מחזור 20: מגדילים את הפער בראש הטבלה ל-8 נקודות אחרי 3:0 מול סביליה בקאמפ (אלבה, גאבי, ראפיניה)

וואללה, אני מבסוט. מבסוט על שני שחקנים שכבר קברתי אותם עמוק - ראפיניה וקסי. אמנם הם שניהם לא ווארלד קלאס לטעמי, אבל מתחילים לתת תפוקה בזמנים חשובים, ונותנים לנו עומק שמשאיר לנו אויר בריאות בזמנים של פציעות והשהיות.

ראפיניה היה מעורב בכל שלושת השערים, ואני בטוח שזה נותן לו ביטחון להמשך, גם רואים את זה קורה תוך כדי משחק - בישול למבשל, בישול, שער. בזמן האחרון הוא מתחיל להראות למה צ׳אבי התעקש עליו, אני מקווה לאכול עוד הרבה כובעים ממנו.

בשער הראשון ראפיניה בישל למבשל - קסי. קסי כפרה עליו עשה את הסיבוב על המקום ושחרר מסירה מצויינת כשהוא נתון ללחץ של שלושה ארבעה שחקנים.
בזמן אמת כשראיתי את זה נזכרתי באינייסטה בן ה 18-20 עם בישול דומה לאטו (נדמה לי), כשעוד היה עולה כמחליף מהספסל. בקלות אפשר להתבלבל במצב הזה והכדור לעולם לא היה מגיע לאלבה שעשה את ה 1:0.

אז לא, אני לא חושב שקסי הוא ברמה של ווארלד קלאס, אבל אני כן חושב שהוא בא לי טוב בעין כמחליף בקישור. מעין קייטע מודל 2023, רק כנראה יותר התקפי מקייטע.

ומישהו זוכר שבתחילת השנה היה לנו ויכוחים אם לגאבי יש או אין מקום בהרכב? כרגע הוא מאפיל על פדרי (שחקן שאתמול אגב כמעט שלא הורגש). גאבי רעב מאוד וממשיך להשתפר ממשחק למשחק. בינתיים כשצריך מחליף מהקישור לטרידנטה הקדמית, הוא עושה את העבודה יותר טוב מאינייסטה. כמה שערים ובישולים כבר יש לו העונה? פשוט מדהים.

אני גם צריך להתנצל בפני גאבי וצ׳אבי - לפני שנה כששחררו את ריקי, אמרתי שהתחרות מול גאבי ופדרי הצעירים והרעננים הרבה יותר קשה מאשר התחרות מול וידאל וראקיטיץ׳ המבוגרים. לכן חשבתי שריקי יתקשה למצוא מקום בהרכב. גם חשבתי שלריקי יש בעיות משמעת קשות או משהו בסגנון, אם הוא מוצא את עצמו בהיררכיה מתחת לגאבי. באמת שלא חשבתי שגאבי מתעלה על ריקי. לא יודע מה צ׳אבי ראה בו באותו שלב ואיך הוא זיהה את המפלצת לעתיד, אבל לשניהם מגיעה ממני התנצלות. לא ראיתי את זה אז.

נראה לי מוזר, כי גם אני זכרתי שיש לו יותר שערים העונה, אבל מסתבר ש -

גאבי -
ליגה: 1 שערים, 2 בישולים.
סה"כ: 2 שערים, 5 בישולים.

פדרי -
ליגה: 5 שערים, 0 בישולים.
סה"כ: 6 שערים, 0 בישולים.

לא יודע אם אני מסכים עם זה. אני חושב שבמשחקים האחרונים, כולל אתמול, פדרי קיבל תפקיד יותר אחורי ממה שהוא היה בו בהתחלת העונה, והוא עבר יותר לנהל, ולכן נראה שהוא “נעלם” בחלקים מסויימים של המשחק. אבל אני חושב שהיה לו משחק טוב מאוד אתמול, והוא ידע כמעט תמיד לבחור לבצע את הפעולה הנכונה בכל סיטואציה.
אני כן מסכים עם זה שגאבי עשה קפיצת מדרגה רצינית מאוד ביחס ללפני המונדיאל. אני הייתי מחסידי ה"תנו לו קצת ספסל, כי זה לא זה כרגע", ועכשיו אני מתחיל לאכול את הכובע. ואני שמח לעשות את זה.

מה שמאוד בולט לי, לגביי שניהם, זה שהם נכנסים המון לרחבה, ומהווים איום בכדורים פנימה (גולים קודמים של פדרי, הגול אתמול של גאבי), אבל גם בכדורים חוזרים. הם לא נשארים מאחורה ומחכים לארגן (או לבלגן ליריבה, במקרה של גאבי) את המשחק מטווח רחוק, אלא משאירים את זה לבוסקטס ופרנקי, וחותרים תמיד לכיוון השער.
זה כמובן בולט אצל גאבי יותר, כי הוא רץ ונכנס בכל דבר שעומד בדרכו לכדור, אבל גם אצל פדרי-עיני-דביבון (גנבתי, @Sasha ) זה משהו שעולה לא מעט.

(*) הכותב מוטה לטובת פדרי, אז יש מצב שזה משפיע על שיקול הדעת והביקורת שלי. ט.ל.ח.

ביומולדת האחרון שלי החלטתי שאני רוצה לעשות משהו בשביל עצמי, ללמוד משהו בשביל ההנאה. תמיד רציתי ללמוד לרקוד, ומאז שאין לי ברכיים ולא יכול לשחק כדורגל, לא מצאתי משהו עם תזוזה שאני אוהב. החלטתי ביומולדת שלי שאני הולך ללמוד סלסה.

