מחזור 21 (הוקדם) - יוצאים לפגרה עם 1:2 יפה על בילבאו בחוץ | צמד לקארים

לקראת בילבאו| הזמן להראות אופי: אחרי האכזבה הגדולה נגד קאדיס, ריאל מדריד תקווה להיפרד מחר (רביעי, 22:30) מ-2021 עם ניצחון במשחק סופר-קשה בסאן ממס נגד האריות ותנסה להסתדר גם בסגל סופר-חסר (אל הנעדרים הרגילים הצטרף אלאבה שחלה בקורונה וכמובן קאסמירו המושעה). זה מה יש ועם זה ננצח? הכל לקראת המשחק - כאן.

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי האכזבה הגדולה עם התיקו המאופס נגד קאדיס דווקא בברנבאו. דברים כאלה יכולים לקרות אך איבוד נקודות נוסף יהיה בעיטה בדלי וייקח אותנו כמה וכמה צעדים לאחור במאבק האליפות, בלי קשר למה שעושה היריבה סביליה נגד ברצלונה. המשחק בסאן ממס סומן מראש כמוקש, אך המצב החמיר עם מכת הקורונה שנחתה על המועדון ולא רק שאף אחד כצפוי, לא חזר - הבעייה העמיקה, בעיקר עם הצטרפותו של דויד אלאבה שאובחן כחיובי (וכך גם איסקו) וכמובן הצהוב החמישי שספג קאסמירו. ריאל מילאה את הסגל שלה בשבעה שחקני קאנטרה (כולל השוערים), ככה זה כשיש 11 נעדרים - הרכב שלם, ועם זה ינסה אנצ’לוטי לנצח לראשונה בקריירה שלו בסאן ממס אחרי תיקו והפסד בפרק א’. “זה משחק קשה מאוד, הקהל מספק אווירה ביתית. יש לנו הרבה נעדרים אבל זו יכולה להיות הזדמנות מצוינת של אחרים להוכיח את איכות הסגל”, קבע המיסטר. ריאל יכולה להתנחם בכך שמאזן החוץ שלה נהדר. היא מעדה רק ב-3:3 נגד לבאנטה בתחילת העונה ובהפסד 2:1 לאספניול.

במשחק כזה צריך להפגין אופי, לנצח בכוח, בציפורניים, בדיוק כמו בשנה שעברה עם השער של נאצ’ו המרגש שישוב למרכז ההגנה. קורטואה קרוב-קרוב לשבור את שיאו האישי בריאל מבחינת אי הספיגה (חמישה משחקים ועוד), וזה אולי יספיק בהנחה שההתקפה הפעם תהיה טובה יותר. זו בהחלט הזדמנות של שחקנים לעשות צעד קדימה. מרכז השדה שלנו יהיה שונה לגמרי. אדוארדו קמאבינגה יתופקד כקשר אחורי, בעמדה בה אמר שהוא מרגיש הכי בנוח - ועליו לשחק באחריות ולהיזהר שלא לספוג צהוב מהיר למשל כפי שקרה לו נגד אוססונה. גם פדה, שאכזב נגד קאדיס (ואולי במשחק הזה יהיו יותר שטחים לרוץ וכך יינצל את המהירות שלו), ישחק לצדו, הבעיה היא שבפעמיים שהם פתחו יחד - הקבוצה רשמה את שני הפסדיה העונה. כמובן שיחד איתם הקישור מקבל עוד פיזיות ומהירות ורוח נעורים ופחות טיקי-טאקה. קרלו אמר ששינוי מערך לא ממש בא בחשבון ואמר: “זו הזדמנות עבור השחקנים שלנו, הם לא רק העתיד אלא גם ההווה. אין לנו שחקן לצד ימין”.

אנצ’לוטי נשאל לא מעט על החזקת הכדור שלנו שלא ממש שווה הרבה - למעלה מ-80% נגד קאדיס, ואמר: “זה עניין של אפקטיביות. שליטה בכדור מביאה לכך שתשלוט בקצב המשחק אבל לא יותר מזה. זו חייבת להיות החזקת כדור אפקטיבית ומסוכנת”. המאמן דרש יותר איכות בחלק האחרון של המגרש וזה לא סוד ששחקני ההתקפה היו הרחק משיאם. האם ויניסיוס עייף? לדבריו, לא. “נכון, הוא פתח בהרכב 21 פעמים ברציפות וזו תהיה הפעם ה-22”, אמר בחיוך. “הוא בעל מוטיבצייה מיוחדת וחשוב לנו, אנחנו זקוקים לאנרגיה שלו”. בנזמה יפגוש את היריבה מולה כבש ממש לא מזמן ויש לו נגדה כבר 15 שערים - יותר מאשר נגד כל יריבה אחרת. מה שכן, בסאן ממס הוא לא כבש מאז 2016/17. בנזמה ימשיך במרדף אחר הפיצ’יצ’י וריאל זקוקה לו בשיאו. בשלב הזה בעונה שעברה היו לו חמישה שערים פחות (שמונה).

