ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

עם כל האהבה שלכם לפוץ׳, איך הוא מבחינה הגנתית?
אתם רוצים אותו לתפקיד של צ׳אבי פה אבל אצם חושבים שזה קישור שמסוגל לעמוד מבחינה הגנתית?

זה קצת כמו נושא בנזמה אצלינו. האוהדים והמאמן רואים את הדברים בצורה שונה (רק הפוך).

הקטע המוזר הוא שזה לא רק מאמן אחד אלא 3. ואין פה עניין של אנטי שחקני נוער כי מי שמועדפים על פניו הם פדרי ומי שלא יהיה מבין הילדים שכרגע קיבלו אצלכם דקות.
אולי באמת יש לריקי בעיה שפה בפורום לא שמים אליה לב?
למשל עמידה הגנתית לא נכונה שגורמת לקישןר שלכם להיות פרוץ? כושר גופני ירוד? דברים שאתם כאוהדים פחות רואים ומאמן כן.
אני פשוט חושב שקצת הזוי שכמה מאמנים סתם ככה יהיו נגד שחקן מסוים והוא יתעקש להשאר.

אני יכול לתת את מקרה יורנטה בריאל כדוגמה. אך יורנטה היה לא מוערך אך ורק על ידי מאמן אחד והסיפור גם התפרסם (זידאן התעלל בו על כך שהתלונן שאנזו מקבל פריבילגיה בנוער על חשבונו וחשבון חבריו). יורנטה גם רצה לעזוב בעקבות זאת.

ריקי לעומת זאת מתנהג כאילו לא נעשה לו שום עוול. כאילו הוא מסכים עם המאמנים השונים שלא מאמינים בו.

משחקן במצבו הייתי מצפה לצאת להוכיח את עצמו בקבוצה אחרת בהשאלה אם הוא חושב שהוא מסוגל. אבל מרגיש לי שריקי פשוט משלים עם המצב וגם לא מאמין בעצמו שמגיע לו יותר.

אולי הבעיה היא האוהדים שמפספסים משהו פשוט.

הוא עלה לבוגרים בעונה האחרונה של או לפני האחרונה של ואלורדה ואז הגיע קיקה ונתן לו לא מעט דקות שהוא היה טוב בהם.

(משחק נגד אתלטי למשל נבחר למצטיין ) קיקה (בלי ברירה כי נפצעו שחקנים) נתן לו דקות. אז איך הגעת לשלושה מאמנים שמחקו אותו זה רק אתה יודע.

המאמן היחיד שבאמת מחק אותו זה קומאן. ואם באמת היית טורח לעקוב אחריו, אז רואים שבלא מעט דקות שהוא מקבל הוא מחזיר . דוגמה אחת זה המשחק נגד יובה שנה שעברה שאפילו פאקינג קומאן הודה שב20 דקות הוא היה טוב.

במשחקי ההכנה השנה בכל הדקות שהוא שיחק הוא היה טוב.

לא יודע בעצם למה אני טורח זה לא שאתה קורא ואכפת לך מה אני כותב.

נ.ב גם אם המשפט לגבי שלושת המאמנים שלך היה נכון והוא לא נכון. שמדובר בשלושת המוקיונים ואלורדה קיקה וקומאן. כן אני עדין הייתי מאמין שהבעיה היא בהם ולא בנו.

מי אלו “אתם” ולמה שהוא בהכרח יהיה בתפקיד של צ’אבי?

אתם - אוהדי ברסה.
אמירה זו נאמרה לא פעם שאתם רוצים שישחק לצד פדרי ולא במקומו. משמע 50-50, משמע העמדה של צ׳אבי.
אם הפריע לכם שכתבתי לעמדה של צ׳אבי ולא 50-50 אני יכול לשנות.

למה שהוא יהיה בעמדה של צ׳אבי? כי אתם מעדיפים (לדעתי) את פדרי ולא רוצים את ריקי כמחליף שיקבל פירורים כי פדרי לא נח.

עכשיו בגלל זה אני שואל האם לא עובר לכם בראש שיש שם משהו שמפספסים בנוגע לריקי?

הרי בחיים לא נתקלתי בפער כזה בין מה שהאוהדים חושבים על שחקן כלשהו למה שהמאמנים חושבים עליו. אפילו על בנזמה זה היה בעיקר כי לא היה שחקן אחר, וכל השחקנים מסביב אהבו אותו מאוד. פה באמת מרגיש שכולם נגד ריקי חוץ ממספר אוהדים.

