ברצלונה מודל 21/22 - סגל, טקטיקה וכל זה

יש לי בעיה עם אמירה כזו.
אתה מגיע לקבוצה חדשה, לא דיברת עם המאמן לפני כן (לא היה מאמן), לקבוצה הזו יש קאדר קשרים לא רע בכלל, אתה מגיע בעסקת מכבסה, וכן, אתה קשר מאוד טוב. אבל מפה ועד לחשוב שאתה הולך להיות שחקן מן המניין… באמת?

עכשיו תראה, פיאניץ׳ היה לא רע במשחקים שהוא כן שותף בהם. אני ציפיתי ורציתי לראות אותו משחק יותר. אין שום הסבר מקצועי לייבוש שלו לדעתי, אבל עדיין. כשמגיעים לברצלונה לא מצפים להיות שחקן מן המניין. זה לא הצליח לכל כך הרבה שחקנים אחרים שלא הגיעו בעסקת מכבסה, אלא גם היו רכש רצוי.

אני חושב שהגיוני לשחקן בקאליבר של פיאניץ’ של אז, לחשוב שהוא הולך להיות שחקן מן המניין.
העיסקה המלוכלכת לא אמורה להשפיע על ההחלטות המקצועיות של המאמן. אם פיאניץ’ היה נקנה בכסף אמיתי, זה לא היה אמור לשנות.
כל שחקן שמגיע לברצלונה, בקאליבר של פיאניץ’, מצפה לשחק. כולם שיחקו, אני לא זוכר עוד מקרה כמוהו בשנים האחרונות.
פיאניץ’ קשר אחורי, היה לו את בוסקטס להתמודד איתו. בוסקטס מבוגר יחסית , ולא היה מצופה שישחק את כל המשחקים. לכן אני חושב שפיאניץ’ בנה על הרבה דקות.
גם לא היו הרבה קשרים נכון לזמן ההעברה. פדרי לא היה, רוברטו היה מגן בלבד, קוטיניו היה מושאל שחוזר כדי לעזוב שוב, על מוריבה אף אחד לא שמע, פוץ’ ואלניה רק עלו לבוגרים.

אבל למה אנחנו מדברים על הציפיות מפיאניץ’? מה שמעניין אותי עכשיו זה שיעזוב כבר , וישחרר אותנו מהמשכורת שלו.

אני לא יודע מה הוא ידע ומה הוא לא ידע. אבל אם אנחנו פה “הרחנו” שזו עיסקה מלוכלכת אני מניח שגם הוא היה אמור להבין את זה . ואם הוא לא הבין את זה , אז בשביל זה יש לו סוכן.

כל מה שאני מתכון פה, הוא לא איזה מסכן ולא איזה קורבן. ולא נהרסה לו שום קרירה בגלל ברצלונה. הרי ברתומאו לא התחפש ל"איש בשחור" לקח את המחיקון ומחק לו את הקרירה שלו… עוד מעט יבקשו מאיתנו להקים פה קיר זיכרון ולעשות יום אבל פעם בשנה בגלל בחור שמקבל מיליונים על לשבת בספסל לא קיבל מספיק דקות השנה… מה אני יגיד נשבר לי הלב. (לא באמת)

נ.ב 1- ורק להדגיש ביובה, יש מאמן שאוהב את פיאניץ הוא מכיר את רוב הסגל העיר האוהדים יובנטוס עדיין קבוצה חזקה שתרוץ לאליפות באיטליה ולהגיע לשלבים האחרונים בליגת האלופות. אם מסתכלים רק על הסוגיה המקצועית. אם פיאניץ רוצה להמשיך ולהיות שחקן כדורגל , אז יש לו הזדמנות פז. הוא רק צריך לקצץ טיפה. דרך אגב כמה הוא הרויח ביובה בזמנו מישהו יודע?

נ.ב 2 הסגל פורסם וכצפוי אומטיטי ופיאניץ מחוץ לסגל.

לא יודע למה, אבל אני יותר אופטימי לגבי העונה הקרובה ממה שהייתי בתחילת השנה הקודמת.
לפני שנה חשבתי שנאבק על המקום בליגת האלופות. מסי כעס שלא שיחררו אותו, קומאן נתפס אצלי בעיקר כרס"ר, וברטומיאו עדיין שלט.

