קיץ 2018 :: סוגרים את ההכנות עם 3-1 על מילאן בגביע הברנבאו

לזה שרטן על גביע הברנבאו - עם ראול אמנם הייתה בעיה בשל לו"ז צפוף - בקיץ 2010 שאלקה שיחקה במוקדמות הצ’מפיונס כמדומני, אבל ראול קיבל את הפרידה המרגשת שלו שלוש שנים אחר-כך וזה באמת היה מרגש על דמעות. אז מבחינתי אם איקר לא ‘זכה’ לפרידה ראויה מייד באותו הקיץ, וגם אז זה היה פאק של תאריכים - זה לא ממש חשוב.
מעבר לכך, אם שמת לב, בשנה שעברה היריבה בגביע הברנבאו הייתה פיורנטינה והפעם היא מילאן וזה לא במקרה. לא בודקים את איכות הקבוצות או משהו כזה. פשוט עברו 60 שנה מאז הזכייה השלישית של ריאל בגביע אירופה, ב-1958 היא ניצחה 3:2 את מילאן, ושנה קודם לכן עברו 60 שנה מהזכייה השנייה בגביע אירופה אחרי הניצחון על פיורנטינה. זו הסיבה שמילאן היא היריבה. לפחות נוכל לפגוש את היגואין, גם זה משהו.

היום פורטו משחקת בסופרקאפ ובשבת הבאה מתחילה את הליגה. אבל הרבה יותר קל להתלונן ולהאשים, מי כבר יבדוק…

ראיתי את המחצית עכשיו נגד יובה, מזכיר נשכחות קצת מבחינת הלו"ז, כמעט כמו בתקופה של לפני הצבא. כמה רשמים:
גולאסו של בייל, קצת דומה לשער בקלאסיקו האמת, שוב חצי גובה אחרי תנועה למרכז, ועדיין הייתי רוצה לראות אותו נוגע יותר בכדור ופחות דבוק לקו. וואלה האמנתי שהוא נותן בכדור החופשי כמו רוברטו קרלוס אבל בסוף בעט דרד’לה, הוא לא רגיל למעמד כנראה.
אוהב את המשחק של המגן השמאלי הצעיר שלנו, רגולין עושה תנועה מאוד חכמה וגם בהגנה בסדר, גם כמעט הביא למהפך עם בעיטה יפה. כבר עכשיו יותר טוב הגנתית ממרסלו:slight_smile:
לא חושב שזה יקרה אבל הייתי רוצה לראות כמה דקות בכל-זאת של אסנסיו-בייל-בנזמה. האחרון לא יכול בעונה הזו לסיים משחקים שלמים בלי איום על השער, כרגע אנחנו אחרי מחצית. איסקו מאוד-מאוד חלוד, בעיקר בניסיון הבעיטה, סבאיוס - משהו חסר.

נראים כמו קבוצה. פשוט נראים מעולה. שלישיית התקפה של בייל, אסנסיו וויניסיוס תשאיר הרבה מקום לדמיון העונה

משחק טוב של הקבוצה. כמו נגד יונייטד, בעיקר במחצית השניה.
ויניסיוס עם כמה פעולות יפות. צריך לעשות עוד כמה התאמות לכדורגל האירופאי ונראה שחקן גדול.
אודריוסולה שיחק מעולה ואודגור הראה איזה כישרון ענק יש לו ברגליים.

שימשיך ככה.

האמת שאני בינתיים רחוק מלהתרשם מויניסיוס, אבל זה עוד מוקדם מאוד מן הסתם.

אסנסיו בא חד, נותן תיאבון קצת. :yum:

עוד הופעה מעולה של ריאל. רק שהפעם גם מסתיימת בתוצאה הנכונה.
ויניסיוס בעל יכולות טכניות יוצאות מן הכלל. אך עם זאת, ובלי לבוא אליו בתלונות חלילה, קבלת החלטות של ילד נורמטיבי בן 18 שצריך לקרוע כמה זוגות נעליים.
אסנסיו לקח על עצמו את תפקיד המוציא לפועל בתקווה שהוא מודע לקריטיות של המספרים שלו העונה.
בייל מאוד עיצבן אותי במחצית הראשונה. לפעמים כשפחות הולך הוא משדר זלזול כזה לא מוסבר, הוא צריך יותר להתרכז בהבקעת שערים כמו זה שהבקיע היום.
בנזמה זה בנזמה - אין ולא יהיה חדש תחת השמש.
לא מבין את הקרדיט לוולוורדה כשיורנטה מוכיח שוב שהוא כמה רמות מעליו.
רק לי לונין מזכיר בפרופיל את מנואל נוייר?

