פציעות והשעיות 2019-20

ארתור, דמבלה, ואומטיטי זה סיפור אחד. שחקנים שלא מקשיבים לצוות הרפואי ועושים מה שהם רוצים.
טר שטאגן וסוארז(בשנה שעברה) זה סיפור אחר. עושים מה שהרופאים אומרים. אני לא מבין מה אתה רוצה מהם.
אני כמו אורי לא מבין מה אתה רוצה מטר שטאגן. הוא משחק כל משחק, לא משתזף שנה בקטאר ומקבל משכורת.
כנראה שהפציעה שלו סובלת דיחוי, אתה לא חושב?

ואם נחזור למקום עבודה שלנו, זה אולי דומה לציפורן חודרנית. צריך ניתוח, אבל אני יכול לעבוד.

כמו שאמרתי זה לא אישי נגד טר שטגן. זה לפי דעתי הרוח בקבוצה. “פציעה שסובלת דיחוי” שדוחים אותה כל הזמן הופכת להיות בעקבות הזמן למשהו “שלא סובל דיחוי”.

ששחקן אחד מתנהג בצורה שובבנית, אפשר להגיד שזה מקרה לגופו. ששחקן נוסף מצטרף אליו, זה מטריד אבל אפשר לחשוב שזה מזל רע. ששחקן שלישי ורביעי וחמישי זה כבר בעיה. טר שטגן לא ברשימה הזאת. אבל יש מספיק שחקנים כאלו בקבוצה.

זה דעתי.

ושוב אני יחזור על עצמי, אם הציפורן חודרנית מפריעה רק לך. אז אתה צודק. אבל בוא נגיד שהציפורן חודרנית שלך ובשביל הדיון התאורטי. תיפגע בתפוקה של העבודה שלך, ותפגע במקום העבודה שלך. אתה חושב שהבוס שלך יהיה סלחן איתך ויסכים שלא תקבל את הטיפול הרפואי שאתה צריך לקבל? או שהוא יחייב אותך לפתור את זה. אני מהמר לכיון השני.

עם אותה ציפורם חודרנית הוא עדיין השוער הכי טוב בעולם…
אתם שוכחים שבניתוחים יש סיכונים, וזה משהו שנלקח בחשבון. לא חסרות דוגמאות לשחקנים שעברו ניתוח ולא חזרו לעצמם. תארו לכם שתאבדו את השוער הטוב בעולם, בשביל ניתוח שהוא לא באמת צריך לעבור

כל הדיון הזה הוא על טר שטאגן. לא ארתור או דמבלה.
אז אם הוא מפגין יכולת מדהימה ולא נעדר חצי שנה, כנראה שהניתוח סובל דיחוי. הוא לא סירב לעבור ניתוח או הלך לסקי. הוא מתנהג כמו ספורטאי.
בהודעה הראשונה שלך משה, אתה כתבת שהוא דוחה ניתוח הרבה זמן ומיד המשכת ל "לא מובן לי הרפיסות של המועדון הזה מול השחקנים. קודם אומטיטי ועכשיו הוא ". זה נראה כאילו אתה חושב שהוא ואומטיטי הם מקרים דומים. אני לא מסכים. אומטיטי דחה ניתוח בניגוד לדעה של המועדון, טר שטאגן לא. אומטיטי דופק את בארסה, טר שטאגן לא.

מוש, שוב: מה הקשר לסלחנות? טר שטגן מפחד מסכינים? השיקול הוא לבצע ניתוח שמחייב היעדרות ארוכה יותר באמצע העונה, במקרים מסוימים לא פותר את הבעיה עד הסוף (ובמקרים נדירים יותר מחמיר אותה), ומחייב הליך שיקום לאחר מכן, אל מול סחיבת הפציעה וטיפול בזמן נוח יותר. לא ברור לי מאיפה החלטת שזה אינטרס של השחקן לא להיות מנותח, כמו שלא ברור שזה האינטרס של המועדון לנתח. זה תלוי סיטואציה ואין כאן וודאות.