אדן הזאר צפוי לפתוח שוב בפעם השנייה בהרכב, רצף שהיה לו בתחילת העונה. הוא השתפר במחצית השנייה אך זה עדיין לא מספיק. ייתכן וקרלו חשב לשחק עם לוקאס בצד ימין (הגליסאני הציג משחק נרפה מאוד בראשון) אך ההיעדרות של אלאבה ש"מושכת" את נאצ’ו לאמצע - משנה את התוכניות. מערך עם לוקה יוביץ’ כחלוץ שני היה יכול להפתיע את היריבה אך זה לא על הפרק. “אני חייב לראות איך הוא לאחר ששיחק 90 דקות, נראה באימון”, אמר קרלו במסיבת העיתונאים בשעות הצהריים והודה שבצד ימין לא היה לו נוח. “זה נכון שהוא רוצה לשחק מאחורי החלוץ וחשוב לי שיהיה לו נוח”. על הספסל ממתינים בין היתר פטר שזומן כבר במשחק הקודם, אריבאס שבולט בקסטיליה וגם רפא מיר שחקן ההגנה. אנצ’לוטי אמר שאיסקו לא שיחק עד עתה משום שהקבוצה רצה ומנצחת ולכן הרבה שחקנים ‘סובלים’. הוא התייחס גם למודריץ’ והקורונה ואמר: “אנחנו צריכים יותר בהירות בנושאה הזה”. בכל מקרה הקרואטי לא יהיה על המגרש מחר. אנחנו רוצים, גם בלעדיו - ‘בהירות’ בפסגת הטבלה ולסיים את החצי הראשון (19 משחקים, בערך, גם אם בילבאו חזרה פעמיים) - בעמדה נוחה במירוץ לאליפות.

Benzema se lamenta ante el cadista Akapo.

זמן לגלות אופי. בנזמה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, נאצ’ו פרננדס, אדר מיליטאו, פרלאן מנדי| אדוארדו קמאבינגה, טוני קרוס, פדה ואלוורדה| אדן הזאר, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב בילבאו?

אתלטיק בילבאו, היריבה אותה פגשנו רק לפני שלושה שבועות – עשתה לנו עבודה קשה מאוד והפעם זה יהיה קשה יותר. היא קבוצת אמצע טבלה קלאסית, במלוא מובן המילה. כפי שאמרנו – אגוז קשה לפיצוח אך חסרת יציבות. האריות שמדורגים במקום העשירי ומיעטו להשתחל למעלה מכך העונה - קטעו את המשבר ורצף שמונת משחקי הליגה ללא ניצחון עם 2:3 מהנה על בטיס החזקה בסאן ממס. גם הפעם זה הלך קשה, ואחרי צמד של אינייאקי וויליאמס שסוף-סוף התפוצץ וסיפק מספרים (חמישה שערים העונה ב-18 הופעות – לא החמיץ אף משחק) – הקבוצה הייתה זקוקה לשער ניצחון דרמטי של אוסקר דה מרקוס בדקה ה-89. “בילבאו בטירוף אחרי שהסירה את כל הרעות החולות. היא לא פחדה והלכה על הניצחון ולכן השיגה את הנקודות בצדק”, נכתב במארקה. מרסליניו מבסוט, אהב את הדרמה. “אם הייתי צריך לכתוב תסריט על ניצחון – זה היה בדיוק ככה!”. בכל מקרה, המשימה הבאה עבור בילבאו תהיה קשה – גם אצלה הכתה הקורונה.

הבלם איניגו מרטינס שלא שיחק נגדנו גם בתחילת החודש, חוזר מזל משווע האמת - ייעדר משום שאובחן כחיובי וכך גם השוער הבכיר אונאי סימון. ז’ולן אגירזאבלה בן ה-20 הפך השנה למחליפו. הבאסקי כבר פתח במהלך הניצחון האחרון ורשם עוד שתי הופעות טובות בתחילת העונה בהן ספג שער בודד. “הגעתי לכאן בגיל 17 ועשיתי את הכל כדי לספק ביצועים מיטביים. אמשיך לעבוד קשה, זו הדרך שלי. אני מאוד שמח מהמשחקים ששיחקתי ומה שקרה עד עכשיו - ורוצה עוד. ריאל קבוצה מצוינת ומייצרת הרבה מצבים, זה יהיה משחק מלחיץ אבל עליי לשדר רוגע וביטחון ולהיות אמיץ במשחק האוויר ועם הרגל”, אמר. “אני בטוח בעצמי ונעזר במאמן ובחברים. כבר מקדם העונה קיבלתי ביטחון”.

גם הבלם אונאי נונייס לא כשיר במאת האחוזים (אם כי לגביו קיימת אופטימיות) והקבוצה במתח לקראת האימון המסכם כך שהמאמן מרסליניו יצטרך לאלתר. מיקל בלאנזיאגה יכול לשחק כבלם ואז איניגו לקווה, המגן הימני שהוא שיאן הדקות של הקבוצה העונה - יתופקד בצד שמאל. גם בלם קבוצת המילואים, פארדס. במרכז השדה נראה קצת שינויים - דני גארסיה יחזור לאחר השעייה איקר מוניאין סובל מעייפות אך סביר שיפתח. אויחאן סאנסט שעלה מהספסל ורשם משחק אדיר עם שני בישולים – ישתלט על חולצת ההרכב – כך ייעשה לאיש, במקום של וויליאמס הצעיר. גם השוער השלישי חוקין אסקייטה חלה בקורונה והחלוץ המחליף אלכס ברנגר. קשה להגיד שהסאן ממס הוא מבצר, ככה זה עם מאזן של 4-2-3. מצד אחד ניצחון על ויאריאל ותיקו עם ברצלונה, מצד שני היא נכנעה לסביליה והפסידה גם לראיו ולקאדיס. בכל מקרה, בבילבאו כבר לא יכולים לחכות למשחק מחר. עם אותו מרסליניו הקבוצה ניצחה את ריאל בסופרקופה וזכתה בתואר על חשבון ברצלונה אך זה היה כמובן ללא קהל.

