מחזור הפתיחה בליגה ב-2024/25: 1:1 מאכזב מאוד במאיורקה (רודריגו)

אני לא ראיתי, שמעתי את השדר מתלהב שמודריץ’ שיפר את המשחק של ריאל וכמה הוא השחקן הכי חשוב העונה אבל בפועל לא היה שום שיפור.
כן עם כניסתו של מודריץ’ היו כמה דקות טובות אבל לא קשור במודריץ’ אלא בזה שרודריגו נזכר שהוא קיצוני ימני ונתן כמה דקות טובות שם, במחצית הראשונה היו לנו הרבה יותר דקות טובות כאלה בלי מודריץ’, גם נגד האיטלקים.

אנחנו הגענו אינספור פעמים לשליש האחרון ולרחבה של מאיורקה ולא הצלחנו, איך קשר אחורי מניע כדור יותר טוב מצ’ומה היה עוזר כאן ?
היה צריך חילופים, אבל בהחלט לא מודריץ’, השלישייה שנכנסה בדקה ה85 הייתה צריכה להיכנס בדקה ה 60

בדרך כלל הכישרון בקבוצה שלנו יגמור בקלות משחקים כאלה כבר במחצית הראשונה ונשתעשע במחצית השנייה, אבל יהיו גם משחקים כמו אתמול שזה לא יקרה וכאן רואים מה אנצ’לוטי לא מביא לקבוצות שלו, ממשיכים עם הראש בקיר, אין שימוש במגינים כאופציה התקפית או לריווח משחק, אין תרגילים מוכנים מהבית, אין דאבל פאסים שוברי הגנות, אין בעיטות מרחוק(ולא הבעיטות של רודיגר ומיליטאו מחצי ק’'מ לא נחשבות) איך זה שהבועט הכי טוב בכדורגל העולמי אצלך ואין תרגיל שאמור לשחרר אותו ללפחות 3-4 בעיטות כל משחק ?
ממשיכים לתת את הכדור לויני, ממשיכים לדחוף את הכדור לאמבפה לרחבה והם כבר יעשו משהו, ב 95% מהמשחקים זה יצליח, אתמול לא.

אני מת על רודרי, קשר אחורי ענק, אבל שאלה, נביא את פפ לריאל ונשלח את אנצ’לוטי לסיטי, אין אפילו אפשרות לרכוש שחקנים חדשים, אחרי כמה חודשים איזה קבוצה תניע כדור יותר טוב ?

מה שמודריץ’ עשה היה קצת יותר מלהניע כדור. לא מדובר בבילד אפ אלא בשליש האחרון ממש:

1. שיפור הלחץ על השער
  2. שיפור הלחץ באיבוד כדור

זה היה לדקות בודדות ולא קשור למודריץ’, הין לנו הרבה יותר דקות כאלה במחצית הראשונה בלי מודריץ’.

וכן היה צריך להכניס שחקנים שיביאו משהו חדש ולא צפוי בשליש האחרון כשההתקפה תקועה, וזה היה צריך להיות ארדה וברהים ולא מודריץ’.

• זה בהחלט היה קשור למודריץ’
  • הקבוצה לא עושה לחץ מספיק וזה אינהרנטי בהרכב כזה עם אמבפה
  • ארדה היה צריך להיכנס קודם, אני רוצה אותו על המגרש נגד צפיפות - כתבתי את זה מזמן
  • ברהים פחות מעניין במשחק כזה לדעתי

אז למה לא נמשך ליותר מכמה דקות ? ובנוסף בלי מודריץ’ היו לנו הרבה יותר דקות כאלה במחצית הראשונה.

נו, לא נראה לי שמישהו כאן היה משיב אחרת ממך לשאלה הזאת. השאלה מה ניתן לעשות במצב הנוכחי.
כשמודריץ’ נכנס אתמול כבר מצאנו את עצמנו מתמודדים עם קבוצה שהלכה אחורה כדי לשמור על התוצאה. השאלה איך מלכתחילה לא מגיעים למצב הזה. כך או כך, הכדור זרם טוב יותר בין השחקנים שלנו באותם רגעים.

