מחזור 21: מפסידים במסטאייה 2:0 לוולנסיה

לא הבנתי את הטנטרום שהרבצת פה… קודם כל זה בחירה אישית שלך, יש אנשים שיש להם זמן ורוצים לראות כדורגל (במיוחד כשמשחק משפיע ישירות על הקבוצה שאני אוהד. שלא לדבר על הפנטזי ופתאום אני גם רואה משחקים של אייבר נגד גרנאדה)

עכשיו בוא נתחבר למציאות רגע… אוהדי ריאל נכנסים לפה ודנים ב1001 דברים מתפקודים של שחקנים לתפקוד של מאמן ועוד (שזה טוב, כמה שיותר חיים בפורום יותר טוב… פחות מתאים לך? דלג על תגובות שהן לא של חברים שלך שחושבים בדיוק כמוך)
במקרה הנכחי הגיע אוהד ברצלונה שאמר שהשיטה של ברצלונה משעממת אותו ואתם החלטתם שהוא טרול ולא “אוהד אמיתי” (מה שזה לא אומר לעזעזל). ופתאום מה קרה? צצו עוד אנשים שזה משעמם אותם. תתמודד, יש דעות שונות גם בתוך חוג האוהדים שלכם.

והנקודה החשובה ביותר- יש פה דיון וכל אחד אומר את דעתו בלבד. בשום שלב לא ראיתי אף אחד שאמר לך מה לחשוב או מה לרצות מהקבוצה שלך, די עם ההתקרבנות הנוראית הזאת.

אתה בטוח שמדובר באוהד ברצלונה?
לא נראה לי בכלל…

אגב, רק בשביל לוודא את זה, אחרי ששיפשפתי את העיניים שוב ושוב לוודא שאני באמת קורא את מה שאני קורא,
אחרי שתי ההודעות הראשונות שלו בת׳רד הזה, הלכתי לבדוק מה עוד הוא כתב ובאיזה ת׳רדים.

תשמע…
כמעט חשבתי שזה עוד חשבון של טיטי קאמרה לפי הרעיונות שהוא מציג. ואת טיטי אף אחד לא יאשים באהדת ברצלונה :grin:

חיפשתי והוא לא טוען מפורשות אבל אני מבין איך המשפט הזה שלו גרם לי להניח שמדובר באוהד ברצלונה.

מה שהכי מצחיק פה (נוכח התלונות שלכם להטרלות של אוהדי ריאל) זה שאם תלך אחורה תראה שכל התגובות של אוהדי ריאל מתייחסות בדיוק לדברים שביקשת -

בנוסף רב רובן של התגובות גם היו בצד שלכם בדיון מנגד הצד של שרווד ככה שאני בכלל לא מבין את ההתקרבנות.

תגיד את הקורס לקבלת תעודת אוהד ברצלונה עושים אצלך? עצוב כמה שאנשים פה הזויים וחיים בבועה

אני עוקב אחרי הקבוצה ורוצה בהצלחת הקבוצה- זה מה שנקרא בעיני רבים אוהד,אני מניח שאתה לא שונה ממני או שאתה בעצם קטלוני שהולך לכל משחק של בארסה

Bblankp- “מה שהקבוצה שלכם משחקת מאז הגעתו של קיקה זה לא טיקי טאקה בשום צורה”

אבל זה כן ניסיון לשחק את זה, וזה פשוט לא עובד, בעיקר כי למדו כבר את ברצלונה עם השיטה הזאת.
המשחקים האחרונים מזכירים לי את 2013 ו2014, שנים שסבלתי לצפות בכלכך הרבה משחקים של ברצלונה. ב2015 בארסה נגאלה מהשיטה, לנסות לחזור לזה עכשיו ועוד באמצע העונה זה פשוט פתטי. אם כבר לשחק את זה אז צריך לבוא עם חידושים ולא יודע אם מאמן כמו קיקה סטיין מסוגל ועוד באמצע העונה. בינתיים זה נראה בדיוק כמו 2014.

או כי יש לנו מליון פצועים, הקבוצה שבורה מנטלית, בלי כושר גופני, בנויה רע מבחינת הסגל ועוד 10001 בעיות.

אה לא, זה כי “למדו” את השיטה. סבבה :rofl:

חכה רגע, חרצת גורלות אחרי 3 משחקים. זה יכול גם לעבוד בהמשך.
לתת למאמן תקופת חסד זה לגיטימי ואף רצוי, במיוחד כשהוא בא לשנות עולמות.