“השחקנים בטירוף, הם מדברים איתי הרבה ואומרים לי שזה משחק שונה”, פתח מרסליניו. “אני משוכנע שאם נהיה ביום טוב, ויותר יעילים מאשר בברנבאו – נוכל לנצח. אני יודע שנסבול עד רגע האחרון”. המאמן משוכנע שאם הקבוצה הייתה משווה נגד סביליה, נקודה לה הייתה ראויה – המומנטום היה מתחיל כבר אז. המאמן הגן על אינייאקי – “הוא לא החלוץ הטוב בעולם כעת וקודם לכן לא היה חסר תועלת. אם הוא יגיע לעשרה-12 שערים זה יהיה טוב”. הוא מבטיח שבילבאו תפעיל לחץ כבד על הכדור, כבר לצד קורטואה, ומקווה שהקבוצה תשמור על שער נקי (זה קרה שבע פעמים העונה) ונזכיר שוב כי יש לה הגנה חזקה. לו היה יכול לבחור הוא אמר שהיה מעדיף שבנזמה ו-ויניסיוס ייעדרו. “נכון שקאסמירו ומודריץ’ לא ישחקו ואין הרבה כמוהם, אבל קמאבינגה ופדה מציגים משהו אחר”. “אנחנו מוכנים להכל. אנחנו משחקים בבית!”, סיכם.

מרסליניו, מוניאין ואינייאקי. בילבאו מוכנה

אתלטיק בילבאו – הרכב משוער: ז’ולן אגירזאבלה| אוסקר דה מרקוס, ייראי אלברס, מיקל בלאנזיאגה, לקווה| דני גארסיה, ונסדור, איקר מוניאין, אויחאן סאנסט | אינייאקי וויליאמס וראול גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר:

למרות שני הפסדים בלבד ב-15 השנים האחרונות וצמצום המאזן השלילי במידה ניכרת – לריאל מדריד עדיין יש יותר הפסדים מאשר ניצחונות בסאן ממס של אתלטיק בילבאו, מגרש בו אנחנו מתקשים מסורתית. בשנות ה-40 וה-70 זה היה מגרש שכמעט בלתי אפשרי לנצח בו עבורנו. בכל מקרה, נתרכז בחיובי. בשנה שעברה במחזור ה-37, כשמאבק האליפות היה בשיאו נגד אתלטיקו מדריד- נאצ’ו הדחק מכל הלב שער מרגש והביא את ה-0:1 הקטן-גדול שנשמר עד הסיום אלא שהקולצ’ונרוס כבשו והגיעו למחזור הסיום כשהכל תלוי בהם. גם בעונת האליפות האחרונה זה היה קשה, 0:1 על הקשקש עם פנדל של הקפטן ראמוס. ארבעת הניצחונות האחרונים של ריאל היו בהפרש של שער. ב-2015/16 צמד של בנזמה סידר את שלוש הנקודות (1:2) ובעונת הדאבל היה זה קאסמירו שהביא את הנקודות עם אותה התוצאה. איבוד הנקודות הראשון של לופטגי הגיע עם 1:1 בסאן ממס כשאיסקו הבקיע לנו.

Athletic Bilbao 0-1 Real Madrid: Match Report | La Liga

המאזן ב-90 המשחקים בהם בילבאו היא המארחת? 33 ניצחונות לריאל (37%), 19 תוצאות תיקו (21%) ו-38 ניצחונות לבילבאו (42%), יחס שערים 131:141 לטובת האריות. כאמור, מאז אמצע שנות ה-2000 המגמה שונה לגמרי. 0:2 עם לופז קארו על הקווים ב-2005-06 (זידאן בישל לרוביניו, זוכרים?) הוציא את ריאל לדרך חדשה. בעונת הקאפלו זו הייתה חגיגה עם צמד של רוד, אחד של ראמוס וגוטי בהקפצה מרגשת, וגם ב-2008-09 היה נחמד עם 2:5 מרגש – ניצחון רביעי ברציפות במגרש הזה – שיא של ריאל. הונטלאר פעמיים, אבל את החגיגה פתח רובן בשער שמאל אופייני – צד ימין, חיתוך לאמצע ופצצה בשמאל. אי אפשר לשכוח שאת האליפות המדהימה שלה ב-2011-12, אליפות המאה נקודות ו-121 שערי זכות, אליפות השיאים – חגגה ריאל ‘על הפרצוף’ של בילבאו בשניים במאי 2012, במשחק שבמקור ה יה אמור להיערך במחזור ה-20. היגואין כבש ראשון בסיבוב, אוזיל הכפיל וכריסטיאנו קבע את תוצאת הסיום. למעשה לריאל היו שלושה 0:3ים ברציפות עם מוריניו. אנצ’לוטי דווקא לא הצליח לנצח במגרש הזה. 1:1 מאכזב בעונת הדסימה כשכריסטיאנו הורחק והפסד 1:0 מזעזע, האחרון שלנו במגרש הזה – בעונת 2014-15 כשרגע לפני הקלאסיקו ריאל איבדה את הפסגה – אדוריץ’ הבקיע.

