מחזור 21: מפסידים במסטאייה 2:0 לוולנסיה

ברוך הבא למועדון. גם הוא לא.

אני מכריז על בדיחת העשור הבא. ניצחת את האינטרנט.

שמע אחי, תפסיק לשמור את החומר הזה לעצמך ותתחיל למכור אותו. אתה יושב על מכרה זהב…

קטע, זה מה שאמרתי לעצמי בחצי השנה האחרונה. ואני בניגוד אלייך אוהד בארסה.

תודה.
באמת יכולתי לחוש בטעם מוזר של טרול… :smiling_imp: :ghost:

חברים מסוק של קובי כרגע התרסק ויש שמועות לא מבוססות שזה אסון יותר גדול, באמת בזמן כזה לריב או להתוכח על כדרוגל זה לא המקום או הזמן.
בבקשה בוא נכבד את היום הקשה הזה. הכל נראה שונה עכשיו…

תנוח על משכבך בשלום אגדה!

מבקר את הטיקי טאקה= לא אוהד בארסה -_-

לא רק שנהנתי בהרבה משחקים עם וולוארדה, שנה שעברה הייתה הרגשה של עונת 14-15 עד המשחק מול ליברפול שהכל התנפץ בפנים.

אני מעדיף והרבה חושבים כמוני כדורגל פתוח וישיר יותר מאשר את הכדור שינה שטיקי טאקה הפך ליהיות.
אם אתה כלכך אוהב לצפות בקבוצה מתמסרת למוות בלי שום מצבים, כנראה שאתה זה שעל חומרים…

וואי זה ממש רטרו, אני מרגיש שחזרנו לויכוחים עם אוהדי ריאל מדריד מלפני עשור.
אני מציע שתוסיף שרונאלדו יותר טוב ממסי, שמסי מפשל במשחקים גדולים ונגד קבוצות אנגליות, שמסי בלי צ’אבי ואינייסטה זה כלום ושצ’אבי ואינייסטה בלי מסי זה כלום.

אה ושהכדורגל “הטקטי” של מוריניו יפייפה כמובן מול הבונקר אחזקת כדור המזעזע של פפ.

שכחתי משהו?

ואגב כן, אחוז אוהדי ברצלונה שסולדים מהטיקי טאקה של פפ (זה לא המצב כרגע כן?) שואף לאפס. לגבי איך שהקבוצה נראתה תחת ואלוורדה… תהיה בריא, אין לי עוד מה להוסיף.

הבנת הנקרא…
לא דיברתי על הטיקי טאקה של פפ, דיברתי על מה שהטיקי טאקה הפך ליהיות עם השנים כאשר למדו אותה.
ולגבי וולוארדה, לא אמרתי שהקבוצה נראתה מדהים איתו, אמרתי שאני מעדיף את הכדורגל הישיר יותר מהטיקי טאקה.
וכן, אתם אוהדים סופר מפונקים אם סבלתם כלכך מהקבוצה עם וולוארדה, שעונה שעברה הייתה אחת הקבוצות הטובות בעולם, והייתה מרחק נגיעה מטראבל עם לא מעט תצוגות נהדרות.

ואגב אם אתה כבר דוחף דברים בלי קשר, לגיטימי לגמרי לחשוב שרונאלדו טוב ממסי.

תשמע, אני מתפתה קצת להיכנס איתך לדיון לגבי הקבוצה של ואלוורדה, אבל אני מרגיש שאין טעם אם אתה באמת כותב משהו כמו “מרחק נגיעה מטרבל” על הקבוצה של שנה שעברה.

הטיקי טאקה התפתח גם הוא חבר - ראה במנצ’סטר סיטי. העובדה שהקבוצה מנסה לחזור לסגנון הזה, כרגע באופן בוסרי מאוד עם סגל בעייתי, זו לא אינדיקציה לערך הסגנון ככלל, אחרי שני משחקים עם מאמן חדש, לזה שהשיטה מתה ו"כולם למדו אותה". ולא, העובדה שליברפול המדהימה של קלופ מנצחת כרגע את סיטי בליגה זו לא אינדיקציה, במיוחד על רקע שתי האליפויות הרצופות של סיטי באנגליה והעובדה שבמשך שנתיים היא פירקה את האנגלית בתצוגות תכלית.

