ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

בעיני ריקי התקפי יותר מפדרי, אם בכלל אז אולי הוא יוכל להפוך ל - 10 בעתיד, אבל אלו נעליים מאוד גדולות והוא צריך לשחק בשביל שיוכל למלא אותן.

אין לי משאלה שריקי ופדרי יהפכו לצ׳אבי ואינייסטה. אני רוצה שהם יהיו חזקים ומהממים כמוהם, אבל רוצה שהם ישחקו כמו ריקי ופדרי. כלומר עם המעלות והתכונות שלהם.

לא חושב שריקי או פדרי יוכלו לקחת את כישרון הסביבון של צ׳אבי ולהיות דומים לו בזה. אני אסתפק בכך שהם יהיו מנהלי משחק עם התכונות החזקות של עצמם.

סתם אנקדוטה שאני לא זוכר מי מעשירי העולם אמר אותה:
בד״כ כשרואים ילד שטוב בטניס אבל גרוע בלימודים, מצמידים לו מורים פרטיים שישפרו אותו במטמטיקה, אנגלית וכו׳.
אם אראה שהבן שלי טוב בטניס וגרוע בלימודים, אני אצמיד לו מורה פרטי לטניס.

אני מנסה לאמר שאני לא רוצה שננסה להפוך שחקנים טובים בהווה לשחקני עבר גדולים. אלא שננסה להפוך אותם לשחקני עתיד גדולים בפני עצמם, שמשחקים עם החוזקות של עצמם.

זו לא תעלומה.

ריקי (או הסביבה שלו) הדליפו את השיחה שלו עם קומאן לפני תחילת העונה הקודמת שבה קומאן אמר לריקי לחפש לעצמו קבוצה בהשאלה.
פרטי השיחה הגיעו לעיתונות, קומאן כעס על ריקי ובייש אותו לפני כל חדר ההלבשה. גם אם ממילא הוא לא התכוון לשתף אותו הרבה, מאז הוא מחק אותו סופית.

אין ספק שבכל פעם שריקי משותף במשחק (כבש שני שערים במשחקי ההכנה), קומאן נראה כמי שצריך לבלוע צפרדע. הוא מתעב את הילד והילד גומל לו במשחק מצויין פעם אחר פעם.

גם ריקי יודע שקומאן לא יהיה פה בשנה הבאה.
גם קומאן יודע.

אל תהיה בטוח, הפאנבויז שלו יגידו שוב "יש לו נסיבות מקילות " “הוא מסכן” ואז הוא יקבל הארכה של עוד שנה ואז אני מאבד את שלוותי באופן סופי.

זה התגובה שלי:

אתה… מתי בכלל היית שליו איי פעם?

הרשה לי לתת לך פרספקטיבה נגדית: תפקיד הקשר ההתקפי מת בטקטיקה של הגדולות. זו הסיבה שאיסקו, חאמס, דה בריינה (בצ’לסי) ועוד לא מצאו את עצמם. זו עמדה שהיא ברוב המקרים כבר לא רלוונטית כי קל להתמודד איתה, ולרוב היא לא “משתלמת” עבור המאמנים שמבחינתם מוותרים על כיסוי בכל המגרש.

מי שחווה את זה על בשרו, אבל התמודד עם זה בהינד עפעף הוא אינייסטה, שהתחיל כיורש לדקו בברצלונה מאוד מבולגנת טקטית, עד שהגיע פפ ויצר סדר חדש בקישור שמוותר על קשרים קדמיים, והופך אותם ל"חצאי כנף" (mezzala מונח איטלקי לשחקן קישור עם מספר תפקודים שנע על חצי ממרכז המגרש).

קומאן הוא מאמן שרוצה לקבל חומר גלם מוכן ופשוט להשתמש בו. הוא לא מצליח לייצר משהו חדש עם מה שיש לו. לא ראיתי משהו כזה ממנו מעולם כמאמן. יש לו את השיטה שלו, הגישה, הצרכים שלו וזהו. פדרי מתאים לזה, ריקי לא, והוא לא רואה טעם לייצר התאמות כלשהן.

לילדים הללו מגיעה הזדמנות עם מאמן שיודע לעבוד עם קשרים. גז’ארדו, פפ, ביילסה או מבחינתי צ’אבי או פימי שגם להם מגיעה הזדמנות אצלינו כדי לייצר משהו חדש.

