מחזור 21: מפסידים במסטאייה 2:0 לוולנסיה

מעניין כמה מסירות היו היום

אין לנו חילוקי דעות בנוגע לשחקנים , אני שחקנים לא יכול להחליף. מבחינתי, וכתבתי את זה מזמן פה, הנהלה נושאת ברוב האשמה, פשוט מדהים, איך יש לנו שתי בלמים שמעבר לשיאם. ובלם שהוא נחמד אבל רק ברמה של בלם שלישי… אין לנו שום מגן ימיני נורמלי. ושלא לדבר על איזשהוא חלוץ נורמלי…

תבדקו את הספסל שלנו. ותחזרו אלי, איזה עומק יש לקבוצה הזאת.

דימטרי, מסכים איתך לחלוטין לגבי רוברטו. אני יכול לתקן את עצמי, זה באמת טעות שלו.

לנגלה? מעבר לזה, שזה די שקוף שהוא בלם נחמד ולא יותר. לא נראה לי שהוא זה שהיה מביא לנו את הישועה. בכלל שנה הוא גם פחות טוב משנה שעברה.

הסביבה של פרז מדליפה שזה לא מקצועי אלא ניסיון של ההנהלה להרויח מזומנים בשביל רודריגו האגדי.

כל תואר שנזכה השנה, זה היה הפתעה. מסכים איתך לגבי ימי חסד. לא חושב שיש מישהו שחולק על זה.

בהתקפה- וואן טריק פוני.
בהגנה- לא מספיקים גם ללחוץ גבוה וגם-ברגע של מעידה- לא להתפתות ולברוח עם זנב בין הרגליים להגנה. זה חורק וחלוד.
בקישור- דה יונג וארתור במשחק רע, לא מוצאים את עצמם כגל ראשון או שני, פשוט מניפים את הכדור מצד לצד.

אגב
הגרמני, מה שווה הצלתו אם אין אפשרות טקטית להשתמש במשחק הרגל המשובח שלו…

אגב 2
עוד פירגון אחד לפרעוש ואבדנו

800 :fearful:

אני בעד לנסות לשבור את שיא המסירות. זה בטוח יוביל לאנשהו.

אני מסכים איתך שלנגלה בלם נחמד ולא יותר, ולדעתי הוא באותה רמה כמו בשנה שעברה. אבל אם אתה טוען שפיקה איום ונורא, אתה צריך לבוא בטענות למאמן שהרכיב שחקן נורא במקום שחקן נחמד.
אני כמוך לא מבין מדוע סמדו לא באנקר. לדעתי גם סרג’י רוברטו הוא שחקן נחמד ולא עגלה כפי שאתה אולי חושב, אבל סמדו מעולה ועולה עליו בכל פרמטר. מהיר, טכני, מספיק לחזור להגנה. לא מבין מדוע הוא לא פותח.
אני אוהב לראות את ליברפול אם יש לי זמן ואין בארסה. יש להם בלם אחד מעולה ובלם שני חצי עגלה. אבל הם משחקים כקבוצה, ומסתירים את היכולת הבינונית של חלק מהסגל. הם פירקו אותנו עם מאטיפ, שיותר גמלוני מפיקה. הם עשו מאנדי רוברטסון שחקן על.
לדעתי הסגל שלהם לא יותר טוב משלנו, אבל יש להם מאמן על והקבוצה רצה כבר כמה שנים. אצלנו אין מאמן.

המשתנה היחיד שזה המשחק השני האמיתי של סאטיין. והיה לפיקה משחק טוב מול גרנאדה.

אני ינסה לעדכן את המסקנה הראשונית שלי, אני יכול לבוא בטענות לקיקה , אבל זה בקטנה. באמת שאני לא חושב שבכושר הנוכחי של השחקנים ובסגל הקיים אפשר היה לעשות משהו קיצוני אחר. שהיה משנה את התוצאה.
ארתור בתאונת סקי שלו זה שערוריה מצידו. והוא היה השחקן השלישי הכי טוב שלנו בהתחלת השנה. אנשים שוכחים את זה. באמת שזה מעצבן החוסר ספורטיביות המובנה הזה בשחקנים בריזלאים.

