קיץ 2018 :: סוגרים את ההכנות עם 3-1 על מילאן בגביע הברנבאו

בייל כל כך טוב כך שאם מקשיבים היטב, אפשר לשמוע את ההמסטרינג שלו מתחיל להיקרע.

אפרופו שחקנים פציעים, ואייחו באמת קרע את ההמסטרינג וייעדר מספר שבועות. יוצאים למלחמה עם 5 שוערים, 3 בלמים, 3 מגינים טבעיים, הרבה קשרים וקארים אחד. שיהיה לנו בהצלחה.

אסנסיו כ false nine.

בעד:
תנועה טובה ללא כדור, פינישר טוב, יכול לבעוט מכל מקום, לא רע עם הכדור בין הרחבה לעיגול האמצע, העובדה שאין חלוצים בסגל ככה שפציעה קטנה של מיצי מיצי ואולי לא תיהיה ברירה, יוסיף לנו דינמיות שחסרה

נגד:
עמדה שהיסטורית יש מעט מאד שחקנים שהצליחו בה: צריך לתת מספרים של חלוץ - אסנסיו טרם שם, הטענה שאסנסיו אוהב שטחים פנויים ובאמצע פקוק, ממש לא ברור איך אסנסיו יתפקד בתור קשר

אני הייתי מנסה את זה.
מה אתם אומרים?

אני חושב שעד עכשיו אסנסיו הראה שהוא יותר חלוץ מקשר. מקבל כדור לשטח ולא לרגל, טוב בפעולות חדות באזור הרחבה ולא בבניית מהלכים. הוא יותר קרוב בתכונות לבייל מאשר לקשר אמיתי או אפילו ללוקאס ואסקז. זה false nine רק כי התרגלנו להצמיד לו תגית אחרת. בעבר הוא פשוט היה נחשב חלוץ שני, כמו ראוליטו (שבתחילת הקריירה אצל קאפלו גם עשה חלטורות באגף שמאל).

לא, לא מסכים. בעונה שעברה בכל פעם שאסנסיו שיחק כחלוץ הוא נעלם לחלוטין. הייתי מאוד מתוסכל מזה ולא הבנתי למה הוא משאיר אותו שם. זה בדרך כלל קרה כשהיינו עם הגב לקיר והיינו צריכים שער בכל מחיר. אף פעם, אבל אף פעם זה לא הוביל לדברים חיוביים עד המשחק מול יובה לפני מספר ימים.

הפעולות הכי טובות שלו הגיעו מאגף שמאל. שם הוא אפקטיבי. יש לו גם תנועה יפה מהקו השני. חוץ מזה? לא הייתי בונה עליו כחלוץ.

אתה יכול לרענן את זכרוני מתי הוא שיחק כחלוץ בעונה שעברה, לא כל שכן חלוץ בודד?

אני גם כן לא זוכר אף משחק שהוא שיחק החלוץ. אם כבר, אני זוכר טוב מאוד שכמעט כל משחק התלוננו שהוא הולך לאיבוד באזורים הרחוקים מהשער. הוא יכול להיות קיצוני שמאלי, אבל גם לדעתי העמדה האידיאלית עבורו זה חלוץ שני.

@KB9
false nine במובן שאם משחקים את ה-433, אז אפשרי מקדימה בייל-אסנסיו-ואסקז למשל. בקונסטלציה כזו הוא לא חלוץ שני.

אין ספק, אבל השחקנים שהיסטורית נחשבו ל-false nine היו ממש לא קשורים לתחום: ססק, איסקו וכאלה. האיש שעל שמו התואר הומצא הצליח לא רע בתפקיד. כמו כן פעם אמרו שגם קארים דה דרים הוא חלוץ מדומה, ובליברפול פירמינו עושה עבודה דומה.

אין לי ספק שאסנסיו יכול לשחק יחד עם בייל ולוקאס, כי גם בייל הוא סוג של חלוץ. עם לוקאס ומישהו כמו הזאר, לדוגמה, אני חושב שזה מעט מידיי כח אש שמאיים על השער.

ססק היה אולי-בסדר שם, אבל אסנסיו צריך להיות פינישר טוב ממנו. איסקו לא מתאים בגלל אותה סיבה - אתה צריך גם תכלס. בקיצור - קודם כל שיהיה גולר. מבחינת יכולות אסנסיו עשוי להיות שם.