לצד בישול יפה ודריבל-שניים מוצלחים שבהם עבר שחקן כמו שצריך, הוא לקח די הרבה החלטות לא טובות. כישרון יש, צריך ללטש היטב ולשרש דריבלים מיותרים.

בנוגע לסוגיית החלוץ, ניראנו הכי טוב הלילה עם ויסיניו ואסנסיו (שיחק באמצע והיה נהדר!) בהתקפה. ללא איש מקצוע שכתוב לו “חלוץ 9” בת"ז. ודווקא כשמאיורל נכנס ודחק את החבר’ה אחורה, נראנו פחות מסוכנים.

עוד בנושא הילדודס, לונין דפק כמה הצלות מרשימות ביותר. מקווה שניפטר מקיקו בזכותו.

שני משחקים ראשונים בקדם עונה וכבר אפשר לראות השפעה של מאמן על הקבוצה,אני מאוד אוהב לראות את הלחץ הגבוה והנעת הכדור המהירה והתכליתית,
אבל זה מבליט את הבעיה הקשה שיש לנו כרגע בהתקפה,חטפנו כל כך הרבה כדורים ליד הרחבה של יובנטוס ואיסקו ובנזמה לא הפסיקו לבזבז אותם,משחק רע מאוד של השניים שכנראה הולכים להוביל את ההתקפה שלנו העונה.
היחיד שתיפקד התקפית במחצית הראשונה היה בייל שגם כבש שער נהדר.
המחצית השנייה כבר הייתה הרבה יותר טובה,אסנסיו נכנס חד מאוד והיה מעולה כחלוץ,במיוחד בשער השני שהיה גולאסו אמיתי.
גם ויניסיוס היה מאוד יעיל בפעולות הראשונות עם בישול יפה ועוד כמה דריבלים מעוררי תיאבון,בהמשך קצת נחלש אבל בסך הכל הופעה מעודדת של הילד.
רגילון היה מצוין בצד שמאל,ואלורדה וסבאיוס שוב היו מעולים במרכז,לונין נתן הצלה יפה מאוד ואודריוסולה היה שותף למחצית שנייה מצוינת.
מפלס האופטימיות עולה אבל אני עדיין חושב שאנחנו במרחק רכישת חלוץ אחד מלהתמודד על כל התארים העונה.

ד״א זה רק אני או שקרבחאל כל קדם עונה מסריח תדשא?

קדם עונה זה קצת כמו כדורגל נבחרות, קשה להסיק מסקנות.

הגול של בייל - מה אתם אומרים, הזארד גם מבקיע משם?

אין לי מסקנות אבל נהנתי משני המשחקים. בתור בנאדם שלא מחבב שגרה אני נהנה מאוד מהתקופה הזאת ומהציפיה לעונה הקרובה. מי יודע, אולי אפילו לא נזכה בצ’מפיונס העונה.

אני רוצה להרים לפדה ואלורדה, שנתן חצי עונה טובה בדפור וכבר היה שחקן הרכב בנבחרת אורוגוואי, אבל פציעת ברך בפברואר דיי דפקה לו את המונדיאל. לפני שנתיים הוא היה השחקן הטוב ביותר של קסטיליה, בגיל 18. אין לנו מקום בשבילו העונה אבל הוא צריך להיות באותה רשימה עם הברזילאים ואודגור. איש עבודה.

תראו איך קייליני מתרגש בצדק:

כמו שכבר כתבתי במחצית, הרגשתי כמו בתקופה לפני הצבא עם הצפייה הזו במשחק, הימים כשהייתי צעיר, וזה שם המשחק: ‘ילדים זה שמחה’ - הכותרת שלי באתר והנה הסיקור המלא::| כמה הערות בקצרה:

זה בדיוק מה שמצפים מאסנסיו לעשות העונה - לכבוש שערים, להיות מעורב. אבל כמובן שאסנסיו מול צפיפות מתקשה הרבה יותר.

