ליגת האלופות 2023/2024 עונת הבתים האחרונה

לא הבנתי, הן לא ראויות להישג הזה?

הליגה הספרדית מסריחה בשנים האחרונות באירופה (למרות שהיא עדיין מקום 2 בדירוג הכללי), אבל האנגלית מובילה על שאר הליגות בפער עצום. הזוי שמודדים את זה רק לפי השנה האחרונה.

הליגה הספרדית יכולה לאבד עוד העונה את המקום השני לאיטליה, וזה יהיה מוצדק. הליגה האיטלקית זו ביי פאר הליגה הכי אנדרייטד שיש.

לליגות הגדולות מובטחים 4 מקומות וזה מספיק. אם מגיע צ’ופר לליגות שהצליחו הכי הרבה העונה? כן, הבעיה היא שלא בטוח שלקבוצות בליגה מגיע הצ’ופר הזה.

אופ"א העדיפה לתת את הכרטיס כל עונה לליגה אחרת ושיהיה תמריץ נוסף לקבוצות להצליח, מאשר לתת אותו לליגות שבאופן קבוע מחזיקות במקומות 1-2.

לא הבנתי למה מקום נוסף בליגת האלופות מגיע למדינה שהצליחה יותר בקונפרנס או בליגה האירופית , ורק בשנה הנוכחית.
אם כבר, אז ההיגיון שלי אומר שצריך לתעדף את הנקודות בליגת האלופות.
אף נציגה של איטליה לא הצליחה להגיע אפילו לרבע גמר, למה אנחנו צריכים עוד קבוצות כאלה במקום קבוצה אנגלית חזקה?

השנה צפיתי יותר בליגה האיטלקית אבל זה לא נמשך הרבה זמן. פשוט לא נעים לצפות בליגה הזאת. אינטר שנשנשה את הליגה, אבדה את זה בליגת האלופות. חלק מהקבוצות שם עושות כאבים בעיניים. כמובן שנזכיר גם שהיה להם 0 נציגות ברבע הגמר של ליגת האלופות.

הליגה הכי אנדרייטד שיש היא הליגה הגרמנית. לברקוזן מדהימה, באיירן ודורטמונד בחצי הגמר, לייפציג עשתה לנו חיים קשים כמעט כמו סיטי. העונה אני רואה את הליגה הזאת כל שבת, תענוג של כדורגל!

כבר הסברתי, בליגת האלופות כן אפשר לצבור יותר נקודות, זה לא באמת שוויוני בין המפעלים.

ומצד שני במפעלים היותר “חלשים” האיטלקים גברו על האנגלים. מה גם שלאנגלים ולספרדים היו יותר נציגות העונה, מה שאומר שיותר קבוצות נכשלו.
יונייטד וניוקאסל סיימו במקום הרביעי בבתים שלהן, מה שפגע אנושות בניקוד של הליגה האנגלית העונה.

היא לא אנדרייטד, כי היא מקבלת את הכבוד שמגיע לה. מחמאות לקהל, לכדורגל, הניקוד הולם אותה.

כמובן שבעונה שעברה כשהיו 3 איטלקיות בשלבים המאוחרים של האלופות רק הסבירו למה זה לא אומר כלום.

עדיין לא רואים בה מתחרה לליגה הספרדית ובטח שלא לאנגלית. היא שם לחלוטין.

אכן זה היה מרשים, לכן גם העונה עקבתי יותר אחרי הליגה וצפיתי בה. אבל חוץ מאינטר וקצת בולוניה לא מצאתי שם שום דבר מרגש או כדורגל טוב.

השליטה של באיירן מינכן גרמה לזלזול הענקי בה. אני עוד זוכר את אותם אנגלופילים שבטוחים שארלינג הולנד ייעלם בפרמיירליג כי “זו לא הבונדסליגה”.