השנה אני חושב שנאבק על האליפות, אם כי אני לא חושב שנזכה.
זאת קבוצה בבניה, ואין כבר מסי כדי שיציל לכולם את התחת. הקבוצה תצטרך למצוא פתרונות אחרים. אני לא חושב שקומאן כזה נוראי כמו שחלק חושבים, והוא בטח לא גאון, אבל הוא יכול להשאיר אותנו בצמרת ולתת דקות לפחות לחלק מהכישרון הצעיר שיש.
ברטומיאו לא פה, אז אני מאמין שלא יהיו החלטות הזויות ופרשיות נוסח הכפשת שחקנים בתקשורת.

כמה פנינים של פיקה אחרי המשחק :
אנחנו חייבים לסמוך על הלה מסיה. מגיע דור חזק מאוד.
אנחנו פתוחים לקיצוץ השכר. אני הראשון , אבל אחרים בדרך. (ואני אוסיף - גם אלבה ורוברטו אמרו שהקשיים מולם זה שקר).
מישהו צריך ללבוש מספר 10. אמרתי לקון, אבל הוא לא סגור על זה.
ארנאו טנאס הוא ויקטור וואלדז החדש. סמכו עליי.

אגוארו לא ישחק בברצלונה. שישמרו את המספר לשנה הבאה, אולי יבוא רונאלדיניו.

הלוואי. הבעיה היא שכרגע יש 2 שוערים מעליו, בשביל שיוכל להיות שוער שני למאטס. בתקווה שזה לא יישאר כך לאורך זמן.
ההפרש בינו לבין טר-שטגן הוא 9 שנים, שזה אחלה הפרש לחפיפה.

בפנטזי, שזו האינדיקציה האולטימטיבית, הוא אחלה :wink:

Gerard Piqué: “I told that son of a bitch Memphis to slide me some money under the table. After all, I was giving up my salary for him to be registered. The fuck didn’t give me a penny.” laughs
נראה שממפיס השתלב חברתית כבר.

הוא באמת אמר את זה?

נחיה ונראה.

לואיס אנריקה קולה אמיתי. אם אני במקומו ואני לא אוהד ברצלונה, אני מנתק לחצוף הזה את הטלפון , לא לפני שאני אומר לו לא להתקשר אלי יותר בחיים.

איזה חוצפה יש לו להתקשר ללואיס אנריקה ולבקש ממנו מנוחה בשביל פדרי, אחרי שהוא טוחן אותו בלי הפסקה לאינטרסים של ברצלונה בשנה פלוס האחרונה. בחיי שאני לא מבין את זה.

הסיבה היחידה שהוא טוחן אותו זה כדי להסתיר את העובדה שהחלופה טובה יותר.

נראה שמנאיי מקבל, לפחות היום, את מספר 17, ששיך לפאטי.

אז או שמנאיי באמת יעזוב עד סוף החלון, והמספר יתפנה מחדש כשפאטי יחזור לכשירות, או שלפאטי מחכה מספר אחר…

אז כנראה שמותר לקבוצה לשנות מספורי שחקנים רשומים רק כשמדובר בשחקנים שטרם קיבלו דקות או במספר שהשתייך לשחקן שעזב גם אם שיחק (למשל מסצ’ראנו וקוטיניו ב-2017/18). אם קוטיניו ישחק היום (לא יקרה), הוא לא יוכל לעבור ל-10 או 8 בהמשך. ריי מנאיי כנראה חייב לשחק רק עם מספר בוגרים מפאת גילו, לעומת מינגסה למשל.

יהיה מעניין לראות מה יקרה אם כל 25 השחקנים יישארו בתום חלום ההעברות, האם אחד מהשחקנים פשוט לא יקבל דקות בכלל או שייאלצו להלביש על מישהו את ה-10.