בחמשת המשחקים הראשונים של שנות ה-2000 זה היה הסיוט של ריאל. הפסד 1:0 בעונת האליפות 2001, הפסד 2:1 ב-2002, תבוסה 4:2 לדל הורנו וחבריו בעונת הקיירוש (ריאל מחקה פיגור כפול אך כשלה בהמשך) ו-2:1 בעונת 2004-05 כששער יפה של ראול לא הספיק. הניצחון הכי גדול של ריאל במגרש הזה היה דווקא בעונת 1995-96 החלשה, איזה מוזר – 0:5 אדיר עם דל בוסקה “המורה המחליף” על הקווים כמאמן זמני. זאמורנו כבש ראשון ובמחצית התוצאה הייתה רק 0:1. אחריו הבקיעו ראול, לאודרופ (צמד) ומיצ’ל. בשנות ה-70 רשמה ריאל שבעה הפסדים ברציפות במגרש הזה והייתה גם תבוסה קשה ב-1969-70. אותה מאניטה שהזכרנו קודם לחיוב הייתה הפעם השנייה בלבד בה ריאל כבשה חמישייה בבילבאו – הראשונה הייתה איי שם ב-1950-51, פהיניו הבקיע צמד בדרך ל-2:5. נסיים עם מאזן כל המשחקים בליגה (181) – ריאל מובילה 51:94 בניצחונות. בכל המסגרות נערכו לא פחות מ-237 משחקים וריאל מוליכה 75:118 בניצחונות. בגביע היו לא פחות מ-55 משחקים, אלא שהשתיים לא נפגשו מאז 2005-06.

כותרות העיתונים לקראת המשחק הערב נגד בילבאו:

image

שער המארקה: “וריאל מדריד היא…אלופת החורף”, נכתב במוקד כאשר סביליה לא הצליחה לעשות צעד קדימה וסיימה ב-1:1 בפיחואן נגד ברצלונה| על המשחק שלנו, למטה באמצע-ימין: “אלאבה ואיסקו מצטרפים לרשימת הנעדרים” נכתב על ‘משחק הקורונה – 11 נעדרים’"| כאמור, ריאל מדריד סיימה כאלופת החורף. ב-24 מ-35 הפעמים בהן זה קרה (69%) היא גם זכתה באליפות בתום העונה. עם אנצ’לוטי בעונת 2014/15 זה לא ממש הצליח. בעידן שלוש הנקודות לניצחון, 19 מ-26 הקבוצות (73%) שסיימו כאלופות החורף גם חגגו עם התואר בתום העונה. לאחר התיקו בין סביליה לברצלונה אתמול (1:1), הפער בין ריאל לקבוצה מאנדלוסיה נשאר חמש נקודות כפי שהיה לפני המחזור.

בפריויו למשחק הכותרת היא: “מי יכולה להציל את עצמה?” – הנעדרים הרבים מסמים את המשחק המכריע. שתי הקבוצות בודקות את איכות הסגל במשחק בסאן ממס. ריאל יכולה להרחיב את היתרון שלה. “הקבוצות שחולקות היסטוריה ארוכה, מאז המפגש הראשון ב-1903 – מעולם לא שיחקו זו נגד זו במצב כזה, כשגם הזכירון מאותו 0:1 של בנזמה טרי בזיכרון”. בפריויו הזכירו את הכישלונות של אנצ’לוטי בסאן ממס ולפי ההערכות הוא גם יעבור ל-4-4-2 עם פדה בכנף ימין ואנטוניו בלאנקו באמצע – כלומר בלי הזאר.

שער ה-AS: על רקע תמונה של אנצ’לוטי מודאג נכתב: “איום…ובמסגרת” – לריאל יש הזדמנות לחזור ולפתוח שוב פער על אף שהיא מגיעה מצומצמת מאוד לסאן ממס| שמונה נעדרים אצל המארחת ו-11 בריאל, כשאלאבה ואיסקו הם הקורבנות האחרונים למכת הקורונה.

בפריויו למשחק נכתב: “חצי בילבאו – חצי מדריד” – "הקורונה מעוותת את המשחק – שמונה משחקני בילבאו ייעדרו ו-11 בלבן כשאלאבה ואיסקו האחרונים ‘ליפול’. עוד נכתב כי עם שלישיית הקישור הרגילה קאסמירו-קרוס-מודריץ’ – ריאל ניצחה בכל משחקיה והיום שניהם חסרים. האירוניה היא שהמשחק הראשון נגד בילבאו נדחה בגלל מוקדמות המונדיאל מחשש שוויניסיוס, מיליטאו ופדה ייעדרו מהמשחק בברנבאו. כיום עם מכת הקורונה אין מה לעשות. על בילבאו נכתב כי אוהדיה מתרגשים אחרי הצמד של אינייאקי במחזור הקודם – מה שלא קרה שנתיים. היא תגיע ללא שחקני הנבחרת שלה. "מדריד מצומצמת יותר. חמישה מתוך 11 הקבועים של אנצ’לוטי נעלמו. היום אין לו את האמצע הטוב בעולם – איתו ריאל ניצחה בכל 11 משחקיה עם מאזן 5:28. הרכבים משוערים? הזאר בימין שוב.

בטור דעה, פדריק הרמל מתייחס לקמאבינגה: “קצת שכחנו ממנו, הוא כבר לא נוכח במדריד של אנצ’לוטי שהודה בזה בעצמו. המשחק הזה מגיע בתזמון מצוין עבורו”. הוא טוען שאסור להטיל ספק בהחתמתו והאם הוא מוכן לשחק כבר עכשיו. הוא כתב שדווקא ההתחלה הנהדרת שלו עם השער המקרי ולאחר מכן בישול חכם נגד אינטר – השכיחו שהוא רק בן 19 ולראשונה נמצא במועדון הגדול בעולם. “הוא עדיין לומד. אנצ’לוטי הוותיק ראה כבר הרבה כישלונות של צעירים מבטיחים והוא יודע היטב כיצד לנהל את צעדיו הראשונים של הצרפתי”.

