מחזור הפתיחה בליגה ב-2024/25: 1:1 מאכזב מאוד במאיורקה (רודריגו)

הצטרפתי לשידור בדקה ה 50…וואלה לא משהו

זה די מדהים שה"אינסטינקט" לחילוף של קרלו, כשריאל צריכה שער, זה לוקה מודריץ’…

בראהים צריך להיכנס, שחקן שיעשה משהו מפתיע ולא צפוי…

על הספסל שלנו יש שני שחקנים שיכולים לשנות משחק, ורק המאמן שלנו ממשיך בשלו.

אנחנו הולכים לחטוף בראש עם ההרכב פיפ’‘א הזה.
אין לנו קשר אחורי ועצם העובדה שקרלו משתמש במודריץ’ כאילו הוא הקשר היחיד על הספסל, מבשרת רעות…
עם כל הכבוד לאנצ’לוטי, צריך רעיונות חדשים .

טוב אז שקר החן הבל היופי - איזה כיף היה. היו עשר דקות של כדורגל סוחף כמו בפלייסטיישן, בעיקר הדקה ה-37 עם העקבים האלה ברחבה והמשחק המרגש על המטר אבל זה לא שווה כלום. הנה מחזור אחד עבר וכבר איבדנו נקודות ולמרות שהובלנו וכבר ברצלונה שתי נקודות מעלינו. מחזור ראשון וכבר עצבים - מתסכל ומאכזב מאוד. למרות שהיו מצבים, קצת קיליאן אמבפה שבסיומת לא היה חד מספיק - הקבוצה לא הצליחה להרים את עצמה באמת אחרי השיוויון, למרות שלוקה מודריץ’ עזר לנו קצת. כבשנו כל כך הרבה שערים במצבים נייחים אז אי אפשר להתלונן שחוטפים פעם ב…אבל ודאט מוריצ’י הוא ה-כוח של מאיורקה, איך הוא עולה בין שני שחקנים חזקים כל כך כמו שיש לנו?
לא מצליח להבין למה כל השחקנים שלנו הולכים שמאלה גם אם זה המקום הטבעי שלהם. הם גם דרכו לעתים אחד לשני על הרגליים. זה נראה כמו ריאל של קרלוס קיירוש שזורק את השמות הגדולים להרכב ואין סדר ואין כלום. או כמו חוג כדורגל. למה כולם בשמאל? זה היה נגד מנצ’סטר סיטי ברבע הגמר והפתענו אותם, פרט לכך זה מיותר. מילא שני שחקנים אבל ארבעה??

שואו זה חשוב זה חלק מהמשחק וכדורגל זה בידור, אין בעיה, תעשו את הכיף הזה אחרי השער השני והשלישי, לא במצב של יתרון שביר במשחק נגד יריבה שחמה עלינו מאוד ובמשחק חוץ שברור שיסתבך, זו טיפשות וילדותיות.

הקבוצה הוכיחה לנו שהיא מתחילה לשחק רק בדקה העשירית, אז מתחילה חויית הצפייה, קיבלנו היום תזכורת שנצטרך לעבוד קשה כדי להבקיע, כדי לנצח, כדי לזכות באליפות, אף אחד לא יפרוש לנו שטיח אדום - בפתיחת המשחק זה היה פאסיו, לא להתבלבל.

היו בורות באמצע, כבר אמרתי שאורליאן טשואמני פרווה, מעבר לכך בסופר קאפ ראינו את ג’וד בלינגהאם ופדה ואלוורדה יורדים לאחור לנהל משחק. האורוגוואי לא עשה את זה בכלל, וג’וד לדקות מעטות. לא היה דבק, לא היה קשר בין ההגנה והקישור לבין שחקני ההתקפה שלנו. לאו דווקא “איפה טוני קרוס” אלא פשוט מנהל משחק או שחקן שמזיז את הכדור קדימה. במחצית הראשונה בלי להבריק היה שלב שהחזקנו בכדור 60%.