זה ההמלצה של הצוות הרפואי, לא שלי.

אתם מתמקדים יותר מידי בטר שטגן, אולי אני כתבתי הודעה לא בצורה נכונה, בכל זאת, מיהרתי לצאת לבלות. תתמקדו בתמונה הגדולה.

אי אפשר לדון , בכל מקרה לגופו, כי זה יותר משחקן אחד. לפני כמה שבועות התפרסמה רשימה של שחקנים שסוחבים פציעות ולא עוברים ניתוח, טר שטגן זה הוא אחד מתוך רבים. אני לא מאשים אותו באופן אישי בחוסר מקצוענות (אולי השחקן הכי מקצעוני והכי אהוב עלי בברצלונה כרגע) אבל יש כמו שאמרתי, יש רשימה של שחקנים כאלו.

שיש לך כמה שחקנים שמתנהלים בצורה לא אחראית (ארתור דמבלה אומטיטי, פיקה ,סוארז כן דימטרי אני יודע שזה ידליק אותך :slight_smile: ועוד ) וחוסר תגובה מצד צוות מקצועי כלפיהם, זה מראה על רפיסות.

כן, על פיקה וסוארז אני לא מסכים, אבל לא נחזור לאותו ויכוח.
לגבי אומטיטי, ארתור ודמבלה, מה היית עושה? לשלוח אותם ליציע תוך כדי שאתה משלם להם מיליונים, זה טיפשי בעיניי. למכור בגרושים אחרי ששילמנו הון זה גם טיפשי. לתת להם קנסות בסכומים שלא מזיזים להם זה רק לעצבן אותם שבסופו של דבר יוביל למכירה בגרושים ושביתה איטלקית.
יותר נכון לא ללכת בדרך המלחמה אלא לנסות לשנות אותם ולגרום להם להתנהג כמו ספורטאים. היו דיווחים שעם דמבלה זה עובד. הוא הפסיק לאחר, הפסיק ללכת לישון מאוחר, והפציעה האחרונה לא נבעה מחוסר הספורטיביות.
אומטיטי וארתור שילמו את המחיר. אומטיטי איבד מקום בהרכב ומן הסתם לא יקבל שום שדרוג בחוזה. ארתור יאבד גם הוא את המקום שלו לראקיטיץ’ שחזר להיות אהוב על ידי וולוורדה. למעשה אולי זאת התשובה לתהיות שלנו מדוע ארתור היה על הספסל בכמה משחקים כשהוא היה כשיר.
על שלושתם בארסה מוכנה לשמוע הצעות. שלושתם היו בלתי ניתנים למכירה כשרק הגיעו. הם דופקים לעצמם את הקריירה ואת המשכורת העתידית, כי גם בארסה וגם מועדון אחר לא ייתן משכורת עתק לשחקן שבעיות המשמעת שלו ידועות לכולם.
זה עונש מספיק גדול לבן אדם שהוא ילד מגודל בסה"כ.
אני הייתי קונס אותם בסכומים קטנים כל פעם שהם עושים משהו בניגוד לדעת המועדון, אבל לא יותר מזה.

אגב מעניין אותי לדעת אם עכשיו כשוולוורדה והמועדון מתייחסים לבעיות המשמעת, מה תהיה תגובתכם?
האם עכשיו תשמחו על ראקיטיץ’ בהרכב על חשבון ארתור הבעייתי ווידאל התובע?

כמו שאורי אמר, יש פה מקרים פרטיים שכל אחד מהם שונה. יש ניתוחים מומלצים בכל זמן ויש כאלה שלא.
יש ניתוחים עם שיקום ארוך ושיקום קצר, יש ניתוחים עם סיכון גבוה וסיכון נמוך, יש פציעות שמשביתות שחקנים ומחייבות ניתוח מיידי ויש כאלה שאפשר לדחות למועד נוח יותר.
תנו קצת יותר קרדיט למועדון מקצועי. ואם אתם לא מאמינים במקצועיות שלו תשאלו את עצמכם מי ירוויח מהסיטואציה.
היחיד שאני באמת מסכים איתכם לגביו הוא או טיטי, שסירב לעבור ניתוח בקיץ בלי שום תחרות ארוכה

פאקינג הל לא! הגניבת דעת הזאת על ראקיטיץ חצי שעה טובה שלו נגד מאיורקה וזהו. זמנו במועדון הסתיים. ובטח שלא צריך להקריב את ארתור בשביל ראקיטיץ.

