מחזור 21: ניצחון 2:3 דרמטי על אלמריה בחסות ה-VAR| ג'וד, ויניסיוס וקרבחאל

לקראת אלמריה

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק נגד אלמריה מאוכזבת אחרי “כישלון” ראשון העונה כשהודחה מהקופה דל ריי עם הפסד 4:2 לאתלטיקו מדריד בתום הארכה במשחק הגנתי רע מאוד. רצף המשחקים ללא הפסד תם לו (21), וכעת ריאל שאיבדה תואר ראשון ל-2023-24 – צריכה להגיב מיד ולהסתער על הליגה הספרדית, בטח כשג’ירונה השמיטה נקודות. העונה לא קרה שריאל פספסה בשני משחקים ברציפות, ולחזור לנצח זו מטרה עליונה. לשם כך קרלו אנצ’לוטי לא חושש לנסות לרתום אליו את הסנטיאגו ברנבאו: “האוהדים מאוד חשובים לנו, לשחק בבית זה עוזר לנו מאוד. הם מאפשרים לנו להציג את הרמה הכי טובה שלנו”, והוא יודע גם את גודל השעה: “זה רגע חשוב בעונה הזו במיוחד בליגה כשיש לנו חמישה משחקים ברציפות עד לחזרת ליגת האלופות”. ריאל העונה ניצחה בכל משחקיה בבית פרט לתיקו המאופס נגד ראיו וייקאנו וזה גם מפתח חשוב בדרך לכתר. היא ניצחה ב-11 מ-12 משחקיה עם יחס שערים 30:6!

הנחמה היחידה אולי, כי במועדון הגדול בתבל כל תואר הוא חשוב - ושוב חלום הטרבל שמעולם לא הושג נגנז, עם סיום דרכנו בקופה דל ריי הוא - שהלו"ז האכזרי יצטמצם מעט (ריאל כבר שכחה מה זה שבוע מנוחה בין משחק למשחק) ולכך אפשר להוסיף את המרפאה שמתרוקנת לאט לאט ואפילו טיבו קורטואה ואדר מיליטאו כבר על כר הדשא. לוקאס ואסקס החייל הנאמן שנפצע לאחר המשחק נגד אלאבס – התאמן כרגיל והוא חוזר לסגל שנקי לחלוטין משחקני קסטיליה הפעם. העייפות הייתה ניכרת בהארכה לצד ההגנה הכושלת שלא מאפיינת את ריאל הנוכחית (“שתי הפנים של ההגנה”, נכתב על כך במארקה). “ההכנות טובות, השחקנים התאוששו היטב, יש לי רגשות טובים אחרי האימון. אנחנו רוצים לעשות מחשק טוב”, אמר קרלו.

המאמן שיבח את היריבות ורוצה למנוע שאננות נגד האחרונה בטבלה. “אנחנו מתמקדים במשחק מחר. לפי הנתונים ליריבה יש רק שש נקודות אבל היא הייתה ראויה לניצחון נגד ג’ירונה ושיחקה טוב מאוד מול ברצלונה ואתטיקו מדריד. זו קבוצה שמתחרה היטב ותילחם נגדנו”. ריאל מתמקדת, כך נראה, בשלוש חזיתות: צמצום הטעויות בשער – ובספרד נכתב לא מעט על כך שהרוטציות פוגעות הן בקפה (זה שהיה אמור לשחק מחר, אבל קרלו משאיר סימן שאלה: “כן, שוערים עושים טעויות. אין ויכוח על זה ששניהם עשו. מי ישחק מחר? עדיין לא החלטתי) והן בהקפה”. עוד עניין חשוב הוא ג’וד בלינגהאם שנקלע לבצורת ולא כבש כבר חמישה משחקים, ושער אחד יוריד ממנו לחץ, על אף שהוא מציג יכולת טובה ובולט בכל האספקטים האחרים. הוא גם קטף עוד פרס אישי על הדרך כשנבחר לשחקן המשתפר של השנה. אומרים שפלורנטינו פרס שוחח איתו בחדר ההלבשה ועודד אותו, שיבח על יכולתו. האנגלי עדיין לא הבין שככה זה בגביע המלך מצד ריאל מדריד. עניין נוסף ומדאיג מאוד - הוא ויניסיוס ג’וניור.

