מחזור הפתיחה בליגה ב-2024/25: 1:1 מאכזב מאוד במאיורקה (רודריגו)

לא, אני טוען שצריך להביא מאמן שיודע לאמן במקום המאמן הנוכחי שיודע בעיקר לא לפגוע באגו של השחקנים שלו.

סגל מחורר אולי להבנתך, אני עוד בתחילת העונה שעברה טענתי שיש לנו את הסגל השני הכי טוב בעולם.

לגבי טשואמני- מודה שאני לא ממש מצליח לאכול אותו עד הסוף ולגבש דעה.
מצד אחד אני מבין מאד למה ריאל, ליברפול וקלופ ופאריס נלחמו והסכימו לשלם עליו סכומים כל כך גדולים, הוא שחקן שעל פניו יש לו הכל ומאד שלם.
מהצד השני הוא בסדר גמור בכל התחומים אבל לא ממש יוצא דופן באף תחום- הוא כן שחקן פיזי עם כושר גופני גבוה אבל אין לו את האגרסיביות והדומיננטיות של קאסמירו, הוא בהחלט יודע לקדם את המשחק או לרוץ שטחים אבל הוא לא קרוב להשפעה שיש ללוקה על המשחק ואי אפשר לומר שהוא לא יודע לנהל משחק או לבנות בילד אפ אבל הוא לא וכנראה לעולם לא יוכל לתת את מה שקרוס.
ובאופן כללי זה בסדר כי הוא משהו אחר ואי אפשר למצוא תואם לשחקן שעזב, זה אף פעם לא קורה.
אבל כרגע נוצר מצב שאנחנו משחקים עם שלישייה התקפית וכל יתר הקשרים שלנו חושבים רק קדימה (ואני מת על זה), פדה הוא שחקן שצריך לדהור בשטח, ג’וד חייב להיות בשליש האחרון של המגרש וגם חושב תמיד איך לקדם את המשחק וגם קמאבינגה הוא הרבה יותר שחקן של כאוס מאשר של שקט ורוגע.
זה חייב להגיע מטשאומני כי במצב שנוצר כרגע אין ממש אופציות אחרות, ברמה שעליו תקום ותיפול העונה לדעתי.
אם הוא יצליח לשפר העונה עוד אספקטים במשחק שלו זה יהיה מעולה וחיוני מאד לקבוצה, אם לא אני לא בטוח שהוא יתאים למה שנבנה פה.

קראתי את זה באחת התגובות כאן למשחק.
אחרי מעבר קצר - מסתבר שאתה עצמך זה שכתב את זה :slight_smile: :

תשמע פתחנו את העונה בלי חלוץ בכיר שעזב, בלי השוער הראשון, בלי הבלם הבכיר ולאחר מכן עוד בלם שנפצע. לאורך העונה התמודדנו עם כמות פציעות משמעותיות של ויני, ג’וד, קמא טשואמני רודיגר ומי לא. אם זה לא סגל מחורר אז אני לא יודע מה זה סגל מחורר.
אלה עובדות, שום דבר פה לא נתון להבנתי או פרשנותי.

כן, לקחתי את זה יותר צ’יל מאנצ’לוטי. גם לפני המשחק מול אטלאנטה וגם אתמול הכנתי את עצמי מראש שהקבוצה עלולה שלא לתפקד למשך חלקים מהמשחק, זה חלק מהמחיר של שינויים קריטיים בסגל.

זו לא ממש רוח הדברים שלו. תצפה במסיבת העיתונאים. הוא היה עצבני ואמר שהיה משחק לא טוב, במיוחד בחצי השני. ככה שקשה לטעון שהוא לקח את זה בסבבה

ומה עם להעיר לשחקנים תוך כדי תנועה במקום שבלינגהאם יעשה את זה על האובר השתעשעות בהתקפה? על האין חזרה להגנה? לעזור לקבוצה ולתת מעוף ורוח למשחק עם חילופים בזמן? מעניין את הסבתא שלי שהוא עצבני אחרי המשחק. בזמן המשחק תמיד נרדם. אפשר לתקן ליקויים גם אחרי ניצחון כמו אטאלנטה. זרקנו שתי נקודות לפח. זו לא חוכמה להכניס את חוסלו - וגם זה בזכות הבן שלו - בחצי גמר ליגת האלופות שזו רבע שעה על עונה שלמה. גם במגרשים האלה צריך לפעמים ערך מוסף.

