ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

לא חושב, בסגל מלא זה יראה אחרת, הבעיה שפתחנו את העונה עם המון פצועים וגם ההרחקה של נונייז לא עזרה.

מאמין שכבר בשבת ליברפול תראה הרבה יותר טוב.

זאת היתה הופעה חלשה בצורה קיצונית של ליברפול. גומז פשוט ניסה לייצר מצבים לנאפולי, הקישור חושך גמור, סלאח לא הצליח להשתלט על כדור אחד במשחק. באמת הופעה מבישה כקבוצה וגם של כל שחקן למעט דיאז שהיה היחיד שניסה לעשות משהו

ליברפול התחילו חלש את העונה, אבל אני לא רואה משחקים שלהם בדכ ופשוט לא ידעתי עד כמה - הם צריכים רענון דחוף ובמיוחד עומק נורמלי לסגל

מנגד נאפולי עם משחק נהדר והם הגיעו מוכנים טוב טוב, אנגיזה הזה חתיכת שחקן! חילוצים, דאבל פסים, דריבל וישירות וגם לקבאר הגרוזיני יש חתיכת כשרון
הבעיה שלהם זה שהם ממש לא רגילים לקצב הזה ובדקה 60 כבר כמעט נפלו מהרגליים

מי עוד נעדר בתקופה האחרונה מלבד טיאגו וקונאטה?

ג’וטה, מאטיפ, פאביניו, קייטה, ג’ונס, הנדרסון, צ’מברליין ונונייז היה מורחק מ 3 משחקים.

אתלטיקו - פורטו
לפי התקציר נראה שאובלק חזר לעצמו והציל את אתלטיקו כמה פעמים. מוזר הסנכרון הזה בינו לבין טר שטאגן.
אני רוצה להחמיא לשופט על צהוב שני על התחזות. הלוואי וכל השופטים היו מוציאים צהובים על התחזויות גם אם זה צהוב שני.

נ.ב. הגולים של סאנה - וואו.

תקן אותי אם אני טועה אבל.

פאביניו שיחק בכל המשחקים של ליברפול העונה.

הנדרסון שיחק בכל המשחקים למעט היום ובמחזור האחרון.

עכשיו אני לא בקיא בענייני ליברפול ולכן שואל, אבל למעט טיאגו וקונאטה הרושם שלי שכל השחקנים שכתבת הם מחליפים. לא בדיוק הבנתי למה ההיעדרויות האלה הן כל כך משנות מצב.
אשמח אם תוכל להסביר לעומק. כי מבחינתי לשמוע שג׳ונס וצ׳מברליין פצועים זה שווה ערך לאסנסיו וסבאיוס בריאל.

ההרכב האידיאלי של קלופ העונה אמור להיות כך -

אליסון
רוברטסון ואן דייק קונאטה ארנולד
קייטה פאביניו טיאגו
דיאז נונייז סלאח

הבלם המחליף הראשון הוא מאטיפ, החלוץ המחליף הראשון הוא ג’וטה

נגד יונייטד למשל הבלם השלישי גומז שיחק, החלוץ השלישי פירמינו שיחק ושני הקשרים המרכזיים הבכירים קייטה וטיאגו לא שיחקו, במקרה כזה ג’ונס לבטח היה משחק וגם הוא היה פצוע ופאביניו לא פתח כי לא היה כשיר 100%
בקיצור נגד יונייטד 5 שחקני הרכב ראשון לא היו זמינים, ו 3 מחליפים ישירים ובכירים שלהם לא היו זמינים.זה 8 שחקנים בכירים.

גם במשחקים האחרים המצב היה דומה, היום לדוגמא קייטה וטיאגו לא פתחו אחד פצוע והשני רק חזר מפציעה, המחליפים שלהם הנדרסון וג’ונס פצועים ולא שיחקו.
גומז שיחק כי שני הבלמים לפניו בהיררכיה אחד פצוע והשני רק חזר מפציעה. מילנר שלא אמור לקבל דקות במשחקים משמעותיים פתח היום והוא פתח הרבה בהרכב העונה.

משחק הבא המצב שונה, מאטיפ וטיאגו יהיו זמינים ומוכנים ל 90 דקות, גם ג’וטה, נונייז חזר וארתור יתאמן עוד כמה אימונים ויתחבר עוד לקבוצה.

לא הכרתי שקייטה אמור להיות שחקן הרכב, חידשת לי כאן.
מה הרול של קרבאליו בקבוצה?

