מחזור 20: מגדילים את הפער בראש הטבלה ל-8 נקודות אחרי 3:0 מול סביליה בקאמפ (אלבה, גאבי, ראפיניה)

לא חושב שאפשר להשוות בין הסופר ליג לפח ליגה. לא מקצועית ולא כלכלית.

העונה נראית כמו שידור חוזר של 2015., שנה אחרי הדסימה עם אנצ’לוטי שהצליח לחרב את כל העונה שנפתחה טוב כי לא היה לו מושג איך מתגמשים בלי מודריץ’ פצוע. עכשיו עם שחקנים הרבה פחות טובים מהקבוצה ההיא אז אני ממש אבל ממש לא מצפה לנס זידאן ובטח לא קצב של 92 נק’.

מסקנות ביניים שלי, כצופה מן הצד:

• הטוב - הגנה מאוד-מאוד מרשימה של ברצלונה, וזה ממש לא רק טר-שטגן. לחץ גבוה ואפקטיבי על כל המגרש, מודעות הגנתית גבוהה של כל השחקנים, תיאום מרשים מאוד של חוליית ההגנה ביציאות קדימה ובכיסויים, ובעיקר - מגנים כקבוצה. מה שהיה נראה כמו התרוצצות של גאבי כתרנגולת חסרת ראש לפני חצי שנה, נראה עכשיו כאילו סחף אחריו את כל יתר הקבוצה, עם התלהבות ואפקטיביות בהגנה שבזהירות (ובחשש) אומר - מזכירה את זו של הקבוצה ההיא של פפ.
    נתון הספיגות הוא חריג בכל קנה מידה, אבל גם רחוק מלהיות מקרי.
  • הרע - ההגדרה המילונית ל-‘one-trick-pony’, זה מה שראפיניה מנסה לעשות פעם אחר פעם. בינתיים נראה שאם יש משהו שצ’אבי יותר גרוע בו מלבחור תסרוקת שתלך איתו 30 שנה - זה לבחור שחקני אגף.
  • המכוער - אבי נמני.

זה הולך להיות מתיש…

נ.ב תודו לי בסוף המשחק :slight_smile:

אוי לא, עכשיו יספרו לי שקסייה שחקן כדורגל

יש מצב שייקח לי פחות זמן לקרוא את “מלחמה ושלום”, מאשר מה שלקח לז’ורדן לקרוא את הפתק של סמפאולי.

איזה מהלך גדול בשער השני. עכשיו זה הזמן לעצמי של קונדה.

כמה מילים על סביליה. הקבוצה האהובה עלי בספרד אחרי ברצלונה. אבל זה פשוט עצוב לראות אותם כך. אני חושב שזה ההופעה הכי חלשה של קבוצה יריבה מלבד אולי קדיס או משהו כזה בקאמפ נואו. הייתי מטיח בהם ואומר אפילו הופעה מבישה . בעיטה אחת ליציע בכל המשחק…

ראיפינה בהברקה נהדרת, אבל הגול הזה כמעט כולו של קונדה.

כי אם הוא לא היה עוזב את סביליה, ההגנה שלהם לא הייתה נראית ככה?

גאבי ואראוחו לא הוצהבו, לקראת ויאריאל.

גם בוסקטס לא. רק ש…

1. באלדה הוא העתיד, וגם חלק מההווה, אבל יש דברים שהוא עדיין יכול וצריך ללמוד מג’ורדי אלבה - הכניסות לרחבה, הסיומת, וגם יכולות הבישול שממשיכות להיות מצויינות גם בלי גמד ארגנטינאי על המגרש.
  2. ובכלל - 3 השערים הגיעו ממסירות גדולות. גם קסייה, גם קונדה את ראפינייה, וגם פרנקי את אלבה. לחלוטין ראוי לציון.
  3. אולי, רק אולי, הרווחנו קצת את קסייה אחרי המשחק הזה. גם בזכות הבישול, הרבה יותר “בזכות” הפציעה של בוסקטס. עוד מישהו שאולי ירוויח מזה? בהמשך.
  4. עצוב לראות את סביליה הנוכחית. גם ביכולת, אבל בעיקר עצם ההתבנקרות המוחלטת. תמיד היה אפשר לסמוך על זה שהם יבואו לשחק פתוח, ולקבל בראש. אז הם שיחקו סגור וקיבלו בראש. מעולה.
  5. יותר עצוב לראות את פאטי, ופראן.
  6. מחצית שנייה טובה יותר משמעותית, שזה לא נפוץ מידי אצל צ’אבי. גם בגלל הרמה של היריבה, גם בגלל זה שאולי היא נפלה מהרגליים, אבל גם בגלל שברצלונה שיחקה בצורה הרבה יותר ישירה בחצי השני, וזה שראפיניה החליט שבא לו להצליח לעבור את אקוניה ולהיות קצת פחות בקטע של להשמיד התקפות. שער ובישול במשחק שהיה נדמה שבמחצית הראשונה היה נראה רע מאוד בשבילו.
    לאט לאט, אולי גם הוא מופיע לעונה.
  7. מאוד אהבתי את ברצלונה של היום. את השקט, את הסדר, את המשמעת ההגנתית, שמאוד בולטת במשחק הלחץ והחיפויים מאחורה כשאלבה וקונדה עולים, וגם במשחק ההתקפי. אפילו הקישור הולך ומשתפר. פדרי יותר מנהל, גאבי פחות רץ לכל הכיוונים כאילו הוא כדור פינבול.
    אפשר, וצריך, להחמיא פה למאפרה שעל הקווים.
  8. עכשיו, כשבוסקטס מושבת (שבועיים? שלושה?) זה הזמן לשחקן מסוים טו סטפ אפ. זו ההזדמנות שלו לתפוס בעלות על החלק האחורי בקישור, ולהוכיח להרבה, כולל כמובן לי, שטעינו בגישה אליו. פרנקי - עכשיו זה עליך.

