מחזור הפתיחה בליגה ב-2024/25: 1:1 מאכזב מאוד במאיורקה (רודריגו)

לא צריך להכנס לפאניקה אחרי משחק אחד ובטח שלא לחזור למערך הדבילי הזה. החליטו על 433 אז שימשיכו עם ה433, רודריגו יכול להדבק לקו ימין כפי שעשה עד העונה הקודמת ואם לא אז שגולר ובראהים יחלטרו שם.

מנדי מתאים לארבעה משחקי ליגה בעונה מול בארסה ואתלטיקו. בשאר המשחקים צריך מגן שיודע למסור קדימה. יש לו את ויני, אמבפה ורודריגו לפניו וכל כדור שלו זה לרודיגר או קורטואה…

אנצ’לוטי עם עוד תצוגת נפל מהספסל. בשלב הזה של העונה שחקנים עדיין לא בכושר מלא ועם הלחות של מיורקה היה ברור שצריך רגליים רעננות כבר בדקה ה-60. מצטרף לתהיות איך דווקא מודריץ’ הוא החילוף הראשון עם כל הארסנל ההתקפי על הספסל… לא מגיע לברהים וגולר היחס שהם מקבלים מאנצ’לוטי.

ויני היה מצוין בהתחלה עד שהוא החליט להוציא את עצמו מהמשחק עם ההתעסקות בכל מה שלא קשור בכדורגל. רודריגו עם שער מדהים וקרנות גרועות.

מבאס שהסגל שלנו מתבזבז על אנצ’לוטי. לא סוף העולם לאבד נקודות במיורקה ועוד נזכה בתארים העונה אבל אפשר להוציא הרבה יותר איכות מהסגל הזה.

רודריגו היה שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו הערב לא מבין את הקריאות לספסלו/להחליפו מוקדם יותר.

מה שכן ברור שיש לנו המון שחקנים שהם untouchable בהרכב וזה מבשר רעות למחליפים שלנו שמאוד יתקשו לקבל דקות ככה.

אין שום בעיה שמודריץ׳ נכנס. אין שום בעיה עם זה גם שהוא היה החילוף הראשון
הבעיה האמיתית היא שגולר ובראהים נכנסו רק בדקה 87 שבערך כל המחצית השניה ויני ורודריגו בקושי קיימים

אני חושב שאתה רץ רחוק מידי. יש לנו אמצע מוכשר. אני באמת מאמין שעם זמן ותיאום זה יצליח. יש לנו לא מעט בעיות אחרות, הפוטנציאל של הקישור שלנו הוא ממש לא האחד מהם לדעתי.

זו לא פאניקה,אני לא חושב שצריך להחליף את מה שעבד טוב,מה גם שאמבפה וארדה מתאימים בול למערך הזה,ככה שאני לא רואה טעם לשנות,כרגע ה 4-3-3 מרגיש לי התקפי מידי ולא מאוזן מספיק.

משחק ראשון בליגה אחרי עזיבה של עושה המשחק שלנו ועם שחקן התקפה חדש כשבלינגהם משחק בתפקיד קצת שונה, הגיוני שיהיה בלאגן. היורו והלחות במיורקה גם לא עזרו (לא שזה תירוץ).
אני מקבל את מנדי על שלל המגבלות שלו, בהרכב כזה אני מוכן לקבל מגן נגר שיודע להגן, אבל מה שהוא עשה בשנייה האחרונה של המשחק זה כבר לא לעניין בכלל. איבוד עשתונות שרק מוסיף למד הלחץ. לא במקום משחקן כזה שהוא לא ילד ולא חדש בקבוצה.

אני לא אוהד גדול של פרלאן מנדי אבל גם לנאצ’ו ‘ברח’ בעונה שעברה ופעמיים. בדקתי, אדום שני למנדי במדי ריאל מדריד והראשון מאז אמצע עונת 2019/20 בערך, וזה גם אדום ראשון ישיר שלו. היו לו כמה סגירות הגנתיות מעולות. אגב, יש “שיחה מעניינת” שנחשפה של ג’וד בלינגהאם עם שלישיית החלוצים בהפסקה - מבקש מהם לגמור את המשחק ולבעוט לשער כי “לרוץ ככה אחורה כל הזמן זה קשה מאוד”.