בעונה שעברה במשחקים המתסכלים האלה היה מגיע בדרך כלל ג’וד בחצי הראשון של העונה ומביא לנו את הניצחון אם זה הקלאסיקו, הבלאידוס, לא חסרות דוגמאות, לא קיבלנו אף הברקה של שחקן התקפה.

ויניסיוס כידרר נהדר במחצית הראשונה אבל למה הוא התעסק בקהל זה רק פוגע בנו, לא מצליח להבין את זה. רודריגו הוא השחקן שראוי למחמאות על שער אדיר, הוא זה שמנע מההגנה של מאיורקה להרחיק את הכדור עם הפעלת הלחץ, הטעייה כפולה ובומבה בחצי גובה כשכל ההגנה מסתירה לו - גולאסו. גם היה מצב שהיה חייב למסור לאמצע לדעתי אבל היה רעב, “אגואיסט”, רצה להכות על השולחן ולהשלים צמד. מגיעות לו מחמאות.

קלאסי אנצ’לוטי לא לעשות אף שינוי ובדקה ה-85 פתאום חילוף משולש עאלק לרענן, שיהיה בריא. כמה דקות תוספת זמן הוא חשב שיהיו? דני קרבחאל אגדה אבל היה חלש מאוד היום, נזק בהתקפה ולא מועיל בהגנה. מה היה קורה אם החילוף היה מתבצע רבע שעה לפני? זה לא שעל הספסל מריאנו דיאס ואדן הזאר אלא ברהים דיאס, ארדה גולר, חבל-חבל-חבל.

המהלך של פרלאן מנדי מסמל את חוסר השקט שלנו בחצי השעה האחרונה, קבוצה שעשתה מהפכים נגד באיירן מינכן ו"שרדה" את האיתיחאד מאבדת את הראש.

זה לא משנה מי משחק אם כל מה שעושים זה להתמסר בחצי שלנו.
אי אפשר לכבוש אם לא בועטים לשער.

חרא עלינו. כל כך הרבה בלגאן במשחק מהתחלה ועד הסוף. לרגעים הרגשנו בנוח מדיי ועשינו שטויות. עד שהתחלנו לשחק היה מאוחר מדיי ומאיורקה לא פראיירים. אבל זה ישתפר עם הזמן.

לא משנה כמה הליגה הזו חלשה, כל עוד אנצלוטי מאמן את ריאל מדריד יהיה לנו קשה לשלוט בליגה.
ניהול משחק מזוויע של אנצלוטי וחילופים לא נכונים.
לגבי ויניסיוס, השחקן הגרוע ביותר על המגרש היום, אם הוא לא יתחיל להתבגר הוא יילך לאיבוד כמו כל הברזלאים של השנים האחרונות.
במחצית השנייה כאשר מיורקה הבינו את הרעיון היה להם מאוד קל לסגור אותנו, זה היה פשוט, מעבים שחקנים בצד שמאל וזהו כי אין לנו צד ימין.

כולם צוחקים על ברצלונה פה על הניהול, הבעיות הכספיות. אבל מה שיש להם ולנו אין זה דרך.
וכל עוד המורה לספורט הזה יעמוד על הקווים נמשיך להראות כמו שנראנו היום. ולא יעזור עוד 6 אמבפה.

וואלה לא יודע, חושב שיצרנו כמות סבירה של מצבים. לא הכי טובה אבל סבירה למשחק חוץ בתחילת העונה.

הבור בקישור וההגנה הרעה אלו דאגות גדולות יותר. הפרשנים יקשקשו על מודריץ להרכב אבל בקישור אני חושב שמה שאנצלוטי הולך לעשות זה פלוס מינוס ההחלטה הנכונה - להמשיך כרגיל גם אם יעלה בנקודות. מה לעשות, טשומאני וג’וד ופדה צריכים לשלם קצת שכר לימוד כיחידה אחת.

בהגנה זה בעיקר להתפלל שיהיה יותר טוב בהמשך ושהקישור ישתפר ויעזור.