8 הפרש וזה, במחזור 20. מי היה מאמין.

האמת משה, כל הגולים שלנו על הראש של מונטיאל. בשני הגולים הראשונים פשוט עצר ונתן לשחקן בארסה להבקיע, בשלישי איפשר קרוס נוח למרכז .
אם זה היה אלבה, היינו מקללים אותו שבוע .

אני שמח במיוחד עבור ראפיניה. לא רק הגול, זה בונוס, אבל הוא הכניס כמה כדורים מסוכנים לרחבה, היה מאוד פעיל, וגם עזר בהגנה ובלחץ.

אלבה במשחק גדול, שוב. יש לו עונה מצוינת.

הרסת… זה היה צריך להיות סעיף 8.

יש?

דימטרי , לא כל כך הבנתי. מצידי שסנטה קלאוס יהיה אשם בשערים. בגדול סביליה בהופעה שקדיס היתה מתבישת בהופעה הזו. אני לא מתלונן על זה, אבל מצד שני , חבל שכך נראית הליגה האהובה שלנו. מה אני עוד יכול להגיד או להוסיף על זה.

מסכים עם כל מה שכתבת. אולי אני צריך לעביר את זה לפורום הספרדי. אופטופיק.

ושלא נשכח להודות לבוס של צלסי על כריסטיאנסן . ברידי אתה אגדה ברסאית!

tumblr_c210b0fa7c63e7c874c5ce2e76023962_63f9551d_250

היה צריך להיות 10 בלי הפריקוס רק מזכיר :frowning:

אנחנו יכולים להתאכזב קשות מסביליה - קבוצה שקשה לשנוא, אולם הגול השני והשלישי הגיעו מצמד כדורי רוחב מאוד מאוד קשים לעצירה, בין הבלמים לשוער על קצה תיבת החמש. ההגנה נתפסת עם המכנסיים למטה והשוער חייב לצאת ממש מוקדם כדי להצליח לעצור את הכדור. יותר כיף לי כאלו כדורים מסוכנים מאשר כל מיני כדורים מהכנפיים המיושרים לאחור לגל השני שמצטרף, אלו גולים בסיסים מהספר וכיף שיש את הנשק הזה.

משפט אחרון שלי בקשר לסביליה אין קשר לגולים שהם ספגו. אני מדבר על ההתבטלות המוחלטת שלהם. אפילו אחרי שהם ספגו את הראשון הם התבטלו לגמרי. אולי בגארבז טים היה להם בעיטה אחת או שתים. אבל במשך משהו כמו 80 דקות היתה להם אולי בעיטה אחת ליציע… רק בשלוש אפס הם בעטו את הבעיטה השניה.

לא מבין איך הם הגיעו למצב הזה. הם בסכנה מוחשית לירידת ליגה. לטובת הליגה הספרדית אני מתפלל שהם ישרדו.

אני קצת אפרט על מה סמפאולי ניסה לעשות. כבר כמה זמן שהוא מנסה לשחק ולהתגנון עם מערך שנראה על פניו הגנתי- 5-3-2, אבל עם אוריינטציה דינאמית עבור כל צד בו הכדור נמצא. כשהכדור נמצא בצד ימין המגן הימני נמצא איפה שהשחקן עם הכדור נמצא הבלם הכי ימני נשאר בימין, הבלם האמצעי הופך לבלם שמאלי, והבלם השמאלי הופך למגן שמאלי, כשהמגן השמאלי האחורי (אקוניה) נמצא יותר גבוה כדי להיות מוכן לצאת קדימה ולשמור על ההצטרפות של המגן בין היתר. כשהכדור בצד שמאל קורה ההפך, אקוניה מצטרף לשחקן באגף, ושרשרת הבלמים מגיבה בהתאם ומשחררת במקביל את מונטיאל לצאת קדימה ולשמור על של הקבוצה היריבה.