התנהגותו אכזבה לא מעט מאוהדי ריאל והביאה לביקורת נוקבת בספרד על כך שרב עם כל מה שזז וחזר לדרכיו הישנות. השלושער בקלאסיקו? נמחק כאילו לא היה. קרלו כמובן יצא להגנתו. “האם דיברתי עם ויניסיוס? הפעם האחרונה שזה קרה הייתה אחרי השלושער נגד ברצלונה, הודיתי לו על כך ואני רוצה להודות לו על מה שהוא מנסה לעשות”, אמר הדון, “ואני תמיד גם אומר לו במה עליו להשתפר”. לפחות במשחק בית נקווה שוויניסיוס יפסיק לריב כי זה פוגע בקבוצה. האם הברזילאי ינוח או שחקנים בכירים אחרים? נראה שלא, לא דווקא כשיש יותר מרווחים בין משחק למשחק. “רוטציות? יש שחקנים שמגיע להם לשחק, אני צריך לקחת את זה בחשבון, אבל המטרה היא לא לתת דקות לכולם אלא לנצח משחקים. אם מי ששיחק הרבה בחמישי יתאושש – הוא ישחק”. נזכיר כי רודריגו היה עייף מאוד לפני משחק הגביע.

לקרלו היה חשוב להרים לקבוצה לא מעט השבוע, הוא חזר בו מ"חטא הנעורים" ומה שאמר לאחר המשחק והבהיר: “היינו צריכין לשלוט טוב יותר בכדור בהארכה מול אתלטיקו, יש לנו שחקנים איכותיים. אולי בשל עייפות איבדנו שליטה. אני לא מבקר אף שחקן בנפרד לעולם, הקבוצה מנצחת יחד ומפסידה יחד”, אמר, והתכוון בין היתר לאורליאן טשואמני שהיה חייב לעשות יותר בשער של אנטואן גריזמן ולא תרם כמחליף. המשחק נגד אתלטיקו כבר שייך להיסטוריה, סופרים את הדקות עד לנקמה אפשרית, בינתיים בפני ריאל עומד מוקש אחר. ברמת ההרכב נראה כי טוני קרוס יחליף את לוקה מודריץ’. גם הצרפתי מועמד ל-11, אולי במקום בן ארצו אדוארדו קמאבינגה. קצת קשה לראות את קרלו משנה את החלק הקדמי שלו למרות שחוסלו כבר עם 11 שערים (נגד היריבה מחר הוא כבש את שער הבכורה שלו בלבן! כילד בן 21) וברהים דיאס בכושר טוב. נזכיר כי משחקי הליגה האחרונים היו קשים, שני 0:1קים על הקשקש נגד יריבות מהבטן-תחתית, ומנגד בסופרקופה והגביעים לא פחות מ-11 שערים וזה מבלי שג’וד מבקיע ושכוכבי ההתקפה שלנו לא יציבים. אז יש מקום לאופטימיות. מעבר לכך, מי האמין בתחילת העונה שזה יהיה המצב ועוד נתלונן. גם היסטוריית המשחקים נגד אלמריה בבית מביאה לאופטימיות…

image

ריאל מדריד – הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו, פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני (אדוארדו קמאבינגה), טוני קרוס, פדה ואלוורדה| ג’וד בלינגהאם, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב אלמריה?

אלמריה של ג’אסיקה גריטאנו מגיעה למשחק במצב איום ונורא - האחרונה בטבלה, שש נקודות בלבד, היחידה בלה-ליגה ללא ניצחון העונה ובפיגור של עשר נקודות מחוף מבטחים. ומנגד, כולם אבל כולם סימנו אותה כיורדת בטוחה, ואפשר להבין אותם - אבל אין לאלמריה מה להפסיד. הסיבוב השני נפתח עם אחת ההפתעות הגדולות כנראה כאשר אלמריה סיימה ב-0:0 ביתי דווקא עם ג’ירונה המוליכה. “אלמריה הייתה ראויה להשיג את הניצחון הראשון שלה העונה. היא הגיעה למצבים ברורים ולראשונה העונה אולי המצטיין בג’ירונה היה השוער. אבל זו הדינמיקה שלה. אולם לפחות אלמריה הוכיחה שהיא נלחמת ולא ויתרה”, נכתב במארקה. העונה אלמריה דורגה כל הזמן במקומות 19-20, לא הצליחה להרים ראש. אשתקד זה היה שונה עם 22 נקודות ומקום 14.

