שחק אותה זיזו: דיון הטקטיקה 2019/20

וב-29 משחקים העונה ראית ממנו יכולת של שחקן על?
מלבד כמה הבלחות בייל כבר לא שחקן על.

ההישארות של חאמס ויישור ההדורים עם זידאן מתחילים לעורר בי קצת תקווה… המסר העיקרי שנובע מכך הוא שנראה שזידאן הבין שבסגל ובעיקר במערך הנוכחי זה לא אפשרי, הלואי שמעכשיו נראה נסיונות מערך חדשים פחות נאמנות לשחקנים הישנים וראש פתוח יותר.
בנוסף וזה בעיניי רק אגב לדבר המרכזי שהוא שינוי התפיסה מצד זידאן, בהישארותו של חאמס נפתחות הרבה אפשרויות חדשות.

הרכב כזה לדוגמה:

קורטואה/נבאס.

מרסלו/מנדי. ראמוס. וארן. קרבחאל.
קאסמירו.
הזאר. חאמס. בייל.
בנזמה. יוביץ’.

ואם פוגבה יגיע:

קורטואה/נבאס.

מרסלו/מנדי. ראמוס. וארן. קרבחאל.
קאסמירו/מודריץ’. פוגבה.
הזאר. חאמס. בייל.
בנזמה/יוביץ’.

אלה מערכים חזקים שרק זקוקים למוטיבציה וכיוון נכון ויוכלו לדרוס כל קבוצה שהיא, בפרט עם הספסל העמוק שכן נבנה העונה.

אין לי מושג למה זה יצא ככה, נו שוין…

עם הרכב כזה אני מעריך שנקבל קצת יותר מ-7 מתאלטיקו.

לא עם משחק הלחץ הנכון. כבר אמרו פה את זה, ליברפול כדוגמה, כמעט מרבית השחקנים שלנו מוכשרים יותר ההבדל הוא במוטיבציה ואני בונה על שינוי תפיסה של זידאן, כבר לא נראה את ראמוס עולה את מרסלו באמת מגן וגם את שחקני ההתקפה יוצרים לחץ ועוזרים בהגנה, הלוואי.

עדיין, לשחק עם 2 קשרים בלבד כשאחד מהם הוא חאמס?
קאסמירו עם כמה שהוא טוב הגנתית הוא לא מסוגל להחזיק קישור לבד. גם מקאללה לא היה מסוגל.

אבל, אני מספיק סומך על מודריץ עדייןז שיתן עונה טובה לצד קאסמירו אז למה לא שחאמס ישחק מעליהם ב4231

כן,משחק הלחץ של האזר, בייל, חאמס ובנזמה. אחד הרעיונות היותר גרועים שראיתי

ואנחנו נתבסס רק על העונה שעברה שהייתה גרועה מאין כמותה וכל השחקנים שיחקו בה כמו חארות ? מה עם עונה לפני אז בייל עם 16 שערים ב 26 משחקים ?
אגב גם בעונה הגרועה בקריירה שלו בייל עם ממוצע של 0.4 שערים כל 90 דקות, הוא שיחק רק 1800 דקות עונה שעברה והבקיע 8 שערים, הממוצע הכי גבוה בקבוצה שלנו, אסנסיו + ויניסיוס + ואסקז ביחד(כלומר חיבור ממוצע השערים של שלושתם) שאמורים לשחק כרגע בצד ימין לא מגיעים לחצי מהממוצע הזה.
ותסתכל ביוטיוב על השערים שלו עונה שעברה, איך הוא יודע לרוץ ולבעוט חזק ומדוייק לפינה הרחוקה, אין שחקן אחר בסגל שיודע לעשות זאת.

שוב, אין שחקנים יותר טובים מבייל בסגל, הוא כבר כאן ואנחנו משלמים לו המון כסף.

זידאן וההנהלה קיבלו קצת שכל והשאירו את חאמס, הגיע זמן הבייל.

אף אחד לא באמת רוצה את בייל. אך בשאלה של בייל או כלום, אני תומך בבייל

לתת את ליברפול כדוגמא למשחק לחץ, כשמדברים על ריאל מדריד הנוכחית… זה זלזול רציני בעבודה של קלופ.
איפה אנחנו ואיפה הם. זה שנות אור. אין לנו את השחקנים לזה, ולא את המאמן לזה.

משום מה זה מרגיש לי שרק אין לנו את המאמן. אותם שחקנים תחת מאמנים אחרים לחצו יפה מאוד… פתאום קלופ מגיע לליברפול וישר יש משחק לחץ מבלי לקנות 11 חדשים.
סלחו לי, חושב שכל שחקן שיש לנו עם הוראות טקטיות נכונות יכול ללחוץ. מי יותר טוב ומי פחות

הסינגור על בייל כביכול מובן, אבל זה קצת מוזר לטעון שקרוס, למשל, צריך ללכת אבל גם לרצות להשאיר את בייל. האחרון מהווה אחת מהבעיות בסגל, השארה שלו מפריעה לרענון שכולם מסכימים שצריך שיקרה. הוא מרוויח יותר מדי ולא מחובר לקבוצה, דווקא הפסימים שכאן הגיוני שיניחו שמה שהיה הוא שיהיה ולכן עדיף לתת דקות לשחקנים אחרים.