לגבי הבלמים כבר היו לנו שניים דומים כמו סרחיו ראמוס ופפה, גם אדר מיליטאו וגם אנטוניו רודיגר שפחות טובים מהם כמובן - סומכים כל הזמן על האתלטיות המדהימה שלהם ויוצאים ללחוץ ולוקחים הימור. חסר לעתים “מבוגר אחראי” ובעיקר “פסימי” כמו נאצ’ו.

לא מקבל אף תירוץ לגבי המשחק מה גם שכבר הובלנו ובמקום לעשות את השער השני השתעשענו. אם זה היה הפוך והיינו חוטפים ממצב נייח בדקה השנייה אז הייתי אומר שאולי כן. יש לקרלו אנצ’לוטי מספיק כלים על הספסל אבל הוא בונקר.

החוסר איזון בהרכב שלנו לא נבע מזה שהוא הרכב התקפי מדי (התרגלנו כל-כך להרכבים סופר הגנתיים בשנים האחרונות…) אלא מזה שעלינו עם קישור בעייתי ביותר (בעיקר טשואמני הבינוני) ועם שלישיית ההתקפה של שלושה קיצוניים שמאליים.

זה מאוד מוקדם ואני רוצה להאמין שדברים ייראו טוב יותר בהמשך, אבל להגיד ששיחקנו ‘בסדר’ אתמול זה קצת גניבת דעת. שיחקנו נגד מאיורקה, לא סיטי. לאורך כל המשחק הגענו לבערך מצב אחד ממש טוב ועוד 3-4 חצאי מצבים. זה כלום נגד קבוצה ברמה הזאת.

הבעיה המרכזית בהתקפה בעיניי הייתה ויניסיוס, שהזכיר לנו מדוע הוא שחקן בעייתי ולעולם לא באמת יכול להיות השחקן הטוב בעולם. הנזק שהוא מייצר בדקות שהוא לא טוב הוא כל-כך עצום שזה משהו שמחייב טיפול, לא ייתכן שפשוט נתעלם מזה כי כשהוא כן טוב הוא מדהים (והוא אכן מדהים). להציב אותו בשורה אחת עם אמבפה זה מגוחך, זה בכלל לא שני שחקנים על אותה הפלנטה.

בכל אופן, לחזור לקישור, שלישייה של טשואמני, ואלוורדה וג’וד היא קצת בעייתית (ועוד לחשוב שיש אנשים כאן שחשבו שאפשר לשים את קמאבינה במקום ג’וד…). ואלוורדה עם כל האהבה אליו והתרומה ההגנתית האדירה שלו לא תורם כמעט מאומה בצד השני של המגרש, וטשואמני עם כל הכבוד ל-80 מליון יורו, כנראה שהגיע הזמן להודות שזה לא זה אחרי 3 שנים, לא?

אני עדיין בדעה שכל עוד הקישור ההגנתי שלנו בסגל מורכב מטשואמני, קמאבינה וואלוורדה יש לנו בעיה ולא משנה כמעט מי שאר השחקנים בהרכב. נדרש לשם רכש של קשר הגנתי שעדיין מסוגל להניע כדור ולתרום בחלק ההתקפי.

אני חושב שהבעיה של טשואמני היא מנטלית נטו. הוא פחדן ברמה מוגזמת. עם כל הגודל שלו, אין לו נוכחות במרכז המגרש כי הוא בורח. כשמודריץ’ נכנס הייתה לו פי כמה יותר נוכחות.

בהחלט. אני מאמין שה4-3-3 יוכיח את עצמו בסופו של דבר אלא שכדי שזה יצליח צריך לפתור את בעיית טוני קרוס.
כששיחקנו בשנה שעברה עם ארבעה קשרים קל היה לנו להתעלם מחסרונותיו של הצרפתי. השנה נדרשת מעורבות משמעותית יותר בניהול המשחק והוא לא עושה זאת מספיק טוב. אמנם רק שני משחקים עברו אך זה נראה מדאיג.

