מחזור 21 (הוקדם) - יוצאים לפגרה עם 1:2 יפה על בילבאו בחוץ | צמד לקארים

אשמח לראיון בו זידאן טוען שזה הכל בזכותו בנוגע לזכיות לליגת האלופות, כמובן אצפה ממך לקחת ממנו את הקרדיט בעצמך.
מה אנשים פה מצפים ממאמן להגיד? מה אנשים מצפים משחקן להגיד?
יש גם המון ראיונות בהם השחקנים מחמיאים לאנצ׳לוטי למה אותם לא הבאת פה? כי הם נגד האג׳נדה?
אפשר אולי להפסיק להסתמך על מה ששחקנים ומאמנים מאותה קבוצה אומרים בראיונות אחד על השני?

כל אלה שמתרצים את ההבדל בין אנצ׳לוטי וזידאן, האם הם עושים זאת גם עבור הקדנציה הראשונה של זידאן?
בסוף לא באמת השתפרנו ביכולת והמרחק של אנצ׳לוטי ומוריניו מזכיות היו מאוד קטנות (אנצ׳לוטי גם זכה).
פשוט בעוד אצל זידאן הצלחנו להבקיע את הפנדל, ואצל מוריניו החטאנו.
בעוד תחת זידאן, שוערים חילקו לנו מתנות (גם מול באיירן וגם מול ליברפול) ובאיירן לא הפסיקה להחמיץ, אצל מוריניו ואנצ׳לוטי זה לא קרה.

אני חלילה לא מנסה להוריד מזידאן. אני רק מנסה להראות שהטענות הללו דו כיוונית, אבל אנשים פה מתעלמים מהכיוון השני כי הוא סותר את הדעה שלהם לגבי זידאן.

אני מאוד אוהב ומעריך את זידאן. פשוט לכל אחד יש נקודות חוזק וחולשה. זידאן הוכיח את עצמו אולי כמאמן הטוב בעולם במשחקי נוקאאוט ובסחיטת הלימון והכנסת ווינריות וחוסן מנטלי לשחקנים. אבל מנגד הוא לא הראה שהוא טוב בבניית שיטת משחק או קבוצה, ולא בקידום צעירים.

לצורך העניין, אם ב2020 היו מחפשים בפסז ובריאל מאמן וכל האופציות אפשריות, הייתי ממליץ לפריז את זידאן לפני קלופ בעוד לנו הייתי ממליץ את קלופ לפני זידאן.

@SantiagoBernabeu , קודם כל חשוב לי להדגיש שאני מקווה שאתה מקווה לפרק ב’. זה היה הרבה יותר מ-“כמה תארים” עם זידאן. הכדורגל היה רע מאוד בפרק ב’, למעט כמה הופעות לא רעות בעונת האליפות. מהר מאוד ב-2020-21 עברנו למוד הישרדות, הכל נכון.
מה שכן אתה לא מדייק. הקישור היה טוב מאוד בעונת האליפות. קרוס כבש שישה שערים ב-45 משחקים וזה שיא שלו בלבן. למודריץ’ היו חמישה ושישה בהתאמה בשנתיים המלאות האחרונות של זידאן, העונה הוא לא ממש כבש. אף אחד מהם לא יכבוש פתאום במספרים של פוגבה כשבא לו לשחק או כמו דה בריינה או ברונו פרננדש רק כי אנצ’לוטי משחק התקפי. הם קצת לוקים בחסר לעתים מול השער. ביקרנו אותם ובצדק על היכולת שלהם אבל אתה חושב שלזידאן לא היה סיי בכך שקרוס קיבל חוזה חדש? אני חושב שכן. מעבר לכך, לא בצחוק – לזידאן לדעתי מגיע קרדיט על היכולת של בנזמה. זה החל מאז עזיבת רונאלדו. זידאן תמיד תמך בו ועמד מאחוריו גם בעונת הבלהות 2017-18, הוא היה באנקר בהרכב.
גם העובדה שאנצ’לוטי משתף יותר צעירים או את הצעירים יותר - היא לא ממש נכונה. זידאן פחות היה מסתכן בפציעות ונותן למיגל גוטיירס לשחק יותר למשל, על חשבון מנדי. כמה פעמים אנטוניו בלאנקו שיחק?