זה ש95% מהמשחקים יוכרעו לטובתנו לא אומר שלא צריך לנסות לתקן את החלקים הקטנים בזמנים שה5% הנותרים נעשים קונקרטיים.

גם את רוב ה 5% הנותרים ניתן לתקן עם חילופים נכונים ובזמן.

הבעיה העיקרית שלנו לדעתי וכפי שכתבתי עשרות פעמים זאת ההגנה, לא רק מבחינת להגן על השער אלא ובעיקר בהנעת כדור מאחורה, חייבים בלם ואחד ממנדי או קרבחאל לספסל.

קודם כל- התגעגעתי.
גם לכדורגל, בטח שלריאל מדריד והאמת שגם לפורום.
עם כל מה שקורה במדינה לראות את ריאל פעמיים בשבוע זה בהחלט אסקפיזם טהור.

אני חושב שב90 הדקות אתמול ראינו את כל הספקטרום של הסיבות לכך שהקבוצה הזו תהיה קבוצה מפלצתית ומהפנטת ומנגד את כל הסיבות למה זה יכול להסתיים בכישלון טוטאלי-

בצד החיובי ראינו דקות (בעיקר במחצית הראשונה) שמראות איזה איכות אישית מטורפת יש לנו בחלק ההתקפי ודי ברור לאן זה ילך ברגע שהשחקנים יתרגלו להרכב ולשיטה.
מהצד השני- גם בדקות הטובות הרגשתי שאני נמצא בסוג של משחק אולסטאר שבו כל אחד חושב על העקב, המסירה החכמה או השואו, הבנו שאתם לא מונעים מאגו וכל אחד רוצה לפרגן אחד לשני לא צריך לבוא ולהוכיח את זה בכל התקפה, לפחות לא כל עוד אנחנו ביתרון שברירי של 0-1.

ומה שראינו אתמול הוא בדיוק מה שאנחנו הולכים לראות בכל העונה מצד היריבות שלנו- מאיורקה הייתה באקסטזה עם סלבים ביציעים ודיג’יי שהרקידה את כל מאיורקה החל מתחילת הסופש ועד סיום המשחק אתמול, ככה זה כשההצגה הכי טובה מגיעה לעיר.
ריאל מדריד היא המטרה השנה, כל הקבוצות יגיעו במוטיבציית שיא לנצח את המפלצת, אנחנו הולכים לחוות עוד המון התבנקרויות ומשחקים אגרסיביים מפוארים ולקבוצה אסור לצאת תיקו כי בכל פעם שזה יקרה יתחילו לדבר על מחנאות, אמבפה שרב עם x וכו (וגם כשננצח זה יהיה חייב להיות בסטייל).
מנגד, ליריבות שלנו על התואר אין לחץ על הכתפיים ומכאן הם יכולים רק להרוויח כשאף אחד לא מצפה מהם לקחת אליפות השנה, ככה זה כשאתה הפייבוריט לטוב ולרע ועם זה נצטרך להתמודד העונה.

אני אופטימי ומאמין שבעוד כמה משחקים הדברים יראו טוב יותר אבל יש כבר כמה נורות אזהרה בוהקות, נהיה חייבים לשפר את השליטה במשחק ואת משחק ההגנה והחורים שאנחנו יוצרים בכל התקפה שנייה.
רק התחלנו וטוב שחוטפים את הכאפה עכשיו, מאמין שאם היינו מבקרים במאיורקה במחזור החמישי ויוצאים תיקו היינו מקבלים את זה בצורה הרבה יותר נינוחה, בסופו של יום מגרש קשה והתוצאה אתמול היא עדיין בחזקת לא נעים אבל גם לא נורא.

יש לנו 4 שחקנים על שכולם אוהבים ליצור מכנף שמאל, ויני/הצב/רודריגו/ג׳וד ואתמול זה פשוט היה מוגזם לגמרי, חצי מהמשחק כולם היו בצד אחד של המגרש ודרכו אחד לשני על הרגליים.
היה מהלך אחד שאמבפה שרף את השחקן שלו על הקו ויכל לתת רוחב לגול קליל, אבל לא היה שם אף אחד כולם היו מאחוריו בכנף.
קרלו צריך לעשות סדר ולהבהיר להם שאין סרט שכולם באותו האגף, שיעשו תורות מצידי אבל בכל התקפה אחד מהטריו חייב לרווח לימין.