ארתור היה השחקן הכי טוב שלנו בהתחלת העונה. לותר על שחקן כזה בשביל ראקיטיץ זה מטומטם.

דמבלה בעיני צריך לחפש מועדון אחר, כל הזמן מחפשים לו תירוצים והנה הוא מתאושש והנה זה בא. והוא נפצע שוב… אומטיטי בוא נראה איך הוא מתאושש. הוא בקושי משחק אז אי אפשר באמת לדעת אם הוא החלים.
ארתור בעיני , הוא היחיד שצריך לקבל עונש מופחת. הוא כבר לא סתם פוטנציאל אלא שחקן ענק. פשוט צריך לעבוד איתו. לתת לראקיטיץ לפתוח במקומו. זה פשוט להתחנן לקבל שוב את אנפילד ורומא גירסה 3.

תסלח לי , המציאות מוכיחה שהקרדיט שאנחנו נותנים קרדיט למועדון יותר ממה שהמועדון הזה מגיע לו.

אז זהו שזו הנקודה היחידה בהודעה שלך שאנחנו לא מסכימים עליה.
כרגע בברצלונה יש יותר מדי פציעות. לא כולנו חושבים שזו רק בעיה של מזל רע או שחקנים עצלים שזורקים זין.

כשזה מגיע לטר-שטגן, זה אפילו עוד יותר מחשיד כבעיה שהיא לא תלויית שחקן (כי ממילא כולנו מעריכים אותו ואף אחד לא חושב שהוא עצלן או זרקן). אז מה שחלקנו פה תוהים, הוא לא רק האם המועדון רופס אל מול השחקנים, אלא האם הצוות הרפואי-מקצועי הפך פחות טוב מבעבר.

אנחנו יודעים שבתקופת ההנהלה הנוכחית הרבה אנשי צוות בבארסה פוטרו והוחלפו באנשים שמקורבים להנהלה. ידוע שהיה “ניקוי אורוות” על חשבון עובדים עם נאמנות לתקופת לאפורטה וקרוייף. לא ברור לי אם “ניקוי האורוות” הזה הגיע עד לצוות הרפואי, אבל ייתכן שיש פה בעיה. בעיה שהיא לא בעיית משמעת, אלא בעיה בטיפול בשחקנים שלנו.

על כל פנים, אני יכול להפיל על ארתור אופי ברזילאי…
על דמבלה צעירות וחברים שמשחקים איתו בפלייסטיישן…
לעזאזל, אם ניימאר היה פה הייתי מפיל עליו זריקת זין ברזילאית וסיפורים על הפמליה שלו…

אבל על שלושה שחקנים אין לי שום עוררין שאין להם חוסר במקצועיות: סוארז, מסי ושטגן. קלוב דה אמיגוס או כל תואר אחר שאנחנו מדביקים להם, לא מוריד את החייתיות, המקצוענות והרעב של אלו. ואם כולם סבלו פציעות השנה, אז זה אומר באיזשהו מקום דרשני.

תביטו מעט ימינה ושמאלה - כמעט כל מועדוני הצמרת חווים כמות דומה של פציעות בסגל בשלב כלשהו של העונה, ולא רק העונה. עוד דבר משותף לכל המועדונים הללו זה שמועסקים בהם במשרה מלאה מומחי תזונה, כושר ובריאות מהרמות הגבוהות ביותר שהייתם מתים ש-“יזניחו” אתכם ואת קרובי משפחתכם. תוסיפו לזה את העובדה שיש המון מקריות בכל מה שקשור לפציעות ספורט, ותקבלו את העובדה שאתם סתם מקשקשים באוויר ללא שום ביסוס כי אתם לא אוהבים את ההנהלה. לא דרשני ולא נעליים.