בינינו? עם התוצאות שלך ב-2 המחזורים האחרונים, כנראה שאתה לא רואה מספיק :wink:

האמת שלא יצא לי לאחרונה מספיק חחח
ושכחתי לשמור הרכב במחזור האחרון
ועוד כל מיני תירוצים :wink:

תגיד שאתה שומר כסף למסי וזהו. אל תלך סחור סחור.
זה עדיין עדיף מהטקטיקה שלי.

לא חרצתי שום גורלות, אפשר לחשוב גם שיש למישהו פה השפעה על מינויי או פיטורי מאמן. זה פשוט מרגיש לי שבארסה חזרה אחורה בזמן לימים שמשחקים היו לי פשוט משעממים ומתסכלים לצפייה (2013,2014) כשיריבות באות צפופות ומונעות מבארסה להגיע למצבים, ובארסה פשוט מתמסרת ומתמסרת ומחכה בסבלנות לפירצה. לא רוצה לחזור לדבר הזה

אה אבל כשהיה וואלוארדה, אז וואלוארדה אשם!!11111

ברור לי שיש מלא סיבות, ובכדורגל קשה לציין משהו אחד שהוא הבעייה ואם אתה פותר את זה אז הכל מסתדר בבת אחת.
אבל כן, למדו להקשות על הטיקי טאקה של ברצלונה כבר מזמן. קבוצות פשוט צופפו וגרמו לברצלונה להיראות אובדת עצות, עוד אפילו כשצ’אבי ואינייסטה היו בבארסה וזה היה נראה רע.

אתה הבחור הכי מביך בפורום הזה, יש לך בעיות בהבנת הנקרא, אתה דמגוג בשקל, ויש לך הודעות ברמה של בארסה מאניה בפייסבוק (נראה לי אתה מנהל שם לא?)

התקופה שאתה כל הזמן מזכיר (13-14) היא ברצלונה פוסט פפ עם עונה תחת מאמן שתפקד חלקית בגלל סרטן ועוד עונה עם מאמן רע שהטיקי טאקה ממש לא הייתה בראש מעייניו. זו ההוכחה שלך לזה שאבד הקלח על סגנון המשחק שברצלונה משחקת, בזמנים הטובים שלה, מאז קרויף?

יש לי לפעמים ביקורת בעצמי על טל, אבל ההשתלחות שלך פה בו מוגזמת ומיותרת. דבר לעניין בבקשה.

לתאוריה שאתה מנסה למכור לגבי זה שקבוצות “למדו את הטיקי טאקה” אין קונים פה (חוץ מאוהדי ריאל מדריד), ולהרגשתי, ולהרגשת רבים אחרים, אין למה שאתה אומר שום בסיס במציאות. כבר אחרי העונה הראשונה של פפ קבוצות ניסו לעשות התאמות כדי להתמודד עם בארסה, ואז פפ עשה התאמות והקבוצה התפתחה עם הזמן. ההתפתחות נתקעה תחת טיטו חולה הסרטן, ואפשר להגיד שגם תחת מאמן רע כמו מרטינו, אם כי בפועל הוא כבר לקח את הקבוצה לכיוון קצת חדש. האם זה מפתיע? האם זו הוכחה חד משמעית לזה שאבד הקלח על השיטה? לא. האם שני משחקים תחת מאמן חדש עם קבוצה שנבנתה בצורה איומה, שהוא קיבל באמצע העונה זו הוכחה? זה באמת נשמע לך הגיוני?

בכנות, אם סגנון המשחק שמזוהה עם ברצלונה מאז ימי קרויף נראה לך משעמם, אני חושב שאתה צריך לשקול להחליף קבוצה חבר.

קודם כל, שים לב כמה הערות ציניות לא קשורות הוא זורק בכל הודעה שלו, אחרי זה תגיד לי מי מגזים.