פעם ליברפול היתה קבוצה מאוד אהובה עלי, בשנתיים האחרונות אני ממש לא רואה אותם. אז אני יקח את המילה שלך.

ההבדל שלהם יש את ואן דייק. ואן דייק על חצי רגל ויד שבורה יותר טוב מכל שחקני ההגנה שלנו ביחד. אומטיטי בפועל כבר לא קיים. פיקה ושתינו נראה לי מסכימים על זה, מעבר לשיאו (אני מנסה להיות נחמד) לנגלה הוא בלם נחמד להיות בלם מחליף לא יותר מזה.

רוברטו ובוא נגיד את האמת חי על הדלק של השער מול פסז וריאל. אלבה אחרי המשחק מול ליברפול בטראומה.

קיקה ניסה להכניס את אומטיטי להרכב, כי מבחינת פוטנציאל. אומטיטי הוא בלם הכרחי לשיטת המשחק שלו. וזה כל כך עצוב שבגלל חוסר מקצוענות שלו. הוא פשוט מחרב לעצמו את הקרירה. תשים את לנגלה במקום פיקה. לא נראה לי שהתוצאה היתה שונה.

רוברטו זה מביך. אין לי מה להגן על קיקה בנושא הזה.

לא קשור למשחק, כי עברו יומיים וחצי מאז שקיקה פה, ומי שחשב שתוך שבועיים אנחנו חוזרים לרמה של הפפ טים קצת לא מבין איך זה עובד.

הפתטיזם בOne עולה לי על כל העצבים. חצי שנה שהם לא מעבירים מילת ביקורת על וואלורדה (“ברצלונה לא הייתה ברמה הרגילה שלה היום”. לא אדיוטים, זו הייתה הרמה המגעילה כבר שנה וחצי) ופתאום על קיקה ים ביקורת. הבן אדם עוד לא מתקרב לחודש בתפקיד, וזה לא הפריע להם לקטול אותו.

כמו כן, לא ברור לי אם לקורל יש מניות שם, אבל מצעד האוננות על סרג’י רוברטו שם שובר שיאים. הוא קטסטרופה, והם ממשיכים לדמיין שהוא משחק טוב ושאר ההגנה משחקים רע. ממש נמאס.

דרך אגב. ההנהלה עושה מה שהיא עושה כל פעם שהיא אחרי מבוכה. וזה לנהל ספינים על כל מיני רכש וגלאקטיקוס.

מדהים שזה עובד לה כל פעם מחדש. עכשיו מריצים שמועות על לאוטרו…

זאת לא תמיד ההנהלה. מספיק שאיזה מטומטם באיטליה\צרפת\גרמניה מפליץ משהו, והעיתונים מצטטים “מקורות” על לאוטרו ב 110 מיליון או בן ידר ב 80.
וכל זה תוך כדי שהם מוכרים את פרז בכמה מליונים בודדים כי אין כסף.

“טיקי טאקה אשם” הסגנון אשם תגובות ציניות על מסירות. עוד מעט יתגעגעו לי לואלורדה.

יש לאנשים זיכרון מאוד קצר.

זה רק מהשנה. אף אחד מהקבוצות האלו לא קבוצה יותר חזקה מולנסיה או אצטדיון יותר קשה מהמסטאייה. וזה בלי כל תוצאות התיקו או הניצחונות שגירדנו בקושי . ובאף אחד מההפסדים לא הפסדנו בגלל “הסגנון היפה” או קיקה.

דרך אגב תתעלמו מאוהד מדריד שמתגעגע לואלורדה (בתמונה)…

אין לי הרבה מה להוסיף, חוץ מזה שרוב המשחק היה נראה כאילו אנחנו עדיין משחקים תחת הצנון.
ובאמת, אחרי פחות משבועיים בתפקיד אי-אפשר לצפות לשינוי מקצה לקצה בקבוצה.

מה שכן, אני רוצה לראות את ההגנה משתפרת.
אין לי עד כדי כך טענות על התפקוד האישי כמו שיש לחלקנו. לדעתי יש פה בעיה מובנית בהגנה והיא צריכה להפטר ע״י הכוונה נכונה של מאמן. זה לא רק כושר משחק או מהירות, זה גם ההבנה מי צריך לסגור את מי.