מוש - בחיאת אבוק, אתה מתלונן שלא מתייחסים בקשיחות לשחקנים, בין היתר דמבלה, ועל חוסר מקצוענות בוטה כמו של ארתור אתה רוצה שיחליקו כאילו כלום? לא יתנו לו אפילו קצת בראש לטובת דקות לרקיטיץ’, שעם כל הביקורת המקצועית המוצדקת עליו הוא מקצוען ב-110%? אני גם חושב שצריך להחליק מקרים כאלה הרבה פעמים, אבל תהיה עקבי.

אני לא רוצה שיחליקו לארתור, אני מתנגד לרמיזה שצריך לדחוף אותו מהמועדון החוצה. ואם אלניה היה נשאר, הייתי בעד שהוא יקבל טיפה דקות על חשבון ארתור.

ראקיטיץ עושה לי רע. לא הפסיק להתבכיין שלא מקבל דקות , חגג יום אחרי הבושה של אנפילד. מצטער, לא קונה “שהוא מקצוען ב110 אחוז”

את ארתור עדיין אפשר לחנך. ובטח שאני לא רוצה לראות את הקרואטי שנה הבאה בברצלונה ואת ארתור בקבוצה אחרת.

סתם שאלה, אתם חושבים שבברסה יש יותר פציעות מאשר בריאל?
לגבי העונה לפני חודש ספרו את מספר הפציעות של מועדוני הצמרת וראו שריאל מובילה.
זה חלק מהמשחק.

תראה…
אני יודע שגם אצלכם יש מכת פציעות העונה…
עכשיו, זה שגם אתם סובלים ממכת פציעות, או כל קבוצה אחרת לצורך העניין, לא אומר שזה בסדר.

בסוף תקופת רייקארד התחלנו לסבול הרבה מפציעות.
בין היתר אני זוכר המון קריעות ברצועות הברך לשחקנים שלא תיקלו אותם בכלל. סתם היו מחליקים על הדשא בקאמפ נואו וקורעים רצועות. בשחקן הראשון היינו יכולים לחשוב שיש בעיה של מזל. אחרי שחקן ועוד שחקן ועוד אחד… כבר הבנו שיש בעיה ושזה לא סתם חוסר מזל.

אני לא זוכר איך נגמרה האפיזודה ההיא עם הברכיים. אני בכלל לא בטוח שאני לא טועה ומערבב אותה עם מכת הפציעות בסוף תקופת רייקארד (מסי במיוחד היה פציע בתקופה ההיא) שהייתה סתם סוף של תקופה. הייתה אז אס"ק קשה, עם כל הבעיות שהיא מביאה.

למזלנו, פפ בא, הביא איתו מקצוענות מטרידה ברמת הפירוט שהוא רצה לשלוט בו (גובה הדשא המדוייק וכמות הרטיבות שלו לפני המשחק, דיאטה של שחקנים והרגלי החיים שלהם, סרגל מאמצים וכל זה).
אפשר לאהוב או לא את סגנון המשחק שלו.
אפשר לאהוב או לא את רמת השליטה המעט חולנית שהוא שואף אליה בקבוצות שלו.
אי-אפשר לשכוח שכשהוא הגיע מכת הפציעות עברה.

מקרה?
אני מסכים שתגיד את זה, אבל אני בוחר לחשוב אחרת.

סוארז פצוע ויעבור ניתוח 4 6 שבועות בחוץ. אין ספק שזה היה משתלם לסחוט את סוארז 90 דקות ללא מנוחה משחק אחרי משחק אחרי הפציעה האחרונה שלו. שגם היתה באותו מקום.