דבר שני, שוב, התלונות שלי הן מה שהפך ליהיות מהשיטה. ברור לי שהכדורגל שהיה עם גווארדיולה היה מרהיב וכיפי ביותר לצפייה.
זה שלא חידשו ולא שידרגו את השיטה, השאירו אותה כמו שהיא בזמן שקבוצות למדו את השיטה, זה מה שאני מתוסכל ממנו.
כמו שרשמתי גם, אני לא רואה איך קיקה סטיין משדרג את הטיקי טאקה באמצע העונה והופך את זה בחזרה לכדורגל מרהיב. בטח לא עם שחקני מפתח שכבר לא צעירים…

כמו שכבר כתבתי, פפ לא בא, יצר שיטה והסתכל מהצד בזמן שהקבוצה רצה 4 שנים.
השיטה הייתה קיימת הרבה לפני פפ, וגם פפ עשה הרבה מאוד שינויים טקטיים בתקופה שלו בברצלונה, בין היתר בדיוק בגלל שקבוצות ניסו להתאים את עצמן לקבוצה שהוא יצר, והוא היה חייב להגיב. סגנון המשחק של ברצלונה בנוי על עקרונות כלליים אבל באופן טבעי הוא לא סטטי - אם הוא היה סטטי אז כבר אחרי העונה הראשונה של פפ בברצלונה המצב היה לא טוב. הכדורגל של פפ היום הוא בדיוק אותו הכדורגל מברצלונה שלו? לא, הוא פיתח את השיטה ועשה התאמות להתאמות של קבוצות אחרות ושיטות אחרות.

לכן, לכתוב משהו כמו, קבוצות התאימו את עצמן לטיקי טאקה ולכן זה לא רלוונטי זה, לכל הפחות, מאוד בעייתי. אתה יכול לכתוב נגיד, כרגע ברצלונה משתמשת בשיטה הנדונה בצורה לא מספיק טובה וחכמה. זה דבר אחד. דבר שונה לחלוטין זה לכתוב את מה שאתה כתבת וזה שאבד הקלח על סגנון הכדורגל שמאפיין את ברצלונה מזה עשורים, ויותר מזה, שהסגנון הזה משעמם.

לגבי קיקה - את האמת? לא יודע. אולי הוא יצליח ואולי הוא לא. עם זאת, עצם החזרה לשיטה של ברצלונה, גם אם כרגע זה חורק ולא נראה משהו, זה עדיף בהרבה לדעתי, ונראה לי שגם לדעת הרוב פה, מהחוסר שיטה של ואלוורדה.

@Shroud
הבעיה העיקרית שלי עם הדברים הראשונים שלך היא שכתבת שאהבת את הכדורגל בתקופת וואלורדה ואת הכדורגל הישיר. אני לא יודע אם זה הזיכרון שבוגד בך או שראית משחקים בגולד וחשבת שזה משחקים בלייב. הכדורגל של וואלורדה היה רחוק מלהיות ישיר, היה רחוק מלהיות כדורגל. אני לא חושב שתמצא הרבה אנשים שנהנו מהכדורגל ששיחקנו תחתיו, כולל וואלורדה עצמו.

אי אפשר לשפוט את סטיין אחרי 2 משחקים, ועדיין הם היו משעמים לכל היותר כמו המשחקים תחת וואלורדה. אני רחוק מלהתרשם מ1000 ו800 מסירות (דש מנבחרת ספרד במונדיאל) אבל זה וודאי כיוון טוב יותר ממה שהיה עד עכשיו. נגד ולנסיה הגענו למצבים, דבר שלא קרה במשחקי חוץ שלמים תחת וואלורדה (כמו הנתונים שמשה וטל הביאו בהודעות קודמות).

אגב, זכותך לא לאהוב את השיטה רק שנראה לי שבחרת בקבוצה הלא נכונה.

זה בדיוק הבעייה ומה שאני מתלונן עליו, הטיקי טאקה הפכה כן ליהיות סטטית, לא משודרג ולא מותאם ליריבות. שיטה סופר מקובעת, ממשיכים לשחק באותה הצורה גם אם זה לא עובד ולא מייצר מצבים.
אכן לגווארדיולה היה מענה לקבוצות, בגלל זה זה היה יעיל וכלכך אהבתי לצפות.