ב-AS כבר הזכירו שאנצ’לוטי סבל בסאן ממס. בעונת 2013/14 חסה כבש מבישול של רונאלדו אלא שהפורטוגלי הורחק ובין לבין איבאי גומס השווה בשער נהדר. ריאל שהייתה שלישית ובפיגור נקודה, יכלה ללחוץ על צמד המוליכות אך בתום ה-1:1 הזה ראתה את ברצלונה ואתלטיקו בורחת לשלוש יתרון. בעונת 2014-15, ריאל הוליכה ביתרון ארבע נקודות על פני ברצלונה לאחר 24 מחזורים (60 לריאל, 56 לבארסה). ריאל סיימה ב-1:1 ביתי מאכזב נגד ויאריאל והפער צומק לשתי נקודות, ולאחר מכן הפסידה 1:0 לבילבאו מגניחה של אדוריץ’ במשחק נרפה בלי מצבים למעט ניסיון הבקעה ערמומי של בייל מהחצי. בארסה מצידה ניצחה 1:6 את ראיו וייקאנו. לפני הקלאסיקו ריאל איבדה את הפסגה ולא חזרה לשם.

החדשות מהפיחואן אתמול היו טובות אבל עזבו, גם אם זה מרגיע - אני רוצה להתמקד בקבוצה שלי. זוכרים את ה-0:1 הקשה והמרגש של נאצ’ו בעונה שעברה? חותם על אחד כזה היום בעיניים עצומות גם. היה קשה נגד בילבאו בברנבאו והערב עם הקהל שלהם - יהיה קשה פי כמה, ובהרכב חלש. רק לפני עשרה ימים זה היה הסגל שלנו. רוצה לראות את הקבוצה מפגינה חוסן מנטאלי ויסלח לי אלי גוטמן שגנבתי לו את הפאטנט ועושה צעד גדול אל עבר הכתר - ניצחון כמו באליפות הקורונה. עם איזה פנדל (לא שורקים לנו כמעט) או מצב נייח רק חבל שאין מי שיבקיע במחשבה שנייה כי קאסמירו שהיה שווה כמה נקודות אשתקד - לא משחק. אני זוכר היטב את התסכול בפרק א’ עם אנצ’לוטי בעיקר ב-2014/15 איך המקום הראשון ברח תוך שני מחזורים ועוד לפני הקלאסיקו.

הייתי אומר שאנצ’לוטי צריך להפתיע ולהעז יותר נגד היריבות שמחנות את האוטובוס, בילבאו היא פחות כזו אלא קבוצה שגם תצא קדימה פה ושם עם המהירות המסחררת של אינייאקי. אז היום קשה לצפות להפתעה בסגל הזה אבל אולי צריך לחשוב על יוביץ’ ובנזמה כבר מההתחלה, משהו שהיריבה לא תצפה לו. בנזמה גם ככה בכושר רע ויוצא החוצה הרבה מהרחבה, הוא חצי שחקן יוצר ויוביץ’ יותר יתמקד בלהטריד את הבלמים של היריבה. אין אפשרויות אז נלך שוב עם הזאר ולא נצפה לכלום. כשאנצ’לוטי אומר שוויניסיוס לא עייף הוא פשוט עיוור.
הקישור היום יהיה שונה משמעותית ממה שהכרנו, יש הרבה יותר אתלטיות ומהירות (פדה - זה המשחק שלך! תטוס קדימה! מצפה שייקח על עצמו גם בהגנה, גם בהתקפה, גם באמצע וגם בימין) אבל אני לא רואה מי יכול לעשות את הפעולה המבריקה אצלנו ביחס לכושר של שני שחקני ההתקפה והעדר אופציות על הספסל. כנראה יהיו אינסוף הגבהות לרחבה מצד לוקאס ואסקס. הכי זקן שלי (גיל 29 כבר, אמרנו, כן?) - אבל שיהיו בריאים עם ה-22:30 הזה, מה כואב להם לשחק ב-21:00? כמו שאבא שלי שהתחיל לראות משחקים בגללי כבר לפני כמה שנים, תמיד אומר - “דור - תתקשר לפלורנטינו, תסדר את זה”.

לא חושב שננצח הערב. בספק אם נחזור אפילו עם נקודה. אבל זה לא קריטי מבחינתי. פתחנו פער בצמרת וזה בדיוק משחק שאפשר לאבד בו נקודות בדיעבד. סאן מאמס, חצי סגל לא זמין, אחרי ריצה מטורפת. גם בילבאו האלה, מצאו להם זמן להתאפס, בדיוק מולנו. סביליה לא נראית טוב כבר מספר משחקים ברציפות וזה עניין של זמן עד שהם יתחילו לאבד נקודות בקצב הזה. אני יותר רגוע שאתלטי כבר מחוץ לתמונה, אחרת לא הייתי אומר את אותם הדברים.

ניצחון הערב יהיה כל כך מתוק בשבילי. לא רוצה רמונטדה מטורפת או גוליאדה, 1-0 קטן וזהו. 3 נקודות שאני לא בניתי עליהן.

מבחינתי שננצח 1:0 משער עצמי שהשופט כובש בדקה ה 95.
מה שחשוב היום זה 3 הנקודות ושום דבר אחר.

משום מה אני מאמין בהרכב הזה, מאמין שיהיה ניצחון משכנע, קישור מהיר ודינמי עם קרוס כבאלאנס.
בנזמה עם כמה ימי אימונים והזאר שהתעורר מחצית שנייה משחק שעבר בתקווה שיכנס יותר למרכז וישאר פחות בצד.

3-1 לנו

זה יישמע מעט מצחיק אבל אני מרגיש שאם כבר פציעות אז לפחות רק שחקנים לא חשובים או שחקנים עם מחליפים טובים נעדרים מהמשחק.
אין איזה שחקן שמשחק שאני ממש מתבאס עליו מצד אחד, ומצד שני השחקנים שלהם אין תחליף נשארו (בנזמה, ויניסיוס, קורטואה).