בגיל 32 ויום הלכתי למועדון הביילה סלסה ברחובות. מתחילים בסלסה קובנית, לאט לאט מתפתחת קבוצה ומתחילין לרוץ ברמת התרגילים. נכון להיום אנחנו ברמת 3, כבר שלושה וחצי חודשים. שבאתי לשם היו הרבה רגעי “משבר” להרבה גברים, בייחוד בשבועיים האחרונים כי היו מלא תרגילים לזכור וכל הגברים לא הבינו למה הם צריכים את החרא הזה. מי שלא יודע-גבר אחראי על הכל. הוא המוביל, לכן הוא חייב לדעת את התרגיל, לבצע אותו טוב, להוביל את האישה טוב, וגם לעמוד בקצב. האישה רק צריכה ללמוד לשחרר. יש אחד בקבוצה שהוא רוקד ממש ממש טוב, ומה מסתבר? הוא 9 שנים לומד! תמיד הייתי מסתכל עליו בחצי קנאה חצי רוצה להבין מה הוא עושה. איך הוא בקושי זז ועדיין התרגיל יוצא לו מושלם, הבנות מבינות בדיוק מה הוא רוצה והריקוד נראה מושלם. בן זונה.

יצאנו לאכול לפני שבוע אחרי השיעור, ישבתי לידו. צחוקים דאחקות סיפורי סלסה, ואז הוא שמע את המרמורים שלנו ואמר “תקשיבו, חשוב לי להגיד לכם משהו-אתם עוד תינוקות בתחום. אתם כולה חודשיים-שלוש לומדים לרקוד, אתם צריכים להבין שזה ממש ממש כלום זמן. אני רקדתי גרוע שנתיים! בנות סירבו לרקוד איתי שנתיים! תקחו דברים בקלות, אל תפרשו, פשוט תמשיכו באותה דרך ואתם תראו שהזיכרון של השריר פשוט יעבוד לבד בשלב מסויים. אבל אתם חייבים להבין שזה תהליך, דברים לא יקרו מהר, ואתם תצטרכו לדבוק באותם פעולות עד שזה ירוץ”.

שיעור אחריי אותו ערב, כול הבנים רקדו מעולה. אני פתאום זכרתי את התרגילים, לקחתי בקלות גם ששכחתי, גם שלא הייתי בקצב, דברים עדיין עבדו.

וככה זאת ברסה. ראפיניה צריך להמשיך לדבוק בלקבל כמה שיותר כדורים באגף, לטעות, להצליח, להחליק, להיות ראש בקיר. ללמוד. ברסה לא דומה לשום קבוצה.
פדרי צריך להמשיך לשוטט באמצע. להיות בולט, להיות מאחור, לא מקדימה. ללמוד לשחק הכל.
קאסייה צריך עכשיו לקבל יותר דקות. ללמוד מתי לעשות דריבל, מתי להיכנס לאמצע, מתי לשחק פשוט, מתי לא לפחד. לטעות, לחרבן את זה, לתת פס גאוני לאלבה.

וכן הלאה והלאה. זה תהליך, והתהליך נראה טוב. פעם אנחנו נירק דם מול ג’ירונה, ופעם ניתן 3 חתיכות לסביליה. אבל אני חושב שהדבר הכי חשוב זאת הרוח של הקבוצה, הם רוצים ללמוד ורוצים להשתפר ולרוץ ולהתחרות, מספיק מבט אחד על ראפיניה, גאבי ופדרי בפן ההגנתי. אין ספרינט שהם לא יתנו, וזה מדביק את שאר הקבוצה.

8 הפרש. רק להמשיך בתהליך.

רק רוצה להזכיר מה רשמתי באוקטובר 2021:

ואיזה מזל שהגיעו לאפורטה וצ’אבי…

זה משאלת לב שלך? או משהו מבוסס? סביליה שתי נקודות מעל הקו האדום. כן זה נשמע מטורף אבל גם המצב העכשוי של סביליה, אם הייתי אומר את זה, בהתחלת השנה זה היה נשמע מטורף… הלואי שאתה צודק.
בקשר לולנסיה אותו דבר מה שכתבתי על סביליה, זה דבר רע מאוד לליגה וגם לקבוצות בעצמם. אני חותם שחטאפה קדיס ואספניול ירדו ליגה. .

דרך אגב, בקשה ל@ganjo בוא נעקוב ביחד אחרי סביליה וולנסיה. הם חתמו על ההסכם של cvc עם אובדן ההכנסות האדיר של שתי הקבוצות האלו, כי לדעתי שתי הקבוצות לא יסימו בצמרת (במקרה הטוב מבחינתם) ההרגשה שלי שאתה תחזור בך מהביקורת שהיתה לך על לאפורטה בזמנו. פיטר לים במסע הרס מאוד מרשים.

לפני זה תגיד תודה לאלייש מוריבה… :smile:

סביליה התחזקה בחלון, משתפרת. ולנסיה לא עשתה רכש, בלי מאמן ועם יכולת בקנטים.

אספניול התחזקה משמעותית בחלון בכל עמדה, כנ"ל קאדיס נוסף על היכולת שלה לעשות את המוות לגדולות, שזה משהו שאני מאמין שישאיר אותה בליגה.

לגבי חטאפה, נראה אחרי שבורדלאס יגיע.