ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

כתבתי את זה עוד לפני המשחק מהסיבות הבאות:

1. זה משחק חוץ ואתם פשוט לא טובים לאחרונה בחוץ.

2. אני חושב שאינטר העונה שייכת לטופ של הטופ האירופי. אתם דרג 1 פחות.

3. לקבוצות הספרדיות יש בעיית אינטנסיביות באירופה.

ועכשיו אחרי 60 דקות של משחק אני חושב שאינטר הייתה צריכה להיות כבר באיזה 2-0. המשחק חד צדדי אם כי יש קרב טקטי אדיר באמצע. לאוטרו וטוראם קצת יותר מרוכזים ואתם כבר בצרות.
תוך כדי שאני כותב את זה ארנאוטוביץ’ עם החמצת ענק נוספת.

כל משחקי הנוקאאוט עד עתה ואף ההגרלה הרגישה לי מראש כאילו מדובר בליגה אירופית משופרת ולא יותר, והמשחק “הגדול” של השלב אינטר-אתלטיקו מדריד רק חיזק לי את התחושה הזו. הנחמה היא שכנראה ברבע הגמר יהיו משחקים מעולים לפחות על הנייר.

היום: נאפולי כל כך אומללה, יותר מברצלונה שבחצי משבר, לא רואה סיכוי שהיא עוברת, מה גם שהפעם האחרונה בה ברצלונה עברה יריבה בנוקאאוט זו נאפולי - בעונת הקורונה. “אלופת איטליה מול אלופת ספרד” נשמע מבטיח ובתאכלס זה עלוב. לאמין ימאל, זו הסיבה היחידה לראות את המשחק.

לגבי אתמול - לא קל נגד דייגו סימאונה בנוקאאוט ו-0:1 יכול להיות שווה זהב אבל הרגיש לי ששתי הקבוצות מסוגלות ליותר. אתלטיקו טבעי תשחק סגור יותר בסאן סירו ובכל זאת העונה היא קצת השתנתה, קצת. הפציעה של אנטואן גריזמן והספק כשירות של אלבארו מוראטה קצת פגמו בה ועדיין עד לדקה ה-70 כמעט כלום. אינטר עשתה מתפרצת אחת לתפארת והגיעה למעט מצבים, אנראוטוביץ’ שיהיה בריא איזה כיף לחלוץ שיכול לעשות הכל הפוך כמה פעמים אבל בסוף יבקיע מצב אחד ויהיה גיבור - אבל עבור קבוצה שרבים חושבים שהיא מספר 2 באירופה אחרי מנצ’סטר סיטי זה פשוט לא מספיק. ואולי זה גם לא יספיק לה בספרד. טעות נוראית של אתלטיקו מדריד בגול, איזה סירבול. אתלטיקו כבר עברה את ברצלונה ובאיירן מינכן האימפריות ב-2016 ועשתה קאמבקים יותר גדולים. כמובן שכלום לא הוכרע.
הזמנתי חבר טוב לראות את המשחק בדירה החדשה, עדיין לא היה, התלהבו ובתאכלס שנינו כבר כמעט נרדמנו בדקה ה-80 ומשהו.

השאלה מה אתה מעדיף,שיהיה לך מפגשי על בשמינית כמו בעונה שעברה שליברפול ופסז הודחו כבר בשמינית וקיבלנו רבעי גמר משמימים או שהשמינית תהיה משעממת אבל כל הגדולות יעלו וייפגשו בשלבים המאוחרים?
אני חד משמעית מעדיף את אופציה ב׳.

קודם כל פריז סן ז’רמן רגילה כבר לסיים במקום השני, לא טוב לי עם זה שהם קיבלו את ריאל סוסיאדד שמבחינתה סיימה במקום הראשון על חשבון אינטר. אני מעדיף איזון, קצת אקשן, שקבוצות אחרות יעבדו קשה. עם ההגרלה של ריאל מדריד סבבה לי, רציתי את פורטו של פפה בשביל הריגוש. קשה לזכור שלב שמינית גמר עם משחק אחד בלבד בווליום גבוה. הנקודה שלי היא שגם המשחק שהבטיח הרבה - היה משחק די רע

הלכתי אחורה ל-2021-22, אני שם בצד את הטירוף של ריאל מדריד ופריז סן ז’רמן: אני חושב שאינטר-ליברפול היה סביר וזה גם משחק עם ‘שם גדול’, אפילו אתלטיקו מדריד ומנצ’סטר יונייטד וגם ויאריאל-יובנטוס היה סבבה

אפשר להגיד גם שזה תוצר של שלב הבתים שהודחו בו יונייטד ומילאן שהן שמות גדולים והיו מוסיפות הרבה צבע לשמינית הגמר,ההיעדרות של ליברפול מהמפעל והעובדה שהעונה פשוט אין מרעננת כמו בעונות הקודמות (בנפיקה/ויאריאל/נאפולי).