בגול השני שחטפנו, רוברטו נמצא רחוק מדי מגומז ואין לו סיכוי לסגור אותו בזמן. אבל איך גומז גיע להיות שם לבד בכלל בלי שאף אחד משגיח עליו?

לא עניין של מהירות, רק בעיה קשה של חוסר תיאום.

וכמו שחטפנו במשחקים אחרים אחרי איבודי כדור כשההגנה שלנו נתפסת במערומיה, חטפנו גם אתמול תחת מאמן אחר.

אין לי טענות עדיין לקיקה. מגיע לו את הזמן לבנות את הקבוצה כמו שהוא מאמין. זה לא דבר שלוקח שבועיים, גם לא חודש.

בינינו, בלי שינויים בסגל אין סיכוי אמיתי לראות שינוי לא רק אחרי שבועיים, אלא עד סוף העונה. מאד מסכים עם אסף. הפיטורין של ואלוורדה היו מוצדקים בכל מקרה, אבל בעיקר בהסתכלות על השנה הבאה והלאה.

זה הבעיה. ברצלונה בלי להיפטר מכל השומן שלה, לא תוכל לעשות שום רענון בשנה הבאה.

קוטיניו חוזר, ושום קבוצה לא תקנה אותו במחיר שאפילו מתקרב לסכום שהוא נרכש, ראקיטיץ איבד משהו כמו יותר מחצי מהערך שלו. על וידאל לא נקבל יותר מחמש עשרה. אינטר בלחץ הציעו 12. והם ממש רוצים אותו.

אנחנו צריכים לדעתי שתי בלמים לפחות, מגן ימיני ואלטרנטיבה ברורה לאלבה, ועוד חלוץ 9 מוכח.

שהיה לנו בהצלחה.

אגב, אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל במצב הנוכחי עדיף שקוטיניו יחזור.
בנוסף לחלוץ, שחקן/י כנף, בלם/ים ומגן ימני - אנחנו חייבים קשר שפחות עובד לרוחב, ויותר לעומק. בהתחשב בעובדה שככל שיעבור הזמן, דה יונג יילך יותר ויותר אחורה לכיוון עמדת הבוסקטס, וארתור לעולם לא יהיה שחקן של מספרים - אנחנו חייבים מישהו בתפקיד האינייסטה (לא בהכרח באותה צורה בדיוק, אלא באותו “רעיון”).
חסר לנו מישהו בקישור שדוחף קדימה, חותך קווי הגנה עם ובלי כדור, ושיודע גם להבקיע (או לפחות לאיים על השער).

בהינתן מחסור במזומנים לשחקן אחר בתפקיד הזה, ובהתחשב בעובדה שלא נקבל חזרה על קוטיניו את מה שהשקענו עליו - הרע במיעוטו הוא לפחות לנסות אותו בתפקיד הזה תחת מאמן חדש (וכשמסביבו שחקנים אחרים מאשר בשנה שעברה).

ברור לי שלא אתם סופרים את המסירות ומתלהבים מזה אבל או ואבוי אם קיקה סטיין יהיו שבוי בקונספט הזה של 800-1000 כי זה לא מביא נקודות כידוע לי. אני לא אומר שהמשחק אתמול היה משתנה בהכרח מקצה לקצה אבל ולנסיה, גם ללא פארחו - יש לה מרכז שדה מאוד חזק, החלק הטוב בקבוצה לדעתי. למה צריך שלושה ‘מהנדסים’ כמו ארתור (קצת חסר קצב משחק) סרחיו בוסקטס (בגדול הוא נמצא בירידה) ופרנקי דה יונג. דווקא ארתורו וידאל שהוא לא צפוי ומוסיף קצת רוע והכדורגל שלו פחות אסתטי - היה יכול לעזור, ולא מהדקה ה-56 או משהו כזה אלא כבר בהתחלה. ועוד משהו: טר שטגן אלוהי, כמות הספיגות שלו זה כמו קסיאס של פעם שהיה רושם 3-4 הצלות מדהימות במשחק ועדיין היה חוטף.