אז אתה אומר בעצם שג׳ונס מעל אליוט בהיררכיה?

וזה עדיין לא מסביר את היכולת החלשה של סלאח, ואת העובדה שלדעתי אמנם דיאז נהדר, אבל הוא לא יביא את המספרים של מאנה. ברור לי שלשם זה נרכש דרווין, אבל לא מדובר באותה משבצת בדיוק.
כמו כן, מלכתחילה לבנות על כשירות של שחקן כמו טיאגו או של נאבי קייטה(שמבדיקה קצרה וחפיפניקית מאוד הוא פציע) בעונה צפופה כמו זו, זה לא בדיוק מהלך חכם.

צר לי ידידי, אשמח להתערב איתך על זה אבל ליברפול סיימה ומיצתה את עצמה. לפחות העונה הזאת. אני לא רק מסתמך על המשחקים האחרונים שהם באמת היו חלשים, אלא על הניצוץ שפשוט מרגיש שכבה. אגב, אם כבר מדברים על הרכב אז ג׳וטה הוא מה שליברפול צריכה, לא דיאז. עם ג׳וטה המצב היה נראה הרבה יותר טוב אני מבטיח לך את זה.

אבל שמע, הלוואי שאני חתיכת מגזימן. פשוט לא נראה שליברפול תתמודד העונה על משהו.

אני חולה על יורגן קלופ ולא מצפה שהוא ‘ידפוק על השולחן’ גם אם עוד קשר נוסף היה מציל את ליברפול והסגל שלה לא מספיק עמוק בכל העמדות. ההנהלה תמיד ‘אשמה’ כי מצפים ממנו לעשות קסמים. אבל גם בהרכב חסר, ואפשר להפסיד נגד נאפולי בחוץ (אני משוכנע שאם המשחק הזה היה בנוקאאוט אז לא היינו רואים כזו הצגה של האיטלקים). אבל ליברפול יכלה לספוג שביעייה ומפתיחת העונה למעשה או יותר נכון מאז מגן הקהילה - עושה רושם שלא בא לה לשחק כדורגל. נאפולי נראתה מולה כמו הקבוצה הכי אתלטית ומהירה באירופה. ליברפול בלי אנרגיות, כולם כבויים, זה יותר מהרכב מזעזע עם פירמינו שהיה ברור שבמשחק של התשיעייה זו סטיית תקן או מילנר שצריך לפרוש. אם כולם חרא אז גם קלופ אשם. לדעתי אין ברירה ולאט לאט היא צריכה לעשות עדכון מטרות. סלאח שחקן גדול ואני מצפה ממנו לתת יותר ולקחת על עצמו וכנ"ל ואן דייק שהציל גול אבל עושה שטויות ולא מרוכז.
די מצחיק קצת לראות את ואן דייק מתקשה להסתגל למצב בו הוא נדרש לרוץ יותר ולשחק בסגנון אחר, להיות יותר ‘פרוע’ וטאזמני כמו ראמוס או פפה. אולי זו תשובה לאלה שמיהרו להכתיר אותו לבלם הגדול במאה ה-21 על חשבון הבייבי שלי ראמוס :slight_smile:

קלופ רכש אותו בזמנו בהמון כסף וחיכה לו שנה, כל עוד קייטה כשיר הוא נתן לו לשחק, הבעיה שקייטה כמעט אף פעם לא כשיר.
קרבאליו זה עוד צעיר שמצפים שיתפתח לשחקן טוב,אמור לקבל פירורי דקות, עד עכשיו שיחק יחסית הרבה בגלל הפציעות, אבל אם לא ידהים ביכולת העונה הוא יקבל מעט דקות בתקווה שיצבור ניסיון ויתחיל לאיים על ההרכב בשנים הקרובות.

היה, כרגע לא ברור אחרי הפציעה הממושכת של ג’ונס ודקות המשחק הרבות שאליוט קיבל, כשג’ונס כשיר הוא מקבל דקות רבות כמחליף ראשון/שני בקישור.