והאמת היא שרודריגו צריך ללכת לאיזה ארסנל ולדפוק שם 25-30 גולים בעונה מכנף שמאל ולהיות סופרסטאר כמו שמגיע לו. הוא לא הפסיק לבוא שמאלה כי נוח לו יותר שם וזה פשוט לא תואם את צרכי הקבוצה, למרות שהיה הטוב יותר מבין שחקני ההתקפה שלנו אתמול.

אני חושב שאחרי מחצית ראשונה סבירה, בשניה נראינו פחות טוב. ספגנו, מודריץ’ נכנס - השתפרנו קצת במה שכתבתי ובשאר לא ממש.

קרלו במסע"ת, נראה מאד לא מרוצה (ג’בטה עם התרגום)

הופעת בכורה: “התחלנו טוב. עלינו ליתרון. הייתה לנו הזדמנות להבקיע את השני אחרי המחצית השנייה. חסר לנו איזון. זה היה משחק שיכולנו להפסיד. הצלחנו ליצור התקפות מתפרצות והגבהות. זה לא היה משחק טוב. אנחנו צריכים להגן טוב יותר ולהיות מאוזנים במגרש. האיזון ההגנתי הוא קריטי כי אנחנו קבוצה התקפית!”.

חוסר גישה: “ההיבט ההגנתי לא היה טוב. היה לנו קשה להחזיר את הכדור, לבצע לחץ אחרי איבוד. מדובר בעיקר על חוסר גישה ומחויבות קולקטיבית”.

הערכת התיקו: “כן. בשנה שעברה הייתי מרוצה עם תיקו מסוים. היום אני לא מרוצה כי אני חושב שיכולנו לעשות יותר טוב. רק היינו צריכים לעשות את זה טוב יותר עם יותר גישה. אני חושב שאפשר ללמוד הרבה מזה כי די ברור מאיפה הבעיה מגיעה”.

קישור

מודריץ’ זה נחמד, אבל לא יכול להיות שכל משחק ההתקפה שלנו, שמורכב מ-4 מתוך 10 השחקנים הכי יקרים בעולם - יהיה תלוי בקשר מזדקן בודד בן 38, אולי בעונתו האחרונה.

אני מסכים שחל שינוי כשמודריץ’ נכנס, אבל בדומה קצת לטיטי - אני בכלל לא משוכנע שהשינוי הזה היה דרוש כדי לנצח את המשחק. זה מגרש קטן, ולא התקשנו להעביר את הכדור קדימה אל שחקני ההתקפה. גם השער שספגנו הוא לא תירוץ - היינו כמעט מחצית שלמה במצב שקול ל-0-0, ואיך שההגנה שלנו נראית הקבוצה תצטרך לדעת להתמודד לא פעם גם עם מקרים של פיגור מול קבוצה קטנה שמסתגרת, קל וחומר עם מצב של שיוויון. שחקני ההתקפה שלנו פשוט לא השתמשו מספיק במה שעבד טוב כ"כ במחצית השנייה של הסופרקאפ, וגם אתמול לפרקים (כולל בשער כמובן) - חילופי המקומות והמסירות הקצרות והמהירות. קצת מזכיר לי את התחושה שהייתה לי עם פריים-מסי בזמנו, שהיה נראה שבכל שלב הוא יכול פשוט לקחת את הכדור ולעבור את כולם עד לשער - ‘אז למה אתם לא עושים את זה כל הזמן?!’