אתה עדיין ממשיך עם הפייק ניוז?

תודה על ההכללה. בכל מקרה, גם אם כל אוהדי ברצלונה, לגמרי כולם, רצו אותו בעמדה של צ’אבי, זה לא רלוונטי לדיון הזה, כי הוא מדבר על זה שפדרי כרגע מותש, ובמקום לפתוח איתו שוב, אפשר לתת את הדקות שלו לריקי.

למשל -

אני מבין מזה - ריקי במקום פדרי, ולא לצד. אבל אולי אני טועה.

עוד פעם - תפסיק עם ההכללות הלא מבוססות על כלום האלו. אני למשל לא מעדיף את פדרי על ריקי, אם זה אומר שריקי יהיה בתפקיד “צ’אבי”. אם אני מעדיף את פדרי (בכללי, לא ספציפית עכשיו כי הוא מותש), זה על אותה עמדה.
המטרה ברצון שלי שריקי יקבל הזדמנות היא לא בכל עמדה שתהיה העיקר שישחק (אחרת הייתי ממש רוצה שיפתח כשחקן כנף, כי יש פחות תחרות שם). אלא איפה שיש מישהו שקצת נטחן בעונה האחרונה, ואפשר לשחרר קצת דקות למישהו אחר.

מה שעשית, זה בעצם לקחת רצון של אוהדים שריקי יקבל דקות, והחלטת שזה אומר שזה יהיה בעמדה של צ’אבי. טוב.

קייטה.

אני רוצה שפדרי יקבל כמה שבועות מנוחה. זה המטרה המקורית של ההודעה שלי. כמות משחקים שהוא שיחק בשנה פלוס זה משהו לא נורמלי.

אני איתך. לא משנה אם אני מסכים או לא (ואני מסכים), אבל - אני מבין למה התכוונת.

הציטוט שלך היה כדי להבהיר שהדיון לא היה על ריקי לצד פדרי, אלא במקום.

מצטער חשבתי שחשבת שכתבתי “פייק ניוז נגדך” :slight_smile:

עד שריקי פוץ’ לא יקבל דקות משחק משמעותיות בקבוצה כלשהי, לא נוכל לשפוט האם הוא מסוגל להיות “צ’אבי הבא” או שהוא סתם מתחזה, ולא נוכל לקבוע האם הוא מאכזב באימונים או שזה נטו משחקי אגו של קומאן. לשחקן עצמו יש מידה של אשמה בכך שהוא מסרב אפילו לצאת להשאלה. בדקות המעטות שקיבל, הוא בהחלט הראה ניצוצות והרשים לטובה גם את מי שלא הכיר אותו לפני.

בלי קשר לדיון פה, לפעמים לאנשים קל להידבק לגישה ש"אוהדי ברצלונה עפים על כל ילד מהלה מאסיה ולכן נהיה נגדו עד שיוכיח שהוא לא אפס". במקרה של ריקי פוץ’ זה מאוד מורגש.

עם קשר לדיון פה, גם בתרחיש הכי ורוד קשה לראות אותו משתלב כשחקן הרכב בלי שזה יפגע בפדרי או בדה יונג. אולי במערך של שלושה בלמים, אבל ההולנדי כקשר אחורי מאבד מהקסם שלו ומרגיש מסורס קצת לטעמי.

אין בעיה. אבל אפשר גם לעצור רגע ולהבין שלא כל אוהדי ברצלונה חושבים אותו דבר, ושדברים משתנים.

נכון, אבל כרגע מאוד בולט שפדרי שיחק בלי סוף בשנה האחרונה, ולא רק בברצלונה, ושאפשר לתת לריקי לשחק במקומו, לפחות בינתיים. אולי לא תמיד, אולי הוא יהיה גרוע ולא יגיע לו לקבל הזדמנויות נוספות. אבל כן לפחות כרגע, כשיש טיעון נוסף ללמה כן לתת לו דקות, מעבר ל"הוא ילד מהלה מאסיה".

סתם ארשום פה את דעתי הצנועה.

אני חושב שריקי צריך לשחק בעמדה של אינייסטה. לגמרי לא צ’אבי.
יש לו פריצות מצוינות קדימה, מסירות חותכות הגנה שמובילות להתקפות מסוכנות, מיקום התקפי, מהירות וגולים (או לפחות ניסיון לכיבושים).