אחת ההוכחות הברורות לכך שאלמריה לא הרימה ידיים היא הפעילות שלה בחלון ההעברות של ינואר. אבל לשחקני הרכש לוקח זמן להשתלב. איש השעה הוא עדיין סרחיו אריבאס, אקס ריאל מדריד שלראשונה יחזור הביתה לסנטיאגו ברנבאו כשחקן יריב, לבטח יתרגש. אריבאס כבש חמישה שערים, כולל אחד בסיבוב הראשון, יותר מכל אחד אחר. “זו עונת הבכורה שלי בליגה, וזה לא רע. כמובן שעליי להשתפר. הייתי צריך לעזוב את קסטיליה כדי לצבור ניסיון ברמה הגבוהה ביותר”, אמר. הוא לא מביט רחוק: “כמובן שאנחנו רחוקים מהישארות אבל כל משחק הוא כמו גמר, ננסה לעשות את הטוב ביותר שלנו, משחק אחר משחק, ולקוות לטוב”. ב-1,336 דקות יש לאריבאס גם בישול. מה שכן, הוא לא הבקיע מאז המחזור ה-13, למעלה מחודשיים, אז עשה זאת בהפסד הביתי לריאל סוסיאדד.

מספרים עד כמה אלמריה גרועה העונה לא חסר. נקודה אחת בלבד בחוץ, 43 ספיגות – למעלה משני שערים בממוצע למשחק. במשחקי החוץ היא חוטפת 2.5 שערים לערב. בכל מקרה, באלמריה מנסים להיאחז בכל מה שיש. נגד הגדולות היא הפסידה על הקשקש. למשל היא הפסידה 2:1 לאתלטיקו מדריד בחוץ, ונכנעה 3:2 לברצלונה בקאמפ נואו כשהצליחה לחזור פעמיים מפיגור. מי שלא יוכל לעזור הפעם הוא החלוץ לאו בפטיסטאו המורחק, ארבעה שערים כבש החלוץ הוותיק, שועל מאבקי תחתית. החלוץ לואיס סוארס – לא החבר של ליאו מסי כמובן – יחליף אותו בחוד, התקאמבק בשבוע שעבר אחרי ארבעה חודשים פציעה. גם שחקן הרכש היקר בתולדות המועדון, הבלם סזאר מונטס, יחמיץ את המשחק – בשל פציעה. אדר גונזאלס שהגיע מבטיס ינסה לחפות עליו ויזוז כמה בלטות למטה מהקישור האחורי. גונסאלו מלרו יהיה הקשר השלישי באמצע.

ונחזור לסוארס, החלוץ סיפר בריאיון מרגש למארקה - “סבלתי מדיכאון גדול, לא רציתי לקום מהמיטה”. הוא דיבר על תקופת ההחלמה הארוכה והייאוש עקב הפציעה שעבר. הוא הודה באומץ רב כי הלך לפסיכיאטר ויודע שיש לו עבודה על עצמו. “בסופו של דבר אלה הצטברות של דברים. הקבוצה התקשתה ולא יכולתי לעזור, זה היה קשה לראות את זה מבחוץ”. כעת הוא מגיע בטירוף ורוצה לעזור לקבוצה להישאר בליגה אחרי שעזרו לו וחיבקו אותו בזמן ההחלמה. הוא כלל לא חושב על הליגה השנייה. הוא מאמין: “יכול להיות שלריאל מדריד יהיה יום רע ואנחנו נמשיך בקו העלייה שלנו מהמשחק נגד ג’ירונה. זה 11 נגד 11 על כר הדשא”. הקבוצה הספיקה לרשום בזמן את המגן השמאלי החדש והסרבי החדש איבן ראדובאנוביץ’ נוסע עם הקבוצה למדריד. הוא לא הרכש האחרון. גם לוקה רומרו בדרך.

