ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

לא ידעתי איפה לשים את הציוץ הבא, כי זה לא העברות ולא בהכרח צוות מקצועי, וכי אולי בכלל צריך מקום מרוכז לדבר בו על הסגל הקיים (ולא בענייני העברות), אז…פתחתי נושא חדש.

בכל מקרה -

מעניין. אם זה נכון, ריקי צריך דחוף למצוא קבוצה אחרת, לפחות בהשאלה.

מה שכן, אם קומאן יעלה את ניקו, דמיר וגאבי וייתן להם יותר דקות מריקי השנה (כן, אני יודע שריקי וניקו לא באותה עמדה, ועדיין), אז משהו שם באמת מוזר.

אשתדל בקרוב להעלות איזושהי הודעת “מצב הסגל” מבחינת שמות (ולא העברות/חוזים וכאלה), כדי שיהיה אפשר לפתוח את נושאי הסגל והטקטיקה של העונה המתקרבת במקום מסודר.

אני חושב שלא צריך לחכות ולראות אם זה יקרה כדי לקבוע שקומאן פשוט לא סובל את ריקי ושיש פה משהו אישי, העונה הקודמת הוכיחה את זה מספיק. מה שכן, אם ניקו, דמיר וגאבי יקבלו לא מעט דקות אני אוכל לחיות קצת יותר טוב עם הייבוש של ריקי. בכל מקרה אני לא חושב שקומאן הוא מאמן שיכול לפתח שחקנים יותר מדי, אני אמשיך לחכות למאמן שיכול להוציא את מלוא הפוטנציאל משחקנים שהמוח שלהם הרבה יותר דומיננטי מהפיזיות שלהם.

לגבי דמיר, אותו ג’ררד רומרו כתב שקומאן התקשר ללפורטה במיוחד , כדי לברך אותו על ההחתמה. הוא מאוד אוהב אותו.
דמיר כידוע אצלינו בהשאלה, אבל יש לנו אופציית רכישה ב 10M בלבד. אני מקווה שיראה דקות בקבוצה הראשונה, כדי שבארסה תוכל לדעת אם הוא שווה את זה או לא. הבעיה שיש לנו עודף בשחקני התקפה גם בלעדיו.

בעיקר על העמדה של מסי.
בכנפיים יש את פאטי שכולנו מקווים שישאר כשיר ובעיקר יצליח להביא את הכישרון שלו לידי ביטוי אחרי פציעה קשה, קויאדו שלא יודעים אפילו אם יפתח את העונה בבארסה ושמועות על השאלה ו… זהו? ממפיס יכול לשחק כקיצוני אבל אני מניח שנראה אותו יותר באמצע.

לכן לדמיר יש אפשרות ריאלית לטעמי לקבל דקות, בטח במשחקי גביע והמשחקים המוקדמים של האלופות.

יש גם את דמבלה שיהיה כשיר באוקטובר.
ואם אגוארו משחק חלוץ, אז מסי תופס מקום של שחקן כנף, גם אם הוא לא בדיוק קיצוני.
בריטוויט עדיין לא נמכר.
גריזמן, אם יישאר, לא יהפוך לשחקן ספסל.
וכן, גם ממפיס.
אה, וקוטיניו עדיין פה ואין לו שום ביקוש. והוא כבר כשיר, או כמעט כשיר.
אף אחד, פרט לדמבלה, הוא לא ממש קיצוני, אבל כולם לפני דמיר בהיררכיה.

אתה צודק אבל צריך לזכור שהכשירות של אגווארו ושל דמבלה כשיחזור מוטלת בספק (גם את פאטי אפשר להוסיף לפה), במצב כזה לדמיר יש מקום ברוטציה.

הוא לא באמת יקבל דקות, אם הוא באמת מוכשר וברצלונה באמת רוצה להפיק ממנו את המירב בעתיד הוא צריך לשחק באופן תדיר (אפילו בליגה שנייה) ולחזור כשיהיה לו מקום אמיתי בסגל ולא בתור נער פוסטר.