אני מכוון בעיקר לפרק ב’, אבל הבעיות התחילו עוד בפרק א’ בעיניי. כן התארים טשטשו הכל וקשה להתווכח עם הצלחות, אבל עם ההצלחות היינו קבוצה הגנתית ומעט אפורה. הטענות על שבלוניות חזרו בכל משחק ולקח לא מעט זמן, אבל קבוצות למדו אותנו בסופו של דבר, וכשזה קרה ומצאו לכדורגל שלנו פתרונות היינו בבעיה. סבלנו במשחקים, התקשנו להבקיע, ולמרות שהיתה לנו הגנה שעל הנייר היתה מטורפת, עם קסמירו ראמוס וראן קרבחאל ומנדי (שאמנם התקפית הוא חסר ערך אבל הגנתית הוא מגן ברמה גבוהה) ספגנו לא מעט.

אתה שוב נופל למספרים שלא משנים יותר מדי, זה לא ממש משנה אם קרוס כבש 6 שערים, שמונה שערים או ארבעה. אלו רזולוציות קטנות מדיי שלא באמת נופלת עליהן העונה או קמה עליהן. נכון שהיה משמעותי אם היה לנו קשר שנותן 15 שערים בעונה, אבל שער לפה או לשם זה לא ממש קריטי. העונה קרוס ומודריץ’ משחקים הרבה יותר לעומק והרבה יותר קרוב לשער. הם נכנסים הרבה יותר לרחבה ומנסים להשתתף יותר התקפית.

לזידאן מגיע קרדיט על בנזמה, למרות שעבור כל מאמן שדרך פה בנזמה תמיד היה באנקר בהרכב. לזידאן מגיע קרדיט על עוד דברים גדולים, כמו קסמירו פדה וכמובן התארים שהצליח לקחת. אבל לזידאן לא מגיע קרדיט על כדורגל יפה, מגוון וכזה שתואם את הדי אנ איי של המועדון שלנו.

ממש הגיוני לדעתי ששחקני התקפה יפרחו כשמשחקים יותר התקפי, ותוקפים עם יותר שחקנים.

כל העניין עם הצעירים לא רלוונטי מבחינתי לטוב ולרע. אני חושב שאנחנו קודם כל צריכים לשחק כדורגל טוב ואחר כך לחשוב על לשתף צעירים וכו. אנחנו לא קבוצת דרג ב’ שזו מטרתה העיקרית. צעיקים זה בונוס ולא יותר.

תרשה לי לשאול אותך שאלה. אתה באמת נהנת מהכדורגל של הקבוצה מאז שזידאן חזר לקדנציה השניה? אתה מצאת את עצמך יותר נהנה או מתוסכל מהקבוצה? בהשוואה להיום, כמה פעמים הלכת לישון עם חיוך על הפנים אחרי משחקים?

תארים הם מהות הכל על הנייר אבל חשובה גם הדרך. אני לא יודע מה יקרה עם אנצ’לוטי מהבחינה הזאת אבל אני יודע שאני נהנה מהדרך. עם זידאן הגענו למקומות היפים ביותר בעולם אבל הדרך לשם היתה מלאה במהמורות, סערות, ונחיתות אונס. ‘התחת של זידאן’ קראנו לזה פה. מעדיף דרך נוחה יותר, יפה יותר, גם אם בסופו של דבר לא נגיע לאותם מקומות יפים.

לי אישית יש טראומה מזידאן. לפני שהוא אימן אותנו הייתי מתרגש כמו ילד ממשחקים. נכנס 7 פעמים בשעה למארקה והאס ורק רוצה להיות מעורב יותר ולקרוא יותר, מאז שהוא הגיע בהדרגה איבדתי את החשק לכדורגל. הפסקתי לראות משחקים שאינם של ריאל מדריד, הייתי מדליק את הטלויזיה בדיוק בשריקת הפתיחה ומכבה בדיוק בשריקת הסיום. מאז שהוא עזב, החשק לכדורגל חזר לי. אני צופה באינספור משחקים בכל סופש, נהנה מכדורגל כמו ילד, ואז כשריאל מדריד עולה לשחק ואשכרה נותנת נצגה שבוע אחרי שבוע, גם אם לא היתה גוליאדה אבל היה כדורגל יפה ומכנע, אני מרגיש שזה הדובדבן שבקצפת.