הפסד כזה נותן תחושה חרא אבל:
א’) לא בטוח שריאל תנצח היום ב’) לא בכל יום מסי יהיה עם אחוזי הצלחה כאלה ג’) כל משחק בקאמפ נואו הוא עדיין פוטנציאל למאינטה בניגוד לריאל שמוציאה את המיץ וכל גול הוא כמו לידה גם בהרכב על גבול המלא.

לא טיקי טאקה אשם בהפסד, טיקי טאקה אשם במשחק משעמם וקשה לצפייה.
הפסדים תמיד יהיו, אבל סגנון המשחק שהיה עם וולוארדה עדיף פי כמה על חזרה לשיטה שכבר למדו איך להתגונן מולה כבר מזמן, ופשוט מוציאה את החשק מצפייה בכדורגל.
השיטה הזאת מתסכלת את היריבה אבל גם את הצופים.

את התגובה שלי רשמתי כשהיה 0-0 אגב
דווקא המחצית השנייה כשוידאל נכנס ושיחקו ישיר יותר זה היה הרבה יותר מהנה לצפייה

אפילו כאוהד מדריד אני מוצא את עצמי מתרגז מעט כשקוראים למה שברצלונה משחקת בשלושת המשחקים האחרונים טיקי טאקה. בואו נבהיר משהו, טיקי טאקה זה לא. טיקי טאקה היא דרך לשלוט במשחק ולהבקיע שערים ולמנוע את הכדור מהיריבה. מה שברצלונה משחקת כרגע זה משחק מסירות קצרות ללא שום תכלית, רחוק מאוד מטיקי טאקה. המסירות הקצרות הן דרך, הן לא תכלית ולא מהות, ואת זה נראה לי שחלק שכחו.

אני מצטער שזה מתסכל אותך, אותי המשחק המקורי לא תסכל, ההפך. אהבתי , הלואי שזה יחזור אי פעם בחיים שלי (ספוילר זה לא) וזה שזה מתסכל את היריבה זה טוב מאוד. בכדורגל אם שיטת המשחק שלך לא מתסכלת את היריב שלך, סימן שמשהו בשיטה שלך לא עובד כמו שצריך.

אני לא חושב שאני ימצא אוהד אמיתי אחד של ברצלונה שמתגעגע לואלורדה ולשיטת המשחק שלו.

תחת ואלורדה ברצלונה סימה משחקים שלמים בלי בעיטה למסגרת או בעיטה בודדת כל המשחק, (גרנאדה בילבאו דורטמונד. ויש עוד) וזה רק מהשנה…
בוא תספר לי איך קבוצות לא למדו להתמודד מולו ומול השיטה שלו. (איזה שיטה גם היתה לו? תמסרו את הכדור למסי ותתפללו שטר שטגן יציל לנו את התחת בצד השני?)

ואלורדה הוציא את החשק שלי לא רק מלראות ברצלונה בפרט אלא בכלל לראות כדורגל.

לא יודע מה השיטה של וואלוארדה, ברור לי שהוא לא איזה מאמן על, אבל הכדורגל של ברצלונה היה יותר “נורמלי” בקטע הזה שזה לא היה מקובע, היה יותר פתוח וגול של ברצלונה היה יכול לבוא בכל רגע. היה יותר ריגוש בצפייה.
הדברים האלה גרמו למשחק ליהיות פחות צפוף, שזה הגורם העיקרי לגועליות מהטיקי טאקה.
זה הפך ליהיות כלכך משעמם כשקבוצות מעמידות את ההגנה צפוף מול הטיקי טאקה, משחק איטי ו-way too much סבלני. פשוט מתמסרים ומתמסרים ומתמסרים בלי הרבה תנועה בהתקפה, מחכים לרגע ששחקן התקפה יהיה פנוי בתוך כל הפקעת ועד שכל זה קורה זה יכול לקחת זמן ואתה לא רואה מצבים, וגם אז שחקן ההתקפה ימשיך לנסות להתמסר כאילו אם אתה לא נכנס לתוך השער זה לא נחשב גול…
לא יודע איך אפשר להנות מזה לי זה מוציא את החשק מכדורגל לגמרי, מעדיף לצפות בבייסבול ולא בזה.