הלוואי והיה לנו את רודרי. לדעתי גם שחקן כמו זובימנדי יכול לעזור מאוד. הבחור שולט בקצב, עומד נכון, מוסר מעולה ובעיקר לא מפחד להחזיק בכדור.

אני בטוח שעם טוני קרוס אתמול שהיינו נראים כמו ברצלונה של פפ, זה ברור לכולם, בכל התקופה שלו כאן לא היו לנו משחקי נפל כמו אתמול, תמיד הנענו כדור בצורה מושלמת ואצל קרוס כל מסירה זה מלאכת מחשבת עם תכלית, ובהחלט שמספיק משחק בינוני אחד שהוא המשחק הראשון הבאמת רשמי שכל ההרכב הזה משחק ביחד כדי לחרוץ גורלו של קישור זה.

בעניין קרוס כבר כתבתי לפני חודשיים שבמשחקים הראשונים חלק לא מבוטל כאן יהיו החלטיים ויכתבו אחרי כל משחק בינוני שאי אפשר ככה ושחייבים קרוס, אבל עד המחזור החמישי אף אחד כבר לא יזכיר את קרוס ואותם החלטיים עכשיו ‘‘ישכחו’’ את מה שכתבו עד המחזור החמישי.

אני לא חושב שצריך לבוא בטענות לשחקן ספציפי כזה או אחר על המשחק הזה, לכולם היו דקות טובות יותר וטובות פחות, אולי מלבד ויני שמאיורקה ומפאו הצליחו להוציא אותו מאיזון מהר מאוד, כצפוי יש לציין. הבעיה במשחק הזה הייתה המכלול ואיך ששיחקנו כקבוצה. שחקנים היו לא מתואמים מההגנה והיציאות הפזיזות של מיליטאו, דרך הקישור שהיה כולו חלש אתמול ועד ההתקפה שם למעט הברקות פה ושם שהלכו להם, לרוב הם היו תקועים. הבעיה הייתה בראש ובראשונה חוסר תיאום בין השחקנים. עד איזור ינואר אנחנו נראה לא מעט מזה, אבל זה ישתפר בהדרגה.

נקודה אחרת. הרגיש לי בחלק מהזמן שהשחקנים לא נתנו הכל וקצת הרגישו בנוח מדיי. אם כבר לאבד נקודות, אז לפחות זה קורה בצורה שנותנת כאפה לשחקנים ומורידה אותם לקרקע. התיקו שם לא אסון גדול והליגה לא נגמרה, אבל עם כל פסטיבל אמבפה והתואר הראשון לעונה הייתה אווירה של קצת חופש מסביב למשחק. אחרי המשחק אנצ’לוטי אמר שיש מקום ללמוד מהמשחק הזה, ואם זה היה צריך לעלות לנו בשתי נקודות אז שיהיה. בעונה שעברה הפסדנו 3-1 לאתלטיקו, אנצ’לוטי אמר את אותם הדברים ולבסוף אכן למדנו והשתפרנו מהמשחק הזה.

אתמול בסופו של דבר מאיורקה הציפה בערך את כל הבעיות שלנו. מהדברים הפשוטים של חוסר התיאום ואי היכולת גם של השחקנים האלה ליצור מצבים מול הגנה צפופה, דרך הבעיות במרכז ההגנה והקישור האחורי ועד בעיות המנטליות של ויני שלמרות כל ההתקדמות שלו עדיין מתקשה בזה. תיקו שם לא נעים אבל גם לא נורא. עכשיו שישבו ויפתרו את הבעיות בקישור, איך גורמים לצמד רודיגר מיליטאו לעבוד (יש מצב שטיטי צדק פה), איך פורצים בונקרים יעילים. יש הרבה על מה לדבר שם ויאללה שיתחילו לעבוד.