אני חושב שאנחנו סובלים קצת מתסמין האישה המוכה עם זידאן. לא היה לנו טוב איתו אבל אנחנו מרגישים שאיתו הכי טוב לנו ואנחנו תלויים בו כי היו לנו כמה רגעי אושר באמת קסומים איתו. גם כששמים לנו מראה בפרצוף ונותנים לנו לראות שיכול להיות טוב גם בלעדיו, הרבה מאיתנו בוחרים להתעלם מהמציאות הנוכחית, להקטין אותה, ולאדר את העבר המפואר שבתכלס? להוציא ריצות מטורפות בשלבים הסופיים של ליגת האלופות לא באמת נהנינו בו.

אני אישית לא מתגעגע לזידאן, לא מתגעגע לכדורגל שהקבוצה ההיא הציגה. בעיניי זה היה כדורגל קשה לצפיה, חד גוני, שנועד לאמלל את היריבה עד קריסה מנטלית. נשענו יותר מדי על היכולת של בנזמה שהיה נקודת האור היחידה שלנו לאורך שנים.
לא אתאבל אם מחר יוחלט שלא להמשיך עם אנצ’לוטי, אבל לא רוצה שוב מאמן שדוגל בדרך אחת ספציפית ומסויימת. אני חושב שהכדורגל בעשור הנוכחי חייב להיות דינמי ועם ראש פתוח. מאמן צריך לדעת לכוון את עצמו ליריבה ולקבוצה שאיתה הוא משחק. לזידאן היתה אג’נדה ברורה והוא הפסיד איתה כמו שהוא ניצח איתה. הכדורגל בתקופה האחרונה עבר שדרוג וקבוצות לא דינמיות לא יכולות להצליח. קבוצה צריכה לדעת להחזיק בכדור, לצאת למתפרצות, לשחק הגנתי עם שני קווי הגנה ולפרוץ בונקרים.

בכל מקרה, אני חושב שכולנו צריכים להודות לזידאן על מה שכן נתן, ולמרות הדברים הבאמת קשים שאני אומר עליו, אני לא מצטער לרגע שהוא אימן אותנו. זו היתה חוויה (experience) שלימדה אותי המון על כדורגל, אני באמת חושב שאחרי זידאן אני יכול להעריך הרבה יותר נכון כדורגל, אני מבין את המשחק ברמה הטקטית והמנטלית יותר. אני יכול להנות יותר מכדורגל משוחרר, אולי יותר ממה שהייתי נהנה אמלמלא לא הייתי רואה איך זה נראה שהקבוצה מתקשה. וכמובן, התארים. יחד עם זאת אני חושב שגם אלו המצדדים בזידאן צריכים לזרום עם המציאות ולהבין שגם אם זה לא הצעד הנכון עבורינו, זו היתה בחירה שלו, ולראות את הטוב שכן יש בקבוצה הנוכחית, ויש מספיק טוב לראות בה.

אנטוניו בלאנקו שיחק כי היו לנו 4 העדרויות בקישור (מתוך 5) ועייפות מצטברת מטורפת. מתי אנצ׳לוטי היה במצב הזה?
לאנצ׳לוטי גם יש קשר אחורי מחליף, אלאבה שמו, ועוד קשר בשם קאמבינגה שנכנס לרוטציה.
בקיצור, זו דמגוגיה להשתמש בבלאנקו (ואריבאס) כדוגמה לשיצוף צעירים.

בנזמה פרץ מאז עזיבת רונאלדו, תחת לופטגי וסולרי. לא חושב שלמאמן כלשהו הייתה השפעה על הקפיצה, אבל אם כן אז זה לא בהכרח זידאן.
גם אנצ׳לוטי האמין בו במשך שנתיים.
העונה בנזמה בעונת שיא, ועדיין אני לא אתן קרדיט לאנצ׳לוטי על הנושא.

אולי לגיל יש השפעה, אבל מזדהה בטירוף עם הפסקה הזו. מרגיש שמשהו באהדה שלי דעך מאז הגעתו של זידאן. על אף שמדובר בקבוצה הכי מצליחה שהייתה לנו, משהו בהתרגשות דעך. העונה אני מתעניין בקבוצה יותר מבכל העונות מאז עזיבת רונאלדו למשל.