זה יכול לקרות שאתה לא משחק טוב, תיקו במאיורקה זה לא סוף העולם, השחקנים לא מחוברים עדיין, ואני מת על מודריץ’ אבל חילוף ראשון כשאתה צריך שינוי זה מודריץ’ בדקה ה 60 ? ואז לחכות עד הדקה ה 85 ?
וקרלו הוציא גם את ג’וד כי הוא מפחד להוציא את ויני שהיה במשחק חלש והיה צריך לצאת הרבה לפני.

יכול להיות שאני טועה אבל אני די בטוח שרודיגר ומיליטאו לא יצליחו להרכיב צמד בלמים טוב, לא מתאימים אחד לשני.

בקיצור, כפי שידענו, אם הכישרון העודף לא יביא את הניצחון לא נקבל שום עזרה או פתרונות מהמאמן.

עונה שמתחילה ככה עם קרלו אומר רק דבר אחד…נפגש בחגיגות הטרבל.

תמרור אזהרה חשוב להמשך דרכנו.

האסתטיקה לא יכולה לבוא במקום הכדורגל. אסור שהפוטנציאל העצום של ההתקפה יוביל לשאננות וקלות ראש.

ויניסיוס במשחק גרוע במיוחד. מילא הפעולות לא הולכות לך, למה לקבל שוב ושוב החלטות לא נכונות?
רודריגו היה הטוב בשורותינו. גם אמבפה היה לא רע.

טשואמני מדאיג. הבנאדם לא מסוגל לנהל משחק ולדחוף קדימה. אני מקווה שקמאבינגה ישחק במקומו בהמשך.

לא חושב שראינו תרומה הגנתית כלשהי מאורליאן טשואמני. אני לא אגיד לעלות עם לוקה מודריץ’ בדרבי נגד אתלטיקו מדריד בחוץ אבל למה שלא ישחק במשחק כזה? גם מתחילת המשחק. במקרה כזה פדה ואלוורדה יצטרך לעשות הרבה יותר הגנה, אין מה לעשות. אגב, היום למשל אני פחות מאשים את טשואמני, זה היה כאוס של כולם ואפילו קצת שאננות מצד פדה שזה לא מתאים לו.

אני לא מסכים עם זה שהגענו לכמות מצבים סבירה. חוץ מהשער עוד שניים-שלושה מצבים ואחד זה דריבל של קיליאן אמבפה. אלה לא מצבים באמת-באמת נוחים. גם מאיורקה הגיעה למצבים, יכלה לעשות 1:2 בסוף. טיבו קורטואה לקח כדור מסוכן די בתחילת המשחק. אתה לא מצפה במשחק חוץ נגד מאיורקה ששני השוערים יהיו עם אותו מספר הצלות ושתי הקבוצות ייבעטו לשער אותה הכמות.

@Yoni כל השחקנים שנמצאים פה זה לא חדש להם לעמוד בלחץ, מילא היית כותב את זה אם אנדריק או ארדה גולר היו משחקים מן ההתחלה. הגענו לשני מצבים אחרי השער של מאיורקה, לא שיחקנו מספיק טוב, הבזקים בלבד בזכות לוקה מודריץ’ וזהו. השער שלהם היה מוקדם יחסית דקה 53, נותר על השעון מלא זמן לשחק, לא תגיד ספגנו דקה 75.

שיחקנו בסדר גמור, נכנסנו לשאננות וחטפנו גול מקרן. אחרי זה, גם עם הלחץ הגדול שהיה עלינו, אמבפה היה שווה שער.
שילמדו פעם הבאה להרוג משחקים מוקדם.
אני לא דואג, הקבוצה הזאת נוטפת פוטנציאל. צריך קצת זמן וכיוונונים. יש פה רף ציפיות מפלצתי, והלחץ הורגש עליהם

לגבי אנצ’לוטי, לפחות היו לו ביצים לא להוציא את רודריגו. חבל שהחילוף קרה ככ מאוחר, הוא החליף חצי התקפה ולא היה להם זמן להתחבר עד שנגמר המשחק.

כואב לי הראש מרוב הבלאגן שראיתי היום…
בהתקפה אני לא מודאג בכלל, זה בלאגן שיהפוך להרמוניה. רואים את זה כבר מעכשיו.
בהגנה שאלוהים יעזור לי (אני אדייק - לא הגנה, בלמים).