אלא אם כן הוא פדרי החדש, הוא לא צפוי לראות הרבה דקות. אני מקווה שכן, אבל לא בונה על זה.
אני מסכים עם נתי. עדיף שישחק בבארסה ב’, ויתאמן עם הקבוצה הראשונה כמה שאפשר.
מה שמעניין אותי זה לא התרומה שלו השנה, אלא האם יש פה יהלום ב 10M בלבד, או שזה בלוף ושלא נבזבז 10M סתם.

בכנות, קשה לי לדבר על טקטיקה ומצב הסגל בקבוצה שאנחנו לא ממש קרובים לסיום התהליך. כרגע נושא הסגל מאוד תלוי במי אשכרה יסכים לקיצוץ חוזה כשחלק מהתחזיות הולכות הפוך על הפוך (גריזמן לעומת אלבה), ויש עוד לא מעט שכר לקצץ:

מה בכל זאת אפשר להגיד על מצב הסגל:

1. יש לנו שלושה חלוצים כביכול- אגוורו, ברייטוייט ומאנאי.

2. ארבעה ווינגרים אמיתיים- דמבלה, פאטי, קויאדו ודמיר.

3. שלושה תואמי מסי- מסי, גריזמן וממפיס

4. חמישה בלמים רלוונטיים-ארואוחו, פיקה, לנגלה, מינגסה ואריק

5. שני מגינים שמאליים- אלבה ובאלדה

6. שלושה מגינים ימניים- דסט, אמרסון ולא עלינו סרג’י רוברטו.

7. 8 קשרים (רלוונטיים בלבד)- מוריבה, רוברטו, בוסקטס, פדרי, דה יונג, גאבי, ניקו וריקי.

לא נכללו כחלק מהסגל: אומטיטי, קוטיניו ופיאניץ’.

כמובן שיש לנו את האחד והיחיד: קומאן

images

עכשיו אם תראו את הסגל כמו שהוא, בכנות? אני חושב שכן אפשר לייצר פה משהו מעניין, בטח עבור הציפיות לקראת עונה שמוגדרת מראש ככלכלית, ועוד שיש לך איזה מסי שאשכרה הסכים לסחוב אותך לסוף המשבר. בפועל? אני יכול רק לקוות שהוייבים שמקבלים מקומאן על דמיר וגאבי יתנו לנו את התרחיש של פדרי יותר מאשר התרחיש של טרינקאו.

בנוסף, הלה מאסיה יכולה כן לעזור לנו בעמדות בהן נראה שאנחנו נמצאים בבעיה מספרית. ריי מאנאי במהלך משחקי ההכנה נראה כמו מישהו שיוכל לתת קצת מנוחה לקשיש כמו אגוורו שלא יכול לסחוב עונה שלמה, וימנע מאיתנו עוד תרחיש תשע מזוייף מוגבל, וללכת לאופציה האהובה על קומאן, לדחוף את כל השחקים בדקה ה- 85 ולראות מה קורה.

תואמי מסי בקבוצה בה יש את מסי זו בעיה בפני עצמה. הימצאות של שחקנים כמו גריזמן היא ברוב המקרים נטל טקטי במקרה הטוב, וביזבוז כספי מטורף במקרה הרע. אני באמת חושב שגם ממפיס ובעיקרגריזמן הם כן שחקנים שיש להם כדורגל, אבל כשהם בסביבה של מסי הם יתעסקו הרבה יותר בעבודה שחורה ומיקום כדי לשרת את התפקוד של מסי. הרי הבעיה עם מה שנקרא ENGANCHE (וו בספרדית, או כינוי לעמדה של מספר 10) היא שברוב העמים פחות מחוייב ללחץ, הגנה או מיקום, אלא הוא זה שמגיע לעשות קסמים כשהכל תקוע ומהווה את הערך המוסף מול הגנות קשוחות בין הקווים. הימצאות של כמה כאלו באותו מערך לא מהווה תרומה אמיתית למשחק כמו שזה בעיקר חוסר איזון. זה קצת כמו לראות את תיירי הנרי בעונה האחרונה של רייקארד שהופך ממפלצת שדרסה את אנגליה לבחור שנראה “כלוא” בעמדה ספציפית כמו חלוץ מטרה או ווינגר בקבוצה שיש בה כבר גם את רונאלדיניו וגם את מסי וא’טו שהיה פצוע ברוב העונה. יש כאלה שזה מוציא מהם את הרע.