גאריטאנו שמונה בחודש אוקטובר והשיג שלוש נקודות ב-11 מחזורים, עושה הכל כדי להרים את המורל של חניכיו ומפגין ביטחון לקראת המשחק. “אנחנו רוצים להשיג תוצאה טובה. איך נעשה את זה? צריך לקרות קצת מכל דבר. עלינו לשחק כמו נגד אתלטיקו מדריד ונגד ברצלונה ולהוכיח שוב שאנחנו מסוגלים להתחרות. ריאל קבוצה עם המון משאבים בהתקפה, היא חזקה מאוד ומייצרת מצבים. עלינו לתת את הגרסה הכי טובה שלנו ואנחנו מאמינים”. כמאמן אתלטיק בילבאו בעבר הוא השיג תיקו בסנטיאגו ברנבאו. הוא משוכנע שההדחה מהגביע לא תשפיע על ריאל מדריד: “הם תחרותיים מאוד, כל הזמן דוחפים קדימה, יש לשחקנים יכולת אינדיבידואלית מעולה והם גם חזקים מנטאלית. אני מצפה לריאל במיטבה”. הוא לבטח לא נעלב מכך שהייתה רק שאלה אחת על אלמריה במסיבת העיתונאים של אנצ’לוטי: “זה בסדר, זה טבעי, אנחנו במקום האחרון. אנצ’לוטי ג’נטלמן ואחד הטובים בעולם. הוא לא מזלזל בנו. עלינו להתחרות מחר ולנסות לגרום לעוד אנשים לדבר עלינו”. בכל תשעת משחקיה בברנבאו אלמריה הפסידה אבל היא חולמת על שבירת הרצף.

image

אלמריה - הרכב משוער: לואיס מקסימיאנו| מארק פוביל, אדגר גונזאלס, צ’ומי, סרחיו אקימה| גונסאלו מלרו, לופי, לוקאס רוברטונה| סרחיו אריבאס, אדריאן אמבארבה ולואיס סוארס

היסטוריה ומפגשי עבר:

למרות שהמפגש הראשון בין ריאל מדריד ואלמריה בסנטיאגו ברנבאו נערך ב-1979-80, היסטוריית המשחקים מאוד דלה. זו תהיה בסה"כ הפעם העשירית בה ריאל מארחת את הקבוצה הקטנה ומפגש הליגה ה-20 בסה"כ אם נחשיב גם את משחקי החוץ. דבר טוב אחד אפשר לציין – ריאל ניצחה בכל תשעת המשחקים הקודמים – מאה אחוזי ההצלחה בבית – טפו-טפו-טפו, לרוב זה גם קורה עם חגיגת שערים: 37 שערי זכות מול שבע ספיגות. ריאל כבשה חמש רביעיות נגד אלמריה, כולל ה-2:4 האחרון אשתקד, יש לה שלוש שלישיות וגם שמינייה אדירה אמנם במשחק גארבץ’-טיים אבל חגיגת שערים היא תמיד נהדרת. כן, הבנתם נכון, ריאל מעולם לא כבשה פחות משני שערים בבית נגד אלמריה.

זה נגמר ב-1:4 קל בפברואר 1980 ו-0:4 עוד יותר קל בעונה העוקבת. במחזור השלישי של 2007-08 כשאלמריה חזרה כעולה חדשה, ריאל ניצחה עם שערים של חאבייר סביולה – זו לא טעות, איש השעה ווסלי סניידר וגונסאלו היגואין. בעונת 2009-10 כולנו זוכרים את כריסטיאנו רונאלדו מחמיץ פנדל, כועס ולא חוגג את השער של קארים בנזמה מהריבאונד שלו. כעבור דקה הוא הבקיע ושתי דקות לסיום הורחק (2:4). גם סרחיו ראמוס היה בין המבקיעים. נעדיף לדבר על השמינייה במחזור הסיום ב-2010-11. במחצית לוח התוצאות הראה רק 1:2 למרות שכריסטיאנו כבש שער מהיר. אפילו חוסלו הבקיע! מבישול של כריסטיאנו רונאלדו! עמנואל אדבאיור נפרד מהברנבאו בסטייל עם שלושער. צמד לבנזמה, אוזיל ריחף על המגרש שם עם בישול אחד עצום עם הפאלש. בעונת הדסימה כשריאל עוד הייתה בעניינים בליגה ולא שיכורה מהאפשרות לזכות בצ’מפיונס - אנחל די מאריה, גארת’ בייל, איסקו ואלבארו מוראטה נתנו בראש. נאצ’ו ואסייר יירמאנדי בישלו “לפי הרשימות” שלנו. במחזור ה-34 בעונת 2014-15 ריאל ניצחה 0:3, חאמס רודריגס כבש שער עצום רגע לפני ההפסקה והפחית לחץ. שער עצמי הגיע בדקה ה-49 ואלבארו ארבלואה סיים.

