה שקורה בסביליה.

סביליה התחילה את העונה בצורה איומה ונוראה. אחרי שהם שיחררו את שני שחקני ההגנה שלהם דייגו קרלוס וקונדה שהיו אחראיים להגנה הטובה בספרד, והמשיכו עם התקפה שלא הצליחה לפגוע עם 5 הפסדים בשמונה משחקים בכל המסגרות. 13 שערי חובה ו- 8 שערי זכות ב7 משחקים היה המאזן תחת לופטגי.

מה סביליה עשו? הביאו את סמפאולי לקדנציה נוספת. מי שלא זוכר, סמפאולי אימן את סביליה לפני הקדנציה הסיוטית שלו עם נבחרת ארגנטינה. הארגנטינאי עם סביליה הציג כדורגל שלעיתים נראה לא יציב, אבל לחלוטין מעניין ומלא אנרגיה שכלל בין היתר ניצחון על ריאל מדריד שעצר רצף של 4 משחקים ללא הפסד של הבלנים ושחמט על סימאונה עם 1-0 קטן. הבעיה העיקרית עם הכדורגל של סימאונה שלמרות שהוא יכול להציג כדורגל מעולה כפי שעשה עם נבחרת צ’ילה וסביליה, הוא מאוד מורכב ולא פעם שחקנים טענו שהם לא מבינים מה הוא רוצה מהם. תגובה מפורסמת הייתה זו של אגוורו בעיניין אחרי שארגנטינה לא הצליחה לנצח בשלב הבתים עד המשחק ההוא מול ניגריה.

סמפאולי מתקשה להביא לידי ביטוי את הכדורגל שלו בפרק זמן קצר בגלל אותה מורכבות, וזה בא לידי ביטוי גם בסביליה מאז שהתמנה לתפקיד המאמן. מהרגע שמונה עד הפגרה סמפאולי וסביליה לא הצליחו לנצח משחק אחד (!!!) עם 3 תוצאות תיקו ו-4 הפסדים. בהתאם למצב החמור הזה, סמפאולי הביא לכך שהקבוצה תשחק במהלך אותה פגרה עוד 3 משחקי ידידות (בנוסף למשחק במסגרת הסיבוב הראשון של גביע המלך) כדי להטמיע יותר את הכדורגל שלו. מאז הפגרה הפגרה האנדלוסים עם 3 ניצחונות תיקו והפסד. יש לציין שהניצחונות היו מול קבוצות חלשות יחסית בדמות חטאפה, אלצ’ה וקאדיס, אבל יכול להיות שדברים מתיחילם להתחבר לארגנטינאי, בטח כשזה מגיע עם תוספת של חיזוק בינואר.

לדעתי, ברצלונה צריכה לנצח את המשחק הזה מצד אחד, מצד שני אני לחלוטין חושש מאיך שסמפאולי יכין את הקבוצה שלו למשחק הזה. מצד אחד עוד לא ברור עם הוא הצליח להטמיע את הכדורגל שלו בקבוצה האנדלוסית, מצד שני, הוא יודע להכין את הקבוצות שלו למשחקים מהסוג הזה, והוא יותר מישמח לקבל זריקה מוראלית לקבוצה בדמות ניצחון על בארסה בקאמפ.

מעניין.

אני חושב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לוותר על אראוחו במשחק היום, או על אחד מהאחרים, אבל על שלושתם? לא חושב שיש עולם בו זה יקרה.

פשוט יצטרכו להיזהר.

זה דיי פלונטר, הבעיה היא שאני לא רואה מצב בו מישהו מהם לא עולה היום, או שאנחנו נצליח להיראות טוב עם אלטרנטיבה כלשהי. אני חושב שבוסקטס עוד יצליח לשלוט בעצמו במידה כלשהי, אבל החבר’ה הצעירים בעיקר גאבי) לא בהכרח.

אני תוהה אם ברמת הנזק המינימלי שווה אולי לוותר במשחק הזה על גאבי ולקוות שנצליח לראות משהו מפאטי שלחלוטין צריך לתת חזרה מהקרדיט שהוא קיבל. סוג של 4-3-3 שבשמאל יהיה לנו את פאטי.

אני בכלל לא בטוח שהמשחק מול ויאריאל הוא יותר קשה מהמשחק מול סביליה.
ויאריאל בתקופה רעה, עם 2 הפסדים רצופים. אתמול הצליחו להפסיד לאלצ’ה, שזה הנצחון הראשון שלה העונה. לפני כן הפסידו בבית לראיו.
סביליה לעומת זאת במחזור הקודם הביסה את אותה אלצ’ה ולפני כן ניצחה את קאדיז.
אני חושב שצ’אבי צריך לעלות עם הרכב שלא מתחשב בסכנת הצהובים. יהיה אשר יהיה,יש לנו מספיק עומק גם אם כל ה 3 יוצהבו.