• תוהה מתי נוכל לראות את הטריו ההתקפי אסנסיו-בייל-בנזמה עוד לפני הסופר-קופה, והאם וינסיניוס יכול בטווח המיידי לשפר את קבלת ההחלטות. 4-5 פעולות ראשונות טובות ולאחר-מכן יותר מדי עקבים ושטויות.
  • המגן השמאלי הצעיר שלנו משחק נפלא, כמעט כבש שער אפילו, לופטגי אמר עליו שייתכן ויישאר חלק מסגל הקבוצה הבוגרת.
  • זה היה סופר-מרגש בעיניי לראות את נאצ’ו עם סרט הקפטן של ריאל מדריד. כל-כך ראוי, כל-כך טבעי ומתאים, למרות שכולם יודעים שראמוס יש רק אחד ויש לפניו בהיררכיה ובפז"ם - מרסלו, קארים, אפילו ואראן…
  • לופטגי על מודריץ’ לאחר המשחק - “הנשיא פרס היה מאוד ברור - מודריץ’ נשאר. הוא שחקן יוצא דופן שאנחנו מחכים שיחזור אלינו”

אגב מודריץ’ חוזר להתאמן ביום רביעי, קצת מאוחר יותר מהמתוכנן, באישור המאמן לופטגי ואין לכך שום קשר לשמועות על עתידו. היזהרו מהתקשורת הישראלית שתכתוב לכם ‘מודריץ’ עוזב? הקשר לא חזר לאימוני ריאל’ - עיין ערך מרסלו.

וארן, וגם קובצ’יץ’, חזרו לאימונים היום. היחיד שעוד נח, עד מחר, הוא מודריץ’. וכרים, אבל זה לא צפוי להשתנות בקרוב.

התקשורת במדריד עפה על אסנסיו כפאלסו 9. זה רק אני או שבכל שאר ההזדמנויות שלו שם בעונה שעברה הוא נעלם? הוא צריך לשחק על הקו, משם הוא אפקטיבי. הוא אכן שם צמד מצויין אתמול אבל לא כל יום פורים.
אמנם ברוב העונה שעברה הוא היה בגדר נעלם אחד שלם ובכל זאת, לא זכורה לי פעולה טובה שלו ממרכז ההתקפה. רק כשהוא בא מהאגף, שמאל בעיקר, או בפריצה מהירה מקו השני.

גם במדי ספרד כשלופטגי הציב אותו שם הוא לא ממש הרשים.

לופטגי לא ממש עף על זה ואמר שהוא לא מתכנן להציב אותו שם באופן קבוע.

ובנוסף הוא אמר:

"Es una alternativa. Hay que probar cosas. Entendemos que hay que buscar cosas y recursos para aprovechar la plantilla que tenemo.

הוא מדבר על ניצול הסגל כאילו אנחנו עדיין בעיצומו של עונש ההעברות :frowning:
תקנו כבר חלוץ אינעל העולם

הרכבים משוערים להיום:

סרחיו ראמוס שוב איתנו.

הלילה ב-03:00 משחק הכנה אחרון בארה"ב - נגד רומא

• הקבוצה תשחק לראשונה עם המדים האדומים שהוצגו אתמול.
  • איסקו אמור לשחק מעט יותר מאחורה, סבאיוס יורד לספסל
  • שאלה לגבי הטריו ההתקפי, האם אסנסיו-בנזמה-בייל ישחקו יחד או שלופטגי ‘ייאזן’ עם וינסיניוס
  • לאחר-מכן ריאל חוזרת למדריד, בעוד ארבעה ימים גביע הברנבאו כאן.
  • כל מסיבת העיתונאים של לופטגי - אוסף קלישאות. על וינסיניוס - “הוא מתרגש מאוד במשחקים ורואים את זה אבל הוא משתפר”, אמר המאמן על האיש שבישל לאסנסיו בפתיחת המחצית השנייה, “הוא יתקדם לאט-לאט ואנחנו נהיה קשובים ונעזור לו”.

בייל ואסנסיו נראים בכושר מעולה לפתיחת העונה, רק שהראשון יישאר בריא ואולי עוד תהיה לנו קבוצה שנחמד לצפות בה.