במפגש האחרון אשתקד ריאל “חיפשה את עצמה”. אבל ניצחה 2:4 די בקלות. בנזמה כבש שער מהיר, בדקה ה-17 כבר היה 0:2 והוא אף השלים שלושער לפני המחצית. אלמריה כבשה, רודריגו נעץ את הרביעי ולוקאס רוברטונה קבע את תוצאת המשחק אחרי שעה של כדורגל. בסה"כ 19 משחקי הליגה המאזן גם כן טוב מאוד עבור ריאל, שבמחזור הפתיחה אשתקד ביצעה רמונטדה תוצרת לוקאס ואסקס ודויד אלאבה בגולאסו בכדור חופשי כשרק עלה מהספסל (1:2). ריאל רשמה 15 ניצחונות, סיימה שלוש פעמים בתיקו והפסידה פעם אחת. יחס השערים הוא 58:17 לטובת ריאל כמובן

שימו לב ל"סכנת הסיבוב השני" מבית היוצר של קרלו אנצ’לוטי. המאמן הנפלא הזה, בלי טיפה של ציניות - לא מאמין ממש ברוטציות מה שמביא לשחיקה גדולה בחלק השני של העונה. במארקה הציגו את הטבלה שלו לאורך הקריירה. יש פער של 47 נקודות בין מה שהשיג בסיבובים הראשונים לבין החצי השני של העונה ובריאל מדריד הפער גם כן גדול, נתח של 29 נקודות.

בעונה שעברה ריאל סיימה סיבוב ראשון עם מאזן 14-3-2 - 45 נקודות שזה נהדר, בסיבוב בשני צנחה למטה עם 33 נקודות כלומר הפרש של 12. בפרק א’ בריאל מדריד גם כן בעיות. שבע נקודות פחות בעונת הדסימה למשל - 47 נקודות בסיבוב הראשון לעומת 40 בסיבוב השני. הקבוצה שדרסה את הליגה ב-2014-15 עם רצף הניצחונות המטורף הפסידה בקלאסיקו החשוב בסיבוב השני, הפסידה בסאן ממס, סיימה רק בתיקו ביתי נגד ויאריאל וכן הלאה…

המשחק נגד אלמריה חשוב מאוד - לא ליפול לבורות האלה, לחזור מיד לרצף הניצחונות, העונה אחרי כל פאנצ’ר ידענו לקום מיד בין אם בזכות כדורגל טוב ובין אם בזכות הגולים של ג’וד בלינגהאם שטיפה חסרים לנו כרגע. וברור שלא יהיה קל, אני לא מזלזל ביריבה, אין לה מה להפסיד ולפי הכדורגל שלה היא באמת לא כזו גרועה. זו ירידת מתח עצומה, אפילו בשבילי - ממשחקי דרבי וגמר סופרקופה שהוא קלאסיקו לבין משחק נגד האחרונה. אסור שהשחקנים יחשבו שהגולים יגיעו לבד. צריך לפתוח חזק, שער מהיר זו ברכה במשחק כזה.

ריאל מדריד צריכה להפגין רצינות ואם אפשר לסמס למועדון - מישהו יודע מה המספר של פלורנטינו? הייתי מדבר על השעות. או מאוחר מדי או תקוע, הלו - אנשים עובדים - ועבדכם הנאמן עובד עם ילדים, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לראות באמת את המחצית הראשונה. אני באמת מצפה שפה ושם שאציץ (לכולנו ברור שהטלפון יהיה רק על זה, הילדים יבינו) - לראות שער מהיר של הקבוצה שיוריד לחץ. עם הקישור שצפוי לשחק - זה אפשרי, ובכלל זו צריכה להיות הדרישה, לבטח במשחק בית.