מלבד מסי, טוטי הוא מודל יותר ריאלי. גם פירמינו הוא דוגמה טובה (והלוואי שאסנסיו יתן לנו עונה עם 27 שערים).

גם בייל לוקאס הזארד זה מעט כוח אש

:cat2:

לגבי אסנסיו, היה זכור לי משהו. אז לגאנס בגביע, קיצוני לצד מיוראל וואסקס. סביליה בחוץ - לצד לוקאס ו- :cat2:.

גם חלוץ מדומה הוא קודם כל חלוץ.
לאסנסיו אין נוכחות של חלוץ, אין לו שום אלמנט של משחק גב לשער או משחק ראש.
אל תתנו ל2 הופעות במשחקי ידידות גם להטעות אתכם, משחקים רגילים במהלך העונה יהיו הרבה יותר קשים, ההגנות יצופפו הרבה יותר ושחקנינו יהנו מהרבה פחות שטחים.
לטעמי הסוד להצלחת חלוץ מדומה הוא הגיוון שהוא יכול לתת, שהוא יכול לשמש גם חלוץ מטרה וגם לשחק טוב עם השחקנים סביבו (פירמינו כדוגמה). אסנסיו בעמדה הזאת לא יתן לנו שום גיוון, אם כבר ההפך.

את מסי בואו נוציא מהמשוואה כי פשוט מדובר בשחקן הטוב בהיסטוריה, שחקן שלא צריך שום גיוון כי גם אם הוא יגיד לך מה הוא הולך לעשות אתה לא תצליח לעצור בעדו.

קבוצה צריכה חלוץ, אפשר לראות את זה בצרפת שהעדיפה לשחק במונדיאל עם ז’ירו למרות שעל הספסל שלה חיכו שחקנים מוכשרים בהרבה. אפשר גם לראות את זה בעובדה שעם בנזמה אנחנו נראים טוב יותר מאשר ללא חלוץ.

במארקה כתבו יפה מאוד לדעתי על המשחק - “הופעה טובה של ריאל מדריד לא יכולה לכסות על בעיות” ודיברו שם בין היתר על הסגל הקצר שלנו(בהינתן לעזיבת קובאצ’יץ’), כשהבור בעמדת החלוץ ידוע ועל הכשירות של בייל לא צריך לדבר. ואני חושב שזה לחלוטין המצב. קשה לי להאמין שהכל יהיה כל-כך אופטימי ו-ורוד. זו עונה של 50 משחקים לפחות. יהיו פציעות - גם אסנסיו שנפצע אצלינו פעם אחת אולי במשך שנתיים - עלול להיפצע מתישהו, יהיו ימים שחורים של שחקני ההתקפה וזו לא קלישאה.
כדי לקחת אליפות נצטרך באמת עונה בה כל מיני דברים יתחברו יחדיו ולראשונה מאז עונת הקאפלו - קבוצה שהשלם בה גדול מסך חלקיו, לא אופייני כל-כך לריאל מדריד אלא יותר לקבוצה של צ’ולו סימאונה. השרידים היחידים מעונת הקאפלו הם מרסלו וראמוס אבל עם כל הכבוד לילד ראמוס שבזכות השטויות של קנבארו הפך לגבר וגילה יכולת מעולה וקור רוח מופתי בשלבי ההכרעה, וכנ"ל השיפור של רוביניו או הדחיפה של פיפיטה - זו הייתה קודם כל אליפות של הוותיקים - של ואן-ניסטלרוי השחקן מס’ 10 באליפות מס’ 30, של איקר קסיאס בעונה גדולה, של בקהאם, גם של ראול אפילו שלא הבקיע מספיק, אפילו של הלגרה.

נקודתית לגבי המשחק - רומא לא אגרסיבית והשאירה הרבה שטחים, ובכל-זאת נהנתי. היו התקפות מהירות מעולות, קרבחאל עם אחד ממשחקיו הטובים ביותר מזה זמן רב ובייל ואסנסיו עם סיומת גדולה. הלוואי ו-וינסיניוס יתפתח להיות מחליף לגיטימי. אהבתי לראות את הקבוצה לוחצת גבוה ובועטת לשער בזעם מרחוק, זה משהו שלא היה הרבה. מחכה לראות את הסגל בשלמותו נגד אתלטיקו.