סלאח חלש מאז שהפסיד בגמר אליפות אפריקה, ממשיך להבקיע שערים אבל לא אותה יכולת, אבל זה לא שליברפול ממש עוזרת לו, סלאח מקבל שמירות כפולות כל משחק והקישור לא ממש עוזר לו, הקישור מאוד לא יצירתי ומתקשה לשחרר לסלאח שטחים, בנוסף ארנולד גם הוא כבר הרבה זמן לא משהו בכלל ולא מצליח להפעיל את סלאח, תוסיף לזה שבגלל העזיבה של מאנה והפציעה של ג’וטה וההרחקה של נונייז סלאח נאלץ לשחק עם פירמינו שהוא למעשה כדורגלן עבר ואז תבין באיזה מצב קשה סלאח נמצא, אבל הוא עוד יחזור לעצמו, עם נונייז שימשוך אליו בלמים ויעסיק אותם ועם הקישור שחוזר מפציעה לאט לאט גם סלאח יחזור לעצמו.

דיאז לא המחליף של מאנה, כלומר הוא כן המחליף של מאנה אבל מאנה הישן הקיצוני השמאלי שדי ירד בכושר בשתי העונות האחרונות ואז עבר לשחק חלוץ וחזר לפרוח, המחליף הישיר של מאנה כפי שציינת זה נונייז שמחליף את מאנה החלוץ ואמור להבקיע יותר ממנו.

קלופ כבר לא בונה על הכשירות של טיאגו וקייטה, הוא גם מבין שהנדרסון בירידה תלולה, הוא רצה להביא קשרים בחלון הזה אבל אין כסף, רצה את טשואמני אבל ברגע שריאל נכנסה לא היה סיכוי, רצה את דה יונג אבל לא נשלם לו את מה שברתומאו נתן לו(רק היונייטד הייתה מוכנה לזה אבל ההולנדי לא רצה), בקיצור אין כסף וקלופ זה לא מאמן שיעשה פרצופים וידבר בתקשורת ויתבכיין, בסוף הביאו לו את ארתור בכלום כסף, ולמרות שהברזילאי נכשל בברצלונה ויובנטוס בליברפול הוא נכס די חשוב כרגע, זה מראה לך כמה המצב אצלנו בקישור הוא קריטי.
אבל מצד שני, במקרים הבודדים שהקישור שלנו כשיר הוא אחד הטובים בעולם, זה קורה בערך למשחק כל חצי שנה :rofl:

במשחק מגן הקהילה מול סיטי כשכולם היו כשירים שיחקנו משחק מצויין, הבעיה שברוב המשחקים העונה 6-8 שחקני סגל בכירים היו פצועים, ברוב המשחקים בליגה השחקן הבכיר היחיד שהיה יכול להיכנס כחילוף היה צימיקאס, כאשר בהרכב “כיכבו” מילנר, פירמינו וגומז.

אתמול למרות משחק הגנתי חלש של כל הקבוצה ואן-דייק הציל איזה 3-4 מצבים בטוחים, לא עברו אותו באחד על אחד והיה שחקן ההגנה הסביר היחיד שלנו.
קלופ, פפ וגם צ’לסי לא סתם נלחמו עליו כששיחק בקבוצת תחתית, זה לא שהוא הדהים אותם בעמידה שלו כשהקבוצה שלו משחקת לחץ גבוה, זאת הייתה סאת’המפטון, ואן-דייק היה צריך להיות האמאמא של הטזמני כדי שקבוצתו לא תספוג. אפשר להיות בכל מקום על המגרש גם ברוגע תוך שיקול דעת ובאלגנטיות ובלי יותר מדי פוזות ואדומים מיותרים.

נקודות מעניינות ששניכם מעלים בהקשר של ליברפול. הבסיסשל המשחק של קלופ, לא משנה היכן היה הוא הלחץ הגובה והגגנפרסן המפורסם שלו. הכדורגל שלו תמיד מכיל מהירות, קצב גבוה ולחץ. נתקלתי בדיוק בהרצאה על קבוצות בדרג גבוה שמתארת אספקט מעניין בפרמטרים הנבאים סכנה מפציעות. אחד מהם הוא משך הזמן של שחקן במעל מ75.5% ממהירות השיא שלו לאורך זמן או במשך כמה פעמים. יש כמובן עוד מדדים מעניינים כמו ערך התאוצה והתאוטה של כל שחקן, אבל זה פרמטר עליו הוא התעכב במיוחד, הואיל וזה משהו שבאמת מוכיח את עצמו לא מעט, ומין הסתם רלוונטי ללא מעט עמדות במגרש באופן מובנה (מגינים וקיצוניים לדוגמא).