אני האמת חושש קצת משני המשחקים.

א. סביליה בתקופה טובה כאמור ויש מצב שהם במגמת שיפור.

ב. ויאריאל וסטיין יגיעו עם מוטיבציה לנצח את ברצלונה ויש לה שחקנים מהירים שיוכלו לנצח את המשחק הפתוח של ברצלונה.

אני חושב שאין ברירה אלא לשתף שחקנים מעבר לאונסה. ככלל, מדובר על שחקנים שחייבים להתחיל להראות ערך כלשהו לקבוצה. זה כבר לא עיניין של אין לנו שחקנים מתאימים לעמדות, אלו פשוט שחקנים שהם UNDERPERFORMING והם חייבים להראות שהם יכולים לעזור לקבוצה. זה משהו שתמיד מדריד הצליחה לעשות לעומתינו. איסקו באופן מסורתי יצא מהפריזר לעזור לריאל בשעת הצורך, ועכשיו זה אותו דבר עם סבאיוס שלא ראה דשא תקופה והוא פתאום נותן משחקים לא רעים עבור ריאל.

הגיע הזמן שגם השחקנים מחוץ לאונסה יתנו עבודה.

קצת הזוי איך התחלנו את העונה עם הסגל הכי רחב באירופה, ועכשיו אנחנו הקבוצה הכי קצרה באירופה. אני מסכים עם נדב שאנחנו חייבים להתחיל להשתמש בספסל בכוונה, כי בסוף יהיו עוד פציעות ונישאר עם שחקנים שלא קשורים לקבוצה. אחד התפקידים של צ’אבי כמאמן זה להצליח להוציא יותר משחקנים כמו פאטי, אריק, פראן ואולי אפילו סרג’י.

• לאראוחו אפשר למצוא פתרון בדמות אריק ליד כריסטיאנסן (שילוב שעבד טוב בתחילת העונה, לפני שהתחילו פציעות בהגנה ואריק איבד את זה) או סרג’י בצד ימין וקונדה בעמדת הבלם.

• לבוסקטס אפשר למצוא פתרון בדמות סרג’י בקישור ביחד עם פרנקי דה יונג מאחורה. או אפילו פרנקי לבד, משהו שצריך להתחיל לעשות יותר ויותר כי זמנו של בוסקטס הולך ואוזל.

• לגאבי אפשר למצוא פתרון בדמותו של פאטי כפי שנאמר פה, ולחזור ל4-3-3 או אולי פראן (שהרבה פעמים עלה פה שיודע להניע כדור אבל לא להכניס כדור לרשת) במערך שנשאר סוג של 4-4-2.

כמובן שזה לא צריך להיות הכל או כלום. אפשר להתחיל עם בוסקטס או גאבי על הספסל, ולהחליף ביניהם במחצית בתקווה שיצליחו שניהם להימנע מצהוב.

אני חושב שכולם מפחדים מצמד המשחקים האלה בצדק. סביליה נמצאת בפורמה מצויינת מאז המונדיאל, וזה שהיא מחזיקה בשני אלופי עולם בטח לא מזיק למש הרוח הרענן שעובר שם לאחרונה. וכפי שמשה הזכיר לאחרונה, המדריגל הוא המגרש הקשה האחרון שנשאר לנו לעבור. הסן ממס והבלאיידוס יכולים להיות מוקשים, אבל ויאריאל בסך הכל עושה עונה מצויינת ומתחרה על המקום בליגת האלופות. הכי גרוע זה ששני המשחקים האלה מגיעים לפני המפגש מול היונייטד שכבר התחיל לשאוב את תשומת הלב של כולם, ויש לנו יופי של מוקשים.

גם פפ לא השתמש - בניגוד לסטיגמות - בספסל רחב. היו לו 4-5 מחליפים שהוא הרכיב אותם אחד מקסימום שניים להרכב האונסה.

דברתי על זה עם סשה שבוע שעבר, אם נוצרת אונסה המתואמת אם זה בלחץ אם זה בתיאום הגנתי, והשחלת חילוף אחד בדר"כ הוא יצליח להתעלות בגלל התיאום הטוב שיש לשאר האונסה שנשארה לשחק.

אלו בדיוק המשחקים לעשות רוטציות בפינצטה. אחרת נבוא עם הלשון בחוץ מתי שריאל בדר"כ משלבת הילוך. אני בעד חילופים יהיה המחיר מה שיהיה.