שיבחנו את ההגנה שלנו כל העונה, זה הזמן לחזור להפגין מעין יציבות ולא משנה איזה שוער יפתח בין הקורות. כרגע שניהם בתקופה פחות טובה ככל הנראה. מפתה אותי מאוד להגיד אגב שבמשחק הזה להוריד את אורליאן טשואמני להיות בלם ושאנטוניו רודיגר ינוח.

כן זה זמן רוטציות, אולי מחצית על הספסל תעזור קצת לאפס את ויניסיוס ג’וניור. אפשר לשחק עם חוסלו כשאיש מטרה זה מתבקש מול מערך - להערכתי - של חמישה שחקני הגנה, הרי רודריגו ו-ויניסיוס לא “דורסים” כשאין להם שטח, בעיקר לא ויניסיוס. רודריגו היה עייף לפני הסופרקופה. ישנו גם את ברהים דיאס כמובן. צריך לשחק עם פראן גארסיה כי הוא כוח התקפי בכנף וחוסלו יכול ליהנות ממנו, וכן, בהנחה שכנראה נספוג גול על חשבונו מול סרחיו אריבאס (שהקהל יעשה טובה ויקבל אותו בחמימות, לשים לב). חלק מהתקופה הטובה שלנו נבע מכך שהפסקנו להתחיל משחקים בפיגור 1:0.

נניח ויניסיוס משחק - וברור לכולנו שהוא ישחק - זה משחק בית אחי, 70 אלף איש שרים לך, אז מקסימום יהיו כמה בעיטות ברגל או החלטות שהשופט יקפח אותך - תהנה מהכדורגל. אין מה לריב עם אף אחד, אין מה להיות מתוסכל. אסור לדבר עם השופט בכלל במשחק כזה. אגב ג’וד רחוק צהוב אחד מהשעייה, חשוב לציין. הלוואי שקרלו באמת זרק לו משהו ככה בחדרי-חדרים ונראה שחקן רעב להוכיח. כן נו ואיזו קנדוטה יפה זו שחוסלו הבקיע נגד אלמריה איי שם לפני כמעט 13 שנה מבישול של המלך כריסטיאנו רונאלדו.

לא באמת קיימת שאלה לגבי רוב העמדות, אז כרגיל הפור הוא בקישור. טוני קרוס - רצוי, אדוארדו קמאבינגה - רצוי, פדה ואלוורדה אבל משוחרר קצת מהגנה ובתקווה שייבעט וייבעט ושוב פעם ייבעט - רצוי בהחלט. ריאל לא יודעת לנצח בתוצאות גבוהות וסרגל המאמצים הזה חשוב. אם קבוצה מובילה 0:3 היא יכולה לתת לחבר’ה לנוח גם בדקה ה-70, אצלנו זה לא קורה. אמנם קצת יותר טוב מהעונה שעברה - ועדיין. יאללה לנצח, האללה מדריד

כל עוד אין פציעות ואנחנו מנצחים הכל בסדר. השחקנים נפלו מהרגליים רק לפני שלושה ימים. אני בספק אפילו אם הבקשה שלי מוגזמת מדיי.

אולי הגיע הזמן להפסיק עם הרוטציה המוגזמת הזו בין השוערים? הגיע הזמן שאנצלוטי יבחר אחד וילך איתו עד הסוף,אם הוא מעדיף את קפה אז שיהיה קפה,זה סתם עושה רע לשניהם.

אלברט איינשטיין אמר "טיפשות היא לחזור על אותה הפעולה וכל פעם לצפות לתוצאה אחרת.
אנצלוטי פשוט מאמן טיפש, כמה זמן ייקח לקרבאחל להיפצע אחרי שבוע מטורף?
למה לא לתת פדה לנוח? או רודריגו שהרגיש אי נוחות?

עכשיו כשנטל הגביע ירד ויש כמה שבועות עד לשמינית גמר אני אהיה פחות ביקותי כלפי אנצלוטי בעניין חוסר הרוטציות בהרכב,אנחנו חייבים את הנקודות האלה גם בשביל המאבק בליגה וגם כדי להתחיל מומנטום חדש ולא ליפול לתקופה רעה אחרי ההפסד בגביע,אני רק מקווה שיידע לעשות חילופים בזמן.