צודק, איך אפשר להשוות בכלל? רונאלדו שחקן שלם עם אחלה משחק ראש ומסי סתם אוברייטד.

המושג “טיקי טאקה” זה הכינוי המסחרי והוא (פפ פעם אמר שהוא שונא את הכינוי הזה) מתיחס לתורת המשחק של ברצלונה שעוצבה תחת קרויף המאמן. (לא המציא אותה, רק שיכלל) אני והרבה אוהדים אחרים של ברצלונה לא קוראים לזה בכינוי הזה אלא קרויפסטה.

בלי תורת המשחק הזאת, שום דבר ממה שברצלונה של היום לא היה יוצא לפועל. לא, הלה מאסיה, לא מסי, לא צאבי לא איניסטה לא בוסקטס ותתנו לי להפתיע אותכם, יכול להיות שגם שוערים כמו ואלדס וטר שטגן הרויחו ממנה, כי היא דורשת שוער עם יכולת לשחק ברגל… לא העוצמה שלה ולא היופי שלה. אין שום אוהד ברצלונה אמיתי שיזלזל בה או ינסה ל"גמד" אותה.

בשתי המשחקים האחרונים ברצלונה לא שיחקה באמת “טיקי טאקה” ואפילו לא משהו קרוב לזה. אפשר להגיד שקיקה סאטיין רק מנסה להחזיר את הספינה למסלול שלה. אבל לא הגענו ליעד המיוחל. ועד שקיקה לא יצליח :
א. לייצב את ההגנה.
ב. לייצר שחקן שמייצר מספרים בהתקפה.

הוא לא יצליח במשימה שלו. אני היתי פסימי שהוא הגיע ואני גם פסימי עכשיו. השנה אני לא מצליח לראות אותו מצליח לצערי הגדול, מה שיתן להרבה משונאי ברסה את האושר החיוני בקיום שלהם וזה בלשמח לאידנו (זכותם המלאה, אני גם אוהב לשמוח לאידם) ולהמציא כל מיני המצאות של דיבה נגד השיטה המהוללת.
אני באופן אישי בסה"כ רוצה לחזור להנות מהקבוצה השנה. לא דורש תארים ממנו ולא בטיח (כמובן שאני לא יתנגד חח). במשחק מול גרנאדה ראינו ניצצות. אני גם משער ששנה הבאה, קומאן או מאמן אחר יגיע . קיקה הוא פלסטר שנועד להיות הגשר למאמן הבא. לא יותר מזה. בתקווה ש2021 גם נזכה לצאת לחופשי מהנהלה הנוכחית…

דרך אגב מי שבאמת רוצה ללמוד מה זה קרויפסטה או באמת סיפורים מרתקים על ברצלונה, לצערי בפורום הנוכחי, זה הפך להיות בלתי אפשרי, מוזמן לעקוב אחרי @Liraninho

מה שאנחנו רואים היום שאוהדי ברסה מביאים את מרות רוחם משיטת הטיקי טאקה נוצר בגלל שנים על שנים של הזנחה שהתחיל עם אנריקה ונגמר (איינשאללה) בוואלוורדה. נכון זה לפעמים מתיש אם אנחנו לא מספיק מהירים (מה שקורה עכשיו) או מדוייקים (עכשיו) או בכושר (עכשיו) או מגובשים כקבוצה (!) זה כי התרחקנו מהפילוסופיה שלנו.

אני מאמין בסטיין אבל מפחד שההנהלה עושה לנו תרגיל למאמן הבא, הם ממאיסים עלינו את השיטה וכך נותנים לעצמם לגיטימציה לחוסר שיתוף צעירים, לחוסר שיטה וכו’. אני מקווה שקיקה יצליח לטובת ברסה.

בכל מקרה כן אנחנו לא משחקים כמו שאנחנו אמורים לשחק, פאטי בצד ימין זה לא זה, בכלל נראה שהוא בנסיגה מפתיחת העונה המופלאה שלו (יכול להיות שזה המיקום שלו אבל אני חושב שזה לא רק זה).

אני חושב שהשינוי של לואיס אנריקה היה התפתחות טבעית ועשה טוב לבארסה. קבוצות באמת למדו את הקטע ופשוט נתנו לכם להניע כדור למוות. אני זוכר שהיה סבל איום ונורא לצפות בכם אז, באמת.
יכול להיות שהכיוון שלו נלקח לקיצון אבל הינה הגיע האיזון ואתם רק מתים לראות כמה משולשים באמצע.