הסיפור של הקישור מעניין. בהתחשב בעובדה שלא סופרים את פיאניץ’, רוב הקישור מונה חבר’ה צעירים שלא מעט מהם הגיעו מהלה מאסיה ואיזה בוסקטס אחד שמתחיל לאותת לסיום. המצב הזה “יאלץ” את קומאן לתת קרדיט לשחקנים צעירים ומעניינים. לא שאני מאחל את זה חלילה, אבל נכון לעכשיו במצב בו בוסקטס פצוע אנחנו אולי יכולים לקבל את הגרסא החדשה של הקישור של בארסה לשנים הבאות. אומנם הייתי רוצה שיגיע מאמן שיצליח לדחוף אותם יותר, אבל אפילו לנסות לחזות בפוטנציאל יכול להיות משהו שיהפוך את העונה זאת ליותר קלה לעיכול.

בעוד שאני סך הכל בסדר עם הקאדר בהגנה (אולי יש טעם בבלם אחד באמת טוב) החלק המעניין כרגע נמצא דווקא בעמדה הכי קשה לניהול- עמדת המגן השמאלי על שם ג’ורדי אלבה. אף מגן מאז שאלבה נכנס לא מצליח להיות ברוטציה של ממש על העמדה, ואולי העובדה שהוא עושה שרירים ועשוי לעזוב היא גם עוד אבן דרך בתהליך הבלתי נמנע של חילופי הדורות בקבוצה. באלדה סך נראה שחקן סבבה, אבל אני חושב שלאפורטה חייב להתחיל לחשוב על מחליף נוסף. אני לא יודע אם אני אוכל להכיל את רוברטו גם באגף שמאל.

בהינתן האפשרויות, הייתי שמח לראות 4-3-3 מבארסה הנוכחית, שכולל רק קשר אחורי אחד ושני מנהלי משחק, אבל זה רק Wishful thinking:

טר שטגן

באלדה-אריק-ארואוחו-אמרסון

פרנקי

פדרי- פוץ’

פאטי- מאנאי- מסי

לא יודע אם אלו הטובים ביותר, אבל אני אשמח לראות מה הרכב כזה יכול לעשות.

תאמין לי Aimarito אני מעריץ אותך שבמצב שלנו עדיין נשאר לך חשק לכתוב כך על כדורגל. עכשיו אני מבין את היכולת שלך לקבל את השברי לב שארגנטינה מאכילה אותך כל השנים… אשרינו שזכינו לכותב כמוך פה בפורום. מכל הלב.

הסגל לא יישאר כזה.
ספרתי 27 שחקנים (רוברטו רשום פעמיים). צריך להוסיף את קוטיניו שלא הולך לשום מקום, ו 3 שוערים.
זה 31 שחקנים.
אני מניח שמנאי וברייטוייט יימכרו. פיאניץ’ ואומטיטי לא נספרים, לא משנה אם יימכרו או לא.
סביר להניח שניקו, דמיר, גאבי ואפילו באלדה יהיו בעיקר שחקני בארסה ב’.
עדיין נשארו 25 שחקנים. זה יותר מדי, כשיש שחקני בארסה ב’ ועונה פיננסית, וקומאן עוד רוצה קשר פיזי נוסף.
לדעתי יהיו חיתוכים כואבים. לשחקנים שאנחנו רוצים להיפתר אין כל כך שוק, אז יש מצב שנצטרך לוותר על כמה יקירי הפורום. חלק אולי יימכרו כי לא יהיו מוכנים לרדת במשכורת.
אני אחכה עם הניתוחים עד שתמונת הסגל תתבהר.

איזה יקירי פורום אתה מתכון? בוסקטס?

שחקן שלא מסכים להוריד מהמשכורת שלו לא יהיה שום מועדון שירצה אותו. ופה אני מרגיש שאנחנו בלולאה. כך שזה לא משנה אם ברצלונה רוצה למכור אותו או לא. הוא ימשיך להיות שחקן ברצלונה כל עוד החוזה קיים.