אני ממש לא חורץ את גורל הקישור הזה,אני מאמין בכל אחד מהם,אבל לא יודע לגבי החיבור של שלושתם יחד,בכל מקרה חבל שנאבד על זה נקודות בתחילת העונה,אנחנו כבר מורגלים ל 4-4-2 דאבל פיבוט,יש לנו שחקנים חדשים שמאוד מתאימים לזה,למה לסבך? כי לא נעים מרודריגו? (שעד עכשיו ראוי לציין שהוא מעולה,אבל הראשון שהייתי מוריד לספסל)

בדיוק. וגם עוד משהו שלא עזר זה שבחלק גדול מהזמן בלינגהאם לא היה זה שדאג להעביר את הכדור מהקישור להתקפה, אלא הוצב בקו הקדמי לגמרי באיזור של אמצע-ימין כדי לכסות את זה שאין שם שחקן - וככה איבדנו בעצם כל גיוון בהתקפה

מה שאהבתי זה שבפעמים שכן נתקענו אז רודריגו ירד לך קצת אחורה לעשות את התפקיד הזה, גם כשבלינגהאם היה בקישור וזה עבד יפה, אבל אני חושב שעם גולר/בראהים יהיה לנו יותר איזון במשחק - יהיה שחקן שיתפקד באגף ימין ולא יהיה חייב לעבור שמאלה כדי לבוא לידי ביטוי - למרות שרודריגו היה אחלה אתמול (לפחות עד דקה 60 שמאז הוא נעלם לגמרי ולא הועיל)

הצבה של גולר/בראהים גם תיתן חיים לאגף ימין, עוד ריווח בהתקפה ועוד שחקן שיודע ליצור מצבים וגם תיתן יותר איזון הגנתי. אמנם רודריגו משקיע המון מאמץ ונותן עזרה הגנתית אבל יש הרבה פעמים שהוא נשאר למעלה ביחד עם ויני ואמבפה וזה מסוכן, ויש פעמים שאמבפה יורד לעזור - אצל גולר/בראהים תהיה היררכיה יותר ברורה שהם יורדים להגנה לא משנה מה והם כנראה גם יקבלו את זה יותר מרודריגו

בנוגע לקישור, כל עוד בלינגהאם ישחק בקישור באמת זה יראה טוב. במיוחד עם קמא במקום טשואמני
צריך אפילו דבר מאוד פשוט - שאחד מבין הדאבל פיבוט ידרוש את הכדור, יראה בעלות וירצה לקחת את האחריות - אני עדיין חושב שעם הזמן פדה יעשה את זה, טשואמני בינתיים לא נראה שמתקרב לכיוון, וקמא עשה את זה יפה מאוד במיוחד בעונה הראשונה שלו כשעלה מהספסל ותמיד דרש את הכדור ולקח אחריות

כשמודריץ׳ עלה זה היה מאוד ברור שהוא זה שמנהל את המשחק, והוא גם דרש תמיד וחיפש תמיד להיות השחקן הזה - זה שתמיד אופציית מסירה, שלוקח כל כדור אבוד/שלא ברורה הכתובת שלו, שמסדר את השחקנים.
ברגע שפדה לא מתעסק בזה אלא בתפקידים אחרים, וטשואמני בורח מזה - יהיה מאוד קשה לחבר בין הקישור שלנו להתקפה
בגלל זה יש צורך לדעתי גם להורדה של רודריגו לספסל לטובת שחקן שהוא יותר יוצר

לא חושב שזה נכון לעונה הזאת.

במשחק כמו אתמול הקישור לא אשם בזה שלא ניצחת, זה לא שהקישור שלנו איבד את המרכז לקבוצה השנייה, החזקנו את הכדור רוב המשחק ולכן האשמה היא על השחקנים שאמורים להביא את הגולים ולא עשו זאת, ההתקפה נגעה מספיק בכדור כדי לייצר הרבה יותר מגול בודד.

יש לנו בעיה גדולה כבר כמה שנים טובות שההגנה שלנו לא יודעת ולא יכולה להניע כדור מאחורה ברמה הנדרשת מכל קבוצת מרכז טבלה ומעלה בליגה הספרדית, מנדי ומיליטאו נוראיים, קרבחאל מאוד חלש ורק רודיגר טוב ולא יותר מזה, זה ממש עקב אכילס שזועק כמעט בכל משחק, למרות 2 דאבלים שלדעתי הם בגדר נס(באירופה, בליגה אנחנו רמה מעל).