התכנית של סמפאולי מצד אחד הצליחה למנוע יתרון מספרי בקישור וההתקפה של ברצלונה, אבל הם פשוט לא הצליחו בעצמם לייצר יתרון מספרי בקישור שלא לדבר על לצאת קדימה מול קו ההגנה המצויין של ברצלונה. מי שקיבל את תפקיד הג’וקר היה אוליבר טורס שניסה לנצל את החורים בצד של אלבה, אבל גם זה לא צלח כי ברצלונה לא איפשרה להם את היתרון המספרי, ובין היתר אוליבר טורס לא ממש יכול לשחק כקיצוני שיכול לנצל חורים במקומות הללו. במחצית סמפאולי הכניס את בריאן חיל ולאמלה. ככל הנראה במטרה לייצר יותר מהירות בחלק הקדמי, ובין היתר ראקיטיץ’ וג’ורדן נתבקשו מידי פעם לעלות קדימה כדי לדחוף יותר דרך הקישור. המגינים עלו קדימה יותר מה שהביא לחלל משמעותי בין המגינים למגינים (HALF SPACE), אותם בסופו של יום הצליחו לנצל בעיקר ג’ורדי אלבה, ראפיניה וגאבי.

ברגע שהשער הראשון הגיע, התכנית ההגנתית הלכה לפח, ובגדול כמעט כל מה שסמפאולי ניסה לעשות לא הצליח לגשר על הפער האיכותי בין שחקני ההגנה של בארסה לאלו של סביליה. נותר רק לתהות אם אולי היה עדיף שיפתח עם אוקמפוס כדי שהתכנית שלו למשחק תעבוד יותר טוב, אבל הארגנטינאי יחסית לא מזמן לקבוצה לקדנציה שנייה. כנראה שברצלונה לא הייתה הקבוצה הנכונה להשיג את הזריקה המוראלית עבור האנדלוסים שעוד מתקשים לייצב את הספינה.

רוב הדברים שאני חושב על הצד של בארסה במשחק הזה כבר נאמרו (במיוחד על ידי איל), אני רק רוצה להדגיש דווקא את העובדה שראפיניה על כל מגרעותיו כן מנסה לקחת את ההזדמנות שיש לו בהרכב בשתי ידיים. גם אם הביצועים הם לא ברמה של דמבלה, הוא עדיין תורם לא מעט לקבוצה. נותר רק לקוות שדה יונג יעשה אותו דבר בהינתן העובדה שמצפים לו משחקים לא פשוטים מול ויאריאל שמחזיקה בקישור טוב וחייבת להתנער מהפאדיחה מול אלצ’ה, ומול יונייטד של טן האח שמכיר טוב מאוד את המגבלות שלו ובטוח צופה בביצועים שלו.

מה שכן מהמשחק ממש נהניתי. לא הורדתי ממנו את העיניים לרגע. It´s been a while.

אני אמרתי מזמן שהאליפות הלכה לאיבוד לריאל מדריד ולא מטעמי ניחוס לצערי. ברצלונה ראויה להערכה גדולה על הטירוף שלה והרעב שלה שהתבטא כבר בקיץ בבניית הסגל. אני חושב גם שצ’אבי בהרבה החלטות ‘קטנות’ לגבי ההרכב - כן יודע לזהות מי בפורמה.
אם בחלק הראשון של העונה ההבדל העיקרי מריאל היה אולי טר שטגן>> קורטואה ולבנדובסקי>>>בנזמה, וכמובן המשחק ההגנתי שאסור לזלזל בו והספרינט נגד בטיס כמשל - אז לאחרונה זה ממש לא ככה. ברצלונה מסתדרת כקבוצה, גם בלי לבנדובסקיי או שהוא לא מבקיע. גאבי, פדרי, ראפינייה התעורר לחיים (אוהד ריאל שדיבר איתי אמר ‘בשורות טובות - דמבלה בחוץ). היא תצליח להשיג את הנקודות שלה. אין לי סטט’ מדויקת אבל בארסה ‘הצעירה’ למדה שזה בסדר גם לרדת למחצית ב-0:0 והגול יכול להגיע בשלב מאוחר יותר.

סביליה ישרדו (ויסיימו את העונה בצמרת בלי סמפאולי), ולנסיה לא.

הבונקר של סביליה היה מביש, אבל מונטיאל חירב להם גם את זה עם משחק איום.
הוא סיים 90 דקות, מה שאומר שסמפאולי לא רואה את זה.
וגם - אם אתה משחק בונקר, אז ראוי שהשחקנים מקדימה יהיו מהירים וזריזים כדי לגנוב מתפרצת. אן-ניזירי וראקיטיץ’ הם לא כאלה. לכן הם הגיעו ל 0 מצבים.
אם הייתי אוהד של סביליה, הייתי רותח על סמפאולי קודם כל, יחד עם מונטיאל.

אבל אני אוהד בארסה, מאוד שמח מהנצחון הקל, מראפיניה, מהגנת הברזל וקישור לוחץ. 8 נקודות פער לא מבטיח אליפות, אבל זה כבר קרוב. אנחנו נראים טוב, ריאל נראית רע, ויש לה עוד 2 משחקים מיותרים על הראש עכשיו.

אני לא יכול בלי “אבל” קטן - צ’אבי מבצע חילופים מאוחרים מדי. לא צריך לחכות לדקה 80 כל משחק.