אני לא יודע מה החוקים של המספרים.
ההיגיון שלי אומר שמותר לערבל במספרים עד לסגירת החלון.
ההיגיון שלי גם אומר שמנאי קיבל מספר כדי להיות זמין למחזורים הראשונים כשפאטי עדיין פצוע, והוא יאבד אותו לפני ה 1 לספטמבר.
אבל אני לא באמת יודע מה החוקים.
גם לא ברור לי מה קורה עם מספר 25. האם חייב להיות שייך לשוער שלישי? יש חוק שמחייב 3 מספרי שוערים מתוך 25?

אני זוכר במעורפל שמותר לרשום עד 5 שחקני בארסה ב’ לכל משחק של הבוגרים. לא בהכרח אותם 5 במשחקים שונים. אז זה לא ראיון טוב לרשום את פאטי עם מספר של בארסה ב’.

שחקן מתחת לגיל 23 יכול להירשם כ-U23, הוא מסומן כמספר גבוה מ-25, חוץ משוער שלישי שיכול להיות חריג גיל ומספר (נגיד שוער מילואים בן 30 כן יכול לנדוד בין הבוגרת למילואים).

בגלל שמאנאי עבר את 23, הוא לא יכול להירשם כ-U23, ולא יכול להיות מוזעק מהמילואים.

יכולים להיות על כר הדשא עד 4 שחקני שדה לא מקצוענים (U23).

מינגסה עדיין נחשב שחקן מילואים, ואם עכשיו בארסה תרכוש את אמבפה, היא טכנית יכולה לרשום אותו כשחקן מילואים.

https://twitter.com/dermotmcorrigan/status/1432659007219580931

תרגום למי שלא מבין:

מגינים שיצאו מהלה מאסיה וישחקו בצמיפיונס ליג גרימלדו ליגה אירופאית מירנדה ובפרימיר ליג קוורקיה אבל ברצלונה עדין לא מצאה מחליף ארוך טווח לגורדי אלבה.

זה נכון שהייתי רוצה מחליף לאלבה אבל גרימאלדו כבר בן 26 ועדיין בבנפיקה, מיראנדה מעולם לא היה ברמה וקוקו הוא מגן התקפי נהדר אבל סביר מינוס הגנתית ולא פעם פתח כקשר צד שמאל בקבוצות.

דווקא מבאלדה אני מצפה לגדולות ונצורות, מזכיר לי את דיוויס של באיירן מינכן קצת, מהיר, טכני, מוסר טוב, צריך להשתפר הגנתית כדי להיות מגן ברמה גבוהה אבל הפוטנציאל שם ואני מקווה שכבר השנה נראה חילופי דורות או לפחות כמות דקות יפה לילד.

תשים את מילה אלבה שם וחשבתי שאתה מתכון לגורדי אלבה…

גרימאלדו בבנפיקה אך ורק בגלל ביש מזל ופציעות ואני עוקב יחסית אחריו. שחקן אדיר. מירנדה מסכים.

אבל זה לא כל כך הנקודה פה. זה פשוט מראה את עוד אחד מהכישלון של הקבוצה בבנייה. אלבה היה פעם מגן נהדר אבל פשוט הוא מבין שאין לו שום אלטרטיבה ואז הוא מתחיל לזרוק ואני לא רוצה לדבר על המצב הנפשי שלו שנראה שכל טיפה לחץ עליו והוא נשבר. מאז ליברפול הוא קרס.

הנקודה דווקא ברורה ומוסכמת ברבים, אלבה מאז 2019 נראה כמו רוח רפאים במגרש למעט הבלחות במשחקים מסויימים וגם אז יותר רכב על ההבנה העיוורת עם מסי והבישולים.

אני לא חושב שאף אחד מהשחקנים שמנית יכל לאיים על ההרכב של אלבה, גם גרימאלדו עם כמות הפציעות והצוות הרפואי הנהדר שלנו היה בעיקר מארח חברה לאומטיטי ביציע.

על באלדה אני סומך ומאמין שהוא היורש הטבעי לעמדה, רק שישאר כשיר ויעבוד על הפיזיות. (אולי נשלח אותו להשאלה בבאיירן)

צודק אבל זה לא מהסיבה שאלבה מקצועית בלתי ניתן להחלפה. זה הבעיה.