@whykds ססק הוא דוגמה לניסוי לא מוצלח בעיניי, הזכרתי אותו כדוגמה לחלוצים מדומים שהיו ממש “קשריים” בניגוד לאסנסיו שכן יש בו מן הסקורריות. כמה סקורריות? לא יודע, אבל אני כן מהמר שהעונה הוא עובר את ה20 שערים בכל המסגרות. אידיאלית אני חושב שעדיף לו היה לנו חלוץ טוב אמיתי וכל אחד היה עושה את התפקיד שהוא טוב בו, אבל בהינתן הסגל שלנו אסנסיו אינו פיתרון רע. מעדיף אותו כחלוץ מרכזי על פני בורחה מיוראל, לצורך העניין. אולי אפילו על חשבון בנזמה במשחקים לא מעטים.

גם בייל לוקאס הזארד זה מעט כוח אש

מסכים, אבל בייל ואסנסיו יחד זה לא רע.

הוא לא, בגלל זה קוראים לזה חלוץ מדומה. יש דוגמאות להצלחות וכשלונות מכל הכיוונים (טוטי ומסי הם המקרים המוצלחים). ההצלחה של ז’ירו מאוד שנויה במחלוקת, לא הייתי בוחר בו כדוגמה מוצלחת לכך שחייבים חלוץ אמיתי.

הוא לא דוגמה כי הוא הצליח, ההפך, הוא דוגמה כי למרות שהוא חלוץ בהחלט לא ברמה גבוהה (בטח לא של אלופת העולם) הוא הועדף על פני שחקנים כשרוניים ממנו בהרבה, וכל זה כשגם גרייזמן וגם אמבפה הם סוג של חלוץ שני.
רציתי להוציא את מסי מהדיון כי מסי יכול להיות גם הקשר הטוב בעולם והקיצוני הטוב בעולם. לא בגלל התאמה אלא פשוט כי הוא טוב בהרבה.

יכול להיות שההבנה שלי בציפיה מחלוץ דומה היא קצת שונה, אשמח שתסביר לי מה התפקיד מבחינתך של חלוץ מדומה ואיפה פיזית המיקום שלו על המגרש.

שחקן שמשחק בעמדה הכי קדמית במרכז ההתקפה, אבל הוא בדיוק לא מה שכתבת שאתה מצפה מחלוץ. כלומר לא עמוד שתקוע למעלה בין הבלמים ומחכה שמרסלו ירים לו כדורים לראש, או שראמוס יעיף אליו כדורים והוא ייכנס לקרבות בשר. במידה רבה זה כמו לשחק עם 6 קשרים.

זה שז’ירו הועדף על פני דמבלה או פקיר וצרפת זכתה לא אומר שזאת הייתה החלטה שהוכיחה את עצמה, יכול מאוד להיות שצרפת הייתה מצליחה גם אם שחקן אחר היה משחק במקום ז’ירו. אני לא חושב כך, בעיקר כי האלטרנטיבות על הספסל לא כל כך מפתות, אבל זאת אפשרות. בסוף מה שז’ירו תרם זה הגנה ומיקסום היכולות של גריזמן (שגם הוא לא חלוץ קלאסי אלא יותר אסנסיו מאשר דייגו קוסטה).

אומר זאת כך כדי לסכם: גם כשאסנסיו משחק באגף שמאל על הנייר, התרומה שלו למשחק היא יותר “חלוצית” מאשר “קשרית”. הוא יותר רונאלדו מאשר הזאר, למרות שעל הנייר שלושתם על אותה בלטה. לכן הניסוי שלו כחלוץ מרכזי לא מופרך כל כך.

חלוץ לא צריך להיות תורן, זה שבשנים האחרונות שיחקנו עם בנזמה לא אומר שזה החלוץ שאני רוצה חלוץ כזה (על אף שלא היה תורן, אלא פשוט לא טוב מספיק).
קח את סוארז כדוגמה לכל מה שאני מצפה מחלוץ, עושה תנועה נון סטופ, קילר ברחבה, אבל יודע גם לרדת אחורה ולבשל לחברים שלו.
בעיה נוספת היא מי ישחק אז על האגף של אסנסיו, הרי זה לא שיש לנו שם את רונאלדו שגם ככה חלוץ שני.