הוא אולי לא החליף קבוע 11 שחקנים כל פעם, אבל אתה חושב שאנחנו נמצאים בסקאלה של 4-5? במצב הנוכחי היחידים שמוגדרים כביכול החילופים קבועים וסבירים הם ראפיניה ואלבה, כשהראשון הופך לחלק מהאונסה בגלל הפציעה של דמבלה. היתר? הם חילופים שאוטומטית פוגעים בנו.

זו בעיה בניהול הסגל לצערי, וכמו שטל אמר, זה גם אחד מהדברים שצ’אבי צריך לדעת לעשות.

ועדיין זו האופציה היחידה.

לשחוק את האונסה הדק עד לאפריל יהיה גרוע. קבוצות יוציאו ממנו תיקואים מחורבנים במשחקים שעל הנייר נצטרך להביס 5-0. וכל זה בהנחה שהשחקנים לא ייפצעו ו’רק’ ישחקו גמורים מדלק.

פשוט אין ברירה.

עד כמה המשחק היום חשוב? ריאל מפסידה למיורקה, ויש לנו אפשרות להגדיל את הפער ל8!

ראיקוביץ’, מיודענו, גרם לפנדל טיפשי אך הדף את הבעיטה של אסנסיו.

אני מסתכן בנאחס, אבל זה מה יש -

ניצחון היום וזה 8 הפרש. זה לא סגור, ולא קרוב ללהיות סגור, אבל זה המוווון מרווח לנשימה ורוטציות בסיבוב השני.

חייבים לצאת עם 3 נקודות מהקאמפ נואו היום.

אני יחזור וירשום את המשפט הגאוני של לנון “ Life is what happens when you’re busy making other plans .

מחליפים רוטציות את מי להחליף מה יקרה בחלק הסופי של העונה ואז ריאל מפסידה וכל הסיכוי לרוטציה נעלם.

אני לא היה צנוע כמו אייל. מנצחים ואליפות שלנו. אף קבוצה בהיסטוריה של הליגה הספרדית לא חזרה מ8 נקודות. בטח שסיבוב אחד כבר כבר נגמר. במיוחד שריאל בקרוב חוזרת לליגת האלופות.

חיבים לנצח היום. פשוט חיבים.

אתה בטוח ?

לפני כמה שנים ריאל כמעט חזרה מפער 10. זה אפשרי (במיוחד כשיש עוד קלאסיקו בליגה לפנינו), וזה יכול להיות במרחק פציעה אחת של לבנדובסקי, פדרי, או שחקן הגנה כלשהו.

זה ממש ממש לא סגור, גם אם לא נביא וולה מסובב לדלי היום. מה שכנראה יקרה.

כן. עונת 15/16.

@Oleguer23 לפירוטך אודה.

לפני כמה שנים היו לנו שחקנים אחוזי אמוק, עם מי בדיוק ניקח אליפות השנה? כשהעז קארים חזר לכרית ויניסיוס על סף התמוטטות עצבים ורודריגו מבוזבז על מאמן מיושן.

אם אתם לא לוקחים אליפות העונה אחרי מסע הרכש המטורף בקיץ, צ’אבי צריך להחזיר את המפתחות.

יש אפקט פסיכולוגי לא קל בכלל, אחרי שאחת הגדולות מפסידה נקודות במירוץ הליגה הקבוצה שתשחק אח"כ לא תמיד תשכיל לנצל את זה אם היא מעליה בטבלה. מין רעיון החולף במוח שהרצפה של תוצאת הפסד הוא בעצם שמירת הפער הקיים. זה יושב לשחקנים בראש שהפסד לא כזה קריטי.

עם זאת יש את האפקט השני של בואו נפתח פער מהם ונצור מרחב ביטחון, השאלה כמה השחקנים שלנו עם רעל בשביל זה.

בסופרקופה הוכחתם חד משמעית שאתם רוצים יותר.
הקבוצה שלנו שבעה מדי.

נוטיגהאם פורסט הוציאה יותר כסף השנה מאשר ברצלונה ומסע הרכש ה’מטורף’ שלה.

יש עוד הרבה בעיות בקבוצה.

ריאל פח, אבל גם שנה שעברה הייתם פח ולקחתם דאבל, אז :man_shrugging:

קבוצה בלתי נסבלת עם הרבה ווינריות ורקורד של להתעורר לטרף במאני טיים. ברצלונה צריכה להיות הכי טובה כדי לזכות בתארים, אתם זוכים בתארים גם עם קבוצות בינוניות מינוס.

ההרכב של ברצלונה -

למעט באלדה החולה שמתחיל בספסל (כאשר במקומו עולה אלבה), צ’אבי ממשיך עם האונסה שלו. אולי בגלל שיש שבוע מנוחה עד ויאריאל.

ראפינייה ממשיך לתפקד כמחליף של דמבלה.

קונדה פותח למרות שהוא נראה בן 60 בתמונה.

ההרכב של סביליה -