הפרמיירליג 2017/18

ו… נחשו מי מאמן אברטון החדש - סם אלרדייס… לא יודע מה מנסים להשיג במינוי הזה, אולי זה פלסטר זמני כדי לסיים איכשהו במקום סביר בטבלה. 150 מליון יורו מושקעים כ’'כ לא נכון, וזה ממשיך עם המינוי של ביג סם. חבל עליהם.

ואלן פרדיו לברומיץ… משחק כיסאות. המפוטר הבא יהיה מרק יוז של סטוק

משחקי המחזור ה-15 בפרמיירליג:

שבת:
צ’לסי-ניוקאסל, שבת, 14:30, סטמפורד ברידג’

ברייטון-ליברפול, שבת, 17:00, אמקס
אברטון-האדרספילד, שבת, 17:00, גודיסון פארק
לסטר-ברנלי, שבת, 17:00, קינג פאוור סטאדיום
סטוק-סוונסי, שבת, 17:00, בט365
ווטפורד-טוטנהאם, שבת, 17:00, ויקארג’ רואד
ווסט ברומיץ’-קריסטל פאלאס, 17:00, הות’ורנס

ארסנל-מנצ’סטר יונייטד, שבת, 19:30, אמירייטס

ראשון:
בורנמות’-סאות’המפטון, ראשון, 15:30, ויטאליטי

מנצ’סטר סיטי-ווסטהאם, ראשון, 18:00, אתיחד

המשחק המרכזי של המחזור כמובן, הוא יונייטד-ארסנל. מוריניו יוצא לאמירויות למשחק נגד ונגר. יונייטד באופן כללי נראים טוב יותר מאז חזרתו של פוגבה.

טוטנהאם תנסה לצאת מהמשברון שהיא חווה מאז שניצחה בוומבלי את ריאל מדריד. מאז צברה רק 4 נק’ בחמישה המשחקים האחרונים, הסגל הקצר משפיע? הרי אחרי הכל השיטה של פוצ’טינו מבוססת לחץ כבד של כל חלקי המגרש. מספיק שקיין/אריקסן במשחק לא טוב וכל טוטנהאם נראים אותו הדבר. את דעתי על עלי כבר כתבתי למעלה. התרנגולים יצאו למשחק חוץ מול ווטפורד בויקארג’ רואד.

וכמובן, איך אפשר בלי לתת כמה מילים על סיטי? נצחון בדקה ה-95 מול סאות’האמפטון ביום רביעי, שער גדול של ראחים סטרלינג במשחק לא הכי גדול של הסיטי העונה, אבל איך אומרים? אליפות לוקחים במשחקים כאלה. כרגע, נראה שהחבורה של פפ משייטת לה לעבר התואר, כשלא נראה שיש קבוצה שיכולה לעצור בעדה. אולי מוריניו יצליח?

אדן הזאר ממשיך להוכיח שהוא מהטופ של הטופ היום. איזה שחקן אדיר.

בכלל, צ’לסי נראית מצוין בתקופה האחרונה ואני חושב שהם עוד ידברו חזק העונה. כמו שכתבתי פה כבר, סיטי עוד תפשל והתקופה הפחות טובה תגיע. כרגע אני לא רואה אף קבוצה פרט לצ’לסי שבאמת תהיה שם כשזה יקרה.

בינתיים אני רואה את מרסיאל ולוקאקו וחושב אם הם היו משחקים במדים שלנו… וואי וואי…

הנה מה שכתבתי לפני המשחק::

ארסנל עם הרכב התקפי מחשמל פחות או יותר ולגבי שאר העמדות(או.קיי, צ’ך הוא ‘צדיק בסדום’) - זה נראה קטסטרופה, בעוד יונייטד עם גרזנים חזקים והרבה פיזיות ומהירות אבל למרות השילוב של מרסיאל - לכולם ברור איזה כדורגל צפוי. חבל שאי-אפשר לערבב את ההרכב של שתי הקבוצות ואני מתגעגע לימים שלשתיהן היה הרכב ‘שלם’ עם השחקנים שהערצנו(הנרי מול רוד, קין מול ויירה, פירס מול גיגס, ליונברג מול בקהאם ועוד ועוד).

ואז התחיל המשחק: מביך אפילו בסטנדרטים הנמוכים הידועים של ארסנל, פשוט מסרו ליונייטד את הכדורים ואמרו להם - יאללה, תתנו גול. בכדורגל כבר הכל קרה אבל מרגיש שאפשר לסגור את הבאסטה. קוסיילני(או בכינויו כאן ‘כושלייני’) ומוסטאפי מכדררים כאילו כל אחד שולט בכדור כמו ראמוס, יאללה תמסרו כמו שצריך(ובמקרה של קוסלייני - לא בושה להעיף קדימה). לזכותה של יונייטד ייאמר שהיא ידעה לנצל את המתנות והיה גם חן מסוים בגולים שלו, פירגון הדדי. מפרגן לולנסיה שהוא שחקן יציב שעובד מאוד קשה. הכי מעניין במשחק הזה? כמה מוריניו יעקוץ את ונגר לאחר המשחק.