אגב, 6 קשרים זה אחד הדברים שאני הכי מפחד שיקרו לנו, שלא נהפוך לנברחת ספרד בטעות…
באמת שראינו שכמה שזו לא תמיד הצורה היפה ביותר של המשחק, חלוץ הוא תפקיד חשוב, כמו קשר אחורי לצורת העניין.

בנזמה רוב הקריירה דווקא לא היה תורן, הרי התאוריה הייתה שאנחנו מוותרים על חלוץ אמיתי כי יש את רונאלדו ובנזמה מפנה לו שטחים.

סוארז בשיאו היה החלוץ המושלם, אני מסכים.

באופן כללי ציינתי שאני בעד הצבה של כל שחקן בעמדה שמתאימה לו. תן לי איזה אגוורו ואנחנו לא מנהלים את הדיון הזה. אבל בהינתן הסגל הנוכחי שלנו, ובהינתן זה שפלורנטינו גזר על עצמו עונש העברות, הניסוי של אסנסיו כחלוץ מרכזי הוא סביר ויכול להצליח יותר מאלטרנטיבות צרפתיות אדישות אחרות.

רק הבהרה
כשאני כותב אסנסיו כ false nine, אז זה למה שאני מתכוון. לא חלוץ שני אלא מישהו שיודע לקבל כדור קרוב לעיגול האמצע ולבשל, בדיוק כמו שהוא יודע לעשות תנועה לעומק ולסיים.

יש לי איזושהי הרגשה שהוא יכול להיות יעיל יותר כשחקן שנדרש לגיוון מאשר להתמחות. אסנסיו יודע לעשות הרבה דברים ובהרבה מקומות על המגרש. מלבד זאת יש כמובן את עניין ההכרח שכנראה יווצר מתישהו בתוך עונה ארוכה.

מובן שהוא ידרש לשדרג את יכולתו, לא עניין של מה בכך. במצב הסגל הנוכחי אנחנו משוועים להתעלות שתבוא מבפנים, כשאסנסיו נראה המועמד העיקרי להוביל אחת כזו.

הערב ב-22:00: גביע הברנבאו המסורתי נגד מילאן

אחרי קיץ מעניין וצעיר במיוחד, ריאל מגיעה לחזרה הגנרלית האחרונה לקראת הסופר-קופה האירופי נגד אתלטיקו מדריד(יום רביעי הקרוב). הערב ב-22:00 היא תארח את מילאן של האקס היגואין בגביע הברנבאו המסורתי, במה שתהיה הפרמיירה הלא-רשמית של לופטגי לעיני הסנטיאגו ברנבאו שמצפה לראות את ריאל מדריד החדש פוסט עידן כריסטיאנו, עם הובלתו של גארת’ בייל, וההרכב צפוי להיות כמעט מלא.

למה מילאן? אוהדים היו רוצים לראות אולי את יובה של כריסטיאנו, אולי מחווה מיוחדת לאיקר בדיליי קצר ומשחק נגד פורטו, אלא שמילאן נבחרה בדיוק כמו שפיורנטינה(אותה ריאל ניצחה 2:1 עם גולאסו של כריסטיאנו) נבחרה בקיץ שעבר - חלפו 60 שנה מאז הזכייה השלישית של ריאל מדריד בגביע אירופה, כשבגמר ב-1957/58 היא מנצחת 3:2 את מילאן בהארכה משער של פאקו חנטו ומוחקת פיגור. אגב, מילאן שיחקה כבר שלוש פעמים בגביע הברנבאו וזו תהיה הפעם הרביעית, ובכך תשתווה לבאיירן.

ריאל מדריד עצמה לא פיספסה בטורניר מאז 2004/05 אז נכעה 1:0 לפומאס המקסיקנית. בקיץ 2007 הטורניר לא נערך בשל מותו הטראגי של אנטוניו פוארטה. ריאל זכתה בתואר 27 פעמים והפסידה 9 פעמים.

