גמר יורו 2024 - יום ראשון ב-22:00: נבחרת ספרד נגד נבחרת אנגליה. מי תהיה אלופת אירופה החדשה?

תן לי סיבה אחת למה הוא ולא קרבחאל.

ספוילר אלרט לא קרבחאל ולא רודרי יזכו, לא “סקסי” . אל תבואו אלי בטענות. זה הטימטום של המדיה

אנחנו בתור אוהדים גם אשמים שנותנים יותר מידי “כבוד” לפרסי חרטא האלו.

כן אבל 70% מזה זה ריאל בגמר הצ’מפיונס :wink:

אתה כנראה שוכח את ה115 זכיות של סביליה בשנים האלה בליגה האירופית…

מאז הגיע רוביאלס נבחרת ספרד היתה בכאוס. הפיטורים של לופטגי, לואיס אנריקה שחי בעבר והתעלם לגמרי מהכדורגלן הספרדי החדש שאנחנו רואים בליגה הספרדית, הריב המיותר עם העוזר שלו שלקח את התפקיד…

בקיצור, היה מבורך לתת לדה לה פואנטה את התפקיד. הרי לא סתם הנבחרת הצעירה קוטפת תארים. אותם שחקנים הביאו לבוגרת עם המאמן הזה את התואר. לואיס אנריקה התעלם מהם.

כשהייתי פה לבד בוויכוחים על טיב הליגה הספרדית, בדיוק על זה התכוונתי. לאף אחד פה לא היה דבר טוב לאמר על הכדורגל הספרדי. ואני שמח שהשחקנים של קבוצות דרג ב’ מביאים את התואר הזה.

אבל השורה התחתונה שלי תמיד היתה. מי שלא אוהב כדורגל ספרדי מזלזל בו, מגמד אותו, מתרץ אותו. תמיד. ובתקופות רעות התדמית הנצחית הזאת השפיעה גם על אוהדים של הכדורגל הספרדי.

מדברים על העונה הרעה של קוקורייה, בלי לשים לב שמאז חזר מפציעה בינואר הוא שיחק בצ’לסי 90 דקות כל משחק, ומאז גם צ’לסי עלתה כמה מקומות בטבלה. פשוט כי זה נהיה פופולרי לרדת עליו.

אני בעיקר שמח על כל אלה שגם אחרי שספרד ניצחה את אנגליה בגמר, הם עדיין מדברים רק על אנגליה. כי זו אנגליה הפסידה, לא ספרד ניצחה.

ועוד משהו - מדברים על הארי קיין כי היח"צ האנגלי הפך אותו לחלוץ הטוב בעולם. לא מבינים איך זה יכול להיות שבדקה ה-60 החלוץ הטוב בעולם גומר את הסוס.

הליגה הספרדית נמצאת בהשוואה, אולי לא הוגנת, לליגה האנגלית וכדומה. היו שנים של דעיכה. אחרים מקצינים עד כמה היה חרא, אולי, אתה לגמרי מתעלם ולא ממש “מודה”. ונבחרת ספרד לטוב ולרע לא מעידה בהכרח על רמת הליגה. היה כדורגל משמים, פעם כל קבוצה באה לשחק התקפי ופתוח, לבטח במשחקי הבית נגד ריאל מדריד וברצלונה, והיום הרבה קבוצות באות להרביץ (וגם לריב עם ויניסיוס ג’וניור).

אגב זה לאו דווקא הצמרת אלא מגמה כללית, כתבתי גם לא פעם כמה צ’לסי שווה לתחת עם הרי המזומנים שלה, היא הציגה כדורגל מביך, על מנצ’סטר יונייטד בכלל אין על מה לדבר. צ’לסי קונה כל מה שזז ומנסה ליצור שלוש קבוצות, שחקנים ששווים 30 מיליון יורו נקנים אצלה במאה.