ובנושא אחר: המשבר אליו טוטנהאם נקלעה לא ממש ברור לי, היא איכזבה אותי בדרבי נגד ארסנל אבל מעבר לכך היא מאבדת נקודות במקומות לא צפויים. מרגיש שנתתי לה יותר מדי קרדיט וכאילו המשחק המצוין שלה נגד ריאל מדריד באנגליה(הרי מה דורטמונד של העונה שווה - כולנו ראינו) - היה די יוצא דופן. ממועמדת ברור לסיים במקום השלישי באנגליה מבחינתי המצב השתנה לחלוטין.

הזארד לבד לא יספיק והמרחק מסיטי כבר גדול מידי. לצלסי אין גם מספיק עומק השנה. המטרה היא לסיים בטופ 3 ולהתקדם גבוה כמה שאפשר במפעלים האחרים ולנסות להיות חכמים בחלונות העברה הקרובים

הזאר לבד לא יספיק, ברור, אבל יש לו סקורר שעושה את התפקיד שלו מעולה העונה, ויותר חשוב - קישור חזק מאוד בראשות קאנטה הכל יכול. צ’לסי קבוצה שמאוד קשה לשחק נגדה.
בקשר לעומק אני מסכים, זה נחמד להעלות את וויליאן מהספסל, אבל חוץ ממנו ומפדרו אין באמת אופציות התקפיות.

זה שפדרו וויליאן יושבים על הספסל מוכיח שההרכב זקוק לצלע שלישית חזקה ליד הזאר ומוראטה ל3-4-3 ועדיף גם שיוכל לשחק גם במרכז למקרה שנרצה להמשיך ב3-5-2

צ’לסי במשחק רע מאד תצטרך לחשוב מה היא רוצה מעצמה.
מאבק על טופ 4 זה נחמד ויפה וביום שני נתוודה לקבוצה שתדיח אותנו בשמינית גמר האלופות.
הראש צריך להיות בעונה הבאה ובשנים הבאות- להחתים את הזארד על חוזה חדש, להביא לידו הקיץ כוכב נוסף, הרבה עשבים שוטים שצריך לזרוק ולנקות. אני מאמין שסבלנות כלפי קונטה העונה תשתלם והוא יצליח להחזיר את צ’לסי לגבהים בהם היא צריכה ורגילה להיות.
שלום עונת 2017/2018

ואו ההגנות בדרבי של שתי הקבוצות היו מביכות בלשון המעטה,. אם היתי חובב קונספרציות היתי חושב שלוקאקו היום בבוקר צריך להיות מוזמן לחקירה של מודיעין אזרחי…

סיטי וארסנל מעפילות לחצי גמר גביע הליגה.
הערב צ’לסי מארחת את בורנמות’, ויונייטד מתארחת אצל בריסטול. לא מן הנמנע שנראה חצי גמר של הטופ 4 בפרמייר ליג.

נראה שחלפו הימים בהם גביע הליגה היה מפעל לשחקני המילואים. עם הסגלים הגדולים של קבוצות הליגה העשירות, לחזקות מביניהן יש אפשרות לפתוח עם המחליפים, שעדיין טובים יותר מרוב שחקני ההרכב של שאר הליגה.

משחק מטורף!

יש כאן אוהדים שעוקבים אחרי ארסנל? אני ממש מחזיק מלקאזט ויש לי תחושה שהוא קצת אנדרייטד, הדריבל שלו לא רע אבל אני בעיקר אוהב את הצורה שבה הוא תמיד מחפש לעשות את התנועה הנכונה. התרומה שלו יכולה להגיע הרבה פעמים באופן עקיף, כשהוא פשוט מפנה שטח לחבריו לקבוצה.

אם כבר הזכרת חלוצים בקשר למשחק הזה - הנה עוד סיבה למה אני לא תופס ממוראטה. תמיד טענתי שהוא לא מספיק טכני לרמות האלה ופשוט רואים את זה. אני כבר לא מדבר על ההחמצות המזעזעות שלו (גם אצלנו היו לו מלא כאלה) אלא על דברים בסיסיים שהוא לא מצליח לעשות כמו להעביר פס פשוט או לעשות דריבל קל. הוא יצא באור טוב אצלנו רק בגלל שהיה חלוץ גנב דעת במקומו בהרכב, אחרת גם הוא היה חוטף מלא ריקושטים. היה צריך לסיים עם שלושער לפחות אתמול.