20 גביעי אירופה על מגרש אחד. זו הכותרת המרגשת של המארקה לקראת המשחק על רקע תמונה מרגשת של אגדות הכדורגל ראול ופאולו מאלדיני. ריאל זכתה כמובן 13 פעמים בליגת האלופות ומילאן מציגה 7 זכיות, במקום השני. באותו משחק, בשלב הבתים השני ב-2002/03 - ריאל מדריד ניצחה 3:1 את מילאן בברנבאו עם צמד של ראול וגול נפלא של גוטי אחרי בישול של זידאן, כשריבאלדו מצמק זמנית לטובת האיטלקים. המפגש האחרון הרשמי ביניהן נערך בשלב הבתים ב-2010/11, עונת הבכורה של מוריניו. בברנבאו ניצחה ריאל מדריד 2:0 עם שני שערים תוך דקה - כריסטיאנו בכדור חופשי ואז אוזיל, ו-‘בגומלין’ בסאן-סירו פדרו לאון רשם את הרגע הגדולן בקריירה שלו כשכבש שער שיוויון מאוחר עמוק בתוספת הזמן(היגואין העלה את ריאל ליתרון ואינזאגי קבע מהפך מדהים). הקבוצות נפגשו 15 פעמים בעבר וכל אחת ניצחה 6.

ההכנות וההרכב. ככל שהעונה מתקרבת מן הסתם ההרכב הולך ומתחזק, השחקנים חזרו לאט-לאט מהחופשה כל אחד בתורו. נוכל לראות שוב את הטריו ההתקפי ביל-אסנסיו-בנזמה כאשר השניים הראשונים כבר שיתפו פעולה נהדר נגד רומא. קאסמירו-מרסלו-ואראן שהתאמנו בולדבבאס אמורים לקבל דקות ספורות אם כי לגבי המגן השמאלי ייתכן ויפתח בהרכב ע"ח רגוילין המפתיע. בין הקורות אמור לשחק קיילור שצפוי להישאר, שכן קורטואה ערך רק שני אימונים עם הקבוצה עד עתה. לגבי מודריץ’ לא הוזכר דבר ולפי הדקות שיקבל נוכל לדעת עד כמה הוא בתוכניות לסופר-קופה. הטריו באמצע יהיה קרוס-סבאיוס-איסקו. וינסיניוס ישחק לראשונה בברנבאו.

במארקה הרחיבו קצת על התוכניות של לופטגי. על כך שהיה מרוצה מהמחצית נגד מנצ’סטר יונייטד ומההופעות באופן כללי נגד יובה ורומא. הוא רוצה שהאוהדים יצאו מחוייכים מהמגרש ולאט-לאט הספקות יירדו. משחק קבוצתי, יציאה מהירה קדימה והשתלטות חדשה על הכדור מייד אחרי שאבד - יחד עם יחס גבוה, אלה החוקים שלו

מילאן, מצידה, מגיעה אף היא אחרי קיץ סוער ובמרכזו העיסקה השנייה שכל איטליה מדברת עליה, אחרי זו של כריסטיאנו ליובה - הטרייד עם האיטלקים - היגואין וקאלדרה שנחשב לדור הבא של איטליה בהגנה, כאשר בונוצ’י שאיכזב בגדול - נפרד בתום עונה אחת. האיטלקים עירערו על העונש שספגו והקבוצה של גאטוסו תשחק בליגה האירופית בעונה הבאה. עוד שמות מוכרים הם השוער הצעיר דונארומה וכן סוסו שהיה על סף כניסה לסגל נבחרת ספרד ואוהב לשחק עם רגל הפוכה.