מה שכן הטריד אותי אתמול בהקשר הזה של מנהל משחק אחורי, הייתה המוגבלות הטכנית של החוליה האחורית שלנו. לראות את מיליטאו, רודיגר ומנדי מנסים להשתחרר מלחץ זה פשוט כואב בעיניים. קרבחאל המעט נוקשה עוד נראה כמו עילוי טכני לידם.
ואני אפילו לא מדבר על לעשות דריבל קטן כדי להשתחרר מלחץ של שחקן ההתקפה. כמעט כל כדור שמיליטאו (וגם רודיגר לפעמים) קיבל - הוא הסתבך איתו שנייה לפני שהמשיך את התנועה עם הכדור. השנייה הזאת, למרות שהיא נראית מינימלית - היא בדיוק מה שמאפשר לקבוצה השנייה ללחוץ אותך ולחטוף לך את הכדור. וזה קריטי, כי ככה אתה מאפשר לקבוצה השנייה ניסיון התקפה נוסף, ואיכותי במיוחד (מבחינתה) - כשהכדור כבר נמצא בשליש האחרון, ומול הגנה לא ערוכה ולא מוכנה, ובד"כ כששחקן הגנה אחד לפחות כבר מנוטרל (זה שאיבד את הכדור).
מול מאיורקה ושאר הבינוניות-קטנות זה עוד יעבור בגרון, רוב הזמן. מול סיטי ושאר אריות אירופה זה פשוט מתכון לאסון. וראינו את זה בשנתיים האחרונות (וזה עוד עם קרוס ומודריץ’ צעיר בשנתיים בהרכב). אנחנו חייבים שהקשרים יירדו לאחור כדי לעזור בשבירת הלחץ ובבניית ההתקפה, ו/או שחקני הגנה טכניים יותר במקום חלק מאלה שיש לנו. מול הגדולות בלינגהאם לבדו לא יספיק, וגם התלות-יתר בו לא בריאה.

בהקשר הזה - מדברים כאן על טשואמני, ובצדק, ועל זה שאולי אחרי כמה שנים בקבוצה הגיע הזמן להודות בכך שזהו המוצר (לא בטוח שאני כבר שם, אבל לצורך הדיון). אבל אני חושב שעושים כאן הנחת סלב משמעותית מידיי לפדה (אהוב האוהדים, ובצדק, ובכל זאת). מתחילת הדרך היכולת שלו לא עקבית בכלל, גם תוך כדי משחק. בכל פעם מנסים לתרץ ולתלות את זה בכל מיני תפקידים נוספים שהוא ממלא, אבל בשורה התחתונה - כשצריך אותו אקטיבי, ולא רק כמגן-על שמתרוצץ ומחלץ כדורים - הוא לא שם והוא לא לוקח על עצמו. גם התנועה שלו עם הכדור לוקה בחסר - פעם אחר פעם אני רואה אותו מוביל כדור, ואני צועק לטלוויזיה שיעשה איזה שינוי כיוון קטנטן, שישנה את כל המגמה של ההתקפה. מודריץ’ אמן בזה מן הסתם, וגם קרוס עשה את זה ברמות הגבוהות ביותר, אבל לא צריך עד כדי כך. בסה"כ לבוא קצת יותר קרוב לכדור כדי לקבל אותו, ומדי פעם לשנות כיוון עם הכדור, כדי לרווח את המשחק. לא יכול להיות שכל התרומה של קשר 50-50 בריאל מדריד תסתכם בחילוצי כדורים וגמיעת שטח. יש כאן עוד 50% משרה/מגרש לבצע.

אגב, מתחבר מאוד למי שכתב שהרגיז אותו שיווין הנפש היחסי של השחקנים מאיבוד הנקודות הצפוי. גם עמוק בתוך תוספת הזמן, השחקנים הניעו כדור מאחור בנונשלנטיות כאילו יש להם את כל הזמן שבעולם. וזאת התנהלות שמגיעה מהראש - אנצ’לוטי. האמירה שלו אחרי המשחק שזה היה “בסדר” לאבד נקודות אתמול כדי ללמוד מהמשחק כמה דברים - מקוממת, והיא בדיוק הסיבה לרפרטואר העלוב יחסית שלו בצבירת אליפויות, וחוסר היכולת שלו לזכות בה אם הוא לא מאמן קבוצה בפער יכולת עצום מהמתחרות שלה.