אני כן הייתי שמח אם היו יותר כוכבים וכותב את זה אחד שעוקב מקרוב ואמר שהזכייה שלנו אתמול ראויה אפילו יותר מאשר בימים הגדולים. הייתי שמח אם היה לנו חלוץ אמיתי שיותר טוב מאלבארו מוראטה.

כמובן שהבחירה בלואיס דה לה פואנטה מדויקת מאוד ויש סיפורים מדהימים בנבחרת, אפשר להצליח גם עם שחקני ליגה טובים מאוד שחלקם ישתדרגו למעבר לכך, ולא תמיד חייבים כוכבים.

בגדול מה אכפת לי - וזו דעתי בלבד - מה אומרים עכשיו על אנגליה, הם יודעים שהם בדיחה ותמיד היה סביבם הייפ והם לא נבחרת היסטורית בכלל כי תואר גדול אחד וגמר אחד בלבד עד 2020 זה לא מספיק, הם מדורגים אולי במקום העשירי בלי יח"צ - בואו נהנה מספרד.

אני לא באמת עקבתי אז אני לא יכול לדעת מה הייתה דעתך לפני הטורניר, אם אמרת שוואלה הנבחרת תביא את זה או תעשה גמר אז שאפו. צרפת הייתה נראית כחזקה מכולן בשל הרצון של קיליאן אמבפה והסגל, גם פורטוגל ואנגליה, אבל לא חשבתי שגרמניה טובה מספרד למשל, גם היא הייתה צריכה מסע שיקום. רוצה לומר שמבחינתי לא הייתה נבחרת שהיא “וואו” ולבטח תיקח את הגביע.

הערה אחרונה, ב-2018 אפשר היה להוציא יותר, זו הייתה הדחה מביכה. עדיין היה לנו את אנדרס אינייסטה, קצת סרחיו ראמוס, איסקו, חלוצים לא רעים. האמת שציפיתי שגם בלי מאמן נהיה יותר טובים. הטורניר ההוא וגם 2022 עם הגאון לואיס אנריקה נחשבים אצלי לשחורים משחור כאילו עפנו בבתים כמו ביורו 2004.

אני כתבתי מאה פעם שאני לא מתעלם מהמצב, את זה עושים מספיק אנשים שכותבים על הכדורגל הספרדי.

הביקורת על הכדורגל הספרדי היתה במקביל לביקורת על השחקן הספרדי ועל נבחרת ספרד. זה בדיוק כמו היח"צ האנגלי של הנבחרת והליגה.

אנחנו יודעים מה הפערים בין הליגות. אני לא מנסה למחוק אותם. הפערים הכלכליים, בין היתר. אבל הנה, שחקנים מריאל סוסיאדד ואתלטיק בילבאו לוקחת את הטורניר על חשבון שחקנים ממנצ’סטר סיטי, טוטנהאם וארסנל.

האמת שלמרות שבמשחקי ההימורים לחצתי גרמניה, הימרתי על ספרד ועל קולומביה. כמעט.

אור, מיותר לציין שאני מסכים איתך לגבי הכדורגל הספרדי בכלל והכדורגלן הספרדי בפרט, אבל הארי קיין הוא החלוץ הטוב בעולם היום לא בגלל יח"צ. הוא באמת חלוץ גדול. גם החולשה היחסית בעמדה הזו כרגע תורמת לכך, אבל מה ששלו שלו.