אורליאן טשואמני בעונה השלישית נראה בדיוק כמו בימים הראשונים שלו בלבן ואני חושב שבמועדון שלנו זמן ההסתגלות הוא אחר, זו העונה הזו ודיי. לאדוארדו קמאבינגה גם ליקויים והוא לא מושלם - אבל המשחק שלו חי, בקצב אחר, הוא לוקח סיכונים שזה לא תמיד גרוע, הוא לוקח על עצמו ומנסה, לא צריך “להעיר” אותו.

אגב ברור שמנצ’סטר סיטי מחוברת ושחקני ההתקפה שלה עוזרים בלחץ אבל אתמול קובא היה הקשר האחורי. דה בריינה וברנרדו גם במרכז השדה לרוב והם שחקני התקפה מובהקים. שיחקנו נגד האימפריה מאיורקה שסיימה מקום 15 ולא נגד אתלטיקו מדריד בחוץ.

מפת החום של השחקנים אתמול בחלק הקדמי:

ובתמונה אחת :

העברנו בערך שנתיים בדיון על מי ישחק באגף שמאל, אמבפה או ויני, איך עם שני אלה עוד יהיה מקום לרודריגו, השקענו עשרות או מאות שעות של דיונים רק על הנושא הזה. הפיתרון של אנצ’לוטי? כולם בשמאל. :joy::joy::joy::joy:

אני חושש לפתוח את מפת החום של קורטואה שלא נמצא גם שם הפתעות…

אז זהו, ש…

עוד מעט גם דני יחמוד לצון ויחליף אגפים כדי לקבל כדורים. זה מסתכם בסוף בזה שדון קרלו מעדיף לתת לשחקנים ״לפתור בעצמם״ את הדברים האלה וכמעט לא מתעסק בטקטיקה מהסוג הזה , ולכן השיט שואו של ליטרלי כל הקבוצה בצד אחד.
זאת רק התחלה זה עוד יתאזן יותר אבל כל המחשבה שאנחנו משקיעים בדיונים הטקטיים ובסוף אנצ׳לוטי שולח אותם למגרש עם טפיחה על השכם ויאללה תנו בראש.

מה שכן תארו לכם אמבפה היה דוחק איזה אחת בדקה ה79 היו פה אולי 14 הודעות בתרד הזה, הרווחנו לפחות דיון איכותי.

יותר בכיוון של יאללה תהנו עם איך שזה היה נראה אתמול… וכן זה עוד ישתפר. אנצ’לוטי ידוע בסגנון החופשי שלו, לא חשבתי לרגע שפתאום נראה תבניות התקפה שיעיפו לי את הסכך.

עכשיו כשאני רואה איך במדריד קיבלו את התיקו הזה אני חי אפילו עוד יותר בשלום עם התוצאה הזאת. הפסטיבלים הסתיימו, עכשיו הם קיבלו סטירה הגונה ואפשר יהיה להתחיל לשחק כדורגל.

בכל מקרה זה טוב שקיבלו את הכאפה כמה שיותר מוקדם במקום שייכנסו לאופוריה מיותרת שבדכ מאפיינת אותנו
מבינים עכשיו שהם צריכים לעבוד קשה, שעדיין יש בעיות ולא הכל מושלם, ושצריך לגמור את המשחקים

וכמו שכתבו פה במהלך המשחק - יש המון פוטנציאל והמון איכות וזאת רק ההתחלה, כשהקבוצה תתרגל לשינוי הסגנון ושהחברה בהתקפה יהיו מתואמים יותר זה באמת יכול להיות מפחיד.
ועדיין צריך ליישר את ההגנה

לגבי אנצ’לוטי- אני חושב שדי ברור לכולם שאם לא יקרה משהו חריג אז בסוף העונה קרלו יעזוב (אולי לכדורגל נבחרות) וצ’אבי אלונסו יגיע…

זה נותן לנו גם עוד “עונת מבחן” לאלונסו, לוודא שהוא לא להיט של עונה אחת וגם סיום מכובד לקרלו שהוא אגדת מועדון…