לא יודע, נאצו זה בעייתי בעיניי ובטוח שנרגיש בחיסרון של קרבאחל כשלוקאס ישחק. מודריץ בעונת שיא, חבל שהוא לא יכול לשחק בגלל בגלל שוני מטומטם בחוקי הקורונה בין ערים באותה מדינה.
בכל מקרה, אתמול במקרה צדקתי עם ההימור אז נקווה להמשיך את הרצף 2-1 לריאל.

כל כך חבל על הגול המיותר הזה,יכולנו לגמור את המשחק במחצית.
קמאבינגה ונאצ׳ו כנראה הסתנוורו מהצמד המהיר של קארים ופשוט חלמו בסגירה.
לזכות הצרפתי ייאמר שהוא השתפר בהמשך,בניגוד לפדה שעד עכשיו מאכזב מאוד.
הזאר יכל לגמור את המשחק,חוסר ביטחון משווע,לפחות מהירות עדיין יש לו.

הזאר בגיל 30 צריך ללמוד תפקיד חדש (ווינגר ימין). אני לא מאמין שאני באמת אומר את זה על השחקן הטוב בפרמייר ליג ב-5 שנים האחרונות שלו שם. אז אני מעדיף פשוט מעדיף לפרגן לליל על זה שהם לימדו אותו כל כך טוב את התפקיד של הווינגר עם הרגל ההפוכה למרות שאנחנו אלה שמשלמים את המחיר.
בנוגע למחצית, מחצית טובה שלנו אבל מורגש רפיון בכל חלקי המגרש, עם טיפה רצינות היינו מסיימים עם 4 ובלי לחטוף גול (כן נאצו הכוונה אלייך, לא יכול להיות ששחקן יתקדם עם הכדור על קו ה-16 ואתה לא תצא ללחוץ אותו).
האזר כמו שאמרתי לומד תפקיד חדש, ויני לא קשור ונאצו הרבה לב מעט שכל.
עדיין עומד על ההימור שלי.
נ.ב- אבי נימני אליל נעוריי, אבל אני שוקל ללמוד מ"איך פגשתי את אמא" ולשחק משחק שתייה על צמד המילים “פיזי אגרסיבי”, אבל רוב הסיכויים שאני ייצטרך מכון גמילה אחרי זה.

שבע דקות בגן עדן| התלוננתי על השעה המאוחרת של המשחק אבל הייתי מוכן בכיף לראות עוד מחצית. איזו אווירה במגרש, איזה קצב שכל כך לא אופייני לליגה הספרדית, הכל בסדר על אף מחצית שנייה מבזה עד לתוספת הזמן. ככה יוצאים לפגרה, ככה מסיימים סיבוב (בערך, לפי הספירה מדובר ב-19 משחקים) - סיבוב שעלה על הציפיות - וככה גם נאמר בהמשך - ככה לוקחים אליפות. איזו פתיחה הייתה למשחק, היינו כחולמים, כל כך שונה מהשעמום נגד קאדיס. גם אתם ניסיתם להיזכר מתי ריאל עלתה ל-0:2 כל כך מהיר ולא הצלחתם? אתם לא לבד. זה לא קרה מאז 1994!

איזה כיף לראות את הקבוצה פותחת ככה משחק, חבל שזה לא קורה בברנבאו נגד כל מיני יריבות כמו קאדיס. כמובן שהשערים המהירים שינו את התוכניות של בילבאו אבל לא היה לה סיכוי נגד ‘המשחק הרץ’ והמהיר שלנו. קמאבינגה עם כמה פעולות טובות של קשר אחורי והמון שקט נפשי - וכנראה טוב מקאסמירו של העונה (על אף איבוד כדור נוראי), גם פדה סילון. מעבר אליהם היו על המגרש ויניסיוס, לוקאס, מנדי, הזאר שהוא חצי כוח – חצי קבוצה אתלטית ומהירה, ככה זה הכדורגל המודרני. הרי קאסמירו שבדרך כלל משחק הוא מאוד איטי ולוקה גאון אבל לא מהיר כבר. פדה לא היה טוב אבל אני מדבר באופן כללי על המהירות ועד כמה חשוב שיהיו שחקנים מהירים בהרכב, זה עולם אחר. היה משחק מאוד שונה היום.

בנזמה אוהב את בילבאו, אני כותב את זה לפני כל משחק. היריבה נגדה כבש הכי הרבה – 17 שערים (כמו כריסטיאנו), הגיע ל-400 שערים בקריירה ועשה זאת בסטייל עם הבעיטה המסובבת הנפלאה הזו – Que Golazo - באמת וואו. אהבתי גם את השער השני – בנגיעה אחת, מהר, בלי לחכות יותר מדי.
גם הזאר היה יכול לכבוש אבל זה הזאר שלנו, לא הזאר של צ’לסי. לא היה לי ספק גם אחרי שעבר את הבלם בקלילות – שזה לא ייגמר בגול. איזו החלטה רעה של חוסר ביטחון. הרי הוא חייב את השער הזה… והיה יכול לגמור את המשחק ולחסוך התקפי לב מיותרים.