לא יודע לגבי עושה רע לשניהם, ובפראפראזה על המשפט המיוחס לאיינשטיין לפני- אנצ’לוטי לא מצפה לתוצאה אחרת בכלל, אלא לשחזור מיעוט הספיגות בלה ליגה עד כה, כי הניסוי המוזר בהחלפת השוער הראשון תוצאתו היא כמות ספיגות נמוכה באופון היסטרי. וגם אם אני עצמי נגד השינויים התכופים (הלו טים לונין) הרי במבחן התוצאה מצבנו לא רע בתחום.
נ.ב. אני מניח שהרוב חושב שעם טיבו המאזן היה משמעותית טוב יותר- משום מה לא נראה לי, אולי בשוליים.

כי התפקיד של השוער שולי מלכתחילה בכל העניין הזה של ספיגות. משחק הגנה טוב זה המפתח, שוער זה ערך מוסף.

אני אישית לא דיברתי על השוערים, דיברתי על רוטציות בכללי, הבנאדם כבר 20 שנה מאמן, וכל פעם עושה את אותה הטעות מחדש, זה הגדרב של טיפש, זה כבר לא עקשנות, זה טיפשות.

העונה עוד מעט נגמרת ואני עדיין לא הצלחתי להבין מה עומד מאחורי הרעיון בלשחק מול קבוצות כמו אלמריה(ועוד בבית !) עם 2 חלוצים בלבד ובלי 9 אמיתי… :person_shrugging:

והנה דקה בתוך המשחק ואנחנו מבינים כמה שוער עם ביטחון זה חשוב.

כדי לא לספוג שער מוקדם כמובן.

שכחת שבלי שוער גם.

מה זאת השעה המצחיקה הזאת 5 ורבע ? אני בטוח שזה 5 וחצי, פותח את הטלוויזיה ולא רק שעברו 15 דקות זה גם 1-0 לפאקינג אלמריה :person_facepalming:

מול 9 שחקני הגנה אנחנו משחקים עם שחקן התקפה וחצי, מגיעים לצדדים ומעבירים כדורים ואין אף שחקן ברחבה לדחוק את הכדור פנימה.
אני לא מבין איך האריכו למאמן הזה חוזה.

אין שוער. 
                                    אין בלמ(ים) בכיר , רודיגר נטחן  ונאצ'ו בנפילה חופשית 
                                             מגנים- קרבאחל נטחן, אגף שמאל בינוני להחריד.
                               קישור- אין מחליף אמיתי לקסאמירו בקישור האחורי ו קרוס זה קרוס.
               מודריץ' שחקן עבר, ולוורדה נטחן. טשומה וקמאבינגה לא באמת מתקדמים תחת אנצ'לוטי.
     התקפה- אין חלוץ אמיתי, רודריגו ילד טוב, ויניסיוס ילד רע, בלינגהאם אלוהים שמציל את התחת של אנצ'לוטי
                                         ברהים וחוסלו נחמדים לריאל מדריד ב' וזהו.

2015 ALL OVER AGAIN. יוצא כל האוויר מהבלוף.

אם אחד התפקידים העיקריים של הvar זה לא לשמור על שחקנים (גם אם זו עבירה של “רק” צהוב), אז יש לו אפס צידוק.
זה חייב להיות קביל לעונשים גם אחרי המשחק וגם בהפסקת המחצית.

נאצ’ו מתחיל להזכיר את הימים היפים של ראול אלביול. איזה חלש.

שני שערים שרשומים על הקישור האחורי שלנו, צאומני וקרוס פשוט לא עושים כלום, בשני השערים הם עמדו ליד השחקן שבעט/ מסר.
קרוס ואלורדה וצומא החוצה, חוסלו בראהים וקמא בפנים, זה החיחופים, מה יעשה אנצלוטי?
שום דבר.
ושימשיכו לזיין לנו את השכל עם אין בלמים טובים בשוק.

אל תדאגו, אנצ’לוטי יכניס את מודריץ’ במחצית ויציל את המשחק.