כן חלה ירידה. אבל היי, בשנים האחרונות זו היתה ליגה מטורפת. עצם זה שתשומת הלב לליגה הגיעה אחרי התקופה הזאת לא עושה צדק.

על הניהול של הליגה דיברתי מלא, השיווק שלה ברצפה.

מקבלים 1.5 נקודות על העפלת שלב בליגת האלופות לעומת 1 נקודות באירופית ו 0.5 נקודות בקונפרנס. ועוד הבדלים קטנים .
מעשית זה אותו ניקוד בכל המפעלים.

אז שלאיטליה יהיו יותר נציגות במפעלים ה’‘חלשים’’ האלה. זה הגיוני. למה זה אמור להקנות להם מקום במפעל החזק?

נכון, לכן צריך לספור נקודות של כל הקבוצות במפעל הבכיר, לא רק מי הגיע לחצי גמר או רבע גמר.
עדיין אני לא רואה הגיון לתת מקום לאיטליה על סמך נקודות במפעלים האחרים.

זה לא היה אומר כלום אם היו בוחרים לספור ממוצע של 5 שנים כמו שהיה תמיד. אבל הם בחרו לספור רק את העונה הזאת, אז מה שהיה לפני שנה לא רלוונטי מבחינת אופ’'א.

אם מגיעים אקסטרה כרטיסים לליגת האלופות לקבוצות סוג ב’ אז הגיוני שהן ילכו לקבוצות שנצחו העונה בטורניר סוג ב’ ולא לקבוצות שהפסידו.

*זה בהנתן המצב שהם מחשבים רק את העונה החולפת.

קודם כל זה הולך למדינות ולא לקבוצות ספציפיות.
למה זה לא הולך לקבוצות סוג א’ ?
למה הצלחה בתחרות סוג ב’ נחשבת כמעט שווה להצלחה בתחרות סוג א’ ?
לא הייתה לי בעיה עד עכשיו עם ממוצע של ניקוד של כל המפעלים למשך 5 שנים. זה מהווה הערכה סבירה של חוזק של הליגות.
יש לי בעיה רק עם העונה הזאת. אם לוקחים רק שנה אחת, צריך לקחת רק את המפעל הרלוונטי.

דיון יפה התפתח פה ואני מרגיש שאני מסכים קצת עם כולכם.
אני לא סובל שום דבר שהטמבלים באופ"א עושים, אבל הם אולי נותנים פרס על הקונפרס והאירופה ליג כדי לעודד את קבוצות הבטן לתת את הכל בתחרויות האלה.

זה גם נחמד שהם מסתכלים רק על השנה האחרונה כי זה קצת משנה את הרכב הקבוצות בכל עונה. או שזו בחירה פולטית? אין לי מושג.

אבל אני מסכים עם זה שעוד מקום באלופות כפרס על עונה טובה בקונפרס זה פרס קצת גדול מדי.

חבל שאין סופר ליג. רק לחשוב על ריאל מול סיטי כמה פעמים בשנה, ליברפול מול באיירן, אתלטי מול כולם. כל פאקינג שבוע.
האנושות באמת חסרת תקנה.

הצלחת לשכנע אותי למה בעצם לא כדאי סופר ליג. תודה.

רק אני חושב שדורטמונד הפייבוריטית הברורה במפגש עם פסז? 3-1 היום לגרמנים.

בהחלט רק אתה.

רק אתה
פאריס תעבור

לא. שותף לדעתך.

אבד שחקן.
המוצא הישר מתבקש להתקשר לבורוסיה דורטמונד.

סאנצ’ו עם הופעה בחצי גמר ליגת אלופות שמזכירה למה הוא הגיע ליונייטד אז במחיר מופקע.
כישרון ענק.

התנועה שלו עם הכדור פשוט מהפנטת. אני זוכר שבזמנו פינטזתי עליו לריאל. מעניין יהיה לראות בהמשך אם הכשלון באשמתו או באשמת יונייטד.