ממש לא המנהל משחק קר הרוח שצ’אבי היה, הרבה יותר קשר התקפי לטעמי.

לגבי פדרי - הוא מרשים, כן. במיוחד ביחס לגילו. אני לא יודע אם הוא וריקי יכולים לשחק יחד (מזכיר משהו שאמרו על צ’אבי ואינייסטה?) או לא, אבל שווה לנסות.

יש לנו שלושה קשרים שאני מאוד אוהב לשתי עמדות. זו קצת בעיה, כי ריקי ופדרי בעלי פרויל דומה, ודה יונג הוא הכל. בגלל זה היה ברור לי למה קומאן רוצה את וויינאלדום - כדי לגוון את הפרופיל של הקשרים. שיהיה גם קשר פיזי ולא רק כישרוניים.

לא יודע אם יש טעם לשים את דה יונג קשר אחורי, הוא כבר עבר אבולוציה.

לגבי ריקי, אולי כדאי לו לצאת ולא לחזור. אני מאוד אוהב אותו וחושב שמגיע לו הרבה יותר. גם אם בקבוצה קטנה יותר, הוא צריך לפרוח ולעשות את הקסמים שלו. אמון ואימון של מאמן טוב ישימו אותו לדעתי בין הקשרים הבולטים בעולם.

אבל זו כבר פנטזיה. ריקי יישאר לעוד עונה שבה הנשיא אולי יצליח לדאוג לו למקום הוגן בקבוצה. אחריה יהיה פה מאמן אחר, ואז הוא כבר יהיה בן 24 ועם מעט מדי פעילות שתאפשר לו להגיע לשיא בדיוק בזמן.

שילך. זה יהיה טוב בשבילו והוא לא בגיל שהוא יכול להרשות לקומאן להתעמר בו עוד עונה.

צודק, אוהדי ברסה לא רוצים שריקי יקבל דקות, התבלבלתי בינו לבין גומש…
או שהתכוונת לחוסר דיוק.

אני בדיוק טענתי שאם לריקי יש עמדה בקישור אז היא בקישור ההתקפי. שם כרגע פדרי טוב ממנו וצעיר ממנו. כלומר לא רואה סיבה לריקי להשאר אצלכם, אלא אם מחליף של עמדה אחת בקישור זה תפקיד מספק בשבילו.

לא! ניהלתי בעבר דיון על ריקי וכשניסיתי לכתוב שהוא קשר התקפי כל מי שהיה בפורום אז אמר לי שהוא רוצה אותו לצד פדרי. מצטער על ההכללה, בכל אופן דובר על מספר משתמשים פה ועל הדעה הזו הגבתי.

סך הכל רציתי להעלות את השאלה של ״האם אולי יש משהו מאחורי השנאה כלפי ריקי מצד הקבוצה?״
רציתי לשאול האם האוהדים אולי מפספסים פה שחקן רך מידי או משהו.
בכל אופן, אני מבין שהדעה שניסיתי להעביר על ריקי בעבר היא היום הדעה הרווחת פה בפורום.

@Gev אני רואה בעיקר שאתה זורק המון הנחות לאוויר. ראיתי את ריקי משחק? אם כן כמה משחקים?

כמה משחקים הוא כבר באמת שיחק כדי שאני אוכל לפתח דעה קונקרטית על המשחק שלו.

אני מעלה השערה. השערה שמבוססת על כך ש3 מאמנים שונים ספסלו אותו עבור שחקנים אחרים, חלקם ותיקים וחלקם אף צעירים ממנו וחלשים פיזית לא פחות.

משם אני מעלה את השאלה שאולי מפספסים פה משהו.

לא טענתי שאין לו כושר גופני, העליתי שאלה שאולי זה עניין של כושר למשל, או משהו שאנחנו כאוהדים לא שמים אליו לב.

אני לא יודע למה ריקי לא משחק, אבל אני אומר שאולי אולי אולי יש לזה סיבה כלשהי.