חחח אני מדמיין את בילסה עם נשיא כמו ברתומאו. בחיי שהוא היה דופק לו מכות בשידור ישיר בטלויזיה. ואז בכלל אני בעד. לא נראה לי ביילסה שורד חודש בהנהלה הקודמת שלנו. ואני אופטימי.

סתם שאלה, איך אתה יודע שריקי הדליף? ואיך בכלל ידעת שריקי חשוד? מי הדליף את זה?

לפי ההגיון קומאן כועס על ריקי שהוא מדליף ואז מדליף בעצמו. והוא אמור להיות “המבוגר האחראי”.

אני לא. אלו שמועות לא מבוססות.

אבל השמועות האלו שקומאן לא הכחיש אותן מעולם, מראות שהבעיה איננה מקצועית כמו שגב מנסה באופן תמוה לצייר, אלא אישית.

ושוב, כמו שכולנו חוזרים ואומרים, על המגרש ריקי מראה משהו אחר ממה שגב מנסה לצייר.
לפעמים גב מטריל ובד״כ לא. אני נותן לו את הקרדיט שהוא שואל ברצינות, למרות שזה מרגיש קצת כמו הטרלה לצורך ייצור דיון.

אין מה לעשות, עד יום ראשון אין ממש משחקים ואין ממש על מה לכתוב, אפשר להבין :slight_smile:

סתכל מי שזוכר את “אימת ואלורדה” במועדון זוכר מאמן שאם שחקן מסוים עשה טעות אחת אצלו ואם נניח הוא לא היה שייך ל"לקלאב דה אמיגוס" אז זהו נגמר הסיפור שלו במועדון, מירנדה למד את זה על בשרו. פירפו ובמידה מסוימת סמדו.

אצל קומאן זה שובר שיאים, הוא מחק שחקן לא בגלל יכולת מקצועית אלא בגלל שמועה. ויותר מזה, שהשחקן המסכן עומד על שלו ולא מוכן להכנע לדרישה שלו לצאת להשאלה.

יש לכתוב כי משעמם ויש לחזור על שקר פעם אחר פעם ולהמשיך ולכתוב למרות שאני מנסה לתקן אותו.

ספורט ומונדו מדווחים שקומאן דרש עוד חלוץ במקום מסי ואגוארו הפצוע . בנוסף לדרישה של עוד קשר.
קיבל “לא” גדול מאלמני ופלאנס.
חוצפה מצידו. הוא לא מבין מה קורה סביבו ושלא מצליחים לרשום שחקנים לליגה? או שהדיווח שקרי.

בדיווח אחר, הזבלונים מדווחים שאין בעיה לרשום את אמרסון כי כבר היה לו חוזה עם בארסה.
גם עם דמיר אין בעיה, כי הוא יירשם כשחקן בארסה ב’.
המאמצים כרגע מתרכזים ברישום של ממפיס. אצלו יש משכורת בסיס נמוכה יחסית והיתר במשתנים.
אישית, אני לא מבין מה זה משנה. גם אם היה מרוויח שקל אחד, אבל אנחנו מעל התקרה, אי אפשר לרשום אותו.

לא רואה בזה חוצפה. מה הבעיה שהוא מנסה? מקסימום ימשיך לקבל “לא”.

שמצידי יהיה הילד המעצבן שכל הדרך שואל “הגענו כבר? ועכשיו? ועכשיו?”, רק בקשר לרכש. לגיטימי לחלוטין שהוא רוצה לחזק את הקבוצה, גם במצב הכלכלי הנוכחי.

דעה שונה משלך זה הטרלה?

כתבתי מה המצב אם זה מקצועי.
אם המצב לא מקצועי אבל, אז אני לא מבין את הפחדנות של ריקי וההתעקשות לתקוע את עצמו.
האם מדובר באהבה למועדון שבגללה הוא מעדיף לשבת על קצה הספסל? או שמא מדובר בחוסר אמון בעצמו ובידיעה שרק בברסה יעריכו את היכולות שלו.
אם זה קומאן והוא יודע שקומאן עוזב שנה הבאה, למה לא לבקש השאלה?

בכל אופן אני לא בא לקבוע משהו, אחרי הכל אף
אחד לא יודע מה באמת קורה שם בחדרי חדרים.
אני מעלה שאלה.