לא אהבתי את המשחק של ויניסיוס שהתעסק בשטויות וכידרר לעתים יפה אבל בלי תאכלס, הערב הרגיש לי שזה השחקן של העונה שעברה. מילא הוא מכדרר, אבל מנדי? השחקן הכי טיפש כביכול והכי חסר טכניקה, למעט אולי תרגיל אחד, אולי בכלל על כר הדשא? למה? תמסור ותרוץ לעומק, זה לא מסובך. הלכנו יותר מדי לאחור במחצית והזאר לא מחובר לשאר החברים שלו. אבל נסיים בטוב - מיליטאו תופס פיקוד, לוקאס עם הרבה השקעה, קורטואה מרשים וגם שבר את שיא האי ספיגה שלו, גם אם רק בשלוש דקות. כבר סופרים את הדקות עד לחזרה מהפגרה ב-2.1 נגד חטאפה. האללה מדריד!

בדקה ה7 תהיתי איך יכול להיות שהולך לנו כל כך קל, ואז חזרנו למציאות. היה צפוי שבילבאו תלחץ אותנו, לשמחתינו הם לא הצליחו לייצר מצבים.

ניצחון של אופי. אם גם בסאן מאמס בלי חצי סגל הוצאנו נקודות, אני לא יודע איפה כן יעצרו אותנו. לדעתי אפשר להתחיל לקרר את השמפניות.

קמאבינגה יהיה מפלצת כדורגל. הרבה רגעי עונג נחווה ממנו.

השער הראשון של בנזמה עשה לי פלשבק לשער הזה:

סה"כ עם כל החיסורים העמדנו הרכב ראוי מאוד, כשמדברים על רוטציות נקודתיות שצריך לעשות מדי פעם זה בדיוק סוג ההרכב שצריך לעלות.

דרך אגב , ממתי ולמה הוקדם המשחק?

אני חושב שמגיעות לקבוצה יותר מחמאות, בפרט למשחק אתמול ובכלל לחצי עונה הזו.
הייתי מאוד סקפטי לגבי המינוי של אנצ׳לוטי, ובסופו של דבר בלי אף חיזוק משמעותי הצגנו את אחת מחצאי העונות הטובות ויציבות שאני זוכר. נצחנו כל מפגש גדול, והמעידות הגיעו בעיקר עקב חוסר מזל (קדיס, שריף) ולא עקב חוסר יכולת.
כמובן שיש סיכוי גדול שנסריח את החצי השני של העונה, שיספיק/לא יספיק לאליפות ונודח בשמינית. בינתיים אנחנו משחקים מעולה.

אתמול עם 11 (!!) נעדרים באחד המגרשים הקשים בספרד שיחקנו כדורגל טוב, וזה ממש לא מובן מאליו.
משחק ההתקפה שלנו חכם ומסודר (בתור מעריץ של זידאן כמאמן, מישהו מתגעגע להרמות הסתמיות מהאגפים?), וההגנה שלנו ברמה גבוהה. הופתעתי לראות שבילבאו, במשחק סה״כ חיובי וטוב, מתקשה לייצר מצבים למרות החיסורים של אלאבה, קרבחל, וקסמירו. זה אומר הכל.

קמבינגה all over the place לטובה ולרעה. יש לו עוד המון מה ללמוד ולהשתפר, אבל הפוטנציאל שלו כל כך גבוה עד שכבר עכשיו הוא מצליח לתת משחק טוב, בעמדה זרה (הדורשת הכי הרבה נסיון על המגרש) מול קבוצה לוחצת וקשוחה. נכון שהוא עשה לי כמה התקפי לב, אבל בסוף הצליח לחפר על חוסר הנסיון עם האתלטיות. השתכנעתי ממנו כמחליף ראשון לקסמירו, אם כי אעדיף אותו בעמדה היותר קדמית.

ויניסיוס עם מגמת שיפור שמזכיר גרף של מניה מעולה. היה לא טוב אתמול, אבל ה״לא טוב״ של היום הוא כבר הרבה יותר טוב מה״לא טוב״ של לפני 3 חודשים, ובטח של לפני שנה.

היה מרגש מאוד לראות את הקהל העוין בסאן ממס נותן כבוד לבנזמה. נדיר ביותר.

כל מה שאמרת נכון רק חסרה לי כוכבית קטנה, ולראייה גם ההפסד של אתלטיקו מדריד אתמול: הליגה פח. בעונה שעברה עוד היה אפשר להחשיב את ברצלונה למשל כמועמדת לאליפות על אף אינסוף המגרעות שלה ומאמן לא מספיק טוב - והחיים בלי ליאו מסי שונים לגמרי. התואר העונה יהיה פיצוי חלקי על אובדן התואר הן ב-2013/14 והן ב-2014/15.

הנה מה שפרסמתי לאחר ‘סיום הסיבוב’ (19 משחקים, בכל זאת) אתמול, שים לב לפערים ו\או כמה היה קשה לזכות באליפות בעבר:

ריאל מדריד סיימה את הסיבוב הראשון בליגה (בערך, הרי פגשנו פעמיים את בילבאו אבל זה 19 משחקים בספירה כמובן) עם 46 נקודות – מאזן של 14 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו והפסד בודד.