אם כבר מתעקשים על יהלום (שאני לגמרי תומך בו) אז יותר הגיוני שזה ייראה ככה:

קאסמירו.
קרוס-מודריץ׳/פוגבה.
חאמס.
הזאר,בנזמה.

גם 4231 יתאים,אבל אני חושש שבמערך כזה נראה קישור פרוץ כי קרוס/מודריץ לבד ליד קאסמירו זה בעייתי.

קאסמירו,קרוס.
הזאר,חאמס,בייל.
בנזמה.

כמה הבדלים:
הראשון והחשוב מכולם, האחד שחקן ספסל שכבר איבד את הקרדיט על הכלום שהוא עושה, והשני שחקן שמקבל עדיין קרדיט בהרכב על הכלום שהוא עושה.
השני, את הראשון אי אפשר למכור אפילו לא לסין. את השני בהחלט שנוכל.

התאוריה שלך על האם אפשר או אי אפשר למכור את בייל - לא מסכים איתה. הכל שאלה של מחיר ו/או השתתפות בשכר. הפועל כפר סבא לא תיקח אותו תמורת פלאפל ומיץ ענבים? הרי בשבילנו זה כבר כסף אבוד והמאמן כבר אמר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהוא לא רוצה את השחקן.

קרוס הוא קשר אמצע, לא הכוכב של הקבוצה וזה שאמור לתת את מירב המספרים. ההתייחסות צריכה להיות שונה לגמרי. מבחינת השתלבות, קרוס יודע ספרדית ועל פניו לכל הפחות מתנהג כמי שרוצה לשחק במועדון.

ככה אתה מזלזל בעבודה של קלופ ? להגיד לשחקנים ללחוץ והם ילחצו ?
אתה חושב שקלופ הגיע לליברפול והופ ליברפול התחילה ללחוץ כאילו אין מחר ? מדובר כאן בעבודה יומיומית קשה וסזיפית, זה לקח זמן והחלפת שחקנים !
קלופ הוא זה שהביא את מאנה ואת סלאח להתקפה, שחקנים שמתאימים לשיטה שלו, קלופ הוא זה שהחיה את הקריירה של פירמינו אחרי שהגיע חלוץ שמתאים לשיטת הלחץ שלו. קלופ זה שהחתים את רוברטסון האנרג’ייזר, קלופ הוא זה שהבריק עם צ’מברליין.

אצל קלופ שחקנים בינוניים אבל ממושמעים טקטית ויודעים ללחוץ כמו מילנר והנדרסון משחקים לפני שחקנים מבריקים כמו קייטה, כי קייטה עדיין לא מספיק ממושמע טקטית ולא עושה את המוטל עליו, הקשר האחורי הטוב בעולם בעונה האחרונה(פאביניו) לקח לו 4 חודשים עד שנכנס להרכב של ליברפול כי הוא לא למד מספיק את השיטה.
חלוץ מגושם כמו אוריגי מועדף על פני שאקירי וסטארידג’ כי הוא מתאים לשיטה ואילו שני האחרונים לא ממושמעים טקטית.

אז לא, זה לא הוראות טקטיות ויאללה מתחילים ללחוץ, זה המון עבודה ולהביא את השחקנים המתאימים לשיטה.

חוץ מהנדרסון קלופ הביא, שלא לומר בחר בפינצטה, את כל עשרת שחקני ההרכב הנוספים שפתחו בגמר הצ׳מפיונס האחרון. ואף אחד מהם לא נרכש ככוכב כולל ואן דייק.

ליברפול היא בדיוק ההסבר למה לא יהיה לנו משחק לחץ עם השחקנים הנוכחיים.

במחיר של ניימאר קלופ בנה קבוצה שהגיעה פעמיים לגמר ולקחה צ’מפיונס.

ועשתה כמעט 100 נקודות בליגה, שזה מרשים יותר.

אגב אני חושב שזה סוג עבודה שונה ממה שנדרש ממאמן בריאל מדריד. אי אפשר לבנות סגל כמו של ליברפול אצלנו, וגם את הסבלנות והזמן שניתנו לקלופ בהתחלה אף אחד לא היה מקבל פה. לטוב ולרע זה המצב.

ברור…מי יקבל פה שנתיים של בנייה עם שחקנים כמו הנדרסון ומילנר ? איזה תגובות המאמן יקבל אם יביא מגן שמאלי אלמוני ב-6 מיליון וישים אותו בהרכב ? שלא לשבר על בלם קמרוני גמלוני שבא בחינם.

ריאל לא יכולה ללחוץ כמו ליברפול כי השחקנים שריאל רוצה וקונה הם לא השחקנים שמתאימים לשיטה של ליברפול, בריאל זה הזארד, אמבפה, וניימאר וכאלה

ליברפול הייתה כלום והייתה בדרך לשומקום, האוהדים ידעו שיותר מכל שחקן כזה או אחר אנחנו חייבים מאמן כמו קלופ עם שיטה, עם חזון והכי חשוב עם כריזמה שתמשוך שחקנים מספיק טובים אלינו, והגרמני לא איכזב.

בקשר ל 97 נקודות ואין אליפות אני עדיין בהכחשה אז אני לא יודע על מה אתה מדבר…

לפחות קלופ ניצח גמר סוף סוף, תתנחם בזה.