קיין איכזב אותי בגדול, לא יודע אם זאת איזו דרישה של סאות׳גייט או לא, אבל לא נראה לי

איכזב אותי ההתעקשות שלו לרדת אחורה, בשונה ממה שמציירים וזוכרים - לא כל הקריירה שלו נבנתה על זה, זה אחלה פיצ׳ר אבל הוא קודם כל חלוץ 9 והוא צריך לזכור את זה.
בטורניר הזה הוא בקושי היה ברחבה, או לקח כדורי גובה או כדורים ארוכים. היכולת מסירה הנפלאה שלו יכולה לבוא לידי ביטוי באופן גדול גם כפיבוט.
לא היתה שום סיבה בשבילו לרדת אחורה כל הזמן כי הנבחרות היו נורא הגנתיות וגם כששחקני הכנף לא נכנסים פנימה עם תנועות עומק זה די חסר תכלית.
הוא כן החלוץ הטוב בעולם, חלוץ ענק, ובגלל זה ציפיתי משחקן ברמה שלו שיבין את הדבר הזה, לא הרגשתי שום נוכחות שלו ברחבה! בין אם היה או לא היה ברחבה, וזה עוד כשאנגליה כל שניה ניסתה להרים…
חלוצים שלא שכחו את התפקיד העיקרי שלהם כמו טוני ו-ווטקינס תרמו הרבה יותר, כל אחד עם היתרונות שלו, להארי קיין יש הרבה יותר תכונות וחוזקות מהם, והרבה יותר מרק לרדת טיפה אחורה ולתת כדור עומק

בהחלט מאכזב

קיין מבחינתי אחד ההחלוצים הטובים בעולם לא כי הוא אנגלי, אלא כי הוא משחק בבאיירן ומספק שם את הסחורה. סיפק אותה גם בליגה הטובה בעולם בקבוצה בינונית .
וגם כי המתחרים שלו הם מוראטה, ממפיס, לבנדובסקי בן 200, קולו מואני, ועוד כאלה. חוץ מהאלנד אין לו מתחרים.

ספרד הייתה הנבחרת היחידה שלא משעממת. טוב מאוד שניצחו, ולא באיזה שער מזליקי. הם היו יותר טובים בכל המשחקים שלהם.
חבל שאנגליה הגיעה לגמר, לא מגיע להם. עוד יחשבו שהם ברמה, אם רק השופט היה מוסיף עוד דקה. כל אחד מהשחקנים שלהם שיחק פחות טוב מהרמה שלו במועדון.

איזה מלך

הסגל האנגלי מדהים.
כל פעם שהם היו בפיגור ונזכרו שצריך להבקיע בכדורגל הם גם שיחקו מצוין והבקיעו.
הבעיה שלהם שיש מאמן פחדן שכבר 4 טורנירים ברצף מעלה את הנבחרת רק בשביל לא להפסיד. ולכן דווקא הוא גם מפסיד.
אין טעם לסמן שחקנים כל עוד הם צריכים להילחם קודם כל במאמן שלהם.

השחקנים ברובם באסקים וקטאלונים, החגיגות בסיבלס. לא יודע למה אבל זה מצחיק אותי.

בכללי סאות’גייט דביל. לא הכניס לסגל בכלל את הקיצונים השמאליים האנגלים הבכירים, ובמקום זאת פתח גם עם פודן וגם עם ג’וד, ששיחקו בערך באותה עמדה ודרכו זה על זה.

יותר מזה, הוא גם כנראה הורה לקיין לרדת למטה ולהיות סוג של פאלסו, מה שהשאיר את הרחבה ריקה והוסיף גם את קיין לבלאגן של פודן וג’וד.

אתמול חשבתי שאם תהיה נבחרת באסקית היא תגיע לחצי בכל טורניר וגם תזכה יותר מברזיל של פלה.
רק לחשוב על קבוצה סופר מאומנת ומתואמת, כמו אתלטיק בילבאו מחוזקת בכמה באסקים טובים, בטורנירי נבחרות.

לא כוחות.

אני חסיד של חלוקת מאמצים וחושב שזה הדבר הכי חשוב שלא מתייחסים אליו בניתוחי כדורגל. ואלוורדה הכין את אתלטיק בילבאו לגמר הגביע כמו שנבחרת מתכוננת לטורניר: חודש+ של בניית הקבוצה כמו בטורניר גדול. אחרי הגמר, הקבוצה ירדה בכושר בהדרגה.