אם הבנתי נכון, הברך הפריעה לו כבר תקופה. היוזמה לניתוח עכשיו באה ממנו. הוא רוצה להיות 100% לחלק המכריע של העונה.
אני מבין מעט מאוד בפציעות ספורט, אבל נדמה לי שפציעה בברך לא קשורה לעומס שרירי.

דימה גם אני לא מבין. אבל לא צריך להיות באמת מומחה עולמי, להבין ששחקן מבוגר שחוזר מפציעה ומראה יותר מידי סימני שחיקה בשנים האחרונות ואז אחרי שהוא חוזר שוחקים אותו עד טיפת הזיעה האחרונה. זה לא בריא בלשון המעטה.

הוא נפצע בברך גם בהתחלה השנה. חזר לא קיבל מנוחה ושוב חזר לו הכאבים בברך. וזה שוב מחזיר לדיון, האם ברצלונה צריכה להמשיך גם שנה הבאה ולשחוק אותו 90 דקות ללא הפסקה. בלי לחפש מחליף אמיתי.

" אי שפיות : לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות."

אני לא מבין את ברסה.
בשנים קודמות מילא, השנה יש לכם שחקן שיכול לשחק כחלוץ, וזהו גריזמן. אז נכון שכ9 סוארז יהיה טוב יותר, אך גריזמן בהחלט עדיף על בואטנג, או כל חלוץ אחר שהיה לכם כמחליף של סוארז.
אולי זה לא יצליח, אבל התקפה של גריזמן, מסי, ודמבלה/פאטי (תלוי אם הראשון פצוע) בהחלט התקפה מעולה.

יש הרבה בעיות עם קנייתו של גריזמן, שכן העמדה הכי טובה שלו היא חלוץ שני, עמדה שלא קיימת ב433 הברסאי, ובטח שלא כשמסי משחק (עוד עמדה איתה גריזמן יכול לשחק, אם כי כמובן לא טוב כמו מסי).
אך מה שכן גריזמן יכול לעשות הוא לשחק טוב בכל עמדות ההתקפה, כולל כחלוץ. לכן דווקא השנה לא ברור למה סוארז לא מקבל מידי פעם מנוחה

דווקא כאוהד ריאל אני לא מרוצה מהיעדרות הצפויה של סוארז. ולא, לא בגלל שסוארז משחק כביכול לא טוב וכל הנונסנס הזה, אלא בגלל גריזמן.

מהרגע ששמו של גריזמן עלה מיד אמרתי שאמנם הצרפתי שחקן מוכשר, אבל הוא לא מתאים לפרויקט. סוארז ומסי באנקרים בהרכב, גריזמן דמבלה וקוטיניו ילחמו על העמדה השלישית בהתקפה. שלושה שחקנים שאמורים, ע"פ הסכומים בהם הם נקנו, לשחק 90 דקות בכל משחק. אמנם קוטיניו יצא מהמשוואה אבל איתו ובלעדיו היה ברור שהפייבוריט לקחת את העמדה השלישית יהיה גריזמן.

דמבלה אמנם נפצע ועשה בעיות משמעת, אבל מי שגם שילם מחיר על הרכש הזה הוא אנסו פאטי. ללא גריזמן הוא היה זוכה להרבה יותר דקות שמן הסתם היו מאיצים את ההתקדמות שלו. בנוסף, גריזמן בעצמו סורס כשנאלץ לשחק בעמדה שבה לא שיחק מעולם ולא הצליח להביא את עצמו לידי ביטוי בה.

כעת גריזמן יעבור לשחק בעמדה המוכרת לו, שתאפשר לו להיכנס לעניינים. פאטי יקבל דקות, וככל הנראה גם דמבלה שחייבים לזכור שלמרות כל הצרות שמסביבו, עדיין עלה למועדון הון תועפות וחייבים לתת לו לשחק.

אז כמובן שללא סוארז ברצלונה חלשה יותר משמעותית אבל אולי ההשלכות של הפציעה הזאת ייטיבו עם ברצלונה לעתיד הבינוני-רחוק.

מה??? אבל אמרו 4 שבועות!

Luis Suárez, out for four months