ושוב, אני לא מדבר על הסגנון ככלל שהוא משעמם אלא מה שניהיה ממנו.
בגלל זה רשמתי “הטיקי טאקה הפכה ליהיות…”

לא יודע מה דעת הרוב פה, אם וולוארדה הכדורגל לא היה מושלם בכלל, אבל לפחות ראיתי כדורגל. והיו תצוגות כיפיות לצפיה עם הרבה מצבים. מבחינתי הרבה מצבים= אני נהנה, גם אם מחזיקים 20% בכדור.
הרי כמעט כל צופה כדורגל בעולם (למעט הזויים אולי) מסתכלים מול המסך ומחכים למצבים. כדורגל בלי מצבים- לא שווה צפייה כמו שרשמתי.
להתמסר ולהתמסר בלי לתת שום מענה התקפי, זה שזה כדורגל רע ומשעמם זה אמור ליהיות קונצנזוס

זה היה כדורגל שנתן ליכולת אישית של שחקני התקפה יותר התבטאות, וזה גרם למשחק ליהיות יותר פתוח וכשיש לך שחקנים כמו מסי וסוארז, אתה יודע שהמצבים יגיעו ברוב המשחקים, וגם יש מקום להפתעות לגולים מרהיבים ולא צפויים.

בניגוד לשיטה שאתה מתמסר מתמסר מתמסר מחכה שמסי יישאר פנוי באמצע בין שני קווי הגנה צפופים

תשמע, באמת שאני לא יודע על איזה “תצוגות כיפיות”. אתה מדבר. כבר לפחות שנה וחצי שכל הפורום הזה בדיכאון קליני בגלל איך שהקבוצה נראית - זוועה. עם זה שהפסדנו, נהנתי מהכדורגל של ברצלונה בכמה המשחקים האחרונים תחת סטיין, למרות שהקבוצה רחוקה מלהראות כמו שאני רוצה שהיא תראה, פי אלף גם מנצחונות תחת ולוורדה, שתמיד הרגישו לי עניין של מזל ולא של שכל.

אם ככה, הייתי מציע שתשנה את הניסוח שלך. זה לא שיש בעיה בטיקי טאקה, אלא שכרגע הקבוצה לא מיישמת את השיטה מספיק טוב. כי, כמו שהסכמת, השיטה עצמה לא סטטית ואפשר לראות את זה נגיד בסיטי של פפ.

במנותק מכל זה, הייתי ממש ממש לא ממהר לקבוע דברים כאלו לגבי ברצלונה של סטיין כל כך מוקדם, במיוחד שמדובר במאמן שמגיע באמצע העונה. כפי שכבר אמרו פה, ההתחלה של פפ בבארסה לא הייתה מזהירה כשלעצמה. לקבוע כל כך מהר שהשיטה ככלל, או ספציפית תחת סטיין היא כזו שאבד עליה הקלח זה מאוד נמהר.

כאמור, לכל הפחות אני מציע שתשנה את הדרך שבה אתה מתנסח.

הכדורגל לא היה מושלם כמו בתקופת פפ שכל הקבוצה הייתה כיחידה אחת משחקת מדהים, אבל זה היה כדורגל יותר “פשוט”, יותר תעוזה לבעוט לשער מחוץ לרחבה, יותר דריבלים ומסירות קדימה… וכשמסי וסוארז היו טובים, זה היה כיף מאוד לצפייה. המשחק זרם יותר בעין, וכמו שרשמתי היה יותר מקום לגולים שמגיעים בהפתעה וזה עוד יותר משדרג את חווית הצפייה.

ההבדל בין פפ לסטיין, שפפ הגיע בתחילת העונה אחרי שתכנן הכל בחופש. ושבא לך מאמן חסר ניסיון לגמרי אבל מתגלה כטקטיקן מהרמה הכי גבוהה שיש, זה קורה אחת ל…
ואל תשכח שהיה לו את מסי בן 21.

אז מסכים, זה הקטע שלא שידרגו את השיטה וגרמו לזה לחזור ליהיות מרהיב, כדורגל שמייצר מצבים ושהוא אשכרה התקפי. זאת הבעייה שלי. הלוואי שסטיין יעלה על חידוש שיגרום לזה להראות מרהיב בחזרה, אני סקפטי.

אני חושב שזו נקודת המחלוקת בינך לבין כולנו (ומאות אלפי משתפי ההאשטג וואלורדה אאוט).

הכדורגל לא היה כיף לצפייה בשום שלב ונסמך רק על יכולות אישיות של מסי ומדי פעם של אחרים והצלות של או שטגן.

על הטענה שמסי היה רק בן 21 אין לי כל-כך כוח להתווכח אבל מסי לא היה הברומטר בתחילת תקופת פפ