מבחינתי השחקנים שאסור לגעת בהם מהבוגרים הם : טר שטגן ארוחאו דסט פדרי דה יונג ואנסו.

ריקי בשביל להציל לו את הקרירה מהציפורנים של ההולנדי המאוס, אז בשבילו ובשביל הבריאות הנפשית שלי, כדאי לצאת למועדון בהשאלה לשנה. ויותר מרצוי זה שהמועדון שיקלוט אותו יהיה מתאים לכישורים שלו. זה לא יעזור לקרירה שלו אם יזרקו אותו באיזה אספניול או אוססונה.

לא. בדיוק את אלה

אף אחד לא יקנה את בוסקטס, או פיקה לצורך העניין. אין להם שוק. שחקנים מבוגרים ויקרים.
מאותה סיבה אנחנו לא מצליחים להיפתר מגריזמן, פיאניץ’, קוטיניו.

יש סיכוי יותר גבוה שבוסקטס\פיקה\אלבה\רוברטו יסכימו לרדת בשכר עבור ברצלונה מאשר עבור מועדון אחר. פה הם בעלי הבית, במקום אחר הם רק שכירי חרב מן המניין. לכן קשה לי לדמיין מועדון שישלם להם את המשכורות של ברטומיאו, אפילו אם בארסה תסכים לוותר עליהם בחינם.
מצב דומה עם גריזמן. הוא היה מוכן להתפשר עבור אתלטיקו, אבל רק עבור אתלטיקו.

אז את מי נוכל למכור? עוד דגי רקק כמו קויאדו ומינאי? זה לא כסף גדול.
לכן אני חושש ששחקנים משמעותיים יעזבו , תמורת הרבה כסף.

אני מבין מבחינה כלכלית מה אתה אומר. אבל בוחר להתכחש לזה חחח

למכור את אחד השחקנים שרשמתי למעלה משול בעיני להתאבדות ספורטיבית. אני בוחר באפשרות היחידה שנשארה לי. וזה התקווה שהאיסמון יפול לשחקנים מסוימים שזה נחמד להילחם על החוזה ועל הזכויות שלהם אבל אם הם רוצים גם קרירה ספוריטיבית. הם צריכים שתהיה להם גם התגמשות כלכלית.

אני הייתי מוכר את אלבה. גם מקצועית וגם כלכלית הוא מבוקש.

יכול להיות שלאפורטה יעשה קסמים.
יכול להיות שהזקנים כל כך אוהבים את המועדון שיתיישרו לפי הקו של מסי, ואז כל הסגל אחריהם.
יכול להיות שלפורטה יצליח להוכיח לטבאס שתקרת השכר צריכה להיות גבוהה יותר.

אגב, אני מסכים שלאלבה יש שוק, אבל לא נוכל לקבל עליו הרבה דמי העברה. ואני חושש לתת לבאלדה או לדסט את ההרכב בעמדה.

מגיב לזה פה, כי משום מה נראה לי שזה יותר מתאים.

בכל מקרה - קשוח הסיפור הזה עם הגבלת המספרים בליגה הספרדית, אבל זה מה יש. בשקלול מלא של כל הנתונים, שביצעתי במוח במשך 5 שניות שלמות, הייתי נותן את המספר לפאטי או פדרי.

קשה לחשוב על זה. אלו הבחירות הכי פחות גרועות אני מניח. אם בטעות זה יגיע לגריזמן, דמבלה או קוטיניו אני אקנה את החולצה ואשרוף אותה ב livestream.

בדיוק. לא כי הם הכי מתאימים, אלא כי כל השאר כל כך לא מתאימים, שאין ברירה אחרת.

עד כמה שאני זוכר, החוק מחייב שחקני קבוצה ראשונה ללבוש מספרים 1-25.
אני לא מייחס חשיבות למספרי חולצה. לא אכפת לי מי ילבש את מספר 10. זה לא ישנה במאומה את הlegacy של מסי.
מצידי שיתנו אותה לנטו.