1. ריאל מדריד - 46 נקודות
  2. סביליה - 38 נקודות (משחק חסר)
  3. בטיס - 33 נקודות (משחק חסר)
  4. אתלטיקו מדריד - 29 נקודות (משחק חסר)
  5. ברצלונה - 28 נקודות (משחק חסר)

מבחינת הנקודות שתי העונות הקודמות עם אנצ’לוטי היו טובות יותר. מבחינת ההפסדים הרי שכך היה גם בעונת האליפות עם זידאן ב-2020. אפילו בעונת האליפות עם המאה נקודות היו לנו שני הפסדים, וכנ"ל עונת הדאבל עם זידאן (43 נקודות). ובקיצור, הנה המספרים:
2020-21: 40 נקודות – מאזן 12-4-3, יחס שערים 15:32
2019-20: 40 נקודות – מאזן 11-7-1, יחס שערים 12:36
2018-19: 33 נקודות – מאזן 10-3-6, יחס שערים 24:28
2017-18: 35 נקודות – מאזן 10-5-4, יחס שערים 18:35
2016-17: 43 נקודות – מאזן 13-4-2, יחס שערים 19:49
2015-16: 40 נקודות – מאזן 12-4-3, יחס שערים 18:52
2014-15: 48 נקודות – מאזן 16-0-3, יחס שערים 16:64
2013-14: 47 נקודות – מאזן 15-2-2, יחס שערים 21:53
2012-13: 37 נקודות – מאזן 11-4-4, יחס שערים 20:45
2011-12: 49 נקודות – מאזן 16-1-2, יחס שערים 18:67
2010-11: 48 נקודות – מאזן 15-3-1, יחס שערים 17:47

אני באמת נהנה מכדורגל העונה ואין ספק שהגישה של אנצ’לוטי שונה מזידאן אבל קצת עצוב לי לגבי זידאן שכאילו מצטייר “ברחוב”, נקרא לזה ככה (בחלק מכלי התקשורת, בטוקבקים של אוהדים ילדותיים בפייסבוק - פה למשל השיח ברמה גבוהה ומחובר למציאות) כאיש הרע ואיך הוא לעזאזל החמיץ את האליפות אשתקד וכאילו אנצ’לוטי מאמן שלוש דרגות ממנו כי זה לא נכון.

יכול להיות שאתה צודק דור, אבל לטעמי אין טעם לשפוט חצאי עונות על פי הישגים.
כדורגל אפשר למדוד או על פי תארים (אמפירית), או על פי יכולת (כמתבונן סובייקטיבי).
כרגע אין לנו עדיין יכולת למדוד את העונה על פי תארים.

קשה להשוות בין חוזקה של הליגה היום לעומת לפני 5 שנים, הדבר היחיד שאני יודע זה שבטיס קבוצה טובה (נצחון חוץ), סבייה קבוצה טובה (נצחון), אינטר קבוצה טובה(2 נצחונות), שחטאר קבוצה טובה (2 נצחונות כולל 5-0 בחוץ), אתלטי קבוצה טובה (נצחון), ברצלונה קבוצה סבירה (נצחון חוץ), ראיו קבוצה סבירה (נצחון) בילבאו קבוצה סבירה (נצחון חוץ עם 11 חיסורים).

זה מספיק לי כדי לקבוע שזו הייתה חצי עונה לא פחות טובה מ2015 (עונה שהסתיימה נוראית), 2017 ו2012. בכל השנים האלו היינו עם סגל חזק בהרבה מהיום על הנייר, ועם ציפיות גבוהות יותר. ולכן מגיע לשחקנים ולאנצ׳לוטי כל הכבוד.

מאוד מקווה, כי כרגע אני בעיקר חווה ממנו התקפי לב.

• באמת שהעיקר ה-3 נקודות. מסיימים חודש חלומי אחרי עומס משחקים לא נורמלי.
  • זה היה הרכב מאוד מהיר ואתלטי אבל שילמנו על זה בברדק. משחק מאוד מפוזר של כולם בערך. אפילו לקרוס היו כמה פקשושים לא אופייניים. בעיקר קמאבינגה שאפילו הריצה שלו מרגישה לי מפוזרת. אולי אני קצת קשה עם הילד אבל את היכולות הפיזיות שלו אפשר לראות גם ביוטיוב, בינתיים הוא לא הרבה משהו מעבר מבחינת מיקום והבנת משחק.
  • ואם לא היה מספיק בלאגן, מריאנו נכנס כדי לתת נוקאאוט.
  • למרות האדישות בשער שספגנו, משחק מצוין של נאצ׳ו ומיליטאו.
  • תודה לאל על הבליץ’ בפתיחה כי אחרי זה לא היינו בכיוון לגול. הקבוצה דחפה מאוד מהר לאיזור הרחבה ושם כולם נרדמו.
  • מזל שההתקפה של בילבאו גרועה כמו שההגנה שלה טובה ולא שילמנו על כל האיבודים מאחורה.
  • שויניסיוס יאפס את הראש בכריסמס. רק שלא יאפס יותר מדי אחורה, לא לפני תחילת העונה הזאת.

נדבר על קאמבינגה כי סוף סוף יש קצת בשר ולא פירורי דקות -

הגנתית: מיקום לא טוב, הרבה “הושטות רגליים” מסוכנות שבאות לכפר על המיקום הזה וגם מזכות אותו בכרטיסים (כבר 5 כרטיסים בכלום דקות ששיחק), ניכר שיש לו אתלטיות ומהירות אבל הוא עוד לא יודע להשתמש בהן כמו שצריך, וכשאני אומר להשתמש אני מתכוון בעיקר לשים את הגוף לפני השחקן. היה מאוד בולט בגול שספגנו אתמול ובעוד כמה מאבקים עם שחקנים שנחותים ממנו מבחינה אתלטית בצורה דיי מובהקת.

התקפית: טכניקה טובה על שטח קטן, עצירת כדור לא מספיק נקיה (המקור לרוב התקפי הלב של החברים פה לטעמי), מסירה לא מספיק טובה. עם זאת, נראה שיש לו התמצאות לא רעה במרחב והוא כן מודע למתי לוחצים אותו.

פוטנציאל יש, אבל מאוד קשה לאמוד אותו כרגע לדעתי. הניתוח מעלה הוא ניתוח קר של שחקן, מבלי להתחשב בגיל או בפוטנציאל השיפור.