קשר אחורי זה לא רק חטיפות, זה גם משחק גובה, זה נוכחות פיזית. מודריץ’ ללא ספק התבקש, אבל אם זה אומר שוואלורדה משחק אחורי עדיף כבר להחליף את האורוגוואי.

המשחק הזה לא מטריד מדי כי… היה ברור שככה זה ייראה. כשזה יילך אז יהיו פרגונים ועקבים וגולים יפים ואבי נמני יספר איך ויניסיוס השאיר את הכדור עם הקצה של הבוהן וזו טכניקה מיוחדת של פעם בדור, וכשלא יילך נראה 5 שחקנים בקו שמאל בהתקפות שיסתיימו בקרוס של מנדי איכשהו. מי שהולך לישון עם קרלו אנצ’לוטי שלא יתפלא שהוא מתעורר עם כדורגל נאיבי.

שיחקנו בסדר, אבל בסדר זה לא מספיק. בסדר עבר מסך כששיחקת עם בנזמה וחמישה קשרים, היום יש לך שלישייה התקפית בשווי הכולל של 15 קבוצות מהליגה.

בדיוק ההפך, רודריגו נתן גול אז אי אפשר להוציא אותו, ומה זה משנה שהוא לא עושה כלום ואם ויני ואמבפה על הדשא הוא מיותר.

היה פריים איזור הדקה ה80 שכל השלישייה + בליגנהאם שיחקה על הבלטה בשמאל, מסוג הדברים שמטמטמים את השכל.

זה לא עניין של היררכיה, ויניסיוס היה הכי גרוע על הדשא ובפער. בדיוק בגלל ההיררכיה הוא לא יצא מוקדם יותר.

מעבר לזה שאין לנו באלאנס (די צפוי האמת) ומעבר לכך שהולכת להיות עונה שיהיה קל מאוד לייצר מולנו יתרון מספרי. הבעיה הכי גדולה שלנו לדעתי תהיה שיהיה קשה לקרלו לעשות חילופים.
יש לי הרבה טענות כלפיי אנצ’לוטי, אבל היום הבנתי כמה זה קשה להוציא את ויני, ג’וד או אמבפה. אני בתור אוהד עם מזגן בבית שואל את עצמי האם זה באמת חכם להוציא את ויני החוצה?!?, זה באמת חכם לייצר היררכיה בשלב כל כך מוקדם?
זה שאלה קשה, אני אישית לא הייתי מוציא אף אחד מהם, גם אם הם במשחק חלש לא הייתי מסתכן בזה שיש סיכוי שהעונה שלי תלך מוקדם מידי על קרבות אגו.

השילוב שלהם ממש לא מועיל לאף אחד, לא לאף אחד מהם ולא לקבוצה.
משום מה רודיגר בצד השמאלי עם חצי יכולת, ומילטאו לצד כמה פעולות טובות גם עם חוסר ריכוז גדול או שעוברים אותו בקלות ייחסית… גם במקום שטשואמני יצא הייתי מעדיף שיצא בלם

מבחינתי היתרון היחיד של טשואמני על קמאבינגה זה משחק הגובה, וזה יכול להתברר כמשהו נורא משמעותי, גם היום וגם בסופר קאפ כל קרן מולינו זה חצי גול

ההרכב שאני עולה איתו במשחק הבא:

צואמני,פדה.
בלינגהאם,גולר.
ויניסיוס,אמבפה.

לחזור למערך של עונה שעברה,זה ייתן הרבה יותר חופש לכל השחקנים,ייתן לנו יותר שליטה באמצע ויוריד מבלינגהאם את הנטל של ניהול המשחק מאחורה ויאפשר לו להצטרף מקו שני כמו שהוא יודע.

כרגע אין לנו אמצע,אנחנו לא מצליחים לשלוט במרכז ואם אנחנו מצליחים זה נגמר בהנעת כדור אין סופית באמצע המגרש בלי שום סכנה ליריבה כי אין לנו מספיק יצירתיות בקישור כרגע,משהו שגולר יכול לפתור.