ולא פחות חשוב מונעת ממך להניע את הכדור מספיק מהר כדי להזיז אותו למקומות הנכונים ולייצר יתרון, השנייה הזאת גורמת לך כל הזמן להיות עסוק באיך לשמור על הכדור ולא באיך להניע אותו קדימה, הבעיה שכל ההגנה שלנו לוקה בחסר בעניין הזה.

מדברים פה על צ’ומה כאשם העיקרי, צ’ומה הוא לא רודרי אבל הוא גם לא חוטב עצים, יש לו טכניקה בסיסית טובה מאוד והוא יודע להניע כדור ברמה גבוה, אבל לא מספיק כדי להעלים את כל הבעיות של 4 שחקני הגנה שמתקשים להניע כדור, הפיתרון הכי יעיל זה עוד בלם ומגן שמניעים כדור טוב במקום עוד קשר אחורי שמניע את הכדור יותר טוב מטשואמני אבל עם אותם 4 שחקני הגנה.

על טשואמני הכי קל להפיל הכל, כי הוא לא כוכב גדול כמו ג’וד או שחקן אהוב כמו פדה, ונכון שאתמול הוא לא התגלה כעילוי גדול אבל הוא ממש לא ברח מהגדור. ב60 דקות של משחק הוא מסר 60 מסירות, קצב של 90 למשחק שלם, זה טוב מאוד. היו לו כמה פעולות הגנתיות טובות. הבעיה איתו שהוא לא קרוס ולא יכול להניע את הכדור באותה רמה, אלא הוא באמת מזיז את הכדור ימינה ושמאלה בלי תכלס.
אחרי שהוא יצא גם היינו צריכים לספוג לפחות שני שערים והקישור שלנו היה פרוץ לגמרי.

הוא ממש לא אמר שזה בסדר, איפה ראית את זה?

כואב בעיניים אבל, כמו שציין פה, הבעיה לא הייתה בבילד אפ.

פה קבור הכלב, אתמול זה היה משחק לא חכם מספיק בהתקפה (גם אם משחק צירופים אחד או שניים היה גומר את הסיפור והיינו מנצחים), מה שמודריץ’ כן הוסיף בדקות ששיחק. כל מיני דברים שהוא עושה כמו לחכות עם הכדור ואז לתת למי שעושה תנועת עומק לתוך ה- 16, להחליף צדדים, להפעיל את המגנים, לחכות קצת. לא רוצה מודריץ’? אז שגולר או בלינגהאם יעשו את זה. ה’בעיה’ היא שראינו את המסירה של האחרון לאמבפה - אני רוצה אותו הכי עמוק שיש.

פדה - עשה עונה עם מספרים לפני שנתיים ואז הקריב את עצמו בעונה האחרונה וגם ירד במספרים בהתאם, כמובן. אף פעם לא היה שחקן של בילד אפ. צריך לקוות ימצא איזון כי כרגיל הבעיה היא שבקישור יש יותר roles ממקומות ואז ההרגשה היא שתמיד חסר משהו. אם זה בלינגהאם, פדה ועוד אחד אז צריך לחשוב טוב טוב איך מרבעים את המעגל. אני לא מציע מערכים שהם לא 433 כי לא רואה את קרלו מספסל את רודריגו, היחיד שעוד יכול לשמוע להוראות הטקטיות שלו וללחוץ קצת (אולי עוד תימצא דרך, איכשהו…)

אני לא מאמין שתמשיכו לשחק עם ההרכב שעלה אתמול, רודריגו בסופו של דבר ישלם את המחיר.

החסרונות שמצאתי בהרכב הזה:

1. אין בכלל משחק לחץ וגם אין ירידה להגנה. לא קבוצה שקשה לשחק מולה בהיבט הזה.

2. שחקני ההתקפה וירטואוזים אבל עדיין יותר שחקנים של משחקי מעבר, מול בונקרים הנגריות היחסית של המגנים פלוס העובדה שאין אף חלוץ עם משחק ראש הופכת את ריאל ליותר קלה לנטרול על ידי בונקר (גם אין חלוץ מחליף טבעי כמו חוסלו).