מבחינת פופלריות - כל מאמן ירוויח מלהרכיב אותו, שחקן שהאוהדים אוהבים.
מבחינת לה מאסיה או ניסיון - הועדפו על פניו שחקנים וציקים וגם שחקנים צעירים ממנו.
מבחינת מאמן - זה ככה תחת 3 מאמנים שונים.
רצון השחקן - שחקן שעושים לו עוול כל כך גדול לרוב רוצה לעזוב (ראו ערך יורנטה בריאל או חאמס ובייל תחת זידאן).

אז אני מעלה פה שאלה של האם יש פה איזשהו משהו שמפספסים. מעמידה טקטית רעה לכושר. (מעלה שאלה ולא טוען שהוא עומד גרוע)

אז זהו, שאם מפה הסקת שאנחנו חושבים עליו בתפקיד צ׳אבי, כנראה שזה מקור הבלבול שלך.

פדרי וריקי לא יהפכו, כנראה, לצ׳אבי ואינייסטה. אבל אין לי בעיה (ורצוי תחת מאמן טוב) לתת להם להפוך לפדרי וריקי. לטעמי פדרי יהיה מנהל משחק טוב יותר מריקי, אבל בכנות, בעיניים שלי יש מקום לשניהם. הם כבר יסתדרו.

לגביי הנקודה הזאת:

1. כשוואלוורדה אימן ריקי היה מאוד צעיר, ובאופן כללי אין כמעט צעירים ששיחקו באותה תקופה. יש מי שדווקא מייחס את זה להנהלה בזמנו שבכללי לא תמכה בשחקני לה מאסיה והעדיפה להשאיל את כולם.

2. סטיין דווקא כן שיחק איתו, אפילו תחת אותה הנהלה. אומנם לא בהמון משחקים, אבל מנגד גם סטיין לא אימן בהמון.

3. הנקודה המעניינת היא דווקא אצל קומאן. הוא היחיד שאני בטוח שלא רוצה את ריקי, גם כשההנהלה כן דוחפת לשיתופו. אבל מה עומד מאחורי זה זה בעיקר ספקולציות. לא נראה לי הגיוני שבעונה בה פדרי לא מפסיק לשחק, הוא אפילו לא מכניס את ריקי משיקולי רוטציה. פאק, אומטיטי שותף לעיתים משיקולי “אין ברירה” והוא אב כל הזרקנים.

מותר גם להגיד “וואלה אין לי הסבר” לתופעה שאי אפשר להסביר אותה, לא חייבים להגיב מהמותן משהו שאתה בעצמך לא באמת יודע רק בשביל לייצר דיון. אומר לך בכנות שברוב המוחלט של המקרים ראיתי איך ריקי כן מראה המון כישרון ודומיננטיות עם ובלי הכדור. הוא לטעמי זכאי להיות חלק מהרוטציה.

אומנם זה wishful thinking, אבל ראיתי איך פפ הופך את דה בריינה מקשר התקפי סביר למנהל משחק אולי הטוב בעולם. הילדים האלו צריכים מאמן רציני שיכווין אותם.

הפייק ניוז שאני התכונתי ואתה ממשיך ומיתמם פה, שאתה מספר פה ששלושה מאמנים מחקו אותו. שקר מוחלט. שנה שעברה כתבת את זה ותיקנו אותך ואמרת שאתה מקבל את התיקון. אבל אתה חוזר על זה שוב. אז אני לא אמור להתעצבן מזה?

אני אפילו לא יטרח יותר למה שכתבתי בהודעה הראשונה. כי זה לא מעניין אותך.

לצורך העניין רק קומאן “מחק” אותו.

ודרך אגב אתה מכליל. אוהדי ברסה הם לא מיקשה אחת. וגם אם יש פה רוב (בוא נאמר את האמת, יש בערך אולי חמישה שישה אוהדים שכותבים פה בקביעות) השישה האלו לא מהוים שום מדגם מייצג לצערי של אוהדי ברצלונה. ואני כותב לצערי, כי אם כל מי שכותב פה היה מנהל את ברצלונה ברצלונה היתה חלום. זוכים בטראבל כל שנה. אני ממנה את Aimarito למאמן הראשי.

שאתה בודק ברשתות החברתיות אתה מוצא הרבה כאלו שלא אוהבים את ריקי…

ופה מעניין אותי למה.
התנגדות לשחקני נוער? פדרי דוגמה נגדית.
התנגדות לשחקנים קטנים פיזית? פדרי דוגמה נגדית.

בכל אופן זו תעלומה שתשאר תעלומה בנתיים.