אגב, אני זוכר פחד מטורף כשצ’אבי או אינייסטה (וגם דני אלבס) מקבלים כדור 20-30 מטר מהשער. היו מכניסים כדור עם מחוגה לרחבה מאחורי כל ההגנה לאחד על אחד מול השוער, או דריבל על אפס שטח של אינייסטה. הקישור היה בלתי צפוי ומתואם ברמות. היום זה ממש לא ככה, אני מרגיש סכנה לתחבולה לא צפוייה רק כשאלבה או סוארס עם הכדור, וגם זה תלוי על איזה צד הם קמו בבוקר. (וכמובן, הפרעוש).

אתה יודע שחקן בן 18 לא מנוסה בעליל ולא מלוטש שמשחק רוב העונה בקבוצה בלי שיטת משחק אמיתית, לצפות ממנו להיות המושיע של ברצלונה זה לא ריאלי. לדעתי, ההנהלה רוצה שהוא יהיה שחקן קבע בקבוצה הבוגרת יותר בקטע של יחסי ציבור ולהלבין דברים אחרים שלה. הוא צריך להתפתח בברצלונה ב כמה שנים (לקבל דקות לפעמים בבוגרת) ואז להתחשל שם. לעלות מהנוער לבוגרת ולהיות שחקן של קבע, ועד שחקן הרכב, זה לא בריא בלשון המעטה.

נ.ב גם צריך לזכור שפאטי בשום שלב של העונה לא היה אמור להיות שחקן הרכב. זרקו אותו לא רק להיות שחקן של הקבוצה בוגרת הרבה לפני שהוא היה מוכן, אלא עכשיו הוא אמור להיות הבאנקר של ברצלונה בהתקפה. יש מישהו שחושב שילד בן 18 (מוכשר ככל שהיה) אמור להיות בעמדה הזאת? אפילו מסי לא נכנס כך לברצלונה. תשאלו את ריקארד, הוא דרש שמסי יתחשל בברצלונה ב לפני שהוא העלה אותו לבוגרת. מסי אמר את זה בראיון. אפילו הוא מודה שזה עזר לו נורא. גם עם מוניר עשו את אותה טעות. מקווה שפאטי לא יסיים כמוהו.

בגדול מסכים איתך, אבל זה משהו שכבר אי-אפשר להחזיר אחורה (את העליה לבוגרים שבאה מוקדם מדי).
אני גם חושב שהנזק לא כזה גדול.

ממש בקרוב דמבלה חוזר וסוארז גמר את העונה.
לא משנה מי יגיע במקום סוארז, הוא לא יהיה untouchable.
זה משאיר לנו התקפה של מסי, גריזמן ודמבלה עם פאטי כמחליף.
אם קיקה ימשיך לעשות חילופים בסוף של משחקים - כמו שראינו בכל השלושה שהיו עד היום, אז פאטי יוכל להמשיך לקבל 20-30 דקות למשחק. גם אם לא כל משחק…

זו דרך מצויינת להתפתח, ועדיף בקבוצה הראשונה מאשר בקבוצת המילואים.

אולי זה קרה לנו בגלל יחסי ציבור (מאוד מסכים עם הרעיון הזה), אבל ביחד עם הפציעה של לואיסיטו זה בא בעיתוי שטוב לקבוצה.
זה גם יפתח לנו שחקן התקפה טוב עם פוטנציאל גבוה לשנים הבאות.

תסתכל על התגובות שהוא מקבל אחרי כל משחק לא טוב שלו. בפייסבוק כבר רוצים לשלוח אותו לגרנאדה. קרלס פרז קיבל הודעות שיטנה לטויטר שלו אחרי ההחטאה שלו מול אוססונה (מישחק שהוא בישל פעמים, רק שנבין את האבסורד).

אני ליברלי ביותר בקשר להתפתחות של שחקנים צעירים בבוגרת. הדעה שלי מוכרת, אבל לא בצורה קיצונית. סבלנות. והכי עצוב שהוא פיספס הרבה זמן לעבוד עם מאמן כמו פימניטה שיש לו הרבה אהבה והרבה סבלנות בברצלונה ב. מדהים שלריקי ביזבזו משהו כמו שנה או שנתיים בברצלונה ב. ולשחקן שבאמת צריך את הזמן הזה מדלגים על זה.