השיטה הנכונה זה מה ש- @whykds אמר, הנעת כדור סבלנית כמו בכדורסל סביב ה-16, כי יש לכם בועטים טובים מחוץ לרחבה.

1. העובדה הידועה שכל שחקני ההתקפה שלכם אוהבים לשחק בצד שמאל ומרגישים שם יותר בנח. לא מאוזן ולא מחדש כאן.

2. מיליטאו עדיין לא נראה בכושר של לפני הפציעה.

מאמין שאנצ׳לוטי לא ימשיך עם ההרכב הזה עוד הרבה זמן.

אנצ’לוטי מאמן אותנו מספיק שנים כדי שנבין שאין שום סיכוי שיהיה שיפור בשתי הנקודות האלה.

לא ימהרו להוריד את רודריגו לספסל כי הוא הבייבי של הפרויקט הזה. אני גם חושב שעדיף לנו שהוא ירד לספסל, ומי שכדאי לנסות אותו לתקופה שם הוא גולר. הוא יתן לנו איזון עם יכולת מאגף ימין, שחקן עם רגל שמאל (אין לנו אחד כזה מלבד מנדי), איזון עם משחק בשטח קטן ויכולת להזיז את הכדור בצורה נכונה ואפקטיבית, עוד יכולת להכניס כדורים לתוך עומק הרחבה. בנוסף הוא גם קשר מטבעו וברגעים שלא הולך הוא לחלוטין יכול לרדת למטה ולנהל משחק. רודריגו ביכולת הנוכחית מעולה, אבל זה עוד ממה שכבר יש על המגרש.

אני חושב שנכון לעכשיו זה השינוי היחיד שצריך לעשות בהרכב. שאר השינוי צריך להגיע עם הזמן, ומשחק ההגנה שלנו צריך להשתנות. אני לא יודע אם זה ה442 שלא עובד לחלוטין וצריך להגן אחרת לגמרי, הטלת יותר אחריות על יותר שחקנים או כל סיבה אחרת. אבל משחק הלחץ וההגנה צריך להשתפר דרסטית. דבר נוסף הוא שהשחקנים צריכים להבין שהשמות שלהם והסמל שיש להם על החולצה לא ינצחו להם את המשחקים, ואף משחק בליגה הזאת הוא לא בדיחה בניגוד למה שהאנגלים חושבים.

שמתם לב שבקבוצות אחרות המאמן מחפה על החסרונות בסגל עם התאמות טקטיות ורק בריאל אנחנו מבקשים לרכוש שחקנים שיחפו על החסרונות של המאמן ? לא יותר פשוט מאמן חדש ? :roll_eyes:

יש להרכב הנוכחי עוד בעיה ברורה שפחות עלתה בינתיים- אין בועטי נייחים טובים. אז נגיד בעיטות חופשיות ישירות פחות קריטי כי אנחנו ממילא לא ממש כובשים מהן בשנים האחרונות, אבל רודריגו מרים קרנות בינוני ומקרנות אנחנו כובשים המון. היה תרגיל חמוד אחרי שמודריץ’ נכנס אבל אי אפשר לבנות על תרגילים בכל קרן.

גולר ממה שאני זוכר מרים קרנות בטכניקה טובה ויכול לעזור בזה.

כלומר אתה טוען שצריך להביא מאמנים שמכרו שחקנים במיליארדים וקנו שחקנים במיליארדים לפי טעמם האישי והגיעו להצלחות סבירות, ונזרוק את המאמן המצליח ביותר בתולדות המועדון שזכה ב2 דאבלים בתוך 3 שנים עם סגל מחורר תוך כדי שהוא מתמודד עם חילופי הדורות של המועדון? נשמע הגיוני סך הכל.

הכל בסדר, צריך רק לתת זמן לפרויקט הזה. קבוצות צריכות זמן כדי להגיע לשיא, אי אפשר לברוח מזה. נעבור חצי עונה - עונה מקרטעים, אבל הפרויקט הזה כאן להרבה שנים. גם בתחילת העונה שעברה קרטענו לא מעט והיינו זקוקים לניסים של ג’וד כדי לנצח משחקים, העונה הסתיימה בסוף עם כל התיארים.