ד"ש לפיפיטה. לקראת המשחק הערב שוב עולים הזכרונות מגונזלו היגואין. הילד שכבש את שער הבכורה בדרבי - בדומה לראול, ומעשה הגבורה נגד אספניול, וצמד הבישולים במשחק האליפות(2007), והגול נגד אוססונה במשחק האליפות ההוא כנגד כל הסיכויים, אפילו כבש את השער הראשון בסאן-ממס באליפות המרגשת ב-2011/12. הוסיף המון תשוקה ומהירות לקבוצה האפורה של קאפלו שהפכה את עורה בחצי השני של 2006/07, שחקן שמאוד אהבנו והתחברנו לאמוציות ולתשוקה שלו. הייתה לו גם רביעייה נגד מאלגה. אבל עם כל הכבוד יש רגע אחד שלא אשכח, וזה היה בעונה מחורבנת שנגמרה בטעם רע מאוד. ועדיין, זה משחק שכולם זוכרים אותו, לא היה מפגש פורום וצרחנו בבית כמו מטורפים כל אחד בביתו-הוא. הגול נגד חטאפה , כנסו לזה, אתם תודו לי ואני מבטיח לכם חיוך ענק של מפגרים על הפנים. לוקח את הכדור וברגל שמאל החלשה בדקה ה-90 בועט לאמא של החיבורים. אורגזמה. כמה סמלי שבמשחק הפרידה שלו מהברנבאו עם סרט הקפטן על היד כשהוא אומר בדמעות ‘הגיע הזמן שלי לעזוב את ריאל מדריד, זה רגע קשה’ - הוא כבש את שערו ה-121 בקבוצה והשתווה לחואניטו.

3:1 לריאל על מילאן בגביע הברנבאו, בשיטת ה-B: בנזמה-בייל-בורחה מאיורל כבשו את השערים. [הנה הסיקור שלי::]

קודם כל היה מרגש לראות שוב את הסנטיאגו ברנבאו ולשמוע את המנון הדסימה, הקהל צמא לכדורגל ולריאל מדריד והייתה אווירה נהדרת למרות הספקות. גם היה ברור שיישחק ההרכב הכמעט החזק ביותר שעומד לרשותינו והופתעתי שואראן שיחק.

ועכשיו קצת מקצועית, על קצה המזלג: מחצית ראשונה טובה מאוד למרות שמילאן הגיעה בקלות להזדמנויות, והיו חסרות לי בעיטות מרחוק כמו נגד רומא. פס-פס - וזה מגיע, תשאלו את ארבייטמן. וברצינות - אפשר לבעוט יותר מהר. קיילור היה נפלא בין הקורות ואי-אפשר שלא להעריך אותו.
מקווה שאיסקו ייראה קצת יותר טוב כי זה לא זה ולגבי סבאיוס אני לא מצליח למצוא את התרומה שלו, הוא לא בדיוק מנהל משחק, לא מוסר באחוזים של קרוס ובטח לא טוב הגנתית כמו קאסמירו והוא גם לא קרוב לשליש האחרון של המגרש או לרמת הקסם של איסקו ברגליים.
מילה על ההתקפה שלנו - הופתעתי לראות את בייל מתופקד בעיקר בכנף שמאל ברוב המשחק, אין ספק שהוא בעל הבית, משחק עם המון ביטחון וקטלני באחד על אחד שלו, כל נגיעה שלו בכדור הייתה מסוכנת וראינו התקפה אחת בה מילאן סגרה לו את החיתוך לאמצע עם שניים וזה בנוסף לשחקן שעמד מולו. אנחנו נהנה ממנו…עד לפציעה הבאה, ואני לא רוצה להרחיב. בנזמה - אני קונה גול ואפס פעולות טובות נוספות - בכל שני משחקים אפילו. לגבי אסנסיו, הוא חייב להמשיך כמו במחצית הראשונה - לא לרדת אחורה מדי, להפסיק עם מסירות חסרות טעם וריח ולשחק לרוחב המגרש סביב הרחבה, שם יש לו את זה.

כמאמר הקלישאה, יום רביעי נגד אתלטיקו זה סיפור אחר לגמריי, אני לא שלם עם הסגל המאוד-מאוד חסר שלנו, וינסיניוס, סבאיוס ולוקאס ומאיורל זה לא ספסל מספיק טוב, פציעה אחת הורגת אותנו לחלוטין - אבל ניצחון על אתלטיקו ייתן דחיפה אדירה.

אני חושב שעוד מוקדם לשפוט את סבאיוס, אבל הוא נראה חיובי מבחינתי. לא נגרר להרבה משחקים מיותרים וחותר קדימה. הבעיות שלו הן:

1. לצערי התגלתה אצלו הגרסה החלבית של חיידק הטוני. הנגועים בו נוטים להיות חסרי מחיובות בהגנה
  2. הוא מאבד יחסית בקלות, אבל כיוון שהוא מושווה לשחקנים שהפכו את זה לאומנות, יש מקום לאופטימיות