ה 442 של עונה שעברה נתנה מענה חלקי לבעיה הנ’'ל, טוני קרוס בלי שום מחוייבות הגנתית טקטית ומהקישור שיחק בצד שמאלה מאחורה כשהכדור היה אצלנו, דחפנו את מנדי קדימה והחבאנו אותו בהנעת הכדור וקרוס עשה מה שהוא עושה הכי טוב בעולם מעמדת המגן והבלם השמאלי וזה שיפר מאוד(מאוד מאוד) את יכולת הנעת הכדור שלנו מאחורה.
גם פדה כקשר הרביעי איפשר לקרבחאל להמשיך לספק מספרים כמו בימים הטובים מבלי שנשלם מחיר בצד ימין מאחורה.
אבל זאת לא שיטת משחק נכונה, עם קרוס אתה מאבד שחקן קישור שעושה גם עבודה שחורה ועם פדה אתה מאבד חלק גדול מהיכולות שלו והוא כבר הוכיח שהוא יכול להבקיע מעל 10 שערים בעונה, והכי חשוב אתה מאבד עוד שחקן התקפה.

יש להמשיך לשחק 433, רק לדאוג שהקיצוני הימני ישחק בימין, ולהביא בלם שיודע להניע כדור, ואחד מבין מנדי או קרבחאל לספסל.

אני עדיין לא הרמתי ידיים לגבי טשואמני ואני חושב שהביקורת עליו פה מוגזמת.
נכון לגמרי שאתמול הוא היה בינוני אבל טשואמני הוא לא הסיבה שריאל מדריד לא הגיעה למספיק מצבים אתמול. הוא בערך השישי בהיררכיה שצריך לבוא אליו בטענות מבחינה התקפית ומבחינה הגנתית חטפנו גול מקרן (ושאר ההזדמנויות של מאיורקה הגיעו בעיקר באדיבות מיליטאו).

אני בעיקר תוהה לעצמי אם פדה או קמא יכולים לעשות את התפקיד שלו יותר טוב. את קמא ניסו שם וזה גם היה די בינוני בסך הכול.
דווקא פדה כקשר הכי אחורי זה משהו שיכול להיות מעניין, אין ספק שהוא יודע לכסות שטחים וגם להחזיק כדור…

ממש לא חייבים קרוס. אפשר היה לראות את השיפור בהנעת הכדור כשמודריץ’ נכנס.
נגד אטאלנטה ראינו את אמבפה, ויני ורודריגו יורדים אחורה לעזור. אתמול זה היה בעיקר רודריגו.
במקום להסתבך עם המערך צריך קשר אחורי שמסוגל להחזיק כדור ולנהל את המשחק.
העניין הוא לא שחקן ספציפי (קרוס) אלא המערך שהשתנה ודורש היערכות אחרת.

אתמול זה היה משחק של ‘ברוכים הבאים לליגה’. ככה זה יראה רוב הזמן.

השאלה המעניינת היא לא מהו המערך, אלא איך מבקיעים שער נגד צפיפות. כאן מה שמשנה זה הרבה יותר מי על המגרש מהיכן הוא מוצב. כשמודריץ’ נכנס, ראו שיש שחקן שיודע להזיז את הכדור ולגרום למשחק מנצ’סטר סיטי סטייל שבו הכדור מסתובב סביב הרחבה וממתין לברנרדו סילבה תורן שיכניס כדור חכם ויצור את השער. יותר דקות של מודריץ’ וארדה והיינו מקבלים שער, אני בטוח.

זה אמור להשתפר עם הזמן ועם התיאום.

מסכים. השאלה אם קרלו יבין שהוא חייב להתאים את עצמו למשחקים בצורה רצינית יותר.
במשחק כמו אתמול היינו צריכים לעלות ישר עם מודריץ’ במקום טשואמני. גם גרסיה במקום מנדי יכול היה לעזור קצת.