אז ארסנל הודחה במפתיע מהגביע עם הפסד מביך 4-2 לנוטינגהם פורסט ואוהדי ארסנל באופן לא מפתיע זועמים וטוענים שמדובר בשפל חדש של ונגר ועל זה הוא חייב לעוף.
כצופה מן הצד אני חייב לומר שאמנם אני גם חושב שזמנו של ונגר עבר מזמן אבל דווקא המשחק הזה הוא לא סיבה לפיטורין. פאלטות בטורנירים משניים (למרות שבשנים האחרונות אצל ונגר הוא ממש לא משני) קרו גם לגדולים ביותר. משחקים מול קבוצות מליגות נמוכות בגביע זה לא ככ פשוט בטח שהם עולים באטרף למשחק חייהם והקבוצה הבכירה בדרך כלל זורקת הרכב משני יחסית כי חייבים לתת מנוחה להרכב הפותח. אז נכון, ונגר הגזים עם ההרכב המשני וארסנל נראתה נורא, אבל זה עוד נסלח. אם ונגר צריך ללכת זה על ההתבטלות העקבית שלו מול קבוצות גדולות ולא על נפילות נדירות מול הקטנות. אחרי ההשפלה באלופות מול באיירן או בליגה מול צ’לסי או ליברפול הוא היה חייב לארוז, אם אחרי זה הוא עדיין נשאר, כזה הפסד זה פינאטס.

אחרי יותר מ-20 שנה, בשנה בה אין לה סיכוי לאליפות או לליגת אלופות, אין לארסנל מה לפטר את ונגר בינואר. הוא צריך לסיים את העונה לפחות, ויתכן שאף את החוזה. אבל להרגשתי, העונה הבאה תהיה עונת בניה של התותחנים, כשאוזיל וסאנצ’ז עם רגל וחצי בחוץ, וקאסורלה, וילשר ונדמה לי וולקוט מסיימים חוזה. עונה נוספת של ונגר תהיה די מוזרה, כי הוא יצטרך לבנות קבוצה שעונה לאחר מכן יבוא מישהו אחר ויפרק כדי לבנות מחדש. אם ונגר יפסיק להיות עקשן ויקצר את החוזה לסיום העונה הנוכחית, אני חושב שזה יעשה טוב לכולם. אם יצליח לזכות בליגה האירופית, זה בכלל יהיה נפלא. אקורד סיום יפה לקריירה מכובדת.

האירוניה היא שארסנל עפה מהמפעל בו היא הטובה ביותר באנגליה ב-5 השנים האחרונות, דווקא כשונגר מורחק ויושב ביציע.

כשכתבתי שארסנל מביכה, ושמבחינת שיטת משחק וארגון היא מביכה יותר מקבוצות פחות עשירות עם סגלים פחות מעוטרים בשמות כמו שיש בספרד, לזה התכוונתי:

ככה נראית קבוצה שמשחקת באחת הליגות הטובות בעולם? באמת?

תיאו וולקוט עבר בדיקות רפואיות באברטון וסיכם את תנאיו אצל הטופיז.

החדשות האמיתיות בסיפור הזה הן לא החתימה של וולקוט באברטון, אלא העובדה ששחקן של ארסנל הצליח לעבור בדיקות רפואיות.

מעבר מעניין לדעתי. מצד אחד אין ספק שלאור העונה הנוראית של אברטון הם מחפשים נואשות חיזוק ויביאו גם את המטאטא מהבית של פפ ולו בשביל להראות שעשינו. העונה אמנם גם ככה כבר די גמורה מבחינתם אבל לפחות על הנייר יכול להיות שמדובר בעסקה שמאוד תשתלם להם בעונות הקרובות בטח שהוא עלה רק 20 מיליון פאונד.
בהתקפה האנמית למדי של אברטון העונה אין ספק שיש גם כישרון וגם ניסיון, אבל ממש חסרה שם מהירות. רוני וסיגורדסון כבודם במקומם מונח אבל מהירות זה לא הצד החזק שלהם, ובולאסי לא התאושש עדיין מהפציעה ולא מראה את היכולות שלו מפאלאס. שחקן כמו וולקוט שהוא אמנם לא מוח כדורגל גדול אבל בהחלט מהיר יכול להוסיף הרבה למגוון ההתקפי של אברטון, בטח שיש להם שחקן כמו סיגורדסון שיכול לנצל ריצות שלו פנימה ולחתוך את ההגנה במסירות ארוכות. לדעתי עסקה שאולי עדיפה אפילו על עסקת ז’ירו שאותו אברטון ניסתה להביא בקיץ והוא בניגוד לוולקוט יותר more of the same ממה שיש להם.

אז אובאמיאנג חותם בארסנל. מה דעתכם? ובכלל, אני מנסה להבין איך שחקני כדורגל הולכים למועדון הזה. רק הכסף? הפריימרליג? כיף? זה המועדון הכי מעפן שיש וסליחה על המילה אבל ככה אני חושב.