לצורך העניין, לטעמי לפדה וולוורדה יש איזו בעיה כלשהי של כושר גופני או שהוא נוטה להעלם מסיבות אחרות, ולכן הוא לעתים נדירות מסיים 90 דקות למרות שהוא בדרך כלל הכי טוב בקישור שלנו. (או שזה בגלל שזידאן מעדיף שחקנים שמאטים את קצב המשחק, נגלה העונה)

חלילה.
אבל לעתים כשנראה שאתה מתעלם ממראה עיניים, זה מרגיש כמו הטרלה.

זה כמו שמישהו יבוא ויגיד שמסי שחקן קקה כי הוא לא רץ ומשחק בהליכה. מה שנכון נכון. מסי מתהלך הרבה על המגרש וחוסך באנרגיה כשאין צורך לבזבז אותה. בין זה לבין שחקן קקה עומדים 20 גולים פר עונה במינימום. אבל למטרילים אין בעיה להגיד ״מסי לא רץ״ ולסגור בזה כל ניסיון לדיון. זו הטרלה.

במקרה שלך עם ריקי, יש פה טעם של הטרלה כי נראה שאתה מחפש בכוח להוריד מהשחקן. אין לך יותר מידע מאשר לנו, אבל מרגיש שאתה מנסה לאנוס את הסיפור ככה שיוציא את ריקי שחקן חלש.

למשל:

זה משפט מקטין לשחקן שמרגיש כמו שחקן עם אופי הרבה יותר קשוח וחזק ממה שאתה מנסה לצייר פה.

אני מעדיף לחשוב עליו כעל שחקן בית שלא רוצה לעזוב את מועדון חלומותיו. הדלת לקבוצה הראשונה היא לא דלת מסתובבת שכל אחד יכול להכנס בה. בתקופת ברתומיאו היית צריך להיות שחקן של הסוכן המתאים, או דמות פופולרית. כך או כך, לא קל להגיע לקבוצה הראשונה ואני מבין למה שחקן שעשה את כל הדרך לא רוצה לוותר על ההזדמנות שמגיעה לו. במיוחד כשיש בקבוצה למל״מ כמו סרג׳י רוברטו שמוכיח שאפשר להצליח עם הרבה פחות כישרון.

כי הרבה קבוצות לא משחקות בסגנון של ברצלונה. ואז הסגנון של ריקי לא בהכרח יתאים להן, הוא לא יוכל להתבלט, יבלה עוד עונה על הספסל - רק בקבוצה פחות גדולה, והיוקרתיות שלו תאבד. הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לבארסה בגלל טעות כזו אומללה.

לחילופין, אלניה לא קשר כשרוני כמו פוץ׳. שמחקן לה-מאסיה שכולנו אמורים לחוש עבורו רגש רומנטי, אבל אנחנו לא.
אני שמח שהוא התקבל בחטאפה ועבר לשחק שם. אם זה יקרה לריקי, אני אחוש החמצה גדולה.

זה בסדר עבור ילדים, לא לאיש מקצוע ששנים בעסק.
אם אני הייתי הולך לבוס שלי כל שבוע ומבקש העלאה כי מה אכפת לי לנסות, הוא היה מתעצבן מהר מאוד.
אני חושב שבקשה לחיזוק, אם הייתה, היא לא במקום לאור המצב הפיננסי.
תמצא פתרונות יצירתיים, אתה המאמן. תשתמש בצעירים, תעשה הסבות, תמציא שיטות כדי להסתיר חוסרים.

ספורט מדווח משהו אני תמיד חושב ההפך . הם גם אמרו שבריטויט עומד לעזוב תמורת 15 מיליון…

אני עדיין מחכה להתיחסות שלך לגבי “שלושה מאמנים שונים” שהסברתי לך פעם אחרי פעם שזה לא נכון אבל אתה חוזר על זה .

מחכה עדיין להסבר.

שקומאן ביקש להיפטר מחלוץ וקשר ואמרו לו לא? :grin:

ריקי קיבל את ה-6, פאטי קיבל את ה-17 (שאהוב עליי מאוד מימיי פדרו).

אם וכאשר פיאניץ’ יעזוב, ה-8 בטח יילך לפדרי.

ה-9 יחכה לממפיס, כנראה.

ה-10…

אללה! חגיגות!

רישמי? אפשר לחגוג?