יוסי. אתה אופטימי בצורה מדהימה :slight_smile:

כמובן שאין לי טענות לפאטי, זה מובן לגמרי הירידה הטבעית ביכולת, הוא שחקן צעיר וצריך להתחשל ואין ספק שאנחנו צריכים לתת לו את התנאים האופטימליים להתפתח בהם קרי כניסה דקה 70 שהמשחק יחסית רגוע או צריך תוספת מרץ.
בכל מקרה פשוט בניה מטומטמת של הסגל עם קיצוני אחד, אני עוד קיוותי שמלקום יפרוץ פה הוא היה שחקן חכם.

זה היה יותר בכללי, לתלונות שאני שומע עליו. בעיקר בפייסבוק.

חלק מאוהדי ריאל פה לפעמים: איך נסכם את התקופה שבה המאמן הטוב בהיסטוריה עזב את בארסה, המחליף שלו חלה בסרטן, והמאמן שאחריהם היה על הפנים? טיקי טאקה זה חרא ולואיס אנריקה הציל את בארסה.

אין גאונים אתם, זה משהו.

שכחת ״וואלוורדה שולתתתתתת :star_struck: :star_struck: :star_struck: ״
:rofl:

שמע, לפעמים אתה והתגובות יותר יותר מביכים מדונלד טראמפ.
הביקורת יא לגיטימית, מה שהקבוצה שלכם משחקת מאז הגעתו של קיקה זה לא טיקי טאקה בשום צורה וזה משחק משעמם ברמות שההודעות שלך הזויות וקיצוניות (מאוד. למקרה שגם את זה תרצה להוציא מהקשר).

בוא אני אגיד לך איך אוהדי ריאל מסכמים את התקופה של כל החרטא שציינת- “מסי” וזהו…
גם אני הייתי מתרגש ונפעם בכל פעם שמסי את צ’אבי עשו קסמים אבל היה המון זמן של שעמום נוראי גם בתקופה של “המאמן הכי טוב בהיסטוריה”.

עריכה- רגע, תסלח לי… פצאום נזכרתי שהיו 1000 מסירות במשחק הקודם… טעות שלי, כנראה אני טרול או פשוט לא מבין בכדורגל והיסטוריית הקרוייף שלו.

בוקר טוב. זה מה שאנחנו מנסים להסביר לכל הטרולים מהצד שלכם.

אולי אתה. לא אלה שלא מפסיקים להגיב פה עד כמה אנחנו צריכים להגיד תודה לוולדרמורט על כמעט טרבל.

סתם סקרן להבין מאיפה אתם מוצאים זמן ומוטיבציה לראות משחקים של בארסה…

לא רואה משחקים של ריאל.
נניח שכן הייתי רואה, לא הייתי נכנס לפורום שלכם וכותב הודעות.
וגם אם כן, אלו לא היו הודעות שמסתכמות ב- ״על טעם ועל ריח…״

מילא הייתם כותבים על התפקוד של שחקן זה או אחר,
מילא הייתם כותבים על היכולת של המאמן להנחיל את השיטה שלו בפחות משבועיים,
מילא הייתם כותבים על יעילות של הקבוצה…

אבל אתם פאקינג כותבים לאוהדי ברצלונה למה מה שהם אוהבים זה משעמם.
תשמע… :man_facepalming:t3:

אז הנה לכם:
אני מזוכיסט, אני נהנה להשתעמם. אני נהנה לראות משחקים ללא תכלית, עם אלפי, מיליוני, טריליוני מסירות לרוחב. אני נהנה לראות משחק שלא בועטים בו לשער אפילו פעם אחת. אני אוהב שחקנים לוזרים. בעיקר לוזרים שמרוויחים שלא ביושר את תואר כדורגלן העשור.
בכלל, אני אוהב גם את לבאנטה ואייבר - כי אני רק רואה בלואגרנה מול העיניים ואני כבר מתחיל להשפריץ.

עכשיו שהבהרנו את זה, תעשו לנו טובה גדולה: תפסיקו להטריל אותנו ולספר לנו מה אנחנו אמורים לאהוב ומה לא. זה לא באמת עובד…