הקבוצה של קלופ רצה, בקצב גבוה והרבה, וזה בעייתי לאורך זמן, בטח אם היעדר רוטציות. אחד הדברים הבעייתיים שקורים זה שרוטציה נעשית רק לאחר פציעה, ואז השחקן המחליף טוחן עד שהבכיר חוזר, ועד אז המחליף ממשיך ללא הפסקה עד שהוא גם נפצע, ואז למעשה אנחנו יוצרים איזה דומינו של פציעות. לרוב זה מלווה בתשישות נפשית כמו שלא מעט רואים בקבוצות של מאמן אחר שידוע בדרישות הגבוהות שלו- מרסלו ביילסה.

אני מניח שלא סתם קלופ כועס על ריבוי משחקים ומסגרות, ועדיין, הוא צריך לחשוב טוב יותר לגבי ניהול הסגל שלו לדעתי, כי אני מניח שהדרישות שלו לא ישתנו.

משהו שראיתי במשחק האחרון של ליברפול זה שארנולד לא משחק כמעט כמגן קלאסי, הוא ממש מצטרף לקישור.
זה משהו שעובד נהדר לפפ כאשר הקשרים נכנסים לעומק והקיצוניים נשארים באגף, לראיה כמות השערים והבישולים של דה בריינה, גונדוגאן, וסילבה (כשמשחק בקישור). בליברפול מצד שני, אתה לא רוצה את הקשרים בעומק הרחבה כי פשוט לא מספיק טובים שם, אלא את הקיצוניים המוכשרים שלך.
פה לדעתי אחת הבעיות בתפקוד של ארנולד שפוגעת מאוד גם בסלאח. סלאח מוצא את עצמו בלי מגן שתומך בו באגף ומושך את מגן היריבה, ואם הוא רוצה שטח הוא מקבל אותו רק באגף.

ארנולד חייב לחזור לשחק יותר כמו מגן קלאסי, או שליברפול צריכה לצפות לתפקוד שונה מהקשרים שלה, אחד מהשניים חייב לקרות.
דרך אגב, זו לדעתי אחת הסיבות שקלופ מאוד אוהב את
אליוט. הוא לא שחקן מספיק טוב אך מבחינת התפקוד הוא כן מצטרף הרבה להתקפה ומשחק המון על האגף.

אולי אני לא מדייק פה בהכל, זה מתבסס על 3-4 משחקים של ליברפול שראיתי העונה, לא עוקב מספיק אדוק.

הוא אף לא היה ממש מגן קלאסי, הוא תמיד היה מאוד מאוד התקפי ועוזר לקישור.
בתקופה האחרונה הוא פשוט זורק כל כך הרבה זין על להגן שזה מרגיש כמו מרסלו של העונה האחרונה בריאל.
אין לליברפול גם מגן ימני מחליף טוב, אז זה גם משפיע.

אני פשוט חושב שהירידה בתרומה של סלאח קשורה לזה שאין לו עזרה אמיתית מהמגן.
ארנולד תמיד היה התקפי, אבל בעוד בעבר הוא היה פורץ יותר על האגף ותומך בקיצוני, והיום הוא משחק כמעין קשר אמצע ובעצם משאיר לקשרים עצמם לפרוץ לאגף או למרכז. זה משאיר את סלאח יותר באגף ומכניס לריבה יותר שחקנים שאתה לא רוצה ברחבה ופחות את אלו שכן.

ככה אני לפחות רואה את זה.
זה עובד נהדר בסיטי, כי את המקום לפרוץ מהמרכז מקבלים שחקנים כמו דה בריינה, סילבה וגונדוגאן ואין שום בעיה שמאחרז ופודן מידי פעם יחכו באגף. חילופי המקומות והתפקידים עובדים שם נהדר ולכן הכל עובד טוב.
בליברפול כשאתה תוקף עם סלאח שנתקע באגף כדי שאליוט ייכנס לרחבה וארנולד יהיה בקישור אתה מקבל את הרע ביותר מכל השחקנים, וחבל. שארנולד ישחק באגף וישחרר את סלאח יותר לאמצע ואליוט יישאר בקישור

סלאח כבר הרבה זמן יותר שחקן רחבה מאשר טאזמני על הקו כמו בעונת הבכורה נניח, ככה אני רואה את זה, גם אם בעונה שעברה מאנה שיחק לעתים בשפיץ. הדריבליסט והתחבולן זה דיאס שבצד שמאל. עיין ערך כריסטיאנו ב-2015 בערך. אני חושב שאין ברירה וסלאח שמח שהוא הביא את עצמו למצב ששופטים אותו בדרך אחרת. הוא חייב להיות יותר טוב מהחברים שלו, הוא שחקן מוביל. לא יכול להיות שהוא מסיים את הדרבי בלי בעיטה לשער ואתמול הכדור בורח לו בפיגור של 1:0 לדעתי במצב נוח ברחבה. אי אפשר לעשות לו הנחות. חשבנו שב-0:9 שהוא היה לא מעורב אז ‘לא נורא - קורה’ - אבל זה מדאיג מה שקורה איתו. במקום להיות המנהיג - הוא רדום ועייף. וברור שההנהלה היא הבעיה הכי גדולה של ליברפול.