נכון אבל בשנה שעברה הודחו ברצלונה - שוב (בית קשה - זה נכון), אתלטיקו מדריד שפיתחה מעין מסורת במפעל, יובנטוס, מנצ’סטר יונייטד כלל לא השתתפה במפעל. אני חושב שאם נעבור עונה-עונה לא נמצא שנה בה אין איזו הדחה מפתיעה מהמפעל או קבוצה עם שם גדול שלא משתתפת בו. ואני הייתי שמח שמנצ’סטר יונייטד הודחה השנה כי היא הייתה קטסטרופה והיא עדיין בלוף, חוגגים שם מקום שישי. אני חושב שאני לא מגזים. את המשחק של ריאל מדריד ראיתי כמובן והייתי מעורב רגשית. מהמשחק אינטר-אתלטיקו מדריד ציפיתי לקצת יותר.

מוצא את עצמי בורח ל"הטבח", ל"מנאייכ" ואפילו הסרט גריז - בדירה החדשה יש Yes. רואה את המשחקים אבל לא בהתלהבות, מתקשה להישאר שם.

עונה שעברה הייתה אחת הגרועות שאני זוכר בליגת האלופות.

אני מאוד נהנתי מהמשחק של אתלטיקו נגד אינטר. קרב אדיר היה שם ואינטר הראתה את עליונותה בצורה ברורה. יכול להיות משחק ענק גם בלי הרבה שערים ומצבים.

האינטנסיביות שם הייתה מדהימה. שתי קבוצות מאומנות לעילא ביום טוב. אינטר הייתה באמת מפחידה אתמול.

אני יכול להסכים עם החלק הראשון. יש משחקים שגם נגמרים בלי גול ואפשר ליהנות מהם. עם החלק השני פחותץ כן צריך כמות מצבים מסוימת, רגעים שנזכור (ברהים נגד אתלטיקו למשל), התקפות שנניח מסתיימות בפס אחרון לוקה בחסר. על אתלטיקו מדריד של העונה אי אפשר להגיד שהיא משחקת הגנתית טוב. זה מתחיל מהקישור. השער שאינטר כבשה הייתה פחות או יותר מתנה שלה. לא ראיתי את הקסם של לאוטרו מרטינס למשל. הייתה מתפרצת מדהימה של אינטר החל מהנעת הכדור עם יאן זומר שהם השתחררו נפלא מלחץ ותוך 4-5 מסירות הגיעו כבר לרחבה וארנאוטוביץ’ לדעתי החמיץ מצב קורץ באותו המהלך. זה כדורגל בשיאו. זה לא היה מספיק.

לא הייתי גם משווה את זה לאיזה קרב מוחות כמו צ’לסי נגד ליברפול ב-2004-05 או 2006-07 עם ז’וזה מוריניו נגד רפא בניטס. אני אישית לא ראיתי את קצב המשחק המטורף שאתה מדבר עליו. מבחינת אתלטיקו מדריד במשחק חוץ זה אולי מובן.

שתהיה בריא איך אתה זוכר את זה. אני לא זוכר נגד מי שיחקנו לפני שבועיים…

צ’לסי נגד ליברפול הכי טוב היה ב-2008-09.

בכל מקרה אם הטענה היא שצריך להחליף את השיטה ולגרום לזה שיהיו יותר מפגשים בין גדולות אני לא חושב שיש פורום בעולם שיסכים איתך יותר מהפורום הזה.

לא יודע כמה מכם מסתובבים בטוויטר,אבל שמתי לב לתופעה מאוד ברורה אצל אוהדי קבוצות אנגליות,גם ישראלים וגם לא,שממש חשוב להם לציין כמה ליגת האלופות לא מעניינת אותם וכמה הם מעדיפים לצפות בסיטי נגד ברנטפורד מאשר באינטר נגד אתלטיקו ובליברפול נגד לא יודע מי מאשר בנאפולי מול ברצלונה.

עכשיו אין לי בעיה שכל אחד יעדיף מה שטוב לו,ואני האחרון שיתווכח עם מי שטוען שליגת האלופות היא מוצר בירידה,אבל אלה אותם אוהדים שחירפו נפשם כדי שליגת האלופות תישאר כמו שהיא והתנגדו לסופרליג כאילו מדובר בסוף העולם,ככה שאני לא מבין אם מדובר בצביעות,טמטום או פשוט טוב להם ככה וזה ממש עושה להם טוב שהפרימיירליג עוקפת את אליפות אירופה לאט לאט ברייטינג,אין לי מושג,מה שבטוח שעתיד הכדורגל האירופי על הזין שלהם.

לדעתך זה סותר?

אז בסוף הם כן בחרו בסופרליג , רק בסופרליג אחרת?

מאוד.

כתבתי את זה, בשבילנו סופרליג זה החייאה. בשבילם סופרליג זה סכנה למעמד של הפרימירליג. הרי הם לא רוצים ששאר היבשת ישתוו להם.

נוח להם במצב הזה.

הם רוצים ליגת אלופות חלשה ושאר הליגות שירדפו אחריהם.

אתה רוצה להרחיב?

למנוע מהכדורגל האירופי להתפתח ולהתקדם באופן אקטיבי ואז להתלהב מזה שהפרימיירליג מעניינת אותם יותר זה דמגוגיה במקרה הטוב.

לא מצליח לרדת לסוף דעתך.

האנגלופילים אוהבים את הליגה שלהם.
הם מחזיקים ממנה יותר מליגת האלופות.
הם גם נגד סופר ליג, כנראה מאותה סיבה שאין להם אהבה יתרה לליגת האלופות.

איפה הסתירה?