לגבי ואן דייק, שוב אני אומר, “ברוך הבא למועדון”. מול ראמוס ופפה היו מגיעים לאחד על אחד טריליון פעם במשחק. גם כשהוא לא במאה אחוז הוא בלם ענק, אבל הוא בירידה. ולא רק בגלל שהקבוצה סובלת.

דעות נחרצות אחרי 6 מחזורים ?

רק לפני כמה חודשים ליברפול הייתה רחוקה נקודה אחת וקורטואה מהעונה הכי גדולה אי פעם של קבוצה אנגלית.

סלאח כבר לא שחקן קו אלא שחקן רחבה ? מה עם כל השערים המדהימים שלו בעונה שעברה כשהוא עובר 3 ו 4 שחקני הגנה ומסיים מזוויות בלתי אפשרויות ?

ואן דייק הוביל את ההגנה הטובה בעולם רק לפני 3 חודשים ופתאום הוא שחקן גמור.

ליברפול הייתה רחוקה 14 נקודות מסיטי באמצע העונה שעברה ובסוף סיטי הייתי חייבת נס וחזרה מפיגור כפול רבע שעה לסיום הליגה כדי לזכות באליפות.

רק 6 מחזורים, ורק 5 נקודות מסיטי וזה אחרי 2 משחקי חוץ אצל יונייטד ואברטון, כלומר משחקים שכבר בתחילת העונה מסומנים כמוקשים.

השחקנים הבכירים חוזרים לאט לאט ותוך כמה משחקים המכונה תחזור לדרוס.

הירידה שלו כבר התחילה לאחר אליפות אפריקה, הוא נתן חצי עונה ראשון מדהים וחצי שני ממש רע.
אם הוא היה נותן חצי שני אותו דבר, ליברפול יכלו להיות אלופי אנגליה[נתן משחק מדהים בגמר האלופות].
שמע, אם הבעיה שלו זה שעכשיו הוא מקבל שמירה כפולה/משולשת ולפני זה הוא לא היה מקבל את זה תירוץ פאתטי. ויני משחק ללא מגן שעוזר לו בהתקפה כבר עונה שנייה והעונה השמירה עליו רק התגברה, אבל הוא עדיין מצליח לספק תוצאות ולסחוב את הקבוצה.

אולי זה פשוט תקופה רעה והוא הולך לתת עכשיו כל משחק לפחות שער, אבל לך תדע.
ללא קשר שליברפול כולה נראית רע מפתיחת הליגה, אפילו שבמגן הקהילה הם היו אדירים.

אני אחדד את עצמי.
הירידה של סלאח קשורה לסלאח עצמו, אתה צודק.
אני חושב שאני ראיתי בעיה טקטית במשחק ההתקפה של ליברפול שקשורה בתפקוד של המגנים והקשרים מבחינה התקפית.
זה מה שהתכוונתי לכתוב. סלאח משחק רע בלי קשר, אבל סגנון המשחק של ליברפול לא בדיוק מעודד אותו להכנס לאיזורים המסוכנים מספיק.

אני כותב שבעיה נוספת של ליברפול היא התפקוד של ארנולד כקשר כשליברפול עם הכדור. יש להם כבר קשרים, חסר להם שחקן שיעקוף את סלאח באגף, לא רואה סיבה שאליוט יהיה השחקן הזה כשארנולד מכניס את כדורי הרוחב הכי טוב בקבוצה, ובטח שלא רואה סיבה שאליוט יכנס לרחבה כדי שארנולד יהיה קשר וסלאח יישאר תקוע באגף.

ארנולד מוביל את הליגה האנגלית בניסיונות לקרוסים לתוך הרחבה, כבר עם 41 ניסיונות ב 6 משחקים, גם שנה שעברה הוא הוביל את הליגה בקרוסים לרחבה, שום דבר בתפקוד של ארנולד לא השתנה.